°ES WASPIK 1 NIEUWKUIJK LAATSTE BERICHTEN Gebreide Dinner Jackets. Enkele (linke jongens It!"™.'.', R'f 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1953 7 VRAGEN EN MENINGEN VAN ONZE LEZERS. Voor de vrouw. Gevraagd V h. Van DOOREN DE GREEF |£a PROGRAMMA MUSIS SACRUM. DE SLAGBOOM. Het is de volgende week in Musis Sacrum een Italiaanse week. Vrijdag, Zaterdag en Zondag wordt er vertoond, de Italiaanse film Slagboom", die vervaardigd werd onder regie van Luigi Zampa en zich afspeelt in een klein dorpje in de omgeving Triest; deze thans we zeer actue^ kwestie leeft zeer sterk m deze fil wanneer we het dorpje in een Itahaa s en een Joegoslavisch gedeelte splitst, en wanneer we zien t i -9 problemen en hoe ongewenste toestanden VHlone Erno Crisa en „het jongetje Ht Fietsendieven", dit gegeven in een goede film verwerkt. titel%?raitaSgeiaagd"Ven die het ver haal bevat van een ontvluchte oorlogs misdadiger die uit Italië probeert te ontsnappen en op zijn vlucht in het ge zelschap geraakt van lieden die om heel wat gunstiger reden het land willen ver laten. Herhaaldelijk weet de misdadiger op het punt te staan ontdekt te worden, maar meedogenloos rekent hij met ieder een af die hem deze vlucht wil beletten, totdat tenslotte ook zijn metgezellen ach- ter zijn ware identiteit komen. En na een wilde jacht, waarbij de mis dadiger ook niet aarzelt op zijn ügv-n zoon te schieten, wordt hij tenslotte ge arresteerd. In een goede film is dit spannend ge geven verwerkt. Beide films zijn toegankelijk voor per sonen boven 14 jaar. K K. II.B.S. MET 6-JARIGE CURSUS IN OOSTERHOUT. Ten gemeentehuize in Oosterhout geschiedde met enige plechtigheid de officiële opening van een katho lieke H.B.S., die, dank zij het on vermoeide werken van burgemees ter v. Oers en de gemeentesecreta- ris de heer J. de Kroon, is gesticht kunnen worden. Broeder Antonius van de Congregatie der Broeders van Huybergen is tot directeur be noemd en ontvouwde, tijdens deze bijeenkomst het studieprogramma. Het onderwijs, dat tijdelijk zal wor den gegeven in een der lokalen vin de H Hartschool, kan ook gevolgd worden door leerlingen uit Made, Raamsdonk en Geertruidenberg. Namens deze gemeenten sprak bur gemeester Prinsen van Raamsdonk een hartelijk woord van gelukwens. Burgemeester v. Oers en zijn secre taris zijn voorts toegesproken door pastoor A. Commissaris en de oud burgemeester van Oosterhout. Wij willen hierbij opmerken dat ook voor de leerlingen van de drie bovengenoemde gemeenten, de R.K. H.B.S.—MM.S. te Waalwijk, waar op zij steeds in groten getale zijn georiënteerd geweest, gaarne open blijft. MODE-, SCHOENEN- EN BRILLENSHOWS OP DE ZUID-NED. BEURS. Op de Zuid-Nederlandse Beurs, die van 11 tot en met 20 September in Eindhoven wordt gehouden, zul len iedere dag vijf modeshows wor den gegeven. Daarenboven dage lijks een schoenenshow en een bril- lenshow. In honderd attractieve htands zal men een overzicht kun nen krijgen van wat de handel te bieden heeft. Meer dan 1800 vierkante meter standruimte is er geschapen, ter wijl het gehele tentoonstellingster rein 2500 vierkante meter groot is. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Huberta M. A. H., dv. W. C. v. Deelen-de Jong; Wilhel- mina, dv. J. J. Rozenbrand-Mande- makers te Sprang-Capelle; Wilhel mus P. M., zv. W. Pennings-Lin- ders; Wilhelmus J. J., zv. W. J. v. Alebeek-Leijten; Hendrikus C. C. M., zv. M. J. v. d. Mee-Boons; Hen- ricus M. M., zv. C. v. d. Heijden- Trimbach. Overleden: Maria M. Bijnen, 7 weken, dv. L. J. J. Bijnen: Anto nius Schmitt 75 j., zv. W. Schmitt: Hendrikus v. Daalen 84 j., gehuwd geweest met M. v. d. Wiel. Huw.-aangiften: A. H. W. Dank- lof 24 j. te Tilburg en M. H. van Delft 24 j. te Waalwijk; H. M. v. Haren 26 j. en F. v. Corstanje 25 j., beiden te Waalwijk; F. Bergmans 27 j. en W. J. H. v. Wezenbeek 25 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: L. P. M. Perquin v. Engelen; Th M. Terra van Engelen: C. C. v. Ruiten van Engelen; H. A. F. Pullens van Vlijmen; F. M. v. Oirschot van Alkemade; W. M. Trommelen van Weesp; H. M. J. Trommelen van Weesp; A. v. Egge- len van Engelen; W. G. M. v. Soest van Tilburg; A. R. v. Gils van Bloe- mendaal; C. A. de Leyer van Hil versum; A. C. M. de Leyer van Hil versum; R. van de Zuid wind van Weert; K. Th. M. Lubbers van Hil versum; A. C. M. Vissers van Ze venbergen; J. C. Vonk van Emmen; J. C. Oprins van Heeze. Vertrokken: P. G. I. v. Huiten naar Veghel; M. P. L. Th. Slaats naar Oss; C. J. A. v. d. Ven naar Nijmegen; M. Th. Klerkx naar Den Bosch; C. H. J. J. v. Eeten naar Biergen op Zoom; N. G. V. v. Meeu wen naar Geleen; N. J. C. Th. Teur- lings naar Weert; M. H. J. M. van Iersel naar Boxtel; Th. A. M. Minke naar St. Michielsgestel; E. Th. C. M. Minke naar St. Michielsgestel; M. P. v. Mierlo naar Den Bosch; J. E. M. Hendriks naar Oisterwijk; P. L. F. Geerinckx naar Den Bosch; P. A. M. v. Vliet naar Delft; W. J. Buijkx naar Eindhoven; F. C. A. M. Vos naar Venraij; J. H. W. Kees naar Geleen; J. Krol naar Sprang- Capelle; A. Th. W. M. Kolster naar St. Michielsgestel; A. Smits naar Eethen. Wit-Zwart contra „De rest van Sprang-Capelle Reeds meermalen hoorden wij „en passant" stemmen opgaan tot het spelen van een wedstrijd Wit- Zwart tegen „De rest van Sprang- Capelle". („De rest van Sprang- Capelle geformeerd uit de sterkste en meest excellente spelers van de 4 Zaterdagclubs: Sprang, Sprangse Boys, Vrijhoevense Boys en HNC). En inderdaad, een dergelijke ont moeting lijkt ons de moeite van het organiseren waard, want hiervoor zou ongetwijfeld van de zijde van het voetbalminnend publiek een overweldigende belangstelling be slaan. De totale opbrengst van zo'n wedstrijd kan worden beschikbaar gesteld voor een chariiatiéf of cul- turecl doel (b.v. de kankerbestrij ding of het Anjerfonds). In dit ver band zou het zelfs toe te juichen zijn, indien de organisatoren dit plaatselijke evenement (buiten de competitie) tot een jaarlijkse tradi tie konden maken. Een Sprang-Capellenaar. DE WETHOUDERSVERKIEZING IN LOON OP ZAND. Gaarne onderstaande in Uw blad opgenomen. In één der Tilburgse bladen van 4 Sept. schrijft een zekere Triborgh over de verkiezingen in onze ge meente van de wethouders. Zo deze mijnheer liet uitkomen, zijn er wel tien groeperingen in onze ge meente. Daarover ben ik het niet met hem eens; dat heeft de stem ming voor de verkiezing van wet houders ook wel bewezen. Een andere vraag is: hoe maakt men de meeste kans om wethouder te worden? Als ik de verschillende raadsvergaderingen, die in Uw blad worden opgenomen, eens nakijk, dan meen ik dat er een andere ma nier is om dit te bereiken. Ik vraag U: zou het niet beter zijn datgene v/at het dagelijks bestuur der ge meente voorstelt om uit te voeren, zoveel mogelijk af te breken? Om énkele voorbeelden te noemen: als het bestuur der gemeente voorstelt om steun te verlenen aan 't Sport park, genaamd „De Efteling", tegen stemmen, maar zou men worden' aangezocht óm zitting te nemen in het bestuur, dan natuurlijk mondje dicht, al vraagt men ook vier ton; als er voorstellen werden ingediend om op zékere plaats arbeiderswo ningen te bouwen, tegen stemmen; als getracht werd een vergadering van de gemeenteraad te doen mis lukken door te geringe opkomst, er aan meedoen en niet ter vergade ring gaan; als er werd gesproken over Rozengaarde, bezwaren ma ken; als het Kerkbestuur een aan vrage zou indienen voor verlichting van de torenklokken, tegen stem men, ik zou zelf de directeur van de gasfabriek niet met rust laten. Ik vraag U, mijnheer, zou dat geen reden zijn om een kans te ma ken om gekozen te worden als wet houder? Mag ik U beleefd verzoeken deze enkele gegevens eens te willen overwegen? U bij voorbaat dankend, Kees. Kaatsheuvel, Sept. '53. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwnijverheid: Timmerlieden, metselaars, schil ders. Schoen en Leder: Overleersnijders, controleur snij de- rij, bijtuiger, prima ophalers, kan- tenschrooier, afmaker, flexible krammer aflapper, contreforts-in- zetter, doorzetter, hand-overhaler, aanklopper, schoenstiksters, machi- ne-zwikker, diverse arbeiders on- derwerk-afdeling, expeditieknecht, schoenfabriek, schifter - perforeer- der, schoenstiksters (fabriek), plak- sters. Hout-Kurk-Stro: Machinale houtbewerker Kleding - reiniging: Leerling naaisters. Metaalnijverheid Machine-bankwerker tevens stoker, metaaldraaier, constructie-tekenaar, electro-monteurs,halfwas auto-mon teur, leerling plaatwerker, leerling constructie-bankwerker. Landbouw: Leerling tuindersknecht Vrije beroepen: Administratieve kracht voor over heidsinstelling (met MULO of HBS- opleiding) 1820 jaar. Huishoudelijke diensten: Dagmeisjes. BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid Bouwkundig opzichter, leerling tim merman Schoen en Leder: Chef stikkerij, binnenzoolstanzer, zoolafsnij der, sjouwers looierij. Verkeer: Chauffeurs, bezorger Vrije beroepen: Mannelijke kantoorbedienden, vrou welijke kantoorbedienden. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau Waalwijk, Grotestraat 339, telef. 2131. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 7 Sept. t.m. 12 Sept. '53. Het Arbeidsbureau verstrekt ook inlichtingen aan adspirant emi- Binnenbrand. Dinsdagmiddag brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de woning van de fam. v. L., wo nende in de Kafuinesteeg alhier. Op een gegeven moment ontdekte de vrouw des huizes, die buiten de was deed, dat er rook kwam uit dc keuken van haar huis. Door haar kordaat optreden, waarbij zij ge bruik maakte van een grote hoe veelheid water, kon erger voorko men worden. Zij kon echter de reeds aangebrachte schade niet te niet doen. DE REISDUIF. Uitslagen van het concours van Duffel op Zondag 6 September 1953. Afstand 172 km. Deelname 93 (vroege) duiven en 143 (late) duiven. Het be treft hier <êen combinatie van Waspik, Raamsdonk en Capelle. Vroege M. Timmers W 1, 9; S. Sel ders W 2; Th. Smits W 3; B. Verduijn W 4, 12; Poorter R 5, 22; P. de Graauw W 6; B. de Haas R 7; Gerrit van, den Broek W 8, 21; J. Timmers W 10, 30; W. de Grauw W 11; C. van der Schans C 13; P. de Graauw W 14; A. Stam C 15; A. van Beek C 16, 18, 28; Louwers R 17; J. van Oosterhout C 19; J. van Onzenoort W 20, 32; M. J. de Rooij W 23, 31; J van Raamsdonk C 24, 26, 27, 29; Treffers Capelle 25. Late: C. Smits W 1, 10; S. van Peer C 2, 4, 24, 32,. 42; C de Bont R 3, 47; Fr. Landers W 5, 44, 23, 40; A. Ver steeg C 6; Boelaars R 7, 11, 33; A. Stam C 8; A. van Tilborgh W 9, 30, 38; P. Nieuwenhuizen C 12, 15; J. C. van den Hoven W 13; J van Onzenoort R 14; Th. Smits W 16, 35, 43; H. Boons R 17, 26, 28; P. de Wit W 18, 29; J. van Helden C 19, 31; S. Selders W 20; W. Haverhals C 21; G. Vos C 22; M. de Jong C 25, 36, 46; M. Mesch C 27; v. d. Mosselaar W 34; W. de Graauw W 37; P. Bakkeren C 39, 45; C. de Boer C 41; Gerard van den Broek W 48. Serie II H. Boons R. LOCO BURGEMEESTER. De heer L. Kuijsters werd in de eerste vergadering van het nieuwe college van burgemeester en wethouders aangewezen als eerste wethouder. UITREIKING HERINNERINGSPENNINGEN. In hotel van Iersel te Waspik werd door het Hoofd van het Ambtsgebied van de Nederlandse Heidemaatschappij na mens de directie een herinneringspenning uitgereikt aan het uitvoerend personeel, dat met werkzaamheden in de door de jongste watersnood getroffen gebieden be last was.. AANBESTEDING herbouw Veerhuis Herman Zijlseveer. Architect van Huiten. Gebra Boom 10365 Van den Broek en de Graauw 10295 Fitters 10222 A. Rozenbrand Capelle 11249 Gebr. Oomen Raamsdonk 11150 Spuijbroek Raamsdonk 10853 TUINBOUW. De heer C. Langerwerf Thzn. werd 8 September j.l. benoemd tot bestuurslid van de Drunense veiling. Dit geschiedde in verband met het heengaan van de heer C. Gijsman, die op diens verzoek eer vol ontslag heeft gekregen. De heer Langerwerf Bzn. werd be noemd tot bestuurslid van de Tuinbouw- bond onderafdeling van de Kath. Ned. Boeren en Tuinders Bond. KERKELIJKE BERICHTEN. Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's-Herto- genbosch, heeft benoemd tot pastoor te Es de Zeereerw. heer H. A. G. Hens, conrector van de Mariënburg in Den Bosch, geboren te Waalwijk. Op Zaterdag 19 September zal mgr. Mutsaerts in de kapel van het Groot- Seminarie te Haaren de tonsuur toedie nen aan o.a. de eerwaarde heer W. J. J. Adriaanse, geboren te Waalwijk. Tot geestelijk adviseur van de afde ling Raamsdonksveer van de Katholieke Bond voor E.H.B.O. is benoemd de weleerwaarde heer P. van Velthoven, kapelaan aldaar. PAUPER-MILLIONAIRS KRIJGEN HET WARM. In Frankrijk is de „Operatie- Goed-Leven", (het woord zowel als de operatie zelf zjjn afkomstig van de Franse minister van Financiën) gestart. De actie is gericht tegen gefor tuneerde Fransen, die er motor jachten, auto's en villa's op na houden, doch aan de belasting een aandoenlijk laag inkomen opgeven. In de mondaine badplaatsen van de Rivièra gaan belastinginspec teurs nu het doen en laten na van de „pauper-millionairs". Zo bleek, dat een inwoner uit Nice twee vil la's en een Cadillac bezat, terwijl hij aan de fiscus rapporteerde, dat hij de bedelstaf nabij was. Men heeft hem nu voor 7 millioen franc per jaar aangeslagenEen Pa- rijzenaar, die zo eerlijk was een in komen van 326.000 francs op te ge ven, is getaxeerd op 10 millioen franc per jaar. Hij had twee auto's en vier bedienden DINNER JACKETS. Gebreide Russische blouses, ge breide dinner jackets, „geklede" heren-pullovers en gebreide heren jasjes, behoren op het ogenblik tot de nieuwste Engelse herenmode. Vooral de „jonge" mannen een vrouw is zo oud als zij zich voelt, terwijl een man altijd beweert dat hij zo oud is als hij er uit ziet dragen des avonds zo tegen dinner time een handgebreid wollen kle dingstuk. Zelfs de Engelse mannen schijnen dus minder werk van hun toilet te maken dan enige tijd geleden. Of is het een reactie op de vele kroningsfeesten, die de Engelsman doet besluiten zich 's avonds in de Engelse bad- of vacandeplaatsen wat gemakkelij ker te kleden, omdat hij genoeg heeft van de stijve boorden, geste ven frontjes en de nauwsluitende smoking. Hoe dan ook, beroemde Engelse sporthuizen, die gelijk de Parijse Annie Blalt speciale gebrei de kledingstukken ontwerpen, brachten voor deze zomer een nieuwe mode. Het is opmerkelijk hoe modern de handgebreide wol len kleding op het ogenblik is. Zelfs de ribsfluwelen jasjes heb ben (vooral bij de jeugd) het veld moeten ruimen voor sweaters en pullovers die geschikt zijn om op een nachtblauwe of zwarte panta lon te worden gedragen. De huidige handgebreide herenkleding is al evenzeer aan de mode onderhevig als de dames kleding. Het uit Amerika stam mende „take it easy", wordt voor al toegepast op wollen kleding. De mouwen voor de heren vallen wat losser en zijn bijna zonder uitzon dering „aangebreid". De kleuren zijn frisser en dus lichter gewor den. Het klassieke zwart en zelfs het donkerblauw is uit de avond- garderobe zeer zeker tot 1 Octo ber. verbannen Natuurlijk gaan de jongedames gaarne met de mode mee. En ook voor hun ontwierpen de Engelse mode-huizen exclusieve jumpers. De bovenste tekeningen laten wat de Engelsen een „cardigan" noe men, zien, die van vrij grove wol werd gebreid. Die zelfde cardigan is niet alleen bruikbaar voor zo meravonden, maar en daarvoor dat kleine mutsje kan ook dienst doen als jjstrui De strepen zijn donkerblauw en worden naar de taille toe breder. De man met de pijp Iaat de nieuwste Eigelse „di- ning-out-pullover'' (zo wordt deze herentrui in Engeland genoemd) zien Commentaar overbodig. Hoe veel mannen prefereren zo'n tdui boven de smoking of het donker blauwe costuum Ik vrees vele Voor de dames brengt het Lon- dense breihuis van Woolland's lang vallende gebreide jasjes, die enigszins aan de mode uit de zes- en-twintiger jaren doen denken. Beide jasjes zijn gestreept en voor zien van diepe steekzakken en hoog tegen de hals opstaande kra gen. Van geheel andere snit zijn de jumpers die Walter Wilson van Hawick heeft ontworpen. Hier sluiten de boorden in de taille, terwijl het geheel een vrij moderne en toch weer klassieke indruk maakt. J. en D. McGeorge van Dum fries passen het modieuse element van ronde passen, gestreepte mou wen die evenals bij vele dames- pullovers ook zijn aangebreid toe op de herenkleding. En met succes Naast de zeer fijne „lamb's wool" dit is zeer dunne, gladde wol, die hoofdzakelijk wordt gebruikt voor dameskleding worden er ook weer grove wollen garens ver werkt. Garens, die verwerkt tot kleding, de indruk geven van „padvinders"-kleding. Hier moeten we even vermelden, dat de echte padvinders- en padvindsters- trui en vrij duur zijn, maar hun geld meer dan wiaard. De dikte van de garens en hei dubbelbreien van de ze pullovers maakt deze padvin- derskleding bijna onverslijtbaar. Mits zij bij het wassen de juiste be handeling krijgt. Gebruik altijd de beste kwaliteit Laat wollen goed nooit te lang in het water staan. Zorg dat het water handwarm of lauw is. Wring noch wrijf gebrei de wollen kleding. Geef elk gebreid kledingstuk, wat het toekomt. Druk het voorzichtig in een doek uit eu leg het ergens in de schaduw te drogen. Behandelt ge Uw handge breide kleding op de juiste wijze, dan gaat ze jaren mee. Deze week zal de Katholieke E.H. B.O. 10 van de opbrengst van zijn actie, een bedrag van 26.549.85, overdragen aan de Griekse gezant in Den Haag ten behoeve van de slachtoffers der aardbevingen op de Ionische eilanden. tussen 20 en 25 jaar cm opgeleid te worden tot TOUWER N.V. Waalwijksche Chroomlederlabriek Stationsstraat 119-127 WAALWIJK Aanmelden tussen 9 en 12 uur. Lot op anders betaalt U teveel. Kijk eens naar deze prijzen, het scheelt U guldens 500 gr vanaf Prima rundvlees Kogelbiefstuk o. Hees of rosbief Dikke rib z.b, Braadvlees Schenk VARKENSVLEES Hamlappen 500 gr Coteletten enaf ALS EXTRA RECLAME Als 2* reclame 1,99 vanaf 1,69 1 kg Rundvlees 200 gr Gehakt 200 gr Soepvlees 400 gr Verse worst 500 gr Runderlappen of 500 gr Coteletten 0,99 1,99 1,89 1,69-1,79 1,49 1,39 4,66 2,98 Onz« kwaliteit is af JAOa BLOK - Bcsoijensestfa 18 a WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7