UIT EIGEN LAND De grote Speurder D.D.D. De avonturen van BIM en BAM PLUIMVEE POPENT doodt rat^^mu/^ e WEK DE GAL IN UW LEVER OP NIET ZO SOMBER BOEKBESPREKING 2' DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1953 2 tot belastingverlaging, dat thans bij de Staten-Generaal aanhangig is. De minister merkt hierbij op, dat de belastingverlagingen ook bedurende latere jaren de budge- taire en monetaire toestand zullen beïnvloeden, daar ze beogen onder meer de productieve kracht van de Nederlandse volkshuishouding op lange termijn te versterken. Kenmerkend voor deze begro ting noemt de minister enerzijds het bij voortduring hoge niveau der uitgaven (niet slechts in ab solute zin, doch ook in relatie tot het nationale inkomen). Het nog steeds hoge peil der militaire uit gaven, de voortgaande uitkeringen van oorlogsschade, de nog altijd omvangrijke lasten van de natio nale schuld, de uitgaven als gevolg van de watersnood, alsmede de be dragen gemoeid met een groot aan tal verdere noodzakelijke voorzie ningen, verklaren dit beeld. An derzijds staat de nieuwe begroting in het teken der belastingverlagin gen op hierboven genoemde gron den. De begroting 1954 vormt, aldus de minister, gezien de omvang van het te verwachten kastekort en de daarvoor aanwezige dek kingsmogelijkheden, een aanwij zing, dat, mede als gevolg"van de voorgestelde belastingverlagingen, de grenzen van het in het komen de jaar financieel mogelijke kun nen geacht worden te zijn bereikt. Naar gewoonte een horreur wat de stijl betreft, kon de Troonrede ook dit jaar niet op de gespannen aandacht van de gewone burger rekenen, als er niet iets in voor kwam wat hem aansprak. Men kan niet van hem eisen dat hij warm loopt voor een aantal min of meer vage losse mededelingen van de partementen, die in een nauwelijks draaglijke en geenszins fraaie vorm zijn gegoten. Zelfs Koningin Juliana kon daar niet alles aan veranderen. Toch zal hij enkele keren opge hoord hebben, wanneer zijn aan dacht elders was dan bij de voor werpen van aanhoudende zorg van de regering. Dat was op de eerste plaats toen het woord „ontroerend" klonk, w&t een menselijker toon in de Troonrede bracht dan men er verwacht, hoezeer men er ook naar verlangt. De herinnering aan de watersnood veroorzaakte deze toon en zij beslaat dan ook een tamelijk uitgebreide passage, waarin 't leed gememoreerd wordt, maar ook de hulp, terwijl met kennelijke vol doening wordt geconstateerd „dat thans de dijken op één uitzondering na gedicht zijn. Er bestaat goede hoop dat vóór de najaarsstormen de sluiting voltooid zal zijn". De wijze waarop de schok is opgevangen ziet de regering als een getuigenis van de economische weerstandskracht, waarover ons volk thans weer be schikt. Een ander onderdeel dat met meer dan gewone aandacht zal zijn ge volgd, is dat waarin de regering aankondigt dat zij het verantwoord acht „het complex van ingediende belastingmaatregelen aan te vullen met een wetsontwerp betreffende de inkomsten- en loonbelasting, waardoor een geleidelijker verloop van de progressie wordt verkregen. Dit zal een voelbare vermindering van de druk betekenen, in het bij zonder ook voor de lagere inkom stenklassen en de middengroepen. „We zijn de laatste jaren niet zo zeer met dergelijke mededelingen verwend dat deze niet met meer dan gewone vreugde wordt begroet. Wel wordt er opgemerkt dat de begroting 1954, mede als gevolg van de uitgaven tengevolge van de stormramp, met een aanzienlijk te kort sluit, waardoor het beeld van deze begroting, op zichzelf genomen, zeker niet gunstig wordt genoemd. Daartegenover staat echter dat de kosten van de rampschade uitgaven voor eenmaal zijn, terwijl de uitga ven voor het herstel van de oor logsschade binnen afzienbare tijd zullen verminderen. Trouwens, de minister van financiën zegt in de Millioenennota ook, dat de belas tingverlagingen onder meer beogen de productieve kracht van de Ne derlandse volkshuishouding op lan- TTllïirl- Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds lflfclflfl erger. De helder vloeibare luiuiuij D.D.D. dringt diep ln de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN huidaandoeningen ge termijn te versterken. De vrees die hier en daar van te voren is uit gesproken dat het grote tekort de aangekondigde belastingverlagingen in gevaar zou brengen, schijnt dus niet bewaarheid te zullen worden; ze worden zelfs niet ongewenst uit gebreid tot buiten het bedrijfsleven. Men kan dan ook niet zeggen dat de regering het Nederlandse volk een somber beeld heeft willen op hangen van de economische toe stand. Wel niemand zal zich illusies gemaakt hebben over grote mee vallers, vooral niet nadat „Het Vrije Volk" uit de school had geklapt. Defensie-uitgaven tot een bedrag van anderhalf milliard en uitgaven tot herstel van de watersnoodscha- de van 400 millioen, geven weinig aanleiding tot optimisme. Dat er desalniettemin op sommige onder delen nog iets af kan, bewijst dat we langzamerhand weer op 'n ste vige ondergrond zijn komen te staan, al zijn er vanzelfsprekend ook risico's aan verbonden. Regeren heet echter vooruitzien en aange zien vooruitzien altijd een voor naam aspect van onzekerheid heeft, kan men een regering die een be scheiden risico neemt, niet van overmoed beschuldigen. Het doet trouwens wel prettig aan nu eens in de Millioenennotta te kunnen lezen, dat de minister van financiën met voldoening meent te mogen constateren, dat de huidige economische toestand in verschil lende opzichten als gunstig is aan te merken. Dat hij zich anderzijds enigszins bezorgd maakt voor de toekomst, vooral in verband met de mate waarin wordt geïnvesteerd te genover de eisen van werkgelegen heid voor een groeiende beroepsbe volking, is niet meer dan natuurlijk en noodzakelijk. Al met al mag men constateren dat we er in verhouding tot de moeilijke tijd die we beleven, niet zo somber voorstaan, al blijven er zorgwekkende punten. Men kan niet bepaaldelijk een nieuwe koers aanwijzen in het regeringsbeleid, echter wel een accentverschuiving in de richting van verlichting van de lasten voor de groepen die daar op langzamerhand wel enig recht kunnen doen gelden. Dat de Staat ondertussen toch nog een dertig procent van het nationale inkomen uitgeeft, schijnt onvermijdelijk te zijn en tenslotte moet men er ook rekening mee houden dat volgens de regering „de grenzen van het in het komende jaar financiëel moge lijke kunnen geacht worden te zijn bereikt." Niet onbelangrijk is ook dat de regering op internationaal niveau vasthoudt aan samenwerking zowel in de Verenigde Naties als in Atlan tisch en Europees verband, wat overigens niet anders was te ver wachten. Ten overvloede vestigt zij er de aandacht op dat zy economi sche integratie als een van de voor naamste doelstellingen ziet bij de vorming van een Europese Gemeen schap. De passage over de Benelux blijft wat vaag, maar er wordt blijk- right P. I. B, Box 6 Copenhagen 290). „Kijk eens, wat een mooie bloe men ik geplukt heb, Bim". „En of" zegt Bim, „en wat ruiken ze lek ker". Ze zijn er allebei zo blij mee dat ze ze vol trots aan moeder Var ken laten zien. Zij is ér ook weg van, vooral van de heerlijke geur. En nu gaan ze nog naar Dientje Koe, want die staat zo eenzaam midden in de wei, en misschien wordt ze wel een beetje vrolijk als ze die prachtige bloemen ziet. „Kijk es", zeggen Bim en Bam te. gelijk, „vindt je onze bloemen niet prachtig? Ruik er maar eens aan." baar doorgewerkt om op deze weg vorderingen te maken. Over het ge heel vorderen deze kwesties wat moeizaam, maar de Nederlandse re gering geeft er in ieder geval blijk van niet bij de ontwikkeling ten achter te willen blijven. Ook dit is een gunstig aspect voor het beleid in het komende jaar. ANTILLEN VINDEN NEDERL. VOORSTELLEN PRINCIPIEEL AANVAARDBAAR. Het antwoord van de Nederland se Antillen op de jongste voorstel len van Nederlandse zijde, die beo gen een grondslag te vinden voor een voortzetting van de Ronde Ta fel Conferentie met de West, is naar Nederland verzonden. De Nederlandse Antillen zijn una niem van oordeel dat de Nederland se voorstellen principieel aanvaard baar zijn. Wel drongen zij er op aan dat zo spoedig mogelijk de Kleine Commissie bijeenkomt. De Antilli aanse delegatie is gereed en bereid als gastheer op te treden. VERBETERING EN SPLITSING VAN WONINGEN. Verbeteringen, die meer dan 5000.en splitsingen, die meer dan 7000.per woning kosten, ko men in het algemeen niet voor pre mie in aanmerking. De premiebedragen zijn 50 pet. van de verbeteringskosten met een maximum van 50 pet. van 2.800. en 60 pet. van de splitsingskosten met een maximum van 60 pet. van 3.500.—. ALPHEN AAN DE RIJN KOOPT „AVIFAUNA" VOOR 400.000.—. Curatoren hebben dit bod aanvaard Omstreeks half 1 Dinsdagnacht heeft de voltallig bijeengekomen gemeenteraad van Alphen aan de Rijn, onder voorzitterschap van bur gemeester Ed. C. Witschey, in een spoedeisende openbare vergadering U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en ,loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. met 15 tegen 4 stemmen besloten tot het verstrekken van een crediet ad 400.000 voor de aankoop van het internationale Vogelpark „Avi fauna", tot de koop waarvan men in de tevoren gehouden geheime vergadering met grote meerderheid van stemmen had besloten, alsmede tot het beschikbaar stellen van een crediet ad 20.000 voor de financie ring van de noodzakelijke nog lo pende uitgaven gedurende het res terende gedeelte van 1953. Behou dens goedkeuring van G. S. is het vogelpark door de gemeente Alphen aan de Rijn aangekocht. De gemeen te zal het niet zelf beheren, maar gezocht zal worden naar een andere wijze van exploiteren, b.v. door middel van verpachting. OVER 8 MAANDEN BRABANT VRIJ VAN RUNDER T. B. C. Op 1 Mei 1954 zal de provincie Néord-Brabant geheel vrij zijn van runder-tuberculose. Dit werd mede gedeeld door de directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Brabant, dr Joan Kirch. Het staat reeds nu onomsto telijk vast aldus dr Kirch dat Noord-Brabant over 8 maanden zijn léatste reageerder heeft gehad. Dat is twee jaar vroeger dan men oor spronkelijk had gepland. Toen op 20 Mei 1951 het vijfjarenplan tot be strijding der rundertuberculose in werking trad, werd bepaald dat in 1956 de laatste, reageerders geruimd moesten zijn. Thans, ruim twee jaar daarna, blijkt dat de sanering van de rundveestapel in Noord-Brabant geen vijf, doch slechts drie jaar in beslag zal nemen. AUTO TEGEN BOOM. Twee doden, drie zwaar gewonden. Om half zes Dinsdagmiddag is een Belgische personenauto in volle vaart tegen een boom gereden op de Rijsbergseweg vlak voor de ge meente Rijsbergen. Daarbij werden twee "van de vijf inzittenden van een Belgische familie gedood. De andere drie werden ernstig gewond. De auto reed uit de richting Bre da naar de grens. Door het springen van de rechter voorband verloor de bestuurder, de 51-jarige C. L. de B. uit Brasschaat, de macht over zijn stuur en de wagen raakte van de weg af. De echtgenote van de be stuurder, mevr. M. M. de B. geboren V. werd zo zwaar gewond, dat zij spoedig na het ongeval overleed. De 80-jarige mevrouw A. H. D. uit Poperingen, een tante van de be- OF TE WEL DE WONDERLIJKE BELEVENISSEN VAN PIETER BAKKER. 3<VC- rV;f 20). - Heel Amsterdam zou hebben ge rouwd! knikte Maliepaard met mede gevoel vooral de directie van het Huydecoperveem, die had vast een krans gestuurd Daar heb ik niets mee te maken klonk schel de stem van de Dandy dat héb ik al gezegd en ik wil d'r niks meer over horen. Wéér is de Commis saris, ik dien onmiddellijk mijn beklag in! Hier klonk een zware stem en een welgebuikt heer vertoonde zich in de deur. Stort je hart maar uit, m'n jongen, hebben ze je weer zo geplaagd? Ik protesteer riep de Dandy tegen deze behandeling! Schreeuw niet zo vermaande Maliepaard de mensen zouden het kunnen horen en de politie heeft toch al zon slechte reputatie. En ik wil Jij houdt je mond zei de Com missaris vlak maar beslist en spreekt als Je wat gevraagd wordt Goed be grepen? Anders zal ik Je even gelegen heid geven om wat te betijen, dan kun nen we zien of je morgenochtend beter te spreken bent. Verstaan? De Dandy verstond het zeer goed, en schrompelde bijeen tot een hoopje ver moorde onnozelheid. Alleen zijn kleine steekoogjes priemden naar het gelaten gezicht van Pieter, die maar wachtte tot het spul was afgelopen, maar inwendig buitengewoon vereerd was dat hij al wéér op een politiebureau zat, en zulks zónder een bekeuring of iets dergelijks, maar mét een hoofdrol. Nou, meneer, ehbegon de Commissaris. Bakker stelde Pieter zich voor. Meneer Bakker, vertel ons eens, hoe kwam u er toe deze ehmeneer op straat aan te spreken? Hij had mijn hoed op stelde Pieter nuchter vast, en de drie handha vers van wet en recht schoten eenparig in de lacht. Hoe dat zo7 informeerde de com missaris droog, toen hij uitgelachen was. Pieter verklaarde nu omstandig hoe hij die middag in de herberg „De Haven van Rotterdam" was verzeild geraakt. Wat had u daar voor een bood schap? informeerde de commissaris met een onmiskenbaar verwonderderde blik naar Pieters gezicht. Deze man in de zaak van Blonde Willyenfin, Je hoorde meer gekke dingen. Och... zo maar es zei hij wat lamlendig, want hoe moest hij uitleggen wat hem naar die duistere gelegenheid gedreven had? Maar nu bekeek de an dere rechercheur Pieter met groter in teresse. - BakkerBakker? zei hij Wacht es effehebben wij niet bent u niet die man van die auto eh. Ja, die ben ik antwoordde Pie ter, verheugd blozend over de herken ning. Moment zei de commissaris tot Pieter, toén de ander hem aan de mouw trok en hem wat in 't oor fluisterde. De blik van de commissaris richtte zich met verhoogde interesse op de bezoeker, maar zijn glimlach was toch een beetje ironisch. Nou ja zei hij daar zullen we maar niet dieper op ingaan. U zat er dus, naar ik aanneem, te wachten op de dingen die komen zouden. Zo zegt u het precies zoals het is knikte Pieter instemmend. Weet u iets van die inbraak in het Huydecoperveem? Alles antwoordde Pieter rustig, en de drie mannen wipten op hun stoe len omhoog. Pieter wist inderdaad alles van die inbraak af, te weten alles wat in de kranten had gestaan. Hm, zo..., waarom bent u dan niet naar de politie gegaan? Dat vond ik nog niet nodig, ant woordde Pieter. Wie liep er nu om een hoed direct naar de politie? Dus u hebt deze meneer daar in dat café gezien. Hoe lang is hij daar ge weest? Pieter keek even naar de Dandy, en de uitdrukking van diens gezicht gaf hem te verstaan waar de Dandy hem wenste en waarheen hij hem op dit moment graag zou helpen, had hij de gelegenheid slechts gehad. Da t was precies tien over drie, commissaris, antwoordde hij - toen die meneer wegging en de verkeerde hoed meenam. En hoe weet u dat zo precies? er klonk een grote spanning in de stem van Maliepaard. Omdat ik net op m'n polshorloge had gekeken. Ik was van plan zelf weg te gaan, maar er zat iemand die een rondje weggaf en toen moest ik voor m'n fatsoen nog even blijven zitten. Hoe zag die meneer er uit, die dat rondje weggaf? Het was een zeeman en hij heette Goof. En zijn maat heette Piet her innerde zich Pieter. H oe zag die zeeman er uiteen beetje ehchinees? Nee, die zat naast me zei Pieter niet erg duidelijk. Onze vriend Antonio knikte Ma liepaard naar de commissaris en ver volgd*: dus er zaten er nog meer, be- Dientje kijkt er naa'r met een lui oog en hap, weg zijn de bloemen. „Je hebt gelijk", zegt ze, „ze waren heerlijk En zo zoet." Bim en Bam zijn natuurlijk woedend en geloof maar niet dat ze van plan zijn die domme koe nog eens van hun bloe men te laten genieten. stuurder, werd op slag gedood. De bestuurder werd met ernstige in wendige kneuzingen naar het Sint Ignatius-ziekenhuis te Breda ver voerd. Ook zijn zoontjes van 10 en 13 jaar, die beenbreuken hadden opgelopen, werden daarheen ge bracht. De rijkspolitie van Rijsbergen en de verkeersgroep van de rijkspolitie uit Breda verleende eerste hulp. De 'omgekomen slachtoffers zijn even eens naar Breda gebracht. De auto werd volkomen vernield. In de weg was een groot gat geslagen. MILITAIRE VRACHTWAGEN TUSSEN PUBLIEK. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur is te Volkel (gem. Uden) een mili taire vrachtauto ingereden op een groepje personen dat naar de ker mis stond te kijken. Tengevolge hiervan is een 3%-jarig kind op slag gedood; de moeder, de weduwe V. uit Volkel, werd zwaar gewond en de toeschouwster E. uit Wanroy eveneens. De ernstig gewonden zijn naar het ziekenhuis te Veghel over gebracht, waar mevr. E. kort na aankomst is overleden. De politie heeft de zaak in onderzoek. WAT DE OVERHEID DOET. Het ministerie van financiën heeft een publicatie uitgegeven, verzorgd door de Regeringsvoorlichtings dienst, die getiteld is „Wat de overheid doet en wat het u kost". Het is de laatste jaren een goede gewoonte geworden de aanbieding van begroting en millioenennota vergezeld te doen gaan met de uit gave van een populair geschriftje, waaruit ook de gemiddelde Neder lander enig inzicht kan krijgen wat deze belangrijke staatsstukken inhouden. Op instructieve wijze zet de brochure uiteen, waarvoor al 't geld dat de overheid van ons vraagt nodig is. Ze is verlucht met foto's, die samen met de onderschriften sprekende details uit de uiteenzet ting illustreren en verlevendigen. Is niet alles wat u van het ministe rie van financiën te lezen krijgt, even prettig, dit boekje van 16 pa gina's is het wel en bovendien nut tig, als u wilt yveten wat er nu met uw kostelijke belastingcenten ge beurt. Het is verkrijgbaar in de boekhandel tegen de prijs van 22 ct. JULIANA REGINA 1953. Dit is de titel van een boek dat verscheen bij de Uitgeverij en Druk kerij Hollandia te Baarn en dat in woord en vooral in beeld weergeeft de gebeurtenissen in en rond ons Koninklijk Huis en de evenementen waarbij Hare Majesteit Koningin Juliana en Haar familie van hun be langstelling blijk gaven. Niet alleen dat de verzorging van het boekwerk uitstekend is, de tal rijke foto's zyn voor het overgrote deel van prima gehalte, maar voor al de keuze der momenten uit het rijkgevulde leven van onze geliefde vorstin heeft onze grote waardering. Wij leren in dit boek de Koningin kennen zoals zij is, niet in de staat sie en de hoge verhevenheid van haar koningin zijn, maar vooral in haar hoedanigheid van moeder des volks, in haar vriendelijkheid en haar warme belangstelling voor a- les wat haar onderdanen en haar land betreft, in de lieftalligheid waarmee zij zich overbuigt naar de kinderen en in haar diep gemeend respect voor de verrichtingen harer onderdanen. Kortom, koningin Ju liana als de werkelijk vorstelijke souvereine, die geen pracht en praal behoeft om haar koningschap luisterrijk te doen zijn. Haar ko ningstroon wordt niet geschraagd door de traditie en door het erf recht, maar door de liefde die haar volk deze edele vrouwe toedraagt en door het warme respect dat dit volk van Nederland hééft voor alles wat koningin Juliana doet in het belang van dit volk en voor de ma nier waarop zij met het wel en vooral ook met het wee van dit volk meeleeft. Zo zien wij haar bij alle mogelij ke gelegenheden, we zien haar ge slagenheid tijdens de vreselijke da gen van de watersnood, we zien haar bewonderende belangstelling tijdens de Waalwijkse Slemtentoon stelling, we zien haar als de goede moeder van haar gezin en als de zorgzame echtgenote van de Prins. Inderdaad, het boek heet terecht Juliana Regina, want een vorstin die zo met haar volk omgaat en die haar waardigheid in vriendelijkheid en lieftalligheid ophoudt, kan men met recht pas een groot vorstin noe men. Dat is het wat dit mooie boek ons vooral heeft duidelijk gemaakt, en deswege bevelen we het zeer bij zonder in de aandacht van onze le zers aan. DE LIJM-KIP. Een dierenliefhebber in Schiedam had een bijzondere ervaring met een broedse kip, die wellicht tot lering van pluim veehouders kan strekken. Deze kip wierp één van haar tien eieren, die zij reeds veertien dagen lang met de bijzondere zorg van het aan staande moederschap had gekoesterd, uit het nest. Dit ei barstte bij de val en spo ren van de inhoud kwamen op de schaal te zien. De eigenaar van de roekeloze vogel was in grote nood, want hij had met groot verlangen naar de komst van een tiental gele kuikens uitgezien. Teneinde raad, met de gedachte „baat het niet, dan schaadt het niet", drukte hij de schaal voorzichtig dicht en be smeerde de breuk met velpon. Toen de lijm hard was, kreeg de Barneveldse het ei weer onder de vleugels. Vol verwachting werd de blijde ge beurtenis tegemoet gezien. EnInder daad werd na een week uit het gerepa reerde ei een kuiken geboren. Als curio siteit hééft de kippenfokker de eierschaal, waarop de breuk duidelijk te onderschei den valt, een plaatsje op de schoorsteen gegeven; zij is een prachtige aanleiding voor het opzetten van een „boom" over samenwerking tussen natuur en techniek. Misschien leert deze ervaring ook an dere fokkers, dat het sprookje van een oneven aantal eieren beter dan een even aantal (dat onder de kippenhouders leeft) wel met de werkelijkheid strookt hoewel het feit, dat een kip kan tellen niet gemakkelijk te aanvaarden is. halve u en die meneer en juffrouw eh... Willy en dat meisje... en deze meneer dan. Ja, dat zei ik toch al antwoord de Pieter geïrriteerd omdat alles toch zo duidelijk was. Daar heeft Willy ons niets van verteld zei de andere rechercheur ge dempt. en Maliepaard knikte voldaan. Hij fluisterde wat met zijn collega, die snel opstond en verdween. Dus u zegt dat deze meneer om tien over drie het café verliet con stateerde de commissaris dan bent u in de war, of uw klokje liep achter, want wij weten dat meneer er de hele middag gezeten heeft en pas tegen zes sen is weggegaan. Dan weet u meer dan ik zei Pieter rustig dan heeft ie zeker een dubbelganger. Als ie tegen zessen is weggegaan, dan is ie teruggekomen nadat ik weg was. Maar ik heb 'm om tien over drie zien weggaan, zo waar als 'k hier zit, en hij nam mijn hoed mee Opeens stond hij op en greep met een forse zwaai het betwiste hoofddeksel van de gepommadeerde haren van de Dan dy, die niet de moeite genomen had, binnen de muren van het politiebureau dit hoofddeksel af te zetten. Alsje blieft toonde hl] triomfantelijk P. BPieter Bakker't staat «r binnen in. Da's mijn hoedl Nou Dandy? Informeerde de commissaris zakelijk-nieuwsgierig. Onzin zei de Dandy nerveus ik heb die hoed al Jaren. Maar jij heet toch eheffe denken, Johannes Bartholomeus van de Graft, niet? Waarom laat je dan P. B. in je hoed zetten? Dat was zei de J. B. van de Graft met een glimlach die ontwapenen moest maar een grapje, commissaris. Dat betekent Persoons Bewijs. Daar heb ben we al heel wat lolletjes over ge maakt. Dat kan ik me zo voorstellen constateerde de commissaris droog gezien jouw onuitputtelijk gevoel voor humor. En wendde hij zich tot Pietei waar is meneers eigen hoed geble ven? Bij mij thuis antwoordde deze prompt ik had geen zin om 'm op te zetten. Ik dacht, ik kom die eh... me neer misschien wel es tegen en dan rui len we wel. Zo zo zei de commissaris met verhoogde interesse nu, daar zullen onze dactyloscopen wel blij mee zijn. U hebt die hoed zelf niet opgehad? Ik niet zei Pieter met een viee gezicht. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2