De grote Speurder H T- iSv&ht, D.D.D. Gemeenteraad Sprang-Capelle Gemeenteraad Loon op Zand 2' DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1953 2 32 25 1!) 18 17 16 14 13 10 9 27 16 15 15 13 9 8 3 28 19 17 17 9 9 2 T 30 21 21 20 17 17 16 13 13 12 24 23 22 17 13 9 8 0 24 17 16 13 12 11 8 2 24 22 20 13 8 7 6 2 Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op Dinsdag 1 September 1953, des namiddags 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging raadsleden. 3. Verkiezing wethouders. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Vaststelling exploitatie-vergoeding 1952 en bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1952 der bijzondere scholen. 7. Subsidiëring Chr. Lagere Tuin bouwschool te Dussen. 1 Prae-adviesi Het Bestuur van de Chr. Lagere Tuin bouwschool te Dussen heeft verzocht om toekenning van een subsidie over 1953 'van 25.per leerling uit deze gemeen te, die genoemde school bezoekt. Momenteel wordt genoemde Tuinbouw' school bezocht door 1 leerling uit deze gemeente. B. en W. stellen voor deze subsidie tot wederopzegging toe te verlenen. 8. Waarborging rente en aflossing van een door de Chr. Lagere Tuinbouw school te Dussen te sluiten geldlening. Prae-advies De Chr. Lagere Tuinbouwschool te Dussen, welke tijdelijk is ondergebracht in een der zalen van het gerestaureerde kasteel aldaar, heeft dringend behoefte aan een definitieve huisvesting. Daarom heeft het Bestuur van genoemde school een vrijwel nieuwe woning annex werk plaats aan de Zuideveldlaan te Dussen aangekocht. Na enige verbouwing zal deze woning als schoolgebouw worden ingericht. De totale kosten van aankoop en verbouwing worden geraamd op 30.000.tot welk bedrag een geld lening met een 40-jarige looptijd zal wor den afgesloten, tegen een rente van 4 a 4!4 per jaar. Het schoolbestuur vraagt thans aan de ze gemeente om de jaarlijkse betaling van rente en aflossing van 2200.der te sluiten geldlening te garanderen. Aangezien ook leerlingen uit deze ge meente genoemde school bezoeken, zijn B. en W. van oordeel, dat het op de weg onzer Prot. Chr. igemeente ligt de bouw van de nieuwe Chr. Lagere streek-tuin- bouwschool te Dussen mogelijk te ma ken, waarom zij adviseren de rente en aflossing van f 2200van de te sluiten geldlening, groot 20.000.te waar borgen. Het risico is zeer gering, terwijl de stichting tegenover schuld het onbe laste schoolgebouw zal bezitten. 9. Voorstel afwijzend te beschikken op verzoek om subsidie van de Bond van Mobilisatie-invaliden en zijn doch terinstelling De Nederlandse Soldaat. Prae-advies Het Bestuur van „de Bond van Mo bilisatie-invaliden" en dat van zijn doch terinstelling de Stichting „De Nederland se Soldaat", beide gevestigd te Drachtem verzoeken de raad hen subsidie te' verlenen van één cent per jaar per in woner ter instandhouding van hun so ciale, medische en rechtskundige advies- bureaux. Ongetwijfeld doen deze bureaux goed werk. Maar toch moet worden onderkend, dat deze bureaux als partij tegenover de overheid staan. B. en W. menen, dat het niet op de weg van een overheid jorgaan ligt rechtskundige bureaux financieel re steunen in hun actie tegen de centrale overheid. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het verzoek om subsidie te beschik ken. 10. Voorstel afwijzend te beschikken op verzoek om subsidie van de Stichting tot revalidatie in Noord-Brabant. Prae-advies De „Stichting voor revalidatie in Nrd.- Brabant" vraagt een jaarlijkse subsidie van één cent per inwoner. Zij heeft blij kens haar stichtingsakte ten doel te be vorderen, dat personen, die als gevolg van lichamelijke of geestelijke gebreken, kwalen of afwijkingen, invalide of min- der-valide zijn geworden dan wel drei gen te worden, medisch en sociaal ge schikt worden gemaakt respectievelijk behouden Voor het verrichten van pro ductieve arbeid. B. en iW. erkennen het grote nut van het werk, dat door deze stichting wordt beoogd maar kunnen geen vrijheid vinden voor te stellen de gevraagde subsidie te verlenen, daar hier géén direct gemeente belang bij is betrokken. 11. Voorstel om afwijzend te be schikken op verzoek om subsidie van de Stichting „het Noordbrabants Land schap". Prae-advies De Stichting „Het Noordbrabantsch Landschap" vraagt om toekenning van subsidie voor 1954. Zij stelt zich o.m. ten doel de behartiging van de natuur- en landschapsbescherming alsmede de landschapsverzorging te bevorderen. Het vorig jaar besloot de raad op een soortgelijk verzoek voor 1953 afwijzend1 te beslissen, uit overweging dat deze ge meente slechts stiefmoederlijk met natuur schoon is bedeeld, als gevolg waarvan problemen inzake landschapsbescherming zich hoegenaamd niet voordoen. Op grond van dezelfde overwegingen stellen B. en W. voor ook op het onder havig verzoek afwijzend te beslissen. 12. Voorstel om afwijzend te beschik ken op verzoek om subsidie van de in terdiocesane stichting 'Kath. 'Beroepskeu zevoorlichting. Prae-advies Middels een op zegel gesteld verzoek schrift dd. 29 Juli 1953 vraagt bovenge noemde stichting om toekenning van een subsidie ad 2 cent per inwoner ten be hoeve van het individueel beroepskeuze onderzoek. In de vergadering van 21 November 1952 is omtrent een soortgelijk verzoek van het Centraal Comité van Samenwer king inzake voorlichting bij beroepskeuze uitvoerig gediscussieerd en tenslotte af wijzend beslist. B. en W. hebben geen aanleiding kun nen vinden het destijds ingenomen standpunt te wijzigen en stellen ook thans voor op het onderhavige verzoek afwij zend te beslissen. 13. Vaststelling verordening op de heffing van haven- en kadegelden. 14. Bespreking bouw van 2 midden standswoningen aan de Hoofdstraat te Capelle. Prae-advies: Het raadsbesluit tot aankoop Van een tweetal percelen bouwterrein, gelegen aan de Hoofdstraat te Capelle, van de Ei-ven D. J. Schuller alhier, is inmiddels goedgekeurd door Gedep. Staten. Aange zien nog bouwvolume over is voor twee woningen, hebben B. en W. architect A. C. Fijan te Waalwijk opdracht ver strekt tot het ontwerpen van een schets- tekening voor 2 middenstandswoningen, te bouwen op genoemde percelen. Deze heeft thans een drietal schetstekeningen vervaardigd. Bij bouw van 2 middenstandswoningen welke inderdaad dit karakter hebben, moet op de stichtingskosten gerekend worden van 46600. Dan zal de huur per woning per week 17.75 moeten bedragen. Het komt B. en W. voor, dat deze huur de woningen zeer moeilijk verhuurbaar zo niet on- verhuurbaar zal maken. Zij hebben zich beraden of door toe passing van bezuinigingen, door de wo ningen als het ware „uit te kleden", bouw mogelijk zou worden. De vraag rijst of dan nog van middenstandswoningen ge sproken kan worden, terwijl juist stand en ligging het accent leggen op een voor een hoofdweg tevens verkeersweg representatieve woningbouw. Aan de Hoofdstraat te Capelle kan men bezwaar lijk woningen van een minder type plaat sen, daar hierdoor het aanzien van Ca pelle, dat zij juist wensen te verbeteren, geschaad zou worden. B. en W. hebben gemeend goed te doen, zonder thans met een voorstel te komen, deze aangelegenheid eens ter be spreking voor te leggen, teneinde het ge voelen van de raad te vernemen. Uiter aard blijven B. en W. diligent om tot een Oplossing te geraken. 15. Verbetering financiële positie ge meente-personeel. Dit voorstel behelst de lonen van de vaklieden, bijzondere vaklieden en vaklieden-voorlieden en de daarmede gelijkgestelden te verhogen met 1.44 per week, 6.24 per maand of 74.88 per jaar; de lonen van de halfvaklieden en de daarmee gelijkgestelden te verhogen met 0.96 per week, 4.16 per maand of 49.92 per jaar; de lonen van de ongeschoolde en ge routineerde werklieden worden verhoogd met 0.48 per week, 2.08 per maand of 24.96 per jaar; de wedden van de laagste en lagere ambtenaren-niet-werklieden worden ver hoogd met een „toelage 4953". FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". OF TE WEL DE WONDERLIJKE BELEVENISSEN VAN PIETER BAKKER. 14) U hebt het gedaan vroeg Marian ademloos. Haar gedachten gingen met haar op de loop. Naar de beschrijving te oordelen was meneer Citroen niemand anders dan Charrel. Wat had hem bewo gen om die armband terug te ko pen Niemand wist beter dan zij, dat het ding hoogstens honderd gulden waard was, voor iemand die er erg op gesteld was en zeker niet meer dan vijf en twintig voor een toevallige koper. En dan schoot opeens, als een lichtstraal, de waarheid in haar denken. Charrel had de zaak niet ver trouwd, dat had ze al meteen ge merkt Hij wantrouwde Pieter Bakker, had gedacht dat die méér had gezien, dat hij grif driehon derd had gegeven voor iels dat veel meer waard was. Er waren twee mogelijkheden: óf Charrel had een goed zaakje gedaan, of hij was er voor vierhonderd gulden ingelopen.... de slimme, aalglad de Charrel er ingelopen door de stijve, schutterige Pieter Bakker - En nu zat ik juist te denken ging Pieter met zijn verhaal door nou heb ik tweehonderd gulden voor u verdiend. Voor mij - Ja, natuurlijk, het was uw armband, U had hem toch gekocht - Niet omdat ik hem nodig had, maar omdat u het geld nodig had, juffrouw van Voorst. Neem me alstublieft niet kwalijk, ik.. Pieter raakte de kluts kwijt, nu hij zich blootgegeven had. Marian zat als een stenen beeld. Ze was liefst door de grond gezon ken. In haar juichte iets. Charrel was bedrogen, de bedrieger bedro gen Pieter Bakker had helemaal geen verstand van juwelen, hij had zo zakelijk gedaan om niet te la ten merken wat zijn beweegrede nen waren. Uit goeiigheid had hij haar driehonderd gulden gegeven voor een vrijwel waardeloos sie raad Maar nu schaamde ze zich ook te meer om wat ze had gedaan. Zo'n man bedriegen was geen kunst, hij was veel te eerlijk en te oprecht om je te wantrouwen. Zij dacht dat ze hém te pakken 16. Advies aan Ged. Staten inzake jaarwedderegeling secretaris en ontvan ger. 17. Opmaken bestek en tekeningen ri oleringsplan. Prae-adviesi In de vergadering van 11 Augustus '53 werd besloten 5000.uit te trekken voor het doen ontwerpen van een riole- ringsplan. De opdracht hiertoe is ver leend aan het Ingenieursbureau „Mabeg" te Utrecht. Intussen dringt de noodzaak het rioleringsplan bestekklaar voorhanden te hebben. In het kader van de door de regering gevoerde en te voeren conjunc- tuurpolitiek zal werkloosheid worden be streden door een zgn. „Openbare wer- ken-politiek", waarbij' dan gedacht moet worden aan het aanleggen van water leidingen, rioleringen, wegen, enz. Deze werken zijn arbeidsintensief en moeten .thans reeds worden voorbereid. Maar te vens biedt dit de gelegenheid met aan zienlijk rijkssubsidie een rioleringsplan uit te voeren. De kosten van het bestekklaar maken van het rioleringsplan worden geraamd op 34.000.—. 18. Aanvaarding in eigendom van parallelwegen langs de spoorbaan. 19. Benoeming leden commissie van advies ingevolge de Woonruimtewet. De aftredende leden der commissie stel' len zich wederom herkiesbaar, met uit zondering van de heer M. van Dongen. Ter benoeming worden de raad vol gende dubbeltallen voorgelegd; 1. J. W. Genuit, Jan de Rooijstr. 12 W. Braspenning, v. d. Duinstr. 63 2. J. ÏW. Nieuwenhuijzen, v. d. Duin straat 89 J. C. Dekkers, Hoofdstraat 72 3. Mej. D. v. d. Poorte, Raadhuisstr. 151 Mevr. Verhoeven-Blan- kers, Hogevaart 85. 4. Mevr. E. C. Maris-Kerst, Nieuwe- vaart 2 Mevr. Kommers- Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen 287. „Wil je ons helpen met parachuutje spelen, Jumbo", vraagt Bim. De olifant heeft er wel oren naar en moet je eens even kijken wat ze nu gaan doen. Eerst wordt er over een grote steen een plank gelegd, het lijkt wel een wip in een speel tuin. Bim gaat op het ene eind van de plank staan. Jumbo geeft met z'n grote zware poot een flinke klap op de plank, zo hard, dat Bim haast in de wolken verdwijnt. Is dat even leuk, hij lijkt wel een heuse parachutist. Bam staat te trap pelen van ongeduld om aan de beurt te komen, vooral als hij ziet dat ons Bim- metje veilig en wel op de grond terug komt. En je kunt wel aan de glundere ogen van Jumbo zien, dat hij er ook wel zin in zou hebben, maar ja, die is nu eenmaal veel te zwaar. Roovers, Wendelnesseweg-O 34 5. A. P. de Raat, Oosteind 70 (geen zitting hebbend) W. A. Tim mermans, Oudestraat 8. 20. Wijziging gemeente-begroting '53. 21. Mededelingen. 22. Rondvraag. 23. Sluiting. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon op Zand te houden op Dinsdag 4 September 1953, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Beëdiging der nieuw benoemde le den van de raad. 2. Vaststelling openstaande notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming wethouders. 5. Benoeming commissie van bijstand voor de wegen. Deze commissie bestond uit de heren Broeders, van der Lee en van Rooij, waarvan de heren Broeders en van der Lee aftredend zijn. 6. Benoeming commissie strafveror deningen. Deze commissie bestond uit de heren Beerens, Broeders, van Noije en 'Sins. Aftredend zijn de heren Beerens, Broe ders en van Noije. 7. Voorstel tot het sluiten van een rekening-courant overeenkomst met de stichting „Natuurpark de Efteling", Praeadvies De stichting Natuurpark „De Efte ling" heeft verzocht een rekening-cou rant-overeenkomst met de gemeente aan te gaan. Dit verzoek is gebaseerd op de om standigheid dat „De Efteling" in de maanden welke buiten het seizoen val len behoefte heeft aan kasgeld, terwijl in de zomermaanden overtollig kasgeld bij de gemeente zou kunnen worden ge stort. Hoewel nog geen volledig overzicht van de exploitatie over het lopende sei zoen is samen te stellen, valt reeds thans te constateren dat rond medio Augustus 350.000 personen het park hebben be zocht, zodat aan het eind van dit seizoen ongeveer 50.000.aan vermakelijk heidsbelasting ten bate van de gemeente komt. De omstandigheid dat enkele onderde len van het park eerst laat in het sei zoen zijn gereedgekomen en dus nog geen volledig seizoen hebben meegemaakt, is mede oorzaak van de behoefte aan een lopend crediet, waarmede de maanden tussen twee seizoenen kunnen worden overbrugd. Gezien de exploitatie-uitkomsten van het park achten wij het verantwoord dat de gemeente een rekening-courant-crediet opent tot een maximum op te nemen be drag van 100.000.onder dezelfde voorwaarden als die welke voor de ge meente gelden ten aanzien van de reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 1 B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. 8. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 235.000.- tot dek king van de meerkosten van de bouw van het tehuis voor bejaarden in deze gemeente. Praeadvies Zoals in de raadsvergadering van 24 Juli jl. is toegezegd, is nagegaan in hoe verre de werkelijke kosten van de bouw van het tehuis voor bepaarden de oor spronkelijke raming van Februari 1951 zullen overschrijden. Blijkens een per 12 Augustus 1953 sa mengesteld overzicht is tot dan toe voor het tehuis voor bejaarden betaald een be drag van 706.531.44. Er blijft volgens verstrekte opdrachten nog te betalen een bedrag van rond 235.000.waarvoor nog geen dekking aanwezig is. Deze belangrijke overschrijding, waar van een specificatie ter inzage ligt, wordt voor een niet gering gedeelte veroor zaakt door het uitblijven van een uitke ring van het rijk van 900.per bed, welke, naar onze aanvankelijke mening, in uitzicht zou worden gesteld. B. en W. stellen nog steeds pogingen in 't werk om deze uitkering alsnog te doen geschieden. Een nadere regeling van éen tegemoet koming van rijkswege is in voorbereiding, zodat zij hopen te zijner tijd hiervan nog te kunnen profiteren. Het uitblijven van de verwachte uit kering betekent een tegenvaller van rond 81.500.Bovendien is door prijsstij ging de bouw duurder uitgekomen dan was geraamd. Ten slotte bleken tijdens de bouw diverse voorzieningen noodza kelijk om het tehuis volledig aan zijn doel te doen beantwoorden, terwijl ver der het maken van verschillende instal laties buiten het bestek bleek te zijn ge houden, B. en W. betreuren 't dat de aanvankelij ke raming zo beduidend is overschreden, doch zij verwijzen hierbij naar de om standigheden, welke hiertoe noodzaakten. B. en W. wijzen er bovendien nog op dat de huur van het tehuis aan de hand van deze overschrijding zal moeten wor den herzien. 'Op te merken valt hierbij nog, dat na dit aanvullend crediet, in de totale kosten is begrepen een bedrag van 53.000.wegens aankoop van grond en aanleg van wegen, welk bedrag in feite niet tot de bouwkosten van „Rosa- gaerde" is te rekenen. Tezamen met het genoemde bedrag van 81.500.wordt de uiteindelijke kos- tenoverschrijding teruggebracht tot 235.000.minus 134.500.— of rond 100.000.—. B. en W. stellen voor om, tot dekking van de boven aangegeven kosten een geldlening aan te gaan, groot 235.000, met een alsnog aan te wijzen geldgever en op de ivoorwaarden, zoals deze dooi de minister van binnenlandse zaken wor den gesteld. 9. Rondvraag. EINDSTANDEN SEIZOEN 1953—1953. K.N.V.B. 4e klas C. Zaltbommel 18 26 RKSVA 18 23 Rhode 17 22 HVCH 18 17 DESO 18 17 UDI 18 17 Herpinia 17 16 Berghem Sport 18 15 DAW 18 15 RKOSC 18 10 4e klas D. RKDVC 18 34 Veerse Boys 18 33 Vlijmense Boys 18 18 Raamsdonk 17 16 Haarsteeg 18 16 RKJVV 18 15 WitZwart 18 14 Nieuwkuijk 17 14 Heultelum 17 11 Waspik 17 5 Afdeling Noordbrabant. Ie klas A. Were Di 18 Riel 18 Berkdijk 18 Zigo 18 Hilvaria 18 Oirschot 18 Audacia 18 Viola 18 RKSSS 18 WSJ 18 2e klas B 304. White Boys 1 14 Veerse Boys 2 14 TSC 3 14 Madese Boys 2 14 Raamsdonk 2 14 Be Ready 2 13 Veerse Boys 3 13 Waspik 2 14 3e klas A 307. Dussense Boys 1 14 White Boys 2 13 Right 'Oh 2 13 WitZwart 2 14 Re Ready 3 12 White Boys 3 14 Waspik 3 14 Raamsdonk 3 12 le klas A 501. Baardwijk 2 18 DESK 3 18 RKDVC 2 18 Vlijmense Boys 2 18 Wilhelmina 3 18 Concordia 3 18 Zwaluw 3 18 RWB 2 18 Haarsteeg 2 18 Heusden 2 18 Zaterdagvoetbal. Klas 1 B. Good Luck 16 Sprang 16 Vrijhoevense Boys 16 HNC 14 Zwaluwse Boys 13 Sprangse Boys 13 PTT 14 DFV 14 Klas 2 B. Sprang 2 13 Good Luck 2 14 HNC 2 14 Sprangse Boys 2 13 ONI 1 14 Zwaluwse Boys 2 10 Vrijhoevense Boys 2 13 PTT 2 13 Klas 2 C. ONI 2 14 Sprang 3 14 Zwaluwse Boys 3 13 Good Luck 3 13 HNC 3 14 Wit—Zwart 3 14 ONI 3 14 Sprangse Boys 3 14 MINISTER SUURHOFF NAAR CANADA VERTROKKEN. De minister van sociale zaken en volksgezondheid de heer J. G. Suur- hoff, is Zaterdagavond van Schiphol naar New-York vertrokken, van waar hij terstond naar Canada is doorgereisd. De minister brengt 'n werkbezoek, dat 2,Dj week duurt, aan Canada, waarvoor een van dag tot dag ingedeeld reisprogram ma is samengesteld. Het doel van de reis is, zo vertelde de minister voor zijn vertrek, zich ter plaatse op de hoogte te stellen, hoe het de Neder landse emigranten in hun nieuwe vaderland gaat, in het belang van de Nederlandse emigratie-politiek. TT1TTT7* Niet krabben. De helder I I I vloeibare D. D. D. kal- VF JU U11 meert de jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN" HUIDAANDOENINGEN had.... nu zat de schoen aan de andere voet. Hij had haar beschaamd door een royale eerlijke manier van handelen, hij was op haar belan gen uit, terwijl zij geprobeerd had hem te bedriegen. Meneer Bakker zei ze moeilijk ik moet u wat beken nen. Alles wat ik u vertelde over mijn omstandigheden, is waar. Maar ik heet niet van Voorst, dat is mijn moeders naam. Ik ben Ma rian van Laerschot. En die arm band is geen driehonderd en ook geen vijfhonderd gulden waard. Ik heb geprobeerd u met een truc een paar honderd gulden lichter te maken. Ik ben een oplichtster, me neer Bakker. En geef me alsje blieft die tweehonderd gulden niet en neem die drie honderd terug, ik wil ze niet hebben. Ik schaam mij zó verschrikkelijk.... En ze verborg haar gezicht in haar handen, Pieter zat geschokt in zijn stoel naar haar te kijken. Hij kon het niet geloven, het was te veel op eens. En die man, die Citroen Die heet geen Citroen. Hij was in het complot. Maar toen u zo grif die driehonderd gulden gaf, dacht ihij dat die armband méér waard was en blijkbaar is hij hem met een smoesje terug komen kopen Een stralende glimlach gleed over Pieter's gelaat. Dus.... ik ben die vent te glad af geweest Ze keek op en glimlachte door haar tranen heen. Ja.... stemde ze toe en daar kunt u gerust trots op zijn, want Lange Charrel is een gladde vogel. Pieter stond op van zijn stoel en kwam naar het meisje toe. Juffrouw.... Marian., mag ik dat zeggen vroeg hij toe, wees niet zo verdrietig. Het was me driehonderd gulden en meer waard, die avond met u Ook nu u weet wie ik ben? Ik weet, wat u zoudt zijn ge worden verbeterde Pieter maar het feit dat u hier zit en me dat alles vertelt, bewijst dat u het niet bent en het ook niet wilt worden. Laat me u daarbij helpen, juffrouw Marian. Die vijfhonderd gulden hebt u nu niet van mij, maar van uw ehlaten we zeg gen ex-compagnon, die probeerde u te bedriegen, want geloof maar niet dat als die armband écht meer waard geweest zou zijn, hij u in de extra winst had laten de len O nee, daar stel ik me ook totaal niets van voor zei Ma rian met overtuiging dat be wijst al het feit dat hij het alle maal buiten Henri en mij om ge daan heeft. Daarvoor heeft hij zijn straf te pakken Maar nu moeten wc eens praten ging Pieter voort. Alles wat u verteld hebt, ver geten we. U bent nu juffrouw Ma rian van Laerschot.... Laat dat juffrouw er maar af zei het meisje blozend. Goed, eliMarian. Het lot brengt ons bij elkaar. En laten we nu eens samen pralen Vertel me eens alles, dan zullen we zien of er niet een mogelijkheid bestaat.. U bent niet boos Boos Alleen maar verschrik- gelijk blij, datjij er weer bent. Ze stond op en ging voor hem staan. Haar blauwe ogen dwaal den over zijn eerlijk en open ge zicht, namen iedere trek er van op, ze staarden in de zijne, die verlegen knipperden. Weet je wat jij bent, Pieter Bakker Je bent een schat En voor hij het wist, waren haar armen om zijn hals. Daar zei ze. Pieter Bakker was, voor het eerst van zijn leven, door een meisje gekust. HOOFDSTUK VI. Pieter Bakker jaagt op autobandieten. Pieter Bakker had, na lang overwegen, liet besluit genomen, zich een autootje aan te schaffen. Het voorjaar begon te naderen en hij, die elke morgen maar plichts getrouw de gang naar kantoor had gemaakt, die iedere zomer weer, één week vacantie had doorge bracht met fietstochten in de om geving, omdat hij geen geld had voor weidser vermaken, wilde nu eindelijk eens toegeven aan de be hoefte, er uit te vliegen, Niet in volle treinen of bussen, maar hele maal naar zijn eigen inzichten, en met zichzelf als gezelschap. Dat laatste kreeg een vraagteken sinds hij Marian van Laerschot had ontmoet en die hem zo had verrast door het eerste bewijs van vrouwelijke genegenheid in zijn vrijgezellenleven. Na dat verras sende ogenblik had hij niets meer meer van haar gezien. Wel had hij een vriendelijk briefje gekregen, waarin ze hem berichtte dat ze werk gevonden had en haar broer ook. Het eindigde „met hartelijke groeten". Maar daar was het bij gebleven. Misschien zou hij haar nooit meer ontmoeten. Maar door die ontmoeting- was hij zich toch bewust geworden van een leegte in zijn bestaan, Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2