miSHEUVEI 6ERNDIJK SPRANG-CAPELLE GEERTRUIDENBERG WAALWIJK Drs. F. A.GROOTSWAGERS Economisch Adviesbureau VROOM A DKEESMANX 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 7 KRAANWAGEN NAM HOEK VAN HET HUIS MEE. AUTO-RIJSCHOOL J. C. Vossen Co. V V ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN. AUTO-RIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Vanaf heden brengen wij, zo lang de voorraad strekt, 2 zeer speciale kousen-koopjes. Beide aanbiedingen uitsluitend le keus. EEN PFAFF-NAAIMACHINE VOOR HET JUISTE AANTAL. AFSCHEID VAN DE HEER ODEKERKEN. De oud-leerlingen van de heer Ode- kerken willen van hun oud-leraar per soonlijk afscheid nemen en dat zullen zij doen op Dinsdag 8 September in Hotel De Twee Kolommen. Bovendien willen zij de heer Odekerken een blijvende her innering aanbieden. Er heeft zich een comité gevormd dat voor inning der gel den en andere werkzaamheden zal zor gen. Voor de samenstelling van dit co mité en nadere gegevens verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Woensdagmiddag kwam er een militaire kraanwagen uit. Geertrui- denberg aan het Hoekeinde, waar hij de draai wilde nemen. Hij kon die evehwel niet krijgen, doordat juist van de andere kant een luxe wagen hetzelfde wilde doen. De chauffeur van de militaire wagen draaide»toen naar rechts, maar juist iets te veel, met het gevolg dat de kraan, die een 3l/2 meter voor de wagen uitstak, een stuk van de hoek van het huis van de familie de L meenam. Dat veroorzaakte natuurlijk een flinke consternatie binnen en een idem ravage buiten. De militaire politie, die spoedig ter plaatse was, maakte procesverbaal op. PROGRAMMA MUSIS SACRUM. Angst voor het huwelijk. Achter deze ietwat sensationele titel verschuilt zich een film, die een zeer serieus gegeven behandelt betreffende het huwelijk en dat doet op een kiese en verantwoorde wijze. Het heeft geen zin hier na der op het gegeven in te gaan; wel willen we nog te verstaan geven, dat deze film alleen geschikt is voor personen met het nodige on derscheidingsvermogen; zeker niet voor personen beneden de 18 jaai Daar zul je voor boeten. Een bekend Amerikaans speler komt zijn vacantie doorbrengen in een klein stadje aan de Middel landse Zee en hem wordt meteen zo maar een moord in de schoenen geschoven. Dat neemt die speler niet. Hij vlucht met een meisje dat hem in de val liet lopen, naar een zame oorden, wanneer zijn leven in gevaar komt. Maar spoedig trekt hij weer naar de bewoonde wereld, waar hij met behulp van een trouw vriend de ware schuldigen die zich achter het masker van het aanzien en de voornaamheid verschuilen, weet te.ontmaskeren. Ook deze film is niet toegankelijk voor personen beneden 18 jaar. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus J. M., zv. M. A. v. d. Velden-v. Tuijl; Antonius C., zv. J. L. v. d. Steen-v. Bokhoven; Johannes M. N., zv. N. A. L. v. Bla- del-Pulles; Maria J.' W., dv. A. J. H. Vollenberg-Steverink; Hendri- cus G., zv. F. G. Ligtvoet-Birouwer; Adriana P. M., dv. J. M. Sebregts- Alessie; Cornelis P. M., zv. P. Maas- v. d. Westen; Antoinetta G. W., dv. J. H. Leemans-v. Helvoirt; Marie 'C., dv. P. Dingelhoff-Hoornaert; Anna M. G. J., dv. H. A. Bruurmijn- Vermeer; Lodewijk J. F., zv. A. H. Swinkels-v. d. Munckhof; Jacobus F. H., zv. P. A. v. Beijnen-Slaats; Roswitha S., dv. J. C. Hovinga-La- kerveld te Sprang-Capelle; Adria- nus Th. M., zv. A. v. Dijk-v. Vugt; Johan M., zv. H. A. Brokken- Schmitz; Martinus A. C., zv. A. Th. Marijnissen-Brok; Huberta M., dv. F. Fressen-v. Bokhoven. Overleden: Johanna v. Riel 78 j. te Loonopzand, dv. J. v. Riel; Maria E. v. Riel 80 j., echtg. van J. C. Muskens; Cornelia W. v. Dalen 79 jwed. van L. A. v. Es. Huw.-aangiften: M. Kuis 34 j. en P. M. Tabbers 25 j., beiden te Waal wijk; L. J. M. Tegenbosch 27 j. te Eindhoven en G. M. L. Charpentier 23 j. te Waalwijk; A. F. J. Man- naerts 24 j. te Tilburg en H. A. Vermeer 22 j. te Waalwijk. Gehuwd: A. Th. Bekke 24 j. te Loonopzand en H. A. Casteleijns 30 j. te Waalwijk; H. Chr. de Vos 25 j. en M. Scheepers 28 j., beiden te Waalwijk; J. Berkelmans 36 j. en C. H. M. v. d. Velden 23 j., beiden te Waalwijk; J. P. Meijer 39 j. te Wassenaar en P. J. Gebbing 38 j. te Waalwijk. Ingekomen A P C Verhoeven van Helmond Th li M Hooijman van Heeswijk J J M Knaapen van Raamsdonk M L A Hoch- stenbach van Heerlen J P H van Loon van Oudenbosch R J Dic ker van Culemborg L H M Pee- ters van 's-Gravenhage.G F Col- lignon van Venlo W C Evers van Heerlen P A W G de Koek van Zevenaar F P M Coolen van Maastricht HG Rolvers van Maastricht W A C v d Ven van Tilburg C A J Pullens van Delft B M Maas van Loonopzand J C M van Bladel van St. Michiels gestel W Pontvuijst van Wijhe J Soenveld echtg Pontvlijst van Haaksbergen J G A van Heijst van Duitsland H S A v Doorn malen van Amersfoort PM van Gelahbeek van Geertruidenberg M C 1 v d Linden echtg de Gouw van Loonopzand F E M Vercau- teren van Harderwijk. Vertrokken C H Teurlings naar Rosmalen C G W M van Iersel naar Teteringen M P J v d Geld naar Oirschot -.1 H Kleijn naar Oudenbosch Chr C ,1 Priems naar Maastricht M H v d Hoeven naar Den Helder B E M Hurk- mans naar Maastricht C G J Vis sers naar Dongen P J A v Loon naar Oudenbosch JA Th M Pul lens naar Dongen HL M v Riel naar Bergenopzoom B G Hoo en gezin naar Amsterdam J L A .1 Smolders naar Apeldoorn 11 A M E Steinfalt naar 's-Gravenhage P M Couwenbergh naar Geleen P J Gebbing naar Wassenaar F Groeneboer naar Utrecht - J M Bergmans naar St. Michielsgestel MAM Bergmans naar St. Mi chielsgestel H F J Tausch naar St. Michielsgestel H P C v Aken •naar Bloemendaal A E v Vliet naar 's-Bosch L G E Patings naar Eindhoven V J Sannen naar Woensdrecht H J M Taskin naar 's-Bosch l G M Spronk naar Nijmegen A Schellkens naar Didam A 11 H ter Berg naar St. Michielsgestel HF Peeren naar Raveirstein C M J Meijer naar Weesp A J Rietveld naar Weesp M J A Alkemade naar Zevenbergen A Th H Tourneij naar Schiedam GA Verhoofstad naar Amsterdam A P G Jansen naar Eindhoven E H M Brüx naar Nieuwkoop MAST Nieu- wenhuizen naar Vlijmen A Suij- fekom naar Zeist Th J de Brou wer naar Nieuw-Zeeland L Boonman naar Maastricht 11 L J van Lingen naar Venlo H W van Breemen naar Maastricht C M Lavrjjssen naar Hoogeloon ca. J J J v d Velden naar Frankrijk M J M Nievelrgeld naar Schiedam B J van Kessel naar Veghel Th A J Govaars naar Vught A J Wortel naar Vierlingsbeek. onze auto-bezitters. Och ja, die bereid willigheid is er wel, doch dat opgeven aan de heer Jan Kemmeren is een zeer bezwaarlijk werk, waarin niet gedacht wordt. Jan had er vandaag nog slechts „twintig" binnen en er zijn er wel „hon derd" bereid. Toe, bel eens even no. 2586 op en geef meteen uw auto-merk en het aantal zitplaatsen op. Het adres van onze penningmeester is: de heer Theo v. d. Linden, Dr. v. Beurdenstraat 10. Zijn giro-nummer is 51989. Misschien is het gemakkelijk als ge dit weet. Ook de andere comité-leden weigeren beslist uw steun niet. 't Moet dit jaar een dag wor den, die niemand vergeet! Volgende week Zaterdag bestellen we een extra mooie Septemberdag, want die dag gaan we toeren. GESLAAGD. Mej. Cor Laros, onderwijzeres aan de Maria-school alhier slaagde o.m. voor t examen Hoofd-acte. ZIEKENTRIDUUM. En als dit nummer onder de ogen van onze lezer verschijnt is het Ziekentri- duum van Kaatsheuvel weer voorbij. Dan hebben weer een 55-tal zieken en gebrek- kigen geprofiteerd van drie intieme da gen van zielsverzorging, die zij door het jaar, vanwege hun gesteldheid moeten missen. De Zeereerw. Directeur van het Zieken-Apostolaat H. Roosen uit Bloe mendaal koos als schema voor dit Tri duüm de genademiddelen, die de 7 H.H. Sacramenten ons bieden om te beant woorden aan ons levensdoel. Hij stelde meer bijzonder voor de Zieken de gena den van de H. Biecht, de H. Communie en het H. Oliesel als bron van genade ten voorbeeld. In de opwekkende trant, waarin Directeur Roosen vaak de leiding voor de Ziekenuitzending voor de K.R.O. weet te verzorgen, sprak hij de deelne mers aan het triduum toe en zichtbaar brachten zijne woorden overgave en be rusting in het lot, dat gedragen moet worden. Vol dankbaarheid waren de deelne mers voor de zorg, die aan hen besteed werd. Een woord van lof moet hier wor den gebracht, aan het comité dames met helpsters, dat zich drie dagen lang be schikbaar stelde; aan de heren, die als brancardiers en hulp diende, aan de auto-bezitters, die de zieken en gebrek- kigen haalden en thuisbrachten, aan al len verder, die weer meewerkten, om dit triduum tot een succes te maken. Toch blijft er nog een finantiëlen kant te verzorgen. Het Ziekentriduum kwam dit jaar voor het eerst met eigen mate riaal voor verzorging uit. Wie die 60 ligstoelen en ander noodzakelijk materi aal gezien heeft, kan mogelijk de gedach te gevormd hebben, dat het comité er reeds aardig inzit. Doch we zijn niet on bescheiden, als we verklappen, dat hier reeds bij voorbaat gezorgd is, doch, dat die voorbaat moet berusten op een nood zakelijke steun, want, wat hier in gebruik is genomen, is niet gehuurd, doch aan gekocht voor het Kaatsheuvelse Zieken triduum en... nog niet volledig betaald. We menen hierbij genoeg gezegd te heb ben. Het oordeel en de daad, laten we aan een ander over. Kaatsheuvel Teh 2486 AAA H' EFTELING CONCERTEN. Zou oorspronkelijk de Harmonie St. Joseph uit Weert de concertenreeks in De Efteling sluiten, nader vernemen we dat door verhindering van dit corps, de bekende Harmonie „Sub Umbra uit Meerveldhoven, die op Woensdag 12 Augustus j.l. verstek liet gaan door ziek te van meerdere executanten, Zondag 6 September om 8 uur n.m. een groot con cert in het Natuurpark zal geven. Ook deze harmonie staat onder kundige lei ding van de heer Fr. van Abeelen, waar door alleen reeds een hoogstaande uit voering gewaarborgd is. Waar het sei zoen gaat verlopen, zullen vele harmo nie-liefhebbers deze laatste gelegenheid aangrijpen om nog eens van een mooie avond te kunnen profiteren. Programma 1. Jubelklange, mars Uebel 2. Nachtklange van Ossian, ouverture N. Gade 3. Sigurd Jorsalfar, orkestsuite E. Gries 4. Spanische Skizze D. E. Fülling Pauze 5. Les Savoyards, ouverture Offenbach 6. Le roi s'amuse, suite de danse dans le style ancien Delibes 7. Slavische Rhapsodie Friedemann 8. Stars and Stripes, mars Sousa Julianastraat 1 3. TELEFOON 2269. BORSTONDERZOEK. Het algemeen Borstonderzoek, dat het vorig jaar in onze gemeente is gehouden, heeft aanleiding gegeven opnieuw een onderzoek in te stellen naar de loop van de TBC-stand in Kaatsheuvel en Loon opzand. In overleg met de provinciale commissie is daarom bepaald, dat op 28 September a.s. weer met een röntgenolo- gisch borst-onderzoek zal worden begon nen. In de kosten draagt zowel de ge meente, als de werkgevers bij. Het on derzoek bepaalt zich ditmaal uitsluitend tot het nemen van een borstfoto, dus het bezwaar, dat destijds voor het „prikken bestond, mag nu geen beletsel zijn, om zich aan dit onderzoek te onderwerpen. We horen sommige oudjes al een beet je ongerust mopperen, dat ze niets meer horen van de auto-rit, die beloofd is. Ja, goeie mensen, 't is er even stil geweest rond ons reutje, doch, ge weet, in Waal wijk vierde de SLEM hoogtij; in Kaats heuvel wordt hard gewerkt aan de in stallatie van Rosa-gaerde; momenteel is het Ziekentriduum aan de gang, en bij dat alles zijn verschillende mensen betrokken, die ook in de voorbereiding van de „Auto-route" zitten. Doch geen angst, de rit gaat door, al zit het comité nog met heel veel zorg naar de schat kist te kijken, waarvan we nog bijna de bodem kunnen zien. Vrijdagavond houdt het comité vergadering om te beslissen, waarheen de tocht gemaakt wordt. De lijst van deelnemers is absoluut afgeslo ten. Het comité kan niet vooruit, als nog telkens opgaven binnenkomen. Er is een tijd van sluiting vastgesteld, die reeds ver overschreden is, en thans is er een punt achter gezet, om met de regeling te kunnen beginnen. Er is geklaagd, dat men geen circu laire zou ontvangen hebben. Er zijn 1800 circulaires huis aan huis bezorgd. Niet gezin aan gezin. Waar mogelijk twee of drie huisgezinnen samen wonen, is maar één circulaire gebracht. Maar we heb ben voor dit sympathieke werk toch wel zoveel gevoel, dat we een circulaire, die we gelezen hebben en niet nodig hebben om op te geven als deelnemer, even over reiken aan een bewoner in onze eigen woning, die deze wellicht niet gekregen heeft en nodig heeft om zich te melden. Dat is toch de kleinste vorm van mede werken. Waarop we ook nog zitten wachten? Op de bereidwilligheid van Speciaal voor V D ge weven enkalon-kous met 3 belangrijke voordelen: 51 gauge, 30 denier, dus zeer sterk en toch ragfijn. Links geweven, dus een bijzonder effect. Volledig geminderd, dus zeer elastisch, é%90 per paar Dameskous van een zeer soepele kwaliteit rayon, links geweven en volledig gemin derd, hiel en teen met perion versterkt, in de nieuwe n 50 herfsttinten, per paar DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND De Kegelclubs gaan het zieken triduum helpen. Als de zetter dit artikeltje direct onder dat van het Ziekentriduum plaatst, krijgt hij al een pluim, wanl hij kan zelf al heel goed be grijpen dat het er verband mede 'houdt. Het vorig jaar werd op de kegelbanen van het Kegelhuis Euphonia een prijswedstrijd in ke gelen georganiseerd ten bate van de aankoop van het nodige mate riaal voor het Ziekentriduum. De recette was niet onaardig, doch be grijpelijk niet voldoende voor de aanschaffing van alle benodigdhe den voor dit sociaal werk. Opnieuw hebben de kegelclubs zich beschikbaar gesteld 0111 het tekort mede te helpen dekken door opnieuw een prijswedstrijd te hou den, die is vastgesteld op 26 Sept. a.s.'en de vier volgende avonden. Iedereen kan aan deze wedstrij den, uitsluitend voor dit sympa thieke doel, deelnemen. Alleen moet getracht worden, dat de di recteur, die de initiatiefnemer van dit werk is, dit jaar niet in deprij- y.en valt. T.B.C.-vlucht. Vanzelfsprekend was het Woens dagavond afgeladen druk op de prijsuitreiking- van de Zondag j.l. gehouden T.B.C.-vlucht in Café „De Sportwereld" bij de heer L. v. Ee- Kimenay. Er was een keur van prij zen te incasseren, die een kapitaal vertegenwoordigde. Voorzitter J. v. Heeswijk opende de drukke bijeenkomst met een woord van welkom aan allen, waar bij hij terecht wees op de waarde volle prijzen die hier beschikbaar gesteld waren door milde gevers, om de T.B.C.-vlucht attractief en mede succesvol te maken. Hij wees op het royale gebaar van de hospes, die een mooie wisselbeker voor de snelste duif uitgeloofd had, op de twee extra prijzen door het Wit- Gele Kruis ter beschikking gesteld, en op de keur van andere waarde volle prijzen die te winnen waren. Als we hiervan noemen 2 complete serviezen, twee complete keuken- uitzetten, in totaal 10 mud kolen van de heer J. v. Kuijk, en verder prijzen waarvan de minste nog meer dan 2.50 bij verkoop opbracht, als we opmerken dat er meer dan 80 paar luxe schoenen beschikbaar wa ren, geschonken door diverse schoenfabrikanten, dan zijn we in onze raming niet te hoog als we ver klaren dat Woensdagavond voor meer dan 2000.aan prijzen is uitgereikt. Met recht bracht daar om voorzitter J. v. Heeswijk dank aan de schenkers der prijzen, aan de colporteurs, die tijd en moeiten beschikbaar stelden om deze collec tie bijeen te brengen, aan het comi té voor de T.B.C.-bestrijding, die dit voorbereidend werk volbracht. Om niemand te vergeten bracht hij me de dank aan allen, die hij mogelijk niet mocht genoemd hebben. Namens het Wit-Gele Kruis sprak de heer G. v. d. Hoven een woord van hulde aan de K.P.V. en de men sen, die zo onbaatzuchtig opnieuw hun initiatief en hun tijd gaven om deze T.B.C.-vlucht tot een succes te maken. Nog kunnen we het eind resultaat niet meedelen, doch zeker is deze vlucht weer een grote steun voor de bekostiging van de uitzen ding, waarop meerdere kinderen op herstel wachten. Maandag a.s. om 8 uur volgt de trekking van de aan deze T.B.C.- vlucht verbonden verloting, weder om in café „De Sportwereld". Agenda. Zondag 8 uur n.m. concert in „De Efteling" door de harmonie „Sub Umbra" uit Meerveldhoven, di recteur Fr. v. Abeelen. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. Tournooi Biljartvereniging ,,Het Groene Laken". Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan hield de Biljartvereniging „Het Groene Laken" een feestver- gadering met receptie in het club lokaal van de heer Th. v. Boxtel. Alle verenigingen, aangesloten bij de K.B.B. waren er vertegenwoor digd en ook het gehele bondsbe- stuur was aanwezig. Door verschil lende verenigingen werden prach tige bloemstukken aangeboden. De voorzitter van de K.B.B., de heer A, Snoeren, feliciteerde de jubile rende vereniging met haar derde lustrum en wenste haar nog vele succesrijke jaren in de toekomst. Vervolgens sprak de voorzitter van II.G.L. de heer T. Zeebregls, een dankwoord uit, waarin hij har telijk dankte voor de vele geluk wensen, bloemen en voor de grote belangstelling. Daarna werd het neder nooi, georganiseerd door officieel geopend door de ging Beatrix, gevestigd in Williamscn in Sprang. Deze moest genoegen nemen met twee gewon nen partijen van de zes die er te spelen waren. De lieer v. Boxtel had nog een extra prijs beschik baar gesteld, welke werd gewon nen door de heer v. Caem van Bea trix. Aan het sloi van deze reeds zo succesvolle openingsavond dankte de voorzitter van II.G.L. de gasten voor de sportieve strijd. A.s. Zaterdag verwacht H.G.L. de Havenspelers uit Tilburg, die dan de wedstrijden zullen voortzetten. Het slot van de wedstrijden en de prijsuitreiking zal plaats vinden op Zaterdag 10 October. laagtour- H.G.L., vereni- café C. Benoeming. Tot lerares aan de R.K. Land- bouwhuishoudschool, die gevestigd is in het R.K. Patronaatsgebouw alhier is benoemd Mej. Rooymans, uit Veghel, lerares koken en huis houdkunde. Toneelclub „Don Bosco". Bovengenoemde toneelclub heef! voor het komende winterseizoen in •studie genomen: Pagham Moor 11.55, vertaald en bewerkt door Tom Eriks, onder regie van dhr. T. de Haar. Agenda. Vrijdag 4 Sept. 8.30 uur n.m. re petitie R.K. Zangvereniging Si. Ce cilia in de Jongensschool. Zaterdag 5 Sept. 15.45 uur repe titie van de drumband der Kon. Erk. Harmonie St. Jan. Zondag 6 Sept. van 11.3012.30 uur R.K. Leesbibliotheek in het Patronaat. Van 5G.30 uur jongenspa'ro- naat voor jongens van 12 tot en met 15 jaar; van 7.309 luir voor jon gens boven 15 jaar. Maandag 7 Sept. 8 uur n.m. repe titie Kon. Erk. Harmonie St. Jan in de zaal van de Wed. v. Dinteren. Gemeentepersoneel naar voetbaltournooi. Een versterkt elftal van het per soneel van deze gein een ie zal op Zaterdag 5 September a.s. deelne men aan een voetbalbekertournooi voor overheidspersoneel in Varsse- veld in de-Gelderse Achterhoek. Het elftal is als volgt samenge- sted Doel: burgemeester A. Smit. Achter: secretaris M. v. Prooyen en Ekelaar. Midden: M. T. Kruyf, H. Kraak en W. Lamboov. Voor: H. de Jong, L. J. Kuiper, M. v. d. Mast, H. Kommers en P. Sterrenburg. Wethouderskeuze. In de gemeenteraadsvergadering van 1 September werden de beide aftredende wethouders, de heren Rutgers en Broeken als zodanig herkozen. Groot Festival. Op 5, 6 en 7 September zal de harmonie Apoilo een groot festival organiseren ter gelegenheid van haar 12J^-jarig bestaan. Er zal een kermesse d,éte aan verbonden zijn en het zal een groot feest worden. Zoals U bekend zal zijn stelde de Pfaff-fabrieken het Slem-bestuur in staat de modernste Pfaff-naaimachine beschik baar te stellen voor degene die het juiste aantal bezoekers aan de SLEM zou ra- den. Het juiste aantal was 63.924 en Mevr. Vink-de Groot uit de Kerkstraat alhier bleek zo goed in het raden dat zij precies het juiste aantal op het formulier ver meldde. Gistermorgen is de machine haar in de Pfaff-winkel in de Stationsstraat door de burgemeester uitgereikt, die zich bij zonder verheugd toonde dat dit prachtig geschenk in handen kwam van een inge zetene van Waalwijk. Hij dankte de di rectie die dit unieke geschenk beschik baar stelde en hij wenste de winnares geluk met deze prijs, i Bij deze plechtigheid waren o.m. aan wezig Burgemeester J. L. P. M. Teijssen, Dr H. Lindt, directeur generaal van de j Pfaff-fabrieken en voorzitter van de I Raad van Bestuur van deze fabrieken, de heer C. H. M. Maiburg, directeur van de Ned. Moenus en Pfaff, de Heer Boers procuratiehouder van de Ned. Pfaff, de heer en mevrouw van der Ham men, van de Pfaff-naaimachinehandel en natuurlijk de heer en mevrouw Vink, die zich zeer verheugd toonden met dit prachtige geschenk en die we van harte met dit succes complimenteren. GEEN GEWAPENDE INMEN GING IN INDO CHINA. De Amerikaanse minster van bui tenlandse zaken, Dulles, heeft com munistisch China gewaarschuwd, dat een „gewapende inmenging van China in de s rij I in Indo-China lot erns.ige gevolgen za! leiden, die niet tot lndo-China beperkt zullen blijven". Mandsjoerije zal niet meer als onaantas baar „heiligdom" ge ëerbiedigd worden als de Chinezen de wapenstilstand in Korea verbre ken. „Wij zijn te allen tijde bereid in goed vertrouwen te onderhande len, maar als de conferentie over Korea in de 3 vastgestelde maan den geen vooruitgang heeft ge maakt, dan zullen wij met Zuid Korea en onze UNO-geallieerden overleg plegen. Als het onze me ning is, dat de conferentie nutte loos is, dan zullen de Verenigde Staten zich hieruit terugtrekken", aldus Dulles. Hij zei dit lijdens een redevoering op het congres van de bond van oud-strijders, American Legion, in Saint Louis. Het is de eerste maal, dat een Amerikaans staatsman met zoveel woorden de houding van de Verenigde Staten vertolkt inzake de oorlog in Indo- China. TWEE EN VEERTIG DODEN BIJ VLIEGRAMP. Constellation van Air France vloog tegen berghelling. Een Constellation van de Air France, op weg van Parijs naar Indo-China, is Dinsdagavond hij de Italiaanse grens neergestort. Alle 42 inzittenden (33 passagiers en 'n bemanning van 9 koppen) kwa men om het leven. Onder de slacht offers bevindt zich de vermaarde Franse violist Jasques Thibaud, die met zijn schoondochter en zijn be geleider Bené Herbin op weg naar Tokio was. Het vliegtuig, dat blij kens de gevlogen route uit de koers was geraakt, 'bolste tegen de 3000 meter hoge Mont Genet, ongeveer 200 meter onder de top. De machi ne vloog onmiddellijk in brand on der hevige explosies. De wrakstuk ken liggen verspreid over een op pervlak dat een middenlijn heeft van 500 meter. Vijf uur na de ramp schoten nog vlammen uit de over blijfselen. Alle inzittenden van liet vliegtuig waren Fransen.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3