DE LSNGSimT Waalwijkse en Langs Courant D Ril H EN ELSHOUT VLIJMEN W. TIMMERMANS ZONEN HAARSTEEG SPRANG SPRANG-CAPELLE GAPELLE Assurantiën op elk gebied. ZWITSAL t W A A L W IJ K Afscheid Ds. M. J. Mulders van de Geref. Kerk te Sprang. ychè.üst MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 62 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.xn. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" GESLAAGD. Te 's-Hertogenbosch werd op 30 en 31 Juli en 1 Augustus examen gehouden voor het diploma A (onder Rijkstoezicht Gediplomeerd Schoenhersteller). Geslaagd zijn Th. Kelder, G. Kelder te Waalwijk, P. de Bresser te Den Bosch en M. Muizelaar te Kaatsheuvel. Allen ontvingen hun opleiding aan de Vakschool voor Schoenmakers te Dru- nen. Dezer dagen slaagden te Den Bosch voor het examen Kleermaken diploma B, voor practijk en theorie de heer M. Merkx. ...ju Hij genoot zijn opleiding bij de heer Wouters, leraar der K.T.A.-school te Den Bosch. Dezer dagen slaagden voor het 'Mid denstandsdiploma de heren L. van Herpt, T. van der Lee, B. van der Sanden, J. Vrijhoeven en P. Vermeulen uit Drunen, H. Kleijn uit Elshout en W. Rombouts, Waalwijk. Zij genoten hun opleiding bij de heren W. Roozen en J. v. Delft. JEUGDNIEUWS. De jeugdverenigingen uit Drunen zul len in de komende weken op kamp gaan. De welpen gaan van 3 tot 8 Aug. naar Moergestel; de poorters en rakkers gaan van 6 tot 11 Aug. naar Wanrooij; de gidsen gaan op bivak in Boxtel van —29 Aug. BOUW KLEUTERSCHOOL. Binnenkort is de goedkeuring te ver wachten van de financieringsregeling van de kleuterschoolbouw, zoals deze door de raad werd aangenomen. Eveneens verwacht men spoedig de goedkeuring van de bouwkundige inspecteur, zodat spoedig met de bouw van deze moderne kleuterschool kan worden begonnen. Het zal een 5-klassige school worden, plus een speelruimte (z.g. speelkoepel) De bouw zal geschieden aan de huidige meisjesschool aan de Schoolstraat. Ook de Meisjesschool zal nog enkele verance- ringen en verbeteringen ondergaan, wel ke bestaan in het bijbouwen van een nieuw klaslokaal, een lokaal voor het hoofd der school, een verfraaiing van de voorgevel en verbouwing van de ver warmingsinstallatie en verlegging van de speelplaats. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. An Smits be haalde dezer dagen het middenstandsdi ploma. Zij genoot haar opleiding bij het Instituut Schuurmans te Waalwijk. Onze dorpsgenoten mej. C. v. Lies hout en dhr. Fr. van Wezel slaagden voor het examen practijkdiploma Boek houden. Zij genoten hun opleiding bij het instituut voor Economisch onderwijs. HONDENSPORT. Op de Woensdag en Donderdag te Moergestel gehouden keuring behaalden twee honden, afgericht door leden van de Dresseervereniging De Verdediger, t certificaat Politiehond. Dhr. C. Carbijn behaalde met zijn hond Nero het certi ficaat met lof door een puntenaantal van 306 te bereiken. Dhr. A. v. d. Lee be haalde het certificaat met 278 punten. Ofschoon de eisen voor het certificaat dit jaar weer verscherpt waren, konden deze heren, dank zij een jaar van hard werken, dit prachtige resultaat bereiken. BURGERLIJKE STAND Juli 1953. Geboren Henrica 'C M dv J A de Vrieze en Th M M Willemse Tonnie Th L M zv A A Knippels en H A M Floris Antonius H zv G C Maas en H Chr. van Korsten Petrus A L M zv WAM Klijn en P M A van Gils Antonius A M zv W van Delft en W H de Gouw Margaretha Th J dv M J van Broekhoven en Fr M Pijnenborg Adrianus zv B J Klerks en M Treu ren Elisabeth M dv G C van der Aa en Th G Wassink -Judocus F zv H W van der Steen en M G G van den Anker Cornelia AAM dv N Ves- ters en H M van de Wiel Godefrida P M C dv W Vissers en A M Maas. Huwelijksaangiften: Andries P van de Wiel 35 j te Zwolle en Maria W A van der Lee 24 j alhier Franciscus H v d Wielen 26 j te Wamel en Johanna M Timmermans 25 j alhier Francis" cus P Klerkx 27 j en Johanna H Brok 27 j beiden alhier. Huwelijken: Marius C Boelen 24 j en Maria F van Wezel 23 j beiden alhier Petrus H A v d Zanden 23 j te Waalwijk en Maria A Brok 27 j alhier Petrus J Aerts 29 j en Johanna M van der Aa 28 j beiden alhier. Landelijke Rij vereniging. In de vergadering van de Lande lijke Rijvereniging „Echo der Dui nen" werd o.a. besloten om op de le Zondag van September te Els- hout een Ruiterfeest te organiseren. Ook zal men deelnemen aan 't con cours te Utrecht. Volgend jaar zal ook voor de eerste maal de paarden- zegening plaats vinden. Intussen is men ook klaar gekomen met een jeugd-afdeling, die met Shetlandse ponny's zal uitkomen. Geslaagd. Vloor akte Duits l.o. slaagde te 's-Gravenhage de heer Joh. van Delft, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool alhier. Tafeltennis. De tafeltennisclub de „Smashers" speelde een wedstrijd tegen Victoria uit Haarsteeg. Met 73 wist Els- hout te winnen. Afscheid. Nadat Zuster Francisio 9 jaar in Elshout haar beste krachten heeft gegeven aan het onderwijs en de opvoeding der meisjes, is zij naar het Moederhuis te Maastricht terug geroepen en benoemd tot hoofd der school. Een verdiende promotie, maar Elshout's jeugd zal de Zuster missen. In de zaal van het parochiehuis had het afscheid plaats van de Eer waarde Zuster Petra, hoofd der Meisjesschool, die de dienst met pensioen gaat verlaten. Een comité var> oud-leerlingen meende terecht dat het niet zo maar een gewoon heengaan mocht zijn, temeer nog daar Zuster Petra 31 jaar met de leiding der school belast is geweest. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid die, behalve door de schooljeugd, werd bijgewoond door talrijke oud leerlingen. De Zeereerw. Heer Pas toor hield daarbij een korte toe spraak. In de voormiddag nam de school jeugd afscheid. Zang, declamatie en reidans wisselden elkaar af. Een tractatie was het slot. 's Avonds was het afscheid voor ouders van leerlingen en oud-leer lingen. Aanwezig waren de Zusters van de Maria-stichting, de Zeereer- waarde Heer Pastoor G. Versteeg, de Weleerw. Heer Kapelaan A. van Leeuwen, de assistent de Zeereerw. Pater v. d. Bosch, de kerkmeesters, het personeel van de jongensschool, het feestcomité en talrijke oud-leer lingen en ouders. Na de opening met een lied van het zangkoortje van de Meisjes- Congregatie, onder leiding van de heer C. Klijn, sprak de Zeereerw. Heer Pastoor als voorzitter van het schoolbestuur. Hij bracht Zr Petra dank voor het vele dat zij gedaan had voor de jeugd. Hij roemde haar als een echte religieuze door haar eenvoud, haar voorbeeld en werk ijver. De heer D. v. d. Brink, hoofd der jongensschool, sprak een enkel woord namens de collega's. Duide lijk liet hij daarbij uitkomen de goe de verstandhouding die er bestaat tussen het personeel der beide scho len. Hij hoopte dat Zr Petra nog vele jaren van het pensioen zou ge nieten. Zang van het dameskoortje, dans van de meisjes van de Boerinnen- bond en declamatie wisselden el kaar in vlot tempo af. Het een was al verdienstelijker dan het andere. De dams A. v. Drunen, Sj. Vissers, Fr. Wolfs, A. Moonen, J. v. d. Bes- selaar en A. Smits kwamen voor den dag als echte declamatrices. 1 Namens 't comité oud-leerlingen bood Mej. Stiphout-v. d. Wiel met j een toepasselijk woord een mooie radio aan. Op haar eigen eenvoudige wijze dankte Zr Petra voor de mooie j avond en 't prachtige cadeau, en ze beloofde dat zij, ook al was zij dan niet meer in school werkzaam, Els- hout niet zou vergeten. Het was een eenvoudige, maar goed geslaagde afscheidsavond. Maandvergadering „De Zwaluw". Zaterdag hield de Postduivenver eniging „De Zwaluw" haar maand vergadering in café B. Oremans. De opkomst was matig, in verband met de wedvlucht Dax. De agenda werd vlot afgewerkt. Het voornaamste was de medede ling omtrent opbrengst TBC-vlucht, die ruim 600.was. Een mooi buitenkansje voor het Wh-Gele Kruis te Nieuwkuijk, Haarsteeg en Vlijmen, dat voor ieder ruim ƒ200 bedraagt. Vervolgens kwam uit de verga dering een voorstel om bij de wed vluchten Heeft wie Heeft in te voe ren. Dit zal volgend jaar aan de combinatie worden voorgelegd. De rondvraag bracht weinig nieuws, waarna de voorzitter deze vergadering met een dankwoord voor de opkomst sloot. Eerste H. Mis van de Neomist André van der Heijden. Zondag 2 Aug. was het de dag dat de Neomist André v. d. Heijden zijn eerste H. Mis opdroeg in de paro chiekerk van de H. Johannes Ge boorte te Vlijmen. De buurt had voor deze gelegenheid een prachti ge versiering aangebracht aan de ouderlijke woning, en vanaf de wo ning tot aan de kerk was eveneens een passende versiering aange bracht. Om 10.30 uur droeg de Neo mist zijn eerste plechtige H. Mis op. De stoet werd om 9.45 uur opge steld als volgt: 1. Ruiters; 2. Mis dienaars met Kruis; 3. Hulde aan de Neomist door bruidjes; 4. Meisjes- Gilde; 5. Jongens-Gilde; 6. Jonge Boerinnen; 7. Kajotters en Mond orgelclub; 8. Jonge Boeren; 9. Mis- sienaaikring; 10. Misdienaars; 11. Bruidjes; 12. Vlaggen-groep; 13. kerk-groep; 14. Rhythmische dames- groep (o.l.v. C. Suis); 15. Harmonie; 16. Een Missiebisschop met Missie paters; 17. Strooiende bruidjes; 18. De Edel wacht met Tamboermaitre; 19. De Neomist met zijn ouders, broers en zusters en familie; 20. Het feestcomité; 21. Buren; 22. Ruiters. De feeststoet trok door de Pastoor v. Akenstraat, Pastoriestraat, Prin ses Julianastraat naar de kerk, waar de Neomist zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg. Het kerkkoor en het jongenskoor zongen de H. Mis. De feestpredicatie werd gehouden door de Zeereerw. Pater G. Gevers MSF, leraar van de Neomist. Na de H. Mis stelde de stoet zich weer in volgorde op en trok door de Prinses Julianastraat, Pr. Bern- hardstraat, Koningin Wilhelmina- laan, Prinses Julianastraat, Pasto riestraat en Kleine Akker. Bij aan komst werd voor de woning 't pro gram voor de huldiging afgewerkt. De Jonge Boeren maakten enkele nummers met als slot Pyramide- bouw, waarvoor een applaus ten volle verdiend was; daarna hulde aan de Neomist door Bruidjes; deze werd vlot vertolkt. Dan volgde zanghulde met begeleiding door de Harmonie, onder leiding van dhr J. v. Heivoort, een samenspraak door een jongen en een meisje wat hun goed afging. Hierna sprak de voorzitter van de buurt de Neomist toe, dankte namens het comité ge heel Vlijmen voor het algemeen medeleven en voor de bijdragen. Het buurt-cadeau werd aangeboden door een Missie-bisschop ten name sen; de spoedig aanwezig zijnde brandweer die met groot materiaal was uitgerukt, kon aanvankelijk niet op vole kracht werken wegens een te lage druk op de waterleiding. Toen de brandweermannen waren overgegaan tot het uiteentrekken van de vuurhaard, schoot plotseling een grote steekvlam omhoog en vond in het droge en brandbare ma teriaal gretig voedsel. Het gevolg was dat in een ommezien een groot aantal mijten met teenhout in lich te laaie kwamen te staan, terwijl 'n- zeer grote loods, die juist enkele dagen tevoren met een nieuwe voorraad was gevuld, ten prooi viel aan het vuur. Spoedig ontwikkelde zich zulk een vuurzee dat het ergste werd gevreesd; door de enorme hitte en grote rookontwikkeling moest lijdelijk worden toegezien dat de brand een catastrofale aan vang zou aannemen. Onmiddellijk werd de Bossche en Heusdense brandweer gealarmeerd, die spoe dig ter plaatse arriveerden. Er werd besloten water te halen uit een on geveer 800 m. verder gelegen wiel. Het was een hele karwei om in 't nachtelijke duister door de velden heen de slangen gelegd te krijgen, doch toen de verbinding eenmaal tot stand was gebracht, kon 't vuur met 12 stralen worden bestreden; ook werd met 2 nevelstralen ge^ tracht 't vuur te overwinnen, maar de hitte en de rookontwikkeling maakten het onmogelijk om op kor te afstand de brandhaard te nade ren. Hoofdzakelijk beperkten de brandweren er zich toe tot het nat van Monseigneur v. Kessel; deze jeugdige knaap overhandigde het cadeau op voortreffelijke^wijze. Vervolgens sprak de Neomist al le aanwezigen toen en dankte voor het prachtige cadeau, zijnde een schrijfmachine. Sprekers verwach tingen waren overtroffen en hij had zo'n mooie hulde niet verwacht; hij was dan ook hierover vol lof en dankte allen die hadden bijgedra gen, in welke vorm ook. Daarna gaf hij alle aanwezigen de Zegen. Van 2 tot 4 uur werd receptie ge houden, van welke gelegenheid om de Neomist geluk te wensen zeer velen gebruik maakten. Om 5 uur stelde de stoet zich weer op voor het plechtig Lof, dat om half zes plaats had. 's Avonds om 8 uur brachten de Harmonie Concordia en de Zang vereniging een serenade, waarbij hartelijke woorden werden gespro ken. Grote brand. Donderdagavond, everi na 11 uur, werd de bevolking alhier opge schrikt door het loeien van de brandweersirene. Het bleek dat er brand was uitgebroken in de op slagplaatsen van de mandenfabriek van de firma Prinsen en v. Halder. In het begin liet het zich niet zo erg aanzien en werd er getracht met brandblusapparten 't vuur te blus- houden van de aangrenzende lood sen en werkplaatsen, en inderdaad bleek na korte tijd dat men succes had en kon de situatie enigszins worden overzien. Dank zij een ijze ren loods, die tussen de gebouwen stond, kon het vuur worden bezwo ren en omstreeks half drie konden de brandweermannen, die zulk een zware taak achter de rug hadden, wat ruimer adem halen. Nog was het gevaar echter niet geweken, maar het grote aantal stralen die waren ingezet, spoten zoveel water in de gevaarlijke plaatsen, dat kon worden aangenomen dat hét ergste Voorbij was. Ondanks het late uur bracht de brand een grote menigte belangstel lenden op de been; velen hebben zich 'dan ook ingezet om nog te red den wat er te redden viel, terwijl tot in de wijde omgeving iedereen paraat was om hun huizen te be schermen tegen de vonkenregen. Burgemeester v. Hout en brand- weermeester v. Stokkum leidden persoonlijk het blussingswerk. Een woord van dank en hulde komt ze ker toe aan de kranige brandweer lieden die met ware moed het vuur te lijf gingen en met rookmaskers op in de gebouwen gingen om het vuur van dichtbij te bestrijden. De hitte was zo enorm, dat de helmen werden aangetast; enkelen hunner liepen ontvellingen op, terwijl de commandant van de Bossche brand weer zich onder behandeling van de G.G.D. moest stellen. Na een vruchtbaar verblijf van ruim 3lA jaar nam Ds. M. J. Mulder j.l. Zon dagavond afscheid van dé Geref. Kerk te Sprang. Het kerkgebouw was tjok vol met belangstellenden; aanwezig wa ren o.m. afgevaardigden van de gena- buurde kerken, van de lNed. Herv. Kerk alhier, namens het gemeentebestuur wa ren de wethouders H. Winkelman en H. Maijers en de geme.ente-secretaris de heer van Prooijen aanwezig. Als tekst voor zijn afscheidspredikatie had Ds. Mulder gekozen: „Zie, Ik heb u in mijn handpalmen gegrift: uwe muren zijn bestendig voor Mij." (Jesaja 49 '16). In zijn inleiding wees Ds. Mulder er op dat nu het afscheid in de bediening des Woords van de kerk van Sprang was aangebroken en dat er banden ge legd waren, die dit afscheid niet gemak kelijk maakten. Het is meer geweest dan gewone aardse genegenheid en sympa thie wat ons heeft verbonden, zegt Z.E. Maar Christus is het hoofd van de ge meente en Hij is het, die ook de liefde heeft uitgestort; daarom moet het Woord Van de Koning der Kerk, Jezus Christus, overheersen, hoezeer persoonlijke gevoe lens naar voren dringen. Dat Woord is rijk en wie de troost ervan ziet, zal on danks de menselijke gesteldheid bij deze gelegenheid, toch ook de blijdschap ken nen, want wat er ook gebeurd, wij mo gen weten dat de Heere blijft. Als thema zette de scheidende herder en leraar boven zijn afscheidspredikatie: Ik heb u in mijn handpalmen gegraveerd. Aan de hand van de volgende punten Werkte Ds. Mulder dit thema uit: 1. De rijke troost; 2. 'Een dure roeping; 3. Een zekere toekomst. Na de predikatie zegt Ds. Mulder ver plicht te zijn enige woorden tot afscheid te spreken. Een Engels schrijver heeft ons land eens gekenmerkt als een land welks bewoners bijzondere voorliefde hebben voor toespraken en met wijlen K. Schilder wil Z.E. opmerken dat, als zulks juist is, niet in het minst het Geref. volksdeel deze nationale trek bezit. Maar in mijn hart, aldus Ds. M„ gaat meer om dan ik kan uitspreken en in weinige woorden kan vaak een warm hart klop pen. De gemeente van Sprang heeft voor 3j<) jaar de herderlijke zorg aan mij toe vertrouwd en voor Z.E. en Mevrouw is deze tijd onvergetelijk. Ds. Mulder is dankbaar dat de Heere alles zo geschikt heett, dat hij hier veel welwillendheid bij zijn arbeid heeft mogen ondervinden. Z.E. heeft vaak ook de oordelen des Heeren moeten aankondigen, wanneer hij bemerkte dat er lauwheid en onbekeer- lijkheid gevonden werd, maar hij heett ook vreugde mogen kennen, telkens wan neer hij het Evangelie van Jezus Christus op de voorgrond mocht stellen. Bij zijn intrede heett Z.E. er op ge wezen dat hij Jezus Christus wilde ver kondigen en Zijn dienaar wilde zijn om Jezus wil. Dat is ook onze vreugde ge weest, zegt Ds. Mulder. Er is in die ja ren veel gebeurd; enkele plaatsen zijn leeg, ziekten, enz. Wij hebben steeds mogen spreken over tijdelijke en eeuwige dingen; met vreugde en dankbaarheid heett Z.E. in goede gezondheid alles mo gen doen. De Heere hem een bijzonder goede opgang in de gemeente gegeven. Bijzondere vreugde heeft Ds. Mulder met de jeugd genoten en hij dankt allen, mede namens Mevrouw, voor de sympathie en liefde die zij hebben mogen ondervinden. In het bijzonder heeft Z.E. ook met de broeders van de kerkeraad als vrienden mogen samenwerken in de vergaderingen, die nooit door een wanklank werden ver stoord. Ds. Mulder dankt de kerkeraad, die hem mede heeft gevormd tot predi kant en Z.E. behoudt de allermooiste herinneringen aan zijn, eerste gemeente. Hij wenst de gemeente voorts spoedig een nieuwe herder en leraar toe. Zich richtend tot de afgevaardigde van de Classis, Ds. de Kruik, zegt Ds. Mul der steeds prettig met de Classis te heb ben samengewerkt; het was hem steeds goed daar te zijn en Z.E. dankt Ds. de Kruik voor de welwillendheid van die zijde ontvangen en verzoekt zijn erken telijkheid aan de Classikale vergadering over te brengen. Ds. Mulder bidt de Classis de zegen des Heeren en de H. Geest toe bij haar verder werk in het zogenaamde donkere Zuiden. Ook met de genabuurde kerken in de classis had Z.E. bijzondere banden door kerkbeurten en catechesatie en hij ver zoekt de afgevaardigden zijn dank over te brengen voor de aanwezigheid in deze dienst. Het verheugde Ds. Mulder verder dat hier afgevaardigden van de Ned. Herv. Kerk aanwezig waren, waarmede hij vooral prettig en aangenaam contact heeft gehad, 't Speet Z.E. dat Ds. Streef kerk wegens zijn vacantie niet aanwezig kon zijn, waarmede hij als vriend en pre dikant veel heeft mogen omgaan. Al mo ge er dan een muur tussen ons zijn, al dus Ds. Mulder, hij is toch dankbaar dat zij vaak veel voor elkander mochten zijn en hij verzoekt de dank over te brengen, en wenst hen 's Heeren zegen toe, ook bij de restauratie van hun kerkgebouw; nooit zullen wij vergeten, aldus Ds. Mul der, 'dat de Ned. Herv. Kerk haar kerk gebouw voor ons ter beschikking stelde toen onze kerk gerestaureerd moest wor den. Tenslotte richt Ds. Mulder zich met een enkel woord tot het gemeentebestuur van Sprang-Capelle. Over de verhouding tussen kerk en staat is het laatste woord nog niet gesproken, maar de overheid hier streeft bij haar werk de sp.reuk na: Eert God, v.reest de Koning, en het con tact met het gemeentebestuur was steeds prettig en de omgang begrijpend, ondanks verscnilten van inzicht. Wij kunnen het land De voor: echt noemen, waar kerk en staat elkander respecteren, zegt Ds. M. Met de wens dat het gemeentebestuur zijn hoge taak mag voortzetten tot heil van Bprang-Gapelle en zich daarbij moge on derwerpen aan God, besluit Z.E., na te hebben verzocht zijn dank over te bren gen voor de aanwezigheid. Na de vele belangstellenden te hebben gedankt voor de lietde die Z.E. mocht ondervinden en de verzekering te heb ben gegeven dat zijn hart en gemoed vol zijn van dankbaarheid, verzoekt Ds. Mul der God alleen de eer te geven door het zingen van Psalm 75 1: U alleen, li loven wij. i Namens kerkeraad en gemeente spreekt dan allereerst ouderling Fijan woorden van dank tot de scheidende herder en leraar. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. 3J/j jaar geleden werd U door de gemeente van Sprang begeerd, aldus dhr. Fijan, tot dienaar des Woords en nu heeft een ander deel der Kerk van Jezus Christus een beroep op U gedaan, en Gij hebt gemeend te moeten gaan. Dat dit nu moeilijk is kunnen wij begrijpen, maar: geen ding geschiedt er ooit gewis ser, dan 't hoog bevel van 's Heeren mond, en daar komen wij niet onder uit. In aansluiting op de predikatie wijst de heer Fijan er op, dat de 'Heere niet al leen Zijn Kerk bouwt, maar ook onder houdt. U hebt 3Y% jaar onze kerk mogen die nen en Gods \Voord mogen verkondigen en de Sacramenten mogen bedienen en U hebt ook zegen op Uw werk mogen zien. In de kerkeraadsvergaderingen had U de voorzittershamer alleen nodig om de vergaderingen te sluiten. Veel hebt U voor ons gedaan; uw schuchterheid was voor de kerkeraad steeds aanleiding tot steun en medewerking en de heer Fijan dankt Ds. Mulder hartelijk voor alles wat hij voor de gemeente van Sprang deed. Spr. richt zich ook tot Mevrouw Mul der, die hem wel eens heeft gezegd niet veel voor de gemeente te kunnen zijn, maar U had uw gezin, want met 2 per sonen zijt ge hier gekomen en nu trekt gij straks met 5 personen over de jor- daan. Hij dankt Mevr. Mulder voor de hartelijke ontvangst die de gemeente steeds mocht ondervinden en vooral voor hetgeen zij ook voor jeugd is geweest. De heer Fijan bidt Ds. en Mevr. Mulder verder 's Heeren zegen toe en hoopt dat Ds. verder mag werken aan de bouw van het Koninkrijk Gods, waarna op zijn verzoek de scheidende herder en leraar en zijn gezin de zegenbede uit Psalm 134 wordt toegezongen. Ds. de Kruik spreekt vervolgens na mens de Classis en de kerk van Vrij- hoeve-Capelle. Nooit kan men, aldus Ds. de Kruik, de waarde van het kerkverband genoeg waarderen, wat in het bijzonder gevoeld wordt bij intrede en afscheid. Het kerkverband is een zegen die God aan de kerk gegeven heeft, waardoor de plaatselijke kerken worden gebouwd. Z.E' heeft de opdracht Ds Mulder hartelijk te danken voor alles wat hij voor de classis gedaan heeft. Ook namens de kerkeraad van Vrij- hoeve-Capelle dankt Ds de Kruik Ds. Mulder hartelijk voor het werk daar ver richt. Na de bevestiging werd al spoe dig een beroep op U gedaan, wegens ziekte en nooit was. U iets teveel In de derde plaats spreekt Ds. de Kruik nog een persoonlijk dankwoord, want de banden van vriendschap werden steeds versterkt, wij waren werkelijk collega's en hebben elkaar veel kunnen sterken. Door Mevr. werd spr, ook steeds gast vrij ontvangen en het was een vreugde bij U te zijn en omgekeerd, aldus Ds. de Kruik. Nu gaat U naar 'Heerde en Ds. de Kruik meent dat Ds. Mulder het daar in Gods kracht wel zal bolwerken. Als tot Gidion zegt Ds de Kruik: Ga heen in deze uw kracht en God zij met U en sterke U om Uw arbeid voort te zetten. Namens de kerk van 's-Gravenmoer en de andere genabuurde kerken uit de classis spreekt ouderling C. Verhagen en dankt Ds. Mulder in het bijzonder voor ailes dat hij voor de kerk van 's-Grave- moer geweest is. Ds. Mulder heeft daar catechisatie gehouden en dat werk had de liefde van zijn hart. De heer Verha gen wenst Ds. Mulder Gods onmisbare zegen toe. Als laatste spreker spreekt Wethouder Winkelman, bij afwezigheid van Burge meester Smit wegens vacantie, namens t gemeentebestuur. In de jaren dat Ds. Mulder hier was, was er slechts spora disch contact met het gemeentebestuur, maar er was steeds wederzijds begrip en Het gemeentebestuur volgde met belang stelling, zij het uit de verte, het werk van Ds. Mulder en constateerde daarbij dat hij veel deed voor de jeugd, waaraan de jeugd dringend behoefte heeft en welk streven door het gemeentebestuur wordt gewaardeerd, want de jonge mensen van heden zijn de volwassenen van morgen. Het spijt het gemeentebestuur daarom dat Ds. Mulder nu van plaats veranderd en waar Ds. Mulder zijn tijd ook besteedde voor verdere studie, wenst Wethouder Winkelman Ds. Mulder eerlang de Drs.- graad toe en zal Ds. Mulder in herin nering houden als een eerlijk man, die werkte aan de opheffing van zijn mede mens. Nadat Ds. Mulder de sprekers had gedankt voor het door hen gesprokene, werd de dienst met dankgebed beëindigd. Vooral voor de Geref. Kerk was het een onvergetelijke ure. Ds. Mulder en Mevrouw: Gode bevolen. GESLAAGD. J.l. Dinsdag slaagde voor het Midden standsexamen te 's-Hertogenbosch Mej. P. Konings te Kaatsheuvel (Loonsedijk) Ze genoot haar opleiding aan de Sprang- se Middenstandscursus. J.l. Vrijdag slaagde te Tilburg voor 't Middenstandsdiploma de heer J. van Tiggelen alhier. Hij genoot zijn opleiding bij dhr. Meert te Kaatsheuvel. Dezer dagen slaagde te Delft voor het Middenstandsdiploma onze vroegere dorpsgenoot dhr. J. M. van Peer. MET 1 ONGEËVENAARDE V GENEESKRACHT CHR. FABRIEKSARBEIDERS. De afdeling Sprang van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale komt a.s. Woens dagavond 8 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bij een. De agenda vermeldt o.m. Bespreking reis op 15 Aug en Bespreking toestand in de leder- en schoenindustrie. BUURTVERENIGING. De bewoners van de Julianalaan zijn tot oprichting gekomen van een buurt vereniging. Het doel van de vereniging is o.a. het organiseren van een jaarlijkse reis, het brengen van ontspanning in groepsverband en het behartigen van de algemene belangen der leden. Als erevoorzitter zal worden aange zocht de Edelachtbare Heer Burgemees ter Smit, terwijl de Wed.gestr. heer Dr. Winterwerp zich op verzoek als be schermheer beschikbaar heeft gesteld. Middenstandsdiploma. Bij het vorige week gehouden ex amen werd het Middenstandsdiplo ma behaald door onze dorpsgenoten Mej. Rie de Visser Pd., en de heer Cor Wagemakers Azn. Geslaagden, onze gelukwensen. Beroepen predikant. Bij de Ned. Herv. gemeente alhier is tot predikant beroepen de Candi- daat tot de Heilige Dienst, de Eer waarde Heer C. Graafland te Gou da. De beroepen predikant hoopt a.s. Dinsdag 4 dezer onze gemeente te bezoeken en 's avonds om half 8 zal deze dan in de Dienst des Woords voorgaan. Vakdiploma huishoudelijke artikelen. Te Amsterdam slaagde voor het Vakbekwaamheidsdiploma van de Stichting Vakexamens huishoude lijke artikelen de heer G. Meijer al hier. Proficiat. Tijdelijk opzichter. Het ligt in de beroeling in de ge meente Sprang-Capelle over te gaan

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1