Waalwijkse en Langsiraaise Courani Brabantse Bakkers vierden jubileum van Waalwijkse collega's Gemeenteraad Drunen. Nieuwe Bouwcredietregeling. Belangeijke verkoop van grond aan de N.V. Lips. VRAGEN EN MENINGEN VAN ONZE LEZERS. VRIJDAG 9 OCTOBER 1953 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 80 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" Eendracht Maakf Macht'' bereikiede respectabele leeftijd van 75 jaren Uit alle delen van Brabant waren Woensdagmiddag de bak kers naar Waalwyk gekomen om daar het jubileum mee te vieren van de R-K. Bakkersveren. „Eendracht maakt Macht", die 75 jaren bestond. Zij hielden er een belangrij ke gewestelijke vergadering, waarop hun nationale voorzit ter zeer behartenswaardige dingen zei, zij verenigden zich aan een koffietafel en 's avonds waren zij wederom de gas ten van hun Waalwjjkse collega's op een gezellige dans en cabaretavond. Vóór deze gezamenlijke viering echter waren de leden van „Eendracht maakt Macht" reeds bijeengekomen om in ei gen kring op eigen wjjze dit uitzonderlijke jubileum te vie ren; zij deden dat met een gezamenlijke H. Mis, met een genoeglijk onderonsje en een smakelijke lunch, waarna 'n zeer druk bezochte receptie het bestuur van de vereniging de verzekering gaf hoezeer het werk dat zij verrichtte en in hoe ruime kring gewaardeerd werd. DE BEWAARSCHOOLJEUGD FEESTTE OOK MEE. Deze gloriedag in het lange be staan van de Waalwijkse Bakkers vereniging begon met een gezon gen H. Mis, die door de Eerw. ad viseur, Pastoor A. v. d. Brekel, in de kapel der Eerw. Zusters van het Sint Teresiagesticht werd opgedra gen. Geassisteerd door enkele an deren zongen de bakkers zelf de gezangen, de bakkers de gebroe ders Verwiel dienden de H. Mis, en onder de H. Mis hield Pastoor v. d. Brekel een mooie en zinvolle predikatie, uitgaande van de tekst „Geef ons heden ons dagelijks brood" en wijzend op de verheven schoonheid van het bakkersvak. Een aangename verrassing wachtte het bestuur en de leden, die verge zeld waren van hun vrouwen, toen zij de kapel verlieten. Toen ston den daar met mutsen en vlaggen, met trommels en fluiten de kinde ren van de bewaarschool om de bakkers een lang zullen zij leven toe te zingen en om hen te bedan ken voor de 4000 eierkoeken waar op de bakkers de kinderen van de Waalwijkse bewaarscholen hadden getracteerd. En terwijl de bakkers in Hotel Yerwiel vertoefden hier na, kwamen van de andere be waarscholen ook deputaties om de milde gevers van dit feestgeschenk van harte te bedanken. In Hotel Verwiel zat men ook aan aan een smakelijke lunch tijdens welke men besloot de volgende week het feest voort te zetten in de vorm van een tweedaagse reis, op Dinsdag en Woensdag, langs de Rijn, in gezel schap van de dames. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. In de vroege middaguren had in De Twee Kolommen de receptie plaats. In de zaal zagen we talloze bloemstukken, het ene al schoner en weelderiger dan het andere; we zagen er prachtige geschenken in de vorm van reuze peperkoeken, geweldige dozen bonbons, kisten 'sigaren enz. enz, we zagen er vele schriftelijke gelukwensen; allemaal blijken van meeleven van de bak kers verenigingen uit de verre om geving, van leveranciers en van anderen. En nadat de fotografen gelegenheid hadden gehad om het bestuur van de jubilerende vereni ging temidden van de bloemen en geschenken te vereeuwigen, begon een lange rij van mensen die het bestuur kwamen feliciteren en complimenteren met dit jubileum. We zagen burgemeester Teijssjen van Waalwijk, wethouder v. Hees- wijk, kapelaan Wassenberg, de heer J. Hurkmans, voorzitter van de R. K. BakkerspatrooDsbond, de In specteur van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wagenin- gen, de,heer H. Sikkens, de voor zitter van 't Gewest Noordbrabant van de R.K. Bakkerspatroonsbond, de Inspecteur van de Ned. Bakke- rijstichling, de voorzitter van de Ned. Bakkerijstichting Midden Brabant, de heer A. de Visser na mens het actie-comité van de R.K. Middenstand te Waalwijk, een ver tegenwoordiging van de Slagers- vereniging, van de afd. Waalwijk van de HOGRES, van de bakkers- verenigingen uit vele Brabantse plaatsen, leveranciers, leden en oud-leden van de vereniging enz. enz. Vele tientallen gaven op deze manier blijk van hun belangstelling en hun waardering en de receptie ham dermate veel tijd in beslag dat er van egn borreluur weinig te recht kwam, want om 4 uur zou in zaal Thalia de buitengewone ver gadering van het gewest Noord- Brabant beginneil. Intussen echter zag het bestuur nog kans aan Mevrouw Teijssen 'n doos bonbons te gaan aanbieden en naar het landelijk congres van de R.K. Middenstand in Arnhem een telegram te verzenden. DE BESTE VERGADERING VAN HET GEWEST SINDS JAREN. Het is jaren geleden dat het ge west Noordbrabant van de R.K. Bakkerspatroonsbond een zo goed bezochte vergadering gehouden heeft, zei de voorzitter van het ge west, toen hij om pl.m. half vijf in zaal Thalia, die geheel bezet was, de bijzondere vergadering opende en alle aanwezigen van harte ver welkomde. Ook de voorzitter van de afde ling Waalwijk, de jubilerende en organiserende vereniging, de heer Nic. v. d. Water, heette allen van harte welkom in het schone Waal wijk; de grote belangstelling, aldus de voorzitter, bewees, dat de ver eniging hoog aangeschreven stond. Hij hoopte dat het voorbeeld van Waalwijk inspirerend zou werken en dat het een in alle opzichten e- slaagde dag zou worden. Nadat de gewestelijke voorzitter nog enkele bezielende woorden ge sproken had, speciaal tot de bak kers uit de Langstraat, wier vere nigingen in de organisatie 'n plaats moesten gaan innemen zoals Waal wijk die innam, en nadat de heer Maas uit Vught, de enige candidaat benoemd was tot secretaris; nadat vervolgens de penningmeester van het gewest zijn financiëel jaarver slag had uitgebracht, kreeg de geestelijke adviseur, de WelEerw. Heer Kapelaan Kroon het woord. Hij feliciteerde eerst de jubileren de Waalwijkse vereniging, hij feli citeerde ook Waalwijk met deze bakkersorganisatie, want de bak ker had een taak ten opzichte van de gemeenschap en vanuit dit standpunt interpreteerde hij hel antwoord op de eerste catechis musvraag: we moeten in het die nen van elkaar het aardse geluk deelachtig worden en na dit aard se geluk het hemelse; God, dienen en gelukkig zijn, deze begrippen horen allemaal bij elkaar. Alvorens er een korte pauze ge houden werd, besloot de vergade ring een telegram te zenden aan de Bondsadviseur, die wegens 'n ern stige operatie in het ziekenhuis was opgenomen. DE BAKKERIJ IN DE BRANDING. Over dit onderwerp sprak de heer J. Hurkmans, die om meer dan één reden graag gevolg had gegeven aan de uitnodiging van het gewestelijk bestuur hier in Waal wijk te komen spreken; op de eer ste plaats omdat de afdeling Waal wijk, die een zeer goede afdeling was van de bond, haar 75-jarig ju bileum vierde en op de tweede plaats omdat de vader van spreker gevoortig was van Waalwijk. Ontzaglijk veel problemen had de bakkerswereld te verwerken, juist ook omdat in Nederland verschil lende dingen op de helling staan, die het bakkersbedrijf niet onge moeid zullen laten. Als problemen noemde hijde broodprijs, het rap port Schildhuys, het rapport over de Inkoopcömbinaties, de moeilijk heden betreffende 't personeel, het leerlingenstelsel, de centrale boek houding, de technische voorlich ting, de meer en meer opdringende macht van het grootbedrijf, en er waren er nog zoveel meer. Enkele van deze problemen zou hij nader belichten en op de eerste plaats sprak hij over de broodprij zen; er zou, aldus de voorzitter, heel wat interessants te vertellen zijn over hoe de Nederlandse Bon den hebben moeten vechten om ge daan te krijgen dat de broodprijzen op een niveau zouden worden ge bracht dat de bakkerij kon zeggen: j we hebben nu kostprijs plus rede lijke winst gekregen. Heel veel moeite ook had het gekost om hel compensatiestelsel ongedaan te maken; jarenlang had deze strijd geduurd voordat een motie in de Tweede Kamer, waarvoor de Mi nister zwichtte, de beslissing bracht. Maar nu dreigde er weer een gevaar; de aanstaande loons verhoging van 5 en de huurver hoging zouden er oorzaak van zijn, waarschijnlijk, dat de bakkerij weer zou moeten gaan spreken tover de broodprijzen en de voor zitter hoopte dat het thans niet zo lang zou duren als de vorige keer. Daarom was het nodig dat de bak kerij zich volledig schaarde achter de organisaties. Het doet me genoegen, zei hij, dat u in Waalwijk nooit moeite ge had hebt met de broodprijzen, want soms is het droevig te moeten con stateren dat in de bakkerswereld de prijzen worden afgebroken, zo dat men aan de argumentatie van de organisatie alle kracht ont neemt. De voorzitter behandelde vervol gens een ander probleem dat nauw samenhing met dit en dat was de onverkorte handhaving van het ar tikel dat de bakkers verbood ca- deaux te geven. Als dit artikel niet gehandhaafd werd, was iedere grondslag voor de broodprijzen weg. Vanaf 1 October j.l. was door de actie van de beschuitfabrikan ten de verordening zodanig gewij zigd, dat het de bakkers voortaan was toegestaan plaatjes te geven bij de beschuit, maar ook niet meer dan plaatjes. De voorzitter sprak ook over de moeilijkheden die het bakkersbe drijf ondervond ten aanzien van de personeelsbezetting; er was bijna geen personeel meer te krijgen; een van de wegen om deze moeilijkhe den in kracht te doen afnemen, was de verplichtstelling van het leerlingenstelsel, waar voorheen veel misbruik van werd gemaakt. Het rapport Schilthuys betreffen de sanering van het bakkersbedrijf dat op verlangen van de Minister was samengesteld, werd ook door de voorzitter aan een bespreking onderworpen; dit rapport zegt o. m. dat de verordening op de sane ring en op het slijterswezen volle dig moet worden gehandhaafd; een saneringsfonds zou een stimulans zijn om de sanering vlotter te doen verlopen. Maar voornamer dan de ze sanering, die echter steeds op basis van vrijwilligheid zou moe ten geschieden, was de zelfsane- ring van het bakkersbedrijf. RESPECT EN WAARDERING VOOR VERENIGING. •Tenslotte zei de voorzitter naar aanleiding van het jubileum der Waalwijkse bakkers: Wanneer een vereniging 75 jaar bestaat, dan be- t tekent dit dat zij 75 jaren heeft moeten worstelen met problemen. Ik heb respect voor de mensen die 75 jaren geleden al hebben gezien dat men samen moest gaan zitten om de problemen op te lossen en voor al die mensen dié dit 75 jaren lang hebben volgehouden. De R.K. Bond bestaat 36 jaar, U bent twee maal zo oud en ik heb waardering voor het feit, dat U zich hebt wil len organiseren in katholiek ver band. Daarmee feliciteer ik U, en ik breng hulde aan Uw voorgan gers. Hier heeft men gemetseld aan het grote gebouw van de P.B.O. Daar zijn mensen geweest, ver volgde de voorzitter, die zich een mensenleeftijd lang verdienstelijk hebben gemaakt en zich ingespan nen hebben voor de bakkers en hij vroeg de heer en mevrouw Pulles naar voren te komen. De heer Pul les had 25 jaren als bestuurslid van de afdeling de gemeenschap van de Waalwijkse bakkers gediend en een oorkonde was d* waardering van de Bond voor een van de pio niers. Nadat ook de voorzitter van het gewest de afdeling Waalwijk zijn gelukwensen had aangeboden en zijn lof had toegezwaaid, beant woordde de landelijke voorzitter nog enkele door de aanwezigen ge stelde vragen, waarna deze verga dering werd gesloten. EEN GEZELLIGE AVOND. Het was de hoogste tijd voor de welvoorziene koffietafel die de gas ten in Hotel De Twee Kolommen wachtte en die alle eer werd aan gedaan door het uitgebreide gezel schap, dat even later weer in zaal Thalia bij elkaar was voor een ge zellige avond. En dat het hier aan stemming én aan vrolijkheid niet ontbrak, daar voor zorgde wel het Confetti-caba ret uit Den Bosch, dat de vele aan wezigen ook de personeelsleden en de huisgenoten van de leden waren hier aanwezig zeer wist te vermaken. Zodat, als altijd, veel te vroeg een einde kwam aan deze prachtig geslaagde feestdag, die ongetwijfeld voor „Eendracht maakt Macht" een stimulans zal zijn om voort te aan op de ingesla gen weg, tot hun eigen nut, maar niet minder tot voordeel van het Waalwijkse publiek, dat altijd zo keurig door hen is bediend. Namens dit publiek menen wij zo vrij te mogen zijn onze geluk wensen nogmaals aan te bieden aan de jubilerende vereniging, de Waalwijkse bakkers het allerbeste succes toe te wensen in de toe komst en hun eveneens het beste te wensen op de reis die zij volgende week zullen gaan maken, en die mede zal helpen dit schone feest nog lang in hun herinnering te doen voortleven. De raad der gemeente Drunen kwam Dinsdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeente huize, onder voorzitterschap van de Edelachtbare Heer Burgemeester Snels. Afwezig was het lid Ploeg makers. De notulen en ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde werd gesteld het voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een crediet van 108.40 aan het schoolbestuur te Elshout, zulks voor aanschaffing van een nieuwe schrijfmethode voor de Meisjesschool aldaar. Dit voorstel werd zonder op- of aanmerkingen door de raad goed gekeurd. Het voorstel tot verkoop van een noodwoning aan P. Lommers te Els- hout ging vlot onder de hamer door. De heer v. Sprang wilde echter even worden ingelicht over de bestem ming van de noodwoningen welke werden verkocht. De voorz. deelde mee dat, wan neer de noodwoning niet in de bouwvolume is verdisconteerd, deze bestemming altijd bewonen zal moe ten zijn. Meestal is in het bouwvo lume de noodwoning echter opge nomen. Aan de orde was verder het voor stel tot intrekking van de bestaande en vaststelling van een nieuwe ge meentelijke credietregeling. Hierover zegt het prae-advies: Bij besluit van de raad van 30 No vember 1950 werd vastgesteld de „Bouwcredietregeling gemeente Drunen". Hierdoor werd de mogelijkheid geopend dat de gemeente aan ad- spirant-bouwers een voorschot ver strekte tot een maximum van 85% van het verschil tussen de stich- tingskosten en de rijkspremie, ter wijl de bouwer het bewijs moest leveren dat hij tenminste beschikte over 15% van bovengenoemd ver schil, vermeerderd met het bedrag van de kosten, waartoe de hypo theek-akte aanleiding geeft. Tevens werd bij de regeling een tweede mogelijkheid in het leven geroepen, n.l. dat de gemeente de rente en aflossing garandeert van door bouwkassen aan adspirant- bouwers, die bij die bouwkassen 'n spaartegoed hebben, te verstrekken hypothecaire geldleningen. Deze re geling werd inmiddels diverse ma len gewijzigd. Door de Bouwspaar- raad van de Afdeling Noord-Bra bant van de Vereniging van Neder landse Gemeenten is thans 'n nieu we Bouwcredietregeling ontworpen, waarin deze wijzigingen zijn ver werkt, terwijl voorts enige wijzi gingen zijn aangebracht ten gunste van de bouwspaarders. In de oude regeling werd voor het garanderen van rente en aflossing van door de bouwkassen te verstrekken geldle ningen vereist, dat de bouwspaar- der bij de bouwkas tenminste een spaartegoed had van 20% der deel name bij de bouwkas. Hoewel de Bouwspaarraad aanvankelijk had voorgesteld om deze voorwaarde te laten vervallen en hiervoor in de plaats te stellen dat de bouwspaar- der tenminste een spaartegoed bij de bouwspaarkas had van 15% der netto-stichtingskosten, (stichtings- kosten min de rijkspremie), wordt thans voorgesteld dat de bouw- spaarder bij de bouwkas een tegoed heeft van tenminste 10% van de net to-stichtingskosten. Nu echter het vereiste minimum spaartegoed wordt verlaagd, wordt echter de voorwaarde opgenomen, dat de bouwspaarder in het alge meen tenminste drie jaren deelne mer (spaarder) moet zijn geweest. Hiertegenover vervalt echter de eis, dat de deelname tenminste een der de der stichtingskosten moet bedra gen. In de ontwerp-regeling wordt te vens een nieuw artikel ingevoegd, 'handelende over het garanderen van hypothecaire geldleningen ten behoeve van bouwspaarders. Hier bij wordt uitgegaan van de moge lijkheid dat door de bouwspaarder niet meer wordt gespaard naar rato van het t-z.t. benodigde bouwkapi- taal, maar dat deze nu zelf een be drag bijeenbrengt overeenkomende met 15% der netto-stichtingskosten en dat het nog ontbrekende door derden (bouwkassen, boerenleen banken enz.) wordt gefourneerd. De spaarverplichting zet zich hier-» bij om in de verplichting tot beta ling van de aflossing van de hypo thecaire lening. Naar aanleiding van het voren staande stelden B. en W. de raad voor: a. intrekking van de „Bouwcre dietregeling gemeente Drunen", vastgesteld bij raadsbesluit van 30 November 1950 (met later aangebrachte wijzigingen); b. vaststelling van de „Gemeente lijke Bouwcredietregeling '53". De heer Lommers heeft op de re geling als zodanig niets tegen, maar had enkele kleine" opmerkingen aan gaande de verhouding van de spaar der bij een wel en niet bestaan van de regeling. Het stuk ging verder vlot onder de hamer door. Het voorstel tot het garanderen van een tijdige betaling van rente en aflossing van een door derden te verstrekken hypothecaire geldle ning aan verschillende personen, werd goedgekeurd. De heer v. Sprang waarschuwde er echter voor dat men er vooral voor moest waken dat de gemeente geen enkel risico zou lopen. De voorz. stelde de heer v. Sprang gerust en wees er in dit verband op dat men niets moet nalaten om het zelf bouwen te stimuleren. Ik wijs er, aldus de voorz., dikwijls met trots op dat wij ons gehele bouw volume zouden kwijt kunnen aan zelfbouwers. Dit wijst, aldus spr„ op een zekere welstand van de be volking en haar spaarzin. Aan de orde was verder 't voor stel tot wijziging van de salaris verordening voor het gemeente- personeel. Dit voorstel, dat een sa laris-verhoging ftihoudt, werd goed gekeurd. De heer Lommers vond de lonen nog al aan de lage kant en vroeg of deze niet wat hoger konden worden gesteld. De voorz. vond de lonen zeker niet te laag, gezien de verhoudingen en omstandigheden waarin gewerkt wordt. Bovendien zijn deze lonen vastgesteld in overleg met de K.A. B.O. De heer Lommers kon er zich dan ook mee accoord erklaren. Aan de orde was daarna 't voor stel om B. en W. machtiging te ver lenen tot verkoop van grond aan de N.V. Lips Scheepsschroevengieterij. Op dit punt, dat van zeer verstrek kende betekenis was, gaf de voorz. een uitvoerige toelichting. Bij de N.V. Lips bestaan reeds enige tijd plannen om te komen tot de op richting van een Raffineerbedrijf. Deze plannen zijn reeds in een zeer vergevorderd stadium en de verwezenlijking hiervan zal, indien de raad B. en W. zou machtigen tot grondverkoop, zeker niet lang op zich laten wachten.' Voor de stichting van dit bedrijf heeft men echter zeer veel ruimte nodig. Dit wordt een bedrijf van grote allure en een project dat duizenden ton nen zal kosten. Om de plannen te verwezenlijken zal het nodig zijn dat de N.V. de beschikking krijgt over de Kasteeldreef tot de firma Schaars en verder de grond die in een rechte lijn ten Noorden daar van ligt tot aan de spoorlijn bene vens de grond ten Zuiden van de Kasteeldreef en 'n strook teri Zuiden van de huidige fabrieksterreinen. Het is voor aan- en afvoer van grondstoffen en producten immers voor dit enorme bedrijf noodzake lijk dat het aan de spoorbaan ligt, waarmee het dan met een aftakking directe verbinding moet krijgen. De Kasteeldreef zal vanaf de fa. Schaars in Noordelijke richting worden verlegd en over een nieu we overweg aansluiting geven op een weg die ten Noorden van de spoorbaan en straks ook zal worden worden aangelegd. De bedoeling is dat deze weg parallel loopt met de spoorbaan, straks ook zal worden doorgetrokken in Oostelijke rich ting, om aansluiting te geven op de nieuwe provinciale weg, die even ten Noorden daarvan zal komen te liggen. Reeds geruime tijd zijn tussen de N.V. Lips, Spoorwegen, Waterstaat, Provincie en Gemeente hierover be sprekingen gaande. De zaken staan thans zo, dat bij verkoop van de grond de plannen van de N.V. spoe dig hun beslag zullen krijgen. Spr. wist dat met het stichten van dit bedrijf vele hectaren grond zouden moeten worden opgeofferd; maar waar hier ons, aldus de voorz., weer een enorm bedrijf in de schoot wordt geworpen waarnaar anderen dikwijls zitten te snakken, moeten wij deze kans niet laten voorbij gaan. Hier staan immers grote be langen op het spel. De heer R. v. Drunen zag in dat men hier voor een harde noodzaak stond; men mocht de ontwikkeling Provinciale Nijverheidsdag. In Uw nummer van 1.1. Maandag las ik een bericht omtrent een Nij verheidsdag, die vorige week te 's-Hertogenbosch is gehouden. Zoudt U mij ook kunnen inlich ten van wie deze dag van de nijver heid uitging, wie de uitnodigingen daartoe verzond en wie daarvoor werden uitgenodigd? Ondergete kende en anderen die ik sprak, was daarvan niets bekend. Met dank. Een fabrikant. Wij kunnen de geachte inzender niet inlichten. Wij hebben evenmin een uitnodiging voor deze Brabant se Nijverheidsdag gehad als hij, en Wisten er zelfs niets van voordat wij er een verslag van lazen in ver schillende bladen. Wij weten dus ook niet wie die georganiseerd heeft en wie de uitnodigingen zond en tot wie ze gericht waren. Red. van een dergelijk bedrijf dat wel vaart kan brengen in de gemeente, niet tegenhouden, maar het ging spr. aan het hart dat zoveel goede cultuurgrond moest worden opge offerd en van de goede Kasteel dreef kon spr. moeilijk scheiden; pl.m. 600 meter van deze weg zal gaan verdwijnen. De heer v. Sprang was voor het voorstel om B. en W. machtiging te verlenen, maar zag het toch graag zo, dat de raad straks over de de tails zou gaan beslissen. Over de details immers is nog zeer weinig bekend en het voorstel tot verkoop van grond is nog zeer vaag gesteld. Keurt de raad dit voorstel goed, dan weet hij immers nog lang niet waar hij aan toe is. De heer v. Sprang wenste niet een vinger in de pap, maar de gehele hand. Wij weten immers nog niets van de grondprijs en nog niets van de bijdrage van de N.V. in de wegenaanleg. De voorz. vond de mening van de heer v. Sprang zeer juist, en zeer zeker zal de raad straks over de verschillende details te beslissen hebben. Spr. wilde echter nog wel vertellen dat de bijdrage van de N.V. in de nieuwe wegenaanleg reeds besproken is en dat de prijs van de grond bepaald is op 0.27% per ms. De heer v. Sprang wilde er nog eens op wijzen dat hij in principe vóór het voorstel was en hij ver heugde er zich over dat de voorz. ongeveer dezelfde mening was toe gedaan als hij zelf. Wat de grond prijs betrof, deze vond spr. voor deze goede grond te laag. De voorz. wees er echter op dat dit de vastgestelde prijs was van 't Bureau Onroerende Goederen. De heer v. Sprang vond dat het dan tijd werd dat dit Bureau er van in kennis werd gesteld dat de raad der gemeente Drunen deze prijs veel te laag vond. De heer R. v. Drunen verwonder de er zich over dat dhr v. Sprang pas na zoveel jaren tot deze con clusie kwam. De heer v. Sprang wees er op dat na de laatste verkoop, waaraan hij zijn goedkeuring had gehecht, de grondprijs met 15% was ver hoogd. Men moet echter niet kijken naar wat toen was, maar wat nu is, aldus spreker. De raad gaf verder zonder stem ming B. en W. machtiging tot ver koop van grond aan de N.V. Lips, Welk besluit ter plaatse grote ver schuiving in de naaste toekomst te weeg zal brengen. Aan de orde was verder het aan bieden der begroting 1954, overi gens een bij de wet vastgestelde formaliteit die voorafgaat aan de vaststelling. Hierna kwam de raad in een ver kiezingssfeer. Aan de orde was het voorstel tot benoeming van een pachtcommis- sie. De heer v. Sprang vond het no dig om er op te wijzen dat zijn me ning indertijd voor het zitting heb ben van een wethouder, thans wel de juiste is gebleken. De heer Pijnenburg vroeg of het wel juist was dat iemand die zelf pachter was, zitting had in de com missie. Deze kon, volgens spreker, nooit onpartijdig zijn. De voorz. was van mening dat 't woord aan de raad was om 'n pacht - commissie te kiezen dié zijn ver trouwen kon hebben. Na vier maal stemmen kwam men tot het vol gende resultaat: de heer Ploegma kers 6 st.; de heer A. Brok 7 st. en R. v. Drunen 7 stemmen. Gekozen moest toen nog worden tussen de heren Pijnenburg en Fortuijn. De heer Fortuijn werd met 5 stemmen in de pachtcommissie gekozen. In de commissie van Bijstand voor het Woningbedrijf werden gekozen de heren W. v. Sprang en R v. Dru nen; toegevoegd zal hieraan nog worden een wethouder. In de commissie Woonruimtewet werden gekozen de heren: Notaris Schreurs, C. J. v. Drunen, A. Kamp, H. Maas, Fr. Elshout en H. de Wit. Hierna sloot de vergadering op gebruikelijke wijze.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 9