miWYR LAATSTE BERICHTEN WIELRENNEN, HANDBAL TAFELTENNIS BILJARTEN van VAN MAAREN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 6 Wat op elkaar lijkt, is daarom nog niet hetzelfde. Als U goed oplet, ziet U in de tekening hierboven punten van verschil. Bij sigarettenvloei zijn er 3 punten die sterk van in vloed zijn op de kwaliteit van Uw zelfgerolde sigaret! De 3 kwaliteitspunten van Mascotte: het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Vraag daarom nooit zomaar „vloei" - vraag Mascotte! (Dit keer in de tekening 4 punten van verschil.) -TXTïu/iLlL DEN BOSCH-TILBURG-BREDA EINDHOVEN-HELMOND dierenbescherming. Het leven begint bij veertig - ook met Uw Rheumatiek! Rheumati&che Pijnen liggen op de loer. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse D. FeijenoordExcelsior 0—2 NO ADEBOH 0—3 SPRANG. N. E. O. PTT—NEO, 3—10. Deze hoge score mag niet geflatteerd genoemd worden, daar NEO in deze wedstrijd weer goed haar kansen wist te benutten. De thuisclub starte overweldi gend en probeerde de bezoekers door een hoog tempo haar wil op te leggen. Deze wisten echter na een kwartier spelen er bovenuit te groeien en het spel geheel in handen te nemen. Doelpunten konden niet uitblijven en die werden dan ook aan de lopende band gemaakt. Voor de rust wisten de bezoekers de zege reeds veilig te stellen door vijf goede doelpunten. Na de rust kreeg men hetzelfde spel- beeld te zien en spoedig werd de stand opgevoerd tot 70. Hierna kreeg de thuisclub loon naar werken en zij wisten een goed doelpunt te scoren. Nadat NEO de stand op 81 had gebracht, geloof de men het wel. In de nog resterende tijd wisten beide partijen nog tweemaal te scoren, zodat het einde kwam met een 103 overwinning voor NEO, wat ge zien de spelverbouding normaal genoemd kan worden. NEO II—Wit-Zwart II, 10—0. Deze met zoveel belangstelling tege moet geziene wedstrijd moet voor de be zoekers wel een bittere ontgoocheling zijn geweest. Niet alleen dat zij met dub bele cijfers de meerdere moest erkennen van haar plaatsgenote, doch tevens kost te hun dit het bezetten van de bovenste plaats. De NEO-reserves hebben in deze wedstrijd bewezen hun inzinking te bo ven te zijn en een hartig woordje te zullen meespreken voor de bovenste plaats. Het verband tussen alle linies was in deze wedstrijd goed verzorgd, hetgeen ook de grondslag was Voor de ovèrwinning. Het gros der doelpunten werd dan ook ver kregen uit goede combinaties. Uitblinkers in deze wedstrijd waren er niet, hetgeen getuigt voor de kracht van het elftal in zijn geheel. Scheidsrechter Wagemakers leidde goed. WAALWIJK. WIELERCLUB OLYMP1A. Op Zaterdagavond 31 October hield de wielerclub Olympia haar eerste feestavond in haar clubhuis Jac. Passier. Om pl.m. 8.15 uur werden leden en genodigden be groet door de voorzitter, die een korte inleiding hield over het doel der vereniging. Met voldoening constateerde hij dat deze vereni ging, die vorig jaar een ledental had 'van 8, thans is uitgegroeid tot 58 leden, terwijl in iedere verga dering steeds weer nieuwe leden kunnen worden aangenomen. Het bestuur, dat reeds nu bezig is plannen voor het volgende jaar uii te werken, zal ook deze winter niet stil zitten en men is bezig een apajrte kas te stichten, speciaal om de renners tegemoet te komen waar nodig is. Hij vraagt dan aile aan wezigen mede te willen werken om deze avond zo goed mogelijk te doen slagen. Er is geen speciaal programma gemaakt, om iedereen zoveel mogelijk vrijheid te geven in het brengen van een liedje of voor dracht. Verder kondigt de voorzit ter aan dat zijn dochtertje een spe ciaal liedje zal brengen, terwijl daarna de huldiging plaats zal heb ben van de renners die het club kampioenschap behaalden. En dat de stemming er al gauw in was, bewees wel het volmondig meezingen van het refrein van het eerste liedje dat gebracht werd. Daarna vond de huldiging der renners plaats en werden de prij ken uitgereikt. Iedere, renner werd apart toege sproken en aangespoord ook het volgende seizoen met dezelfde spor tieve strijdlust te rijden als dit jaar het gevai is geweest. Het verdere gedeelte van de avond werd een cabaretprogram ma afgewerkt van de beste soort, waarin zang, voordracht en muziek elkaar afwisselden. Renners die liedjes brachten hij tie guitaar, zin gende en dichtende leden; een zin gend echtpaar, kortom, er was geen ogenblik pauze. Er was een speciaal lied gemaakt op de voor- zi ter, die op zijn beurt het bestuur weer in het zonnetje zette en (lie seeds weer opnieuw andere artis- ten moest aankondigen. Dat de familie Passier alle zeilen bij moest zetten om de pl.m. 96 aanwezigen te voorzien van spijs en drank, behoeft geen betoog. Veel te gauw wees de klok het uur van eindigen aan. Door een .medebestuurslid werd dan nog een propagandistisch woord gesproken en werd medegedeeld dat ook op deze avond zich weer nieuwe leden opgaven. Dan werd precies op tijd deze feestavond gesloten met een dankwoord aan alle aanwezigen, waarbij de voorzitter vooral de voorbeeldige houding prees van iedereen op deze avond, die zo schitterend geslaagd was. Ook de familie Passier deelde mede in de ze dank voor de zeer correcte en prettige bediening. Zo werd dan dit 2e seizoen van Olympia besloten met een avond, die een uitermate prettig en gezel lig verloop had en die tot resultaat heeft gehad, dat het fundament, voor de speciale rennerskas hier werd gelegd, waarop het bestuur in vol vertrouwen voor zijn jongens kan voortbouwen en Olympia een naam zal trachten te geven, die niet zal onder doen voor haar zus terverenigingen in grotere plaat sen, VLIJMEN. Vlijmenaar aan de kop in eind klassement van de „Klassiekes" met enkele grote wedstrijden. Nu de wielerwedstrijden ten ein de zijn, is er een eindklassement op gemaakt over de verreden klassie kes, aangevuld met enkele grote wedstrijden, in totaal 13, waarbij de internationale puntentelling is toe gepast. In de navolgende 8 klassie kes: Noord-Holland, Noord-West Ne derland, Midden-Nederland, Am sterdamArnhem, Ronde van het 'IJselmeer, Acht van Bolsward, Ron de van Luxemburg, Omloop van de Kempen, aangevuld met de jubi leum-wedstrijd van de K.N.W.U.: de Wegkampioenschappen, Ronde van Overijsel, Ronde van Drenthe en de Acht van Chaam. Onze dorpsgenoot Martin Wolfs behaalde, al nam hij slechts aan negen wedstrijden deel, de mees te punten, namelijk 86, gevolgd door Krijn Post met 71 punten en Piel de Jong met 60 punten. Voor waar een mooi succes waarop hij echt trots mag zijn en wij hem hier mee van harte feliciteren. Laat dit een aanmoediging zijn voor de Vlij - mense wielrenner. We wensen hem veel succes toe voor het volgende seizoen. Z' DAMES. GEEL BLAUW (Tilburg)—WSC WSC, dat voor de rust de straffe wind, die schuin over 't veld stond tegen had, wist door haar enthou siaste spel Geel Blauw prima par tij te geven, zodat beide ploegen goed tegen elkaar opgingen. Het spel ging vlug op en neer en de aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. WSC had bij haar schie ten het nadeel van de tegenwind en de Geel Blauw-schoten vonden steeds een goede keepsler op hun weg. Na 15 minuten spelen weel spil Corrv Dekkers WSC met een goed gericht en hard schot de lei ding te geven (1-0). Hieruit putten de Waalwijk,se dames kracht een licht overwicht op Geel Blauw te veroveren, wat ze tot de rust we en te handhaven. Wanneer WSC na de rust de wind meekrijgt, wordt dit over wicht nog iets groter, maar daar er hier en daar nog wel eens iets hapert aan de dekking, krijgt Geel Blauw van tijd tot tijd kans een .uitval te doen. Tot doelpunten brengt WSC het aanvankelijk toch niet, het samenspelen vergeel men nogal eens in de voorhoede. Het is uiteindelijk weer Corrv Dekkers, die de score „met behulp van de Geel Blauw-keepster" op 20 brengt. Dit is ook de eindstand van een wedstrijd, die niet har aan trekkelijk was, wat voornamelijk te wijten was aan de zeer hinderlijke wind, die veel afbreuk deed aan de juiste balbehandeling HAARSTEEG. Het 3e team van de Tafeltennis club Victoria '51 speelde Zaterdag avond in haar clublokaal een wed- strijd tegen het sterke team van Animo '51 uit Engelen. Zoals in de lijn der verwachtingen lag, werd het een grote nederlaag. De uitslag was Victoria Ad v. Es- Th. Walk- '51 Animo '51. -,). v d. Akker 16—21 15—21 0—1 -A. Peulen 18—21 21- -23 0—1 P van VelitwA. Bouwmans 11—21 1421 Th. Walk—J. v. d Akker -2i 17—21 Ad van Es -A Bouwmans 17—21 13—21 0—1 0—1 0—1 van VeluwA. Peulen 15—21 18- Th. Walk -A Bouwmans 13—21 17- 21 0—1 21 0—1 P van VeluwJ. v. d. Akker 2—21 3—21 0—1 Ad van EsA. Peulen 12—21 17- -21 0—1 Het dubbelspel tussen de spelers Ad van EsTh. Walk en J. v. d. AkkerA. Peulen werd met 18 21, 1421 een overwinning voor de gasten. HAARSTEEG. De in café W. v. d. Loo gevestig de biljartclub Juliana speelde Don derdagavond een vriendschappelij ke wedstrijd tegen de biljartclub DVS, gevestigd in café v. d. Heij den, Stoofslraat, Den Bosch. De uitslag was DVSJuliana. G. Wollenberg-Ad Treuren 5875 S. LarosC. v. d Loo 6375 C. van BeersTh. Boelen 5660 J WollenbergF. v. Liempt 60—60 Jac. Evers-H. v. d. Heijden 6060 J. ten Vore-B. Verreijt 3000 A. JampotM. v. d. Wiel 2450 J. Aarts-W. v Ravenstein 5047 N Laros-A. v. Ravenstein 5033 Hoogste serie Totaal DVS S. 451—520 Laros 19 WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Blij en dankbaar mogen we deze keer weer enkele mooie giften mel den die zijn binnengekomen voor de beschildering van de Baardwijk- se kerk. De eerste Sinterklaasgift is binnen en we kunnen slechts hopen dat Pastoor van den Brekel met veel van dergelijke surprises ver blijd zal worden. Bezorg hem die, het zijn de mooiste Sinterklaasca deautjes die U hem kunt geven, want U helpt zijn arme kerk er mee. Zorgt U dat we heel gauw de vijfduizend bereiken? In elk geval vóór Sinterklaas? Vol verwachting klopt ons hart Vorig totaal 4716.29 Ter ere van O. L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand voor verkregen gunst 20. Een verrassende surprise: de eerste Sinterklaasgift 75 HollandBelgië 10; Wie had dat gedacht! De weddenschappremie voor de kerk van Baard wijk 5. 4.10 10.— Na een gezellig praatje Uit Tilburg kreeg ik j Voor bijzondere intentie N.N. te B. 10.— Nieuw totaal 4840.39 - DIRECTEUR DE BRUIN NAM AFSCHEID VAN HET P.T.T.-PERSONEEL. Voor de tweede maal in een tijds bestek van een maand kwam Zater dagavond het P.T.T.-personeel van Waalwijk en omgeving bijeen voor een afscheid. Het betrof ditmaal de directeur van het P.T.T.-kantoor al hier, welke per 1 November in ge lijke functie is benoemd te Sittard. Te circa half acht verenigde het bijna voltallige personeel van 't kan toor Waalwijk zich ten postkantore, terwijl ook verschillende ambtena ren uit het ressort tegenwoordig waren. Ook de heer Litjes, directeur van Kaatsheuvel, alsmede de heer Kamerman, directeur van Heusden, waren aanwezig. Toen de scheiden de directeur met Mevr. de Bruin ih j na ten kantore kwam, nam als eerste ambtenaar en chef het het kantoor Waalwijk de heer Bonis het woord. Na alle aanwezigen het welkom te hebben toegeroepen, begon de heer Bonis met er op te wijzen dat het hier een afscheid betrof dat ons al len ter harte ging. Spreker felici teerde de heer de Bruin met zijn promotie naar Sittard van harte, maar mocht dit afscheid niet laten passeren zonder de directeur te dan ken voor de meer dan prettige sa menwerking welke hij steeds van hem heeft mogen ondervinden en voor de schitterende wijze waarop de heer de Bruin de leiding van dit kantoor heeft gevoerd. Zovele ma len gaf deze directeur het bewijs van zijn grote bekwaamheid inzake de voorschriften en het postale be leid, dat hij bij al zijn ambtenaren nespect afdwong. De uitstekende sfeer die op ons kantoor onder het personeel heerst, schreef de heer Bonis voor het grootste deel toe aan de leiding van deze directeur. Spe ciaal wilde spreker echter de na druk leggen op de uitstekende ei genschappen van deze directeur als mens. Wij kunnen niet anders, al dus spreker, dan hem daarvoor ten zeerste danken. Na nog enkele interne bijzonder-- heden te hebben aangeroerd, sprak de heer Bonis tenslotte de hoop uit dat het de heer de Bruin in zijn nieuwe standplaats onder Gods ze gen steeds goed moge gaan, zowel in zijn functie als in zijn gezin. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. namens het hele personeel de schei dende directeur een prachtige vul pen aan. Ook Mevrouw bood hij ge lukwensen aan en bloemen. Hierna kreeg de heer H. v. Enge len gelegenheid om een afscheids woord te spreken namens de bestel lerskamer. Hij begon met te zeggen dat Johannes Jorgensen in een zij ner boeken schrijft, dat November de somberste is van alle maanden. Zo zal ook voor ons, aldus spreker, de eerste dagen dezer maand zeker wat somber aandoen als we de di recteur met zijn gulle lach zullen missen. Want zeer zeker zullen wij ons dit afscheid nog vaak herinne ren later, want wij hadden een di recteur welke voor ons haast niet te vervangen zal zijn, altijd bereid te helpen en de belangen zijner men sen te verdedigen en te behartigen. Wat de ambtelijke capaciteiten be treft, heeft de vorige spreker deze op uitzonderlijke wijze belicht, en om niet in herhaling te treden, wil de heer v. Engelen bij dit afscheid meer bijzonder ingaan op de hou ding van de heer de Bruin als mens. Welhaast geen enkel feit van bete kenis of een droeve of heugelijke gebeurtenis bij wie zijner mensen dan ook, of de directeur was er vol komen van op de hoogte niet alleen, maar door zijn medeleven toonde hij altijd en overal zijn diep men selijk gevoel voor ons wel en wee. Spreker feliciteerde de directeur met zijn prachtige promotie, en hij was er van overtuigd dat de heer de Bruin een werkkring kreeg in een prachtige plaats in onze mooi ste provincie, wat hem als natuur liefhebber ten zeerste zal bevredi gen. De heer v. Engelen meende Sittard gerust te mogen feliciteren met hun nieuw hoofd van dienst, en hij is er van overtuigd dat onze directeur ook daar zich op roemrij ke wijze zal handhaven. Ook deze spreker sprak voor de scheidende directeur de beste wensen uit voor de toekomst en bood een „vrachtje" rookgerij aan in de vorm van een fraaie nifluwe pijp, fa bak en sigaren De heer Litjes, P.T.T.-directeur van Kaatsheuvel, Sprak zijn schei dende collega in hartelijke bewoor dingen toe. „Partir c'est mourir un peul" Dit geldt ook zekér hier. Deze spreker legde speciaal de nadruk op de prettige samenwerking met de heer de Bruin, die zich steeds een collega heeft getoond van groot for maat. Ook de heer Litjes wenste de heer de Bruin en zijn gezin alle goeds toe in zijn nieuwe standplaats, zowel voor hem zelve als voor zijn gezin. Hierna was het woord aan direc teur de Bruin, welke begon met aan de heer Bonis dank te brengen voor zijn welgemeende woorden, maar inzonderheid voor de voor beeldige samenwerking tussen hen, die van collegialiteit aangroeide tot hechte vriendschap. Spreker ging even in op de interne aanhalingen van de heer Bonis welke hij met graagte had beluisterd en die voor hem het bewijs waren hoezeer zij elkaar verstonden. Hij sprak verder de hoop uit dat deze vriendschap ook in de toekomst bestendigd mo ge blijven tot in lengte van dagen. Ten aanzien van de woorden die „Driek" gesproken had, meende spreker dat als het tiende part van wat hem was toegewenst in vervul ling zou gaan, dit nog ruim voldoen de zou zijn. Wat ik voor jullie ge daan heb, alsdus spr., heb ik ge woon beschouwd als mijn plicht, welke ik als zodanig gaarne heb ge daan, en heb ik slechts gehandeld zoals ik meen dat een goed hoofd van dienst moet handelen. Spreker dankte tenslotte het ge hele personeel voor hun plichtsge voel en twijfelde er niet aan of nu onder de heer Bonis, zowel als later onder de nieuwe directeur, zou hier alles naar wens gaan. Hij wenste het gehele kantoor Waalwijk het al lerbeste toe voor de toekomst. Ook ten aanzien van collega Lit jes meende spr. wederkerig ook hier vriendschap bestendigd te zien en ging hij wat dieper in op de tech nische toespelingen door de heer Litjes geuit. Spreker dankte ook hem voor de betoonde hartelijke collegialiteit. In zijn dankwoord voor de ont vangen geschenken, gewaagde spr. óver het voornemen om in zijn nieu we standplaats (in tegenstelling met hier) niet meer te roken, doch met hetgeen hij thans hier kreeg, ver ging dit goede voornemen met één slag in rook. Na een zeer geestige vergelijking van de ontvangen vulpen met het graf van Toetankamon wenste spr. al de aanwezigen het allerbeste toe en eindigde hij met de uitnodiging hem in Sittard eens met een bezoek te vereren, welke uitnodiging met applaus werd begroet. Hiermede was het officiële gedeelte geëindigd en bleef men na het ronddienen van koffie, gebak en een rokertje nog een poosje gezellig ten kantore bij een. BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN JAARVERGADERING K.A.B.O. WAALWIJK. De afdeling Waalwijk van de K.A.B.O. hield dezer dagen in de Gildenbond de jaarvergadering, waar de voorzitter, de heer A. Glou- demans, de Districtsbestuurder, de heer F. H. v. Hest, de geestelijke adviseur, Kapelaan Ras, de nieuwe leden, P.T.T.-personeel en de ove rige talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette. Het jaarverslag van de secretaris en penningmeester werd onder ap plaus goedgekeurd. De zittende be stuursleden werden allen herkozen. De ingekomen stukken gingen ver volgens vlug onder de hamer door. Dan kreeg de heer v. Hest het woord. Hij gaf een breedvoerige toelichting op verschillende punten die voor de leden zeer belangrijk waren. Zijn uiteenzetting werd door de leden van de K.A.B.O. aandach tig gevolgd. Vervolgens werd dhr W. Swin kels, die wegens zijn gevorderde leeftijd als P.T.T.-lid de dienst met pensioen heeft verlaten, door dhr H. van Engelen met welgekozen woorden gecomplimenteerd, waar na de voorzitter hem een woord van dank bracht voor wat de heer Swin- kels als lid van de organisatie is ge weest. De voorzitter overhandigde de heer Swinkels namens de afde ling een geschenk. Van de rondvraag werd door tal rijke aanwezigen gebruik gemaakt. De vragen werden door de voorzit ter beantwoord en door de heer v. Hest nader toegelicht. De geestelijke adviseur, Kapelaan Ras, richtte zich tenlsotte tot be stuur en leden en spoorde hen aan de organisatie trouw te blijven, zo dat deze afdeling van de K.A.B.O. verder zal groeien en bloeien. De voorzitter dankte de verschil lende spreker en de leden voor de schitterende medewerking. BRAND. Toen we in ons vorige nummer schreven over een brandje in de St. Antoniusstraat, vermeldden we abussievelijk het adres St. Antonius straat 92, dit moest zijn no. 95. AGENDA. Woensdag 4 November 8 uur re petitie Dameskoor Oefening en Vermaak in de Twee Kolommen. Zondag 8 November 12 uur repe titie Mannenkoor Oefening en Ver maak in de Twee Kolommen. RIKCONCOURS Voor het Rikconcours van mor gen Dinsdagavond half half acht in Hotel De Twee Kolommen is veel belangstelling. Om de organisatie er van goed te doen slagen verzoekt het bestuur de dames en heren die zich nog niet hebben aangemeld, dit noa deze avond te doen Er worden 3 ronden van 20 gif- 'ien gespeeld. Na elke ronde wordt van tafel verwisseld en krijgt u andere dames en heren tegenover u. Voor een goed verloop is dus aanmelding van tevoren gewenst. Wilt u een gezellige kaartavond met kans op een prachtige prijs, geeft u zich dan vandaag op bij de Bieb, Markt, telefoon 2634. Eenieder is welkom. Neem U in acht - neem Kruschen. Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloedzuiveren- de organen. Zolang die maar 'krachtig blijven werken, worden pijnverwekken- de onzuiverheden op natuurlijke wijze afgevoerd en hebt II van rheumatiek geen weet... GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Zilveren kettinkje; Engelse sleu tel; portemonnaie met inhoud; ro zenkrans in étui; herenshawi; arm bandje; rechter glacé dameshand schoen; ceintuur; nummerbord; aantal contact- en koffersleuteltjes; rechtersc'hacht van dameslaars; 3 theedoeken; damespolshorloge; ac- tetas met inhoud (bruin); 1 paar gele glacé handschoenen; {por.t- broek en kousen; rood geruit tasje met inhoud; hond; herenhand schoen, groene portemonnaie met inhoud; aansteker. Verloren Voetrust van motor; 1 paar brui ne damesglacé's, portemonnaie m. inhoud; dame.spolshorloge; kin dersandaaltje; huissleutel; zwarte glacé dameshandschoen; gouden ring; zwarte portefeuille met in houd; boodschappenmandje; rij wiel, 1 paar witte gymschoenen; rode shawl; loonzakje met inhoud, gebreide linkerwant; bruin lederen portemonnaie met inhoud; stetos- coop. GEVLUCHTE AMERIKAANSE SOLDAAT SPIONNEERDE VOOR DE RUSSEN. Een Amerikaanse militaire recht bank in Berlijn heeft de 21 jaar ou de Amerikaanse soldaat Robert Do- rey oneervol uit de dienst ontslagen "en tot 15 jaar dwangarbeid veroor deeld wegens desertie en spionnage voor de Russen. Dorey was in 1952 naar de Sovjet zone gevlucht, nadat hij een van zijn kameraden had bestolen. De Russen stuurden hem naar de Ame rikaanse zone van Duitsland terug om voor hen te spionneren. Een agent van de MVD hield hierbij toe zicht. Aan deze agent heeft Dorey de militaire installaties laten zien die in de buurt van zijn legereen heid lagen. Daarna ging hij naar Oost-Duitsland en schreef verschil lende artikelen voor de „Prawda" en de communistische Oost-Duitse bladen. Vervolgens kreeg hij werk in een staatsbakkerij. In deze perio de werd hij vijf keer door de Sov- jet-politie gearresteerd en beschul digd van spionnage tegen de Sovjet- Unie. In Augustus van dit jaar had Dorey genoeg van de Russen en vluchtte hij naar West-Berlijn te rug. DODE EN TWEE GEWONDEN BIJ MOTOR-ONGELUK. Bij een motor-ongeluk te Garrels- weer in de gemeente Loppersum, is bij een verkeersongeluk een 9-jarige jongen gedood. Een volwassen man en zijn 8-jarig dochtertje Werden ernstig gewond. De eigenaar van een motorrijwiel, J. v. d. M., die stuurman op een coaster is, reed door het dorp, ter wijl hij voor op de benzinetank de 9-jarige J. B. en op de duo zijn 8- jarig dochtertje liet meerijden. De jongen mocht de motor besturen, terwijl v. d. M. de handen op de rug hield. Waarschijnlijk is de jongen de macht over het stuur kwijtge raakt. De motor reed tegen een ce menten paaltje dat aan de kant van de weg stond, vloog over de kop en kwam met de berijders tegen een boom terecht. De 9-jarige jongen kwam onder de motor te liggen en was op slag dood. Van de M. liep een schedel- basisfractuur op. Ook zijn 8-jarig dochtertje werd ernstig aan 't hoofd gewond. Zij zijn in zorgwekkende toestand naar het academisch zie kenhuis in Groningen overgebracht. BENZINE IETS GOEDKOPER. Met ingang van 2 November zal de prijs van autobenzine met 0,2 cent per liter worden verlaagd. Deze verlaging houdt verband met een wijziging in de zeevrachttarieven.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6