DE LSBGSmr SLEM-SHOW Waalwijkse en Langstraaise Courant DRIINEN VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE wordt voorbereid ft* Met Rfeeumatische Pipen moet U niet door blijven lopen. FANTASTISCHE SCHOENENSHOW Aan Waalwijk's jeugd! MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 64 "JHSonnemen^ Ho lm tori nev -red qo af Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. aófaéi-.a.A.X 9b aleelq ',9f8,?éfe adj/Ist 9b qc/ ,£i§SfcJtJsïSc#b Rtelr- ai9bno mW nev ?.t9iloiB>I 9b ateslq Advertentiepjfjjssib rrallB 'i9bi9V n9 10 cédbvpesd maa. n9bbsri 'eX Jgrf bH .negeb Contract-advertenties-dosis gitrf3Biq speciaal tarief.'* Isrt bi9w -nmete 'd TELEGR.-ADRES „ECHO" ZWEMWEDSTRIJDEN. Op Zondag 23 Aug. a.s. zal in het gemeentelijk zwembad de Pleunewiel een grote zwemwedstrijd worden gehouden. Het programma is zeer uitgebreid. Er zullen n.l. op deze dag de jaarlijkse jeugd- vaardigheidszwemproeven kunnen wor den afgelegd. Daarna zullen bij voldoen de deelname wedstrijden om de kampi oenschappen van Drunen en Elshout ge houden worden. j Zwemdemonstraties zullen worden ge geven door de zwemverenigingen uit Tilburg en Den Bosch. Tevens staat op het programma een polowedstrijd tussen twee zeventallen uit Tilburg en Den Bosch. Ook de kampioenen van Den Bosch, Tilburg en Noord-Brabant zullen deelnemen. Voor het deelnemen aan de kampioenswedstrijden moet men zich voor 15 Aug. opgeven bij de badmees ter de heer H. Portier. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De propagandisten van Herwonnen Le venskracht gaan deze week op pad Voor een grote actie voor het aanwerven van donateurs. In onze parochie heeft men reeds 400 donateurs die maandelijks hun kwartje bijdragen voor H.L. Maar in dit jubileumjaar, H.L. bestaat 40 jaar, wil men dit aantal zoals over het gehele land, ook in Drunen opvoeren. GEDACHTENIS-KERK. De belangstelling wordt thans gevraagd voor het bouwfonds voor een gedachte nis-kerk aan de Grebbeberg. Dit bouwfonds staat onder de be scherming van de Kardinaal en beoogt om voor hen die in de jaren 1940'45 hun leven hebben geofferd voor de vrij heid en voor het behoud van het Vader land, een speciaal kerkgebouw op te richten. De bond van Oud-strijders ifl onze gemeente heeft zich bereid verklaard om voor dit mooie doel enkele bouwstenen bijeen te brengen door middel van een huis aan huis-verkoop van plaatjes ter waarde van 25 en 40 cent. SPORTMIDDAG. Het programma van de Anjerdag die 15 Aug. zal worden gehouden, bevat ook een sportmiddag. Aan deze sportmiddag nemen deel de Gymnastiekver. 'SHJ uit Drunen en St. Jan uit Elshout: verder de sportclubs van de RKJB en de Boerinnenbond, terwijl de O.L.Vr. Schuts uit Elshout demon straties zal geven in Vendelzwaaien. Op het programma staat ook athletiek, nl.. de volgende nummers: 100 m 1500 m 80 m dames 3000 m steeple chase en 700 m jeugd wedstrijd, 1214 jaar. Voor deelname aan deze nummers kan men zich opgeven bij W. v. d. Lee, Grotestraat 166, alhier. De inschrijving sluit op Donderdag 13 Aug. Inschrijfgeld jeugd 5 cent, overige 25 ct. per nummer. ATHLETIEK. De leden van SHJ namen afgelopen Zondag deel aan een Baanwedstrijd te Rotterdam. Wederom wisten zij enkele mooie prestaties te boeken. Op de 400 m klasse B werd W. van der Lee 2e in de tijd van 53,4; A. Buijs werd 5e op de 800 m klasse D in 2 m. 14,4 sec. Bij de A-Junioren wist A. van Noort zich als no. 13 te plaatsen in de tijd van 4 m. 38 sec. Roei ze uit, met wortel en tak. Neem Kruschen. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen jaren lang, vonden tienduizenden baat en ver lichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regelmatig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiveren de organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wonder middel. De zes minerale zouten hebben ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze Uw ledematen die bevrijding van stramheid en pijn. Visclub „de Hut". Op de Zondag in café Vismalen gehouden vergadering is besloten het jaarlijks visconcours, waaraan verbonden Koningschap 1953-1954, dit jaar te houden op Zondag 30 Augustus a.s. 1 De viering van het 110-jarig be staan der harmonie St. Caecilia. De „zes-vleugelige" Seraphijnen en de „veel-ogige" Cherubijnen zingen volgens de Schrift onop houdelijk het driewerf „Heilig" toe aan de Allerhoogste. De muziek stamt uit de hemel,' zij is eeuwig. Looft ook gij God met bazuinge schal, looft Hem met harp en citer. Zijn lof zij in Uw mond en diezelf de psalmist zou er aan toe kunnen voegen: looft Hem met een volle, j rijke „Harmonie" Dit zijn de in leidende woorden van het voor- j woord, dat door de ZeerEerwaarde Heer Pastoo Serrarens is geschre ven in de fraai geïllustreerde feest gids, die dezer dagen is versche nen Ier gelegenheid van het festi val op 15, 16 en 17 Augustus a.s. Honderdtien jaar St. Caecilia; geen van de oprichters zal in 1843 hebben kunnen vermoeden dat meer dan een eeuw later hun werk zoveel vruchten zou afwerpen. Bij deze gelegenheid hebben wij eens gesnuffeld in onde archieven, om iets te weten te komen over het ontslaan en de oprichters van deze kranige harmonie; jammer genoeg is er niet veel meer van bekend. Via een tijdschrift van de Heem kundekring Onsenoort weten wij dat de harmonie is ontstaan uit hei kerkkoor, omdat juist de koorzan gers verstand van muziek hadden. In het beginstadium beperkte zij zich tot het opluisteren van kerke lijke feesten en gebeurtenissen, maar al spoedig trad ze ook naar buiten op De eerste jaren waren echter zeer primitief; zo wordt uit de legende verhaald dat de eerste directeur ook de tromslager was. Na dit primitieve begin moeten wij daarom respect hebben voor die pioniers die ons na ruim een eeuw zulk een bloeiende vereni ging hebben nagelaten. Grote ver diensten hebben zich de families v. Beurden, v. Bijnen, Eekels en v. Oijen verworven; de eersigenoem- den waren, naar bekend is, de ei- benlijke oprichters, terwijl in het café van de laatstgenoemden de harmonie steeds gehuisvest is ge bleven. Het eerste succes^ behaalde de harmonie op 5 Juli 1852 in Eind hoven, waar een zilveren medaille werd verdiend. Regelmatig nam zij in de daaropvolgende jaren deel aan concoursen en festivals en zo zien wij dat tot aan de eeuwwisse ling nog verschillende prachtige, prijzen werden behaald. In 1919 brak de glansperiode aan. Onder deskundige leiding van de oud-di recteur de heer A. Houët, die meer dan 30 jaar directeur is geweest en bijgestaan door de toenmalige pre sident, de oud-hoofdonderwijzer de heer H. Prinsen, werd de grond slag gelegd voor de Bond van Har monieën „De Langstraat''. Een groot festival dat in dat jaar werd gehouden, diende als uitgangspunt van de bond en Haarsteeg kan er trots op gaan de bakermat te zijn geweest van een bond, die werke lijk een zegen is voor de diverse Langstraatse harmonieën en fanfa res, omdat hij zo voortreffelijk werkt en de onderlinge saamhorig heid en samenwerking zozeer be vordert. Dat het met de harmonie steeds crescendo gaat, blijkt wel uit het feit dat verschillende personen een mensenleefijd aan hel korps zijn verbonden geweest Het zegt wel iets dat meerdere personen meer dan 50 jaar onafgebroken lid zijn geweest. Vooral de heer J. v. Hal der, die meer dan 30 jaar voorzit ter is, mag met ere worden ge noemd; verder de vader van de huidige geniale directeur en thans rustend lid, de heer N. v. d. Heij den, die meer dan 60 jaren aan de harmonie is verbonden en er trots op kan gaan dat naast de jonge di recteur nog meerdere zijner zoons en kleinzoons de stuwende krach ten zijn van de harmonie. Ook de families v. Bijnen en de Vaan mo gen in deze met ere worden ge noemd. Een korte beschouwing over de afgelopen 25 jaar en het program ma van de feestelijkheden volgen in het volgend nummer. CHR. „JAN DE ROOIJ-GROEP". KAMP IN DUITSLAND. Van 18i Aug. j.l. kampeerde een ge deelte van de verkennersgroep Jan de Rooij alhier, te Bergneustadt in het Ober- bergische land in Duitsland. Dit zomer kamp is voor de deelnemers wel een bij zonder succes geweest. Bij aankomst op het station in Bergneustadt werden de verkenners met een lied door de Duitse padvinders begroet en ging men onder geleide van de Duitse padvinders op weg naar het kampterrein, dat gelegen was op de Stentenberg in de nabijheid der stad. Het kampterrein was wel een uit gezocht plekje om er te kamperen. Aan drie zijden omgeven door dennenbosch, met links achter het bos, verstoken tus sen het groen, een kostelijke bron, die door een buis geleid regelrecht uit het gebergte komt. Ook had men vanaf een hoge berg een prachtig uitzicht over het stadje met zijn pl.m. 6000 inwoners be neden in het dal; de witte schilderachtige huisjes afgetekend tegen het groen van het donkere dennenbos dat het stadje omringd. Het beloofde alzo een mooie 'week te worden. En ondanks het spraak verschil tussen de beide padvindersgroe- pen, werden vele vriendschapsbanden ge kweekt tussen de jongens onderling. De Duitse padvinders hielpen hun Ne derlandse broeders vlijtig mee bij het in richten van het kamp en vergezelden hen tevens op de vele tochten die in de om geving werden gemaakt, waarbij o.m. een bezoek" werd gebracht aan de Aggertal- sperre en aan een hoge uitkijktoren die hoog op een berg stond en een fantas tisch uitzicht boodt, en natuurlijk werd ook het hoogste punt in de omgeving be klommen, een berg van ongeveer 500 m, waar men bij heider weer het Eifelge- bergte kan zien, dat daar nog een 30 km van verwijderd is. Verder werd nog een mooie autotocht gemaakt door het bergland van Duits land en werd het Schloss Hamburg be zocht, dat dateert uit 1276, doch sinds 1926 is ingericht tot museum. Hier was veel te zien, b.v. vele diersoorten die in Duitsland leven; ook was er een prach tige collectie vlinders te zien en veel dieren, van klein tot groot, en zelfs een wild zwijn. Ook de bibliotheek van het slot was de moeite waard om te zien; boeken uit de 14e en '15e eeuw en ook een Hollandse Bijbel stond verscholen tussen de vele oude boeken. Natuurlijk werden de verschillende wapenuitrustingen van de ridders uit oude tijden bewonderd. Hier was ook de oudste schouw van heel Duitsland te bewonderen. Hierna werd ook een bezoek gebracht aan de druipsteengrotten van Wiehl. Des avonds waren er natuurlijk de kampvuren, waarbij door de gezamenlij ke groepen veel werd gezongen en re creaties werden opgevoerd. Bij één dezer kampvuren werden twee voortrekkers- gasten door Oubaas Stein geïnstalleerd tot Voortrekkers en door Hopman de Vries een welp tot Padvinder. De leider van de padvindersgroep „Die Feste Neustadt" de heer Paul 'Sprunkel, werd als dank voor de prettige ont vangst aldaar en voor het ingereedheid brengen van het kamp een souvenir aangeboden in de vorm van een paar Hollandse klompen met inscriptie. De laatste avond voor het vertrek uit Bergneustadt waren de Nederlandse padvinders te gast bij de ouders van de Duitse padvinders. Gezamenlijk werd in de familiekring het avondeten gebruikt, waaraan door de .gastvrouwen bijzondere zorg was besteed en dat de jongens zich goed lieten smaken. 'Zaterdagmorgen werd op het .station te Bergneustadt afscheid genomen van de Duitse padvinders en hun ouders, die waren meegekomen; een laatst vaarwel, met als afspraak dat volgend jaar de Duitse padvinders de gasten zouden zijn van hun Nederlandse broeders alhier, en daar ging de trein op weg naar Keulen. In Keulen werd 's middags nog even de Dom bezichtigd en werden wat souvenirs gekocht als aandenken en toen ging het door naar Nederland. Om ongeveer 7 uur arriveerden de jongens thuis. We laten hier nog een kort verslagje volgen van wat een journaliste die het kamp bezocht in de Kölner Stadt-Anzei- ger schreef over het Hollandse kamp, welk artikel in genoemd blad was ver lucht met een foto van het kamp. „Hollandse padvinders met Bergneu- stadtse kameraden op de Stentenberg. Nauwelijks hebben de buitenlandse studenten de jeugdherberg verlaten, of daar treffen we nieuwe gasten uit het buitenland aan in Beugneustadt; met vlaggen en tenten verscheen één dezer dagen een Hollandse padvindersgroep. Een lied tot groet en welkom. Men was echter niet vreemd voor elkaar, want precies een jaar geleden trof men elkaar in Antwerpen op de Markt, beide groe pen op reis in een vreemd land. En de Bergneustadtse sloegen de Hollanders voor het volgende jaar hun kamp op te slaan in het Oberbergische. In April kwam dan ook het bericht binnen bij de leider der padvindersgroep „Feste Neu stadt" dat men in Sprang in Noord-Bra bant ijverig aan het sparen was voor het zomerkamp in Bergneustadt. En zoals geschreven was, zo gebeurde het ook. „Prima", was het antwoord dat wij kregen op onze vraag: hoe bevalt het jullie hier? 'Nu er is hier voor deze gas ten ook veel te zien, voor wie een 12 m hoge mierenhoop al een berg is. Te wandelen naar alle windstreken is het enige plan dat tot nu toe gemaakt werd. Alles hangt van het weer af. Gast vrijheid schijnt een bekende eigenschap der Duitsers te zijn, want ook deze bui tenlanders is dit opgevallen. Zon mooie kampplaats te hebben, welke door de eigenaar zonder verdere verplichtingen werd afgestaan, dat gaat in Holland zo maar niet, waar 10 tot 20 formulieren moeten worden ingevuld en een vergun ning van de burgemeester moet worden overgelegd en de kampplaats als zodanig erkend moet zijn. Voor het overige is de omgang met hun Duitse kameraden prachtig, ondanks het spraakverschil." Tot zover dit bericht. UITSTAPJE. De leden van de afdeling Sprang van de Chr. 'Bedrijfsgroepen Centrale zullen a.s. 'Zaterdag per autobus een uitstapje maken naar Rotterdam en omgeving. Het ligt in de bedoeling te Rotterdam de dierentuin Blijdorp te bezoeken en een rondvaart door de havens te maken, waarna, na het gebruik van het middag maal in „Elim" bij gunstig weer naar Hoek van Holland zal worden gereden, waar men zich aan het strand hoopt te vermaken. DS. MULDER TE HEERDE. Ds. M. J. Mulder, die vorige week afscheid nam als predikant bij de Geref. Kerk alhier, hoopt Zondag 16 Aug. des avonds 7 uur zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Heerde, GESLAAGD. Aan de R.K. Middelbare Handelsschool te Waalwijk werd het praktijk-diploma boekhouden behaald door onze dorpsge noot de heer Hendr. Mouthaan Hzn. Ge feliciteerd. CONCERT GING NIET DOOR. In het kader van de wisselconcerten te verzorgen door de Sprang-Capelse mu ziekverenigingen, was voor Zaterdag avond een concert vastgesteld op de mu ziektent over de Binnenhaven alhier. Doordat de harmonie Marijke en de. Chr. gem. zangver. Excelsior met het daaraan verbonden Jeugdkoor uit Sprang en de Sprang-Capelse mandolinever. A- Tempo, welke dit avondconcert zouden verzorgen, door onvoorziene omstandig heden onverwachts waren verhinderd, is dit concert niet doorgegaan BURGERLIJKE STAND over Juli 1953. Geboren: Reindert zv C v d Mast- Dijkstra Johannes J zv L Koenen- V erineulen Cornelis zv J de Jong- v d Hoek Marinus A zv J v Peer- >7alk Adriana dv P Verhagen-Koenen. Overleden: M v Dongen 15 j dv G v Dongen-Konings G H Rosenbrand 65 j echtg v J Wijnbelt. Gevestigd: J Boksem uit Arnhem S M v Eekelen uit Etten en Leur N Smit uit 's-Graverrhage A J Pruijs- sers uit Vlissingen N G Sterrenburg uit Driebergen L J J v d Mooren en gezin uit Eethen F L H Smelt en echtg uit 's-Hertogenbosch. Vertrokken: M. Verhof en dochter naar Etten en Leur PL Nagtzaam en ge zin naar Tilburg J M van Galen naar Oss R Treffers en gezin naar Waal wijk L Smits naar Waalwijk J J Paans naar Rijswijk NBr P W W Rqelofse-van Galen naar Oss. JEUGDUITST APJES. De Jonge Meisjesver en de Knapen- vereniging van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk maakten vorige week per touringcar een plezierreis naar de Maasstad/waar o.m. de diergaarde 'Blij dorp met een bezoek werd vereerd. Door de meisjes en jongens werd naar harte lust genoten en moe maar voldaan keer de men 's avonds weer in eigen .huis terug. FEESTDAG TE VRIJHOEVE. Ter sluiting van de feestelijkheden door de Oranjevereniging te Vrijhoeve-Ca- pelle Zaterdag 5 Sept. a.s. te organise ren zal een avondconcert worden gege ven, waarvoor de gerenommeerde har monie Concordia te Loonopzand is uit genodigd. 's Middags zullen kinderspelen en volksspelen voor ouderen plaats heb ben. SCHITTERENDE DEELNAME. Aan de j.l. Zaterdag gehouden liefda- digheidsvlucht met postduiven ten bate van het plaatselijk Groene 'Kruis-werk werd met ongeveer 600 duiven deelge nomen. In ons volgend nummer hopen we een gedetailleerde uitslag te kunnen geven van deze vlucht. In de schoenfabrieken van Waal wijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Drunen en andere plaatsen zijn de beste ontwerpers in het geweer ge roepen om voor de modeshows op öe SLEM schoenen te ontwerpen. Het is bekend dat de modeshows iets zeer bijzonders zal worden, niet alleejn door de medewerking van een ballet en door de fantastische ver lichting, maar ook omdat voor de eerste keer in Nederland shows worden gehouden, waarvoor schoe nen worden ontworpen bij de toilet ten. Het is immers gewoonlijk zó, dat bij de collectie schoenen zoveel mogelijk passende costuums wor den gezocht, maar deze keer gaat het juist andersom. Uit het buiten land, en natuurlijk ook uit ons land, zijn toiletten aangekocht, waarbij schoenen worden gemaakt. Daar door worden de beste combinaties en de mooiste ensembles voor de SLEM gereed gemaakt. Wij waren deze week op bezoek in een fabriek en de vriendelijke rondleider bracht koren op onze molen toen hij dozen uitpakte waarin de monsters voor de SLEM waren verpakt. Wij mogen natuurlijk geen gehei men verraden of ontwerpers en fa brikanten duperen, maar mogen wel zeggen dat wat hij ons toonde, grenst aan het ongelofelijke. Een stroom fantastische schoentjes ston den in een minimum van tijd op de lange tafel.. De ontwerpers hebben hun fan tasie de vrije loop gelaten en graag gebruik gemaakt van een nieuwe modekleur, die juist is uitgekomen. Natuurlijk hebben de ontwerpers hun licht ook in het buitenland op gestoken. Zij zijn in Parijs en in de Italiaanse schoenenstad Vigevavo te rade gegaan, bij de kunstenaars die voor de industrieën van hun land de schoenenmode aangeven, en er zijn merkwaardige modellen uit de bus gekomen. Het was een stroom prachtige schoenen, die een bewijs was van de kunst en het vakmanschap van de Brabantse ontwerper. Er is ge zocht naar de mooiste kleurencom binaties. Wij kunnen en mogen het U in het bestek van een krantenbericht niet allemaal vertellen. Dit moet U gezien hebben. Waarschijnlijk krijgt U tijdens de SLEM de eerste en de laatste kans van Uw leven om zo'n collectie schoenen te zien. STADSFEESTEN. Vrijdagavond werd de laatste vergadering voor de feesten van 't Stichtingsbestuur Stadsfeesten ge houden, waarin de voorzitters der comité's verslag uitbrachten van hun werkzaamheden en waaruit bleek dat alles prima marcheert, zowel wat het openluchtspel als de jeugdfestiviteiten en de straatver sieringen betreft. Vooral deze laat ste beloven algemeen en fantas tisch te worden en de voorzitter bracht een woord van dank en hul de aan de heer A. v. Stokkum, aan z'n activiteiten en geslaagde ont werpen ten deze. Het geheel belooft zeer mooi te worden, zowel wat versieringen als feestverlichting betreft en ook het openluchtspel zal 'n waardig hoofd moment der festiviteiten vormen, terwijl ook de jeugddag e.a. van grootse allure zijn zal. Wij verwij zen naar het uitvoerige program ma, alders in dit blad. GESLAAGD. Bij de van 25 Juli tot 1 Aug. in Utrecht gehouden examens van de Vereniging ter Veredeling van het Ambacht, slaagde voor het diploma Gezel Timmeren de heer Sjef de Leijer. Hij genoot zijn opleiding op de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken. GESLAAGD. De heer Mac van der Mee Hzn, alhier, slaagde voor het diploma in zake vakbekwaamheid voor het smidsbedrijf, op het examen dat van 3 tot en met 8 Augustus te Am sterdam werd gehouden. Tezelfdertijd behaalde hij het di ploma kachelsmid. Wij wensen de geslaagde van harte geluk. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Ook deze week zijn weer enkele mooie giften binnengekomen voor onze actie „Wij beschilderen een Kerk" die, zoals thans wel algemeen bekend zal zijn, ten doel heeft gel den bijeen te brengen om zo eniger mate steun te verlenen aan 't stre ven van Baardwijks pastoor en pa rochianen om hun, kerk de beschil dering te geven die men in een kerkgebouw mag verwachten. We zouderi U, nu er enkele we ken gaan beginnen van feestvreug de, nog eens willen aansporen in deze tijd de Baardwijkse kerk niet te vergeten, maar ze als het ware te laten delen in deze vreugde Ge weet, alle giften tot de aller- 1 kleinste zijn zeer welkom en zij zul len alle bij elkaar het prachtige be drag vormen dat wij eens hopen te kunnen overdragen aan de Baard wijkse kerk, die het zo bitter hard nodig heeft. Vorige opgave ƒ3634.09 Van 'n zakenrelatie uit E. 25.— Ik zette de stadsfeesten in en gaf: 30.— Van een zieke uit B. 5. Overschotje - Reispotje 9. In Wasnik kreeg ik van N.N, 12— Voor de kerk van Baard wijk uit dankbaarheid 2.50 Hallo, jullie jongens, meisjes lees dit versje nu eens goed, waarin ik voor de grote mensen iets aan jullie vragen moet. 't Gaat nou om de eer van Waalwijk bij het feest dat komen gaat, daarbij vragen ze van jullie allemaal een goede daad. Overal gaan ze versieren, de een maakt dit, een ander dat, om heel V/aalwijk om te toveren tot een ware sprookjesstad. Als dat alles nu gereed is, feeëriek vol glans en licht, rust op jullie jeugd van Waalwijk ongetwijfeld ook een plicht. Want die mooie straatversiering moet zo lang blijven bestaan tot de S.L.E.M. voor goed haar [poorten achter ons heeft dicht gedaan. Landgenoot en vreemdelingen stromen straks ons Waalwijk in, en als glanspunt van de feesten komt ook onze Koningin! Wel, dan hebben wij te zorgen dat alles prijkt in praal en pracht, onze mooie stadsversiering de bezoekers tegenlacht. En wat wij nu jullie vragen, heel de jeugd, dat g'allen waakt dat er niets van de versiering in het ongerede raakt! Spaar de bloemen, lampen, vlaggen, laat de erepoorten staan, en zie toe dat ook uw vriendjes hier geen wandaad aan begaan- En zien jullie soms een hondje dat iets onbehoorlijks doet, zég dan door het weg te jagen dat het zoiets laten moet! Houdt de hele stadsversiering ongerept in pracht en praal, als een levende getuige uwer „Goodwill" allemaal. Laat eens zien aan al die komen naar ons grote stadsfestijn, hoe de KLEINSTE Waal (e) wij kers op zijn tijd GROOT kunnen zijn! H. v. Engelen. Nieuw totaal 3717.59 K.A.J. WAALWIJK—DEERLIJK. Zaterdag 1 Aug. j.l. trok de Drum band naar de rand van de gemeen te, waar de Deerlijkse K.A.J. om pl.m. 6 uur zou arriveren. De Bel gische vrienden werden door 't be stuur van de Drumband en de Kringleider in Tilburg afgehaald en om 6 uur reden zij Waalwijk bin nen. In een vrolijke mars trokken zij door de verschillende straten, waarbij nog een serenade werd ge bracht bij Adjudant Hellings, die op die dag zijn zilveren ambtsjubileum bij 't Waalwijkse Politiecorps vier de. Het was een hele drukte in de straten, waar velen naar de intocht der Deerlijkse Kajotters kwamen kijken. In het K.J.C.-gebouw werden zij verwelkomd door de voorzitter, de heer W. Rombouts, die op zijn vlot te manier de jongens toesprak en hen een paar gezellige dagen in Waalwijk toewenste. Hierna sprak de hoofdleider uit Deerlijk. Hij feliciteerde de Drum band en tamboer-maitbe met hun successen op het K.A.B.-festijn in Den Bosch. De intocht in Waalwijk vond hij overweldigend en ook wa ren zij vol lof over de hartelijkheid van de Waalwijkse bevolking. Als herinnering aan het bezoek en het eerste contact tussen de K.A.J. van Waalwijk en Deerlijk, bood hij een enorme foto, opgesierd met de Bel gische en Nederlandse nationale kleuren, aan van de beide afdelin gen, die in Deerlijk was genomen. Na het nationale Kajotterslied werd de Brabantse .koffietafel alle eer aangedaan en werd tot slot een pintje gedronken. Om half acht maakten de Kajotters nog een flin ke mars door de St. Antoniusparo- chie, waarna de gasten naar hun logeergelegenheden gingen. Zondag 2 Aug. werd begonnen met een gezamenlijke H. Mis in de prachtige kapel bij de Eerw. Zus ters. Daarna volgde weer een Bra bantse koffietafel en toen gingen allen naar het Wandelpark. Ook werden de tentoonstellingsterrei nen van de SLEM bezocht. De Deer- lijkse Kajotters waren vol bewon dering voor ons mooie park en niet minder voor de SLEM. Om half 12 trok men in mars naar Baardwijk, waar ook weer veel belangstelling was. Hier werden 't K.A.J.-gebouw en de Maria-grot bezichtigd. Om ongeveer 1 uur was men in Waal wijk terug, waar voor het raadhuis een groepsfoto werd gemaakt. 's Middags ging men gezamenlijk naar „De Efteling". De Belgische Kajotters kwamen ogen te kort en veel te gauw naar hun zin moesten zij weer terug naar Waalwijk. 's Avonds om 9 uur kwamen de Kajotters voor het laatst bijeen. 'Bij na alle ouders kwamen hun gasten een voorspoedige reis toewensen en eens kijken hoe de jeugd een vro lijk afscheid viert. Het K.J.C.-ge bouw was te klein toen de heer W. Rombouts de jongens toesprak, waarbij hij hoopte dat de Waalwij- kers spoedig nog eens naar Deerlijk mochten komen. Deerlijks hoofdleider nam toen 't woord en zei dat de Drumband 18 en 19 Mei 1954 in Deerlijk werd

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1