DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langsiraatse Courant QRUHEN ELSHOUT VLUMEN HEUSOEN HAARSTEEG SPRANG Overwinning is grooi WASPIK CAPELLE RAAMSDONKSVEER m Mi aaiüttfitt mmmbiiss Koningin Juliana VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN HET GROENE KRUIS. MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO1\M HET ZUIDEN /*- 1 76e JAARGANG Na. 89 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" INENTING TEGEN POKKEN. L„ üuttgllïirlifi|tiB~Ti 'jT*""reii>MyiT A.s. Woensdag 11 Nov. is er in de Meisjesschool, Stationsstraat, van half 4 tot 4 uur gelegenheid tot kosteloos in enten tegen pokken voor kinderen bene den 1 jaar. PATROONSFEEST. De jeugdbeweging het Jongensgilde viert Maandag het patroonsfeest, op de feestdag van St. Maarten, s Morgens is er een groepsmis en s avonds zal het St. Maarten-spel plaats vinden en tocht naar de zieken. ONTWIKKELINGSAVOND. Hedenavond, Maandag 9 Nov., zal in de gymnastiekzaal de tweede ontwikke lingsavond worden gegeven. De Eerw. Pater Dirks, van het Retraitehuis Loyola zal op deze avond spreken over „De nood der jeugd." Een zeer actueel on derwerp, dat zeker zeer velen naar de gymnastiekzaal zal doen gaan. Aanvang 8 uur precies. WINKELIERS-ACTIE. De gezamenlijke winkeliers zullen ook dit jaar weer een grote actie op touw zétten. De bedoeling is dat de twee laat ste weken voor het St. Nicolaasfeest bij aankoop van 1 een kassabon wordt ge geven, waarmee men kans heeft op een der vele waardebons die tot een bedrag van ruim 1000 beschikbaar worden ge steld. Voor de jeugd heeft men deze keer geen etalagewedstrijd, maar een winkel actie-courant met een speciale jeugdprijs- vraag. Onder de goede oplossers zullen enkele waardebons worden verloot. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Evenals andere jaren zal ook nu weer St. Nicolaas met gevolg een bezoek aan Elshout brengen. Over de juiste datum en uur aan aankomst moet nog met de secretaris van de Sint gecorrespondeert worden. ELSHOUT VOORUIT. Het dagelijks bestuur van Elshout Vooruit vergaderde. Met kennisgeving waren afwezig de Weleerw, heer Ka pelaan en de heren D. vd. Brink en P. van Huiten; zonder kennisgeving de heren H. Portier en C. Klijn. Na opening en welkom door de voor zitter de heer P. Janssen, las de secre taris de heer C. Boelen de notulen van IS Sept. die onder dank werden goed gekeurd. Ingekomen was een verzoek van Dru- nens Toneel om op Zaterdag 28 Nov. een uitvoering te geven van Polly Per kins. Dit werd goedgekeurd. De vor mingscursus voor de jeugd' had nog steeds de belangstelling van de Z.E. heer Pas toor. In verband met de cursussen die in Drunen gegeven worden vanwege de K.A.B. en N.C.B. oordeelde men het be ter in het nieuwe seizoen bijtijds te be ginnen en er nu maar van af te zien. Voor de ontspanningsavond had men zich van de medewerking verzekerd van een muziekensemble uit de parochie. Ge tracht zou worden ook nog een komiek te arrangeren. De ontwikkelingsavonden zullen wor den verzorgd door de Eerw. Paters Fi- dentius en Chrysostimus en de heer Bechtold, terwijl nog contact zou worden opgenomen met de heer Th. van Steen van „Ons Erf" te Berg en Dal. Tweede Kerstdag zal er een Kerst avond gehouden worden, bestaande uit zang, declamatie en toneelgroepen rond het Kerstgebeuren. TAFELTENNIS. Het eerste team van de tafeltennisclub De Smashers speelde tegen Animo '51 III uit Engelen en wist met 91 te winnen. Het 2e team verloor van Victoria '51 I uit Haarsteeg met 0—10. Het eerste team heeft nog geen wedstrijd voor de com petitie verloren. Mooi succes. Op 't Zondag gehouden concours voor Accordeon- en Mond-accor deonverenigingen te 's-Gravenhage, wist onze plaatselijke Mond-accor deonvereniging „Doppio Movimen- to" onder leiding van directeur J. v. Helvoirt, de 2e prijs te behalen met 320 punten. Voorwaar een mooi succes, voor al omdat deze jonge vereniging voor de eerste keer op concours ging. Supportersclub opgericht. Verleden week werd in café H. Boom de supportersclub Vlijmense Boys definitief opgericht. In het be stuur werd gekozen: H. Boom, voor zitter; M. Berkelmans, secretaris; C. v. d. Dungen, penningmeester; E. Smits, commissaris. Degenen die nog lid wensen te worden, kunnen zich opgeven bij café H. Boom. Wonderbare aardappeloogst. Bij de landbouwer Fr. Moonen, Voordijk 8 alhier, oogstte men een j aardappelenbos ijzelster, die 8 kg. aardappelen opleverde. J aarvergadering Postduiv enveren. De Zwaluw. Zaterdag 7 Nov. hield de Post duivenvereniging De Zwaluw haar jaarvergadering in café Oremans. Om ruim 7 uur opende de voorzitter- de vergadering en wenste alle leden welkom. Na inning der contributie en voorlezing van de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, werden de kampioens-diploma's uit gereikt voor 1953. De voorzitter wenste allen proficiat met het be haalde succes en hoopte op de in geslagen weg voort te gaan. Daarna werden inschrijfbiljetten uitgereikt voor de Kring-tentoonstelling te Nieuwkuijk, die Zondag 15 Nov. moeten worden ingeleverd op de bekende adressen. Dan volgde het voorstel van H. Oosterwaal om het inleggeld voor lidmaatschap te ver lagen en te brengen op f 5.dona teurs 3.—, wat algemeen werd aangenomen. Hierna volgde 't jaar overzicht van de penningmeester, en een flink batig saldo was 't eind resultaat. Een woord van dank voor zijn correct en zuinig beheer is hier op zijn plaats. Tot kas-controleurs werden benoemd W. Roestenburg en C. v. Helvoirt. Hierna volgde de huldiging van J. Oosterwaal voor zijn 25-jarig lid maatschap als bestuurslid van De Zwaluw. De voorzitter dankte voor het vele werk dat door hem was verricht on overhandigde hem een prachtige harloge, geschonken door de leden. De heer Oosterwaal dank te voor deze attentie. Dan volgde de bestuursverkiezing; de aftredende voorzitter stelde zich niet herkiesbaar vanwege zijn hoge leeftijd en wilde het aan jongere krachten overgeven. De eerste stem ming bracht geen resultaat, maar bij de tweede stemming werd M. Liebregts tot voorzitter gekozen. De nieuwe voorzitter dankte de heer H. de Laat voor het vele werk voor de vereniging gedaan; hij zeide dit nooit te kunnen volbrengen, doch v/el te zullen trachten dit zo goed mogelijk te doen, en hoopte, wan neer bij de oud-voorzitter om raad gevingen werd aangeklopt, op zijn medewerking mocht worden gere kend. Hierop kon de voorzitter en ie dereen rekenen. Dan volgde stemming om de ver der aftredende bestuursleden. J. Oosterwaal moest wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid be danken; in de tweede stemming was het bestuur in zijn geheel aangevuld met J. Kiviets, L. de Laat en J. v. d. Dungen. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt en alle vragen wer den bevredigend beantwoord. Hierna sluiting door de .voorzitter met een afscheid. JUBILEUM ZUSTER PAARDEKOOPER. Zondag 8 Nov. werd het 25-jarig ju bileum van Zuster Paardekooper ge vierd. De dag begon met een plechtige Hoogmis tot intentie van de Jubilaresse, welke om 9 uur werd gehouden en op gedragen' door de geestelijk adviseur van het Wit-Gele Kruis, de Zeereerw. heer Pastoor Heesakkers. Daarna was om 12 uur de huldiging in het patronaat, met medewerking van de harmonie en zangvereniging en aanbie- ding van cadeaux en daarna receptie. Toen om 12 uur de Harmonie en Zang- vereniging in het patronaat arriveerden, was de zaal tjokvol en namens de voor zitter wenste de heer M. Wagenberg alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzon der de Zeereerw. heer Pastoor, Dr. Aus- I sems, mede-directeur van de Prov. bond van het Wit-Gele Kruis, Dr. Smit van de Centrale Volksgezondheid uit Den Haag, Burgemeester van Hout, vele af- gevaardigden van het Wit-Gele Kruis uit de omgeving, vele Wijkverpleegsters en vele Vlijmenaren. Het eerst sprak de voorzitter de heer J. van Wagenberg de jubilaresse toe en dankte voor het vele werk gedaan voor zieken; steeds stond zij klaar waar hulp nodig was; hij bracht verder dank voor wat Zuster Paardekooper in Vlijmen tot stand had gebracht. Spreker dacht nog terug aan 1948 toen zij na 20 dienst jaren nog op examen ging; niets was haar teveel en ook hier slaagde zij met suc ces. Hierna overhandigde de voorzitter het cadeau, bijeengebracht door de Vlij menaren, zijnde een gouden horloge, fau teuil en stoelen; met een: lang zal zij leven, besloot de voorzitter zijn rede. Hierna sprak de geestelijk adviseur, Pastoor Heesakkers de jubilaresse toe. Het eerst roemde spreker het liefdewerk wat zij dagelijks deed: de wonden ver zachten, ook al was er geen hulp meer. Velen zijn U hier dankbaar voor. Hier na haalde spreker enkele van de voor naamste dingen aan die zij tot stand ge bracht liad: de tbc-bestrijding, werk voor Ouden van Dagen, Kinderuitzending; verder teveel om op te noemen, maar allen weten het en zijn U daarvoor zeer dankbaar; Uw naam mag hier met ere worden genoemd Tot besluit van zijn rede sprak Z.E. de hoop uit dat God haar nog vele jaren moge sparen om het liefdewerk met volle ijver te blijven be hartigen. Hierna sprak Dr. Aussems, mede-di- recteur van het Wit-Gele Kruis van de Prov. bond. Spreker prees op de eerste plaats de bijzondere kwaliteiten waar over zij beschikte; voor niets was zij niet uitgekozen voor het opleiden van wijk verpleegsters, tevens behartigde zij de kraamverzorging. Zij had de zorg voor de ouden van dagen, zelfs wist zij het tot stand te brengen dat de ouden van da gen bij de Koningin op bezoek gingen. Zij was haar beroep, een beroep van naastenliefde, trouw. Spreker eindigde zijn rede met het overhandigen van de onderscheiding der nationale federatie aan Zuster Paardekooper. Hierna sprak Dr. Smit namens de Cen trale Volksgezondheid uit Den Haag. Spreker was blij om personolijk naar Vlijmen te kunnen komen om Zuster Paardekooper te kunnen feliciteren en dank te brengen voor wat zij voor het WitGele Kruis heeft gedaan. Hij dankte voor het liefdewerk steeds verricht en hoopte dat zij op dezelfde wijze voort zou gaan. Hierna sprak de districtszuster, bracht dank voor de medewerking steeds onder vonden en hoopte dat zij steeds op haar goede raadgevingen en hulp mag blijven rekenen in het belang van het algemeen. Met de hoop nog vele jaren samen te werken voor de kring, besloot zij haar rede. Hierna nam Burgemeester van Hout het woord. 25 jaar hebt U gewerkt; dag en nacht hebt U klaar gestaan voor de volksgezondheid; heel de gemeenschap is U daarvoor dankbaar. Veel nuttig werk hebt U verricht, zoals tbc-bestrijding; de Kinderuitzending kwam door uw mede werking tot stand en met succes; voor de Ouden van Dagen hebt U veel bereikt; ook zij zijn U dankbaar. Wanneer het stichten van een nieuwe bouw voor ou den van dagen is tot stand gebracht, waarvan reeds sprake is, zult gij met nog meer voldoening terug zien op het mooie werk. Uit de bewijzen van dankbaarheid voor uw hulp aan zieken (persooniijk heb ik dit ook ondervonden), zijn wij U allen zeer erkentelijk. Spreker besloot zijn rede met: Voorwaarts in het belang van de Vlijmense gemeenschap Notaris Huijbregts sprak namens de Harmonie en de Zangvereniging en deed dit met genoegen, om deze dag voor haar op te luisteren met muziek en zang. Vooral voor het werk van naasten liefde zijn wij allen 'U dankbaar, zei hij. na nog verschillende uiteenzettingen over het vele goede werk gedaan voor de volksgezondheid, besloot spreker zijn rede met: Dat het U gegeven moge zijn met Gods huip nog vele jaren in ons midden te vertoeven. JJe voorzitter de heer J. van Wagen- berg bracht namens het Wit Gele Kruis dank aan aiie spreeksters en sprekers, voor de mooie woorden gericht tot de jubilares. Hierna sprak Zuster Paardekooper een dankwoord tot alle aanwezigen. Op de eerste plaats voor de hartelijke en mooie woorden gesproken en voor de mooie cadeaux van heel de parochie, voor de vele gelukwensen van wijd en zijd ont vangen voor het plaatselijk Wit Gele Kruis. Ik zal steeds blijven trachten zo veel het in mijn vermogen is de belangen van de gemeenschap te behartigen. Dan bracht zij dank aan alle spreeksters en sprekers, aan Dr. Aussems voor de mooie onderscheiding, aan de Prov. Bond voor de prettige samenwerking, aan de distr.- zuster voor de mooie woorden, evenals aan Dr. Smit, inspecteur Volksgezond heid, de Zeereerw. heer Pastoor, Burge meester van Hout, aan Notaris Huij bregts voor de medewerking om deze dag op te luisteren met de mooie muziek en zang en overhandigde uit dankbaarheid beiden een gesloten couvert. Zij bracht dank aan de voorzitter van het Wit Gele Kruis voor de hartelijke woorden en voor het vertrouwen steeds mij geschonken in het belang van de volksgezondheid. Verder dank aan al len die hebben medegewerkt om deze dag voor mij tot een onvergetelijke te maken. Na allen nog in de gelegenheid te hebben gesteld om de jubilaresse te feli citeren, werd deze huldiging besloten. Gaarne brengen wij langs deze weg onze gelukwensen en nog vele jaren. pen zomer gehouden graslandwedstrijd bekend gemaakt, met mondelinge toelich ting, wat voor de aanwezigen zeer leer zaam was. Na een korte toelichting door de voor zitter geven allen zich op voor de vor mingscursus en kadercursus aardappel selecteur; ook zal door de afdeling wor den deelgenomen aan de kringretraite die te zijner tijd zal worden gehouden. Er werd besproken om in de komende winter een bonte boerenavond te organi seren en voor het eerst werd in de afd. overgegaan tot het toepassen van her sengymnastiek, hetgeen zeer geslaagd mag worden genoemd. De technische adviseur de heer G. G. Klijn en de heer Jansen, assistent van de RLVD, Voerden beiden het woord; ze wezen vooral op het feit dat alle leden spontaan moeten meewerken en verder moeten deelnemen aan alle activiteiten die er geboden worden. Er werd besloten om iedere maand te vergaderen en telkens met hensengym- nastiek, waar dan in het vervolg punten waardering voor zal plaats hebben. Van de rondvraag die hierna volgde, werd druk gebruik gemaakt. Met een opwekkend woord van de geestelijk adviseur, waarin hij er op wees vooral de geestelijke belangen niet te verwaarlozen, werd de vergadering ge sloten. BILJARTEN. Met de onderlinge biljartcompetitie die door de plaatselijke biljartclubs evenals andere jaren ook dit jaar weer wordt gehouden en waarvoor een prachtige wisselbeker beschikbaar is, is Donder dagavond een aanvang gemaakt. De uit slagen waren: Afd. A De Hut IDe Gouw I Th. Siegers—A. v. d. Wiel 73—75 P. TheunissenJ. de Gouw 57 75 K. KoksH. v. d. Heijden Jr. 5375 J. KoksG. de Groot 75—33 A TimmermansJ. v. Asseldonk 75 75 Uitslag 20 voor De Gouw I. Hoogste serie J. Koks 16 car.; hoogste gemiddelde J. Koks 6,25. Afd. B: W. Zeeuwen IIW. v.d. Loo II: Jac. Treuren—W. v. Ravenstein 6047 Th v. GestelB. Verrijt 6060 i J. KoksG. v. d. Wiel 6058 j M. v. d. Water Mzn. T. v. Ravenstein 4260 I M. v. d. Water Brzn.J. v. Bokhoven 6040 Uitslag 2—0 voor W. Zeeuwen II. Hoogste serie M. v. d. Wdter Mzn. 12 i car., hoogste gem. J. Koks 2. j A.s. Donderdag worden gespeeld i Afd. A: W. Zeeuwen IW. v. d. Loo I. Afd. B: De 'Hut II—De Gouw II. VERGADERING R.K.J.B. Onder voorzitterschap van P. v ,d. Brandt Wzn. hield de plaatselijke afde ling van de RKJB Vrijdagavond in café J. van 'Oijen een algemene vergadering die zeer druk was bezocht. Naast de geestelijke en technische ad viseurs, was eveneens aanwezig de as sistent van de RLVD, dhr. Jansen; deze vergadering kenmerkte zich door een streven van alle aanwezige leden om de afdeling meer en meer te ontplooien en aan diverse acties die nog op het pro gramma staan deel te nemen. De voorzitter kon dan ook na de ge bruikelijke opening, tot zijn vreugde me dedelen dat de vereniging zich in een blijvende groei mag verheugen en spoor de allen aan de ontwikkelingsgang die 't boerenbedrijf door de steeds verder gaan de mechanisatie met zich mede brengt te volgen, opdat er later de vruchten van kunnen worden geplukt. Na een onderlinge bespreking werd be sloten een stalwedstrijd te organiseren en werden de prijzen van de in de afgelo- J. Hendriks Zn., Rosmalen 1 I. v. Oosterhout, Haarsteeg Th. v. Horen, Herpt 16,400 16,359 Ter gelegenheid van de sluiting van het dijkgat bij Ouwerkerk heeft Koningin Juliana Zaterdagmiddag voor beide radiozenders en voor de televisie de volgende rede uitgesproken: „Landgenoten, de dijken zijn dicht. Het einde van de ramptoe stand is in zicht. Wij verwachten, dat ons grondgebied binnen korte tijd herwonnen zal zijn. Op dit ogenblik mogen wij elkander geluk wensen. De ramp bleek groter dan er ooit tevoren in onze geschiedenis een is geweest. Een heel leger van voortreffelijke vaklieden en ge oefende soldaten werd voor deze strijd uitgerust, met een staf van uitnemende ingenieurs en theoretici en met een enorm arsenaal aan materiaal. Omvangrijk waren de voorbereidingen. Toch waren in Februari reeds 33 stroomgaten gedicht, in Maart 53 en in Augustus 67. Dikwijls liep het mee, zoals bij de dichting van het reusachtige gat bij de Schelphoek. Vaak ook waren er tegenslagen, waarvan die bij dit laatste gat, bij Ouwerkerk, de zwaarste was, zodat toen een heel nieuw plan werd vereist en uitgevoerd. Thans is ook dit laatste gelukt en met vertrouwen wacht ons volk op de afwerking en vol tooiing van heel het werk op het verder herstel der dijkbescha- digingen en het droogpompen, waarmee het stadium van de weder opbouw voor het toekomstig leven van alle delen van het rampge bied wordt bereikt. De overwinning is groot en groot is ons aller dankbaarheid jegens velen, die met uitermate grote inspanning van lichaam en geest heb ben gestreden, volgehouden en overwonnen, en boven dat alles uit jegens God ,die ons deze overwinning in handen gaf. Hoe klein is de mens tegenover de krachten der natuur. Hoe kunnen enige ku bieke meters water soms reeds niet al zijn levensgeluk verwoesten. Maar ook, hoe groot kan hij zijn, wanneer het beste in hem wordt opgeroepen; wanneer hij in tegenspoed zich weet schrap te zetten en te strijden, en geestelijk zo al niet stoffelijk sterker blijkt dan wat hem belaagt, in het geloof, dat God, hoe dan ook, eenmaal alles ten goede zal doen keren. De slagen aan ons grondgebied en aan onze welvaart gebracht, zullen worden hersteld, maar de wond in veler hart is nog open. Alleen de grote, oppermachtige heelmeester kan, evenals ons land, ook ons leven vernieuwen. Wanneer een ramp als deze dit alles heeft verwoest, dan mogen wij de bezoeking, waarmee wij worste len, niet laten voorbijgaan, tenzij dat die ons zegent. moois te zien werd gegeven, wist het Gapelse elftal tenslotte te zegevieren en won met 10. De Harmonie Marijke verleende haar medewerking door het spelen van marsmuziek, wat zeer op prijs werd gesteld. COLLECTE-OPBRENGST. In de Ned. Herv. kerk alhier werd n collecte gehouden ten bate van het Prot. Ziekenhuis te Den Bosch. De opbrengst bedroeg 51. LAAGSTE INSCHRIJVER. Onze stadgenoot de heer Ad. Smits was met 124.370 de laagste inschrijver bij de aanbesteding die Donderdag j.l. te Hedel plaats vond, voor de bouw van 14 arbeiderswoningen te bouwen in en voor rekening van de gemeente Hedel. AANBESTEDING. 'Onder architectuur van de heer H. Baaijens alhier, werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur voor rekening van de heer J. M. Verhoe ven uit Bern. De inschrijving leverde het j volgende resultaat op. i J. van Eek, Genderen 18,400 j J. van Dullemen, Ammerzoden J8.150 j I DANKUUR. NED. HERV. KERK. A.s. Woensdagavond half acht zal in de Ned. Herv. Kerk alhier dankuur voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan IDs. C. Streefkerk. ORANJEVERENIGING JULIANA. De Chr. Oranjevereniging Juliana al- hier houdt a.s. 'Donderdag 12 Nov. des avonds 8 uur in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. Jaarversla gen, Bestuursverkiezing, Bespreking sa menwerking met de Oranjeverenigingen uit de gemeente enz. Deze vergadering zal een enigszins feestelijk karakter dragen. Het bestuur vertrouwt dat vele leden van hun belang stelling zullen blijk geven door deze jaar vergadering bij te wonen. OPBRENGST COLLECTE. De in de Geref. Kerk alhier gehouden collecte tijdens het dankuur voor het ge was heeft ruim 446.opgebracht. J.l. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van NEO alhier de aangekondigde voetbalwedstrijd gehouden ten bate van het Groene Kruis, tussen samengestelde elftallen uit de Capelse en Sprangse voetbalverenigingen. De wedstrijd werd bijgewoond door ca. 400 personen; het koude weer heeft natuurlijk aan het be zoek geen goed gedaan. 'De burgemeester bracht de bal aan het rollen. In een wed strijd waarin op voetbalgebied niet veel NIET AANGENOMEN. Ds. R. W. Steur te 'Ouddorp Z.H. i heeft het beroep naar de Ned. Herv. ge- meente alhier niet aangenomen. DANKSTOND VOOR HET GEWAS. De dankstond voor het gewas, welke j a.s. Woensdagavond in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse zou worden ge houden en in welke dienst de consulent Ds. Verweij uit Waalwijk (Besoijen) hoopte voor te gaan, gaat die avond niet door en zal nader worden vastgesteld. GEEN SLECHT BEGIN. i Zaterdagnamiddag werd te Sprang op het NEO-terrein een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een combinatie van de Ca pelse voetbalclubs HNC en Wit Zwart en een elftal gevormd uit spelers van de Sprangse verenigingen SDO en NEO en de Vrijh. Boys. De opbrengst van deze wedstrijd, welke ten goede komt aan het Jubileumfonds van Het Groene Kruis bedroeg 208.54, n.l. een bedrag van 164.15 aan entree, terwijl de speldjes verkoop 44.39 opbracht. ST. NICOLAASFEEST. Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer de leerlingen van de Koningin Ju- lianaschool ter gelegenheid van St. Ni colaas een gezellige middag aan te bie den. Voor dit doel zal een beroep wor den gedaan op de offerzin der inwoners, om dit Kinderfeest zo goed mogelijk te doen slagen. NUTSAVOND. Voor het departement Langstraat van de Maatschappij tot Nut v. 't Algemeen trad Woensdagavond te Waalwijk in hotel Verwiel als spreker op Dr. H. Groot uit Laren. Nadat de voorzitter van 't Nut Dr. de Groot bij de aanwe zigen, jammer genoeg zo'n klein aantal, had ingeleid, hield deze een interessante, leerzame beschouwing, toegelicht met lichtbeelden over: „Wonderen van de sterrenhemel". Met intense aandacht volg de men deze begaafde spreker, die gro ter belangstelling verdiend had, in zijn uiteenzetting. De eerstvolgende Nutsavond welke 18 Dec. a.s. in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart wordt gehouden, zal de heer K. J. Junius Ingerman, die lange tijd in Centraal Afrika heeft ge woond, een lezing met muziek en eschit- terende lichtbeelden houden over: „Het Negervraagstuk". SPREEKBEURT. Daartoe uitgenodigd door de plaatse lijke Ned. Herv. verenigingen op Geref. grondslag hoopt Ds. van der Ent Braat uit Opheusden Gld. Woensdagavond half 8 in de Herv. kerk alhier een spreek beurt te Vervullen. VOETBAL. WaspikWhite Boys, 10. De plaatselijke ontmoeting Waspik— White Boys eindigde met een 10- overwinning voor Waspik onder protest van de White Boys. Het was een harde wedstrijd zonder fraai spel. Bepaald fair kan men het spel ook niet noemen, maar onder strenge leiding van de scheidsrechter, die deze wedstrijd op eminente wijze leidde, kwam men toch zonder ernstige inciden ten tot het einde. Na een half uur spelen maakte Jos Langermans het enige doelpuntje. Het was een mooie goal. Waspik is nog wel enige malen doorgebroken, maar diverse mooie kansen worden gemist. Ook de goalgatter van de White Boys, Han van Etten, kon geen goaltje geforceerd krij gen. Over het algemeen was Waspik iets in de meerderheid. P. de Klijn liet enkele keren een mooie dribbel zien. In de tweede helft nam de rechtsback van Waspik, H. de Wi1een keer de bal in handen, in de veronderstelling dat het achter-bal was. Nadat de grensrechter, de beide grensrechters waren neutraal, verklaard had dat de bal inderdaad ach ter geweest was, nam ook de scheids rechter dat standpunt in en gaf een doel- schop. Na de wedstrijd protesteerde de White Boys tegen deze doelschop, die volgens hen een penalty had moeten zijn. De penalty werd na de wedstrijd nog genomen en door Han van Eetten inge schoten. Zo eindigde deze spannende match met een 10 overwinning voor Waspik, on der protest van de White Boys. ST. NICOLAAS. Naar wij van de Goede Sint vernemen zal de Heilige Man niet op Zondag 15 Nov. a.s., maar op Zondag 22 Nov. een rondrit door Waspik maken. FEESTELIJKE GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar A. Broeders-Snijders is bij zijn gouden huwelijksfeest Donderdag l j.l. aardig in de bloemetjes gezet. Het is l een prachtig feest geworden. De Tuin straat was feestelijk versierd, er werd algemeen gevlagd en voor het feesthuis was een mooie ere-boog aangebracht. Een grote stoet bruidjes begeleidde het gouden paar en de familie in de morgen uren naar de kerk en dezelfde stoet ging na de H. Mis weer naar de woning van het paar, waar tijdens de receptie, na mens de buurtvereniging het jubilerende paar een cheque werd aangeboden, als een tastbaar blijk van het meeleven van de gehele buurt. Heren geestelijken en an dere belangstellenden kwamen het gou den paar hun gelukwensen aanbieden. De dag werd door de familie vanzelf sprekend in een feestelijke stemming doorgebracht; en deze stemming bereikte een van haar hoogtepunten toen des avonds de harmonie De Eendracht een serenade kwam brengen. Ook de buurtvereniging deelde de vol gende dag in de feestvreugde. Het was een prachtige viering van de gouden bruiloft van dit sympathieke echtpaar.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5