mi I RANG Waalwijkse en Langsiraaise Courant DRIINEN ELSHOUT y L U M E N HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG-GAPELLE SPRANG GAPELLE WASPIK De heer Vink demonstreert op de 5e Lederwarenbeurs in 't RAI- gebouw te Amsterdam voor de burgemeester van de hoofdstad, mr d'Ailly, burgemeester Tejjssen van Waalwjjk e.a. de exotische schoenen uit de verzameling der Timtur-schoenfabrieken. Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Crista! fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. VRIJDAG 31 JULI 1953. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TÏELEN Hoofdredacteur JAN T1ELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO \M HET ZEIDEN 76e JAARGANG No. 61. Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGE RICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" Geslaagd. Bij de in Juni j.l. gehouden exa mens van de Nederlandse Associatie voor Practijkexamens slaagden voor het practijkdiploma Boekhouden Mej. C. van Lieshout en de heer Fr. van Wezel. Zij genoten hun op leiding bij het Instituut voor Eco nomisch Onderwijs te 's-Hertogen- bosch en Waalwijk, o.l.v. J. A. de Waal, Leraar Boekhouden M.O. en A. W. van Delft, Leraar M.O. Han delswetenschappen A. UITREIKING DIPLOMA'S. Aan de Gemeentelijke Vakschool v. Schoenmakers alhier had Maandagavond de uitreiking van diploma's plaats aan 9 leerlingen die met goed gevolg de 3-ja- rige cursus hadden doorlopen. Hierbij waren aanwezig het gemeente bestuur, de commissie van toezicht, het lerarencorps, de ouders der leerlingen en talrijke andere belangstellenden. De directeur der school de heer Rich ters, opende de bijeenkomst met een kort welkomstwoord, waarin hij speciaal de ouders een welkom toeriep en hun aan wezigheid vooral op prijs stelde. Dit jaar waren er weer 9 jongens wie het diplo ma kon worden uitgereikt en het ver heugde spreker te kunnen zeggen dat al le 9 jongens voor het behalen van dit diploma goede punten hadden gehaald. De diploma's werden uitgereikt door de E.A. heer Burgemeester Snels, maar niet voordat deze op uitvoerige wijze het nut van goed vakonderwijs had be licht. Spreker feliciteerde de geslaagden met het behaalde succes en wees erop dat de opleiding in deze drie jaren ver kregen het fundament is waarop moet worden verder gebouwd. Spr. dankte de directie en de leraren voor de toewijding waarmede zij hebben gewerkt aan de opleiding van deze jongens en sprak daarbij de hoop uit dat door hun ge degen kennis van zaken de school zou bloeien en groeien tot welzijn van de ge meente. Spreker deed de verheugende mededeling dat de school in de naaste toekomst weer zal worden uitgebreid met een aantal machines, zodat men op deze school alles zal kunnen leren wat men straks in de industrie nodig heeft. Spr. sprak ook de hoop uit dat de belang stelling van de ouders en de de belang stelling ook van de industrie voor deze school zal mogen blijven voortduren. Onder toepasselijke woorden werden de diploma's uitgereikt aan de volgende leerlingen: L. de Hart, Joh. Brok, Ant. van der Sanden, L. Verkuyl en C. van Veldhoven uit Drunen, C. Broere, Zee land N.B., C. van de Wiel en N. de Gouw Drunen en Th. van Boxtel, Lith, Namens de leerlingen sprak de leer ling Th. van Boxtel een dankwoord, waarin hij de leraren niet alleen dankte voor de vakkennis die hun was bijge bracht, maar ook voor de wijze waarop de leraren de leerlingen de liefde voor het vak hadden geleerd. Namens de leerlingen deed spr. zijn woorden vergezeld gaan van enkele mooie geschenken. Tot slot dankte de directeur alle aan wezigen voor hun belangstelling en sprak de hoop uit dat de leerlingen, die nu de dagschool gingen verlaten, straks nog meerdere malen zouden terugkomen, het zij voor het volgen van avondcursussen of voor het vragen van raad, maar dat dit heengaan geen afscheid voor altijd zou betekenen. GOED GELOPEN, Onze dorpsgenoot W. van Gooi, 16 Jaar, liep vorige week mee in de vier daagse die in Nijmegen werd gehouden. Deze jeugdige deelnemer liep de gehele vierdaagse uit. S. H. J. De gymnastiek- en atletiekvereniging St. Herman Joseph nam Zondag deel aan de Bondsdag te Tilburg. Men had goed succes. De dames kwamen met een ereprijs thuis in de vorm van een beker en met de marswedstrijd behaalde de vereniging een eerste prijs. PROCESSIE HEUSDEN-KEVELAAR. Op 15 en 16 Aug. a.s. trekt de bede vaart van Heusden naar Kevelaar. Deel nemers gelieven zich vooral tijdig op te geven bij de Broedermeester de heer Fr. Elshout, Torenstraat alhier. FA—WI—GO. Op de vergadering van de R.K. Win keliersvereniging DrunenElshout wer den de plannen tot het houden van een Middenstands-zomershow nog eens be sproken en onder ogen gezien. De ver gadering kwam na enige beraadslagingen tot de conclusie, dat het in verband met het ver gevorderde seizoen beter zou zijn deze actie uit te stellen tot 1954, Men wil dit jaar immers nog een St. Nicolaas- actie houden en de acties zouden dan te dicht bij elkaar komen te liggen. Verder worden in de omgeving nog grote ten toonstellingen georganiseerd en men heeft in '54 misschien 't voordeel plaat selijk over een goed gebouw te kunnen beschikken. Dit alles heeft de plannen verschoven tot het volgend jaar. Men wil dan tijdig met de voorbereidingen be ginnen, zodat het spreekwoord: van uit stel komt afstel, niet bewaarheid zal worden. Geslaagd. Bij de in Juni j.l. gehouden exa mens van de Nederlandsche Asso- ciatit voor Practijkexamens slaag de voor het practijkdiploma Boek houden de heer J. Geelen. Hij ge noot zijn opleiding bij het Instituut voor Economisch Onderwijs te 's-Heitogenbosch en Waalwijk, o.l.v. J. A. de Waal, Leraar Boekhouden M.O. en A. W. van Delft, Leraar M.O. Handelswetenschappen A. ONGEVAL. Toen bij het nemen van de bocht de deur van de cabine opensloeg, viel het 4-jarig zoontje van M. v. S. uit de wa gen van de heer A. R. Met flinke schaaf wonden en builen liep het ongeval af. VLIEGERWEDSTRIJD. Deelnemers aan de Vliegerwedstrijd op Zondag 9 Augustus kunnen zich tot 2 Aug. opgeven bij Mhr. Kapelaan of de leiders van het Jongenspatronaat. Het inschrijfgeld bedraagt 10 cent. Er wor den prijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste vlieger, de grootste, de kleinste, mooiste stand enz. enz. Van 46 is het voor inschrijvers tot 14 jaar; van half 7 tot 8 uur voor ouderen. De Kinderen Pulles hebben hun weiden gelegen langs de Heusdenseweg voor de wedstrijd dis ponibel gesteld. GESLAAGD. De jongeheer A. van Son behaalde 't Mulo-diploma te Den Bosch. O.L.V. SCHUTSE. De O.L.Vr. Schutse heeft bij haar deelname aan de gildefeesten te Bras- schaert (België) een pechdag gehad Vol goede moed werd vanaf het stamcafé de reis per bus aanvaard. Doch bij de douane verliep het niet vlot. Eerst na een oponthoud van 2Yi uur kon men, dank zij nog goede hulp, de grens pas seren. Met veel moeite kon men toen in Brasschaert nog in de stoet opgesteld worden, doch voor het standaardrijden kon men geen paard meer bemachtigen. Veel van de anders zo mooie opstel ling van de O.L.V. Schutse ging zodoen de verloren. KERKELIJKE FANFARE. In de zaal van het parochiehuis had de installatieplechtigheid plaats van de Beschermvrouwe der Kerkelijke Fanfare, Mevr. Lips-Canters. Aanwezig waren Burgemeester A. Snels, Pastoor G. Ver steeg, Kap. A. van Leeuwen, de heren M. Lips, G. Lips, Secretaris P. Elshout, dokter H. Verhaak, wethouder W. van Sprang en A. Pijnenborg, de kerkmees ters H. Pullens en W. Klijn, afgevaar digden van de Kon. Erk. Harmonie De Volharding en Beatrix uit Drunen en van de gemengde zangver. Uitspanning door Inspanning, bestuur en leden van de fanfare, terwijl vele heren hun dames, die eveneens genodigd waren, hadden' meegebracht. Na een kort woord van welkom door de voorzitter van de fanfare de heer D. v. d. Brink, gaf de fanfare onder leiding van haar directeur de heer P. v. Iersel de openingsmars. Daarna hield de heer v d. Brink' in welgekozen woorden de installatierede. Hij ging even na waar om het bestuur van de fanfare zich had gewend tot de familie Lips en hoe het Mevrouw Lips bereid had gevonden de taak van Beschermvrouwe op zich te nemen. Hij vergeleek de fanfare bij een huisgezin waarbij de taak van de moeder zo uitgebreid is en sprak er zijn vreug de over uit dat de fanfare iemand had gevonden die haar moederlijke zorgen over de fanfare kon doen gelden, temeer nog daar de familie Lips zoveel belang selt in de culturele ontwikkeling van de gemeente Drunen. Daarna hield mevrouw Lips een toe spraak. Ofschoon volgens haar zeggen niet gewend om in het openbaar te spre ken, wist ze toch de aanwezigen te boeien met woorden die getuigden van hartelijkheid en belangstelling. Zij ver klaarde blij te zijn met haar nieuwe func tie en beloofde ook de fanfare zoveel mogelijk te helpen, om zodoende mee te kunnen werken niet alleen aan de ver heffing van de leden der fanfare zelf, maar ook tot nut van degenen die de muziek Weten te beluisteren. Om de mu ziek ook beter te kunnen beoefenen, bood de Beschermvrouwe bij deze eerste kennismaking de fanfare een nieuwe tuba aan. Na een nummer muziek werd gepau zeerd en koffie met gebak geserveerd. Na de pauze werd nog het woord ge voerd door de Edelaehtb. heer Burge meester, de voorzitter van de harmonie Beatrix de heer L. van Drunen, de voor zitter van de harmonie De Volharding de heer M. Elshout, de voorzitter van de gemengde zangver. U.D.I. de heer Joh. van Veurooij en door de vice-voorzitter van de Volharding de heer J. Vissers. Ieder op zijn manier feliciteerde de fanfare met haar Beschermvrouwe en sprak vele waarderende en aanmoedigen de woorden ook voor bestuur en leden der fanfare. Kort maar kernachtig dankte de heer v. d. Brink de verschillende sprekers en sprak de hoop uit dat de fanfare een tijdperk van hoger bloei zou tegemoet gaan tot nut van de leden en de gemeen schap en tot groot genoegen van de fa milie Lips en meer in 't bijzonder tot genoegen van de nieuwe Beschermvrou we. Na het officieel gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zondag 2 Aug. zal onze dorpsgenoot A. van der Heijden zijn eerste plechtige H. Mis opdragen om half elf. De buurt is reeds druk in de weer, avond op avond repetitie van de zangkoren met begeleiding van de harmonie. De Eerw. Fraters en Zusters met de kinderen. Alles ziet er naar uit dat deze plech tige dag van Pater van der Heijden voor ouders, kinderen en familie tot een onvergetelijke dag zal worden gemaakt. Aan de versiering en ereboog wordt druk gewerkt. DE ZWALUW. Zondag 2 Aug. wedvlucht vanuit Mons België, afstand 168 km. Inkorven Vrijdagavond tot 8.15 uur. Dus allen op tijd. MAANDVERGADERING. Zaterdag 1 Aug. maandvergadering van de Zwaluw in café Oremans. Aan vang 8 uur. Zeer belangrijke agenda. Verder huldiging bestuurslid J. Oos terwaal in verband met zijn 25-jarig lid maatschap. Dus allen present. Geslaagd. Onze dorpsgenote Mej. Gonny van de Wiel, Prinses Julianastraat 10 alhier, slaagde voor het Mulo examen. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters van J. M. J., Emmaplein te 's-Hertogenbosch. Op het gehouden examen te Breda slaagde onze dorpsgenoot J. v. Nunen, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool, voor het hoofdacte examen gedeelte Bi. Maandvergadering Rozenjacht. Zondag 2 Aug. maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Ro zenjacht, gevestigd in café A. v. Vugt, Meliestraat. Belangrijke agenda. Alle leden worden op tijd verwacht. Aanvang 7 uur. Heroprichting Langstraatse Bond van Schuttersgilden. In café A. v. Vugt kwamen 8 verenigingen van de schuttersgilde bijeen om te komen tot heroprich ting van de Langstr. Schutters- bond. Er werd een bestuur gekozen, waarin van elke vereniging een lid zitting kreeg. Met algemene stem men werd A. v. Vugt als voorzitter gekozen. Secr. werd de heer v. d. Broek uit Besoijen en penning meester de heer van Balkum uit Kaatsheuvel. Met de kermis op stap. J. Kivits' Touringcarbedrijf, orga niseert met de kermisdagen enkele reizen. Wie gaat er mee Zie ad vertentie volgend nummer. Waar heen BILJARTEN. De in café W. Zeeuwen gevestigde biljartclub D.V.K. speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen haar zus tervereniging Juliana, gevestigd in café W. v. d. Loo. De uitslag was: D.V.K—Juliana Mi v d WaterB. Vejrreijt 4229 W. v BokhovenJ. v Bokhoven 2644 Jo v. BijnenAd Treuren 3039 G. v. Ravenstein-Th. Boelen 'Sr. 4046 G. TreurenN. Verheulen 2428 Jos Treuren—C. v. d. Loo 2349 W. ZeeuwenTh. v. Liempde 3222 Jos TreurenC. d.d. Loo 2349 Th. Boelen Jr.H. v.d. Heijden 3234 M. v. d. Water Gz. M. Verhoeven 2438 288—360 Hoogste serie Juliana C. v. d. Loo 16 car., hoogste serie DVK W. v. Bokho ven 9 car. Hoogste gem. Th. Boelen Sr. 4,15; J. v. Ravenstein 3,6. GESLAAGD. Onze dorpsgenoten Ant. van Bladel, Max en Loec v. d. Pol, behaalden in Den Bosch het Mulo-diploma. Mej. Riek va nHootf behaalde het diploma typen. Zij genoot haar opleiding bij de Derw. Zusers te Vlijmen; tevens slaagden in Den Bosch de jongedames Riet Siegers en Bertha Verreijt voor het diploma lin gerie en Leontien van Heijst voor het diploma costumière. Zij genoten hun op leiding bij de Eerw. Zusters J.M.J. in Den Bosch. CONCOURS. Op de banen van het kruisboogschut- lërs'gezefschap Onderlinge Vriendschap zal op Zondag 2 Augustus a.s. het 3e concours worden gehouden van de Lang straatse Bond van Kruisboogschuttersge zelschappen. Alle verenigingen die bij de bond zijn aangesloten hebben voor dit concours ingeschreven en gezien de klei ne onderlinge verschillen die de vereni gingen op de standenlijst innemen zal het er zeker aan spanning niet ontbreken. Hier volgen de diverse standen na de twee reeds gehouden concoursen: Afd. A: 1 De Heidebloem Schijndel 174 pt., 2 On derlinge Vriendschap Haarsteeg 171 pt., 3 13. J. B. Nieuwkuijk 166 pt., 4 Roze- jacht Vlijmen 161 p.; 5 Rozenknopje Vlij men 151 p., 6 Na arbeid vermaak Ros malen 151 p., 7 A.D.L.M. Herpt Wat de kansen betreft ziet het er wel naar uit dat Onderlinge Vriendschap, nu zij Zondag a.s. als gastvrouw optreedt en op eigen banen kan schieten, de lei ding wel zal overnemen. In afd. B. is de stand als volgt: 1 On derlinge Vriendschap 2 148 p., 2 De Heidebloem 2 144 p., 3 Rozenjacht 2 139 p., 4. Rozenknopje 2 137 p., 5 Na arbeid Vermaak 2 122 p., 6 DJi3 2 68 p., 7 ADLM 2 65 p. In deze afd. gaat Onderlinge Vriendschap stevig aan de kop en zal de leiding a.s. Zondag nog wel weten te verstevigen. Afd. C: 1 De Heidebloem 3 142 p., 2 Onderlinge Vriendschap 3 139 p.. 3 Ro zenjacht 3 115 p., De stand in de strijd om de koningsti tel is als volgt: 1 Ant. van Vugt, Rozen jacht Vlijmen 44 p., 2 Adr. v.d. Broek De Heidebloem Schijndel 44 p, 3 Th. v Gestel. Onderlinge Vriendschap Haar steeg 43 p. Zoals men ziet volop span ning, daarom kan het concours met be langstelling tegemoet worden gezien. KINDERVACANT1E-ACTIE. De uitslag van de 6e trekking voor de kindervacantie-actie welke door de Heus- dense winkeliersactie wordt gehouden, is als volgtIneke van Elderen, Henk Bouman, Emma de Graag, Rietje van de Helm, Jo Verschuur, Tonny Verrijt en Wilma Groos,.allen uit Heusden, Rika Buys en Sjaantje Eijkemans uit Herpt en Herman de Raad uit Doeveren. GESLAAGD. Aan de Ambachtschool te 's Bosch slaagden onze stadgenoten A. Vissen berg en M. C. de Ruijter, resp. voor di ploma timmeren en diploma electrotech- niek. Voor het diploma Moderne Bedrijfs administratie slaagde onze stadgenoot de heer G. Bax. Het Praktijkdiploma Boekhouden werd behaald door mej. Ilse Baaljens en de heer C. Zonneveld. Alle drie geslaagden genoten hun opleiding bij de heer W. de Waard alhier. Kerkdienst. Zondag 2 Augustus des morgens 1 half 10 en des avonds 6 uur hoopt voor de Geref. Gemeente aan de Julianalaan alhier voor te gaan de theologische student L. Vogelaar uil Rotterdam. GESLAAGD. Maandag 1.1. slaagde te 's-Hertogen bosch voor het Middenstandsexamen de heer J. de Bruin alhier. Hij werd opge leid aan de Spran^se Middenstandscur sus. AANRIJDING. Het zoontje van P. uit Kaatsheuvel, dat per fiets op weg was naar de Chr. School alhier, kwam j.l. Dinsdagmiddag, toen het de Dijkstraat kwam uitgereden, in botsing met een luxe auto, waardoor met hen was samengewerkt. Een leerling uit de 3e klasse, de kleine maar flinke Dirk Hoefnagel, vertolkte ten slotte uit naam der meisjes en jon gens van alle klassen de gevoelens van waardering en dank, welke de kinderen voor hun hoofdonderwijzer en onderwij zer koesterden en bood het vertrekkende hoofd namens de leerlingen een mooie actetas en een portemonnaie en de heer van Loon. die eerstdaags in het huwe lijk hoopt te treden, een onmisbaar iets voor de keuken, een koffiemolen, aan. Zowel door de heer Busink als door de heer van Loon werd dank gebracht voor de waardering en lof hun toege zwaaid en voor de hun aangeboden ca- deaux en het was hun aan te zien en wel Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangetje" het slachtoffer een flinke hersenschudding en een knieschijffractuur opliep. Dr. Winkelman verleende geneeskun dige hulp. CHR. BOUWARBEIDERS MET HUN DAMES UIT. De leden van de Afdeling Sprang van de Chr. Bouwarbeidersbond met hun da mes maakten j.l. Maandag per autobus van de Alad een plezierreis naar België, waarvan het gezelschap bijzonder heeft genoten. Om 5 uur vertrok het gezelschap reeds uit Sprang, om over Eindhoven de grenspost Bergeijkse Barrière te pas seren en vervolgens via Hasselt en St. Truiden naar Hoei te rijden, welke tocht door de Maasvallei reeds veel schoons te zien gaf. Vanaf Hoei ging het door het schone Maasdal naar de oude ves tingstad Namen. Vervolgens werd Di- nant bezocht, waar de Citadel werd be klommen, dat een onvergetelijk panora ma van de Maasvallei en de Ardennen biedt, 's Middags werd een uitstapje door het prachtige dal van de Maas ge maakt, waarna naar Han werd gereden, waar de beroemde grotten werden be zichtigd. Het was een bijzonder mooie tocht, waarvan het gezelschap bijzonder heeft genoten. Omstreeks half 8 ving de thuisreis vanuit Han aan en om plm, half drie arriveerde men zeer voldaan, maar vermoeid, weer in Sprang. AFSCHEIDSMIDDAG nan de Prinses Wilhelminaschool De laatste middag voor het begin van de zamervacantie aan de Prinses Wil- helminaschool aan de Loonsedijk, is voor personeel en leerlingen alsmede voor het bestuur dezer school van bijzondere be tekenis geweest, want een tweetal leer krachten nam die middag met het oog op hun vertrek naar elders afscheid, het hoofd der school, de heer P. Busink, die na de vacantie te Rotterdam ais hoofd ener school voor Chr. onderwijs in func tie treedt, en de heer van Loon, die met ingang van 1 Sept. benoemd is als on derwijzer aan een Chr school te Huizen. Nadat deze samenkomst, welke plaats vond in een der schoollokalen en mede bijgewoond werd door verschillende le den van het bestuur en de ere-voorzitter van de schoolver. met zijn echtgenote, Ds. en Mevr. Haring, op de gebruike lijke wijze was geopend, sprak de voor zitter van de schoolvereniging de heer B. Maijers, met grote waardering over het werk, dat de scheidenden in het be lang van de school en van de jeugd van Loonsedijk en omgeving hadden verricht en hij bracht hun hiervoor dank. In het bijzonder dankte spr. de heer Busink, die naast zijn gewone schooltaak veel van zijn vrije tijd stelde in dienst der school vereniging en spr. herinnerde hierbij aan het werk, verbonden aan de voorberei ding van de restauratie en de uitbrei ding der school met een tweetal leslo kalen en een bestuurskamer, welke wer ken tijdens het hoofdschap van de heer Busink hun beslag hebben gekregen. In dit verband stipte de heer Maijers de moeilijke huiselijke omstandigheden door ziekte en andere redenen aan, waaronder de heer Busink veelal zijn taak moest verrichten. Met het uitspreken van de hoop, dat het de scheidende leerkrachten in hun nieuwe standplaats goed moge gaan en het toewensen van Gods zegen op hun verder levenspad, besloot spr. zijn afscheidswoord. Namens bestuur en personeel bood hij het vertrekkende hoofd een prachtige vulpen aan. De heer de Vuijst sprak namens het onderwij zend personeel een kort afscheidswoord en deze dankte de vertrekkende collega's voor de prettige wijze waarop steeds in het bijzonder de heer Busink, die een vijftal jaren aan de school verbonden is geweest, hoe gehecht zij aan school en leerlingen waren en hoe moeilijk hun dit afscheid viel. De scheidende leerkrachten werd ten slotte Psalm 121 vers 4 toegezongen en daarna werd deze afscheidssamenkomst door de heer Busink met dankgebed ge sloten. PLATTELANDSVROUWEN. Zoals we reeds eerder meldden zal de Prov. N.Br. afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar najaars vergadering te dezer plaatse houden en wel op Woensdag 26 Aug. eJc. in het gebouw van de Chr. Volksbond Sprang. De afd. Sprang-Capelle van de bond zal die dag als gastvrouwe optreden en met het oog hierop wordt Dinsdag 4 Aug. a.s. des avonds 8 uur een afdelingsbij eenkomst gehouden ten huize van mevr. Maijers-van der Hoeven aan de Juliana laan ter bespreking en regeling van het voorbereidend werk, verbonden aan het organiseren dezer Provinciale bijeen komst. LANDBOUWHUISHOUD- ONDERWIJS. Men deelt ons mede, dat voor de aan de Chr. Landbouwhuishoudschool alhier per 1 Sept. te openen avondcursussen knippen (papier) en koken, beide cur sussen één avond per week, alsnog leer lingen kunnen worden ingeschreven. Hiertoe dient men zich van Maandag 10 tot en met Vrijdag 14 Aug. e.k. des morgens tussen half 11 en half 12, te vervoegen bij de directrice der school, me]. P. J. Rijken. RöNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK. Het ligt in de bedoeling de ingezetenen van Sprang-Capelle in de periode van 30 Sept. a.s. tot en met 10 Oct. d.a.v, gelegenheid te geven zich aan een rönt- genologisch bostonderzoek, doorlichten, te onderwerpen ter bestrijding van de tuberculose. Dit onderzoek zal plaats hebben op basis van vrijwilligheid, waar door noodwendig een uitgebreide propa ganda zal moeten worden gevoerd, want het is van het grootste belang dat zoveel mogelijk personen zich aan dit onderzoek onderwerpen. Alle gezinnen zullen be zocht moeten worden en hiervoor is een groot aantal huisbezoek (st)ers nodig, n.l. één per twintig gezinnen, wat neer komt op een staf van ongeveer 70 pro pagandisten. Het huisbezoek zal plaats hebben in het tijdvak van 719 Sept. Daartoe aangezocht heeft het bestuur Van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen aan Bur gemeester en Wethouders dezer gemeen te alle mogelijke medewerking toegezegd en met het oog op deze toezegging doet het afdelingsbestuur een beroep op de leden zich als huisbezoekster beschikbaar te stellen en zich daartoe op te geven bij de presidente der afd. Mevr. Hovinga- Lakenveld te Vrijhoeve-Capelle, of bij de secretaresse Mevr. Minnaard-Lokerse alhier. Het bestuur vertrouwt, gedachtig aan het doel van de Bond om het platteland sociaal en cultureel te dienen, dat het in dezen geen vergeefs beroep op de le den doet. HARMONIE. Zaterdag 8 Augustus a.s. houdt de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksver maak een feestavondje. Dit in verband met het behalen van een eerste prijs in de Ere-afdeling van de Nederlandse Fe deratie voor Harmonie en Fanfare-ge-

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5