Waalwijkse en Langs Gemeenteraad Drunen VLUMEN HAARSTEEG SPRANG SPRANG-CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER KERSTFEEST. MAANDAG 21 DECEMBER 1953. Uitgever Waalvvijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO uur Hü ZUIDEN 4.. - 76e JAARGANG No. 100 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GKOTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen te houden op Woensdag 23 December 1953 te 7.30 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergade ring van 6 October 1953. 2. Ingekomen stukken, t.w. A. besluiten van Ged. Staten, waar bij goedkeuring wordt verleend aan een aantal raadsbesluiten. 3. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1952 en reke ning van het gemeentelijk Woningbedrijf over 1951-1952, alsmede goedkeuring re kening Burgerlijk Armbestuur over 1952. 4. Verzoek van_de. heer N. W. M. Mooijman, om hem met ingang van 16 Januari 1954 eervol ontslag te verlenen als gemeente-ontvanger, zulks wegens be noeming elders. 5. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 9 October 1952 inzake strafbaarstelling van de koper bij over treding van de Winkelsluitingswet 1951. 6. Voorstel tot verpachting van en kele percelen gemeentegrond. 7. Mededeling van door het Prijzen- bureau voor Onroerende Zaken vastge stelde grondprijs inzake verkoop grond aan» N.V. Lips, ingevolge raadsbesluit van 6 October 1953. 8. Voorstel om Burg. en Weth. te machtigen tot aankoop van grond van Wed. Klerks en W. A. de Wit c.a„ ten bate van de verbinding Schoolstraat met de Burg. van der Heijdenstraat. 9. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond in de „Braken van J. van Alphen te Waalwijk en J. van Kessel te Drunen. 10. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 3 November 1949 tot aankoop van grond van de Erven J. C. van Delft-te Drunen. 11. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond aan de Burg. van der Heijdenstraat aan de Stichting Lips Wo ningbouw te Drunen. 12. Voorstel tot aankoop van een perceel bouwterrein langs de Eindstraat van L. Musters, Eindstraat 40 en ver koop van een bouwterrein aan genoem de Musters in de Overlaat. 13. Voorstel tot verkoop van twee strookjes grond langs de Wllhelminastr. aan de Erven J. C. van Delft te Dru nen. 14. Voorstel tot wijziging van de sa larisverordening voor het gemeenteper- soneel i. v. m. uitbreiding personeel en voorstel vermeld onder punt 15 der agenda. (Hieromtrent zal ter vergadering door de voorzitter een nadere uiteenzet ting worden gegeven). 15. Voorstel tot benoeming van een gemeente-ontvanger per 16 Januari 1954, zulks i.v.m. het vertrek van de heer N. W. M. Mooijman. De aanbeveling luidt: 1. K. van Dun, thans hoofd-commies ter secretarie: 2. G. W. v. d. Broek, thans adjunct commies le kl. ter secretarie. 16. Voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement voor het gemeente- personeel. 17. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 16 Juli 1953 inzake wij ziging salarisverordening voor het ge- meentepersoneel, i.v.m. instelling van „de gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijke Zorg". 18. Voorstel tot wijziging van de ver ordening houdende vaststelling van een regeling tot toekenning van uitkeringen aan enige categorieën van het gemeente- personeel. 19. Voorstel tot het van overeen komstige toepassing verklaren van de circulaire van de Minister van Binnen landse Zaken van 3 December 1953, be treffende verbetering financiële positie burgerlijke rijksambtenaren per 1 Jan. 54. 20. Voorstel tot wijziging van de kin dertoelageverordening voor het gemeen- tepersoneel. 21. Voorstel tot wijziging van het reglement Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 22. Periodieke aftreding van dhr. A. v. d. Wiel, als lid van het Burgerlijk Armbestuur per 31! Dec. 1953. De aanbeveling luidt 1. A. v. d. Wiel (herkiesbaar); 2. Corn. J. van Drunen. 23. Periodieke aftreding van dhr. N. A. van Drunen per 31 December 1953 als lid van de Commissie van Toezicht op de Vakschool; De aanbeveling luidt 1. N. A. van Drunen (herkiesbaar); 2. P. Verhulst. 24. Voorstel tot vaststelling van een crediet in rekening-courant voor 1954 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage. 25. Voorstel tot vaststelling van de gemeente-begroting 1954, begroting Bur gerlijk Armbestuur en begroting 1953-'54 voor het Gemeentelijk Woningbedrijf. 26. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling ex art. 101 der L.O. wet 1920 voor de bijz. scholen voor 1954. 27. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bijdrage aan A. Pulles, Grote straat 197 en P. van Helvert, Groene- woud 8, in de kosten van aansluiting electriciteitsnet van voornoemde panden. 28. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bijdrage aan M. Jehoel, Groene- woud 6, in de kosten van aansluiting wa terleiding van voornoemd pand. 29. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van uitbrei ding electriciteitsnet „De Bossen" en „Giersbergen". 30. Voorstel tot toekenning van het gemeentelijk aandeel in premie woning verbetering en -splitsing aan H. v. d. Besselaar. 31. -Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de schenking van een uurwerk in de toren van de nieuwe Kerk te Drunen. 32. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door derden te verstrekken hy pothecaire geldlening aan A. Schalken, zulks i.v.m. de bouw van een premie woning. 33. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex art. 72 der L.O. wet 1920 aan: 1Het bestuur der R.K. Meisjesschool te Elshout voor beschikbaarstelling van een aanvullend crediet van f 140.- voor de aanschaffing van 3 nieuwe bord stellen; 2. het bestuur der R.K. Jongensschool te Drunen voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen in verband met de uit breiding van het aantal leerlingen. 34. Voorstel tot wijziging der ge meentebegroting 1953 en 1954. 35. Reclame schoolgeld. AANRIJDING. Zaterdagmiddag had ter hoogte van de fa. Schapendonk, Grotestraat alhier, een aanrijding plaats. Een vrachtwagen van de fa. Mombers uit Waalwijk, komende uit deze richting, wilde twee wagens passeren die in dezelfde richting reden. De bestuurder bemerkte echter te laat een tegenligger, een luxe wagen bestuurd door mej. Verhoef uit Waalwijk. De bestuurder van de vrachtwagen remde uit alle macht, wat tot gevolg had dat deze wagen dwars over de weg kwam te staan. De luxe wagen bestuurd door mej. Verhoef kwam terecht tegen het achterste gedeelte van de vracht wagen. De luxe wagen werd zeer ernstig beschadigd. Mej. Verhoef liep een lichte hersensschudding op en een schouder fractuur. Dr. van der Wouw die de eerste hulp verleende, achtte overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk. SOLISTEN-CONCOURS. Naar wij vernemen zullen aan het op 10 Januari a.s. te Haarsteeg te houden solistenconcours niet minder dan 9 so listen van de Kon. Erk. Harmonie De Volharding deelnemen. Bovendien zal ook het bekende koper-kwartet van „de Volharding", alsmede een clarinet-kwar- tet en een duet aan dit concours deelne men. Wij wensen hun veel succes toe. UITVOERING R.K.J.B. De toneelclub van de RKJB en de Boe- rinnenbond zal naar wij vernemen op tweede en derde Kerstdag in de gymna stiekzaal een toneeluitvoering geven. Opgevoerd zal worden een toneelspel getiteld: „Boerinnen". Wij zien het optreden van deze to neelclub, die reeds meerdere malen suc cesvolle uitvoeringen gaf, met veel be langstelling tegemoet. WINKELACTIE. De jaarlijkse winkelactie van de R.K. Winkeliersvereniging is in de afgelopen week besloten met het toewijzen van di vidend en extra dividend aan de kopers tijdens deze actie. De actiebonnen zijn inwisselbaar tegen J/j cent, terwijl de bonnen waarop extra dividend wordt gegeven per circulaire zijn of worden be kend gemaakt. Tijdens deze zeer geslaagde actie werd een omzet gehaald van ruim f 121.000.-. Dit was f 15.000 meer dan vorig jaar. TOEWIJZING BOUWVOLUME. Bij de toewijzing van bouwvolume voor de jaren 1954, 1955 en 1956 kreeg de gemeente Drunen een bouwvolume voor het bouwen van 84 woningen. Dit betekent dus 28 woningen per jaar. In de Voorgaande jaren kreeg men er 16. ïn deze 84 woningen zitten nog enkele woningwetwoningen, de rest is voor par ticuliere bouw en woningwetwoningen. WEDEROM MOOI SUCCES. Drie leden van de Vlijmense Kanarie vereniging namen Zondag 20 Dec. deel i aan de grote Nationale Tentoonstelling in Valkenswaard. De resultaten waren H. van Heeswijk 88 en 87 en 87; M. v. d. Wiel 87 en 86, en W. v. Veggel 88 en 88. Van Veggel behaalde weerom een ereprijs. Een mooie prestatie na een jaar bestaan. KRUISBOOGSPORT. Goede successen voor Willem Teil en Rozenknopje op het nederlaag-tour- nooi te Haarsteeg. Kampioen corps A: A. v. d. Meijden, Willem Teil Vlijmen, gevestigd in café Oremans. Ere-kruis A. v. d. Meijden, Willem Teil. Kampioen corps B: J. Parijs, Willem Teil, Vlijmen. Personeel A: 4de prijs A. v. d. Meij den, Willem Teil, Vlijmen, 5de prijs M. v. d. Heuvel, Willem Teil, Vlijmen, bei de met 24 pt. Personeel B: G. v. d. Hout Gzn. 1ste prijs Willem Teil Vlijmen; 2de prijs G. v. d. Hout Gerritzoon, Rozenknopje, ge vestigd in café H. Boom Vlijmen; 3de prijs B. v. d Meijden, Willem Teil Vlij men. Extra dagprijs van Zaterdag, Per soneel B, G. v. d. Hout, Willem Teil, Vlijmen. BOERINNENBOND. Dinsdagavond 22 Nov. a.s. zal in het Patronaat een lezing worden gehouden voor leden en niet-leden van de Boerin- nenbond. Onderwerp: Het nut van de Boerinnenbond. GESLAAGD. Voor het diploma lingerie slaagde onze dorpsgenoten Ans van Heivoort, Sjaan Kuijpers, Riek van Heivoort, Ria van Bokhoven en Ans Mommersteeg. Zij ge noten hun opleiding bij de Zusters te Vlijmen. AANBESTEDING. In café H. Boom had een onderhandse aanbesteding plaats voor het bouwen van een woonhuis met café en zaal voor rekening van de heer Hub. Boom alhier. Architect de heer P. C. Verboord. In schrijvingen als volgt: Gebr. Kramer, Genderen f 59999; J. van Veluw en Zn., Haarsteeg f 59370; W. van Engelen, Vlijmen f 59280; Nieuwkoop, Heesbeen f 58806; M. Luijben en Zn., Vlijmen f 56745. HENGELSPORTVERENIGING. In café Vismalen werd de jaarverga dering gehouden van de Hengelver. De Hut. De voorzitter sprak een welkomst woord tot de leden en in het bijzonder tot dhr. Jansens uit Den Bosch, districts leider van de Alg. Hengelaarsbond. Hierna gaf de voorzitter een keurig verslag over het afgelopen boekjaar, waarna de heer Jansens het woord kreeg. Na afloop van zijn leerzame lezing dankte de voorzitter dhr. Jansens voor zijn duidelijke uiteenzetting en hoopte dat hij nog meerdere malen een lezing voor de Hengelclub de Hut mocht houden. Hierna volgde bestuursverkiezing; af tredend waren twee bestuursleden, nieu we candidaten waren niet ingediend, zo dat beiden bij acclamatie werden herko zen. Hierna ontvingen de leden een uit treksel van de statuten der vereniging, goedgekeurd bij K.B. van 31 Aug. 1953. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en alle vragen werden door de voorzitter bevredigend beantwoord. Hier na sloot de voorzitter de vergadering. ONTWIKKELINGSAVOND OVER HUMANISME. In de zaal De Harmonie hield de KAB in samenwerking met de KAV en de VKAJ wederom een ontwikkelingsavond, waarvoor de belangstelling vrij goed was te noemen. Evenals de eerste avond trad als spreker op Pater Dirks uit Vught, met als onderwerp: Humanisme. Het is een goede gedachte geweest van het bestuur van de KAB, om Pater Dirks eens over dit onderwerp, dat op 't ogenblik het gesprek van de dag uit maakt, te laten spreken. Op de hem bekende wijze zette Pater Dirks het doel en de werkwijze Van het Humanisme, zoals het zich aan ons volk opdringt, uiteen. Om de aanwezigen een duidelijk beeld daarvan te kunnen ge ven, verdeelde hij zijn onderwerp in drie delen; ten le wat is Humanisme, ten 2e hoe werkt het en ten 3e hoe is onze hou ding? Hef woord humanisme is volgens spr. afgeleid van het woord humaan, en stelt zich ten doel hulp te verlenen aan anderen; het doet daarom vreemd aan dat de doelstelling daarvan, n.l. het be oefenen van naastenliefde, als een ge vaar wordt beschouwd. Het gevaar schuilt echter hierin dat het werkt met uitsluiting en zonder het bestaan te er kennen van God. Daarom is haar actie speciaal gericht tegen de onkerkelijken en z.g. drempelgelovigen. Het beoefenen van de naastenliefde is, aldus spr., geen, gevaar, maar omdat het als gebiedende eis stelt dat iGod absoluut moet worden, uitgesloten, moet het als een groot ge vaar worden aangemerkt; het ware hu manisme is de christelijke naastenliefde, en als voorbeelden noemde Pater Dirks daarbij de zegenrijke arbeid die wordt verricht in instituten waar krankzinni gen, blinden en doofstommen worden verpleegd. Het tweede gedeelte zette spr. als volgt uiteenHet Humanistisch Verbond werd opgericht op 17 Febr. 1946, als reactie op de bezetting, die een brutale aanslag was op de menselijke vrijheid; degenen die zich belasten met de uitvoe ring daarvan doen zich veel beter voor dan zij in werkelijkheid zijn. Het ware humanisme is en blijft het chistendom, terwijl het heidens humanisme een groot gevaar betekent, het is geen vaststaand systeem, doch een losse samenhang van ideeën, die hulp willen bieden aan on kerkelijken, die op 't ogenblik 17 van ons volk uitmaken, en juist die onkerke lijken zijn het werkterrein van het Hu manistisch Verbond; als het uit zou gaan van die personen die het bestaan van een God erkennen, zou het onrecht zijn te beweren dat het niet goed zou zijn. Onze houding moet, aldus spr., zijn, op de eerste plaats ons Geloof als een kostbaar bezit te beleven en te handha ven, standvastige christenen zijn en blij ven is het beste afweermiddel, het chris telijke humanisme te blijven beschouwers als de enigste vorm van naastenliefde, omdat het heidens humanisme de mensen aanspoort tot ongeloof, maar tevens moeten wij het afwijzen, omdat het sexuele ideeën propageert die lijnrecht in strijd zijn met de goede zeden en de moraal. KERSTWIJDINGSSAMENKOMST. J.l. Zaterdagavond vond onder flinke belangstelling de Kerstwijdingssamen- komst plaats in het Geref. Kerkgebouw alhier, georganiseerd door de plaatselijke Ghristeiijke Jeugdverenigingen. Om pi.m. 8 uur opende de heer C. Wachtels van den Berg de bijeenkomst met een kort openingswoord, waarin spr. onder meer liet uitkomen blij te zijn met de goede opkomst van de zijde der jeugd, doch ook van de ouderen, om zich hier gezamenlijk voor te bereiden op het a.s. Kerstfeest. Hierna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het Kerstdeclamatorium „Christus, het 'Licht der wereld". Als muzikale inleiding werd door de heer J. Heeringa gespeeld Gezang 8: „Nu daagt het in het Oosten" Enkele hoofdpunten uit het declamato- rium waren verder, de samenzang, de clamaties, koorzang en het lezen van en kele Schriftgedeelten over het Kerst evangelie. Van de declamaties noemen wij: „Nu Gij weer haast tot ons zult ko men" van Koos van Doorn en „O blijde mare" van Jan van O verduin, die op voortreffelijke wijze door mej. W. Rijken werden gedeclameerd. Ook de samenzang, bestaande uit ge- Zangen uit de Ned. Herv. bundel was indrukwekkend, alsmede van enkele psalmen die door de aanwezigen ryth- misch werden gezongen. (Waarom wordt het rythmisch zingen in dergelijke samen komsten en ook in de kerkdiensten toch niet meer toegepast?). Ter afwisseling werd door dhr. S. de Hoop een Kerstverhaal verteld, getiteld „De droom van een dwaas uit het wes ten" van 'Wim Gispen. Het verhaal schil derde de aanwezigen tweeërlei groepen van mensen, de dwazen die de Ster der techniek volgen, en de Magiërs (van de Wijzen uit het Oosten) die de Ster volg den die leidt naar het Kind van Bethle hem. Al met al was het zeker een geslaag de avond, die de jeugdverenigingen zeker zal stimuleren hiermede in de toekomst voort te gaan. OPDRACHT. Na gehouden inschrijving is aan de fa. J. van Oversteeg door het gemeentebe stuur van Sprang-Capelle opdracht ge geven tot het afbreken van een tweetal oude huizen aan de Raadhuisstraat (bij de Koesteeg) alhier. Het ligt in de be doeling hier een plein te maken met een passende bebouwing van woon- en win kelhuizen. KWAADWILLIGHEID? De stam van een mooie grote beuken boom voor de pastorie der Geref. Kerk alhier werd dezer dagen, vermoedelijk door kwaadwilligen, tot op ca. een me ter boven de grond met een zeker zuur bewerkt, waardoor de bast loslaat en de boom ten dode gedoemd is. De politie stelt een onderzoek in. ADVENT- WIJDINGSSAMENKOMST. Zondagavond 20 December vond in de Geref. Kerk te Vrijhoeve-Capelle de aangekondigde jaarlijkse advents-wij- dingssamenkomst plaats. De belangstel ling voor deze bijeenkomst was zo groot dat het kerkgebouw schier te klein- bleek. Bij het inzien van het programma van deze avond, dat de bezoekers bij de in gang werd aangeboden, bleek reeds da delijk dat het weer een mooie avond be loofde te worden. De heer J. van Wijlen opende de samenkomst, waarna het pro gramma, bestaande uit drie delen, n.l 1. de Verwachting van de Eerste komst van Christus; 2. de Eerste kornst van Christus, en 3. de Verwachting van de Tweede komst van Christus, op vlotte en keurige wijze werd afgewerkt, dit al les samengevat in samenzang, Jongens koor onder leiding van de heer M. C. Rijken, dat op ontroerende wijze het „Stille Nacht, Heilige Nacht" ten gehore bracht. Verder declamaties en Schrift lezingen, terwijl als spreker de Weled. Zeergel. heer Dr. Heijmans uit Rotter dam de aanwezigen in een korte medi tatie op zeer bijzondere en treffende wij ze het Kerstgebeuren uiteenzette. De avond werd besloten met het door alle aanwezigen staande zingen van het: „Eere zij God". De Vrijhoeve-Capelse jeugdverenigin gen, waarvan deze avond uitging, mo- •gen weer op een bijzonder geslaagde bij eenkomst terugzien. RAAD S VERG ADERING. Vrijdag 18 December j.l. kwam de :raad der gemeente Waspik in open bare vergadering bijeen voor de be noeming van een bestuurslid van tde Gemeentelijke Instelling voor -Maatschappelijke Zorg. -Jaarlijks treedt één lid van het bestuur van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg af, volgens een door het bestuur van de Instelling op te maken roos ter. Op 1 Januari 1954' zal de heel de Glas als zodanig aftreden. De heer de Glas had verklaard niet voor een herbenoeming in aanmer king te willen komen. In dit ver band hadden B. en W. de volgende voordracht samengesteld, waaruit de raad een keuze had te doen: 1. C. A. A. Langerwerf, Beneden kerkstraat 1; 2. W. Th. Zijlmans, 't Vaartje 126. Alvorens men tot stemming over ging, vroeg de heer v. Iersel het woord. Hij vond deze voordracht kwetsend voor de middenstand. Nu er een vacature was ontstaan door het aftreden van een middenstan der, moest er volgens hem weer 'n middenstander worden benoemd. Bovendien had de heer v. Iersel de beide candidaten die op de voor dracht stonden, bezocht en zouden deze heren tegenover hem hebben verklaard een eventuele benoeming niet aan te nemen. De voorzitter, verklaarde hierop dat de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg geen afspiegeling behoeft te zijn van be paalde groeperingen. Het is boven dien ook gewenst dat niet-raadsle- den in dit bestuur zitting hebben. De leden van dit bestuur moeten op de eerste plaats sociaal voelend zijn en op de tweede plaats zake lijk. Deze instelling heeft n.l. veel onroerende goederen, in de vorm van landerijen, onder haar beheer. Het is dus wel gewenst dat meer dere deskundigen in dit bestuur zit ting hebben. Wij moeten op de eer ste plaats kijken naar het belang van de Instelling. Ook de heer v. Dongen is middenstander, zodat ook deze groep in het bestuur vertegen woordigd is. Verder is het niet de usance dat candidaten eerst worden gehoord. B. en W. hebben deze voordracht opgemaakt en men zal na de be noeming wel vernemen of betrok kene de benoeming zal aannemen. Weth. v. Kuijck verklaarde ook van mening te zijn dat de midden stand in het bestuur van de Instel ling moet vertegenwoordigd zijn. De voorz. verklaarde dat B. en W. deze voordracht hebben samenge steld en dat daaraan ook Weth. v. Kuijck heef: meegewerkt. Hierop bracht de voorzitter het voorstel in stemming. De heer Lan gerwerf kreeg 3 stemmen, de heer Zijlmans kreeg 1 stem. Zeven leden stemden blanco. Hiermee was de heer Langerwerf met 3 stemmen benoemd. BRANDWEER. Na de vergadering gingén de le den van de raad een demonstratie van de brandweer bezichtigen. Al lereerst werd hen de brandweer kazerne en de nieuw-omgebouwde brandweerwagen getoond. De com mandant gaf hierbij een duidelijke uitleg. Deze brandweerwagen werd bij de firma Van den Born alhier omgebouwd tot een moderne en zeer practische wagen, die de toets der critiek voor 100% kan door staan. De commandant en de man schappen zijn er dan ook buitenge woon over tevreden. Hierna werd een buitengewoon goed geslaagde demonstratie gegeven, waarbij de commandant en de manschappen een staaltje van kunde en geoefend- heil lieten zien. De burgemeester sprak dan ook met lof over deze brandweer. De heren raadsleden zullen nu zeker wel overtuigd zijn van de ge oefendheid en paraatheid van de brandweer en dat de gelden die hiervoor beschikbaar worden ge steld, goed besteed zijn, aldus de burgemeester. Hij dankte verder de commandant en manschappen voor deze mooie demonstratie en voor hun bereidwilligheid om zich pro deo met zoveel ambitie in te zetten voor. de gemeenschap. Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal". In de op Woensdag 16 December j.l. te Waalwijk gehouden vergade ring van het Waterschap „Het Zui derafwateringskanaal", werd door het 12e district (voormalig Binnen- polder van Besoyen) tot hoofdinge land benoemd de heer H. Klerkx te Waalwijk. In de eveneens op Woensdag 16 December j.l. te Sprang-Capele ge houden vergadering van het Wa terschap werd voor het 11e district (voormalig de Binnenpolder van Sprang) tot hoofdingeland benoemd de heer D. H. de Bie, Raadhuisstr. 2 te Sprang-Capelle. WATERSCHAP „HET ZUIDER-AF WATERINGSKAN AAL", In de vergadering van de Stemge rechtigde Ingelanden van het Water schap „Het Zuiderafwateringskanaal" te Waspik op Maandag 14 December j.l. werden tot hoofdingeland gekozen: district 2 (De Groot Waspikse en Raamsdonkse Polders, afd. Binnenpol der) de heer G. W. Zijlmans te Was- pik; i 1 1 I district 3 (De Groot Waspikse en Raamsdonkse Polders, afdeling Buiten dijks) de heren P. J. J. J. de Bont Gzn. te Raamsdonk en A. Kamp Jzn. te R aamsdonk Een van deze hoofdingelanden zal straks deel uitmaken van het dagelijks bestuur van het Waterschap „Het Zui- der Afwateringskanaal. BRIDGE DRIVE. Op 16 Januari a.s. zal in hotel Van Iersel te \Vaspik een groot bridge drive worden gehouden ten bate van het in strumentenfonds van de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak. BENOEMD. Per 1 Dec.is benoemd tot onderwij zer aan de N.H. School alhier de heer G. B. van der Vlies uit Middelharnis. AANGESTELD. De heer Ad van Gerwen alhier, on derwijzer aan de RK. Jongensschool te Geertruidenberg, is in gelijke functie aan gesteld te Oirschot. NAAR NIEUW-ZEELAND. Ds. J. Dijk, Gerf. predikant alhier, zal met het m.s. Zuiderkruis naar Nieuw- Zeeland de reis meemaken als geestelijk verzorger Vermoedelijk zal hij op 17 Febr. weer in zijn gemeente terugkeren. PATER VAN STRIEN WEER NAAR DE GOUDKUST. Na een half jaar in zijn geboorteplaats geweest te zijn, vertrok Pater v. Strien Donderdag j.i. weer naar zijn missiege bied te Sampa. Via Londen en.Rome vertrok hij per vliegtuig naar de Missie aan de Goudkust in Brits West Afrika. Tevoren heeft er menige collecte en to neeluitvoering plaats gevonden waarvan de baten ten goede kwamen aan deze zeer geziene missionaris. Onze beste wensen vergezellen hem naar het verre missieland. BAKKERS BAKKEN. De bakkers hebben in hun vergade ring besloten om op 2e Kerstdag te bak ken. Er wordt echter niet bezorgd, zodat men door het af te halen vers brood kan verkrijgen. ZONNEBLOEM. De EHBO, in welke handen de zorg is toevertrouwd om de Zonnebloemen te verkopen op Zondag 27 Dec., is nu reeds actief met de voorbereidingen. Onze plaatselijke vereniging en de Zonne bloem-afdeling welke onlangs werd op gericht, en reeds goed werk verrichtte, zullen gezamenlijk de handen ineen slaan om het doel te verwezenlijken. miwïE DE POSTERIJEN MET DE KERSTDAGEN. Op de beide Kerstdagen zal het post kantoor voor postdienst geheel gesloten zijn. Voor telegraaf- en telefoondienst zal het die dagen geopend zijn van 89 uur, evenals op 2e Kerstdag voor het afha len van post door busrechthouders. Ook zal de 2e Kerstdag 's morgens één briefpostbestelling zijn en één ver- zendgelegenheid 's morgens om circa 7 uur. Voor Zondag 27 December geldt de normale Zondagsdienst. ADVENTS-ZANGDIENST. Morgen, Dinsdag 22 December, zal in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Haven een Advents- zangdienst gehouden worden in sa menwerking "met de Ned. Herv. Kerk te Heusden. Ds. Jens zal de spreker zijn en onder leiding van dhr H. Nieuwkoop zullen de koren een kerstcantate zingen, waaraan door enkele vocale solisten zal wor den meegewerkt. Mevr. de Graag uit Heusden zal, begeleid door Leen Groen, enkele vioolsoli spelen. Onder leiding van H. Nieuw koop zal het Waalwijks Hervormd Kerkkoor op 2e Kerstdag om 5 uur een Kerstwijdingsdienst verzorgen, tijdens welke dienst o.m. een kerst declamatorium zal worden ten ge hore gebracht. Men verzoekt ons mede te delen dat de kerk gedurende heel de week verwarmd wordt. DE KLEINTJES VIERDEN De kinderen van de R.K. bewaar school in de Parochie van St. Jan heb ben Zaterdag- en Zondagmiddag voor hun vaders en moeders en voor de zus ters een mooi kerstspel opgevoerd, dat hun was geleerd door de zusters en de dames-onderwijzeressen. Met zang en declamatie werden door de kinderen op ontroerende wijze vaak de diverse tafe relen van het Kerstgebeuren en van de voorbereiding daarop in beeld gebracht. De vele ouders hebben ervan genoten hun kinderen dit mooie spel te zien spe len.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5