TCMLWT] DE LSNGSTIIMÏ Waalwijkse en Langstraatse Courant BRÜNEH y L IJ NI E N HAARSTEEG BIOSCOOP-PROGRAMMA. Firma A. Holtgrefe, Magazijn De Biekorf ned., herv. kerk waalwijk. Voor Uw SPEELGOEDEREN slaagt U zeker bij A. S. ZONDAG BAL in „THALIA." tanden wie j adem Fris Brandend maagzuur blust U in een mum... VRIJDAG 20 NOVEMBER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 92 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m m. Contract-advertenties speciaal tarief. Dure,»,: GROTESTRAAT »5, WAALWOK - TEL. «1 - O. v»n BEBRPENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL - TEL. MOK ZONDAGSDIENST 22 November 1953 Arts: Dr Langemeijer Apotheek: Nijman. Zondag 22 November 1953 10 uur: Ds. W. L. Jens - Bediening H. Doop Zang kerkkoor Collecte „Geest. Belangen" GEEF DE GEMEENTE EEN GESCHENK. Hierbij de eerste lijst van ingekomen giften voor het geschenk aan de gemeen te (waarvoor Waalwijks Belang het ini tiatief nam), een beeltenis van H.M. Ko ningin Juliana, als herinnering aan de schitterend geslaagde stadsfeesten 1953 en de succesvolle SLEM en als blijk van waardering voor hetgeen de gemeente zo spontaan voor ©en en ander heeft ge presteerd. Wij raden fabrikanten, hande laren, middenstanders, werknemers, kort om alle Waalwijkers met klem hun gro te en kleine bijdragen aan ons bureau in te zenden. Besturen van verenigingen vragen wij 'hun leden op te wekken ©en kleinigheidje voor dit mooie doel, een daad van dankbaarheid en gemeenschaps zin, fe offeren. Wij wachten gaarne af. Ingekomen! Waalwijks Belang 100. De bestuursleden van Waalwijks Belang 145. Op hoop van navolging, N.N. 2.50 Kleine bijdrage borstbeeld H.M. de Koningin, J. B. 1. Timtur N.V. 50, Jos. J. Klijberg 25. NOTITIES OVER PLAATSNAAMKUNDE. Het is ons Dinsdagavond, toen de heer N. P. Sprenger de Rover uit Vught een inleiding hield voor het Heemkundig Genootschap „Midden-Langstraat" over Topony mie, oftewel Plaatsnaamkunde, wel duidelijk geworden, hoeveel moeilijkheden, vaak gemeen ver borgen, liet begaan van dit gebied erg zwaar maken. De plaatsnaam kunde kent in Nederland wel een aantal beoefenaars, maar is nog bij lange niet, zoals in het buitenland, uitgegroeid tot een wetenschap men kent hier slechts één plaats naamkundig boek, terwijl het bui tenland er een uitgebreide litera tuur over heeft Degenen die zich dus op de bestudering van dit zeer interessante onderwerp toeleggen, moeten vrijwel geheel zelfstandig ie werk gaan, met de soms gevaar lijke gevolgen van dien. Tegen deze gevaarlijke gevolgen waarschuwde de heer Sprenger de Rover, toen hij sprak over de beunhazerij die op dit gebied ge pleegd wordt. Meermalen waren er in kranten én ook voor de radio artikelen verschenen en lezingen gehouden die kant noch wal raak- ten. Met plaatsnaamkunde bedoelt men niet alleen de kennis van de namen van dorpen en steden, maar ook van akkers, van wegen en pa den, van stromen enz. De kennis van deze namen was vooral be langrijk om de conclusies die er .vaak uit getrokken konden wor den hij bepleitte daarom een be ter teamwork tussen historici en plaatsnaamkundigen. De toponymie was ook van be lang met het oog op het geven van namen aan nieuwe straten in een bepaalde gemeente vaak gaf men geheel onjuiste namen, omdat men 'verkeerde conclusies trok uiteen oude naamvorm (bekend is het Voorbeeld van de uitdrukking „in loco deosne", waarin men ten on rechte de naam Oss meende te herkennen, inplaats van Diessen, met het gevolg, dat men, afgaande op het document waarin de uit drukking werd aangetroffen, de straten in Oss van geheel verkeer de namen voorzag). Hij drukte de Aanwezigen vooral op het hart zo nuchter mogelijk te blijven, de zucht naar romantiek niet te zeer bot te vieren veel immers was hetzelfde gebleven een boer gaf om dezelfde reden als thans nog gold een naam aan zijn akker. In dit verband poneerde hij ook, dat de bevolking de namen beter be waarde dan kaarten men moest niet te gauw denken dat een naam verbasterd was een naam, zei hij, is bijna nooit verbasterd. (We had den hier toch wel graag de rol die tie volksetymologie in dezen speelt bij ter sprake horen gebracht). De inleider sprak ook over de klankwetten die de vormen van de namen veranderde maar de po pulaire wijze waarop hij betoog de kon hem niet behoeden voor een niet altijd zeer juiste voorstel ling van zaken soms werd het te simplistisch gesteld, soms ook on juist. Veel, aldus de heer Sprenger de Rover, was echter zeer duister daar waren namen waarvan men de praehistorische vorm kon re construeren, maar waarvan de betekenis volkomen onbekend was. Zo kende men van Heusden de vorm Husidinium, maar wat ■betekende dit Het tweede ele ment van de naam Waalwijk, was het lt. suffix vicus, een in deze lstreek veel voorkomend suffix, ■maar in welke tijd de naam Waal wijk ontstaan was, werd uit het gebruik van dit wijk absoluut niet duidelijk. Veel interessants heeft de spre ker verteld en het was zeer zeker jammer dat niet meer leden van het Heemkundig Genootschap de lezing hebben aanhoord. De heer Couwenberg, die de vergadering leidde, drukte hier zijn spijt over uit, te meer, omdat he'. bestuur er in geslaagd was, geholpen door een bescheiden ge meentesubsidie een goede lezin gen-serie voor het seizoen te or ganiseren. De volgende lezing zal zijn op Maandag 14 December, eveneens in zaal Thalia. De Vlaming Marcel van der Velden, die onder het pseudoniem Amaat Vincke over fa milienamen schrijft, zal dan in Waalwijk komen spreken. De avond werd besloten met het over en weer spreken over in de omgeving voorkomende namen, die vaak ook erg duister bleken en een prachtig studieterrein bleken te vormen voor de leden van het genootschap. LEZING OVER KERKEN EN TORENS. Voor leden en introducé's van het Provinciaal Genootschap en van het Heemkundig Genootschap zal de directeur van hei Provin ciaal Genootschap heden (Vrijdag avond) in het gemeentehuis een lezing houden over „De schoon heid van de oude Kerken en To rens van Noord-Brabant", welke lezing verduidelijkt zal worden door lichtbeelden. DE BOERENORGANISATIE. Rector A. van Teeffelen hield een boeiende causerie. Het blijft nog steeds noodzakelijk propagandabij eenkomsten te beleg gen, waar doel en werkwijze van organisatie voor de landbouwers wordt uiteengezet. Eerst wanneer allen de belangrijkheid van samen bundeling hebben ingezien, en zich als lid van de organisaties hebber) opgegeven, kan er verder ook ge sproken worden over verbetering van bedrijfsvoering; kunnen er meer technische punten worden be handeld. Met deze woorden leidde de heer A. van Heesbeen, voorzit ter van de afdeling Waalwijk van de R.K.J.B. een propaganda-avond in, die in samenwerking met de N.C.B.-afdeling Dinsdagavond in de zaal van de heer Frans v. Helvoirt werd gehouden en waarop 't woord op enthousiaste, bezielde en bezie lende wijze door Rector van Teeffe len werd gevoerd. De rector begon zijn betoog met de opvatting van de oudere boeren te bestrijden, ten opzichte van de jongeren; volgens de ouderen groei den de jonge boeren te gemakkelijk en zonder strijd op. Rector v. Teef felen deelde deze mening echter niet; de tijd dat er strijd gevoerd Hoek Raadhuisplein WAALWIJK DE K.A.B. EN HAAR INSTELLINGEN. Vlag dekte de lading niet. Maandagavond werd in de Gil denbond de eerste ontwikkelings avond van de K.A.B. in dit seizoen gehouden, waarbij een veertigtal leden tegenwoordig waren. Even wel dekte noch het praedicaat „ont wikkelingsavond", noch de titel van de voordracht datgene wat zekere heer v Gestel te vertellen had. Na dat de heer J. v. d. Wiel de avond had geopend, werden er lichtbeel den vertoond over een ochtendblad, waaraan de spreker na zijn over vloedig commentaar, nog een „kort woord toevoegde. Wat hij daarin zei over de instellingen van de K.A.B., diende kennelijk slechts als omlijs ting of camouflage van de propa ganda voor het bedoelde ochtend blad, dat, al naar de omstandighe den het eisen, al of niet de krant van de K.A.B. wordt genoemd. En dan moet ge weten dat, wanneei ge die krant leest, ge eigenlijk noch een weekblad noch een gewestelijk of plaatselijk blad nodig hebt, wier mening toch geen cent waard is. En hoé harder men roept, hoe meer ge lijk men heeft. Het staat natuurlijk iedereen vrij om propaganda te maken voor het een of ander, maar dan dient men een propaganda-avond niet aan te dienen als ontwikkelingsavond en evenmin colportage als voorlichting. De heer Van de Wiel sprak de hoop uit dat de leden van de K.A.B. de ontwikkelingsavonden trouw zouden bezoeken; mogen ze dan ten minste verwachten dat in het ver volg de vlag de lading dekt? Voor hun ontwikkeling hebben ze aan 'n avond als deze eerste zo goed als niets. PRACHTIGE OPBRENGST VOOR DON BOSCO-KERK. De Zeereerw. Heef Pastoor Sie gers, bouwpastoor van de Don Bosco-kerk te Eindhoven, hield 1.1 Zondag in de H.H. Missen in de kerk van St. Jan een predicatie over zijn nieuwe kerk, terwijl de Hoogeerw. Heer Deken Heezemans bud-pastoor van St. Jan, hem met een kort woord inleidde. De col lecte die in alle H.H. Missen ge houden werd, bracht het prachtige bedrag van 1600.op. LOURDESFÓNDS K.A.J. Ten bate van hel Lourdesfonds van de K.A.J. zal a.s. Zaterdag avond in de zaal van de heer Ou- werkerk een bal worden gegeven, waarvan de muziek verzorgd 'wordt door de The Melody Band o.l.v. de heer P. v. d. Hoven moest dorden, was gelukkig voorbij. De organisaties van de boeren wa ren hecht en sterk; maar steeds moest men hierbij in het oog hou den, dat deze orgonisaties er niet waren voor zichzelf, maar enkel en alleen om de belangen van de leden te dienen. De spreker herinnerde aan die tijd van strijd en moeilijk heden. Vroeger was de dorpsge meenschap een specifieke boeren gemeenschap, de boer kwam niet uit zijn eigen sfeer. Toen echter kwam (je tijd van de doorbraak, de tijd, toen de prijzen werden bepaald van de landbouwproducten zonder dat de boeren zelf hierin gekend werden; de tijd, dat het socialisme de kop opstak. Maar daar was de figuur van Pater van den Elzen, die de boeren behoedde voor dit so cialisme, vooral ook door meer menswaardige toestanden voor hen te scheppen. Rector van Teeffelen sprak ook over de culturele ontwikkeling van de dorpsgemeenschap en in dit ver band wees hij er op hoe het thans zo juist bleek te zijn geweest, dat een te snelle overschakeling op meer mod'erne opvattingen was af geremd. Welk een funeste gevolgen onderging een dorpsgemeenschap immers niet bij een te snelle indus trialisering Niettemin kon 't niet voorkomen worden, dat de boeren in aanraking kwamen met de we reld, met 't leven dat buiten hun enge gemeenschap geleefd werd. De spreker wees op de taak van de leek in dezen, 'n taak die vroe ger in handen was van de pastoor, de burgemeester en de schoolmees ter, terwijl er nu de eigen organi saties waren om de boerenbelangen te behartigen en om de prijzen voor hun producten te bepalen. Coöpe raties, alle mogelijke voorlichtings diensten en vooral ook veel vormen van landbouwonderwijs kwamen hun hierbij grotelijks te hulp. Toen hij over de Jonge Boeren stand kwam te spreken, roemde hij de houding van de jongeren, hun verantwoordelijkheidsbesef en hun streven de bestaande geestelijke banden in moeilijke tijden te be houden. Toen rector van Teeffelen ten slotte zijn visie gaf op de toekomst, vestigde hij er de aandacht op, dat men steeds meer de weg op ging .van de concentratie, van samengaan zowel op het gebied van de politiek als van de economie. Via de coöpe raties zouden de boeren eendrach tig samen moeten werken om hun belangen te kunnen verdedigen te genover de grote concerns. Deze eendracht was het enige middel om de boerenstand te redden. Een hartelijk dankwoord, dat de voorzitter tenslotte sprak, nadat hij de leden had aangespoord zoveel mogelijk contacten voor de organi satie te leggen, sprak duidelijke taal ten aanzien van het enthousi asme dat er onder alle aanwezigen door deze bijeenkomst weer was losgeslagen. GOED GESLAAGDE FANCY-FAIR. Zoals we reeds schreven, is de Fancy-Fair, die het voorbije week end werd georganiseerd door de Missieclub van 't Dr Mollercollege, bijzonder geslaagd. Nu we echter vernemen dat de totale netlo op brengst 1350.— bedraagt, stijgen de jongelui die dit voor elkaar kre gen, nog 'n heel stuk hoger in onze achting. Over de bestemming van het geld zal door de Missieclub nog beslist worden. Het is een prachtig resultaat - BALAYOND. Putstraat's Jeugdtoneel organi seert Zaterdag 21 Nov. a.s. een balavond, waaraan enige attracties zijn verbonden. Het belooft weer een gezellige avond te worden, zo als we in de Putstraat gewend zijn. Iedereen is welkom. WERKMEESTERS IN SCHOEN- EN LEERINDUSTRIE VERGADERDEN. Zaterdag 1.1. vergaderde in Tilburg de Ned. R.K. Bond van Werkmeesters en ander leidinggevend personeel, bedrijfs groep Schoenen en Leer. Deze jaarvergadering stond onder lei ding van de voorzitter, de heer |W. van Kouwen, die in zijn openingswoord mocht constateren dat het afgelopen jaar vrij gunstig was geweest voor de bedrijven, dus ook voor de werkmeesters. 'Hij deel de voorts mee dat de totale loonsverho ging 7 zal bedragen. 'Hierdoor heeft de Federatie van Schoenfabrikanten getoond er prijs op te stellen dat de goede ver standhouding in de bedrijven gehand haafd blijft en dat zij tevreden is over het leidinggevend personeel. Intussen betreurde de voorzitter het dat de looncorrectie niet bindend was voor die bedrijven waar de C.A.O. niet van kracht was. Hij zag met vertrouwen de houding tegemoet van de werkgevers in de lederbedrijven, die eveneens met in gang van 1 Januari zouden meewerken aan de looncompensatie van 5%. Mocht dit op een of ander bedrijf niet gebeu ren, dan gaf spreker de raad zich in ver binding te stellen met de organisatie. Waar bedrijfs-ondernemers-raden tot stand kwam was het van erg groot be lang dat hierin ook werkmeesters zitting kregen. Nadat de jaarverslagen van de secre taris en de penningmeester, resp. de he ren 'A. Schoenmakers uit 'Kaatsheuvel en P. Schilders uit Oisterwijk, waren voor gelezen, werden beide functionarissen in dezelfde hoedanigheid herkozen. De voorzitter wijdde voorts een uit voerige beschouwing aan de pensioen regelingen die in Augustus j.l. tot stand waren gekomen en door de Minister voor alle werkgevers, of zij georganiseerd wa ren of niet, bindend waren verklaard. In dit verband maakte de voorzitter melding van een brief die men onlangs ontvangen had van de Ned. Federaüe van Schoen fabrikanten en waarin o.m. werd gezegd dat de consequentie van de loonronde was, dat de minimumsalarissen, waarvan sprake was in art. 4 van de C.A.O., na dat daarop de verhogingen volgens de bijslagregelingen van Sept. '50 en Aug. '51 als ook de compensatietoeslag voor de premie ingevolge de werkloosheidswet zijn toegpast, worden verhoogd met 5 Ten aanzien van de looncompensatie voor de pensioenpremie bleek de Fede ratie op het standpunt te staan dat de redelijkheid meebrengt, dat aan de werk meesters en het overige fabriekspersoneel compensatie wordt gegeven voor de aan het basisfonds te betalen premie. De Federatie verklaarde zich tenslotte bereid nog verder te gaan door op het minimum-salaris een verhoging toe te passen van 2% (met een maximum van De voorzitter drukte de erkentelijkheid van de 'Bond uit voor de wijze waarop de Federatie deze zaak in het reine had gebracht. HET WAALWIJKS ORKEST. AGENDA. Maandag 23 November a.s. 7.30 uur Blazers. 8.30 uur volledig orkest, onder Jeiding van directeur Plintsinga. OPGERICHT 1878 vader. Ook de drie Monarchen, een vrolijk stel vagebonden, spelen een rol in deze vermakelijke film, waarin de muziek en het lied even eens een belangrijke rol spelen. Toegang 14 jaar. Gangsters in de nacht. Deze thriller vertelt ons over een Music-Hall-artiste, die in het hu welijk zal treden met een aristo craat; op de avond van hun verlo ving geeft hij haar een zeer kost- TELEGR.-ADRES: „ECHO" baar collier ten geschenke; en het is dit collier dat de intrige veroor zaakt. Het heeft namelijk de heb zucht van een aantal gangsters ge wekt en deze sturen er een pas vrij gelaten collega op af. Da bruid en de gangster blijken oude "-.ekenden, zelfs oude geliefden io -ijn, wier genegenheid nog niet he lemaal verdwenen is. Hoe de echte en de gerechtigheid tenslotte toch zegevieren, vertelt u het verloop van de spannende film. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. St. Nicolaas zal dan a.s. Zondag in Drunen zijn jaarlijks bezoek brengen. Het St. Nicolaascomité is druk bezig met de voorbereidingen om de goede H. Man een goede ontvangst te bereiden. De 'Sint zal op zijn schimmel eerst een tocht ma ken door Elshout en daarna via de Bad huisstraat door Drunen, waar hij op het gemeentehuis officieel zal worden ont vangen. Welkom goede Sint. WINKELACTIE. A.s. Maandag 23 Nov. start de winke liersvereniging 'Drunen-Elshout met haar grote St. Nicolaas-winkelactie. De geza menlijke winkeliers hebben weer 'n fraaie actie in elkaar gezet met een prijsvraag in slagzinnen als toegift. Tijdens de actie die tot 5 December duurt zullen de win kels 's avonds tot 9 uur geopend zijn. De winkeliers van Drunen kennende durven wij zeggen dat zij er voor zullen zorgen dat deze actie zal slagen en dat zij het kopen tijdens deze actie tot een genoe gen zal weten te maken. CONCERT CANTABILE. Het gemengd koor 'Cantabile o.l.v. de heer Jos bombarts Zal a.s. Zondag in de zaal van Th. Elshout een concert geven voor haar donateurs. Naast een koor uit Die Schöpfung van J. Haydn en een koor uit Messias van G. F. Handel, be vat het programma voornamelijk opera muziek. Wij wensen Cantabile Zondag met dit geheel nieuwe programma veel succes. BALAVOND. Het gemengd koor Cantabile geeft op Zaterdag 28 Nov. in de zaal van Th. Elshout een balavond. Muziek De Tem po Boys. BOEKENTENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag a.s. zal in de gymnastiekzaal een boekententoonstelling worden gehouden. Zoals andere jaren zal deze tentoonstelling zeer zeker ook weer veel belangstelling trekken. AFSCHEID LEIDSTER. Mej. Sjaan Spee nam dezer dagen we gens haar voorgenomen huwelijk afscheid als leidster van de Gidsen. Mej. Spee heeft de jeugdbeweging Gidsen in Dru nen mede opgericht en was ruim 7 jaar leidster. De Gidsen zelf hadden voor dit afscheid een mooi programma in elkaar gezet, van zang, muziek, declamatie en spel. Natuurlijk was er ook een tracta- tie bij en de aalmoezenier Kap. van Ërp sprak nog een woord van dank voor al het goede werk dat mej. Spee voor de jeugdbeweging had gedaan. Namens de leidsters sprak mej. Corrie Merkx. Het werd een gezellige middag waarin tot slot mej. Spee dankte voor al het mooie dat zij in de jeugdbeweging had mogen meemaken. Beatrix is weer ten einde 'Het1 mocht zich verheugen in een zeer grote belangstel ling. Tal van fraaie prijzen gingen iedere avond te deur uit; er was stemming en gezelligheid. De voorzitter dankte dan ook iedereen die aan het slagen van de fancy-fair hebben medegewerkt en dat zijn er velen. Gezien de grote belang stelling die men ieer jaar voor deze fan cy-fair heeft, heeft men plannen om ieder jaar rond St. Nicolaas een dergelijk fancy-fair te( houden. AANBESTEDING. A.s. 'Woensdag 25 Nov. zal de aan besteding plaats hebben van de nieuwe vijf-klassige kleuterschool en de verbou- wink van de *R.K. Meisjesschool. CONCOURS. De R.K. 'Kon. Ërk. Harmonie Beatrix gaat niet op 12 maar op 13 December op concours in Den 'Bosch. Op dit con cours van de Federatie van R.K. Mu ziekgezelschappen kom t de Harmonie Beatrix uit in de eerste afdeling. R.K, TONEELVER. UTILE DULCI. Op Zondag 22, Maandag 23 en Dins dag 24 Nov. zal Utile Dulci haar eerste winteruitvoering geven in het patronaat. Opgevoerd zal worden: En de bossen zingen hun lied; spel in drie bedrijven van Rosita Peters. 'Regie J. Nicols. Voor de toneelliefhebbers staan weer enkele aangename avonden te wachten, want Utile Dulci heeft wederom een stuk gekozen dat de vele donateurs en belangstellenden een aangename avond zal bezorgen. BILJARTEN. In café A. van Vugt speelde D.V.G. een wedstrijd tegen de Poedelaars uit Haarsteeg. De uitslag was na spannende strijd als volgt: DVG 524 car., Poede laars 468 car. Hoogste serie J. v. Bok hoven van DVG met 26, hoogste gem. 6,66. Maandag 28 Nov. zal DVG een tegenbezoek brengen te Haarsteeg. UITVOERING VLIJMENS MANNENKOOR. Maandagavond gaf Vlijmens Mannen koor in de zaal Toonkunst van de heer Joh. Peijnenburg zijn eerste winteruitvoe ring met medewerking van Bosch Toneel. De zaal was tjokvol toen de voorzitter de heer J. van Buul een welkomstwoord sprak. De donateursactie van de leden is een groot succes geworden, aldus spr. en hij dankte de leden hiervoor extra. Het eerste deel van het programma bestond uit een vijftal zangnummers on der leiding van de heer A. Suurs. Deze nummers vielen bij het talrijke publiek zeer in de smaak. Daarna kwam Bosch Toneel met een komische klucht in drie bedrijven: Een baby van 1000 weken. Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet, is t leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger ge nezen dan het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. PROGRAMMA MUSIS SACRUM. Grün ist die Heide. De film die deze titel draagt en die van Vrijdag t.m. Zondag in Mu sis Sacrum wordt vertoond, speelt zich af in het prachtige gebied van de Lüneburger heide in Duitsland. De vluchteling Lüdersen hoopt daar met zijn dochter een nieuw leven te beginnen in vrede en rust. Zijn hang naar jagen speelt hem hier echter parten en de jonge jacht opziener aast lang op de stroper; de figuur van de dochter schuift zich echter tussen de jonge man en de ST. MAARTENSDAG. De poorters hielden dezer dagen St. Maartensdag. Het begon met een groeps- Mis en vlaggenparade, en een toespraak door de hoofdleider, 's Avonds werd een spel gespeeld, waarna de jaarlijkse tocht naar de zieken. Er werden die dag 3 poorters en 2 rakkers geïnstalleerd. GEZINSZORGFONDS. A.s. Zaterdag en Zondag zal er t.b.v. het Kath. Gezinszorgwerk een collecte gehouden worden Het betreft hier de jaarlijkse enveloppenactie voor dit prach tig werk van Christelijke naastenliefde. Het Kath. gezinszorgwerk is er immers, om daar waar de moeder ziek is, het werk in het gezin over te nemen. Elk jaar worden in Drunen pl.m. 60 gezin nen geholpen. Het aantal verzorgingsda- gen bedroeg in Drunen in het afgelopen jaar 700. Laat iedereen daarom naar vermogen dit prachtige sociale werk steunen. PROPAGANDA-AVOND RESERVE-RIJKSPOLITIE. A.s. [Woensdagavond 25 Nov. zal in de zaal van Th. Elshout een propagan da-avond worden gehouden voor de re serve rijkspolitie. Op deze avond zal het woord gevoerd worden door Kapitein Offermans, terwijl tevens de film zal worden gedraaid: Hal lo, Hallo, hier RP 10. Toegang vrij, aanvang 8 uur. FANCY-FAIR. Het St. Nicolaas Fancy-Fair georgani seerd door de R.K. Kon, 'Erk. Harmonie Wederom oogstte Bosch Toneel veel succes; het stuk werd vlot gespeeld en de regisseur de heer van Schayk heeft eer van zijn werk. Dat het publiek vol daan was, was te merken aan het gulle applaus na elk bedrijf. Tot slot dankte de voorzitter van Vlijm. Mannenkoor 't Bosch Toneel voor de mooie avond en hij hoopte op een spoedig weerzien. DE ZWALUW. Op de gehouden bestuursvergadering werden de functies onderling verdeeld als volgt: M. Libregts voorzitter; J. van den Dungen, secretaris-penningmeester; A. L. van Heivoort, 2e secr., B. Oremans, L. van Esch en J. Kiviets, commissaris sen Er werd besloten 2 en 3 Jan. een onderlinge tentoonstelling te houden. GESLAAGD. Op het te Utrecht gehouden rijks examen slaagde voor het diploma Detail handelaar in meubelen de heer Jo Im- pens. HAZENCONCOURS. Door de handboogschutterij Claudius Civilis, gevestigd in café De Sport, werd voor het eerst in haar bestaan een ha- zenconcours georganiseerd. Tevens was daaraan verbonden een schietwedstrijd voor vogelpik en luchtbuks, terwijl de niet-schutters konden deelnemen aan een wedstrijd op de barak. De prachtige binnenbanen die in genoemd café zijn aangelegd, leenden zich uitstekend voor het organiseren van zulk een concours. Er waren niet minder dan 13 hazen be- 4

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5