PERSONEEL. BERNDIJK L00N-0P-ZAND RAAMSDONK «flft^EEUWUK 875 ■"j 1390.- en hoger M LANDBOUW yr luwe, qmliQj Een voorbeeld uit onze keur-collectie" slaapkamers DE JEUGDHERAUT MIDOENSTARDSWONIK6 Fa. D. A. BOONS 22 litis DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 22 AUTO-RIJSCHOOL C. J. /ossen Co. MODELKAMERS Exclusieve Slaapkamers in luxe uitvoering, in de edele houtsoortennoten, mahonie en sycomore, in prijzen van ALLEEN GEVESTIGD ROTTERDAM „OUDE" BINNENWEG schoenens leder=f3|mode§|g s internationale tentoonstelling Waalwijk 21 t/m 31 Aug. 1953 „DE ECHO" Schoenrandenlabriek KAATSHEUVEL v ra a g i: GEMEENTE LOON OP ZAND. HET BOUWEN VAN 35 STUKS WONINGWETWONINGEN jvARELAAN STRIJBÖSCH. Dinsdag ontving de Weleerw. Kape laan htrijoosch van A.tL. Mgr. ivlutsaerts het bericnt, gat hij benoemd is tot ka pelaan aan de parochie tl. Joannes Vi- anney te mnahoven. in zijn plaats is tot kapelaan aan de parochie bt. Jan alhier benoemd de Weleerw. heer J. f. W. M. Verheyen, thans kapelaan aan de paro chie Ot i rudo te Jiindhoven. Kuim 1U jaren is kapelaan P. L. M. Strijbosch volijverig werkzaam geweest in Kaatsheuvel en naast een predikant van formaat was hij onvermoeid beschikbaar, waar het speciaal de belangen van de mannelijke jeugdorganisaties betrof. De K.A.J. verliest in hem een toege wijd moderator, die de jonge arbeiders node zuilen missen, daar hij met zijn op timisme in de afdeling een geest wist te scheppen, die door vele andere afdelin gen met recht benijd werd; de Verkenne rij in al zijn vertakkingen raakt een mo derator kwijt, die de Verkennerij een warm hart toedroeg en met zijne jongens het jeugdleven beleefde of hij zelf tot de troep behoorde. Vooral ook hier deed zijn toewijding wonderen; aan kapelaan Strij bosch is het voor een groot deel te dan ken dat deze jeugdbeweging een der beste is uit het gehele bisdom. Ongetwijfeld zal deze ijverige priester ook in de Parochie van de H. Pastoor van Ars te Eindhoven weer een vrucht baar arbeidsveld vinden. DE T.B.C.-VLUCHT. Met grote ijver wordt er door de TBC-commissie van de K.P.V. gewerkt aan de voorbereiding van de grote TBC- vlucht, die op 30 Augustus a.s. vanuit Orleans voor jonge en oude duiven ge houden wordt. We moeten er nogmaals aan herinneren, dat de K.P.V. er groot op gaat, dat de recette in Kaatsheuvel jaar op jaar ver boven die van alle plaat sen in Je ömgeving uitgaat. Van de bur gerij wordt met recht verwacht, dat zij zal medewerken om deze naam te be houden. NEDERLANDS MOOISTE RECREATIE-OORD. «ai De roep, die blijft uitgaan van „De Efteling" als Nederlands mooiste recrea tie-oord, neemt met de dag groter om vang aan. Tot ver buiten de grenzen blijven de bezoekers toestromen in ge tallen, die tot heden in geen enkel re creatie-oord bereikt zijn. Dagen van meer dan 1000 auto's, van ver boven de 3000 rijwielen, van 100 en meer autocars, niet gerekend wat elders een plaatsje zoekt, zijn momenteel op de parkeerterreinen van het Natuurpark geen bijzonderheid. Deze week ging het dagbezoek telkens boven de 10 en 12 duizend uit, zodat het totaal in de eerste vier dagen weer de 50.000 benadert. Ongekend groot is de belangstelling, die het pas geopende zwembad trekt. De overstelpende drukte noodzaakt de lei ding nu reeds over te gaan tot het invoe ren van een ploegenstelsel, om zodoende zoveel mogelijk iedere liefhebber een beurt te geven. Het systeem van water zuivering, zoals in De Efteling wordt toegepast, heeft de volle sympathie van alle zwemlustigen. Het warme weer van de laatste dagen is natuurlijk mede oor zaak van de grote drukte, die er in en rond het zwembad heerst. Om tegemoet te komen aan de vele aanvragen om zwemlessen, is besloten, dat vanaf he den gelegenheid tot het nemen van les sen wordt geboden. Gegadigden kunnen zich hiervoor melden aan het Inlichtin- genkantoor achter het Theehuis. Kaatsheuvel Tel. 2486 Raymond van Thomas schijnen voor Concordia slechts dagelijks brood te zijn. Na de pauze was het de Slavische Rapsodie van Friede- mann en Les Eninuyes van Masse net, die onze grote bewondering afdwongen voor de technische vaardigheid en de ongeëvenaarde muzikaliteit van leider en execu tanten van dit keurige ensemble. Un Festin de Lustrucu van Rogis- ter werd gegeven inplaats van Offenbach's Orphee aux Enfers, waarna het koor zijn sympathiek concert sloot met de mars Avec Elan van Karei Jansen, echter niet, dan na te voldoen aan het onont koombare „bis" van het publiek, dat als toegift Colonel Bogey on Parade van Kenneth J. Alford te genieten kreeg. Zondag komt Enschede concerteren. In de concertenreeks van De Ef teling treedt Zondag een voor de meesten vrij onbekende grootheid op, n.l. het muziekcorps der v.m. Schutterij uit Enschede, Ook het programma geeft niet de indruk, dat we hier met een corps te doen hebben van de eerste klas. Toch staat Enschede in de harmonie- wereld zeer hoog aangeschreven, al lijkt ons het programma iets te veel gekozen als ontspanning in een recreatie-oord, wat evenwel niet zeggen wil. dat een publiek van dit musiceren mogelijk niet meer geniet dan van de hoogstaan de zware kost, die het van onze beste corpsen vaak te verzetten krijgt. De belangstelling zal er Zondag a.s. zeker niet minder om mjn. Hèt programma dat de v.m. Schutterij presenteert, luidt 1. Heldenparade, Mars F. Jakma 2. Een morgen, een middag, een avond in Weenen, Ouverture arr. J. Bouwen 3. Espana-Walzer E. Waldteufel 4. Rapsodie Slave nr. 1 C. Friedemann arr, A. Delhaye Pauze. 5. Czar und Zimmermann, Ouverture A. Lortzing 6. Tzigane (2 dansen) G. Boedijn 7. Fest-Polonaise J. Svendsen arr.. Joh. Pala 8. Colonel Bogey on Parade Kenneth J. Alford 9. Finale. Een jubileum dat belangstelling vraagt. Geheel de Langstraat kent 'm, als we niets meer zeggen dan dat „de dikke Leo van de B.B.A." gaat ju bileren. 25 jaren lang heeft chauf feur Leo Louer zijn trouwe dienst bij de B.B.A. in de Langstraat ge daan en zijn houding en zijn woord mogen dan al eens ogenschijnlijk wat groot geweest zijn, zijn hart is van goud. Steeds bracht Leo, als er moeilijkheden waren, Hiitkomst en iedereen heeft het kunnen ondervinden, dat hier een gouden hart schuilt onder een Ogenschijnlijk ruwe bolster. Het gaat Leo Zaterdag 22 Augustus op •zijn Langstraatse route niet aan 'belangstelling ontbreken. Hij heeft die in zjjn trouwe dienst dubbel en dik verdiend BALDADIGHEDEN. Rondslenterende jongelui schijnen des avonds niet meer te weten hoe zij hun vrije tijd nuttig besteden kunnen. Dat dan aan de eigendommen van particulie ren en gemeente bij herhaling schade wordt berokkend schijnt hen onverschil lig te zijn. Hier wordt een ruit verbrij zeld, daar wordt een schel van de deur geslagen, elders worden de tuinen be zocht en behalve dat het de fruitbomen moeten ontgelden, worden de groenten vertrapt en vernield. Alvorens tot de stroperij over te gaan, wordt een wacht post uitgezet, of fietst een verkenner (geen van de jeugdbeweging) rond, die bij onraad een gil uitstoot, om z'n ben de-genoten te waarschuwen. De rijks politie is voor deze wandaden gewaar schuwd en stelt alles in het werk om een einde te maken aan deze misselijke baldadigheden. De burgerij doet een goed werk hieraan zijn medewerking te geven, door alles te rapporteren, wat on dervonden wordt, en niet te schromen de namen van de jongelui, die zich aan deze baldadigheden schuldig maken, te melden. JEUGDTOURNOOI. Enige jongelui in Kaatsheuvel hebben het aangedurfd op de banen van het Na- tunurpark De Efteling een groot opgezet jeugdtennistournooi te organiseren, dat zal gehouden worden op 15 en 16 Augustus a.s. De prijsuitdeling van dit tournool zal op 16 Augustus om 8 u. n.m. in het theehuis plaats vinden Efteling Concerten. Concordia opnieuw voor 't forum Weinig dilettantencorpsen zullen het bestaan, om wat Concordia uit Loonopzand gepresteerd heeft, aan te durven: binnen een paar weken als invaller op te treden met een nagenoeg geheel nieuw programma van werken, die voor een beroeps- corps nog een zware opgave zijn. En Loonopzand heeft deze taak onder leiding van kapelmeester Fr. v. Abeelen op een wijze ver vuld, die de grote waardering van een niet groot, doch uitgelezen publiek wegdroeg. Het begon reeds met de ouverture Peter Schmoll van Weber, na een pittige mars van Starke De Suite Oriën tale van Popy én de ouverture Agenda. Vrijdag 14 Aug.: 8 uur n.m. korte, niet verplichte repetitie R.K. Zangkoor „St. Cecilia" in de RK Jongensschool. Zondag 16 Aug.: 11.30—12.30 uur R.K. Leesbibliotheek in het Pa tronaat. Maandag 17 Aug.: 8 uur n.m. repe titie Kon. Erk. Harmonie „St. Jan", zaal Wed. v. Dinteren. Geslaagd. Voor het diploma Vakbekwaam heid Smederij slaagde bij gelegen heid van het gehouden examen van 3 tot 8 Augustus onze dorpsgenoot de heer Fried v. Leest. Voor 't practijk-examen „Schoen hersteller" slaagde Maandag j.L on ze dorpsgenoot de heer J. v. Loon. Af scheidsbal-avond. Dinsdagavond gaven de te Loon op Zand gelegerde militairen in de zaal van de Kon. Erk. Harmonie Concordia een afscheidsavond, in verband met hun vertrek uit het dorp. Het Loonse publiek gaf gretig ge hoor aan de gerichte uitnodiging, zodat de zaal tjokvol was. Zowel officieren als soldaten waren uiterst tevreden over de verhouding van de burgerij in Loon op Zand tegenover de jongens. Tot aan sluitingsuur heerste in de zaal een gezellige drukte en allen waren uiterst tevreden over deze welgeslaagde avond. Groot Avondconcert. De Kon. Erk. Harmonie Conocr- dia zal op Zaterdagavond 15 Aug. a.s. in de muzieknis op het Oranje plein een groot avondconcert geven. Volgens het programma zullen de volgende nummers worden uitge voerd: 1. Wimpelmars, van K. Jansen; 2. Peter Schmoll, van v. Weber; 3. Suite Oriëntale, van F. Popy; 4. Raymond, van A. Thomas. Na de pauze zullen nog worden uitgevoerd: 5. Orphé aux Enfers, van Offen bach; 6. Slavische Rhapsodie, van Friedman; 7. Les Patineurs, van Waldteufel; 8. Colonel Boogey on Parade, van K. Alford. Het concert vangt aan om 8 uur. Gezien de overgrote belangstelling die de concerten van de Loon op Zandse harmonieën plegen te trek ken, twijfelen we er niet aan dat a.s. Zaterdagavond wederom velen tot uit de verre omtrek de gelegen heid niet zullen laten voorbijgaan om dit rijk gevariëerd programma te komen beluisteren, temeer nog, wijl aan dit concert meewerkt Loon op Zand's Gemengd Koor, dat on der leiding van z'n directeur dhr Nieuwkoop, enkele zeer mooie num mers ten gehore zal brengen. Aanrijding. Maandagavond om ongeveer half negen had op de Provinciale weg ter hoogte van het Kapelletje een aanrijding plaats. Op genoemd uur kwam het pl.m. 14-jarig zoontje van J. H. alhier met een in zijn ouder lijk-buis gelogeerd zijnd neefje per rijwiel uit de richting Tilburg fiet sen. Vermoedelijk doordat de kna pen zich niet precies op het fiets pad bevondeif dat ter plaatse al sinds verscheidene jaren uitermate slecht is, mede ter oorzake van het feit dat blijkbaar hun licht niet in orde was, werd Toontje H door een van achter naderende auto, be stuurd door de heer E. v. H. uit Loonopzand, gegrepen en over de wagen geslingerd. De knaap liep meerdere verwondingen op, vooral aan het achterhoofd. Dr Smals ver leende eerste hulp, waarna de jon gen naar het St. Elisabethgasthuis te Tilburg werd vervoerd. Terug uit de Missie. Met de „Willem Ruys", die van daag in de Rotterdamse haven zal arriveren, hoopt in het vaderland terug te keren onze oud-dorpsge noot, Broeder Laurentius Justinia- nus (Fr. de Kort) van de Eerwaar de Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes te Dongen. De Eerw. Broeder Laurentius Jus- tinianus vertrok voor de eerste keer naar Nederl. Indië in Mei 1932, al waar hij tewerkgesteld werd in het onderwijs te Buitenzorg. Na enige tijd werd hij overgeplaatst naar Ba tavia om vandaar te worden gezon den naar Banka, waar de Broeders een nieuwe school begonnen. On geveer 3% jaar bracht Broeder Lau rentius door in een kamp onder de Japanse overheersing. Na zijn be vrijding kreeg de Broeder een wel verdiende vacantie en keerde na 'n verblijf van 14 jaren in Indië, op 4 Mei 1946 in Nederland terug. Op 27 Juni 1947 vertrok hij opnieuw naar de missie van Banka, om van daar, na enkele jaren, te worden overgeplaatst naar Djakarta, al waar hij tot heden als hoofd der school werkzaam was. Wij wensen onze ijverige missio naris, die het aan belangstelling en medeleven niet zal ontbreken, een prettige vacantie toe. Benoemd. Door Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van Den Bosch, Mgr W. Mutsaerts, is de Weleerw. Heer J. J. M. Knaapen, kapelaan alhier, be noemd tot kapelaan in de parochie van St. Jan te Waalwijk en tot Godsdienstleraar aan de R.K. MMS aldaar. In de plaats van kapelaan Knaa pen is benoemd, de Eerw. Heer M. J. J. P. de Kroon, priester van het Seminarie. 99 'N UNICUM IN EUROPA Over onze slaapkamers zouden wij U zoveel kunnen vertellen. Wij zouden U, kunnen wijzen op het voorname cachet, op de oersolide af werking, op de moderne exclusieve modellen, op de sierlijke lijnen, de edele houtsoorten, enz. Mocht U het voornemen hebben 'n slaapkamer aan te schaffen, in onze collecties van ruim 1500 modelkamers bieden wij U een onge- evenparde sortering, geïmporteerd uit alle delen van Europa. Franco verzending door geheel Nederland. Bij een aankoop boven f 500.- worden U op vertoon 2 dagretours vergoed. Alle meubelen met garantie. de volgende Alewijn, Victoriestraat 36. Ton Geurtz, Pater v. d. Elzen- straat 30. Ria Schoemans, Wilhelmina straat 14. Kees Blom, Burg. Smeelelaan 23. Herman v. Oijen, Mr. Luijben- straat 15. Car el ,v. lersel, Grotestraat 59. Deze prijzen worden op „Luilek kerland" uilgereikt. De Hertog Jan-puzzle scheen erg moeilijk te zijn. De oplossing was als volgt Horizontaal Zes wonder-shows Internationaal cabaret. Hypermoderne schoen fabriek in bedrijf. Groot lunapark De oplossing van de Raadhuis- puzzle uit de eerste JeugdheraUt was als volgt Horizontaal 1 V.S.; 3 L.t.; 4 voet; 6 leer; 7 harnas; 9 U.S.; 10 p.c.; 11 eg; 12 la; 14 lio; 16 doelloos; 17 lid; 18 elf; 20 Ike; 21 Noë; 22 op; 23 el; 25 p.r.; 26 N.H.; 28 beoordelen; 32 giro; 33 al; 34 Eden; 35 Jota; 37 adel; 39 draven; 42 ar; 43 Deo; 44 r.r.; 45 ia; 46 cent; 47 Oma; 49 bel; 50 si; 51 Obl.; 53 helft; 54 Odeur; 56 A.D.; 57 L.S.; 58 ik. Verticaal 1 vloer; 2 steen; 4 vlas; 5 trap; 7 Hugo de Groot; 8 Schoenen Le der Mode; 11 Edik; 12 L.I.; 13 al; 15 Oslo; 17 lip; 19 fee; 22 Ob.; 24 la; 25 Peron; 27 heden; 28 bij; 29 ra; 30 d.l.; 31 nel; 36 Aden; 37 A.V.R.O.38 dal; 40 rots; 41 tam; 43 Delft; 46 cel; 48 Abe; 49 bed; 52 lui; 53 ha; 55 R.K. De winnaars van de prijzen zijn 1 goot; 5 ega; 6 op; 7 a.v.; 8 e.v.; 9 aal; 10 een; 11 val; 12 Nel; 13 p.s.; 14 E.N.Z.; 15 och; 16 olm; 17 1.1.; 19 Hertog; 20 oer; 23 aan zien; 25 nader; 27 Nobile; 28 la; 29 a.s.; 31 ijdel; 34 Ede; 35 Li; 36 rat; 37 kier; 38 Jeremias; 42 er; 43 Oda; 44 lei; 45 op; 47 Eem; 49 at; 50 la; 51 nul. Verticaal 2 Toverschoen; 3 halve zolen lijntje; 4 a.v.; 9 An; 12 N.N.; 13 porti; 17 L.O.; 18 Walewijk; 19 H. A21 Raedeker; 22 Nell 24 NO AD; 26 ra; 29 AD 30 S.E.R.; 32 Emir; 33 Pi; 38 je; 39 mol; 40 idee; 41 aaien; 45 Ot; 46 na; 48 mud. De enige goede inzender was G. v. d. Kolk, Antoniusstraai 84, aan wie op de Sportdag a.s. Zaterdag de gewonnen prijs zol worden uit gereikt. Nog zijn niet alle elftallen inge schreven, zodat het aantal belang rijk hoger zal worden. Het comité Jeugddag verzoekt vriendelijk alle deelnemers om op Zaterdag a.s. om half 1 precies op het Vredesplein in sporttenue of met fiets te zijn. De sportschoenen kunnen wel voor de wedstrijd aan gedaan worden. Aan de voetbalcompetitie nemen deel: 1. Olympia 2. Blauw-Wit 3. Roda 4. K.A.J. St. Jan 5. K.A.J. Baardwijk 6. R.K. U.L.O.-school 7. T.O.P. 8. De Hoekse Boys 9. P.V.S. 10. D.V.O. 11. S.V.C. 12. Steeds Voorwaarts. Voor de handbalwedstrijden: 1. R.K. U.L.O.-school 2. R.K. Verkenners Andr. Zijl- mansgroep 3. W.S.C. Voor Volley: 1. Dr Mollercollege 2. Neptunus. Dames: 1. M.M.S. 1 2. M M.S. 2 3. Neptunus 1 4. Mater Amabilisschool. Hockey: 1. Dr Mollercollege 2. Hockeyclub Waalwijk 3. „De oud-militairen". De veldlopers worden naar de startplaats gebracht en zullen rond 3 uur op het W.S.C.-veld aankomen. Al de deelnemers aan de fiets tochten starten op 't voorterrein van het W.S.C.-veld. Omdat de Zwemsport uit moest vallen, is er nog gelegenheid zich voor een andere sport op te geven. BESCHERM U TEGEN GIFSTOFFEN Het uitvoeren van bespuitingen is een van de vaste werkzaamheden van boer en tuinder. Zo worden op het ogenblik weer vele percelen aardappelen doodge- sproeid met arsenieten om te voorkomen, dat mét het zieke loof ook de knollen worden aangetast. Arsenieten, gifstoffen met een grote hoeveelheid arsenicum, zijn reeds bij ge ringe hoeveelheid dodelijk. In menig dagblad is met het oog hier op weer eens gewezen op de noodzaak om voorzorgsmaatregelen te nemen. Weer wordt duidelijk, dat velen uit nonchalange of geringschatting van het gevaar, zichzelf en anderen blootstellen aan een ernstige bedreiging van gezond heid en leven. Laten alle gebruikers van deze stoffen toch de grootst mogelijke zorg en voor zichtigheid betrachten! Laat men zich tóch niet al te gauw gewennen aan het gevaar van het uitvoeren van het spuit werk. Voor anderen moet men de stoffen be waren in een goed afgesloten ruimte, die afzonderlijk kan worden afgesloten en na het werk de lege bussen diep in de grond begraven. Voor zichzelf moet men acht slaan op hte volgende Kleding: deze moet volledig zijn. Rub ber laarzen, handschoenen met kap zijn onmisbaar: het gebruik van een mond- en neusbedekkend masker is, naast het in vetten van de huid zeer aan te bevelen en het is beter tijdens het werk niet te eten of te roken. Om, zelfs wanneer men een masker draagt, alle voorzorgen te nemen, moet men met de wind mee spuiten. Het is beter, wanneer de stoffen niet op de neus, mond of huid van mens en dier ko men. Bij herhaling moet men deze voorzor gen met grote nauwkeurigheid toepassen en niet menen, dat het gevaar niet groot is, omdat men nooit enige hinder van een of ander ondervond. Bescherm anderen en Uzelf tegen gifstoffen. MOTORRIJDER GEDOOD. Te Slochteren is op de Nieuwe Trek- weg langs het Slochterdiep, ter hoogte van Lageland, de landbouwer L. Entjes uit Woudbloem met zijn motor door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een bermplank gereden en om het leven ge komen. geelt U voor Waalwijk K aatshauval on do Lam» straal DC BÏSTE 0 F c I A M C. TE KOOP TE KAATSHEUVEL MOOIE DUBBELE waarvan 1 woning direct te betrekken, Rrieven onder No 5433 Bureau van dit blad te Kaatsheuvel Dr. v. Beurdenstraat 8. Het Comité Jeugddag. Het gemeentebestuur van LOON OP ZAND zalin het gebouw gemeentewerken, Huijgenstraat 6 te Kaatsheuvel, op Vrijdag 28 Augustus 1953 te 10 uur v.m. in het openbaar trachten aan te besteden In massa en In perce'en PERCEEL I 25 woningen aan de Berndijk te Kaatsheuvel PERCEEL II: 6 woningen aan de van Salm-Salmstraat te Loon op Zand PERCEEL III4 woningen aan de Loonsedijk te Kaatsheuvel. Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar bij architect H. PRINS, Hoofdstraat 43 te Kaatsheuvel tegen betaling van f 15. per bestek. Restitutie f7.50 per bestek, mits het bestek c.a. vol ledig en onbeschadigd onmiddellijk na de aanbesteding wordt ingeleverd. Kaatsheuvel, 11 Augustus 1953. Hat gemeentebestuur voornoemd, Mr. R. J. TH. VAN DER HEIJDEN, Burgemeester M. H. J. VAN NIEUWSTAD, Secretaris

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 14