miSBEUVEL 19 5 3-1 S 5 4 5: BERNDUK L00N-0P-ZAND <£5 |r" 1' JO DE ECHO VAN HET ZUIDEN VRIJDAG 9 OCTOBER 1953 10 XXA V V V AUTO-RIJSCHOOL J. C. Vossen Co. Voorlopig Oranjeteam sloeg Stade Frangais 6-2 Voor de vrouw moiWPl JlHUflERTlT Giovjtwweui - r^nmê AinortEftft BILJARTSPORT K.N.B.B. Afd. Kaatsheuvel, District De Langstraat, De afdeling Kaatsheuvel van het district De Langstraat van de KNBB is eveneens voor de competitie gestart. In klasse A zijn ingedeeld K.O.T. en KO.T.B. uit café Jan van Dun; H.K.S. A uit café van Wanrooij en D.V.S. A uit café De Steenbakker. In deze klasse wordt een dubbele competitie-rooster ge speeld. i In klasse B komen uit: N.A.S. A en N.A.S. B uit café De Steenbakker; 't Cen trum uit Loonopzand; O.N.A. A en O. N. A. B uit de Gildenbond; H.K.S. B uit café van Wanrooij en D.V.S. B uit café de Steenbakker. In klasse A is de ontmoeting KOT A- KOT B door omstandigheden nog niet geheel beëindigd. HKS—-DVS eindigde in een overwinning voor de thuisclub. De mannen van v. Wanrooij zonden de gas ten met 62 huiswaarts. In klasse B streden in de Gildenbond de jongens van de K.A.B. tégen elkaar en ze deden dat op eerlijke wijze, door de punten saam te delen, 44. De Kort bood verreweg de beste partij door een gemiddelde van 3.40 te noteren. In De Steenbakker was het eveneens een derby, doch daar wist het de vier tal het eerste met 62 te slaan. Hier was Jan van Heesch de primeur. Met series van 23 en 16 liet hij zijn tegen speler Brokken ver achter zich. KAATSHEUVELSE BILJARTBOND. ■i" v .f De tweede ronde Bn deze competitie bracht een verrassing. Bij Netten speelde TOK I tegen Poedelvrees. Hoge moyen nes werden hier genoteerd. Andri Snoe ren maakte zijn 200 car. in 21 brt. vol met een hoogste serie van 53 en liet Richard van Dinteren op 95 staan. An- toon Snoeren had maar 22 beurten no dig voor 160 car. met een hoogste serie van 57. Alleen J. van Dongen van Poe delvrees zorgde voor 2 punten voor zijn club. Ons Genoegen maakte in zijn eer ste wedstrijd een goede beurt door DVO met een 6—2 nederlaag naar huis te sturen. M. Laros (O.G.) en v. Susteren haalden beide in dezelfde partij hetzelfde moyenne nl. 4.47, maar dé voorgift bracht aan eerstgenoemde de overwinning. Al leen W. Laros bracht voor DVO de enige 2 winstpunten. Altijd Raak bleef op de goede weg doorgaan. Nu werd TOK II het slachtoffer, eveneens met 62. Alleen Theo Netten wist in een goede partij de twee punten voor zijn club te verzamelen. In de tweede klas die deze week de competitie inzette, werden ook goede wedstrijden gespeeld vooral bij Ons Ge noegen II en III. Het 2e viertal dat met 62 won van haar derde, maakte een viertal-gemiddelde van 3,29; voorwaar een prestatie. Bij van Boxtel speelde 2 en 3 van HGL. Deze wedstrijd werd beslist in het voordeel van het 2e viertal. Die wonnen met 62. Het hoogste gemiddel de noteerde Th. van Boxtel n.l. 2,82 en won daarmede de enige wedstrijd voor het 3e viertal. 1 Kaatsheuval Tel. 2486 DE ENTREE'S BIJ D.E.S.K. Nu het Efteling-seizoen geëindigd is, is de complicatie voorbij die tijdens het zomerseizoen aan het bezoeken van de Desk-voetbalwedstrijden vast zit. Thans gelden weer de entree-prijzen uitsluitend voor het bezoeken van de wedstrijd. Daarbij blijven de lidmaatschapkaarten van de Efteling echter gelden. Wie lid van „de Efteling" is, kan steeds de wed strijden bezoeken, als hij een belasting kaartje koopt van 10 ct. (kinderen 5 ct.). Wie geen lid van De Efteling is, moet zich voorzien van een toegangsbewijs, dat naar gelang de rang, waarvan hij ge bruik wil maken, kost. Zitplaatsen gelden 1.1ste Rang 65 ct.; 2de rang 50 ct. en kinderen 25 ct. Uitdrukkelijk moeten wij er op wijzen, dat de leden van De Efteling hun Efteling-lidmaatschapskaart moeten vertonen. Zonder die kaart zijn de controleurs genoodzaakt de entree prijs te eisen, die een niet-lid verschul digd is. En behalve die kaart moet hij een belastingkaartje tonen van 10 ct. DUIVEN SPORT. De K.P.V. gaat het seizoen sluiten met een wedvlucht uit Wéert, welke vlucht in samenwerking met „De Getrouwe Duif" gevestigd in café v. Heeswijk tot een attractief slot gemaakt wordt van het. vliegseizoen, door de extra prijzen hierin onder twee series te winnen. Het inmanden Zaterdag 10 October en het uitmaken der klokken geschiedt in 't lokaal van de K.P.V. bij café De Sport wereld. HET KERKKOOR HIELD REPETITIE IN WAALWIJK. Op voorstel van het bestuur hield het R.K. Parochieel Zangkoor St. Cecilia van de parochie St. Jan Dinsdagavond repetitie in de zaal Musis Sacrum te Waalwijk, niet door zelf te zingen, doch door te zien en te genieten, wat in goede geschooldheid en overgave aan de directie kan bereikt worden in samenzang en verzorging. Het koor, dat bijna in zijn geheel present was heeft vol op genoten van de perfecte koorzang, die het Nederlands Kamerkoor onder Felix de Nobel, in een verscheidenheid van werken van de oudste meesters tot onze hedendaagse componisten in a ca- pelle-zang bood. Alleen stond Kaatsheu vel er verbaasd over, dat geen andere koren liit Waalwijk of omgeving daar present waren om te leren en te genieten van de unieke kunst, die daar gepres teerd werd door het enigste beroepskoor van ons land, dat een wereldvermaard heid geniet en dat zijn kunst beloond ziet met rijkssteun. DE RECETTE VAN DE T.B.C.-VLUCHT. Maandagavond heeft in café „de Sport wereld, het bekende clubhuis van de Kaatsheuvelse Postduivenvereniging, de overdracht plaats gehad van het batig saldo van de T.B.C.-duivenwedvlucht. De commissie, bestaande uit de heren F. v. d. Linden, L. Hamers, M. Ververs, C. Snoeren en C. Labee, bleek wederom in samenwerking met het bestuur van de postduivenvereniging een groot succes te hebben geboekt. Een bedrag van 1463.50 kon worden afgedragen aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis. Door de voorzitter van het W.G.K. werd aan de aanwezigen dank gebracht voor het vele goede en menslievende werk, dat ook dit jaar wederom met zo veel succes ten uitvoer is gebracht. Spr. betreurde het dat het niet moge lijk is deze overdracht ten overstaan van de gehele bevolking te doen plaats heb ben, omdat daardoor bereikt zou Wfjrden dat iedereen zou weten dat het Vooral deze Heren zijn, die door hun activiteit en enthousiasme de Kaatsheuvelse burge rij en vooral de duiven houders weten op te voeren en te leiden tot een derge lijk resultaat. De jaarlijkse TBC-wedvlucht heeft een goede naam in den lande en er is ook dit jaar wederom bewezen dat deze ge handhaafd zal worden. AGENDA. Vrijdag 8.30 uur n.m. Vergadering In strumentenfonds Apollo, zaal Smit. Zaterdag 8 uur n.m. Apollo-Theater Geluidsbarrière. Zaterdag Café De Sportwereld: In- manden vlucht Weert. Zondag 2.30 uur n.m. Voetbalwedstrijd Desk-Set. Zondag 6 uur n.m: Apollo-Theater Geluidsbarrière. Zondag 8.30 u. n.m. Apollo-Theater Geluidsbarrière. Zondag 3 uur n.m. Apollo-Theater Kindervoorstelling: Assepoester. Maandag 8 uur n.m. Repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. BEKROOND. Op de j.l. gehouden slagerstentoon stelling te 's-Bosch werd de heer C. v. d. Velden met zijn inzending Tongworst, zijn inzending Boterhammenworst, zijn inzending Boeren-Metworst bekroond met de 2de prijs en met zijn inzending lever kaas met een Eervolle vermelding. GEGUND. Bij onderhandse aanbesteding werd de uitvoering van de Electrische Installatie van Kerk en Pastorie te Dussen, onder architectuur van Prof. Holt, gegund aan de firma H. Beekmans, alhier. E.H.B.O.-cursus. Dinsdagavond werd in de Brandweer kazerne een tweede EHBO-cursus ge opend met ruim 30 deelnemers. De voor zitter van de EHBO-vereniging de heer Pooters, sprak een kort woord tot in leiding, waarop Dr. Wijtenburg zijn les sen aanving met een opwekking tot ern stige studie, daar het doel een EHBO- diploma te verwerven ernstige voor bereiding en regelmatige opkomst voor de lessen vraagt. NEDERLAAG-TOURNOOI Biljartver. Het Groene Laken. J.l. Zaterdag werd de laatste wedstrijd gespeeld in dit zo spannend tournooi door de vereniging TOK uit café J. Netten. Ondanks TOK's actieve strijd lukte het hun niet ook maar één winstpuntje in de wacht te slepen. C. Damen won van Th Nétten die deze avond een slechte partij speelde in 38 beurten. Ook Th. v. Wan rooij kreeg voldoende kans zijn tegen stander voldoend de baas te blijven. Th. van Kiel was weer in topvorm en zon der moeite het hij zijn winstpunten vooi HGL noteren en daardoor was de kans voor de le prijs voor TOK reeds verlo ren, maar dat zij zonder winstpunten huiswaarts zouden keren had nog nie mand durven denken. P. Netten maakte in zijn eerste twee beurten al 50 car. en bij z n 5e beurt had hij reeds 100 car. bijeen gespeeld. Genoeg vondi J. Damen en speelde in enkele series 150 car. vol. Ook G. v. Boxtel was prima en wist met een moyenne van 5.85 zijn tegenstandei N. Netten geen kans te geven. A. v. 15ox- tel zorgde er voor dat de winstpunten bil HGL bleven, door een goed spelende partij, in 23 beurten gaf hij zijn tegen stander een goed lesje. Zo moest TOK genoegen nemen met de zesde en laatste plaats. De definitieve stand is als volgt: 1 Havenspelers uit caté Kamiga TiiO. 2 Ons Genoegen uit café J. Vuchts. 3 Beatrix uit café Willemse Sprang. 4 Altijd Raak uit café P. Kleijsen. 5 Poedelvrees uit café Wed. v. Dinteren. 6 TOK uit café J. Netten. Tot slot van dit geslaagd nederlaag- tournooi zal a.s. Zaterdag 10 Oct. een balavond gegeven worden, ook door de biljartver. HGL, waarbij dan ook de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Wij wen sen de HGL-spelers en alle verenigingen die deelnamen na deze verbeten strijd veel plezier op deze balavond, welke onge twijfeld zeker zal slagen. A.s. Zaterdag 17 Oct. zal de biljart vereniging Heusden uit Heusden een hul digingswedstrijd komen spelen. Balavond en wedstrijd beide in de zaal van dhr. Th. van Boxtel. AGENDA. Vrijdag 9 Oct. 8,30 uur repetitie zang koor Sint Cecilia in de R.K. Jongens school. Zaterdag 10 Oct. om 15,15 uur repe titie Drumband van de Harmonie St. Jan. Zondag van 11.3012.30 uur Lées- bibliotheek in het patronaat. Geen jongenspatronaat. 4 uur Kinderrevue in het patronaat. 7.30 uur Bogeba's cabaret in 't patr. Maandag 12 Oct. 8 uur repetitie Kon. Erk. Harmonie St. Jan. 7 uur bijeenkomst; leden van de Maria Gorretti toneelclub in het patronaat, dringend. NATIONALE RECLASERING. De collecte die j.l. Zondag gehouden werd_ voor de nationale reclasering bracht in Bferndijk 47.80 op. ONDERSCHEIDING bij opening nieuwe Markthallen. Op de Slagerstentoonstelling te 's-Her- togenbosch behaalde onze dorpsgenoot de heer Tom Dankers, onder 800 inzen dingen- de eerste prijs, terwijl hij voor de inzending van andere worstsoorten drie eervolle vermeldingen ontving. FEESTVERGADERING R.K. MIDDENSTAND. Nadat Zondag j.l. de Hoogmis was opgedragen voor de geestelijke en tijde lijke belangen van de R.K. Middenstand, kwamen de leden van deze vereniging met hun dames Dinsdagavond in de zaal van dhr. G. Wijtvliet bijeen om het pa troonsfeest te vieren. De voorzitter sprak een kort openingswoord en wees op de plicht der leden mede te werken aan de grootmaking van de vereniging. Nadat een tractatie, bestaande uit koffie met gebak was aangeboden, kreeg de geestelijk Adviseur der vereniging Pastoor Schoenmakers gelegenheid een beschouwing te houden over de patroon der afdeling, de H. Franciscus van Asi- sië. De a.s. St. Nicolaasactie maakte ver volgens een punt van bespreking uit, welke agendapunt op een vorige verga dering tot nu was verschoven. Een korte causerie door de heer Woeringa over SANTOS werd met belangstelling ge volgd. De filmvertoning kon, doordat in het gehele dorp de electrische stroom uit viel, niet doorgaan. Het slot der vergade ring had dan ook plaats in een door kaarsen zeer spaarzaam verlichte zaal. De vergadering had overigens een zeer goed en prettig verloop. Het is ongetwijfeld te vroeg om victorie te kraaien, maar er is geen speld tussen te krjjgen: het voor lopig Nederlands elftal heeft j.l. Woensdag in Rotterdam de Franse profclub Stade Frangais, mèt Kees Rijvers, een zoal niet verpletteren de, dan toch een sprekende neder laag toegebracht, want 62 is toch een score die er zijn mag en die voorkomt dat men de overwinning zou toeschrijven aan een geluks- goallje. Hoeft men dus toch geen prof te zijn om op het voetbalveld 'iets te presteren Overigens was er ook nog wel 'n stukje Oslo, namelijk de eerste helft, gedurende welke het elftal klaarblijkelijk speelde onder de druk dat een mederlaag onafwend baar was. De gewijzigde voorhoe- de: Gruysen, Schouten, Bleyenberg, j Van Beurden, Van Overbeeke, kou daar niets aan veranderen. Nog er ger werd het toen de Fransen na j 1 minuten al de leiding namen doordat Steiger verrast werd door een schot van midvoor Arias: 0-1. Geen van beide partijen werd er j door geïnspireerd en het werd een gezapig partijtje voetbal, totdat Bleyenberg dan eindelijk uit eeu door Klaassens genomen vrije trap de ge.ijkmaker kon scoren; 11. Dit bracht enig vuur in 't Oranje team, dat ontdekte dat het niet on mogelijk was tot doelpunten te ko men. Maar de ommeker kwam in de tweede helft, toen de keuzecom missie in arren moede Van Melis en Bennaars opstelde inplaats van Bleyenberg en Schouten. Bennaars nam de linksbinnenplaats in en v. Beurden verhuisde naar rechts. Daardoor werden de voorlopigen plotseling omgetoverd in 'n voet balelftal dat slag leverde. De eer ste treffer kwam van de voet van Gruysen, die uit een kopbal Van v. Melis scoorde: 21. pat dit geen uitschieter was, bleek uit de aan vallen die nu onophoudelijk op 't Franse doel aangolfden en waar aan de hele voorhoede deelnam. Na 10 minuten resulteerde dit in een doelpunt van v. Melis uit een pass van de prachtig spelende v. Over beeke: 31. Van haar kant stond de verdediging haar mannetje ook wel. Van der Hoek bevestigde zijn reputatie van Oslo, Klaassens en Biesbrouck beheersten het midden veld en Lagerwaard maakte 'n uit stekend debuut. Toen Steiger moest uitvallen, gaf ook invaller Muhring geen krimp, maar aan de andere kant scoorde Bennaars twee goals, een uit een voorzet van v. Overbee ke (41) en een uit een corner (51). Daartegenover hoefde Muh ring maar een keer te vissen (5-2) terwijl tenslotte v. Melis bewees zijn voegere reputatie van goalget- ter eer aan te willen doen, toen hij onhoudbaar de zesde goal scoorde: 62. Dit was de eindstand van een wedsTJjd, waarvan de tweede helft de burger weer moed gaf en die ongetwijfeld ook de spelers 'n riem onder het hart heeft gestoken. Zou het dus toch niet onmogelijk zijn 'n eervol resultaat te behalen Men zou het zo zeggen. „OME JAN" VAN ZUTPHEN GEHULDIGD. Woensdag is de pionier van de t.b.c.-bestrijding, Jan van Zutphen, gehuldigd ter gelegenheid van zijn negentigste verjaardag en hoe groot de nationale waardering is voor zijn werk bleek niet alleen uit de huldiging door partijgenoten, medewerkers, oud-patiënten en an dere belangstellenden, maar vooral door het bezoek van H. M. de Ko ningin op de vooravond van zijn verjaardag, zijn benoeming tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw en de aanwezigheid van de ministers Suurhoff, Donker, Van de Kieft, Mansholt en Van Thiel en van staatssecretaris Van Rhijn. Burgemeester d'Ailly van Amster dam overhandigde hem de zilveren legpenning van de stad en de bur gemeester van Hilversum overhan digde hem hetzelfde ereteken van die stad. Als feestgave was al bij eengebracht 'n bedrag van 189.500 gulden voor de bouw van een me ditatie- en recreatieoord bij het sa natorium „Zonnestraal", waarmee een 200.000 gulden gemoeid zullen zijn. De Vara besteedde grote aan dacht aan de verjaardag van deze grote pionier. De Nederlandse R.K. Midden standsvereniging heeft een congres gehouden in Arnhem, dat o.m. werd bijgewoond door minister De Bruyn, staatssecretaris Veldkamp en ver schillende katholieke Tweede-Ka merleden. In zijn openingsrede wees de voorzitter, de heer J. A. Koops, op de zware lasten voor het mid denstandsbedrijfsleven, die door de aangekondigde belastingmaatrege len niet voldoende gecompenseerd worden, terwijl het wetsontwerp tot afschaffing van de omzetbelasting voor de detailhandel nog steeds niet in openbare behandeling is geko men. De voorzitter van de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer, prof. Romme, sprak over de middenstand en de P.B.O., waarin hij de Sociaal- Economische Raad het recht be twistte op de stoel van het midden standsbedrijfsleven te gaan zitten en pleitte voor een toporgaan voor de middenstand. Ook in Italië zijn de najaars-shows begonnen. En het succes is dit keer nog groter dan de vorige keren. En geen wonder. De Italiaanse ontwerper (ster) heeft grote fantasie, een goed kleuren gamma en een „smaak", die de gehele wereld tevreden kan stellen. Er is voor elk type vrouw een keur van modellen ontworpen, er werd rekening gehouden met letterlijk alles, wat de vrouw maar begeert. De Italiaanse mode is een reali teit geworden, die zich steeds meer zal ontwikkelen en bij elke modieuse mani festatie meer de aandacht zal trekken. De Italiaanse mode heeft een zeer apart en daardoor dus zeer eigen karak ter. De Italiaanse ontwerper stoort zich maar aan één „ding" en dat is: de VROUW. Daarom vertoont het huidige modebeeld een keur van speelse lijnen. Werden deze zomer de rokken in Italië iets korter gedragen dan in Parijs, in het najaar zal juist het omgekeerde het geval zijn. Het Italiaanse najaarscos- tuum, de tailleurs en de gewone japon nen, vertonen aansluitende lijnen. De ruimte in de rokken wordt aan de ach terzijde aangebracht. De heupen worden vrij sterk geaccentueerd, waardoor de taille op de normale plaats blijft. Naast lange wintermantels brengen sommige Italiaanse couturiers zeven/achtste en drie/kwart mantels. Mantels, die soms zijn versierd met een brede ceintuur die iets hoger valt dan de taille. De mate rialen die voor de mantels gebruikt wor den, zijn de mooiste die dit land voort brengt. Daar is als eerste de glanzende bouclé, waarvan men graag redingotes maakt. Daarnaast spelen duvetine, felge kleurde tweeds en laken 'n grote rol. De tinten zijn warm en fel, gelijk de Itali aanse zon. Azuur-blauw, groen (donker en licht), maisgeel, tango en rood zijn de tinten van de verwerkte bouclé's en an dere wollen materialen. De tweeds zijn opgebouwd uit vele verschillende kleu ren garens. Keuze genoeg, alles kan, al les mag en het belangrijkste van dit alles is, dat er geen verwarring, maar éénheid heerst onder de Italiaanse modellisten. SCHUBERTH brengt een collectie, die min of meer spectaculair wordt genoemd. Naast kokernauwe tailleurs brengt hij enorme mantels van geschoren lam. Dit materiaal lijkt bijzonder veel op teddy beer, maar kleedt veel meer af en is zelfs nog iets lichter in gewicht dan deze stof. Voor de japonnen verwerkt Schuberth wollen jersey en fantasiestoffen. Een ge klede wijnrode lakense namiddagjapon wordt gecombineerd met een azuurblau we mantel van langharige bouclé. FERDINANDI vervaardigt hoogge sloten tailleurs, die tot diep in de herfst kunnen worden doorgedragen. De nieuw ste schouderlijn van deze pakjes is de tekening laat het duidelijk zien een naad, die loopt van de hals tot de taille. De mouw is op. deze wijze aangeknipt en omsluit de schouders, terwijl de bo venarm wat speling krijgt. De tailleur mouwen vallen bijna allemaal tot op de pols. Ook hier worden de heupen en de taille geaccentueerd, de eerste worden door de zakken eigenlijk een ietsje ver breed, de taille versmald door deze op de juiste plaats te „knijpen". Ook wor den de tailleurschootjes nog wat ronder gesneden dan de laatste seizoenen het geval is geweest. GIOVANNELLI - SCIARRA ontwierp naast streng getailleerde redingotes ook wel wat los vallende mantels. Grappig zijn de korte wintermantelcostuum-jas- jes, die naar de zoom toe smaller worden eu de heupen strak omsluiten. Dit soort winter costuums staat kleine fantasieën toe, die voornamelijk door de rokken worden bepaald. Onder deze jasjes kun nen zowel aansluitende als plooirokken worden gedragen, mits bij deze laatsten de plooien zijn ingeperst. Het Italiaanse wintermantelcostuum bestaat overigens niet alleen uit een rok met jasje, maar ook dikwijls uit een japon met jasje. Gio- vannelli zet de mouwen weer „gewoon" in, echter vrij laag. De shawl vervangt hier de kraag. SIMONETTA gaat met dit model mantel terug naar een tijd, die aan de martingale herinnert. Deze is hier ech ter onder de armsgaten aangebracht. Het beste van deze mantel is de kwaliteit bouclé die ervoor werd gebruikt. Zeer goed van lijn en stijl zijn de japonnen van wollen '-voile en dito jersey, die dit huis voor het winterseizoen heeft ont worpen. FABLANI bracht een enorme verschei denheid van wandeljaponnen. Aardig zijn de fantasieën, die op betrekkelijk eenvou dige jurken worden aangebracht. Deze zullen dan ook vooral in het zachte Ita liaanse klimaat succes hebben, daar al deze modellen van wollen materialen werden gemaakt. Soms is het een japon kwaliteit tweed, waarvan de robe tail leur Wordt vervaardigd, dan weer dunne wollen bouclé. In dit geval echter waar Fabiani zich de vrijheid veroorloof de van enige kleine draperieën was het wollen jersey, die diende om te wor den verwerkt (ot de zo zeer gewilde robe manteau. De Italiaanse hoedenmode vertoont al een even grote verscheidenheid. Worden er in Parijs op het ogenblik zeer veel kleine hoeden gedragen, in Italië veroor looft de modiste zich wat meer vrijheid. Naast kleine recht op het hoofd staande kapjes, die soms met wollen franje zijn versierd, zien we ook weer de „cloche" ten tonele verschijnen. Bekijken we het kleine kapje dat Schuberth's mannequin draagt, dan denken we aan Volendam, terwijl Simonetta de hoeden met een rand van plooien versierd. Maar over de hoe denmode is het laatste woord nog niet gesproken! t

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 10