dag:- VROOM DREESMANN VffiALWÏK woeiis Een nieuwe chemische fabriek prijzen 350 1 in Waalwijk „La Nouvelle Frondehet nieuwe kapsel. 4 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 4 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 4 NOVEMBER 590 's-HERTOGENBOSCH TILBURG HELMOND Belangrijke dag voor Handelsonderneming J. Maiburg "'iü nuww.'i'i VOÖR DE DAMES v A% ov\ qi€ s -' 3ï- co Echt nappa lederen dames- beurs, met beugelsluiting, in rood, groen, zwart. OQc grijs, geel en cognac Famosa sportwol, merk "Durable", breit zeer voord, uit, 10 modekleuren, 4 75 100 grams knotten Oogjes luiers, QCc zware kwal., 70x70 Gestreepte pyamailanel, in 10 moderne kleurstellin- extra zwaar, 1 0 SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN gen, 76 cm breed Oxblood rijglaarsjes, met dubbele crêpe zool ol bont- laarsjes met leder zool, in rood, blauw, wit en zwart, in de maten 24-28 6.35 21-23 5.85 18-20 g35 Ruiten kinderrokje, rond om geplooid in de maten 50 t/m 100. Maten 50 t/m 70 met galgjes, A 50 Maat 50 met 0.25 stijging oer maat Dorpbouw. De kinderen bouwen hun eigen compleet Thüringer dorp, 89c iets nieuws Interieur matras, 1 0 jaar gar. op het verend binnen werk, overtrokken met effen groene tijk. 1 pers. 46.- 80/190 - 1 delig Bijpass, kapokkussen Prima snijworst, mooi droog, per 1 00 gr. 46c Blesjes, een verrukkelijk zandkoekje, 44° Nappa herenhandschoe nen, sterke en soepele kwaliteit, met wollen ge breide voering 3^ Jongenspetje, met klep en Aardige caps voor jonge rits in bruin en blauw ratiné meisjes, gegarneerd met en melton. Een sportieve, edelweisz motieven 4 60 Koektrommeltje, (raai ge decoreerd, leuk OQc rond model - warme winter dracht per 250 gram 66Ij GUjf dagsheiliging in de volkomen zin voorschrijven, ook niet in een chris telijk staat of in een christelijke ge meente. Hoe een regeling zal zijn met betrekking tot de Zondag is om het even, maar deze regeling zal steeds een uitwendige zijn; moet omdat zij uitwendig is, de rust en niet de heiliging waarborgen. Zodra men, vervolgde de weth., hier laat gelden de wet van de helft plus 1, dan dreigt in zeer ster ke mate geestelijke overheersing, het willen overheersen van hetgeen vrije overtuiging zijn moet. En ik geloof dat dat niet bijbels is te noe men. Wil de raad geestelijk heersen in zijn meerderheid, dan moet men 't voorstel van B. en W. verwerpen. Wil de raad hinderpalen wegnemen voor Zondagsheiliging, dan moet de meerderheid het voorstel van B. en W. aanvaarden. Wat het uiteindelijke Zondags- vraagstuk aangaat, dat ligt voor re kening van de kerk .Aan haar is in de eerste plaats de taak om af te keuren een Zondag, die door uit sluitend mechanische kerkgang (om dat het nu eenmaal Zondag is) door koffiebezoekjes en straatgeslenter een volkomen lege Zondag is. Ik vraag mij af of de kerk niet tegen over een steeds verder gaande sportverdwazing en pleziermakerij iets anders behoort te stellen. De kerk is in vele gevallen de belang stelling kwijt van de jeugd. De kerk heeft zich te bezinnen op middelen die de jeugd weer kunnen trekken. De kerk heeft er voor te zorgen dat voor alles de Zondag weer 'n feest dag wordt, omdat God genade en "A33I blijdschap schenkt. De heer Dekkers zou vervolgens nog heel graag de mening horen van de C.H.U.-afgevaardigde, de heer Timmermans; maar deze zei, dat dat bij de stemming wel zou blijken. Dan herinnerde de heer Dekkérs hem er aan dat hij zijn stem uitgebracht zou hebben voor opening van de café's. De heer Maijers wees er de heer Dekkers op dat, toen enige tijd ge leden een voetbalveld aan Sparta werd verhuurd, op verzoek van de heer Dekkers er de bepaling bijge voegd werd het veld niet te bespe len op Zondag. Op het gebied dat de overheid zelf bestrijkt, aldus de heer Dek kers, zag hij zich verantwoordelijk als een overheidspersoon met chris telijke beginselen. Maar in 't par ticuliere leven moest ieder vrijgela ten worden, 't Veld van Wit-Zwart was van de vereniging zelf, maar 't veld van Sparta was van de ge meente, en daarom was hij er tegen dat dit op Zondag werd gebruikt. STEMMING. Niemand verlangde tenslotte meer het woord en de voorzitter drukte hier zijn spijt over uit. Hij had graag een degelijke weerlegging gehoord. Men ging toen over tot stemming over het voorstel van B. en W.; tegen stemden de heren. v. Caem, Genuït, de Bie, Maijers, Ros, Tim mermans en Vos, zodat het voorstel met 7 tegen 6 stemmen was ver worpen. In Sprang-Capelle zal op Zondag niet gevoetbald worden. Het was een belangrijk moment in de geschiedenis van de Industrie- en Handelsonderneming N.V. J. Maiburg Leid- schendam, toen burgemeester J. L. P. M. Teijssen Donderdag middag het rood-wit-blauwe lint doorknipte, dat de toegang tot het terrein van een nieuwe chemische fabriek versperde. Het is moeilijk ons een oordeel te vormen over de nieuwe fa briek, die we niet mochten betreden omdat een chemische fabriek nu eenmaal niet te koop loopt met haar productie methoden; maar uit de woorden die ter gelegenheid van deze opening gesproken werden bleek wel, van hoe groot belang men dit nieuwe bedrijf achtte. BURGEMEESTER TEIJSSEN VERRICHTTE DE OPENING. In één van de lokalen van het complex der handelsonderneming in de Grotestraat tegenover de kerk aan de haven kwamen vele ge nodigden, zakenrelaties, personeel, aannemers enz. bijeen, om de plech tige opening mee te maken. Namens de heer Maiburg heette de hoofd vertegenwoordiger, de heer G. Hen driks, alle aanwezigen welkom en hij wees er op hoe enorm veel moei lijkheden er te overwinnen waren geweest voordat de nieuwe uitbrei ding een feit was, maar de heer J. Maiburg was schitterend geslaagd in het overwinnen van deze moei lijkheden. De heer Hendriks ver ontschuldigde de directie bij de aan wezigen; de fabricage van de pro ducten was aan geheimen gebonden en daarom was een bezichtiging van de gehele fabriek niet mogelijk. Hij dankte tenslotte de burge meester voor diens bereidwilligheid de nieuwe fabriek te willen ope nen en hij hoopte dat de lijm die o.m. op de nieuwe fabriek vervaar digd werd, zo bindend zou zijn ook ten aanzien van de klanten, dat de zaak mocht groeien en bloeien. Burgemeester Teijssen zei van zelfsprekend met zeer veel genoe gen naar'hier gekomen te zijn. Niet zo zeer om een gewone plichtple ging te vervullen, maar wel om door zijn aanwezigheid en door het openen van deze fabriek uitdruk king te geven aan zijn buitenge wone waardering voor de bijzonde re prestaties die hier door de heer Maiburg en zijn medewerkers wa ren verricht. Van nabij had de bur gemeester de vele moeilijkheden en zorgen meegemaakt, maar het feit dat de fabriek tot stand was geko men tekende de energie, de durf en de daadkracht van de heer Maiburg en zijn medewerkers. Dit was een bijzondere felicitatie waard, terwijl het tevens een felicitatie waard was dat het bedrijf deze nieuwe fabriek aan zijn overige productie had we ten toe te voegen. Burgemeester Teijssen noemde de Handelsonderneming J. Maiburg 'n onderneming, zoals een goede on derneming in het vaderland diende te zijn; aan zulke ondernemingen had het vaderland behoefte en daar om prees hij zich gelukkig dat dit bedrijf in zijn gemeente was geves tigd. Hij eindigde met de wens dat het bedrijf zich voorspoedig mocht ont wikkelen en dat speciaal deze che mische fabriek, waarop men (nu reeds trots mocht zijn, de naam van J. Maiburg een nog bekendere klank zou geven in binnen- en buitenland. Het gezelschap begaf zich vervol gens weer naar buiten, waar bur gemeester Teijssen met een „op hoop van zegen" het lint doorknip te, waarna de genodigden de gele genheid kregen de terreinen van de nieuwe fabriek te betreden. Weer teruggekeerd in het feest lokaal, bood de heer Hendriks na mens het personeel de directeur 'n geschenk aan, dat was gekozen in overleg met de heer Fertsch Jr, en dat bestond uit 'n milligrambalans, die tot op 1/5000 milligram nauw keurig woog. Mevr. Maiburg bood hij bloemen aan. DANK EN WAARDERING. De heer Maiburg dankte alle aan wezigen zeer hartelijk voor hun komst, speciaal de burgemeester voor zijn bereidwilligheid de nieu we fabriek te openen en voor de medewerking van het gemeentebe stuur die het mogelijk had gemaakt deze nieuwe industrie hier te ves tigen. Ook de heer Kobben was hij zeer erkentelijk voor zijn hulp. Hij dankte vervolgens de archi tect, de heer A. v. Huiten, die on danks veel bindende bepalingen, toch keurig werk had geleverd. Het werk werd uitgevoerd door de aan nemer Coppens en het timmerwerk was in handen van de firma Van Huiten-Krol; leiden hadden zeer tot genoegen gewerkt, evenals de firma J. v. Dongen, die de electri- sche installaties, ondanks de zeer strenge voorschriften, uitstekend had verzorgd. De fa. Visser-v. d. Giessen uit Dordrecht zorgde voor de centrale verwarming, terwijl de firma A. Schoondermark het ijzerwerk ver zorgde. I De heer Jan Heyhuurs roemde hij als de man die een groot aandeel had gehad in de tot stand koming van de nieuwe fabriek en wie niets te veel was. Hij overhandigde hem een stoffelijk blijk van zijn grote waardering. In een kort overzicht van de ge schiedenis van het bedrijf vertelde de heer Maiburg dat de onderne ming vanaf 1933 chemische artike len had geïmporteerd, en toen deze import in 1939 niet meer mogelijk was, had men zelf de fabricage van de diverse producten ter hand ge nomen. Gedurende de oorlog was de fabriek stopgezet, na de oorlog waren er geen machines om de pro ductie voort te zetten en men nam toen weer contact op met leveran ciers. De handelsonderneming groei de en in 1951 was een grote uit breiding noodzakelijk. Twee jaren geleden, aldus de heer Maiburg, was de basis gelegd voor de chemische fabriek toen men in contact kwam met de firma van de heren Fertsch in Wermeskirchen; men had een licentie-contract met deze firma. De beperkende invoer - bepalingen hadden de bouw van deze nieuwe fabriek, waarop o.a. diverse soorten neuslinnen, kleef stoffen, kurkvulling, aceton e.d. werden vervaardigd, noodzakelijk gemaakt. Nadat hij het personeel bedankt had voor het mooie welkome ge schenk, besloot hij zijn toespraak, waarna de aanwezigen nog enige tijd werden overgelaten aan de goede zorgen van de heer P. v. d. Dungen, die him van alles voorzag, wat een feestelijke stemming waar borgt. We wensen de vooruitstrevende onderneming alles succes in de toe komst en spoedig een nieuwe uit breiding. KUNSTKRING. CHARLOTTE KOHLER ALS NON EN DETECTIVE. De belangstelling voor het toneel schijnt nog steeds toe te nemen, want de tweede toneelavond van de Kunstkring was Woensdag binnen het uur praktisch uitverkocht en Musis Sacrum was Donderdagavond dan ook tot in de uiterste hoeken bezet ,toen er het Rotterdams To neel optrad met „Bonaventura" van Charlotte Hastings, waarin Char lotte Kohier de titelrol vertolkte. Dat is een verheugend verschijnsel als het een symptoom is van de groeiende interesse voor de kunst in het algemeen. Bonaventura dan, oftewel zuster Mary, is de hoofdzuster in een zie kenhuis op enkele mijlen afstand van de Engelse stad Norwich. Op zekere avond, als er tengevolge van storm en regen in de buurt een dijk doorbreekt, komen er een inspec teur van politie en een juffrouw binnen, die een artiste bij zich heb ben; deze is veroordeeld tot de dood aan de strop omdat ze schuldig is bevonden aan moord op haar broer. Zuster Bonaventura evenwel ge looft dat niet en ze rust niet voor dat ze de ware dader dokter Jef freys, die toch zo zijn best heeft ge daan om het meisje te redden heeft ontmaskerd. Dat gebeurt in 't laatste van de vijf taferelen, een half uur voordat de veroordeelde de tocht naar het schavot voortzet. Er ontbreekt natuurlijk heel wat aan het geraamte, hierboven gete kend. Men kan nu eenmaal niet on gestraft een toneelstuk tot louter feitelijkheden terugbrengen en in een enkele volzin samenvatten. Er ger is evenwel dat er ook nogal het een en ander ontbreekt aan de aan kleding van deze feiten door Char lotte Hastings. Men vraagt zich om te beginnen af, waartoe de twee verpleegsters Brent en Phillips in het stuk optreden. Alleen om er een begin aan te krijgen of soms om aan te tonen dat er aardige en minder aardige verpleegsters zijn? Kitty Knappert en Georg. Reyewski de den dat voortreffelijk, maar men had er hen niet voor nodig en ze moe ten zich, dat beseffend, wel tamelijk overbodig hebben gevoeld. De func tie van de simpele Willy, een uit stekende creatie van Ad Noyons, werd evenmin duidelijk. En waar toe diende de hardnekkige weige ring van de veroordeelde kunste nares Sarat om haar doornatte man tel uit te trekken? Het leek alsof de schrijfster de goegemeente wilde suggereren dat er heel wat onder zat wat natuurlijk niet het geval was of dat zij de macht van zus ter Bonaventura wilde demonstre ren die er wel in slaagde haar te bewegen zich van haar mantel te ontdoen, wat niet zo heel veel wil zeggen. Zo zouden er meer vragen te stellen en opmerkingen te maken zijn. Tenslotte echter overweegt men dat de schrijfster in twee en een half bedrijf en vier taferelen toch wel heel weinig vorderingen maakt, terwijl zij dan in de laatste twintig minuten zuster Bonaventu ra het hele proces laat voltrekken, waarna de (onbedoelde) executie nog volgt ook. De enige aanwijzing die de toeschouwer, die er toch ook Wel bij betrokken wil zijn, eerder krijgt, is het lumineuze idee van zuster Bonaventura aan het eind Van het tweede bedrijf, dat ze een dom-oor is geweest. De verhaaltjes van de dokter, de huishoudster en Sarat zelf, leggen eigenlijk weinig gewicht in de schaal. En toen in de laatste seconde de moordenaar zich van de toren te pletter wierp, zus ter Bonaventura het Magnificat aanhief en tegelijkertijd de klokken begonnen te luiden (waarom, in Godsnaam?), dachten we werkelijk dat de draak los was. Waarover men anders niet hoeft te juichen. Dat er toch veel waardeerlijke dingen in het stuk en de opvoering zaten, zult ge geloven als ge weet dat het geheel, zonder te vervelen, drie uur duurde. Daar waren enke le uitstekend getekende types, zoals de keukenzuster Josephine, die in Coba Kelling vlees en bloed was ge worden, een alleszins verdienstelij ke, zij het ietwat inconsequente moeder-overste, die door Nell Knoop zeer aanvaardbaar werd gemaakt en ook de artistieke Sarat, afgezien van de eerste ogenblikken, waarin ze wel erg raadselachtig bleef. Fientje Berghegge speelde deze rol virtuoos, evenals Wim Hoddes zijn dankbare rol van dr Jeffreys vol komen meester was. Verder zag men Lucas Wensing als Inspecteur, Willy v. Vliet als juffrouw Pierce en Eva Hauck als de huishoudster Martha. Met Charlotte Kohier deden wij een eigenaardige ervaring op. Alles was volkomen natuurlijk d.w.z. geheel onopzettelijk van stapel gegaan, totdat zij verscheen, en on middellijk realiseerde men zich: wat acteert deze vrouw hevig, zó dat zij aanhoudend net niet geloofwaardig was; het was allemaal juist iets te knap, zodat men het menselijk ac cent miste dat enige ontroering te weeg had kunnen brengen. Boven dien had zij een zielsproces weer te geven, dat alleen werd aangeduid door de mededeling dat het leven voor haar niet zo ongecompliceerd was als voor anderen. Het valt niet altijd mee iemand uitsluitend op zijn of haar woord te geloven. Char lotte Hastings verwerkte te weinig gegevens om te bewijzen, Charlotte Kohier wilde teveel bewijzen en bewees daardoor te weinig. Overigens was er aan het slot veel applaus en werden er bloemen aan geboden aan Charlotte Kohier en Fientje Berghegge. RECTIFICATIE. In het bericht over O.O.G. in ons vorig nummer is een storende druk fout geslopen. Daar staat dat O.O.G. op 13 en 20 November een uitvoe ring zal geven van Dickens' „A Christmas Carrol". Dat moet haast vanzelfsprekend omdat het een kerststuk is 13 en 20 Decem ber zijn. We hadden dezer dagen een niet alledaagse ont moeting én nog minder al ledaags whs het gesprek dat wij voerden met de be treffende persoon, zijnde dit gesprek gewijd aan het dameskapsel voor het ko mende modejaar. Het was de niet alleen in Waalwijk bekende dameskapper, de heer Cor van de Wiel, met wie wij te spreken kwamen over zijn reis naar Parijs, waar hij de demonstraties bij woonde van „Le Syndicat de la Haute Coiffure Fran- <;aise", en hoe kan het an ders, ons gesprek kende geen ander onderwerp dan hetgeen de heer van de Wiel daar had gezien.' En terwille van onze lezeres sen hebben we onthouden en hier weergegeven wat de heer van de Wiel ver telde over de coiffure voor het a.s. winterseizoen. We zagen dus daar in Parijs, zegt de Waalwijkse kapper, de nieuwe lijn voor het komend win terseizoen 1954, welke nieuwe lijn de mooie naam draagt van „Nou velle Fronde", hetgeen nieuwe lo ver betekent. Het haar blijft kort; boven op het hoofd heeft het een lengte van hoogstens 8 cm. en in de hals mag het niet langer zijn dan 2 cm. In het afgelopen seizoen, zegt de heer van de Wiel, werden de ha ren aan de oren en in de hals naar boven gekapt, de nieuwe lijn daar entegen gaat juist in de tegenover gestelde richting, n.l. naar beneden waarbij de oren enigszins bedekt worden. Dit is voor dé modisten aanleiding geweest pm de nieuwste hoeden enigszins' naar voren te doen overhellen. ZEER VEEL VARIATIES. La Nouvelle Fronde kan in zeer veel variaties worden uitgevoerd en de demonstraties in Parijs ga ven hier natuurlijk talloze welspre kende voorbeelden van, het een al schoner en eleganter dan het ander. Een voordeel van deze va riatiemogelijkheid is dat de vak man ruimschoot de gelegenheid heeft zijn cliënten een persoonlijke coiffure te geven. Het nieuwe kapsel wordt uitge voerd in zeer soepele golveh en vallingen, en is in wezen zeer een voudig, maar juist de eenvoud van deze coiffure vraagt het grootste vakmanschap waar het 't knippen betreft. We vroegen in ons gesprek aan de heer van de Wiel ook, wat hij dacht over de mogelijkheden van dit nieuwe kapsel in Nederland. ,,Ik ben er van overtuigd", zei hij, „dat het coiffure Nouvelle Fronde" door zijn sportieve en toch zo ver fijnde vrouwelijke lijn ook in Ne derland spoedig veel gedragen zal worden". We informeerden voorts naar de kleurnuances, die de koningen en koninginnen in het rijk van de mo de, Parijs, voor het komende sei zoen voorschrijven en wij hoorden poëtische namen, zoals: „Topaze d'Espagne" een blond met gou den schakeringen; „Chrysolite", een kastanjebruin met groenbron- zen weerschijn; „Corail noir" een krachtig bruin met violette glans, terwijl er ook veel „coupes de soleil" (geblondeerde lokjes) gedragen worden. We hopen onze dames met de "weergave van dit gesprek van dienst te zijn geweest; ze hebben thans recht uit Parijs het nieuws omtrent de nieuwe coiffure kun nen vernemen en we wensen hun toe, en we twijfelen geen enkel moment aan die mogelijkheid, dat ia nouvelle fronde hun elegance en hun charme in betekenende mate zal verhogen. DE JEUGD EN DE KUNST. VOORDRACHTEN IN HET DR MOLLERCOLLEGE. Voor de leerlingen der Waalwijk- se Middelbare en U.L.O.-scholen, die steeds op zo'n prachtige manier hebben samengewerkt in het orga niseren van middagen, waarop een bekend kunstenaar een voordracht hield voor de jeugd over een of an dere vorm van kunst, zullen ook 't komende schooljaar weer enkele zeer intéressanteén leerzame mid dagen gegeven worden. Nu het Dr Mollercollege met zijn ruime aula in gebruik genomen is, zal deze aula voortaan voor dit doel worden gebruikt. Op Maandag 14 December 1953 treedt in die aula op de bekende voordracht-kunstenares Nel Oost- Jiout; zij zal voordragen: Een van de Christuslegenden van Selma La- gerlöf „De Kinderen van Bethle hem" en „De Mestkever", één van Andersens boeiende sprookjes. Op Dinsdag 23 Februari zal de be kende pianist WillëM Hielkema de jongens en meisjes van de onder bouw, spreken en voordragen over Maat en Rythme in de muziek, ter wijl hij de jeugd van de bovenbouw zal onderhouden over De Fantasie. In Maart of in April zal de be roemde hoboïst Haakon Stotijn, be geleid door de ook al zeer bekende Tilburgse pianist Gerard v. Blerk, de jeugd kennis doen maken met de Hobo en haar klankkleur. CHRISTELIJKE BESTURENBOND AFD. WAALWIJK. Donderdag j.l. kwam de Christe lijke Besturenbond afd. Waalwijk in vergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, dhr M. Faro. Een van de voornaamste agenda punten op deze avond was wel de grote Propaganda-avond op Don derdag 19 November, als inzet van het winterwerk. Deze propaganda- Vergaderingen vforden door het ge hele land gehouden en gaan uit van het Christelijk Nationaal Vakver bond. Als sprekers hopen op die avond op te treden de heren J. M. Harthoorn, penningmeester van de Ned. Chr. Beambtenbond, en C. Braspenning, hoofdbestuurder van de Christelijke Bedrijfsgroepencen trale in Nederland. De onderwerpen die zij zullen behandelen zijn: „Een Vraag" en „Uw antwoord". Houd deze belangrijke datum nu reeds in gedachten, opdat niemand der leden deze interessante verga dering verzuime. TENTOONSTELLING „HET WONDERE LEVEN DER BIJEN" TE TILBURG OPNIEUW VERLENGD. Wegens buitengewoon grote be langstelling uit de gehele provincie is de tentoonstelling „Het wondere leven der Bijen" in het Natuurhis torisch Museum te Tilburg voor de tweede maal verlengd, en wel tot 8 November. Voor bezoek in groeps verband is aanmelding van te voren noodzakelijk. PATERS CISTERCIËNSERS 50 JAAR IN NEDERLAND. Op 14 Mei 1954 wordt het gouden bestaansfeest gevierd van het Cis- terciënserklooster „Mariënkroon" te Nieuwkuijk (gemeente Vlijmen) en tevens de herdenking van het feit, dat de Orde der commune obser vantie na de Hervorming weer in Nederland gevestigd werd. Naar aanleiding hiervan heeft zich een comité gevormd om dit feest cp passende wijze te herden ken. Het Secretariaat is gevestigd Gro te Kerk 14 te Vlijmen. BEDRIJFSPENSIOEN IN DE SCHOENINDUSTRIE. De onderhandelingen tussen de federatie van Nederlandse schoen fabrieken en de werknemers-orga nisaties in deze branche over de totstandkoming van een bedrijfs pensioenfonds in de schoenindus trie, zijn met succes bekroond. Aan de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid is verzocht het algemeen pensioenfonds van de schoenindustrie voor mannelijke werknemers beneden de 65 jaar, werkzaam in ondernemingen in de schoenindustrie met uitzondering van thuiswerkers of directeuren van een N.V. per 1 Januari 1954 bindend te verklaren.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 4