DE LSNGSimi Waalwijkse en Langstraatse Courant 0 RU NE H ELSHOUT HAARSTEEG y L IJ M E N 3 Wethouders in Loonopzand. Gemeenteraad Heusden. De Heren Drs. v. Rooy, Beerens en Broeders zullen mede de gemeente besturen. DE BOERENBELANGEN IN HET GEDRANG. De school te Herpt ook weer paardje van de nieuwe Raad. het stok- VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO W HET ZUIDEN 76e JAARGANG No. 71 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-adve.rtenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621. - OPGERICHT 1878. - Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" In de vergadering die de nieuwe raad van de gemeente Loon op Zand Dinsdagavond hield, en waarvoor de belangstelling van de zijde 'van het publiek, groter was dan normaal, heeft zich het uit zonderlijke feit voorgedaan, dat er drie wethouders zijn gekozen. Op een voorstel van de heer de Cock namelijk besloot men nog een onbezoldigd wethouder aan het college toe te voegen, in ver band met de vele problemen van agrarische aard, die vaak aan de orde waren in de gemeente. Behoudens de goedkeuring van Ge deputeerde Staten zal de heer Broeders de belangen van de land bouwende ingezetenen van de gemeente behartigen. De heren Drs van Rooy en Beerens waren eveneens nieuwe ge zichten in het college, over de samenstelling waarvan nog wel enkele woorden gezegd zijn. GEEN GESLOTEN VERGADERING. Nadat alle leden het Zo waarlijk helpe mij God Almachtig, hadden geantwoord, op de eden die de voorzitter hun voor las, wenste hij hun geluk met hun be noeming als lid van de raad. In de nieu we samenstelling, zei de voorzitter, zult gij 5 jaren de gemeentebelangen dienen, want gij hebt, daar twijfel ik niet aan, Uw benoeming aanvaard om de belan gen van de gemeente te behartigen en alles te doen, wat onze gemeente tot bloei kan brengen. Van mij zult gij alle medewerking ondervinden, ik reken ook op Uw medewerking. Nadat de notulen waren vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving waren aangenomen, stelde de voorzitter aan de orde de verkiezing van twee wethouders. De heer van Kuyk echter verzocht de voorzitter de vergadering te schorsen om van gedachten te kunnen wisselen over de samenstelling van het te kiezen colle ge, om onaangename gevolgen, zoals er die voorheen bij de wethoudersverkie zing waren, te voorkomen. Er was al heel veel over deze kwestie gepraat, maar de raad was nog niet tot overeen stemming kunnen komen. De heer van Kuyk maakte er een voorstel van, toen de voorzitter verklaarde dat hij er niets op tegen had, maar dat hij het nut er direct niet van in zag. Dit voorstel haalde het niet, want de heren Wennekes, van Rooij, Beerens, v. Laarhoven, Bossers, de Cock, Broeders, van der Lee en Snaphaan stemden tegen. Ook de heer de Cock vroeg nog even het woord voor tot stemming werd over gegaan. Wanneer we de samenstelling van de raad zien, aldus de heer de Cock, dan zien we drie groeperingen een sterke groep arbeiders, een sterke groep die we middenstanders zouden kunnen noemen en een kleinere groep van boeren. Als alles normaal verloopt zullen de boeren bij deze verkiezing weer geen stem in het kapittel hebben. En hij noemde deze toestand onbevre digend met het oog op de structuur van de gemeente, op de vele problemen van agrarische aard die vaak behandeld moesten worden en ook met het oog op de uitgestrektheid van het wegennet in de gemeente, waarvoor de boeren grote interesse hadden. Hij betreurde het dat de boeren normaliter geen zitting zouden hebben in het college. Hij betoogde daarop de wenselijkheid van drie wethouders; hij wilde namelijk het college uitbreiden met een onbezol digde zetel en deze toewijzen aan een landbouwer uit de raad, zo de mogelijk heid hiertoe aanwezig was. De voorzitter antwoordde dat dit ge heel hoorde aan het beleid van de raad. De wet verzette er zich in zoverre niet tegen, dat alleen de goedkeuring van Ged. Staten vereist was. De heer Grootswagers zei, dat uit de zoeven gehouden stemming bleek dat de geruchten inderdaad waarheid bevatten, er was reeds uitgemaakt wie er wethou ders zouden worden; en de boeren wer den tevreden gesteld, hun werd een fiep- je in de mond gestopt, als ze maar mooi ja knikten. Hij noemde dit eenvoudigweg belache lijk; en waar haalde de heer de Cock (de moed vandaan om te spreken namens (de arbeiders in de raad. Ik heb niet gesproken namens de ar beiders, ik heb alleen gezgd dat er een grote groep arbeiders in de raad zat, zei de heer de Cock. Maar laat de heer Grootswagers tegen mijn zakelijke argu menten opkomen. Waarom hebt U dan geen boer als een van beide wethouders naar voren gebracht?, vroeg de heer Grootswagers en hij voegde er aan toe het is te be lachelijk om er nog verder over te pra ten. Enfin, de heer de Cock maakte er een voorstel van, dit werd gesteund door de heren drs de Rooy en Beerens, en het werd aangenomen met 10 tegen 2 stem men; de heren van Kuyk en Grootswa gers stemden tegen, de heren Snaphaan en van Noye onthielden zich van stem ming. VERKIEZING DER WETHOUDERS. De stemming, wie de wethouderszetels zouden gaan bezetten kon toen een aan vang nemen. In de vacature van Tilburg werd met 12 stemmen gekozen Drs A. J. M. van Rooij, de heer Broeders kreeg 2 stemmen. In de vacature Snaphaan werd met 8 stemmen de heer J. C. Beerens gekozen, de heer IJpelaar kreeg 4 stemmen, de heer Snaphaan 1 en één stembriefje was blanco. Toen beide wethouders hadden plaats genomen aan het hoofd van de tafel, was het voor de voorzitter een voorrecht de nieuwe wethouders geluk te wensen. De ze benoeming hield in dat zij hun taak raadsljdop zeer bijzondere wijze zou- gaan vervullen. Hij vertrouwde en rekende er op, Jat zij in eendrachtige samenwerking tot goede resultaten zou- den komen. De heer Grootswagers zei; Wij hopen dat de aanstaande zittingsperiode een vruchtbare periode zal zijn. Met belang stelling zullen wij de voorstellen van het nieuwe college tegemoet zien en hij hoop- te dat ze niet te veel tegen zouden be- j hoeven te stemmen. De heer Grootswagers benadrukte voorts dat de heer Beerens zich er niet op moest beroepen een arbeiderswethou der te zijn. Dat was hij niet, want het grootste gedeelte van de arbeiders steun de zijn candidatuur niet. Hij was geko zen door de boer en de fabrikant. De voorzitter merkte op, dat de stem ming geheim was geweest en dat daar over niet meer gepraat diende te wor den. Bovendien al was iemand, van huis- uit arbeider, tot wethouder gekozen, dan diende hij de belangen van alle bevol kingsgroepen te behartigen. Overgegaan werd tot het kizen van een derde wethouder, onder voorbehoud dat G. S. hun goedkeuring hieraan zou den verlenen. De heer P. J. Broeders kreeg 11 stem men en werd dus de toegevoegde wet houder; de heer van Kuyk kreeg 2 stem men, en één stem was blanco. De voorzitter heette de heer Broeders hartelijk welkom, en richtte dezelfde woorden die hij tot de andere wethou ders gesproken had ook tot hem. De voorzitter had aangename herinneringen aan de tijd dat hij met de heer Broeders reeds eerder in het college samengewerkt had. NOG EEN AANTAL STEMMINGEN. We waren nog niet aan het eind van het stemmen. Daar moest nog een commissie van bijstand voor de wegen worden benoemd. De eerste stemming hierover had de volgende uitslag; van der Lee en van Kuyk hatjden ieder 11 stemmen, Broe ders?, Bossers 4, IJpelaar 3, Wennekes en Elshout, de Cock, Snaphaan en van Laarhoven ieder één. De heren v. d. Lee en van Kuijk waren dus gekozen; er volgde een nieuwe vrije stemming over het 3e lid van de commissie die als uit slag had: Broeders 6, IJpelaar 4 en Bos sers 3, één was er ongeldig. Êen herstemming tussen de heren Broeders en IJpelaar had tot resultaat dat Broeders 8 stemmen behaalde en IJpelaar 6, zodat de heer Broeders ge kozen was. Dan volgde de benoeming van de le den van de commissie strafverordenin gen, waarin vier leden gekozen moesten worden; de uitslag van de eerste stem ming was; van Noye 10, Beerens 8, Grootswagers 7, van Kuyk en Broeders 5, IJpelaar en van Laarhoven 4, Snap haan, Bossers en Wennekes 3, Elshout en de Cock 2, zodat alleen de heren Beerens en van Noye de volstrekte meer derheid hadden behaald. Een tweede vrije stemming had de vol gende uitslag: Grootswagers 9, IJpelaar en Snaphaan 4, Wennekes 3, van Laar hoven 2, Broeders, van Kuyk en Els hout 1, zodat de heer Grootswagers was gekozen; deze verklaarde echter zijn be noeming niet aan te nemen, daar er al twee arbeiders in de commissie zitting hadden. Voor de elfde keer in totaal werd er toen in deze raadsvergadering gestemd tussen de heren Snaphaan, IJpelaar, Wennekes en van Laarhoven; IJpelaar en Wennekes behaalden ieder 9 stemmen, Snaphaan en van Laarhoven ieder 4, zo dat de twee eersten gekozen waren en de commissie dus compleet was. OVEREENKOMST MET DE EFTELING. Aan de orde was voorts een voorstel van B. en W. tot het sluiten van een rekening-courant-overeenkomst met de stichting „Natuurpark de Efteling", waarvan wij het prae-advies reeds in ons vorig nummer publiceerden. De heer IJpelaar had wel verwacht, dat het bestuur van de stichting de raad volkomen zou inlichten omtrent contri buties, entrée's enz. Nu dit niet het ge val was, wenste hij het voorstel te doen aanhouden, om een volledige begroting te kunnen bestuderen. Het afgetreden college, antwoordde de voorzitter, was er van overtuigd dat al les volkomen duidelijk was. Het was van belang dat de gemeente de gevraagde medewerking verleende, want in het min der drukke seizoen kreeg de Efteling een gebrek aan kasmiddelen. De heer de Cock veronderstelde dat dit voor 1 jaar werd aangegaan, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit van zelfsprekend was; na verloop van tijd zou het helemaal niet meer nodig zijn; als de jaren voortschreden en de afschrij ving kon normaal doorgang vinden dan zouden er kasmiddelen genoeg komen. Ieder was over deze antwoorden te vreden alleen de heer IJpelaar wenste stemming en hij stemde tegen, evenals de heer Bossers, die later bij de rond vraag verklaarde, dat hij uit principe niet voor de Efteling kon zijn, vooral omdat die ook op Zondag geopend was. De rest van de leden ging met het voorstel accoord. BEZORGDHEID OM ROSAGAERDE. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 235.000 tot dekking van de meerkosten van de bouw van het tehuis voor bejaarden, riep heel wat raadsleden in het geweer. De heer de Cock meende dat de hele exploitatie van het gebouw een beetje tegengevallen was. Als we van te voren geweten hadden dat er een millioen mee gemoeid zou zijn, dan hadden we er waarschijnlijk wel wat anders tegen aan gekeken. In het praeadvies stond niet dat de huren omhoog zouden gaan, maar dat zou wel zo zijn, naar hij veronderstelde; hij drong er echter op aan de huurver hoging niet van toepassing te verklaren voor de „Drees-mensen De heer van Laarhoven drong op het zelfde aan. De heer van Laarhoven had verschil lende keren vanaf de publieke tribune de kwestie Rosagaerde aanhoord. Hij was van mening dat B. en W. zich alles niet genoeg gerealiseerd hadden. Voor dit millioen zouden 100 woningwetwoningen gebouwd kunnen worden. Hij wenste het punt aan te houden, om de mening van het nieuwe college hierover te kunnen horen. Ook de heer van Noye sprak over zijn bezorgdheid; waarvoor zijn die be dragen allemaal nodig vroeg hij. Alle leden waren enigszins beangstigd zei de heer Grootswagers en bij hem leefde ook de vrees voor huurverhoging. Hij had altijd gemeend dat de rijksbij drage door de regering was toegezegd; de vermoedelijke reden van het uitblij ven zou wel zijn, dat bij de bouw niet voldoende rekening hvas gehouden met de rijksvoorschriften. Hoe de prijsstijging, waarvan sprake was in het praeadvies (dat wij in zijn geheel publiceerden) oorzaak van deze extra geldlening kon zijn, snapte hij niet. De bouw was toch aanbesteed. vergeten dat het hier een geheel nieuwe vorm van inrichtingen betreft. Ik heb bovendien de indruk dat alles mee zal vallen. De cijfers, aldus de burgemeester, zijn samengesteld door de accountant van de gemeente en het heeft geen enkel nut, de kwestie aan te houden; deze cijfers blij ven toch hetzelfde. Hij drong er voorts op aan, dat de leden de bouw van de inrichting op de eerste plaats zouden zien als een sociale maatregel, waarmee de gemeenschap geholpen zou zijn. Het uitblijven van de rijkssteun zat niet in een niet nakomen van de rijks voorschriften; bovendien zaten in deze bouw 54 woningwetwoningen, waarvan men er 7 had gekregen. Het huurbedrag waarvoor de gemeente, als eigenaresse, het gebouw aan de stich ting zou verhuren, zou omhoog gaan ten gevolge van dez"e meerdere kosten, maar of dit tot gevolg zou hebben, dat ook de huur der woningen omhoog zou gaan zou bezien moeten worden. De heer Grootswagers wees er onder meer nog op, dat de huur van de minste woning nog 14.60 bedroeg en dat de uitkeringen aan de ouden van dagen rond de 20.lagen. U moet niet vergeten, antwoordde de voorzitter hem, wat de mensen daar al lemaal voor krijgen en bovendien wij, ouderen, kijken allemaal nog tegen de gulden aan als tegen de vooroorlogse gulden. Het bestuur heeft een zeer goed begrip van de behoefte der Dreesmen- sen en op de eerste plaats zou er reke ning gehouden worden met de vraag wat kan betrokkene betalen? De heer van Kuijk "wees er op dat het bericht van de huurverhoging al veel mensen had doen terugschrikken; was er geen mogelijkheid, vroeg hij de mensen een vorm van zekerheid te geven, dat de huren niet omhoog zouden gaan. Als bestuurslid kon de heer de Cock Hoe is het toch mogelijk vroeg hij, dat bepaalde installaties e.d. buiten het bestek gehouden zijn. Ik krijg zachtjes aan de indruk, dat de raad destijds niet is ingelicht en dat bij stukjes en beetjes dit grote bedrag bij elkaar gebracht moet worden. Hij zou ook graag volledig worden in gelicht omtrent de specificatie van het benodigde bedrag. De heer van Kuijk wilde voorstellen dit punt ter bespreking door het nieuwe college aan te houden. HUURVERHOGING? Of de prijsstijging van het gebouw een verhoging van de huren ten gevolge zou hebben, kon de voorzitter nog niet overzien. We nemen aan, zei hij, dat de rijksregeling tehuizen Ouden van Dagen behoorlijk zal zijn. Hij gaf vervolgens een nadere speci ficatie van de meerdere kosten en ver klaarde: het is mij ook tegengevallen, met dit soort werken weet je nooit goed waar je aan toe bent. Vergeleken bij andere soortgelijke inrichtingen staan we zeer gunstig. We zijn heus niet over ijs van een nacht gegaan. Tegenvallers wa ren te verwachten en U moet ook niet verklaren dat er in het bestuur een stre ven was om de huur voor de minder diaagkrachtigen niet te verhogen. Meer wtts hier nog niet over te zeggen. Tenslotte wenste de heer Grootswa gers stemming, waarbij bleek dat de he ren Grootswagers, van Kuijk en Elshout tegen het voorstel waren; de rest ging er mee accoord. RONDVRAAGJE. Van de gelegenheid vragen te stellen wérd geen erg druk gebruik gemaakt. De heer van Noye vroeg of het verzoek van de heer Maas te Loonopzand om grond te kopen van de gemeente al behandeld was, waarop de voorzitter antwoordde dat deze zaak eigenlijk al klaar was. De heer van Kuijk informeerde naar het huis van Oosterwaal, daar de be roepstermijn op 20 Augustus zou zijn verstreken. Deze datum was echter een vergissing van de voorzitter in de vo rige vergadering; de beroepstermijn liep tot 1 September zodat men nog even ge duld moest hebben. Hierna kon de voorzitter de eerste vergadering van de nieuwe raad op de gebruikelijke wijze sluiten. Na opening door de voorzitter, de Edelachtb. Heer A. v. Delft, werden de nieuw gekozen leden van de raad beëdigd. Achtereenvolgens legden de eed af, de heren: Rijke, Groen, Verschuur, Roza, v. Herpt, te Vruch- te, A. Buys, Th. Buys, de Waard en Geerlings. De heer v. Ooyen was verhinderd wegens een ongeval. Bij de ingekomen stukken was 'n schrijven van het Kroondomein, waarmee aan de gemeente Heusden het bastion Oranje of Molenbastion in koop werd aangeboden. Daar dit bastion, in verband met de bouw van een rioolwaterreinigingsinstal- latie, voor de gemeente onmisbaar is, werd door de raad besloten tot aankoop over te gaan. Voorlopig zal dit bastion worden gehuurd tegen 4% van de koopsom, zijnde 4% van 5.105.50 204.22 per jaar. Voordat men met de verkiezing van de wethouders een aanvang nam, verzocht de heer te Vruchte de leden van de raad zich van dis cussie te onthouden in deze verga dering, zowel vóór als na de ver kiezing. Met algemene stemmen ging men hiermee accoord. Bij de verkiezing van de le wet houder kreeg de heer Th. Buys 7 stemmen, en werden 3 blanco stem men uitgebracht. De verkiezing van de 2e wethou der bezorgde de heer Groen 6 stem men en de heer Roza 2; hierbij wer den 2 blanco stemmen uitgebracht. Zowel de heer Buys als de heer Groen bekleedden in de oude raad reeds dezelfde functie. Beiden dank ten de leden van de raad voor het vertrouwen dat in hen gesteld werd en zegden toe de gemeentebelangen naar best vermogen te zullen behar tigen. Punt 5. In verband met het ver zoek van het R-K. Schoolbestuur al hier om beschikbaarstelling van gel- der jaren Herpt eens aan de beurt zou komen voor woningbouw. De heer Verschuur was van me ning dat, wanneer er ooit weer eens een school zou komen in Herpt, de meisjes toch weer naar de Eerw. Zusters te Heusden gestuurd zou den worden. Ook vond spreker het niet gewenst dat een onderwijzer voor 3 of meer klassen moet staan; het ideale zou zijn voor iedere klas een leerkracht. De heer v. Herpt zeide dat van oudsher een groot verschil bestaat in de aard der bevolking tussen Herpt en Heusden, welk verschil ook in de toekomst niet zal ver dwijnen. De heer de Waard diende hierop een motie in, inhoudende een her oprichting van de R.K. Bijz. School te Herpt. Na stemming hierover werd deze motie verworpen. Hierna besloot de raad aan het verzoek van het R.K. Schoolbestuur te voldoen en de begroting in die zin te wijzigen. Punt 6 betrof een voorstel van B. en W. tot onteigening van enke le percelen, gelegen te Oudheusden. De heer v. Herpt verzocht nog eens terdege in overweging te ne men niet eerst direct in Oudheus den te gaan bouwen, maar ook in Herpt wat huizen te bouwen. Spr. vroeg ook of het voordeliger was door ruiling van gronden in het be zit te komen van de gewenste per celen, dan door onteigening. Ruilen gaat niet, antwoordde de voorzitter, dit is al meerdere malen geprobeerd. Besloten werd tot onteigening over te gaan. 7. Een wijziging van het raads besluit d.d. 21 April 1953 inzake onteigening percelen, nodig voor de bouw van 't nieuwe gemeentehuis, werd goedgekeurd. 8. Voor de commissie van onder zoek van de gemeenterekening en rekening Burgerlijk Armbestuur Herpt, beiden over 1952, werden be noemd de heren: A. Buys, v. Herpt, Verschuur, Roza en de Waard. 9. Voor de aanbieding gemeente en bedrijfsbegroting werd ook een commissie van onderzoek aange steld, bestaande uit de heren v. Herpt, Verschuur, te Vruchte, Rijke en de Waard. 10. Inzake het verzoek van de C.V. Wagenberg-Festen tot berging van conserven in de voormalige R.K. Bijz. School te Herpt tot einde Maart 1954, stellen B. en W. voor toestemming te verlenen tot tijde lijke ingebruikneming dezer school voor opslagplaats van conservefl voor 10.per week. De heer v. Herpt zag graag dat, indien mogelijk, dit gebouw toch nog beschikbaar zou blijven voor de jonge boeren tot het volgen van eventuele cursussen e.d. Het speet de heer de Waard dat deze school als opslagplaats in ge bruik zou worden genomen en vreesde dat het gebouw, dat toch al aan het vervallen was, er nog wel havelozer van zal worden. De voorzitter was van mening j dat uit de opbrengst van de huur dit gebouw weer enigszins opge- haald zou kunnen worden, j Hierna werd het voorstel van B. en W. aangenomen, waarna de ver- gadering door de voorzitter werd 1 gesloten. den voor de uitbreiding van de R.K. Meisjesschool, vroeg de heer de Waard: le. door hoeveel kinderen de school bezocht wordt uit Heusden, Herpt, Oudheusden en Hedikhui- zen; 2e. of er overleg gepleegd was met de ouders dezer kinderen uit Herpt en Hedikhuizen, over even tuele heropening van de R.K. Bij zondere school te Herpt; 3e. of de voorzitter de afstand van Herpt en vooral van Hedikhui zen naar Heusden niet te groot vindt voor de kinderen en of er soms mogelijkheden zouden kunnen worden gevonden voor een goede en goedkope vervoersgelegenheid; 4e. of het niet wenselijker was eerst nog eens te proberen de R.K. Bijzondere school te Herpt te her openen, want wanneer de uitbrei ding van de R.K. Meisjesschool al hier tot stand komt, sluit dit de wederoprichting van de school te Herpt voorgoed uit. De voorzitter antwoordde dat het hem niet bekend was door hoeveel kinderen de R.K. Meisjesschool be zocht wordt; dat er met de ouders der kinderen geen overleg was ge pleegd, hij meende dit niet nood zakelijk; de afstand vond de voorz., volgens zijn persoonlijke mening, geen bezwaar. Wat de wederoprichting van de R.K. Bijz. School te Herpt betrof, gaf de voorzitter de voorkeur aan één grote school, boven die aan twee kleine wankele scholen met steeds wisselende leerkrachten. De heer v. Herpt vond het ook 't verstandigst eerst nog even af te zien, daar hij er van overtuigd is dat er binnen enkele jaren wel weer grootse plannen zullen komen tot heroprichting van de school te Herpt, vooral wanneer in de loop DUIVENSPORT. Wedvlucht Noyon van de Vredesduif, 179 km. M. Pelders 1, 2, 3; G. van Huiten 4, 8, G. van der Sanden 5; Rodyma 6; Wil- lemse 7. OPBRENGST PLEISTERACTIE. De pleisteractie voor de EHBO bracht in Drunen 22.34 op en in Elshout 95.38. Dienst des Woords. Na door de WelEerw. Heer Ds. Hoffman te zijn ingeleid, gaat a.s. Zondag om 11 uur in Drunen de benoemde vicaris, de Eerw. Heer Bouwstra uit Koudum (Fr.) in de Dienst des Woords voor. DE MUZIEK TROK UIT. Zodra bekend was wie benoemd wa ren tot wethouders trokken de harmo nieën De Volharding en Beatrix, alsmede de fanfare Eendracht maakt Macht uit om de nieuwe wethouders een serenade te brengen. Dat hierbij wederzijds har telijke woorden werden gesproken laat zich raden. ORGELFONDS-LOTERIJ. De loten van de orgelfondsloterij zijn bijna alle verkocht. Men heeft thans nog een 700 loten ten verkoop aan te bie den, welke deze maand geruimd moeten zijn, daar in deze maand de trekking nog moet geschieden. Bij de leden van het comité zijn nog steeds loten verkrijgbaar. Wie dus nog een grotere kans wil maken naar de tal van fraaie prijzen haaste zich. ZWEMWEDSTRIJDEN EN DEMONSTRATIE. A.s. Zondag zullen de uitgestelde zwemwedstrijden en demonstraties door gang vinden. De wedstrijden en demon straties worden gehouden in het ge meentelijk natuurbad De Pleune Wiel. Om kwart voor twee is het gezamen lijke afmars vanaf het gemeentehuis met muziek. Om half drie aanvang der wed strijden. Op het programma staan Jeugdvaardigheidsproeven, Kampioen schappen van Drunen, Polo-wedstrijd tussen clubs uit 's-Bosch en Tilburg en zwemdemonstraties. Om pl.m. 6 uur afmars naar café Re mise, waar door de Burgemeester de prij zen zullen worden uitgereikt. De prijzen zijn te bezichtigen ,in de etalage van dhr. N. Merkx. 's Avonds in café Remise dansen. ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag a.s. zullen in het gemeentelijk zwembad „De Pleune Wie!' grote zwem wedstrijden en demonstraties gehouden worden. O.a. zal er ook 'n polowedstrijd gehouden worden tussen een Bossche en een Tilburgse ploeg. VOLLEYBAL. In het parochiehuis werd een volley balwedstrijd gespeeld tussen twee teams van de Elshoutse Volleybalclub S.D.O. en twee teams van Wilhelmina uit Dru nen. SDO I won met 21 van Wil helmina I en SDO II verloor met 12 van Wilheimina II. De pleisteractie ten bate van de R.K. EHBO bracht in onze parochie ruim 95 op. ECHO DER DUINEN. De landelijke rijvereniging Echo der Duinen, zal a.s. Zondag op het terrein van de heer H. Klljn, gelegen aan de Kapelstraat een ruiterfeest organiseren. Bijzonder attractief zal zijn de deelname van de junioren op de Shetland ponnys. TAFELTENNIS. Het bestuur van de tafeltennisclub De Smashers heeft besloten om ter verste viging van de kas op Zondag 20 Sept. een dansavond te houden bij Gez. Klerks. CONCERT. Ten bate van de Missie van Pater van Strien werd Zondag j.l. in de tuin van café M. Achten een openluchtconcert ge geven. Het initiatief hiertoe was uitge gaan van de mannenzangvereniging Vriendenkring; verder verleenden daar aan medewerking het dameskoor Levens vreugd, de harmonie St. Caecilia en het gemengd koor Vita Nova uit Ammer- zoden. De diverse zangnummers werden onder leiding van resp. de heren Koen- raad en Fitters zeer verdienstelijk uitge voerd. De plaatselijke harmonie St. Cae cilia verzorgde het avondconcert en de belangstelling was ondanks hed ongun stige weer zeer goed te noemen. Pater van Strien kan naar wij vernemen over de opbrengst van dit concert zeer tevre den zijn. ONGEVAL. Dinsdagmiddag kwam onze dorpsge noot de jongeheer Tom Bisseling aan het zwembad de Nieuwe Wiel zo ongeluk kig ten val tijdens oefeningen aan de ringen, dat hij een pols brak; een aan wezige EHBO-er die de eerste hulp had verleend, liet dadelijk de hulp van een geneeskundige inroepen. OPRICHTING. Zondagavond om 7 uur zal er in café J. van Oijen een vergadering worden be legd om te komen tot oprichting van een handboogschutterij; iedereen die be langstelling heeft voor deze tak van sport en lid wenst te worden wordt op deze vergadering uitgenodigd. KRUISBOOGSPORT. Op de banen van Na Arbeid Ver maak te Rosmalen zal a.s. Zondag het 4e en laatste concours worden gehouden, uitgeschreven door de Langstraatse Bond van kruisbooggezelschappen. Met be langstelling zien wij uit naar de presta ties van de schutters van Onderlinge Vriendschap. Genoemd gezelschap dat nog steeds als een der beste uit de wijde omgeving moet worden aangemerkt heeft in afd. A de leiding met 85 pt., gevolgd door de Heidebloem Schijndel met 78 pt. In afd. B heeft de Heidebloem uit Schijn del de leiding met 81 pt., gevolgd door O.V. met 78 pt.; hier zal het laatste concours de beslissing moeten brengen. In afd. C staan O.V. en de Heidebloem in puntenaantal gelijk, zodat er volop spanning heerst. Indien O.V. een beetje geluk aan haar zijde heeft kan zij in alle afdelingen kampioen worden. GESLAAGD. Op het te 'Utrecht gehouden examen voor Lingerie slaagde onze dorpsgenote mej. Dusomas. Zij genoot haar opleiding bij mevr. van Nunen-Stadhouders alhier. WIELRENNEN. Zondag nemen de Vlijmense renners deel aan de ronde van Hilvarenbeek. Tinie Wolfs en van Baardwijk bij de Amateurs en Sibregts, Kuijs, 'Parijs en van Dal bij de Nieuwelingen. De ama teurs rijden 140 km, de nieuwelingen 90 km; wij jijn benieuwd wat Zondag weer gepresteerd wordt.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1