dag: VROOM PREESHW A'iviv DE OPDRACHT ROBERT MERSHAM woeiis prijzen Gemeenteraad Sprang-Capelle. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 JANUARI 1954 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 6 JANUARI 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND OVERLEG MET REGERING OVER OPVOLGING. Geborduurde slopen,' fantastische partij, prima kwaliteit, waarde <f 98 3.90 Dekservet, 75 x 75 cm., reeds gezcomd. vooiget. met aardige kruis- en *1 58 steelsteekdessins Wollen kinderruitstof, in vrolijke dessins, mooie war me kwaliteit, 80 cm ^3 48 breed, per meter Oud Hollandse doek, met spinmotief, aardige decora tie voor wand en tafel ^45 Restant partij baddoeken, zware kwaliteit in rood. groen, blauw en oranje 48 x 85 cm. waarde 4 38 2.25 Centimeter, van prima kwal., 4 kleurig voor E t)c huishoudelijk gebr. 34* Stevige sajetsokken, met nylon versterkt 128 Beddentijk, prima kwal., j 140 cm. breed, in fris fi gekleurde strepen, 4 98 I per meter SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Zwarte kersenjam, speci aal voor ons ver- O vaard., 2 potten v „Oesters" een bijzonder heerlijk koffie- A*}* koekje,250 gram Linnen boodschappentas met voorzak, stevige lede ren handvatten en hoeken. Ruim model in groen, blauw, bruin enz; waarde TF48 9.75 Wasstel, 5 delig, mooie kwaliteit crème aardewerk, flinke maat, RÖ8 compleet 3 Koffie-thee-en suiker bus, crème uitvoering met fraai Oost Indisch kersdecor, per 3 delig stel «j 88 koekje,250 gram Mooie partij kinder schoenen, met lederen voe ring en crêpe zool. In bruin en beige, maten ^88 20-21 22 23 3.38 24-27 3.68 28 31 4.68 32-35 5.38 De mening van de wethouder dat de tarieven zeer laag waren bestreed hij door op te merken, dat in onze gemeen te met vele kinderrijke gezinnen deze ta rieven voor veel gezinnen een belang rijk bedrag konden betekenen. De voorzitter tenslotte zegde nogmaals toe dat B. en W. zich zouden beraden en rekening zouden houden met de sug gesties van de leden, waarna deze zich met het voorgestelde accoord verklaar den. BESTE WENSEN VOOR 1954. Nadat tenslotte nog enkele premiën waren toegekend op voet van de pre mieregeling woningverbetering en wo ningsplitsing en de electriciteitstarieven waren verlaagd, in de zin, zoals uit het reeds door ons gepubliceerde prae-ad- vies blijkt, kon de voorzitter de verga dering sluiten. Maar voor dat hij dat deed bracht hij de raadsleden aan het einde van het jaar zeer hartelijk dank voor de zeer prettige wijze waarop de zaken van de gemeente in de vergadering zijn gediend. Deze geest van samenwerking mocht be houden blijven, dan kan het niet anders of de belangen van de gemeente zouden er zeer mee zijn gebaat. Hij wenste de leden alle goeds voor de nog resteren de dagen en het beste voor 1954. ONS NIEUW BEELDVERHAAL. We hebben afscheid genomen van Bim en Bam, de twee beer tjes, die iedere week weer iets leuks beleefden, waar vooral onze kleine lezers veel pleizier van had den. Nu gaan er andere avonturen beginnen in ons blad, de avonturen namelijk van kapitein Jean de Veyrac in zijn strijd tegen de be ruchte zeerover Kapitein Fantöme. Wie deze geheimzinnige kaper kapitein is en wat hij allemaal in zijn schild voeri, hoe hij voor niets terugschrikt en het speciaal ge munt heeft op de rijke koopman, rijn dochter en rijn schatten, zult U vanaf Vrijdag in ons blad kun nen lezen. Ons nieuwe beeldverhaal „Kapi tein Eantöme" zal U iedere week met nog meer belangstelling naar de krant doen grijpen; U zult met spanning de gebeurtenissen volgen. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 8 Januari 1954, des n.m. 7.30 uur ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming bestuurslid Gemeente lijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, 5. Benoeming klokluider. 6. Vaststelling naam nieuwe weg vanaf zuidpunt Nieuwevaart in richting 's-Gravenmoer. 7. Verlenging ontruimingstermijn on bewoonbaar verklaarde woning Wen- delnesseweg-Oost nr. 79. 8. Intrekking raadsbesluit dd. 11 De cember 1953 tot verkoop pandbrief. 9. Kwijtschelding straatbelasting. 10. Voorstel tot het treffen van voor zieningen inzake de bezoldiging van het gemeente-personeel per 1 Jan. 1954. l'lSubsidëring 'Kraam-verzorging. 12. Subsidiëring plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. 13. Subsidiëring vereniging Chr. Volksbond te Sprang. 14. Voorlopige vaststelling gemeente rekening 1952. 15. Wijziging gemeentebegroting '53. 16. Goedkeuring begroting 1954 van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. ^17. Vaststelling gemeente-begroting 18. Vaststelling bedrag ex art. 55 bis der L.O. wet 1920. 19. Wijziging gemeente-begroting '54. 20. Verdeling woningcontingent 1954 1955. 21. Mededeling. 22. Rondvraag. 23. Sluiting. Wij ontlenen onderstaande belangrijke gegevens aan de" begroting. Kapitaalswerken: Door B. en iW. is het volgende pro gramma van kapitaalswerken opgesteld. 1. Uitbreiding begraafplaats te Sprang, kosten f 30000.—, per jaar f 2700. 2. Brandweerkazerne, kosten f 40000, per jaar f 2600. 3- Tweëde ged. subsidie restauratie kosten N. H. Kerk Sprang, f 25000, per jaar f 2250. 4. Verbreding spoorwegovergang a.d. Nieuwevaart, kosten f 10000, per jaar f 900.—. 5. Verharding gedempte Nieuwevaart, kosten f 40000, per jaar f 3600. 6. Demping binnenhaven Capelle kos ten f 70000.per jaar f 5600. 7. Riolering, kosten f 500000.per jaar f 36666. 8. Herstel straten i.v.m. opbreken voor riolering kosten f 100000,—, per jaar f 9000.—. 9. Verbetering straatverlichting, kos ten f 40000, per jaar f 3600. 10. Meerdere verlichtingskosten i.v.m. verbetering verlichting: meer huur palen 400 x f 8 is f 3200; meer kwu: 80000 x f 0.09 f 7200. 11. Doorbraak van Kerkstraat naar Prov. Weg Tilburg-Waalwijk en aanleg parallelweg langs genoemde weg, kosten f 40000.per jaar f 3600. 13. Aanleg weg voor woningbouw aangekochte gronden te Sprang, kosten f 20000 (komt ten bate v. woningbouw) FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". VAN door Martin Verduyn. 24) „l bent wel een beetje ver dwaald", zei hij toen in het Frans. Hij was verrast Flanders correct in dezelfde taal te horen antwoor den. Hij legde hem in het kort de situatie uit. Hij stelde vervolgens Marion voor en verontschuldigde haar zowel als zichzelf, dat zij zich niet konden legimiteren. „De Duitsers hebben ons onze papieren afgenomen", expliceerde hij. „Kunt u ons onmiddellijk bij de hoogste autoriteit van de Con go brengen vroeg hij vervol gens. „Natuurlijk", antwoordde de of ficier, „ik moet u echter formeel als gevangenen beschouwen". „Dat begrijp ik volkomen", zei Flanders en gewillig liet hij zich fouilleren. „Wellicht wilt u dit miss An drews besparen verzocht hij. De officier aarzelde een ogenblik. „Ik geef u mijn woord, dat zij niet gewapend is", ging Flanders snel voort. De officier glimlachte even, waarschijnlijk om de naïviteit van deze eed, die afkomstig van een eventuele vijand van weinig waar de zou zijn. Een zekere intuïtie noopte hem echter aan Flanders' verzoek te voldoen. Binnen enkele minuten reed een legerwagen voor vergezeld van de officier en vier gewapende manschappen werden Marion en Flanders snel naar de stad gereden. Flanders stelde vast, dat de of ficier niets wist van de atoom- spionnage en voorzichtig infor meerde hij of er de laatste dagen geen hulpexpeditie het binnenland was ingezonden. Zo de man hier van wel wist liet hij hiervan niets blijken en Flanders besloot geduld te oefenen tot hij voor de gouver neur stond. Met opmerkeijke vlot heid werden zij tot deze hoge functionnaris toegelaten, een goe de vijftiger, met een streng, maar sympathiek gelaat en wellevende manieren. „U bent wel op een zonderlinge manier gearriveerd", zei monsieur Bonnet. „We zouden het gaarne anders gedaan hebben, excellentie", ant woordde Flanders en snel vervolg de hij „Helaas pi oefen wij op de grootste spoed aandringen". Hij gaf vlug het relaas van al de ge- 14. Aanleg plein te Vrijhoeve-Capelle kosten f 15000, per jaar f 1350. Toelichting. 1. De begraafplaats te Sprang biedt geen ruimte tot begraven meer. Voor aankoop van aan grenzend terrein en beplanting wordt 30000.geraamd. De voorziening moet op zeer korte termijn worden getroffen. Af schrijving 20 jaar. 2. Tot heden diende de toren van de N.H. Kerk te Sprang als brandweergarage en droogtoren voor de slangen. I.v.m. restaura tie dier kerk, wordt de toren tevens ingang tot de kerk en kan de toren niet meer voor andere doeleinden worden ge bruikt. Bouw van brandweer garage voor stalling brandspui ten en bellenwagen is noodza kelijk, alsmede een toren voor het drogen der slangen. Kosten 40.000.Afschrijving 40 jaar. 3. In de restauratiekosten van de N.H. Kerk te Sprang zal in '54 25.000.subsidie verstrekt worden. De provincie verleent alleen prov. subsidie, indien de gemeente tot eenzelfde bedrag subsidieert. Zonder Prov. en gem. subsidie zal het werk hal- 9. verwege stop gezet moeten worden. Raming 25.000.—. Af schrijving 20 jaar. 4. De spoorwegovergang over de Nieuwevaart is te smal. De grote B.B.A.-bussen kunnen practisch niet passeren. Dit ver keersobstakel moet dan ook verbeterd worden. Raming 10.000.Afschrijving 20 jaar. 5. De in 1953 gedempte Nieuwe vaart zal van verharding moe ten worden voorzien. Dit is on vermijdelijk. Raming ƒ40.000.-. Afschrijving 20 jaar. 6. De binnenhaven te Capelle is één grote stinksloot, die de volksgezondheid in ernstige mate bedreigt, het verkeer be lemmert en het aesthetisch aan zien van Capelle verstoort. En i.v.m. toekomstige aanleg van der Prov. weg 's-Gravenmoer Kaatsheuvel de verbinding van deze weg met de Langstraat via Capelle zal lopen, dient de bin nenhaven alleen reeds uit ver- keersoverwegingen te worden gedempt. I.v.m. ruilverkaveling wordt waterpeil verhoogd, waardoor diverse woningen overlast van het water krijgen. 13, Doch in de eerste plaats eist 't belang der volksgezondheid zulks, daar vele kwalijk rieken de ongezonde dampen uit deze haven opstijgen. Raming, inclu sief riolen voor wateraf- en toevoer uit en naar polder, ƒ70.000.Afschrijving 25 jaar. 7. Aanleg van een riolering ge doogt geen langer uitstel. Af- 14.' voer van faecaliën en afvalwa ter is niet meer mogelijk zon der grove vervuiling van wa terlopen, waaruit 't vee drinkt. 10. ■11. 12. Geen enkele industrievestiging is mogelijk, daar gelegenheid tot afvoer van afvalwater ont breekt. Uit een oogpunt van volksgezondheid is de huidige toestand onhoudbaar, maar evenzeer om de hiervoor ge noemde practische redenen. In deze gemeente met een arbeids- overschot van 700 a 800 werk nemers, die in andere gemeen ten emplooi moeten vinden, is industrialisatie zo noodzakelijk, dat zonder deze de gemeente zal verpauperen en een kwij nend bestaan lijden. De kosten van aanleg van een riolering worden geraamd op 1.300.000.- Afgezien van de vraag of uit voering als werkgelegenheids- object mogelijk zal zijn, zal in 1954...en 4955 in elk geval tot partiële uitvoering moeten wor den overgegaan. Hiervoor zal 500.000.nodig zijn. Afschrij ving 30 jaar. Wegens herstel van straten in verband met opbreken voor partiële aanleg riolering, zal in deze langgerekte gemeente met lintbebouwing 100.000.— no dig zijn. Afschrijving 20 jaar De straatverlichting is totaai onvoldoende. Slechts om de 200 a 300 m. staat een lichtpunt. Op het gebied der straatverlichting moet dan ook een ergerlijke achterstand bij andere platte landsgemeenten worden gecon stateerd, welke onhoudbaar is. Verbetering kan en mag niet achterwege blijven. Aanpassing der verlichting aan de eisen van het verkeer is noodzake lijk. Raming ƒ40.000.—. Af schrijving 20 jaar. Uiteraard worden bij uitbrei ding der verlichting de kosten van stroomverbruik enz. even redig hoger. Deze doorbraak is noodzakelijk om aansluiting te krijgen naar nieuw te projecteren uitbrei ding der gemeente. Raming 65.000.Afschrijving 20 jaar. Aan deze straat zijn de nieuwe woningen gebouwd. De be staande verharding is totaal versleten. Verbetering is drin gend noodzakelijk- alsmede de aanleg van trottoirs. Dit kan niet ten laste van de gebouwde woningen worden gebracht, om dat de grond bouwrijp was. Als enigste bouwterrein te Sprang heeft de gemeente bij raadsbesluit van 30 October 1.1. van Jac. de Bie, A. de Rooij, A. C. Craaijo en Mej. A. D Stam aangekochte gronden. Deze zullen nog bouwrijp ge maakt moeten worden. Voor wegaanleg wordt 20.0000— geraamd. Nu met de sloping der wonin gen Raadhuisstraat 38 en 40 is begonnen, dient i.v.m. de bouw van de woning voor tandarts Hovinga de aanleg van 't plein ter hand te worden genomen Raming 15.000. Uiteraard is bovenstaande slechts een programma. Elke kapitaalsuit gaaf zal afzonderlijk aan de raad ei beslissing worden voorge legd. Eveneens is het duidelijk dat bovengenoemde kapitaalswerken eerst vollediger kunnen worden uitgevoerd, indien een subjectieve verhoging van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds is ver- ki egen. Zo zal ook, als het riole ringsplan kan worden uitgevoerd als werkgelegenheidsobject, in de ■kSS^nD/an aanle§ een rijksbijdrage ad. 75 /c kunnen worden verkregen. Het ontwerp van het rioleringsplan is bijna gereed; voor het bestek- klaar maken hebben wij een rijks subsidie ad 75 aangevraagd. (In ons volgend nummer hopen we aan de ingediende begroting en de prae-ad- viezen der agenda-punten nog een en an der te ontlenen). PLESMAN (64 JAAR) OVERLE DEN OP OUDEJAARSAVOND De KLM-directeur was in de avond van 30 December onwel ge worden. Donderdagmorgen liet tig echter nog aan zijn medewerkers weten, dat, wanneer de andere di rectieleden het plan hadden de voor die dag vastgestelde directie vergadering door te laten gaan. hij zou trachten aanwezig te zijn. Kort daarna werd zijn toestand echter dermate erger, dat zijn geneesheer, dr J. Bos, opneming in een zieken huis hoogst noodzakelijk oordeel de. Alvorens dr Plesman naar het ziekenhuis Bronovo werd overge bracht, heeft hij, de ernst van zijn oestand inziende, nog zijn laatste maatregelen getroffen. ToCn hij in de avonduren stierf, waren zijn vrouw, zijn kinderen en zijn schoonzoon aanwezig. Zijn zoon die op liet KLM-kantoor in Rome werkzaam is, arriveerde korf voor het overlijden van zijn vader. Het spreken was de heer Plesman toen niet meer mogelijk, doch wel gaf hij een leken van herkenning. Prins Bernhard die zijn vacantie met zijn gezin in Grindelwald door brengt zei o-m. tegen een A.N.P.- verslaggever; Voor velen was hij zo op het eerste ook een koelbloedig en energiek zakenman, maar hij was ook een zeer gevoelig man, die tot tranen toe bewogen kon zijn; dat heb ik zelf meegemaakt. Hij was een heel, heel groot man, zei de Prins. Vanuit Grindelwald zonden H.M. de Koningin en de Prins een tele gram van deelneming aan Mevr. Plesman en de minister-president Dr Drees sprak over dit overlijden m een gezamenlijk programma van de Ned. Radio-Unie: Hij was een van de grote nationale figuren die tot mannen van internationale be tekenis uitgroeien en die de naam van Nederland over de wereld dra gen beurtenissen die aan hun komst vooraf gegaan waren. Toen Flan ders het verraad van professor Ni chols onthulde, verbleekte hij en sprong op. „Ik moet mij onmiddel lijk in verbinding stellen met mijn regering zei hij en gaf orders 0111 de verbinding met Brussel tot stand te brengen. „Ik moet er nog maals op aandringen, excellentie, dat u direct maatregelen treft", zei Flanders, vrezende voor de ge' wone ambtelijke omslachtigheid. „Dit is een zaak die de hoogste geallieerde leiding aangaat, jonge man", antwoordde Bonnet. Toen Flanders er op aandrong, in afwachting van instructies, toch onmiddellijk parachutisten te stu ren, daar anders zelfs de grootst opgezette actie geen zin meer zou hebben, zag de gouverneur hem met een eigenaardige blik in zijn donkere ogen aan. „Wij hebben helaas geen para chutisten, sergeant", zei hij toen langzaam. Flanders kon niet nalaten even te kreunen. Daar hadden zij niet op gerekend. Geen parachutisten Dat was een ramp. Een angstig vermoeden kwam in hem op. „Maar u hebt toch wei vliegtuigen ter beschikking „Ik kan voor direct vijf jagers, vier bommenwerpers en zeven transportvliegtuigen afstaan", was het vlotte antwoord. Flanders slaakte een zucht van verlichting. Dan moest een landing gewaagd worden op het kleine kamp van de Duitse expeditie. „En hoeveel manschappen kunt Uit alle delen van de wereld stroomden deelnemingstelegrammen binnen. Het meeleven van de gehele we reld met het overlijden van deze grote man is algemeen. ,t,Pn RÜafi van Commissarissen en de Baad van Bestuur der KLM ko- Piesnm0°tehtt HVC'rIijfk'n van dr vra s ',an V("."' de moeilijke vraag vie de president-directeur moet opvolgen. Jn vrij grote krin» zijn drie pretendenten bekend- «<?- neraal I. A. Aler, de onlangs gepen sioneerde Chef-Staf van de Ko ninklijke Luchtmacht, ir C Vos de vroegere algemeen-directeur 'van Fokker en ir Hupke.s van de Scheepvaartmij. De Schelde en een zoon van de gewezen president-di recteur der Nederlandse Spoorwe gen. Een benoeming zal bijzonder moei lijk zijn, omdat hei gaat 0111 de opvolging van een man, wiens in vloed in talrijke facetten van het nationale zowel als het internatio nale leven nauwelijks te evenaren 's. Dc benoeming zal geschieden zo werd gezegd, in „uiteindelijk overleg met de regering, wier goedkeuring „gewenst wordt ge acht'. n Yolkskr. VOLKSBRUINBROOl) GOEDKOPER. De regering heeft besloten de door de loonsverhoging in hei bak- «fni v f l°Ptr,eden<lc kostenstij- '?r! P volksbrood op te van van 1 f66" Ver,agin« van de Pïijs van de tarwe en daardoor van dc hrn 7! fdoemPriizen voor hei brood. De bestaande maximum- en minimum prijzen van 't volksbroo I zullen daardoor in liet algemeen met worden verhoogd. Alieen de prijzen van volkswitbrood gelden de voor bezorgd brood op 't platte- ,ai} Saan> a,s gevolg van het fei dat de loonsverhoging op 't platte land groter is dan in de steden wegens verdere aanpassing in dé ioonclassificatie op het platteland een cent omhoog Daartegenover zullen de maxi mum-en minimumprijzen van het volksbruinbrood in het gehele land zelfs met een cent per brood van 8UU gram worden verlaagd, terwij! in een aantal provinciesteden de maximum- en minimumprijzen van voikswitbrood eveneens met 1 cent pei brood van 800 gram zullen worden verlaagd. Bij de van 4 Januari 1954 af mel dende nieuwe prijzen zijn de prij zen van volksbruinbrood overal 1 cent per brood van 800 gram lager dan die voor het volkswitbrood. ■u mij meegeven smeedde Flan ders het ijzer, terwijl het heet was. „Honderd twintig goed geoefen de soldaten antwoordde de gou verneur prompt. „Hoe lang duren de voorberei dingen „Ik zal de militaire commandant opdracht geven alles binnen an derhalf uur gereed te hebben", verzekerde Monsieur hem. Flanders was toch nog tevre den. De onvoorziene omstandig heid, dat hij tot de aanval zou kunnen overgaan, na een gevaar lijke landing, baarde hem wel veel zorg, maar met zijn gewone opti misme en vertrouwen zette hij zich over zijn bezwaren heen. „Wilt 11 mjj nu even volgen naai de radiokamer verzocht de gou verneur Flanders. Met e buiging vroeg hij Marion hen een ogenblik te willen verontschuldigen zij zou voorlopig zijn gast zijn en bin nen enkele ogenblikken naar ha,ar apartementen geleid worden. Marion voelde zich opstandig worden. Waarom zou zij hier blij ven alsof er niets aan de hand was Anderzijds gevoelde zij zicli ondankbaar, 11a al de verschrik kingen die zij had doorgemaakt. Maar ais iemand de gevolgen van een eventuele mislukking van Mersham's opdracht kon zien, was zij het en zolang er ook maar een greintje kans was, kon ze niet pas sief blijven. De gedachte hier wer keloos te moeten wachten, terwijl Nichols misschien reeds aanstalten maakte zijn gegevens naar de vij and te brengen, kon zij niet ver dragen. Maar er was nog een an j der motief, Mersham en de andere dapperen die achter waren geble ven. Marion nam een besluit. Zij zou met Flanders terug gaan. Zij be greep echter dat zij dit plan niet langs legale weg zou kunnen ver wezenlijken. Zij moest onmiddellijk handelen en dat met een bedroe vend geringe ervaring in dergelij ke avontuurlijke ondernemingen. Snel overwoog zij wat haar in de gegeven omstandigheden te doen stond. Alleen het gebouw verlaten en naar het vliegveld gaan, leek haar onmogelijk zo zij er in slaagde ongezien het vliegtuig te bereiken, zou men haar daar hei eerst zoeken. Wat bleef haar dan over. Marion was vrouw genoeg om te weten hoe zij Flanders moest beïnvloeden, maar zou hij voor haar smekingen bezwijken. En welke gevolgen zou dat voor hem kunnen hebben'? Maar zij had geen tijd verder te denken. De deur werd geopend en Flanders trad binnen. Hij was al leen. Kon dit toeval zijn? Zij aar zelde niet langer en legde haar hand op zijn arm. „Wat is er be sloten?" vroeg zij. „We gaan over eenkomstig mijn plan te werk", antwoordde Flanders. „Mocht Ni chols toch ontkomen, dan zijn in ieder geval alle mogelijke maatre gelen genomen om hem op te van gen. Alle Afrikaanse en Europese geallieerde vliegvelden zijn ge waarschuwd Overal zullen jagers patrouilleren om Nichols tegen te houden. Flanders grinnigte over moedig. „Maar als Bartlay en Brent ao8 een paar uur volhouden en Schroder zijn toestellen niet durfi te benaderen, komt Nichols niet eens zo ver". „Ik-ga mee", interumpeerde Ma non hem plotseling. Flanders ant woordde niet direct. Hij keek haar plotseling ernstig en met een uit 01 ukking van zorg en weemoed 111 zijn ogen aan. Zij wist wat hij op dat ogenblik dacht ze wil mee om Mersham. Zij wist ook, dat Flanders hierom leed, maar haar om die reden toch nooit zou wei geren mee te gaan. „Je weet, dat het niet kanant woordde hij toen zacht. „Je bent door het oog van een naald gekro pen. Je bent het allerkostbaarste stukje oorlogsmateriaal", trachtte h'J te schertsen, „je hebt verant woordelijkheidsgevoel genoeg om te beseffen, dat je onnodig geen enkel risico mag lopen. Jij vormt de schakel tussen Nichols en de geallieerde topleiding". „Er zijn meer atoomgeleerden", antwoordde Marion. „Jij weet meer van Nichols en zijn geheimen dan wie ook", kaat ste Flanders terug, „je weet dat het je plicht is hier te blijven. Trouwens niemand zal je laten gaan". (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 12