Waalwijkse en Langsiraatse Courant 1 QRUNEN HAARSTEEG ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN Gemeenteraad Heusden. HEUSDEN SPRANG GAPELLE GELEGENHEIDSKLEDING Rijksbijdrage herbouw gemeentehuis. Verbetering Molenstoep. KERSTFEEST. VRIJDAG 18 DECEMBER 1953. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON T1ELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 99 DE ECHO \M HEI ZODE! Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux. GROTESTRAAT 20.5, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" ALGEMENE VERGADERING BOERENLEENBANK DRUNEN-ELSHOUT. De omzet in 1952 bedroeg 1 27.000.000; in 1953 zal deze de 30 mill, overschrijden. In verband met de huidige geldsvtuatie kondigt de voorzitter maatregelen aan. De Boerenleenbank Drunen-Elshout hield deze week in de gymnastiekzaal haar algemene jaarvergadering. In zijn openingswoord belichte de voorzitter de 'heer 'C. van Drunen in het kort de algemene geldsituatie en de ge volgen/welke deze mede zal brengen. De laatste 'jaren, aldus de voorzitter, hebben wij steeds moeten wijzen op de grote geldschaarste, wélke in ons land heerste, thans moeten wij echter een ander geluid laten horen. In Sept. '50 nam de regering de zg. credietbeperkende maatregelen en dank zij de goede financiële positie der bank hebben wij toen hiervan geen moeilijk heden ondervonden. Na drie jaren is de toestand heel anders; inplaats van een geldschaarste is er een geldruimte. De toestand is thans zo dat vele banken met een grote geldvoorraad zitten, waar voor geen belegging kan worden gevon den. Velen hebben hun geld in bewaring gegeven bij de 'Ned. Bank welke dit ren teloos Bewaard. Het gevolg is natuurlijk dat de 'rentestandaard van een jaar ge leden zeer moeilijk te handhaven is. Op advies van de Centrale Bank heeft het bestuur de zaak eens grondig besproken en op een volgende bestuursvergadering zullen wij beslissingen moeten nemen aangaande deze zaak. V/aarschijnlijk zal het wel hierop neerkomen dat de debet rente, d.w.z. de rente voor uitgeleende gelden zowel met hypothecaire als an dere dekkingen met een kwart pet. zullen moeten worden verlaagd. Wij hopen, al- dus de voorzitter, dat wij de rente voor spaargelden kunnen handhaven, hoewel het evenwicht van de Balans hierdoor niet mag worden verstoord. Dit zal waarschijnlijk moeten worden gevonden door de creditrente van de lopende reke ningen wat te verlagen en wel met A waardoor deze zal komen op 1 Door de meeste banken wordt hiervoor maar J4 vergoed. Met het uitspreken van de hoop dat de leden het vertrouwen aan het bestuur zullen blijven geven, be sloot de voorzitter zijn openingswoord. Hierna bracht de kassier de heer Brok verslag uit van het boekjaar 1952. Met aantal leden bedroeg op 31 Dec. 398; 10 leden waren overleden, een lid der CAV ging over naar de NCB en 22 nieuwe le den traden toe. Er werd een algemene vergadering ge houden en 12 vergaderingen van bestuur en raad van toezicht. Het aantal spaar- en deposito-rekenin gen bedroeg'per 31 Dec. 1589, met een gezamenlijk saldo van f 2.468.889-78. Op _31 Dec. waren verder 517 lopende reke ningen met een totaal creditsaldo van f 299686.51 en een debetsaldo van f 155821.01; 90 voorschotrekeningen met een totaal uitgeleend bedrag van f 386.938,45. De inlagen op spaarrekeningen bij de Stichting Spaarbank der Boerenleenbank beliepen met bijgeschreven rente f 1.132.742,15. De terugbetaling was f 862.828,92, een toename van spaaria- leg over 1952 was f269.913,18. Nieuwe voorschotten werden verstrekt voor een bedrag van f 238,500.De aflossing op voorschotten bedroeg f 29.467.Aan spaarrente werd ver goed f 56,379.22. De omzetten op de lopende rekening bedroegen f 11.662.808,39, een toename met f 1,100.000.— sinds 1951. De kas omzet bedroeg f 5.664.476,32, een toe name van f 391,000.—. De totale omzet steeg van f 24.400.000.in 1951 tot ruim f 27.000.000 in 1952. Het totale inkomstencijfer beliep f 16,799,53. Winst f 3736.35. Terecht merkt 'het verslag op dat de steeds hogere omzet het vertrouwen van de leden in de bank weerspiegelt. 1952 is voor de Boerenleenbank een belangrijk jaar geweest. De bank vierde haar gouden feest, terwijl in overleg met de centrale bank besloten werd de admi nistratie der bank aan te passen aan de i steeds hogere eisen die gesteld worden. Besloten werd dan ook de boekhouding geheel mechanisch te gaan voeren, waar- door herei-kt kan worden dat de leden nog beter en vlugger kunnen worden bediend. 'Opgemerkt zij dat van de ruim 350 boerenleenbanken die aangesloten zijn bij Eindhoven er 16 gemechaniseerd zijn, waarvan Drunen niet de kleinste is. De omzet die in 1944 nog niet een mil- lioen was, zal in 1953 de 30 millioen - overschrijden. Het verslag brengt tot slot nog dank aan het bestuur, de geestelijk adviseur, het ere-bestuurslid M. v. Hal der, de raad van toezicht, aan wie allen zonder uitzondering, met de steeds gro tere omzetten, grotere crediet- en voor- schot-aanvragen zwaardere eisen wor den gesteld. In samenwerking ligt, aldus het verslag, onze kracht; laten wij deze in de toekomst vooral bewaren. De voorzitter de heer 'C. van Drunen, dankt hierna de kassier voor diens keu rig verslag, alsmede voor de werkzaam heden welke tot heden door deze steeds voor de bank en de leden is verricht. (Applaus). De periodiek aftredende leden van de raad van toezicht de heren Adr. Mus- kens en A. Kamp werden herkozen. De heer Kamp besprak hierna de si tuatie welke gaat ontstaan bij het leg gen van de nieuwe provinciale weg. Voor deze weg, die een harde noodzaak is voor de ontsluiting van de Langstraat alt veel goeds te zeggen. Bij het pro vinciaal bestuur staat deze weg als punt tén op het programma van alle wegen die in Brabant zullen moeten worden gelegd. Dit betekent, aldus spreker, dat de boeren, die toch al grond tekort heb ben, weer een zware aderlating moeten ondergaan. Deze weg is en blijft voor de boe ren een pijnlijke zaak en de vraagt rijst: wat moet men doen? Het is zaak voor alle betrokkenen om middels de organi satie te weten te komen welke rechten men kan doen gelden en deze zaak zo spoedig mogelijk ook middels de orga nisatie bij de bevoegde instanties aan hangig te maken. De tijd dringt, aldus spreker, en men dient deze zaak op tijd aan te pakken. Aan de orde was verder nog: beste ding der winst, speciaal de subsidies die aan de onderafdelingen van de NCB en andere stichtingen worden toegekend. De RKJB Drunen kreeg f 50; RKJB Elshout f 50; Boerinnenbond Drunen Elshout f 50; Rijvereniging Echo f.25; Gezinszorg f 85 (dit werd op voorstel van de vergadering van f 50 tot f 85 .erhoogd); M?it-Gele Kruis Drunen f75, Wit Gele Kruis Elshout f 50; TBC-fonds N'CB f 50; Boerenleergang f 40; Oost- Priesterhulp T3Ö; Ons Erf Boerencen- trum f 25; NCB Drunen-Elshout f 150; Altaarfonds Nieuwkuijk f 200; totaal aan subsidies f 900. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de vergadering dan ook op de gebruikelijke wijze werd ge sloten. VORMINGSAVOND KAB. Voor een goed bezette zaal hield de eerw. Pater Adam in het kader van het vormingsprogramma van de KAB een lezing met lichtbeelden over de Europese eenwording. Dit gebeurde Maandag avond in de gymnastiekzaal. Het was een goede avond, waar de spreker middels de punten de aanwezigen na een historisch overzicht wees op de noodzakelijkheid van Eenwording om,het hoofd te kunnen bieden aan de gioot- machten van deze wereld. De eenwor ding is reeds aan het groeien; spreker wees op het plan Schuman en de Nato en op tal van andere punten zal men straks tot samenwerking moet en komen. De zaal was goed bezet. Deze goed verzorgde avonden komen steeds meei in de belangstelling te staan. Op 4 Jan. is de laatste vormingsavond als de heer Handgraaf zal komen spre ken over de KAB in het algemeen. FANCY-FAIR. De jaarlijkse fancy-fair welke de Kon. Erk. Harmonie de Volharding enige tijd geleden wegens omstandigheden moest uitstellen, zal thans naar wij vernemen met Vastenavond doorgang vinden. Men thans reeds druk met de voorberei- Tilburg geboren. Hij ontving het kloos terkleed te Versailles (Frankrijk) op 1 December 1927 en deed aldaar zijn pro fessie op 25 December 1928. Kort hier na kwam hij weer naar Holland op het klooster Onsenoort, waar hij nu nog steeds vertoeft. Zijn priesterwijding ont ving hij op 26 Juli 1936 uit de handen van Mgr. A. F. Diepen z.g. Jarenlang was de jubilaris wiskundeleraar aan de kloosterschool, terwijl hij nu nog steeds het ambt van koster waarneemt. HEEMKUNDEKRING ONSENOORT. Op Zaterdag 19 December a.s. spreekt voor de leden van de Heemkundekring Onsenoort de heer H. Voogd uit Aal burg over:, „Praehistorische vondsten langs het Oude Maasje. CULTURELE VER. ONSENOORT. Op Zondag 20 December a.s. spreekt voor de leden van de Culturele Vereni ging Onsenoort Mr. Jan Derks over „Waarvoor leven wij". Gezien het enorm succes van verleden jaar, zal ook deze komende lezing veel belangstelling trek ken. CARNAVAL. Door enkele personen is ook hier het initiatief genomen dit jaar Carnavalsfees ten te doen plaats hebben. Van de zijde tier caféhouders is reeds, alle medewer king toegezegd. Indien van hogerhand 't werk worden gesteld dit jaar hier gè- vergunning wordt verleend, zal alles in zellig Carnaval te vieren. VERHUUR VAN VOOR DAMES EN HEREN. MEEUW S 's-HERTOGENBOSCH HINTHAMERSTRAAT 137 Telef. 5500 dingen bezig. NIEUWE ZAAK. Vrijdag zal Elshout weer een pracht- zaak rijker zijn. De firma M. v. Sluis- veld en Zn. opent dan in het pand Kerkstraat 36 een naar de eisen des tijds ingerichte nieuwe zaak in electrische ge bruiksartikelen en materialen. Met vakbekwaamheid, service en con currerende prijzen zal de firma a.s. ko pers ten dienste .staan. Als openings reclame ontvangen de kopers de eerste 8 dagen 5 pet. korting. ONTWIKKELINGSAVOND. A.s. Maandag zal de derde parochiële ontwikkelingsavond gehouden worden. De bekende spreker de Z.E. Pater Fi- dentius zal een spreekbeurt houden over Het Humanisme. KERSTVIERING. Door de spontane medewerking van vele dames en heren zal Elshout Twee de Kerstdag weer iets aparts beleven. In de zaal van het parochiehuis zal dan een grote Kerstviering plaats hebben. We krijgen dan geen gebruikelijk „Kerststuk te zien, maar een aanschouwelijke voor stelling van het Kerstgebeuren en het geen daaraan vooraf ging, zoals b.v. de verschillende profetieën. Zang en decla matie zullen daarbij afwisselen en zelfs de aanwezigen in de zaal zullen op be paalde momenten meedoen. De repetities en verdere voorbereidingen zijn in volle gang en zoals men de laatste jaren ge woon is in Elshout, zal die Kerstviering weer „af" zijn. Zondag 20 Dec. houdt Elshout Vooruit bestuursvergadering in de naaischool. Aanvang 11.30 uur. ZILVEREN PROFESSIEFEEST OP MARIËNKROON. Op 25 December a.s. (Eerste Kerstdag) gaat Pater Hermano Schepens in het Cisterciënserklooster Mariënkroon te Nieuwkuijk zijn zilver professiefeest vie ren. De feesteling werd op 8 Juli 1909 te K.V.P. Zondag na de Hoogmis liad al hier in het Parochiehuis een bij eenkomst plaats van besturen van diverse verenigingen, de vak- en standsorganisaties en verdere be langstellenden, met hei doel de sluimerende kiesvereniging enig nieuw leven in te blazen. De heer M. Pulles, die de verga dering leidde, achtte de tijd daar voor titans gekomen. Hij dacht aan de benoeming van'n nieuwe hoofd onderwijzer en een nieuwe kape laan, van wie de eerste zeer goed in de politiek thuis is en die zullen worden aangezocht hun steun aan de opbouw te verlenen. Spr. stelde vast dat het in deze tijd dringend noodzakelijk is zich bij de KVP aan re sluiten, zulks in verband met de grote activiteit die andere partijen aan de dag leggen en met de op handen zijnde verkiezing voor de Provinciale Staten. Ter verduide lijking van een en ander was mede aanwezig' de heer Roose uit Dru nen, propagandaleider van de kies kring Heusden, die op vlotte wijze het doel van de KVP uiteenzette. Op voorstel van de heer L. v. d. Heijden werd besloten om meieen een nieuw bestuur te kiezen. Het resultaat was dat werden gekozen de heren M. Pulles, Fr. v. Bijnen, J. v. BJjnen, L. v. d. Heijden en Mej. Nelly v. d. Brandt. Verder werden nog enkele personen aan gezocht ter completering van het bestuur om een actie op touw te zetten tot aanwerving van nieuwe leden. Tenslotte werd gedacht aan een politieke scholing voor jonge ren, om waar nodig het nut van 'n afdeling van de KVP hij te bren gen. M, Reiring, beiden wonende alhier, voor de voorlopige prijs van f 2.50 per m2. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een twee tal perceeltjes grond aan Mevr. Pulles- Couwenberg en Mej. Kools alhier.. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot 'het vaststellen van de schadevergoeding, verband houdende met het raadsbesluit van 24 November 1953, waarbij werd besloten tot het aangaan van een grondruil tussen gronden in eigendom toebehorende aan -H. Ver boord en de gemeente Vlijmen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 1 September 1953 en tot toewijzing van een perceel bouwter rein aan Hub. Boom, alhier. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meente-begroting 1953. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een kasgeldlening groot f 250.000. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders a. tot toekenning vaneen vergoe ding aan een ingezetene dezer gemeente in de reiskosten van zijn kind, dat een ULO-school te VHertogenbosch be zoekt; b. om afwijzend te beschikken op het verzoek van een ingezetene dezer ge meente in de reiskosten van zijn zoon, die eveneens een ULO-school te 's-Herto- genbosch bezoekt. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot indiening van een ver zoek, bedoeld in artikel 55 quater der L.O. wet 1920, voor de openbare lagere school, en vaststelling van het voor 1954 beschikbaar te stellen bedrag per leer ling voor het bijzonder onderwijs. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het aantal opcenten voor de personele belasting voor 'het be lastingjaar 1954/1955 te bepalen op 150. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot a. goedkeuring van de begroting van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg voor .1954; b. vaststelling van de begroting van bet Woningbedrijf en van die der Ge meente, beiden voor 1954. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de „sala ris- en loonverordening 1948" dezer ge meente. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het van overeenkomsti ge toepassing verklaren van de voorzie- ningèn, welke door de Regering nopens de bezoldiging van het Rijkspersoneel zullen worden getroffen, in verband met de opheffing van de consumptiebeper king en de komende huurverhoging, voor het daarvoor in aanmerking komend per soneel in dienst dezer gemeente. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van de lan- derijen-commissie met één lid. KERSTWIJDING. A.s. Zaterdag 19 December wordt er in de Ned. Herv. Kerk alhier een Kerst- wijdingssamenkomst gehouden. Als spre ker zal optreden Ds. Jens uit Waalwijk. Verder wordt er o.l.v Henk Nieuwkoop een Kerstcantate gezongen met enkele vocale solisten, en enkele vioolsoli door mevr. de Graag-v. d. Sluijs, met bege leiding van Leen Groen. 'Op Dinsdag 22 December zal deze avond, met hetzelfde programma, te Waalwijk worden gehouden. GEMEENTERAAD. Vergadering van de raad der gemeen te Vlijmen op Vrijdag 18 December 1953 des n.m. 7 uur (precies) ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen; 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een twee tal percelen bouwterrein in de Mgr. van Kesselstraat aan C. J. A. de Wit, wo nende -alhier Karrestr. no. 1 en aan W. H. Govers, alhier Achterstr. no. 41, voor de voorlopige prijs van f 250 per m2. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een drie tal percelen bouwterrein 'in de Mgr. van Kesselstraat aan Mevr. de Wed. E. A. M 'Willemse-van Beurden te Engelen; Mej. C. M. Theuns en Mej. M. C, M, GEREF. KERK. A.s. Zondag des voormiddags 9.30 uur en des namiddags 3 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier in de Dienst des' Woords voor te gaan Ds. L. Berger uit Halfweg. PAST OP UW KIPPEN. Van de landbouwer V. alhier werden dezer dagen enkele kippen doodgebeten. Men vermoedt dat hier een hond aan het werk is geweest. Men zij dus ge waarschuwd. Met de kinderen der Ned. Herv. Zon dagschoolvereniging zal Zaterdag 26 De cember a.s. (Tweede Kerstdag) des na middags het Kerstfeest worden gevierd. De Raad der gemeente Heusden kwam Dinsdag 15 Dec. 1953 in openbare ver gadering bijeen. De heer van Heijst had kennis gegeven dat hij door 't overlijden van zijn enige zoon, verhinderd was deze vergadering bij te wonen. Onder de ingekomen stukken' was een circulaire van Ged. Staten betreffende de salarissen van wethouders, secretaris en ontvanger, waarbij de kindertoelage va riëren met het salaris. B. en W. stelden voor met deze circulaire in te stemmen. De heer de Waard kon deze ziens wijze niet delen Wanneer de kindertoe lage varieert met het salaris, dan zou den de beter gesalarieerden, welke toch al over ruimer middelen kunnen beschik ken, meer kinderbijslag ontvangen, dan de lagere gesalarieerden, welke 't meest al hard nodig hebben. De heer Rijke was het in eerste in stantie wel met de heer de Waard eens, maar kon zich toch moeilijk indenken dat zo'n circulaire, welke toch uitgegeven wordt door het Centraal Instituut, niel eerst rijpelijk is overwogen. Spreker zou 't daarom niet billijk vinden, dat 't ge meentebestuur van Heusden daar tegenin zou gaan werken. De heer Verschuur ziet kinderbijslag meer als een verlengstuk van 't salaris Beter gesalarieerden, dus hogere stan den, moeten hun kinderen toch naar hun stand op kunnen voeden. Spreker ziet daarom geen aanleiding om hier iets te gen in te brengen. Het voorstel van B. en W. werd hier op in stemming gebracht en met 8 tegen 2 stemmen aangenomen. Een schrijven was ingekomen van het Ministerie van Financiën, waarin werd medegedeeld dat voor de herbouw van het gemeentehuis een Rijksbijdrage zal .worden verleend groot f 174.509,28. Punt 4. 'Besloten werd een jaarlijkse subsidie beschikbaar te stellen ,a f 30. per kind, aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Chr. Kleuterscho len te Gorinchem. Punt 5. Besloten werd, ingaande 1954 een jaarlijkse subsidie te verlenen aan de Vereniging „Het Brabants Edelam-bacht a f 10.—. Punt 6. Dit agendapunt betrof een kleine wijziging in de salarisverordening voor de gemeentearbeiders, die door de raad werd goedgekeurd. Punt 7. Op voorstel van B. en W, ging de raad accoord met het vaststellen van: aeen algemeen ambtenaren-regle ment, b. een arbeidsovereenkomstenver ordening, c. een wachtgeldregeling, d. een uitkeringsverordening; punt e. werd aan gehouden tot een volgende vergadering daar er inmiddels weer een wijziging in de kindertoelage-verordening is gekomen. Punt 8. Dit betrof een jaarlijks terug kerende wijziging in de begroting Gods huizen 1953. De heer de Waard had nog niets ver nomen van de verhoging van de zakgel den van de ouden van dagen. De voor zitter merkte echter op dat dit de begro ting 1953 betrof; de verhoging der zak gelden was "nog niet besproken, maar zouden dan toch op de begroting 1954 komen te staan. Hierna werd deze wij ziging door de Raad aangenomen. Punt 9. Eervol ontslag werd verleend aan de heer F, J. Hilwig, hoofd van de Vleeskeuringsdienst Heusden, wegens op heffing van de Vleeskeuringsdienst Heus den; alsook werd eervol ontslag verleend aan de heer Lith, administrateur van deze dienst. Punt 10. Voorstel van B. en W. tot verbetering van de Molenstoep en tot het beschikbaar stellen van het daartoe benodigde crediet. De heer Rijke vroeg, of, wanneer men aan de verbetering van de Molenstoep begint, het misschien mogelijk zou zijn, zonder dat het bedrag aanmerkelijk zou behoeven te worden verhoogd, het plein tje voor de scheepswerf iets breder te maken, opdat de auto's daar ruimte heb ben om te draaien, momenteel kunnen ze dat niet. De heer Verschuur wilde weten, hoe lang de daar aan te leggen wegverhar ding mee zal gaan. De voorzitter ant woordde hierop dat de afschrijving is bepaald op 25 jaar. De heer Verschuur merkte verder nog cp, dat, wanneer de nieuwe weg een- maal een feit zal zijn, het personeel van de N.V. de Haan zijn snelheid wel op zal voeren, wat weer meer gevaar voor botsingen met zich meebrengt. Spr. drong daarom aan op het spoedig plaat sen van waarschuwingsborden aan de Herptse poort, alsook aan de Wijkse poort, waar zich in korte tijd weer twee botsingen hebben voorgedaan. In verband met de waarschuwingsbor den zei de heer Geerlings, dat het wel lijkt of de Burgemeester een hekel heeft aan verkeersborden, daar er haast nog nergens geplaatst zijn; vooral ook bij de meisjesschool, zei spreker, is het dikwijls zeer gevaarlijk. De voorzitter antwoordde hierop, dat, wanneer men op ieder gevaarlijk punt een verkeersbord moest plaatsen, de ge hele stad volgeplaatst diende te worden; dan zou men tenslotte door de bomen het bos niet meer zien. Wat de scholen betreft, zei spreker, hiervoor staan de verkeersborden klaar om geplaatst te worden. De heer Verschuur merkte nog op, dat er dringend een wegwijzer diende te wor den geplaatst tegenover 't huidige nood- gemeentehuis, daar vreemdelingen, welke Heusden passeren niet weten welke weg richting 's-Bosch en welke richting Dru nen is. Hierin, zei de voorzitter, zal in de tóekomst zeer zekter worden voorzien. Tenslotte kwam de raad op het eigen lijke agendapunt terug en werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Tussen punt 10 en punt 11 werd neg een agendapunt ingelast. Dit betrof een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur Herpt, waarin werd medegedeeld dat aan de beurt van aftreden was het bestuurs lid A. J. A. van Bokhoven, die weer als eerste candidaat werd gesteld, met als tweede candidaat M. van Korven uit Herpt. De heer A. J. A. van Bokhoven werd met algemene stemmen herkozen Punt 11. Reclames belastingen. Dit punt behandelde de voorzitter lie ver in besloten vergadering. Daar dit waarschijnlijk de laatste raadsvergadering van 1953 was, dankte de voorzitter de leden van de raad voor hun medewerking en vertrouwen in het afgelopen jaar van hun genoten en wen ste allen een Zalig uiteinde en een goed begin. De voorzitter wenste de heer de Waard, die met 1 Jan. onze gemeente gaat verlaten in zijn nieuwe standplaats een goede welstand toe. De heer de Waard dankte op zijn beurt de voorzitter en vertrouwde er op dat onder de bekwame leiding van de voorzitter Heusden een goede toekomst tegemoet zal gaan. Hierna sloot de Voorzitter de openba re vergadering. WIJLEN M. H. VAN DONGEN TEN GRAVE GEDRAGEN. Woensdagnamiddag had op de begraaf plaats aan de Heistraat onder meer dan gewone belangstelling de ter aardebe- stelling plaats van het stoffelijk over schot van de heer M. H. van 'Dongen, die vorige week Vrijdagnacht na een kort ziekbed te zijnen huize overleed. Onder de velen, die in de rouwstoet medeliepen om de ontslapene de laatste eer te be wijzen, merkten we naast de familie en vrienden o.m. op bestuurs- en werkende leden van de gemengde zangver. 't Roze- knopje, waarvan de overledene meer dan 40 jaar een trouw werkend lid is ge weest en in welks bestuur hij een 30-tal jaren -zitting heeft gehad, alsmede meer dere bestellers van de PTT, bij welke dienst van Dongen gedurende een reeks van jaren tot het bereiken van de 65- jarige leeftijd als 'besteller is werkzaam geweest, eerst bij het hulppostkantoor te Vrijhoeve-Capelle en later te dezer plaat se. Een vijftal leden van het gemengd koor 't Rozeknopje en vijf bestellers van de Posterijen, droegen op het kerkhof de lijkkist grafwaarts en nadat deze in de groeve was neergelaten werd gesproken door de consulent der Ned. Herv. ge meente alhier, Ds. Verweij uit Waal wijk (Besoijen), die tevoren ten sterf- huize een korte lijkdienst had gehouden. Namens het PTT-personeel werd het woord gevoerd door de heer 'C. v. 'Caem, terwijl de secretaris van 't Rozeknopje, de heer van Nieuwenhuijzen, uit naam dezer vereniging sprak. Een neef van de overledene bracht dank voor de 'belang stelling en het medeleven. ZITPLAATSENVERHURING. In de Ned. Flerv. Kerk aan de Loon- sedijk zal Zaterdag 19 Dec. a.s. des n.m. 2 uur de verpachting plaats vinden van zitplaatsen. KERSTBIJEENKOMST. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zal Dinsdag 22 Dec. a.s. des avonds 7 uur in de Chr. Landbouwhuishoudschool on der leiding van Mevr. Hovinga-Laker- veld een Kerstsamenkomst beleggen. BROMFIETS ALS HOOFDPRIJS. Naast diverse andere prijzen is voor de verloting, georganiseerd door de ge mengde zangvereniging 't Rozeknopje als hoofdprijs uitgeloofd een bromfiets. Zoals bekend wordt Dinsdag 22 dezer des avonds 8 uur in Stationskoffiehuis de trekking gehouden. ADVENTSWIJDINGS- SAMENKOMST. Gewoonte getrouw zal op Zondag 20 Dec. a.s. 's avonds '8 uur in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een Adventswij- dingssamenkomst gehouden worden. De samenzang, die een zeer centrale -plaats zal innemen wordt afgewisseld met de clamatie, terwijl de Weled. zeergel. heer Dr. A. Hijmans uit Rotterdam, voor me nigeen door zijn publicaties over Huwe lijk en 'Gezin geen onbekende, een korte meditatie zal houden. Ook een Jongens koor onder leiding van de Weled. heer M. Rijken verleent zijn medewerking. Ieder, die vorige malen 'n dergelijke wij dingsavond heeft meegemaakt zal niet gemakkelijk verzuimen deze samenkomst bij te wonen. Ieder is van harte welkom. aam ^-.afaHiBi. .ram fi*; i—a&Ë BINNENKORT BEGIN PROCES-BERIA. Radio Moskou heeft Woensdagavond een verklaring uitgezonden van het bu reau van de openbare aanklager waarin wordt medegedeeld, dat het Russische hooggerechtshof het onderzoek in de zaak Beria heeft voltooid. Lawrenti Be- ria is de Sovjetrussische minister van binnenlandse zaken die medio 1953 werd afgezet. Volgens de Russische pers zal het proces tegen Beria zeer spoedig wor den geopend. De pers heft de tenlaste legging gepubliceerd aldus radio Moskou- MELKBEZORGING OP KERSTDAGEN. Het Bedrijfschap voor Zuivel heeft be paald dat tenminste op een van de beide Kerstdagen de melkbezorging op de ge bruikelijke wijze moet geschieden. RHEE BINDT IN. Syngman Rhee, de Zuidkoreaanse pre sident, heeft de tijdsduur voor de Kore-- aanse wapenstilstandsovereenkomst ver lengd en de vrees weggenomen dat hij op eigen initiatief op 27 Januari van het volgend jaar tot actie tegen de commu nisten zou overgaan. Hij verklaarde dat Zuid-Korea de wapenstilstand in acht zal nemen gedurende 90 dagen na het begin van een Koreaanse politieke conferentie, onverschillig wanneer deze laatste bijeen komt.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 9