n, mrcnnwrr. Agenda V__J 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 OCTOBER 1953 6 AARMARKT te Waalwijk op Don derdag 29 Oct. a. s. MR REGOUT VOOR DE KUNSTKRING. HET HOME VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. AXA V V V 'O.i mmm AD SCHAAP Jr NOTARIS TE RAAMSDONK. Bij Koninklijk Besluit van 19 Oc tober j.l. is de heer Ad. Schaap Jr benoemd tot notaris te Raamsdonk De heer Schaap werd geboren in Waalwijk op 30 Januari 1918. Hij is dus 35 jaar. Hij volgde te Waalwijk de lagere school, kreeg zijn middel bare opleiding aan het Gymnasium te 's-Hertogenbosch, waarna hij aan de Rijks-Universiteit te Leiden zich bekwaamde voor het notaris-ambt, waarvoor hij in 1943 slaagde. Als candidaat-notaris was hij vanaf dat jaar verbonden aan het kantoor van zijn vader, de heer A. Schaap, te Waalwijk. Na de oorlog was hij re serve-officier in het Nederlandse leger. Toen Notaris Hartong-v. Ark te Raamsdonk overleed, werd de heer Schaap Jr. in Maart van het vorige jaar benoemd tot waarnemend no taris in die plaats, welke benoeming thans gevolgd is door zijn definitie ve benoeming tot notaris. Met zijn 35 jaren is de heer Schaap een van de jongste, zo niet dé" jongste nota ris van Nederland. We feliciteren hem graag met déze mooie benoeming, maar vele cliënten van het vaderlijk kantoor, zijn velé vrienden en kennissen zul len hem niet graag naar Raamsdonk zien vertrekken, hoewel zij deze bekwame functionaris deze mooie promotie graag gunnen. Voorlopig echter zal de heer Schaap in ver band met huisvestingsmoeilijkhe den nog in Waalwijk blijven wonen en zal hij het gemeenschapsleven, o.m. in zijn kwaliteit als voorzitter van het Waalwij ks Orkest en als secretaris van de Automobielclub de Langstraat, blijven dienen. We wensen hem alle goeds toe in zijn nieuwe functie. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. De oogst is deze week niet zo heel erg groot. Het kan' ook niet iedere week briefjes van honderd regenen in de bus of op de girorekening van de Baardwijkse pastorie; niettemin blijven we U aansporen tot mild dadigheid en blijven we de arme Baardwijkse kerk, met de beschil dering waarvan half November waarschijnlijk begonnen zal wor den, in Uw warme belangstelling aanbevelen. Trouw blijven de Baardwijkse parochianen wekelijks of maandelijks hun bijdragen schen ken; steunt U hen in hun mooie streven en vult U het ontbrekende aan. Het gironummer van het kerkbe stuur is 480950, dat van ons 50798; en vindt U het gemakkelijker Uw giften te overhandigen, dan zal de Baardwijkse pastorie en ons bureau die heel graag van U aannemen. Orize brievenbussen zijn erg ruim! Mogen we op U rekenen? Vorige opgave 4698.79 Op een kaartavond 10.50 van N.N. 2. van N.N. uit dankbaarheid 5. Nieuw totaal 4716.29 D.V.S V.-ers JUBILEERDEN IN VRIJDAG 13. Na een vermakelijke klucht wer den verdienstelijke tonelisten ge huldigd. Ondanks enkele belemmeringen die een goede en geheel vrije ^eus niet mogelijk maakten - men moest immers een stuk kiezen waarin plaats was voor vijf mannelijke to nelisten op leeftijd, die minstens 25 jaren al op de planken hadden ge staan - is D.V.S.V. er toch in ge slaagd een vermakelijke klucht te brengen. Want dat is Vrijdag 13 niet te verwarren met een gelijk namige film, die van geheel andere inhoud is van J. v. d. Heiden en Henk Bakker ongetwijfeld; niette genstaande het feit dat het aanvan kelijk wat traag op gang komt en dat er nog al gebruik in wordt ge maakt van „apropos". Nu is apropos ongtwijfeld een mooi woord, hoe wel zelden nog1 gebruikt en weinig Nederlands, maar wanneer je dat in een toneelstuk nog al ééns eèn keer hoort, dan verveelt het ietwat. Zijn er geen andere woorden waar mee men dit vervelende klipje kan omzeilen? We bedoelen maar te zeggen, dat de conversatie die op de planken werd gevoerd, van tijd tot tijd wel een beetje al te toneelma tig was; niet een werkelijk vlot ge sprek. Conclusie: niet alle spelers komen al los van hun geschreven rol, spelen nog te veel toneel, ver geten af en toe dat ze niet net moe ten doen of ze toneelspelen, maar of ze gewoon staan te praten. Neen, neem dan bijvoorbeeld een figuur als Thijs Berkelmans en dan hebben we meteen een jubilaris te pakken en de man die een groot ge deelte van het succes van deze op voering, want een succes werd het, het was dikwijls erg vermakelijk, aan zich mag toeschrijven. We hebben het al eens meer op gemerkt, geloven we; maar als Ber kelmans ten tonele verschijnt, dan waait er opeens een frisse wind, de frisse wind van de natuurlijke spontaniteit, dan is er de sfeer van het ongekunstelde, dan wordt het tempo stukken beter. Berkelmans is een blijspelspeler die er zijn mag, hij heeft een levendig gebaar en prachtig beweeglijk gezicht, een stem „om U tegen zeggen", en bovendien weet hij een scène te maken; hij inspireert blijkbaar zijn mede-spelers. En hiermee hebben we eer gebracht aan wie die eer in de grootste mate toekwam, naast overigens de regisseur Henk v. En gelen, wiens verdienste het is Ber kelmans juist zo te hebben laten optreden. We willen echter niet eenzijdig zijn en het succes van het jubileum- spel uitsluitend aan hem toeschrij ven. Daar waren ook momenten dat hij niet op het toneel was en dan werd er ook, en vaak goed gespeeld. En dan noemen we die drie gratiën, de drie bevallige maar uiterst bij gelovige dames: Adri Franken, pret tig en gemakkelijk spelend, daar door ook natuurlijk en ongekun steld; Lientje van Ertrijk, die een erg goed getypeerde manzieke en trouwlustige juffrouw was en Thea Voogd die het niet zo goed afging een Xantippe, een helleveeg voor te stellendat schijnt nu eenmaal niet in haar aard te liggen), maar die niettemin op het toneel steeds een vertrouwde indruk maakt en altijd gemakkelijk' sjpëelt. Inderdaad, D.V. S.V. heeft hét; friet de dames-leden niet zo slecht 'getroffen,, want daar was Nelly Rombouts nog als een charmant dienstmeisje. Betsy Did- den en Nelly v. Muilekom zijn ten slotte ook zeer te waarderen dames leden van dè vereniging die goed spelen, maar wellicht kunnen hun stemmen nog ietwat welluidender klinken. Maar hoe zij ook speelden of niet, zij waren niet de belangrijkste fi guren deze avond; dat waren Jac. Didden die 35 jaar lid was van D.V.S.V., Piet Kelder die evenlang lid was, Jan Sleenhof die er al 30 jaar op had zitten, en A. Snijders en Thijs Berkelmans tenslotte, die vandaag de zilveren jubilarissen waren. Dit vijftal, waarvan er en kelen niet regelmatig meer mee spelen, bewees in elk geval nog steeds niet onder te doen voor jon gere generaties. Jac. Didden had in deze klucht niet zo'n erg dankbare rol; hij had weinig kans, heel wat minder dan zijn collega Berkel mans, om in het kluchtige te treden, maar hij zette een vlotte Christoffel Verbaak op de planken van de Gil denbond; een in gebaar, houding én woord goede typering. Piet Kelder had een heel wat meer spectaculaire rol, als Achmed Ritzibi, de grote profeet (die brood eet en whisky drinkt)hij typeerde erg goed de aan lager wal geraakte loodgieter die voor waarzegger gaat spelen en dan een figuur wórdt die nergens meer op lijkt, noch op een loodgieter en zeker niet op eegi waarzegger. Kelder maakte er een mooi rolletje van. A. Snijders was Dorus Karremans, een volkstype, een beetje lawaaie rig, een beetje ruw, maar geen kwa de vent, U kent ze wel. Snijders zeker, want het zette zo'n type ten voeten uit op het toneel in de juis te verhoudingen, helemal niet over dreven, helemaal niet te tam, kort om, zoals U zo'n type op straat te gen komt. Jan Sleenhof had ook een rol'! Hij reikte zijn bloemen keurig aart. Tenslotte speelden nog twee man nen van de jongere garde mee: An- toon Leijtens, een bekende figuur bij D.V.S.V., die het 't jonge meisje Molly tenslotte erg naar de zin kon maken en de toeschouwers ook, want hij speelde zijn rol, die niet zo veel mogelijkheden bood. zoals hij gespeeld moest worden; en Jan Passier die een beetje te toneelma tig is en nog een beetje natuurlijker moet worden. We zouden nog wel enkele dingen kunnen zeggen, maar och, laten we maar volstaan met te zeggen dat 't vooral in de loop van het tweede bedrijf en in het derde bedrijf erg vermakelijk was, dat wij ons goed hebben geamuseerd en dat de zaal volop gelegenheid had hartelijk te lachen. En daar is het bij dergelijke stukken om begonnen; alleen moes ten er veel meer goede kluchten zijn, want het is razend moeilijk er een te ontdekken. DE HULDIGING. Toen het doek, na de innige om- h,e}zing van het elkaar weergevon den hebbend jeugdig paar, voor 't laatst viel, was er de tijd nog niett om de zaal te verlaten, want de ju bilarissen moesten nog even voor het voetlicht komen temidden van alle andere D.V.S.V.-ers, om door de voorzitter van de K.A.B., de heer C. v. Mosselveld, gehuldigd te wor den. Daar werden geen hoogdravende redevoeringen gehouden, gelukkig niet; maar daar werd eerlijk en spontaan gesproken over de grote waardering die de K.A.B. deze goe de trouwe leden van de toneelclub toedraagt. Speciaal de heren Didden en Kelder roemde de heer -v. Mos selveld als de pioniers die aljes trot seerden om D.V.S.V. trouw te kun nen blijven. Hij bood hun vijven, namens de K.A.B. en namens de Toneelvereniging, ieder een waar devol en smaakvol cadeau aan, ter wijl hij ook de vrouwen van de ju bilarissen, die hun mannen van tijd tot tijd af moeten staan aan de kunst, in de huldiging betrok. Piet Kelder antwoordde namens de jubilarissen als de oudste van 't 5-tal, dat hij ten zeerste op prijs stelde zo gehuldigd te worden. Hij hoopte: dat God ons de kracht geeft nog veel te doen voor de K.A.B. en tot groei en bloei van ons rooms to neel. En terwijl de mensen de zaal ver lieten klonk achter de gordijnen blij het D.V.S.V.-lied, en men had alle reden om dit lied thans te zingen. Het was een mooie en goede hul digingsavond. VERERENDE UITNODIGING. Antoinette Blom, concertzangeres alhier, ontving de vererende uitno diging op 27 en 28 Oct. a.s. als so liste op te treden in het Oratorium „Elias" van Mendelssohn, bij de Oratorium-vereniging „Soli Deo Gloria" te Noordwijk aan Zee. De begeleiding is in handen bij 't Rot terdams Philharmonisch, Orkest terwijl de Elias-partij vertolkt zal worden door de bas Herman Scheij. HET WINTER-ONTWIKKELINGS- WERK VAN DE K.A.B. Het bestuur van de K.A.B. is er in geslaagd voor het Winter-ontwik- kelingswerk een aantal goede spre kers te engageren, die onderwerpen zullen behandelen welke de bijzon dere aandacht van de leden verdie nen. Op een 6-tal Maandagen zul len de inleidingen in de bovenzaal van de Gildenbond worden gehou den. Het programma voor het Ontwik kelingswerk is als volgt: Maandag 16 November H. van Gestel: De K.A.B. en haar instellingen, verduidelijkt door 'n film. Maandag 7 December P. Vriens: Internationale samen werking en de consequenties voor de katholieken. Maandag 18 Januari J. Hendriks: Het Ziekenfonds wezen. Maandag 15 Februari Pater Fidentius: Het Humanisme. Maandag 5 April P. Coppes: De Nood van onze jeugd. Ook dit jaar houdt de K.A.B. weer het Kinder St. Nicolhas-feèst, en wel voor de kinderen van de paro chiële sectie St. Clemens op Zon dag 29 November om 4 uur in het Patronaat en voor de kinderen van de andere parochies op Zaterdag 5 December om half 3 in het K.A.B,.- gebouw. HET BRABANTS ORKEST. Het Brabants Orkest dat op Dins dag 10 November in Musis Sacrum onder auspiciën van de Waalwijkse Kring zal concerteren, zal de vol gende werken uitvoeren: I. Sinfonia in Bes gr. t. van Joh. Chr. Biach. 2. 2e Symphonie van L. v. Beethoven, Pauze. 2. Vioolconcert van L. v. Beethoven solist Herman Krebbers. r 1 Op Dinsdag 24 November ver-, zorgt de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap een film avond; Mr Regout zal dan zijn reis- film in kleuren „Afrikaans Avon tuur" vertonen. KATHOLIEK VROUWENGILDE Afd. Waalwijk. Op Maandag 26 Oct. a.s. zal in de „Twee Kolommen" een bijeenkomst gehouden worden. Onderwerp: „Een en ander over de journalistiek" door Coty Vérbeek. De volgende conferentie van Pa ter Brenninkmeyer O.P. is op Dins dag 10 November a.s. in de „Twee Kolommen" om 3 uur. Onderwerp: Wanbegrip ovër de deugd van gods dienstigheid. NED. HERVORMDE MANNEN- VERENIGING OP G.G. GROND SLAG. Donderdag j.l. kwamen de Neder^ lands Hervormde Mannenvereni- gingen op G.G. Grondslag, uit de streek Noordelijk Noord-Brabant in. streekvergadering bijeen in het ge bouw Chr. Belangen, te v.m. Be'soij- en. De bijeenkomst stond onder leiT ding van de voorzitter, de Eerw. Heer Ds. M. Verwey van Besoyen: De heer W. Spuybroek van de afd. Sprang behandelde een gedeelte uit Johannes. 4:1 - 29, terwijl de Eer. waarde Heer H. J. Begeer van de afd. Tilburg het onderwerp: '„De onderlingen die wèl regeren" in leidde. Het was een leerzame avond en de opkomst was zeer goed. Tér ver gadering werd ook besloten om ge zamenlijk met een bus op 31 Oct. a.s. naar Utrecht te gaan, waar de jaarlijkse Bondsdag van de Bond van Ned. Herv. Mannenverenigin- gen op G.G. gehouden zal worden. In tegenstelling met een bericht in ons vorige /nummer, dat de ouden van da gen een onderkomen hadden gevonden in het oude atelier van de fa. Verhuist, moeten we thans berichten dat deze plannen, die reeds ver gevorderd waren, geen doorgang zullen vinden. Omdat het perceel waarop het gebouwtje is opge trokken mettertijd voor andere doelein den is bestemd, zodat het gebouw ge sloopt zal moeten worden. We vernemen echter dat er zeer goe de kans bestaat dat de Waalwijkse ouden van dagen een nieuw gerieflijk onderko men zullen krijgen. De besprekingen hieromtrent zijn al in een dergelijk ver gevorderd stadium, dat mogelijk reeds op het moment, waarop U dit leest, de ou den van dagen weer ondergebracht zijn. PROT. CHR. H.B.S. WAALWIJK Donderdagavond 22 Oct. heeft in zaal Thalia een clubavond plaats gehad. Hiervoor was veel belang stelling. Enkele leraren niet echt genoten en de Franse lerares, Mej. J. Kerst, waren aanwezig. De voorzitter, Free Kirchner, heette hen allen hartelijk* welkom, in het hijzonder de heer C. v d. Hoven, die een mooie kleurenfilm van Zwitserland gedraaid heel! met beschrijving. Wim Kirchner zorgde voor de nodige muzikale omlijsting. Hierna werden twéé toneelstuk jes voorgedragen. Het eerste had tot titel „Janse" en werd door Albert van Zeist en Louis Brelveld voorgedragen. Het tweede heette „Boer Teun als handelsman" en werd voor 't voetlicht gebracht' door Kees v. d. Hoven, Eddie v. d. Dussen en Albert van Zeist, die alien prima speelden. Na een kwartier pauze werd een •spraakwaterval gearrangeerd. Uit elke klas kwant een jongen of meisje op het podium. De onder werpen waren o.a.: Het nut van de veiligheidsspeld en de lollies in de maatschappij, Bert Gouda moest zich over het eerste onderwerp ontfermen en Riet Bijken over het tweede. Toen waren er nog twee toneel stukjes „Bij de dokter", gespeeld door Ger Vos en Piet de Haan en „Kinderaftrek", gespeeld door Bas ,$cholt en Henk van Herwijnen. Free Kirchner heeft in zijn siui- tingswoörd gezegd, dat de club voortaan „Diogenes" zal heien, dit naar aanleiding van het feit dat Diogenes velé jaren in een ton heelt gezeten en de schooi al vijf. Binnenkort zal er een schoolkrant uitgegeven worden. Daarna ging iedereen tevreden naar huis. RIKCONCOURS EN BRIDGE DRIVE VAN DE AFD. DIERENBE SCHERMING WAALWIJK. In verband met dit te houden concours en deze drive, hadden wij 'n onderhoud rnet een der bestuursleden en wij verna men dat hoewel de afd. Waalwijk en om streken pas sinds Februari van dit jaar bestaat, het aantal leden behoorlijk kan genoemd worden, doch wel onvoldoende, omdat de afdeling omvat de plaatsen Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang-Capelle, *;Waspik, Heüsden en Drunén. Deze indeling is voorlopig, omdat mocht het nodig blijken de Afd. Waal wijk en Omstreken zal worden omge vormd in een Afd. Langstraat en Land van Heusden en Altena. Om niet al te veel hooi op de vork te nemen, wil men eerst starten met de plaatsen genoemd in de Afd. Waalwijk èn Omstreken. Voor alles is echter het grote doel, de beschikking te krijgen over een eenvoudig, doch goed hygiënisch inge richt Asyl. Dit is broodnodig. Met het Gemeente bestuur van Waalwijk is reeds contact gezocht, want voor een dergelijk project is de steun van Gemeentewege onont beerlijk. Om echter direct reeds over contan ten te kunnen beschikken zijn dit Rikcon- cours en deze Bridge-drive georganiseerd. Met de welwillende medewerking van Fabrikanten, Handelaren, Middenstan ders, maar ook van particulieren zijn een behoorlijk aantal prijzen beschikbaar, zo dat het alleszins aan te bevelen is om aan het concours en de drive mede te doen. Niet alleen heelt men een gezellige avond doch men heeft ook nog kans op een mooie prijs. Ruim 60 honden en katten hebben dit jaar reeds het nood-asyl gepasseerd. Dik wijls op de meest primitieve wijze heeft de Afd. deze huisvesting moeten bezor gen. Daarom is een eenvoudig doch behoor lijk ingericht Asyl geen overbodige luxe, vooral omdat men dan ook de even tuele Logé honden zal kunnen opnemen. Doe daarom mede, gij Rik en/of Brid- ge-liefhebbers. Niet alleen steunt U een goed doel, doch ook bestaat de kans dat U een der mooie prijzen mede naar huis kunt nemen. Zie de advertentie in dit blad, maar ten overvloede: 'Het Rikconcours zal ge houden worden op Dinsdag 3 Nov. a.s. Hiervoor aanmelding bij de Twee Ko lommen en bij Boekh. de Bieb. Inleggeld 1.50 per pers. tot en met Vrijdag 30 Oct. a.s. De Bridge-Drive is op Maandag 16 Nov. in Hotel- Verwiel en hiervoor kan men zich melden bij het Hotel Verwiel en eveneens bij De Bieb op de Markt in Waalwijk. U doet toch mee? DIERENBESCHERMING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Bij bovengenoemde vereniging zijn binnen gebracht een bruine herdershond en een zeer jong wit hondje met beige vlekken op de rug. De resp. eigenaars kunnen zich melden aan het secretariaat Markt 11, Waalwijk. PAARD OP HOL. Het gaf Donderdagmiddag juist om 12 uur een hele opschudding, toen het paard voor de woonwagen van L. D. in de Groènsteeg er met wagen en al van door ging. De vrouw des wagens bevond zich hierin toen het dier de poten nam; Zij viel van de wagen en werd nog en kele meters meegesleurd, maar gelukkig bleek zij met enkele ontvellingen en de schrik aan het gevaar ontsnapt te zijn. Het paard rende met wagen en al de Grotestraat over, de Putstraat in; geluk kig passeerde er heel toevallig op dit drukke tijdstip geen verkeer. Bij café v. Helvoirt ramde het paard een vracht auto, het brak uit de burries en holde verder. Tenslotte was het J. v. d. Hoek die het paard halverwege de Putstraat tot staan kon brengen De vrachtauto bekwam nog al wat schade, maar die werd onderling gere geld. Gelukkig heeft dit incident geen al te ernstige gevolgen gehad al bracht het begrijpelijkerwijs veel volk op de been. HARMONIE ST. JAN BRACHT SERENADES. De jubilerende Harmonie St. Jan heeft gisteren een muzikale wande ling door een groot deel van de ge meente gemaakt, waarbij aan di verse personen een serenade werd gebracht. Zo maakte het corps zijn muzikale opwachting bij de Burge meester, bij de heer O. Donkers, be schermheer van de Harmonie, bij de ere-voorzitter Pastoor v. d. Brekel en bij de ere-bestuursleden de he ren Th. van Leent en J. Vermeer. Het behoeft geen betoog, dat ge noemde autoriteiten deze attentie t enzeerste op prijs stelden en dat ook de bevolking grote waardering had voorde muzikale rondgang. Ondertussen heeft de oproep van de harmonie en ons artikel, om steun voor dit korps al succes ge had; van diverse personen mocht men reeds een mooie bijdrage ont vangen. Mogen velen deze eerste voorbeeldenx navolgen. Mexen GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden kinderportemonnaie met inhoud, ceintuur, konijn, herenfiets, :1 pr bruine dameshandschoenen, mechelse her der, een drietal portemonnaies met inh., schakelketting, militaire baret, zwart le deren bandje, damespolshorloge, rozen krans, benzinedop, actetas met inhoud. Verloren afstandmeter van fototoe stel, .roodlederen damesportemonnaie, spaarbankboekje, grijs gebreide heren- handschoénen, jongensjas, damespolshor- log"e, bruin heren portemonnaie met in houd, zwarte zeiljopper, bankbiljet van 10: groen-witte boodschappentas met inhoud, herenrijwiel, vulpen, herenpols horloge, glacé handschoenen, vijf biljet ten van 1. RAADSVERGADERING. Vergadering van de raad der ge meente Waalwijk op Donderdag 29 October 1953 te 19.30 uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 1 October 1953. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake wijziging der Precario verordening (prae-advies nr. 774). 4. Voorstel tot voorlopige goed keuring van een plan tot onteige ning van een perceel grond van de Wed, 1) v. d. Zaken Dzn., in het belang van de volkshuisvesting. 5. Voorstel tot voorlopige goed keuring van een plan tot onteige ning van percelen grond van A. v. Huiten, M. de Haan-v. Huiten en J. van Huiten in het belang van de volkshuisvesting 6. Voorstel tot verlening van een crediet voor de bouw van 10 mid denstandswoningen te Besoijen. 7. Voorstel tot verlening van een crediet voor verhoging van het toe» gestane bedrag voor de bouw van 18 flatwoningen, alsmede voor de aanleg van een blokverwarmings- installatie. 8. Voorstel inzake vaststelling opnieuw van een besluit tot het beschikbaar stellen van voorschot ten en bijdragen voor 85 Woning wetwoningen (voor de eerste maal verleend in 1947). 9. Voorstel inzake het aanvaar- den van de ontwerp-begroting voor „De Regionale Brandweer Mid'den- Brabant" voor 1953 (tijdvak 1 Oc tober t.m. 31 December) en voor 1954. 10. Voorstel tot verlening van een crediet voor de bestrating van de Hugo Verrieststraat (prae-ad vies nr. 781). 11. Voorstel tot verlening van een crediet voor de aanleg van straten ten Zuiden van de Burg. Moonenlaan (prae-advies nr. 782). 12. Voorstel inzake vaststelling van een nieuwe verordening ex art. 11, eerste lid der Winkelsluitings wet. 13. Voorstel inzake vaststelling van een nieuwe verordening ex art^ 11, tweede lid der Winkelsluitings wet (prae-advies nr. 784). 14. Voorstel tot liet verlenen van de gevraagde medewerking ex art. 72 der L.O. wei 1920 voor de stich ting van een nieuw gebouw voor de R.K. Meisjes ulo-school (prae- advies nr. 785). 15. Voorslel tot het verlenen van de gevraagde medewerking ex art. 72 der L.O. wet 1920 voor de aan bouw van 2 lokalen aan bet gebouw der R.K. Lagere Meisjesschool Gro testraat 244 16. Voorstel inzake vaststelling van de exploitatievergoeding voor de diverse bijzondere scholen over 1952. 17. Voorstel tot voorlopige vast stelling van 5-jaarlijkse afrekening der kosten van de openbare lagere school. 18. Voorstel inzake het verlenen van een extra subsidie aan de Cen trale voor Katholiek Handelsonder wijs (prae-advies nr. 789). 19. Voorstel tot aankoop van grond aan de Zuidzijde van de Meerdijk. 20. Voorstel tot aankoop van grond nabij het zwembad. 21. Voorstel tot aankoop van grond aan de le Zeine West. 22. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder. 23. Voorstel tot aankoop van een pand aan het Hoekeinde voor ver- keersoplossing. 24. Voorstel tot verbouwing van het pand Bernhardstraat nr. 6. 25. Voorstel tot wijziging der ge meentebegroting voor 1953. 26. Voorstel inzake het aangaan van een rekening-courant-overeen komst voor 1954 met de N.V. Ned. Handel-Maatschappij. K. J. M. V. De K.J.M.V. vervolgt haa,r winterpro- gramma met een vergadering in de zaal van de heer W. Smit op Dinsdag 27 October a.s. om 8 uur n.m, met als agen da-punt: Lezing met Lichtbeelden over Vincent van Gogh door het Provinciaal Genootschap te 's-Bosch. R. K. J. B. Woensdagavond houden d e Jonge Boeren in de Gildenbondszaal een leden vergadering, waarop verschillende pun ten ter tatel zullen komen. Op deze bij eenkomst zal gelegenheid zijn zich op te geven voor een deze winter te geven cursus in veevoeding. Verder zullen in structies gegeven worden voor toneel, declamatie en spreken in 't openbaar. Besproken zal worden het ophalen der voor de afdeling gekweekte aardappelen, terwijl tevens een mondeling examen zal worden afgenomen over de gewassen- wedstrijd. Ter vergadering zal gelegen heid geboden worden zich op te geven voor een kring-retraite. WIJ JONGEREN. Op de Donderdagavond te houden vergadering van „Wij Jongeren" zal als spreker optreden dé.beer. H. J. Ganzen- boom met het onderwérp: Het uur van de Leek". Na behandeling van dit ernstig onderwerp blijven de leden van deze overkoepelings-organisatie vanzelfspre kend nog een uurtje gezellig in het pa tronaat bijeen om het onderling contact tussen de jonge arbeiders, jonge midden standers en jonge boeren weer eens te vernieuwen en te verstevigen. CHRISTUS KONING DAG. Met een spontane medewerking niet alleen van de georganiseerde jeugd, doch tevens van de niet-georganiseerde jongens en meisjes en geheel de parochie is het Feest van Christus Koning Zondag in Kaatsheuvel gevierd. Als voorbereiding leidde de Zeereerw. Pater Hubertinus 'n voorafgaand triduum, waarbij de op komst prijzenswaardig genoemd mocht worden. De half-acht mis met algemene H. Communie was tot in de hoeken be zet, terwijl een massale opkomst mocht geconstateerd worden in de slot-oefening, i DE K.R.O. REVUE IN KAATSHEUVEL. 't Is weer twee jaren geleden, dat de K.R.O. in Kaatsheuvel een van zijn steeds geslaagde avonden gegeven heeft. Bestond toen de avond in hoofdzaak uit I muziek, nu komt de K.R.O. een revue presenteren onder de titel „Tijd voor jo- Jijt", gepresenteerd door Berry Kievits en j Gerard Walden met een staf van mede- werkers en het K.R.O.-Theater-orkest i onder Johnny Ombach. Maandag 16 No vember is voor Kaatsheuvel de dag, dat de grote patronaatszaal beslist weer te klein zal zijn, want de echte K.R.O.-lui- steraars willen zeker allen weer gaarne de K. R. O. - artisten in devende. lijve zien en horen werken. In een dat volgende nummers hopen we meer om- trent deze avond te kunnen vertellen. met plechtig lof, dat om zes uur gehou den werd. Het H. Hart-beeld voor de kerk was In herfsttooi versierd en in de avond met schijnwerpers verlicht. DE BEL CANTO LOTERIJ. Onder politie-toezicht had in de zaal van Bel Canto de trekking plaats van de loterij ter gelegenheid van de viering, van het 25-jarig bestaan der vereniging op: 30 April j.l. door 'B. en W. der gemeente Loonopzand goedgekeurd. In dit nummer kunnen de houders van Bel Canto-loten de trekkingslijst aantreffen, waarvan de prijzen onder overlegging van het win nende lot bij de voorzitter der loterij commissie zijn te bekomen. KEGELEN VOOR 'T ZIEKENTRIDUUM. Zaterdagavond is het prijskegelen voor het Zieken triduum begonnen enhet gaat weer gesmeerd. Zaterdag was de opbrengst zelfs al groter dan het vorig jaar. De drie banen waren vanaf 8 uur tot sluiting om 12 uur geregeld bezet. De recette liep over de 100 gulden. Zondag was de belangstelling niet minder. Zowel op het middaguur als 's avonds van 8 tot 12 uur waren de ba nen geen moment vrij. Weer mocht ka pelaan van Oort voor het sympathieke doel ruim 175 incasseren. De komende dagen, waarop de verschillende in Eu- phonia gevestigde kegelclubs hun club- 1

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6