VROOM DREE§1ANN Programma Stadsfeesten c 14 t.m. 18 Augustus 1 Tandbouw De grote Speurder WAALWIJK FEUILLETON ü:i e woeniii -prijzen 35' 65 J 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND 650 jaar stad Unieke Verlichting Feeërieke Verlichting Prachtige Versiering Reserveer deze dagen voor een bezoek aan Waalwij k HET GEBRUIK VAN LAGEDRUKBANDEN. Tot slot van dit seizoen brengen wij nog eenmaal onze bekende tan leder sandalen, 50 maten 20-21 22-23 2,95 24-27 3.45 28-31 3.95 32-35 4.45 36-39 4.95 Sn ij bonenmolen van prima kwaliteit, rood ge lakt, 2 gaats met *^95 vlijmscherpe mesjes Zijden kapje voor kroon of schemerlamp, leuk rok- model m. gelon afgewerkt, Inchampagne.goud, "fl 65 oudrose en crème Aardig Schwarzwalder hangklokje, houtsnijwerk. accuraat op gewicht lopend s 60 Twee gekl. gummi-C Ac in cfptfin nol ballen in stevig net Brusselse kermis, zeer fijn koekje, 250 gram Prima ananas, 4 schijven, per blik Vendex Vacanliepakket voor de jeugd, inhoud: lees- en kleurboek, klok, doos kleurkrijt, potlood, potloodslijper, Q^c lineaal en gum v Twentse theedoek van prima kwaliteit, uitstekend vochtopnerr.end, frisse ruit, gezoomd gelust, OSc 68 x 68 cm. tö*# Overhemd met 2 losse boorden, prima shirting, kleurecht. In uni, grijs, reseda, beige lm.Perzisch tafelkleedje 90 x 90 cm., met franje Mooie kwaliteit ^90 ^25 en dessins Interlock herensport- broek of singlet, wit geribde zomer- 75 kwal,, mt, 5-6-7 ■nHHHHHBHI SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN ALLEEN GELDIG WOENSDAG 12 AUGUSTUS Georgeite shawl, fijne kwaliteit in mooie «3|50 pasteltinten Damesjarreteiies van pri ma elastiek en roest- vrij montuur, p. paar van het Wandelpark met vijver van monumentale gebouwen en kerken en verlichting van straten en pleinen 14 AUGUSTUS: 20.00 uur Concert in voormalig Baardwijk. Uitgevoerd door de gezamenlijke Waalwijkse Zangkoren Gemengd koor „Tot Bloei der Toon kunst", dir. Jos. Lombarts. Chr. Gem. Zangvereniging „Halle lujah", dir. Mej. Ant. Blom. •Gemengd koor „Oefening en Ver maak", dir. Louis Sars. Programma: „Tot Bloei der Toonkunst" 1. Een nieuw lied van een meisje en een schipper, van H. J. den Hartog. 2. Twee koralen uit W eihnachts-Oratorium' van J. S. Bach. „Hallelujah" 3. Hymne, van Pijlman. 4. Sanctus, van Piet Kiel. 5. Die Himmel erzahlen, uit „Die Schöpfung", van Jos Haydn. „Oefening en Vermaak" 6. Einzug der Gaste, uit „Tannhauser", van Richard Wagner. 7. Koor der landlieden, uit „Cavalleria Rusticana", van P. Mascagni. 8. Triomfkoor, uit „Aida", vara G. Verdi. Gezamenlijke koren 9. Ave Verum, van W. A. Mozart. 10. Jeruzalem, uit „I Lombardi", van G. Verdi. 11. Neerland en Oranje, van E. Elgar, 12. Halleluja, uit „der Messias", van G. Handel. 13. Wilhelmus. IS AUGUSTUS: 8.15 uur Plechtige H. Mis op het Raadhuis plein voor de Katholieke Jeugd van Waalwijk. 9.00 uur Plechtige Dienst des Woords op het Vredesplein, voor de Protestants Christelijke Jeugd van Waalwijk. 11.00 uur 12.00 uur 13.00 uur 18.00 uur 19.00 uur Buitengewone vergadering van de Raad der gemeente Waalwijk, ter herdenking van het 650-jarig be staan van de stad Waalwijk. Concert op het Raadhuisplein, uitge voerd door de gezamenlijke Waal- wijkse zangkoren. Uitgevoerd worden de nrs. 9 t/m. 13 van het programma van 14 Augustus 1953. Officiële opening van de Jeugdsport- dag, door de Edelachtb. Heer Bur gemeester J. L. P. M. Teyssen, op het Sportveldencomplex aan d Parallelweg-Zuid. Sportwedstrijden (Voetbal, Hockey, Korfbal, Veldloop, Handbal, Volley bal, Ringsteken en Start voor grote Oriëntatierit voor fietsers). Massale Turndemonstratie, door alle Waalwijkse Turnverenigingen op het hoofdterrein van W.S.C. Prijsuitreiking door de Edelachtbare Heer Burgemeester J. L, P. M. Teys sen. Daarna officiële sluiting door het strijken der vlaggen. 20.30 uur Première van het Openluchtspel „De Toverschoen". Auteur Jan Naaykens. Regie T. v. d. Heijden. Prijzen der plaatsen: 2.50, 1.— en 0.50. ZONDAG 16 AUGUSTUS: In de voormiddag Plechtige dank- en herdenkings diensten in alle R.K. en Protestantse Kerken in de gemeente. 12.00 uur: Aanvang van de Gildendag. Ontvangst van de Koningen Hoofdmannen van de stadhuize. en Gilden ten Deelneming van 25 gilden. Het geheel zal een romantisch en sprookjesachtig aanzien hebben. 13.30u. Aanvang gildenfeesten op 't W.S.C.- terrein. Vendelzwaaien, standaardrijden, tromroffelen, schieten. 20.30 uur Tweede opvoering van het Open luchtspel „De Toverschoen". MAANDAG 17 AUGUSTUS: 10.30 uur Opvoering voor alle meisjes van 7. 13 jaar van het Openluchtspel „Het Geheim van de Prins", door het to neelgezelschap „Puck" in het open luchttheater op het Raadhuisplein. 13.45 uur: Tweede opvoering van dit open luchtspel voor alle jongens van 7— 13 jaar. 17.00 uur: Verzamelen van de deelnemende groepen voor de grote kinderoptocht. In v.m. Baardwijk bij de Muzieknis. In v.m. Besoijen op het Schoolplein. In de St. Antoniusparochie op het H. Hartplein. In het centrum op het Vredesplein. 18.00 uur Optrekken van de verschillende groe pen naar het Vredesplein, waar de optocht tot één g'eheel zal worden gevormd. Défilé voor de plaatselijke autoritei ten op het Raadhuisplein. 20,30 uur Derde opvoering van het Openlucht spel „De Toverschoen". DINSDAG 18 AUGUSTUS: 13.00 uur: Opening van het „Luilekkerland" voor alle schoolkinderen op 't sport veldencomplex aan de Parallelweg- Zuid. Balonnenwedstrijd, kinderspelen en kinderattracties. 20.00 uur Concert door de gezamenlijke Waal wijkse zangkoren in voormalig Be soijen op het Schoolplein. Het programma is hetzelfde als op 14 Augustus. Dagelijkse medewerking van de Harmonieën „St. Crispijn" en „St. Jan", alsmede van de Drumband van de K.A.J. Voor-verkoop kaarten Openluchtspel fa. G. van Hulten-Pulles, Sigarenmaga zijn, Grotestraat 247. Telefoon 2764. 12.30 u. Vertrek van de Gildenoptocht van 't Raadhuisplein naar het sportterrein van W.S.C. aan de Parellelweg- Zuid. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwnijverheid. Timmerlieden Metselaars. Grondwerkers. Schoen- en Leder. Overleersnijder Controleur-Snijderij Bijtuiger. Prima ophalers. Kantenschrooier. Flexible krammer-aflapper. Contreforisinzetter. Doorzetter Hand-overhaler Machinezwikker Schitter - perforeerder Expeditieknecht schoenfabriek Schoenstikkers Schitter - perforeerder Expeditieknecht schoenfabriek Schoenstiksters (fabriek). Plaksters. L.l. handschoensnijder. Hout, kurk, stro. Machinale houtbewerker. Kleding-Reiniging. L.l. naaisters. Metaalnijverheid. Halfwas auto-monteur. L.l. plaatwerker. L.l. constructie-bankwerker. Landbouw. L.l. Tuindersknecht. Vrije beroepen. Vrouwel. kantoorbedienden (jeugdigen). Administr. kracht voor over heidsinstelling, MULO of HBS- opleiding (1620 jr.) Huishoudel. diensten. Dagmeisjes BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid. LI. Timmerman Schoen- en Leder. Chef stikkerij. Leersnijder. Binnenzoolstanzer. Handzwikkers. Sjouwers looierij. Verkeer. Bezorgers. Chauffeurs Handel. Verkoopster. Vrije beroepen. Mannel. kantoorbedienden. Huishoudelijke diensten. Werkster. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestr. 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig van 10 Aug. tot en met 15 Aug. 1953. Nog niet zo heel lang geleden ge- bduikte men alleen ijzeren wielen in de landbouw, doch hoe langer hoe meer is het gebruik van lucht banden toegenomen. De toestand is nu zelfs zo, dal alleen nog ijzeren wielen gebruikt worden door die eigenaren, die in verband met de hoge kosten zich het aanschaffen van luchtbanden niet kunnen permitteren. Men is nu echter door de prac- tijk tot het inzicht gekomen, dat lagediukbanden voor de landbouw aanzienlijke voordelen bieden. Onder een lagedrukband verslaat men een luchtband, die men min der druk (spanning) geeft dan een normale autoband. Deze lagedrukband heeft de vol gende kenmerken: hij is overal ge lijk van dikte en over de gehele omtrek soepel (dus geen speciaal dik loop vlak), hij heeft weinig koordlagen, hij wordt gebruikt met weinig spanning, hij deukt onder liet rijden in, hierdoor laat de aan gekleefde aarde gemakkelijk los, hij wordt gemonteerd op bredere vel- genmaat Deze lagedrukbanden kunnen op vrijwel alle landbouwwerktuigen gemonteerd worden. Vooral op zeer natte en losse gronden leveren zij grote voordelen op. Door deze lagedrukbanden wordt de draag kracht van het wiel vergroot en la ten wielen, met deze banden ge monteerd, een minder diepe voor op het land achter; daardoor ver eisen wagens met lagedrukbanden minder trekkracht. Men kan dus zeggen: hoe ongun stiger de terreinsgesteldheid, des ie meer voordelen biedt de lage drukband. KAMERLEDEN NAAR NIEUW-GUINEA. Een commissie uit de Eerste en Tweede Kamer is Zondag met de constellation „Enschede" naar Nieuw-Guinea vertrokken. Zij zal Hollandia aandoen, Biak, de Wissel meren, Seroei, Fak Fak, Manokwa- ri, Sorong, waar de Nederland Nieuw-Guinea Petroleummij. is ge vestigd, de nieuwe steenkolenterrei- nen, Dhoom en Merauke. 14 Sept. zullen de commissieleden weer thuis zijn, enkelen misschien al een week eerder. De commissie bestaat uit de eerste Kamerleden Ruijs de Beerenbrouck, Algra en De Dreu en Tweede Kmerleden Lemaire, De Graaf, De Kadt, Van de Wetering en Cornelissen en de commies-grif fier van de Tweede Kamer mr Hui- gens. van „De Echo van het Zuiden". OF TE WEL DE WONDERLIJKE BELEVENISSEN VAN PIETER BAKKER. S) Je mot ieder in s'n waarde la te decreteerde de waard wie smoese wil die smoest en wie se kiese op mekaar wil houwe, die houdt se kiese op mekaar. Swijge is goud, wat jij opa? Pieter knikte maar es en nam voorzichtig een slokje van 't bran dende vocht. Hij verslikte zich en hoestte. Opa is verkouwe ook zei de eerste gast, die blijkbaar Pieter een aangenaam onderwerp van gesprek vond. Wat doe je voor de kost, ouwe? Pieter haalde de schouders op. Hij vertrouwde zijn stem niet en wist niet wat hij moest zeggen. Weer nam de waard het voor hem op. La-die man met rust, Peet adviseerde hij en moei je met je eige sake. Maar ehhij nam blijkbaar een vroeger gesprek weer op.as je mijn vraagt is 't met Gerrit niks meer. Daar op die links- binneplaats kan de jonge se eige niet roere Dat is 't siestéem beklem toonde de eerste gast, die zoveel be langstelling voor Pieter getoond had dat stopperspillen, se moste d'r mee uitscheie, seg ik. D'r sit helemaal geen sjenieïgheid in 't spel, de jonges kenne d'r eige niet uitleve, 't benne geen artieste meer, maar 't benne Konfeksie-foetballers hielp zijn maat. Nét wat je segt. Automate ben ne 't geworde. Maar Janus redt het toch wél! argumenteerde de ander. As je mijn vraagt is Gerrit te veel op se eige. Spel voor de tribu ne, mooie kunsies, as se meissie sit te kijke. Wat was dit nu? overpeinsde Pie ter. Waren deze lieden alleen maar bezig de tijd te doden met een on schuldig babbeltje over voetbal, of hadden ze het gesprek gauw omge gooid toen hij binnenkwam? Hij loerde terluiks naar de beide man nen. Bepaald ongunstige types. Die ene z'n achterzak puilde gevaarlijk uit. Hij verstijfde toen een groeze lige hand een snelle beweging naar die broekzak maakte. Ze hadden hem doorzien. Nu kwam het. De blauwe loop. De dreigende blik. Je spel is uit, vader. Volg ons, we heb ben met jou een woordje te praten. En maak je testament maar vast. Maar de verdediger van de links binnen Gerrit greep met vaste hand naar een gedeukte doos en begon volgens de regelen der kunst kalm een „sjekkie" te rollen. Pieter nipte voorzichtig aan zijn borrel. Het gesprek gonsde door. Van voetballen kwam het op hen gelen, van hengelen op de vrouw van ene Kees en diens zeer onregel matige tijd van thuiskomen en de toestand waarin hij zich bij die te rugkeer placht te bevinden, waar bij de waard naar voren bracht dat je toch zo maar niet wegliep. Nee, zeg nou zelf, getrouwd is getrouwd. Niet opa? vroeg hij goedig. Pieter knikte ijverig. Opa siet 'r niet naar uit of ie thuis self 'n pietsie te vertellen heit merkte de eerste bezoeker weer op, wiens interesse in Pieter blijk baar herleefde. Maar Pieter wilde niet opnieuw in het gesprek ge mengd worden. Hij vond het welle tjes, zei Genavond saam en strompelde op zijn kloslaarzen, die hem gemeen begonnen te knellen, naar de deur. Zijn maag vertelde hem trouwens dat 't tijd werd voor het avondeten en aangezien mevr. Dubois, zijn nieuwe hospita, in de keuken wonderen wrocht en Pieter naar waarde wist te schatten, zocht hij de kortste weg uit de thans heel wat stiller geworden buurt en her ademde, toen hij het zachte schijn sel van schemerlampen en het ge- blikker van koperen kroontjes-met- imitatiekaarsen weer zag stralen, door zovele ramen van de welge- stelden in de buurt waar hij thans zijn thuis had. Hij strompelde de hoek om. Zijn voeten deden zeer in die verdraaide schoenen. Hij keek in een donkere ruit en ontdekte met een schok dat de pleister langs z'n linkeroor wap perde. Hij drukte die zo goed en kwaad als het ging weer tegen zijn achterhoofd. Toen tastte zijn hand in zijn zak naar de sleutel. Die hand bleef daar. Pieter verstijfde. Hij had geen sleu tel bij zich Met die hele verkleedpartij had hij om alles gedacht. Ook de sleutel had hij uit zijn zak gehaald. Hij zocht al zijn zakken na. Maar on ontkoombaar maakte zich de zeker heid van hem meester dat hij die sleutel thuis midden op de tafel had laten liggen. Hij kon er niet in. Wel vijf minuten stond Pieter daar voor de deur, met zichzelf overleggend. Wat moest hij doen? Bellen? Zich zó aan mevrouw Du bois vertonen? Ze zou hem vast meteen de huur opzeggen! Om de hoek van de straat ver scheen een bekende gestalte. Een politieman, dezelfde agent die hem zo wantrouwend had nagestaard. Vroeger had Pieter onbeperkt ver trouwen in de politiemannen gehad en graag zou hij naar de geuniform- de zijn gestapt en hem om hulp hebben gevraagd. Maar dat kon nu in geen geval. De man moest hem hier niet eens bij de deur zien! Zo snel als het ging op zijn schrijnen de voeten, strompelde Pieter ver der, de lange straat uit, de hoek om. De agent moest hem gezien hebben, zou misschien voorlopig wel zo'n beetje in die straat patrouilleren. Het eerste kwartier had hij geen kans naar huis terug te keren. Pieter liep straat in, straat uit. Zijn voeten deden hem steeds meer pijn. De pleister liet telkens los en kleefde steeds minder. Hij kreeg nu dbk last van de kou, die hij tot nog toe niet had gevoeld. Zijn lege maag knorde en borrelde, ja stak, als hij dacht aan de maaltijd die mevrouw Dubois voor hem klaar had. En dan die heerlijke kippensoep. Het wa ter kwam hem in de mond. Hij keek voor een bakkerswinkel. Zou hij een broodje kopen om zijn hon ger te stillen? Maar het gordijn was al voor de deur. In de verte wenkte het licht van een automaat. Pieter zocht naar een kwartje. Gelukkig, hij had er nog een. Veel bijzonders zat er in die automaat niet, rollen pepermunt, repen; nou, vooruit, een reep dan maar. Het hielp in ieder geval wat. Mummelend en klauwend zocht hij de Dahliastraat weer op. Van de agent geen spoor. Zijn plan was ge vormd. Hij zou bellen. Mevrouw Dubois mocht denken wat ze wilde. Hij zou wel wat verzinnen. Dat hij toneelspeler was of zo. Of een on bekende weldoener van de armen. Weer stond hij voor de deur en trok zenuwachtig aan de bel. Achter 't kleine ruitje ging het licht op. Hij zag het profiel van Ria, het brutale dienstmeisje. Hij zag haar gluren door het ruitje. Ergens achter klonk een vragende stem. 't Is niks, mevrouw, negotie! hoorde hij Ria zeggen. Haar profiel verdween, 't licht werd uitgeknipt. De eerste poging was mislukt. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6