m DE LENGSTRmT DRUNEN VLIJMEN SPRANG WASPIK HEUSDEN De SLEM geniet buitengewoon grote belangstelling 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1953 6 Mi 111 oenen dames GESCHENKEN VOOR DE BEZOEKERS. "verkeersregeling. &nlAw TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Uit alle windstreken komt men naar de Slem regeld, welke regeling later bij het inwer kingtreden der Wet door de oprichting ener eigen Bedrijfsvereniging kon worden gecontinueerd. Het denkbeeld van een kindertoeslag, reeds in 1918 in de schoenindustrie aan de orde gesteld, werd verwezenlijkt door de oprichting van het Centraal 'Kinder toeslagfonds voor de Schoenindustrie, terwijl in 1948 door de vorming ,van het Sociaal Fonds voor de Nederlandse Schoenindustrie een extra kinderbijslag regeling tijdelijk werd geïntroduceerd. Verder kwam tot stand de Bedrijfs vereniging voor Wachtgeld- en Werk loosheidsverzekering. De voorbereiding van een bedrijfspen sioenregeling zal, naar het zich laat aan zien, op korte termijn voltooid worden, waarbij niet alleen aandacht zal worden geschonken aan de belangen der hand arbeiders, maar waarbij door de inrichting van een pensioenfonds voor stafperso neel ook de leidende functionarissen de schoenindustrie gaat wat dit betreft voor aan),, dank zij speciale voorzieningen, met minder zorg de oude dag tegemoet kunnen zien. Rest in dit verband nog te vermelden de inrichting van fabriekscommissies op grond van een bepaling in de C.A.O., en de totstandkoming van de ondernemings raden krachtens de desbetreffende wet telijke voorschriften. Ook bij de uitvoe ring van deze Wet ging de schoenindus trie wederom voorop. In het kader van de samenwerking op economisch en commercieel gebied moge aandacht worden gevraagd voor een reeds in 1932 in toepassing gebracht systeem tot uitwisseling van credietge- gevens, in 1937 gevolgd door een bin dend besluit in zake leverings- en beta lingscondities. Dit bindend besluit werd in 1938 door de Regering algemeen ver bindend verklaard. In dit kader moge verder melding wor den gemaakt van de medewerking aan het Modecentrum voor de Schoen- en Leder branche en aan de Stichting Interleder, die in 1953 voor de tweede maal de In ternationale Beurs voor Leder, Schoenen, Lederwaren en Aanverwante Branches organiseerde. j I De Federatie is vertegenwoordigd in het Bestuur van het Lederinstituut T. N. O. en van de Middelbare Vakschool voor de Leder- en 'Schoenindustrie. De nauwe samenwerking met de over heid had in de crisistoestand, waarin de schoenindustrie in 1931 verkeerde, tol verheugend resultaat, dat de op 24 De cember 1931 door de Staten Generaal aanvaarde Crisis-invoerwet onmiddellijk daarop met ingang van 1 Januari 1932 op de schoenindustrie van toepassing werd verklaard en de invoer van schoe nen hier te lande werd gecontingenteerd, met het gevolg, dat in 1932 en 1933 van een merkbaar herstel der werkgelegen heid mocht worden gesproken. Voor het overleg met^de overheid is ook de in 1936 tot stand gekomen Be- drijfsraad voor de Schoenindustrie een niet onbelangrijk orgaan. zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI Hoewel de herinnering aan de Centra le H.L.S. (19331935) bij vele schoen fabrikanten hutver oproept tegenover ordeningsorganen, is men van de andere kant van oordeel, dat de schoenindustrie, gezien de organisatorische verhoudingen in deze branche, haar medewerking aan de uitvoering van de Wet op de P.B.O. zonder bezwaar kan verlenen. De daar over met de werknemersorganisaties in de brede zin des woord gevoerde be sprekingen hebben practisch tot over eenstemming geleid, zodat ook op dit ge bied de schoenindustrie niet achteraan komt. Met voldoening kan worden geconsta teerd, dat door de niet aflatende activi teiten der Federatie onze Regering een brede belangstelling voor de schoen industrie aan de dag legt en haar or gaan, de Federatie, in volle omvang er kent. Het bezoek van Hare Majesteit de Koningin aan de Internationale Tentoon stelling S.L.E.M. te Waalwijk is van een en ander wel het meest welsprekende be wijs. Tenslotte drukte Mr. v. Spaendonck zijn verheugenis uit over het feit dat hij deze 25 jaren met het bestuur bad mo gen samenwerken tot heil van de fede ratie. Hulde aan voorzitter Mannaerts. De heer C. Pullens ut Waalwijk sprak hierna een woord van waar dering en hulde tot de voorzitter de heer A. Mannaerts, die in 1933 reeds deel uitmaakte van het be stuur en in 1935 vice-voorzitter werd. De heer Pullens releveerde de jaren tijdens de bezetting, waar na in 1945 hij met nagenoeg alge mene stemmen tot het voorzitter schap werd geroepen. Dit was geen benijdenswaardige taak, het indus triële leven was zeer ontredderd en er was leiding nodig van iemand die zich hiervoor totaal wilde in zetten. Zelf hoofd van een groot schoenenbedrijf, heeft hij zich gro te offers moeten getroosten en de heer Pullens bracht ook dank aan de mede-directieleden van de fa. Mannaerts, die indirect de federa tie belangrijke diensten hebben be wezen. De leden waren zeer erkentelijk voor al hetgeen de heer Mannaerts voor de Federatie had gedaan; niet alleen de leden waardeerden dit, maar ook had het Hare Majesteil de Koningin behaagd de heer Man naerts le benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau enkele maanden geleden. Ik hoop, aldus de heer Pullens, en velen met mij, dal U thans het besluit zult nemen voor zover Uw gezondheid dat toe laat, nog vele jaren uw gewaardeerde diensten te willen geven aan de fe deratie; wanneer we vandaag deze overtuiging hebben zal het pas voor ons een feestdag zijn. Als lastbaar blijk van de waar dering der leden spelde de beer Pullens de voorzitter vervolgens de versierselen van de Orde van Oran-, je-Nassau op de borst; deze zou de heer Mannaerts bij gelegenheden als deze moeten dragen. De heer Mannaerts sprak een woord van bijzondere dank; hem was te veel eer aangedaan, hij had niets dan zijn plicht gedaan. Hij brengt dank aan zijn medebestuurs leden, die hem steeds vergezelden. De Koninklijke onderscheiding had hij niet gezien als iets persoonlijks, maar als een bewijs van waarde ring voor de uitzonderlijke presta ties van de Nederlandse Schoenin dustrie, die hij noemde ,,le miracle hollandais". L. Hulde aan secretaris Van Spaendonck. De heer Scheeren, ondervoorzit ter van de Federatie, voerde hierna het woord en hij noemde het een twijfelachtig genoegen onder zo ie mand als de heer Mannaerts twee- dé voorzitter te moeten spelen; bij zo iemand kom je nooit aan bod, zei hij. Thans echter had hij het genoe gen te spreken tot iemand, wiens naam onverbrekelijk was verbon den aan de federatie, iemand die een illustere staat van dienst ha l, en niet alleen voor de federatie. Hij had op het oog Mr B. van Spaen donck, die 25 jaren aan een stuk het secretariaat had waargenomen op een wijze die alleen maar be wondering af kon dwingen. Hij TOT EN MET WOENSDAG BIJNA 45000 BEZOEKERS. We hebben medelijden gehad met burgemeester Teijssen en met de andere heren van hei SLEM-be- stuur, toen het weer zich Maandag en Dinsdag weer zo bar slecht toonde. Het was om radeloos te worden en het gevoel van onmacht dat men krijgt, wanneer men iets, waarvoor men zich geheel gegeven heeft en waarover men zich een zo prachtige voorstelling had gevormd, wanneer men dat door invloeden waaraan de mens niets veranderen kan, ziet mislukken. De SLEM zwom en werd gebeukt onder re genvlagen zoals men zelden ziet. Het was triest. Nu weten we niet of burgemees ter Teijssen de raad van burge meester Vandekerckhoven, 'n worst te geven aan Sint Clara, want die zorgt voor goed weer, heeft opge volgd, een feit is, dat het weer Woensdag heel wat beter was, en dan fleurt in enen alles op, dan kijkt iedereen blij, dan slromen de bezoekers binnen, dan is het zon nige terras geheel gevuld, dan kan men naar waarde genieten van de kleurenpracht der bloemen, van de vrolijke vlaggen en de hoog op spuitende fonteinen, dan winnen wc de eerste slagen van het grote SLEM. Maar ondanks het slechte weer kan men allerminst klagen over 't bezoek; ontegenzeggelijk had het weer zijn invloed op liet aantal be zoekers, maar toch, wanneer men met een dergelijke vakientoonstel- lng tot en met Woensdag bijna 45009 bezoekers trekt, dan moet deze expositie van bijzondere al lure zijn. GROTE BEWONDERING. We hebben met verschillende prominente en gezaghebbende men sen onder deze 45000 gesproken, maar wie we ook spraken, ieder een was opgetogen over hetgeen hij zag. Burgemeester d'Ailly van Am sterdam, burgemeester Loeff uit Den Bosch, de eerste burgers van zeer vooruitstrevende Nederlandse steden, uitten op onomwonden wij ze hun zeer grote bewondering voor hetgeen hier tot stand was ge komen en dat werkelijk van groot se allure is. We spraken met mensen uit de schoen- en leder branche, met collega's, die toch was de geestelijke vader geweest van veel maatregelen en acties die de federatie genomen had. Niet al leen was hij theoreticus, maar ook ■practicus; de heer Scheeren roem de zijn sterk sociaal gevoel en als specimen hiervan noemde hij het plan van Spaendonck, dat de pro gressieve kinderbijslag voor de gro te gezinnen regelde, en dat nog vers in ieders geheugen lag. Van Spaendonck, aldus de heer Schee ren, is voor ons een begrip gewor den, dat voor geen van ons nog eni ge toelichting behoeft. In de anna len van onze federatie moet op een gulden bladzijde geboekstaafd slaan op welke wijze hij de belangen van die federatie heeft behartigd. De heer Scheeren gaf vervolgens een korte levensschets van de se cretaris en hij noemde hem de apostel der schone idee, dat de werknemer en de werkgever geen tegenstanders zijn van elkaar; de Nederlandse schoenindustrie had veel aan hem te danken. Namens de leden bood hij hem een antieke boekenkist aan, die hij vergezeld deed gaan van de beste wensen. Hartelijk was de dank van Mr v. Spaendonck aan alle leden. Hierna werd de vergadering ge sloten en maakten de leden zich gereed voor het feestdiner, dat in de restauratie door de heer Boers keurig werd geserveerd. heus wel iels gewend zijn, maar allen moesten ze verklaren dat dit hun stoutste verwachtingen over troffen had. We spraken met expo santen en deze vonden de tentoon stelling niet alleen als een wapen schouw der industrie, maar ook uit commercieel oogpunt geweldig be langrijk; we spraken ook met fa brikanten niet-exposanten, en deze konden alleen maar hun oprechie spijt uiten, dat zij niet aan deze tentoonstelling deelnamen. Dinsdagmiddag om half 3 pas seerde de 30.000e betalende bezoe ker de loketten; een helft van het echtpaar C. Boezer-van der Ham men uit Waspik viel dit geluk ten deel, maar aangezien men de een heid van het huwelijk onder geen voorwaarde wilde verbreken, be schouwde men zowel meneer als mevrouw als de 30.000e en beiden werden door burgemeester Teijs sen en de heer Jan Tielen verwel komd en ieder van hen werd een paar schoenen aangeboden, die de firma's Van Reil en Steenbergen uit Kaatsheuvel beschikbaar hadden gesteld. Diezelfde avond nog kwam de 35.000e bezoekster op de SLEM thans was het mevrouw Hendriks uit België; ook zij werd hartelijk welkom geheten eïi haar viel het geluk ten deel een paar mooie schoenen, Beschikbaar gesteld door de fa. v. Bladel uit Waalwijk, in ontvangst te mogen nemen. Woensdagmiddag arriveerde de 40.000e bezoeker in de persoon van mevrouw Vonk-van Beek uit Don gen, die verblijd werd met 'n paar kinderschoenen, beschikbaar ge steld door de firma Schuwer uit Waalwijk en 10 schóenstiften van de ERA. En meer prachtige geschenken liggen te wachten op de bezoekers en bezoeksters die het duizendtal telkens vol zullen maken. Zo werd h.v. ook omgeroepen door de ten toonstellingsradio dat de 50.000e, de 75.000e en de 100.000e 'n nieu we Praff-naaimachine krijgen aan geboden; warempel, alleen al een bezoek aan de SLEM waard. MILITAIRE KAPEL CONCERTEERDE. Ook <le reeks van SLEM-concer- ten is dezer dagen voortgezet Maandag speelde de Oudenbossche Harmonie, nadat zij eerst een mars door het centrum liad gemaakt en een serenade had gebracht bij bur gemeester Teijssen, waarbij over en weer hartelijke woorden wer den gesproken. De harmonie gaf vervolgens een werkelijk uitstekend concert, waarvan het alleen maar jammer was dat de weersomstan digheden niet wat milder waren; de temperatuur was immers niet geschikt om veel publiek in de openlucht te laten luisteren. Dinsdagavond was het de beurt aan de harmonie „Vlijt en Een dracht" uit Rijen, die ook een zeer aardig concert gaf. Woensdag echter bereikte deze concertenreeks een van haar hoog tepunten, toen op de kiosk de Ko ninklijke Militaire Kapel, onder de leiding van Kapitein R. v. Yperen, een coicert gaf, waaraan de lief hebbers hun hart konden ophalen. Dit grote corps musiceerde op niet gemakkelijk te overtreffen wijze en de vele bezoekers, die wellicht spe ciaal hiervoor gekomen waren wis ten dit heel goed te waarderen. On getwijfeld was dit concert een van de hoogtepunten in de rij van ver makelijkheden die de SLEM om kransen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen te houden op Dinsdag 1 September 1953 des n.m. te 5 uur pre cies ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen vergadering van 20 Augustus 1953. 2. Beëdiging raadsleden. 3. Installatie raadsleden. 4. Benoeming wethouders. ATHLETIEK. Zondag 30 Aug. a.s. gaan de leden van SHJ weer op wedstrijd. Zij nemen dan deel aan de wedstrijden om de Bos sche Athletiekkampioenschappen. Aan deze wedstrijden nemen deel de Vereni gingen van het district 's-Bosch. Aan ieder te verwerken nummer bij deze wed strijden is verbonden het persoonlijk Bossche kampioenschap. GESLAAGD. De heer G. W. van den Broek, amb tenaar ter secretarie slaagde dezer dagen voor het examen gemeente-financiën, eerste deel. PRIJSSCHIETEN. De handboogvereniging De Wets Zo nen, hield dezer dagen haar jaarlijks prijsschieten. De deelname was zeer groot. De uitslag was als volgt: 1 J. van Drunen 158; 2 H. van Bladel 144; 3 C. van den Hoven 140; 4 B. Brok 138; 5 A. de Gouw 130; 6 A. van der Aa 130; 7 W. de Kruif 123; 8 M. de Gouw 121; 9 W. van Drunen 118; 10 G. de Gouw 118; 11 R. van Drunen 113; 12 H. de Gouw 112; 13 Brok 110; ,14 J. de Gouw 108; 15 J. de Brouwer 105; 16 W. van Son 105; 17 J. Klerkx 103; 18 Joh. van Drunen 101; 19 H. de Kruif 98; 20 M. van Drunen 95; 21 H. de Gouw 94; 22 Adr. van Drunen 93; 23 B. de Vaan 93; 24 M. van 'Drunen 63; 25 N. van Bladel 61. Woonhuis met smederij afgebrand. Maandagavond ongeveer 11 uur loeide de sirene, daar er brand was ontstaan in het woonhuis en de smederij van de heer C. Diepstra ten, Grotestraat alhier. In korte tijd stond het hele geval in lichte laaie. De brandweer was spoedig aanwe zig, maar doordat in de onmiddel lijke nabijheid van de brand enkele huizen met rieten daken stonden, werd ook de hulp van de Bossche brandweer ingeroepen. Na korte tijd was men het vuur meester en het gevaar voor de omliggende percelen geweken. Door de aanhoudende re gen van de laatste dagen waren de rieten daken flink doorweekt; in 't andere geval zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Het gehele huis brandde totaal uit en van de inboedel kon weinig worden gered. Wegens de vacantie en de kermis waren de bewoners afwezig. De po litie, die spoedig bij de brand aan wezig was, komt alle lof toe voor de goede regeling, daar er een zeer grote oploop was van kermisvier- ders. Burgemeester v. Hout was ook spoedig op het terrein van de brand aanwezig. De Vlijmense brandweer, onder leiding van Joh. Wagenberg, heeft weer kranig werk verricht. De Bos sche brandweer stond onder leiding van de heer Kropman. De oorzaak van de brand is onbekend. Vrienden van de Arbeidsjeugd. Maandag 24 Aug. j.l. maakten de kinderen van de leden van de KAB en de Vrienden van de Arbeidsjeugd een uitstapje naar Valkenburg en omgeving met de touringcar van de heer J. Kivits alhier. De kinderen waren vol lof over dit prachtige uitstapje. Postduivenvereniging „De Zwaluw". Zondag wedvlucht van „de Zwa luw" vanuit Noyon, Frankrijk. In- korven hedenavond (Vrijdag) tot 8.15 uur in café Oremans. Daar 't Zondag eigenlijk Orleans was, is deze vlucht uitgesteld tot Zondag 6 September a.s. GROTE GEZELSCHAPPEN. Het zijn bij lange niet allemaal individuele bezoekers die 't SLEM- terrein betreden, we zien herhaal delijk ook grote gezelschappen zich aandienen. Heel veel personeels verenigingen van voornamelijk schoenfabrieken, winkelpersoneel van de grole zaken uit de centra van ons land, gewone verenigin gen, een groot gezelschap platte landsvrouwen, een aantal directeu ren van arbeidsbureaux enz., allen waren zij de erg belangstellende toesehouwerss en verlieten zij op getogen het lerrein. De modeshows blijken wel heel in het teken der belangstelling te staan. Iedere dag zijn alle zes de 'shows geheel uitverkocht; een uur tevoren staan de mensen in de rij voor de show-tent. Inderdaad, even Ills het geheel, is dit onderdeel van de SLEM erg in trek. Enfin, het is 'dan ook de moeite waard, deze prachtig geënsceneerde show, die velen reeds voor de tweede of der de keer zagen, te bewonderen. En 's avonds is er volop vertier in het SLEM-cabaret, tot ver voor hij de kleine uurtjes amuseren zich daar vele honderden; de SLEM is liiet alleen een centrum momenteel van de hele internationale schoen en leerindustrie, het is ook 'n ge zellig oord van vermaak; we vieren immers nog steeds stadsfeest. Ronde van Brabant. In verband met de Ronde van Vlijmen waren verschillende be stuursleden van de Wielerbond in Vlijmen bijeen. Ter sprake werd ge bracht de Ronde van Brabant en overwogen de start en finish te Vlij men te doen plaats vinden. Over deze Ronde van Brabant zal binnenkort een vergadering worden belegd. Vlijmense Boys. Zondag 30 Aug. a.s. wordt 't tour- nooi van de Vlijmense Boys om de van Wagenberg-wisselbeker voort gezet. De volgende elftallen komen in de strijd: bekerhouder Nieuw- kuijk, Vlijmense Boys, RKJVV en de Ambonezen. Wie zal winnaar worden? Naar Zwitserland. De amateur Wolfs vertrok Dins dag j.l. naar Zwitserlnnd om deel te nemen aan de Wereldkampioen schappen die heden (Vrijdag) wor den gehouden. Heel Vlijmen is vol verwachting naar de uitslag. Kermis, De kermis, die Zaterdag 22, Zon dag 23, Maandag 24 en Dinsdag 25 Augustus werd gehouden, is weer netjes verlopen; geen wanklank AANRIJDING. Op de viersprong aan de Tilburgse- weg alhier botsten Woensdagmiddag (veer eens een paar luxe auto's tegen el kaar, die daarbij beide zwaar beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De verkeerspolitie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. KERMIS-ATTRACTIES. De gemengde zangvereniging Polymnia zal op traditionele wijze de kermis ope nen met een concert in 't Stationskoffie huis bij C. van fersel. Aanvang Zondag om 12 uur. Programma: Gemengd koor: Rozen in Tirol van Zeiler; Wiegenlied van Brahms. Gemengd dubbel kwartet: Het Ange- lusklokje van Luijsterburg; Afscheid van Mendelssohn Bartholdy. Gem. koor: Bruidskoor uit Lohengrin van Wagner; Een droef verhaal verteld door een tenor met begeleidende jammer klanken. Mannenkwartet: Vertrouwen van Fr. Abt; Zonnelied van Kuijten; Heimwee van v. Puijvelde. Mannenkoor: Die Nacht van Schubert. Gemengd Koor: Slavenkoor uit Na- bucco van Verdi; Lied van de Zee van Hartog. Matinée's Zondag 12 uur Concert in café C. van lesrel (tegenover Station), te geven door de zangver. Polymnia. Maandag Cabaret onder de titel Van dit, van dat, van alles was, aangeboden door de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak in de harmoniezaal. Dit cabaret wordt gegeven door de Alkmaar- se Kring van Kleinkunstenaars. Aanvang 10 uur en 14 uur. Dinsdag Matinée door Variété Gerzee met medewerking van de radioartisten André Meurs, Cor van Veen, Eddy Schruyver enz. met muzikale omlijsting van Cor van Gooi. Bals: diverse dansgelegenheden. Marktterrein: diverse kermisattracties: Fruittent, Patates fritestent, ijsverkoop, viskraam, suiker- en nougatkraam, gebak kraam, kinderfietsmolen, bumperspel, draaimolen, zweefmolen, luchtschommel, Lunapark. WETHOUDERSVERKIEZING. Dinsdagmorgen om 10 uur komt de nieuwe Raad dezer gemeente voor de eerste maal in openbare vergadering bij een om de nieuwe wethouders te kiezen. De A.N.W.B. heeft het verkeer van Waalwijk naar Breda, dat oorspronkelijk werd geleid via Waspik's-Gravenmoer, omgeleid via Raamsdonksveer. In ver band hiermede is in de Raadhuisstraat een nieuwe wegwijzer geplaatst en is de wegwijzer bij de driesprong Spoorstraat 's-Gravenmoerseweg vervangen door een bord „Doorgaand verkeer". RESTAURATIE NED. HERV. KERK. Naar wij vernemen zal spoedig begon nen worden met de gedeeltelijke restau ratie van de Ned. Herv. Kerk. Voor e«n De dertig-duizendste bezoekster, mevr. C. Boezer-v. d. Hammen uit Waspik, ontving een verrassing van burgemeester Teijssen in de vorm van 2 paar schoenen Op 't ogenblik is de 45 duizendste genoteerd. werd gehoord. In de café's heerste overal een gezellige drukte. De ker- mis-exploitanten hadden strop door het zeer slechte weer, maar hebben ondanks dit nog niet te klagen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op Dinsdag 1 September 1953 des avonds acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging nieuw gekozen leden van de Raad. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Verkiezing wethouders. 5. Verzoek van het R.K. Schoolbe stuur alhier om beschikbaarstelling gel den voor de uitbreiding van de R.K. Bijz. Meisjesschool. 6. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot onteigening van de per celen kad. bekend gemeente Heusden, Sectie C 51, 594, 540 en 595, gelegen te Oudheusden (bij raadsbesluit van 23 Maart 1953 plan tot onteigening voor lopig goedgekeurd). 7. Voorstel Burgemeester en wethou ders tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 21 April 1953 inzake onteigening percelen nodig voor bouw gemeentehuis. 8. Benoeming commissie onderzoek gemeenterekening en rekening Burgerlijk Armbestuur Herpt, beide over 1952. 9. Aanbiéding gemeente- en bedrijfs- begroting 1954. 10. Sluiting. SERENADE. De Heusdense Fanfare zal a.s. Zater dagavond een serenade brengen aan de nieuw gekozen raadsleden. E.H.B.O.-WEDSTRIJD. De afdeling Heusden van de E.H.B.O. nam Zaterdag j.l. deel aan de kringwed strijd van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O. met een ploeg junioren en een ploeg senioren. De groep junioren bestaande uit S. Barghoorn, lei der, P. Bruijsten en J. Smits, helpers, be haalde het hoogste aantal punten van hun afdeling, n.l. 70 pt. voor de ploeg en 9 voor de leider. De groep senioren behaalde de tweede plaats met 53J-2 Pt- voor. de groep en 9J^ voor de leider; deze groep bestond uit M. van Beijnen, leider, G. Jonker en J. Kla ren, helpers. algehele restauratie kan Monumentenzorg blijkbaar niet voldoende financierings middelen beschikbaar stellen. De drin gend noodzakelijke verbeteringen zullen nu dan toch worden aangebracht. RADIO-PROGRAMMA. Het zangkoor van de St. Bartholo- meuskerk heeft op 18 Augustus jl. in de studio te Hilversum enige nummers uit gevoerd die op gramofoonplaten werden vastgelegd. Deze platen zullen Zaterdag 19 September a.s. om half acht 's mor gens in het programma van de Zingende Kerk worden uitgezonden. GESLAAGD. Te Rotterdam slaagde voor het ma- nufacturen-brevet (bedrijfskleding, bed den, dekens en stoffen) mej. C. van den Wassenberg. De heer W. Schouten slaagde voor het examen Meester Herenkapper te Eindhoven. HARMONIE. De Kon. Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak zal deelnemen aan het festival dat op 5 en 6 September a.s. te Geer- truidenberg wordt gehouden. Met de harmonie uit Haarsteeg, die eveneens is geplaatst in de Ere-afdeling van de Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen, is overeen geko men een wisselconcert te geven. Dit jaar zal door de vereniging Ne derland en Oranje in samenwerking met de EHBO een tocht voor ouden van da gen worden georganiseerd. Hiervoor wordt een huis aan huiscollecte gehou den. WINKELS GEOPEND TIJDENS DE KERMIS. In de raadsvergadering van Donder dag 20 Augustus jl. werd op voorstel van de voorzitter besloten de Maandag en Dinsdag van de kermis aan te wijzen als vrije dagen, waarop de winkelslui ting niet geldt. Om ook de Zondag aan te wijzen geeft de Winkelsluitingswet geen mogelijkheid. De week voor kermis en de Maandag en Dinsdag van de ker mis kunnen de winkels dus geopend zijn. DE REISDUIF. Uitslagen van het concours van Quie- vrain op Zondag j.l. Deelname 237; af stand 168 kin. Het betreft hier een com binatie Waspik, Raamsdonk en Capelle. C. de Boer C 1, 12; W. de Jong-C 2, 43; S. van Peer C 3, 15, 25, 61; Nico Smits V/ 4, 27, 30, 49; Fr. van den Moe- selaar W 5, 10, 33, 55; 'G. Treffers C 6, 70; S. Selders W 7, 37, 68; A. van Het is niet overdreven wanneer wij zeggen, dat men uit al le windstreken naar de SLEM komt; niet alleen de bevol king van Waalwijk en verre omgeving stroomt de kassa poort door, maar ge kunt daar ook alle mogelijke andere nationaliteiten zien; ge ontmoet er de zakenman uit Cura sao, die speciaal voor de SLEM is komen overvliegen, de Spaanse reporter, die via de wereldomroep zijn landgeno ten van de SLEM zal vertellen; de Zweed en de Italiaan, de Fransman en de Duitser, d e Amerikaan, de Engelsman, en vooral de Belg, die op deze tentoonstelling erg goed is ver tegenwoordigd en allen vertellen ze opgetogen hoe mooi ze het vinden en hoe ze zich dit nooit hadden kunnen voor stellen. De SLEM heeft ook wat het bezoek betreft, een internationale allure.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6