HfiSÏSHEUVEL Aft, Twee zilveren jubilarissen BERNDIJK Van Loon-Sehrauweis welkon cadeai ÉT" jfo 1 jT FEEST in de St. VINCENTIUSVERENIGING R.K. ZELFSTANDIGE DIENSTBODE V. LOON-SCHRAUWEBS Van Loon-Schrauwer geeft den Iets goeds nette dienslbodi THUISWERK AFWEZIG St Sitelaas Van Loon* Schrauwers 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 NOVEMBER 1953 AAA V V V Wie vliegt er mee jêËÈKèÊÊÊl$\ „DE ECHO" W. v. Gool-Laros Mantel- Japon- stoffen Pullovers Nylons, Grotestraat 282 WAALWIJK Succes Agenda's Rijam Agenda's Omlegkalenders Net Dagmeisje U SLAAGT het best en VOORDELIGST WIJ HEBBEN WAALWIJK WIJ HfcBBEN gevraagd PFIMA THUISSTKSTEi vraagt P. J. A Lenglet art VULPENNEN vanaf f. 4.50 met gouden pen geeft graag ieis goed Da arom koopt hij bij Voor elk wat wits Voor ieder wat vindt U Fa. W. v. Nieuwstadt Zonen 125 -jarig besfaan der zaak, MOEDER IS REUZE 111 Vergeet zeker een degelijke REGENMANTEL niet! B intocht. De K.J.M.V. heeft dat ge arrangeerd en zal ook medewerking verlenen aan het goede doel: geld in te zamelen om ook de minder be deelden een prettige St. Nicolaas te bezorgen. Om half 1 zal de Sint met een aantal knechts arriveren in de Ha ven, waar hij door de medewerking van de Pontonniers uit Keizersveer met een mooie boot kan binnenva ren. Daar zal hij, behalve door het bestuur van de K.J.M.V., muzikaal begroet worden door de harmonie St. Crispijn en de Drumband van de K.J.M.V. en natuurlijk door velen die hem een goed hart toedragen en die hij een goed hart toedraagt. Vanaf de Haven zal St. Nicolaas dan zijn triomftocht door Waalwijk maken, waarvoor nog nadere bijzon derheden bekend gemaakt zullen worden, en zijn knechts zullen goe de gaven uitdelen en inzamelen. Want vergeet U het doel niet: St. Nicolaas wil allen blij maken! WINKELSLUITING IN DE MAAND DECEMBER. De verordening ingevolge de wet op de winkelsluiting kent voor de maand December enkele uitzonde ringsbepalingen waarmee het pu bliek terdage op de hoogte dient te zijn. Zo zullen van 30 November tot en met 4 December de winkels geo pend mogen zijn tot 's avonds 9 uur, ook van 21 tot en met 24 December en op 30 en 31 December mogen de winkels tot dat tijdstip geopend zijn. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: 1 pak, inhoudende werkkleding; ceintuur van dames regenjas; kap van mistlamp; munt biljet van 1.—; zilveren armband; wit kindersandaletje; geblokte shawl. Verloren: geruit handtasje; bril, doublé armband; groene shawl; een paar witte kinderwantjes; zakje met postzegels voor het kind; manches- ter herenjas met ceintuur; reseive- tank van bromfiets; een paar leren handschoenen; een witte schoit. „KUNST EN KRACHT". Repetities worden hervat. Zoals wij reeds meldden was de gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" de laatste maanden op non activiteit gesteld, doordat haar oe- 1 als voor de St. Clemensschool in gebruik moest worden genomen. Hoewel alle mogelijke 'stappen zijn gedaan om een oplossing voor deze handicap te vinden, bleek het niet mogelijk om op korte termijn de be schikking te krijgen over een ge schikt oefenlokaal. Daarom heeft men naar een voor lopige oplossing gezocht, daar an ders het voortbestaan van deze bloeiende en voor de Baardwijkse jeugd zo nuttige sportvereniging, ernstig zou worden bedreigd. Door de medewerking van het be trokken hoofd der school is thans de gymnastiekzaal der St. Clemens school wederom ter beschikking van „Kunst en Kracht" gesteld, echter met dien verstande dat een afge scheiden gedeelte als leslokaal voor de eerste klas gereserveerd blijft. De oefenruimte is dus wel een stuk kleiner geworden, maar er kan toch op practi'sch alle werktuigen geoefend worden, zij het ook dat t aantal jongens of meisjes per les wat zal moeten worden ingekrom pen. Het aantal lessen zal daartoe worden uitgebreid, waaromtrent de leden nog nader zullen worden in gelicht. Deze week zullen de repetities nog op de gewone wijze worden hervat, en wel voor de meisjes op a.s. Woensdag en voor de jongens a.s. Donderdag (inplaats van Vrij dags). Dus, turners en turnsters van „Kunst en Kracht", deze week weer met frisse moed aan de slag. CECILIAFEEST ST. CLEMENSPAROCHIE. Vandaag vieren de koristen van de St. Clemensparochie hun jaar lijks Ceciliafeest. Vanmorgen om 9 uur zongen zij de speciaal voor de overleden koor zangers opgedragen H. Mis, om zich daarna in café Wed. v. Cromvoirt te verzamelen, waar de dag verder met kaarten, biljarten, zang en voor dracht zal worden doorgebracht. Er staan o.a. ook een rikconcours en een barakconcours om aardige prij zen op het programma, alsmede een „•spraakwaterval". Het spreekt voorts vanzelf dat ook de nodige verversingen en een wel verzorgde feestmaaltijd niet zullen ontbreken, zodat het weer een ge zellige dag voor de zangers belooft te worden. DRIEBANDENWEDSTRIJD IN TEHUIS VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Hedenavond zal in het K.J.C.- liuis, het nieuwe tehuis voor de Ouden van Dagen een driebanden biljartwedstrijd worden georgani seerd tussen de bekende Hoofd klassespelers Henny de Ruiter en B. v. Lier. De partij gaat om 100 tegen 50 caramboles en de op brengst van de avond komt ten goede aan de ouden van dagen. DIERENBESCHERMING Waalwijk en Omstreken. Bij bovengenoemde vereniging is binnengebracht een grote zwarte hond. Wegens plaatsgebrek wordt de eigenaar dringend verzocht zich ten spoedigste te melden aan het Secretariaat Markt 11. AGENDA. Woensdag: geen repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak". Zondag: repetitie Mannenkoor „Oe fening en Vermaak" in „de Twee Kolommen"; 12 uur. PRACHTIG GESLAAGDE INTERNATIONALE SLIPJACHT TE UDENHOUT. De jaarlijkse slipjacht achter de meute die Zaterdag te Udenhout werd georganiseerd, is in alle op zichten een groot succes geworden. Ruim 60 ruiters en amazones, waar onder velen van naam, namen hier aan deel; er waren ruiters uit Bel gië, Zweden en Denemarken. In de kerk van Udenhout werd een jagers-mis opgedragen, waaron der het koor de Middeleeuwse „Mes- se de Saint Hubert" zong, met me dewerking van de befaamde „Son- neurs de la Louvrière", een groep Belgische hoornblazers, die ook in de loop van de dag hun welluidende klanken lieten horen en niet weinig bijdroegen tot het succes van deze dag. Na de zegening der meute, waar aan een ontvangst ten gemeente huize was voorafgegaan, trok men naar Bosch en Duin, in de omgeving waarvan de slipjacht begon. Door het rijke schone gebied van de Dru- nense en Loonse Duinen was het spoor getrokken en de weersom standigheden werkten mee om deze jacht ideaal te maken; ideaal ook voor de vele belangstellenden die in de Duinen de kleurrijke stoet ach ter de gillende brakken gade sloe gen. Na afloop van de jacht, die even wat sensatie bracht toen de hon den op het spoor van echt wild kwamen, in de laatste hunt, was er een jagersmaaltijd in Hotel Bos en Duin; of de conversatie in het ja gerslatijn gevoerd werd is ons niet bekend. Deze „gevleugelde" woorden gaan in Kaatsheuvel en verre omtrek :van mond tot mond. We hadden niet gedacht dat deze St. Nicolaasactie met medewerking van onze „gevederde vrienden" reeds vanaf het begin zó zou inslaan. Toch is dit inderdaad het geval en de „duifjes" vliegen de winkeldeuren uit met een snelheid die iedere winkelier aangenaam doet stemmen. We hebben met genoe gen kunnen constateren dat deze winkel actie voor de Kaatsheuvelse zaken een grandioos succes gaat worden. De eerste uitslagen zijn vandaag bekend van de groene bonnen en we verwijzen U hier voor naar de in dit blad geplaatste ad vertentie. De gelukkige winnaars kunnen hun waardebonnen afhalen bij de pen ningmeester van de Winkeliersvereniging en voor het bedrag dat de waardebon aangeeft gratis kopen bij de deelnemende winkeliers. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we U naar de St. Nicolaas- krant die vanaf heden in Kaatsheuvel en omgeving huis aan huis per post wordt bezorgd. We kunnen niet anders zeggen dan dat deze krant uitstekend is ver zorgd met een voorwoord van de loco burgemeester de Edelachtbare Heer J. Beerens en met een opwekkend artikel tje en een uiteenzetting van de heren J. v. d. Put en L. Schraauwers, resp. voor zitter R.K.M.V. en Winkeliersvereniging. Het ijverige bestuur van deze St. Nico laasactie heeft eer van zijn werk en doet zijn uiterste best alles vlot te doen ver lopen Ook de winkeliers zijn vol enthou siasme en hebben het volste vertrouwen in de „Sint", die hen bij zijn jaarlijkse in kopen niet zal vergeten. Zaterdagmiddag zal St. Nicolaas met zijn knecht per soonlijk alles komen inspecteren. Bij de 35 winkeliers die aan de Actie meedoen, zal de heilige man een bezoek brengen en de kopers een verrassing geven. We kunnen ons voorstellen dat dit in Kaats heuvel een grote drukte zal brengen, waarbij de jeugd de goede Sint zeker vele ovaties zal brengen. Nadere bijzon derheden zullen nog worden bekend ge maakt. Nafeest van een gouden bruiloft. Zaterdag vierde de Mgr. Völker- straat nog een finale van de gouden bruiloft van het echtpaar de heer en mevrouw Zwaans-Stam, die Za- erdag 14 November met veel be langstelling gevierd werd. Nu vierden de wijkbewoners hun avond en het ging er in de grote Gildenbondzaal gezellig toe. Eerst in de middag voor de kinderen van de buurt, die gezellig bezig ge houden en getracteerd werden, en 's avonds van de wijkbewoners die in gezellige buurtschap bijeen wa ren en met een dansje en 'n voor dracht, zang en declamatie met veel variatie van een goed ingesteld Irio de avond doorbrachten. Opbrengst Santos. Zaterdag en Zondag waren bet de dagen voor Santos. Zaterdag was het de Drumband van ile Kon. Harm. Euphonia, die de mensen bijeentromde en een sympathieke medewerking gaf voor dit bij uit stek goede doel. Zondag werd aan de kérken voor hetzelfde doel nog gecollecteerd en de opbrengst was in lotaal de mooie som van 144.65. Een bravo voor de coliec- trieen, de collecteurs en ook voor Euphonia's Drumband voor hun spontane medewerking. Een goed geslaagde reis. HeL slot van de feestviering van het 125-jarig beslaan van de iirma Wv. Nieuwstadt en Zonen was n personeeisreis, die verzorgd door v. Dijk s Reisbureau uit s-Bosch, Zateruag j.i. gehouden werd en in ahe opzicnten uitstekend gesiaagu mag lie.en. Om bah acht werd met iwee moderne touringcars via Den Bosch, Nijmegen en Arnhem naar Apeldoorn gereden, waar in cate „ivlarktzicht de koffiemaaltijd ge noten werd. Dan ging het door de Vel uwe met' zijn vaitende lierfsi- pracht via Amersfoort naar Hilver sum, waar het gezelschap opge wacht werd door de oud-plaats tc- noot Schrauwers en een uitzending van de humoristische Klaas v. Beek met zijn KRO-Amusememsorkesi met als refreinzanger Henk Dorel, werd meegemaakt, om meteen een klein kijkje te nemen bij de veel omvattende verzorging van een ra- dio-uiizending heden ten dage. Om 2 uur werd verder getoerd naar Rotterdam, waar in „rioilan- dia" eerst gezellig geborreld en daarna heerlijk gedineerd werd. Het slot was een toffe avond in het Luxor-thea.er, waar Snip en Snap met de internationale revue „Op en Top" een bravourslot aan de dag maakten. Zondag komt St. Nicolaas. Zojuist vernemen we, dat Zon dag a.s. om 12 uur St. Nicolaas op he. gemeentehuis arriveert, om, door burgemeester Mr v. d. Heijden ontvangen te worden en dan een rondrit te maken door dc gemeen te, waarbij gecollecteerd zal woe lden voor het minderbedeelde kind. Jln ons volgend nummer hopen we nog iets naders omtrent dit gebeu ren te kunnen vertellen. G. Woonihg Tot onze grote spijt verzuimden wij in ons nummer van Vrijdag j.l. de foto's te plaatsen van de twee zilveren jubilarissen van het R.K. Kerkkoor St. Cecilia van de paro chie St. Jan, de heren G. Wooning en W. Span. Heden Maandag, viert het koor zijn Ceciliafeest en wordt het tweetal gehuldigd. Het gaat er dan bij deze feestviering en huldi ging zeer zeker weer joviaal en amicaal toe. Het koor van de paro chie St. Jan heeft er slag van zijn W. Span Ceciliafeest te vieren en beide ju bilarissen zullen weer het middel punt zijn van de gehele Ceciliavie- ring. Teris en Gerard zullen het middelpunt van de pret vormen. „Teris", de goedmoedige tenor van het koor met zijn aanpassingsver mogen dat nooit teleurstelt, „Ge rard" met zijn overdonderend bra- vour, dat nog leut schept waar de „dooiste" Bosschenaar van opkik kert. 't Wordt er ongetwijfeld een ffezellige boel rond dat tweetal. Twee jubilarissen: de heer Harry van Woensel begiftigd met het ere-kruis Pro Ecclesiae et Pontifice. 't Was groot feest 22 November in de St. Vincentiusvereniging te Kaatsheuvel, waar twee leden de dag herdachten, dat zij voor veertig jaren werden opgenomen in de vereniging en sindsdien steeds als volijverige leden hun taak, „de noodlij denden te dienen", met minitieuze zorg en toewijding hebben volbracht. Het gold hier de heren Pieter Borsten en Harry van Woensel, waarvan de laatste tevens de taak van magazijnmeester bijna een kwarteeuw vervulde. Er was dus reden tot feestviering, zelfs in een instituut, waar het doel is, slechts in stilte goed te doen en niet van de tinnen te verkon digen, wat men voor de evenmens over heeft. En het bestuur heeft daarom de gelegenheid aangegrepen door deze feest viering ook de buitenstaander eens de gelegenheid te bieden van zijn waarde ring te doen blijken tegenover twee man nen, die een voorbeeld zijn geweest van trouwe plichtsbetrachting en offervaar digheid. i Om acht uur droeg de Hoogeerw. Heer Deken A. J. van den Brekel in de paro chiekerk van St. Jan een H. Mis tot in tentie van de vereniging op, waaronder alle leden van de vereniging ter H. Tafel naderden. Om 9 uur zaten allen aan een goed verzorgde koffietafel in hotel 'Smit aan, waar om 12 uur een feestconferentie gehouden werd, waarop behalve de leden der vereniging de gehele geestelijkheid der plaats, de dames der St. Elisabeth- vereniging, verschillende autoriteiten en genodigden present waren. Aan de hoofdtafel zaten de beide jubi larissen, Mevr. Borsten, Mej. van Woen sel en M. Kissling, de Hoogeerw. heer Deken v. d. Brekel, de heer G. v. d. Hoven, pres. der vereniging en de heer Th. v. d. Linden, pres. van de Lande lijke Bijzondere Raad en loco-burgemees ter J. Beerens aan. De president opende de conferentie met de christelijke groet, waarop de Hoogeerw. Heer Deken, het woord ne mend, zeide: Wij zijn hier samen in feeststemming bij gelegenheid dat de heren Pieter Bor sten en Harry van Woensel het feit her denken, dat zij 40 jaren lid van Vin- centius zijn. Jubilarissen, wij zullen U, wat gij volkomen verdiend hebt, vandaag bijzonder huldigen. Veertig jaren waart gij lid van de vereniging en gij waart het met ere. Gij beiden hebt uw lidmaat schap willen beleven en gij hebt het be leefd volgens de letter en de geest van het reglement der St. Vincentiusvereni- gingen in Nederland, door het primaire doel, zelfheiliging, als eerste eis voor U zelf te stellen. Veertig jaar hebt gij vol gens deze stelregel geleefd; gij hebt uw geloof beleefd in liefde tot God en de hulpbehoevende evenmens. Wij kunnen II tot voorbeeld stellen aan de gemeen schap. want nooit was er bij U eigen baat of eigenliefde. Gij trad op de voor grond door uw daden, doch uw persoon trad nooit op de voorgrond. Daardoor werkte gij aan uw eigen zelfheiliging, mede anderen tot voorbeeld. Nooit zocht gij dankbaarheid, weinig ook ondervond gij die, slechts op de dank van God hebt gij gerekend. Door uw onbaatzuchtig zelfopofferend werk zijt gij anderen een voorbeeld geweest en hebt gij uwe me demens een steun gegeven om een beter mens te worden. In de H. Mis van he denmorgen, heb ik namens de velen, die gij weldeed, God gedankt. Nu zijn wij hier samen om U hulde en dank te bren gen voor wat gij deed. Bijna 20 jaren ben ik persoonlijk getuige geweest van uw opofferende arbeid en ik heb die we ten te waarderen. En als ik mij dan nog meer bijzonder tot de heer van Woensel richt, dan doe ik dat, omdat ik hem nog in zovele bijzondere gelegenheden heb getroffen, niet alleen als Vincentiaan, doch daarnaast nog op velerlei ander charitatief terrein. Als magazijnmeester steldet gij niet alleen uw persoon, doch ook uw. huis en uwe huisgenoten in dienst van de liefdadigheid. Te releveren wat gij als zodanig verricht hebt, is nie mand mogelijk. Daarnaast was het de TBC, het Wit-Gele Kruis, de uitzending van zwakke kinderen en tal van andere liefdewerken, die uwe aandacht en toe wijding hadden. Geeft het ons voldoen- ning uw persoon daarom heden te kun nen huldigen en danken, het doet mij nog meer genoegen, dat hetgeen gij op ve lerlei terrein gepresteerd hebt, ook buiten Kaatsheuvel ter kennis gekomen is. Hier kent U iedereen, doch ook Zijne Exc. de Bisschop van den Bosch kreeg kennis van uw zegenrijke arbeid en zelfs tot hei Vaticaan drong het door, wat gij in deze veertig jaren voor de noodlijdende mens heid geweest zijt. En ik was zeer ver heugd en dankbaar dezer dagen van Mgr. Mutsaerts een schrijven te ontvangen, waarin hij mededeelt: Tot ons genoegen mogen wij li mededelen, dat het Z.H. de Paus behaagd heeft de heer Harry van Woensel te begiftigen met het Ere- Kruis Pro Ecclesia et Pontifice, met het verzoek deze onderscheiding met onze felicitatie aan de jubilaris te overhandi gen. Terwijl de fotograaf het moment op de gevoelige plaat vastlegde spelde de hoog eerw. Heer Deken de hoge onderschei ding bij de, jubilaris op de borst, onder een spontaan applaus van de volle zaal. Dan reikt hij hem nog het diploma over, dat deze onderscheiding vergezelt, de hoop uitsprekend, nog lang getuige te mogen zijn van de voortdurende activi teit van de jubilaris. President v. d. Hoven neemt dan het woord, zeggende: De eer, die mij heden te beurt valt is er ene, die vóór mij nog geen enkele president heeft mogen genie ten, want in het 85-jarig bestaan onzer vereniging, kwam het nog niet voor, dat een onzer broeders op een ononderbro ken diensttijd van 40 jaren kon terug zien en zeker niet op een zo vruchtbaar tijdperk, als waarmede we broeder van Woensel vandaag mogen feliciteren. Ze ker ook Broeder Borsten heeft zijn loop baan met ere volbracht. Geen trouwer lid, dan hij, die nooit op een conferentie ontbreekt, die steeds klaar staat om de opdracht hem opgelegd accuraat en met veel tact te volbrengen; doch broeder Borsten is te bescheiden en te weinig eisend, dan dat hij voor zich de speciale huldiging op zou eisen, die we vandaag aan broeder van Woensel brengen, die niet alleen de gewone taak van Vincen tiaan 40 jaren lang ambitieus heeft ver vuld, doch daarnaast meer dan een kwarteeuw het verantwoordelijke werk van magazijnmeester heeft volbracht en dat op een wijze, die de volmaakte Vin centiaan typeert. Liefdadig te zijn, eist een talent en dat talent is U, jubilerende broeder gegeven. Liefdadigheid eist een goed hart en een slecht geheugen, schreef eens „Der fliegende Blatter" en op bei de kwaliteiten zoudt gij U mogen be roemen, als gij niet de bescheidenheid waart, waarbij de gevende hand steeds verborgen blijft achter de eenvoud van de persoon, die geen dank of erkente lijkheid verlangt. j Broeder van Woensel, gij waart en gij zijt nog de stille weldoener, die als de vies voert: doe wel en zie niet om. Doch hield gij uw weldoen zoveel mogelijk ver borgen, de vereeniging heeft gemeend dit jubileum te moeten aangrijpen, om U een uiting te brengen, van het grote respect, dat uw werk in deze veertig jaar voor de noodlijdende gemeenschap verricht, in en buiten de vereniging heeft afgedwongen. En het verheugt ons daarom op buiten gewone wijze, dat ook ons hoogste ker kelijk gezag met eenzelfde waardering op uw werk heeft neergezien, door U met het Ere-Kruis Pro Ecclesia et Pontifice te begiftigen. Wij danken onze Hoog eerw. Heer Deken voor de succesvolle bemoeiingen, die hij gegeven heeft om deze hoge onderscheiding voor LI te ver krijgen en voor zijne gewaardeerde er kentelijkheid U heden deze onderschei ding uit te reiken. Namens de gehele vereniging feliciteer ik U met dit ver diende blijk van waardering en dank, de hoop uitsprekend, dat gij nog jaren in ons midden blijft, steeds als een model Vincentiaan, die we slechts kunnen po gen na te volgen. Naast de waardering van ons hoogste kerkelijk gezag willen wij U, en dan sluiten we eveneens gaar ne en spontaan broeder Borsten hierbij in, eveneens een bewijs geven van onze persoonlijke sympathie en dank in de vorm van twee wandborden in Delfts Blauw, die Li beiden steeds een herinne ring mogen zijn aan deze mooie dag, waarop uw medebroeders spontaan van hunne waardering voor uw werk van 40 lange jaren mochten blijk geven. Jubilerende medebroeders, nogmaals onze hartelijkste felicitatie; blijf nog lang als een voorbeeld in ons midden, om dan het eeuwig loon te gaan genieten, dat God heeft toegezegd aan de weldoeners der armen, toen Hij zei: Wat gij de min ste der Mijnen gedaan hebt, dat hebt ge Mij gedaan. Ik heb gezegd. Loco-burgemeester Beerens sprak na mens de gemeente, namens Maatschap pelijke Zorg, namens de K.A.B. en meer andere instanties. Hij kent sinds jaren de heer Borsten, die zijn krachten behalve aan de St. Vincentiusvereniging gaf aan 't Armbestuur en andere liefdadige instel lingen, waar het een genoegen was met hem saam te werken; hij kent vanaf zijn jeugd de heer van Woensel, die hij ont moette in Vincentius, in Wit-Gele Kruis, in TBC-vereniging, in Kinderuitzending, in Burgerwacht en drankbestrijding, en overal als een modelmens, die een voor beeld en stimulans was voor wie zijn werk zagen. Het werk door beide jubi larissen verricht was voortreffelijk in al le opzichten en de hulde beiden vandaag gebracht ten volle verdiend. Hij sluit zich namens de gemeente en de instellingen, die hij vertegenwoordigt, gaarne bij deze hulde aan in de hoop dat beiden nog ja ren lang een voorbeeld ter navolging kunnen zijn. De president van de Land. Bijz, Raad zegde zich destijds als een schooljongen te voelen, toen hij als jong lid zijn in trede deed in de vereniging en gefrap peerd werd door de rustige zekerheid, waarmede beide jubilarissen van heden hun beslissing namen en ten uitvoer brach ten. Als achtergrond vond hij slechts dë goedheid voor de medemens. Hun op treden was voor hem en voor de jongeren, die toetraden een steun en leidraad. Hij dankt hen voor voorbeeld steeds gegeven en brengt de gelukwensen van de Raad aan de jubilarissen over met zijn dank voor wat zij voor de vereniging en de noodlijdende mensheid waren. Pastoor de Klijn mocht niet zwijgen, want beide jubilarissen zijn zijn Paro chianen, van wie hij een grote steun ontvangen heeft bij de oprichting van zijn parochie. En nog is Pieter Borsten de vervanger van de vaak onzichtbare president van het Kerkkoor. In 1954 hoopt hij hen als gouden zanger te mo gen huldigen. Harry van Woensel was eveneens een van zijn grootte steunpi laren in alle opzichten, doch waar van daag de Paus gesproken heeft, past het hem thans te zwijgen. Alleen zou hij de regering willen verzoeken, zich bij de huldiging van vandaag te willen aanslui ten, door op het nieuwe bankbiljet in plaats van of naast de H. Martinus van Tours, de beeltenis van de heer van Woensel af te drukken. Dan vindt hij helemaal misplaatst, dat de vereniging de heer van Woensel tot ere-lid geprocla meerd heeft. Een ere-lid is iemand, die afgedaan heeft, die moet gaan rusten, doch dat verlangen we niet van de heer van Woensel. Hij stelt voor hem te be noemen tot Aarts-Broeder; immers ook de aarts-bisschop staat boven de gewo ne bisschop, dat gaat met zijn werk door. Als waardering voor het werk door zijn beide parochianen gedaan zal hij met Kerstmis een openschaal laten gaan voor de Vincentiusvereniging. On der applaus sluit hij zijn fijn humor- speechje. Dan dankt* de heer v. Woensel Het is mij een behoefte bij het einde dezer huldiging, mede namens mijn me debroeder de heer Borsten, U allen dank te zeggen voor de grote belangstelling die wij bij de viering van ons 40-jarig lidmaatschap der St. Vincentiusvereni ging mochten ondervinden. Bijzondere dank moeten wij brengen aan Bestuur en Leden van onze vereniging, die deze hul diging organiseerden en waaruit de goe de verstandhouding en prettige samen werking in onze vereniging moge blij ken. Wij spreken de hoop uit, dat deze goede verstandhouding moge blijven voortduren en wij gezamenlijk nog veel goeds voor de armen in de geest van St. Vincentius mogen tot stand brengen. Wat mij zelf betreft, voel ik me ge drongen Z.H. de Paus eerbiedig dank te brengen voor de grote eer mij bewezen, door mij de onderscheiding „Pro Eccle sia et Pontifice" toe te kennen. Ook wil ik mijn erkentelijkheid betui gen aan de Hoogeerw. Heer Deken en allen, die mij bij de Bisschop hebben voorgedragen voor deze decoratie. Gaarne heb ik deze aanvaard, in de overtuiging, dat door deze onderschei ding het werk van alle leden onzer ver eniging werd gewaardeerd en ik besluit deze buitengewone huldiging nogmaals met een „hartelijk dank". Dan volgt een zeer drukke receptie, waarop we vele notabelen en belang stellenden zagen verschijnen. Ook van de afdelingen van de Kring uit de om geving, waren verschillende afgevaar digden aanwezig. Bel Canto luisterde de receptie met enkele zangnummers op. De heer "Wooning zong zeer verzorgd het bekende lied: „Voor de Armen". President v. d. Hoven dankte aan 't slot de Zangvereniging voor haar ge waardeerde medewerking. Opening Barakconcours van de harmonie St. Jan. Het barakconcours, dal georga niseerd is door de Kon. Erk. Har monie St. Jan voor het aanschaffen van een stel pauken, werd j.l. Za terdag in het café van Joh. v. Din- teren geopend door de vice-voor- zitter van St. Jan, de heer P. Van Gulik, die dit deed niet passende woorden en daarna de opstoot gaf. De verdere avond ontbrak het niet aan belangstelling en amuseerden zich vele barakliefhebbers. De dagprijs werd gewonnen door de lieer C. Oosterwaal. Zondag werd 't barakken voort gezet, weer bij Joli. van Dinteren; de beer C. v. Boxtel bemachtigde tie eerste dagprijs* de heer J. van Dongen (Heuvel) de tweede. A.s. Zaterdag 28 November wordt het barakken voortgezet in het ca fé van de heer D. Netten; Zondag 29 November in het café van de heer Th. v. Boxtel en in hel café van de heer J. Vuchts. Barakliefhebbers, verzuim deze genoeglijke ontspannig niet en waag een kans. Parochiëel Zangkoor St Cecilia. Traditiegetrouw viert bovenge noemd zangkoor vandaag het feest van zijn patrones St, Cecilia. De feestelijke bijeenkomst begint om 6 uur n.m. in de zaal van de wed. Joh. v. Dinteren. A.s. Donderdag 26 Nov. is het de feestdag voor de dames van het zangkoor, die om 7.30 uur n.m. begint in de R.K. Pastorie. Wij wensen allen veel ple zier. Maria-Congregatie. Voorlopig zal de vergadering van de Maria-Congregatie plaats vinden om 11.30 uur v.m. inplaats van 3 uur n.m. De congreganisten zijn zeer ingenomen met deze wijziging. Agenda. Maandag 23 Nov. 7.30 uu n.m. bijeenkomst van tonee! vereniging Don Bosco. Dinsdag 24 Nov. 7 uur n.n repetitie toneelvereniging Mf ria Goretti. om 7.30 uur voetbaltrainin voor de V.V. Berkdijk bij Jol v. Dinteren. Donderdag 26 Nov. 7 uu n.m. repetitie voor meisjes zangkoor in de Meisjesschool gooit U voor Waalwij Kaatshouvol an da Lang straat DE BEST RECLAME. Op 28 Novambar a.s. hopen onze geliefde ouders de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaren fn het Huwelijk traden. Hunne dankbare kinderen H. v. GOOL-v. d. BERG en kinderen C. v. GOOL-VUGTS en kinderen And ré J. EMMERS-v. GOOL Ria en verloofde Gerard Betsy Antoon en verloofde Piet Anny Martin Kaatsheuvel 22 November Sprangsestr. 23 en U vindt ze bij jT het Magazijn-van St. Nicolaas Markt 1 1 Waalwijk GEVRAAGD VOOR DAG EN NACHT H. v. N1EUWSTADT-BORSTEN Hoofdstraat 10 KAATSHEUVEL GEVRAAGD K. BROUMELS-WILMONT Victoriestraat 14 Waalwijk de Speciaalzaak voor de BETERE DAMES TEXTIEL Let op het adres GROTESTRAAT 282 Haarborstels vanaf 99 ct. Nylonborstels vanaf 99 ct. Baby-borstels vanaf 75 ct. Massage-borstels Drogisterij VAN AMELSVOORT Op de Markt Telefoon 2286 Kaatsheuvel heeft een voor U en U Grotestraat 282 Alle soorten van de fijnste essei ces voor Uw BORSTPLAA en kruiden voor Uw SPECULAA en PEPERNOTE Drogisterij VAN AMELSVOORT Op de Markt Telefoon 226 Kaatsheuvel van 1 4 tot 20 jaar Brieven ender nummer 5579 Bureau Jan Tuerlings Kaafsheuv, Adres te bevr. Bur. v. d. bla van 26 Nov t/m 29 No< Voor SPOEDgevallen nemen d plaatselijke artsen waar. in het Magazijn van St. Nico'a: Markt 11 Waalwi. WAALWIJK DONGEN Grotestraat 282 Hoge Hat in het Magazijn van St. Nicolaa Markt 11 Waalwij —ft» l H Langs deze weg betuigen wij onze HARTELIJKE DANK aan 5 de Directie van da rt voor de gulle tractatie ontvangen op de gedenkdag van het alsmede ook voor de twee extra vrije dagen en de prachtige 2! reis van j.l. Zaterdag met als sluitstuk een prima verzorgd 2 H diner en bijwoning van de internationale Snip en Snap-revue ij „Op en Top" in het Luxor Theater to Rotterdam. HET GEZAMENLIJK PERSONEEL VAN DE Fa. W. v. Nieuwstadt Zonen Kaatsheuvel Goed, doe uit dit lijstje Uw keuze Nylon Kousen v.a. 2.95 Wollen Shawls v.a. 2.65 Vest of Pullover v.a. 9.75 Pakket: Laken en Sloop Handschoenen wol gebr. 3.75 Pakket: Hand- of Baddoeken Leer of nappa v.a. 12.75 Doosjes Zakdoeken v.a. 1.15

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7