I.00N-0P-ZAND ALGEMENE BERICHTEN DE OPDRACHT ROBERT MERSHAM RECHTSZAKEN BERN DIJK EETSALON „ROYAL' DECEMBER 1953 RENÉ COTY FRANS PRESIDENT. GELEGENHEIDSKLEDING V V V SLAATJES CROQUETTEN OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS JAC. BLOK CORRESPONDENTIE. A. O. te Sprang. Wij kunnen dergelijk ingezonden stuk niet op nemen; overigens betreft het hier geheel persoonlijke kwesties. wenste de familie de Nijs een lang, ge zond en gelukkig leven toe. Kapelaan Wassenberg sprak namens de K.A.B., die heimwee had, omdat ze iets had moeten afstaan wat de voor ouders hadden opgebouwd, terwijl de gevoelens van geluk overheersten omdat dit de beste oplossing was. Ook hij sprak de hoop uit dat het de familie de Nijs goed zou gaan en dat de zaak zou bloeien. De heer de Nijs dankte allen voor de belangstelling en hoopte dat de K.A.B. zich in de zaak zou thuisvoelen. Café Ko de Nijs bleek de eerste dag al een trekpleister. Er waren veel bloemstukken. CIRCUS SPEKIMEKO. Waalwijk wacht een bijzonder evenement, het optreden namelijk van het circus onder bovengenoem de geheimzinnige en veelbelovende naam, op 2, 3 en 4 Januari 1954. De standplaats van dit circus is op de Winterdijk naast het Telefoonkan toor; U kunt het niet mislopen, vooral niet wanneer U weet dat het een verkennerscircus is. Wat het circusprogramma alle maal vermeldt: we mochten er een blik in werpen en enkele dingen willen we noemen om Uw nieuws gierigheid niet al te zeer op de proef te stellen. Daar is dressuur van 3 volbloed Afrikaanse giraffen, de drie Caballero's, fietsacrobaten, dan zijn er drie wereldberoemde clowns, voorts Iwan Wotka met zijn ongelikte beer, acrobaten enz., maar bet hoofdnummer is toch wel. de grote Negershow uit Donker Afri ka. We begroeten dit optreden van Circus Spekimeko in Waalwijk met grote belangstelling. AANBESTEDING. Woensdagavond had de aanbesteding plaats van een woonhuis met garage aan de Parallelweg voor rekening van de heer J. Schilders te Waalwijk. Architect is de heer A. van Huiten Jr. De inschrijving was als volgt H. van Wijk, Heusden f 50.600 Fa. J. Rozenbrand, Capelle f 50,340 P. Kramer, Genderen f 50,222 L. van Brunschot, Waalwijk f 50,100 H. Kramer, Waalwijk f 50,000 M. Wijnands, Waalwijk f 49,979 W- en A. den Teuling, Kaatsheuvel f 49,700 A. J. Spuijbroek, Waalwijk f 49,500 J. Nieuwenhuizen, Sprang f 49,444 Fa. C. van Uden, Heeswijk f 49,216 L. Kooien, Waalwijk f 49,000 A. Vermeer, Waalwijk f 47,642 Fa. H. van Hulten-van Bladel, Waalwijk f 47,300 Fa. H. Maas, Waalwijk f 47,200 M, Kleijngeld, Waalwijk f 45,684 Wed. J. van Heesch, Waalwijk f 44,865 P. van Hilst, Waalwijk f 44,825 Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: een paar glacé hand schoenen; kindertas; damesfiets; boodschappentas; bos sleutels, sleu tel; speldje; halssnoer; kinder schoen; autoband; halsdoek grijze glacé handschoen; wollen wantje: shawl; hond; huissleutel. Verloren: schakelarmbandje; vul pen; doublé armband; ceintuur; gouden zegelring; groene shawl: kinderwantje glacé handschoen; etui met sleutels; portemonnaie m. inhoud; gebreide handschoen; rood kindermutsje; armbandje; porte monnaie met inhoud; bruine leren portefeuille met inhoud. BIESBOSCHWERKEN. De afgevaardigde Engelbertink heeft er in de Tweede Kamer op aangedrongen de Biesboschwerken zo krachtdadig mogelijk te doen voortzetten in verband met de eco nomische belangen van West-Bra bant. Minister Algera antwoordde dat hij op dit ogenblik niet tot afslui ting van de Zuidelijke oever durf de over te gaan omdat daardoor 'n onverantwoord risico zou worden genomen. Hij moet daaromtrent de desbetreffende rapporten afwach ten. Nochtans hoopte hij dat in de toekomst tot verdere afwerking van de plannen kon worden over gegaan. Frankrijk heeft een nieuwe pre sident. De 71-jarige, onafhankelij ke republikein Bené Coty heeft Woensdagavond in de dertiende ronde zijn tegencandidaat, de soci alist Naegelen, met 477 tegen 329 stemmen verslagen en behaalde daarmee de absolute meerderheid der stemmen. Bené Coty, vice-voorzilter van de Senaat, advocaat uit de provin cie, eerder nooit als candidaat voor het presidentschap genoemd, was 's middags plotseling door de fracties van de onafhankelijke re publikeinen en boeren naa_r voren geschoven. Hij kwam in de plaats van de minister van overzeese ge biedsdelen, Jacquinot, die die mor gen door dezelfde groepen candi daat was gesteld in plaats van pre mier Laniel. Zijn candidatuur was echter bij de elfde stemming een mislukking gebleken. „Wij hebben een nieuwe president gekozen voor 11 jaar", zo kondigde voorzitter Le Troquer na de dertiende stemming aan. Een wild gejuich met „leve Frankrijk, leve de president", brak los uit de rijen der afgevaardigden die even Later 'uit volle borst de Marseillaise zongen. VERHUUR VAN VOOR DAMES EN HEREN. (meevwis 's-HERTOGENBOSCH HINTHAMERSTRAAT 137 Talef. 5500 binnen enkele dagen een tegenof fensief zal worden ondernomen om de communistische legers uit Tha- khet en Midden-Indo-China te ver drijven. HUISARTSEN IN CONFLICT MET MINISTER SUURHOFF. Het besluit van de Ziekenfonds raad om de honoraria van de huisartsen te verhogen, is bij Ko ninklijk Besluit voor drie maanden geschorst. Het besluit hield een goedkeuring in van een accoord tussen de Huisartsenvereniging en de ziekenfondsen, om de vergoe ding der artsen bij wijze van voor schot met terugwerkende kracht tot 1 Juli j.l. 'te verhogen van 5.46 tot 7 gulden per patiëni. Wanneer er na de nu afgekondigde schor sing niets meer zou gebeuren, zou liet besluit op 17 Maart van het ko mende jaar van kracht kunnen worden. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft in een uitvoerig schrijven de schor sing gemotiveerd en de voorwaar den bekend gemaakt die hij aan het van kracht worden van het ac coord verbindt. De huisartsen heb ben echter reeds bekend gemaakt dat zij zich niet zullen neerleggen bij het besluit en de voorstellen van minister Suurhoff. Zij hebben be sloten op eigen initiatief het zoge naamde verrichtingenstelsel in te voeren. Zij zullen niet langer een vast bedrag per ingeschreven lid accepteren (het abonnementssteh sel), maar een bepaald bedrag van het ziekenfonds vragen, telkens als zij voor een lid iets hebben gepres teerd. Waarschijnlijk zal dit neer komen op twee gulen voor een be handeling aan eigen huis en een hijksdaalder voor een bezoek aan de patiënt. Om de ziekenfondsen de gelegenheid te bieden hun ad ministratie daarnaar in te richten, laten de artsen dit besluit ingaan op 1 Februari aanstaande. Volkskr. KONINGIN JULIANA SPRAK TOT HAAR VOLK. H.M, de Koningin heeft Eerste Kerstdag voor de beide radio-zen ders een Kerstboodschap tot haar volk gericht, waarin zij er op wees dat het Kerstfeest geen traditie is, maar een actualiteit in 't verleden, wat geen last op onze schouders legt. Zij besloot met het volgende: Het is ons gegeven, ieder jaar weer te mogen ingaan niet met hoop, niet in twijfel of angst, want dat alles is niet gegrond op zeker heid maar wel met het zeker vertrouwen dat alles uiteindelijk ten goede zal dienen. Kerstfeest vieren is niet alleen troost ervaren, het is tevens het onthullen van de noodzaak, om zelf: geen duister, maar troost en licht om ons heen te verspreiden, daar waar licht zou moeten zijn en dat is overal. KERSTREDE VAN DE PAUS. Z.H, de Paus heeft in zijn jaar lijkse Kerstboodschop, die Hij Don derdag heeft uitgesproken, de chris telijke staatslieden van West-Euro- pa opgeroepen voort te werken aan dert jaren geen vaste bestemming meer -■ 1 had, te doen herscheppen in een waar dige zetel van het eeuwenoude en won derbare Maria beeld dat in onze kerk bewaard wordt, en waarbij in de loop der tijden zo velé gebedsverhoringen werdenv erkregen. Wij twijfelen niet, of dit mooie initia tief zal bij de parochianen bijval vinden, wat zeker zal blijken uit de schaalcol- lecten die tijdens de Kerstdagen in de parochiekerk zijn gehouden. blanke stand inging. In de tweede helft was Uno het meest in de aanval, doch telkens bracht de achterhoede der gas ten redding: ook hun voorhoede zette aan de rechtervleugel enkele gevaarlijke aanvallen op, maar de paal brengt red ding. Beide ploegen trachten een doel punt te forceren, wat geen van beiden lukt, zodat de wedstrijd eindigt zoals hij begon, waarmede beide partijen tevre den kunnen zijn. PRACHTIG INITIATIEF. In verband met de viering van het Mariajaar, heeft de Pastoor onzer pa rochie het plan opgevat, om met mede werking zijner parochianen de z.g. ca- thecismuskamer in onze kerk, die al se- FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". VAN door Martin Verduyn. 22). Jullie kunnen over zes uur weer hier zijn om ons te ontzetten en mogelijk hebben wij dan een kans om ook Nichols ge vangen te nemen en door de lucht naar Leopoldsville te brengen". Flanders dacht even na. Het was inderdaad een kans, en gezien van uit Mersham's standpunt de enige.... Op het moment dat Flanders in het vliegtuig stapte en de motoren startte, wegtaxide en in de lucht verdween, traden van alle zijden Duitsers met geweren in de aanslag naar voren. Schroder was er nu ook bij en met rauwe stem riep hij: „Laat je mannen er nu uitkomen, Mersham.". Maar deze week met Grane en Dunwell tot vlak voor de door Hart ley en Brent bezette toestellen te rug en antwoordde: „Gezien 't ge wicht dat jij aan het woord van een officier hecht en de eervolle wijze waarop je me daarnet behandeld de eenheid van Europa, die Hij on der de huidige omstandigheden mo gelijk en noodzakelijk acht. Hij spoorde hen aan risico's te durven nemen, omdat deze nu eenmaal on vermijdelijk zijn. Voorts sprak de Paus over de houding van de Kerk tegenover de technische vooruitgang. Hij verze kerde dat de Kerk niet tegen de vooruitgang der techniek is, maar deze jiiist toejuicht omdat zij nader tot God kan voeren. Wel waar schuwde Hij tegen de technische denkwijze, die de techniek als eind doel ziet en God buitensluit. Tenslotte riep de Paus de voor spraak van Maria in, Die vooral in dit Maria-jaar onze voorspraak moet zijn voor het verkrijgen van de vrede. KONINKLIJKE FAMILIE. De koninklijke familie is gister avond voor haar Kerstvacantie naar Grindelwald in Zwitserland ver trokken. DE RUSSEN VRAGEN UITSTEL. De Russen hebben voorgesteld de conferentie van de Grote Vier drie weken uit te stellen, n.l. tot 25 Ja nuari. VECHTPARTIJ IN RAAMSDONK. Tegen P, Z. uit Raamsdonk, die in hoger beroep kwam bij 't Bos sche Hof inzake een vonnis van de rechtbank aldaar, werd twee jaar en zes maanden geëist. Hij had de wachtmeester der rijkspoli.ie .1. v. d. Z. op 23 April 1.1. met een zak mes drie verwondingen toege bracht. KERSTMIS MET RAMPEN. De Kerstdagen van 1953, belast met een verlieslost van doden, die tot ver boven de 850 gaat, zijn de rampzaligste geweest, welke men sinds mensenheugenis in vredestijd heeft beleefd. Een treinongeval in Nieuw-Zeeland eiste daags voor Eerste Kerstdag 166 doden. Een treinbotsing bij het Tsjechische dorpje Sakvice kostte het leven van meer daji_ 10() reizigers. D.e Kerst drukte in de Verenigde Staten, die van oudsher een record pleegt te bereiken aan ongelukken met do delijke afloop, zal dit jaar 'n nieuw hoogtepunt bereiken. Er zijn reeds 564 doden geborgen. Maar deze verlieslijst is nog niet compleet. Ecu terroristische aanslag in Casa blanca kostte het leven aan zes Eu ropeanen en 13 Marokkanen. DE VIETMINH IN OPMARS. In een opmars van vier dagen hebben communistische divisies van de Vietminh Indo-China in tweeën gedeeld. Vanaf de Golf van Tonkin zijn zij opgemarcheerd naar de oevers van de rivier de Me kong, die de grens vormt met Si- am. De stad Thakhek is door de troepen van de Franse Unie ont ruimd en zonder slag of stoot aan de vijand overgelaten. Thakhek ligt vlak tegen de Siamese grens. De troepen van de Franse Unie heb ben zich 80 kilometer ten Zuiden van Thakhek. tebuggletrtokken en verzamelen zich in de buurt van de stad Savannakhet, die de laatste maanden tot een sterke basis is uit gebouwd. Het opperbevel van de verenigde Franse troepen is bezig over land en niet vliegtuigen ver sterkingen naar Savannakhet over te brengen. Verwacht wordt, dat AAA usmrn. P. DE JONG-STAM. Het was j.l. Zondag een belangrijke dag voor de P. de Jong-stam van de Don Bosco-groep. Na 'n periode van hard werken hebben hét deze jonge mannen thans zover gebracht, dat al hun groeperingen thans voldoende ge huisvest zijn. Toen alle welpen, verkenners, voor trekkers en uitgenodigden aanwezig wa ren, werd de groepsvlag gehesen en sprak oubaas C. de Teuling een ver klarend woordje over het Stamleven tot de gasten, waartoe de 'Edelachtbare heer Burgemeester, Pastoor de Klijn, de Eerw. Broeders en vele ouders behoorden. Districtscommissaris Arts knipte hier na het lint dat de toegang tot de Stam- hut afsloot door, waarna Pastoor de Kleijn deze intieme en smaakvolle ruimte inzegende. Hij richtte zich in 't kort woordje tot de Voortrekkers, waarbij hij hoopte dat deze Stam, als zijnde de wor tels en stam der Don Boscogroep, vele sappen op zou mogen zuigen, om deze symbolische boom gezond en sterk te houden. Hierna nodigde de aalmoezenier de aanwezigen uit, een kleine versnapering te gebruiken. Op gebruikelijke manier sloten toen de verkenners deze korte bij eenkomst, die ongetwijfeld een nieuw tijdperk in zal luiden in de geschiedenis van deze Verkennersgroep in opbouw. KERSTHULDE. Op le Kerstdag 12 uur v.m. bracht Bel Canto met het Knapenkoor der St. Jansparochie een kleine Kersthulde bij de naast de Kerk opgebouwde stal der St. Vincentiusvereniging. Het Knapenkoor zong een paar kerstwerken van Jan Mul, terwijl Bel Canto het 5-stemmige Hodie nobis,,y van Joh. Sweelinck op zeer ver dienstelijke wijze uitvoerde. In verhou ding meth et minder gunstige weer wê\s er nog veel belangstellingvoor de atten tie, die door de koren bewezen werd. DUIVENSPORT. Na de grote duivenshow van de K. P. V. volgt a.s. Zaterdag en Zondag een tentoonstelling van eveneens grote bete kenis in het clublokaal van de Getrou we Duif bij café de Wed van Heeswijk. Naast ander prima materiaal zullen op deze show ook aanwezig zijn de grote fond kampioenen van Kaatsheuvel en de kampioenen van de Kring Dongen-Ca- pelle-'Loonopzand - Kaatsheuvel - Waal wijk. Zaterdag om 6 uur wordt de Show geopend. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. Repetitie Kon. Harmonie Apollo. Dinsdag 8 uur n.m Kerstviering KJMV zaal Hotel Smit. Woensdag 8 uur n.m. Repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag. 8 uur n.m. Apollo-Theater: De Vloot op stelten Toeg. 14 jaar. UNO ANIMO—HEUSDEN. De wedstrijd stond niet op hoog peil. De thuisclub speelde een tikje beter en was méér in de aanval, doch de verde diging der gasten met hun doelman aan het hoofd zorgde ervoor dat de rust met hebt, neem ik ook de vrijheid om m'n woord te breken. Hartley en Brent blijven voorlopig nog even knus zitten. Majoor Crane, sergeant Dunwell en ik zullen zo vrij zijn te verdwijnen „Dat is een schoftenstreek", raas de Schroder, maar hij wachtte zich wel tot de aanval over te gaan. Knarsen tandend beduidde hij zijn soldaten te blijven waar zij waren. Hartley en Brent hadden ieder woord van hun commandant ge hoord. Dat begreep ook Mersham en zonder een oog van zijn tegen standers af te wenden, riep hij: „Hartley, Brent, komen jullie er eens heel even uit, maar blijf zo dicht bij de vliegtuigen dat jullie onmiddelijk weer in kunt stappen". Twee ontstelde hoofden werden zichtbaar. „Luister", zei Mersham, zo gedempt, dat geen der Duitsers hem kon verstaan. „Wat ik nu doe, is ellendig. Het lijkt er op of ik jullie in de steek laat. Maar Flanders is hulp halen. Als jullie de toestellen zolang be zet houdt, kunnen we alles nog red den. Willen jullie dat voor me doen, jongens? Daar zit de hoogste onder scheiding aan vast. En bedenk, als jullie er nu uitgaan, is er voor ons allen toch geen ontsnappen meer mogelijk. Geloof me, de Duitsers durven niets te ondernemen, zolang jullie in die vliegtuigen zitten". „We hebben geen water en geen eten", klaagde Brent. „Ik weet het jongen, ik weet het", antwoordde Mersham zachter dan iemand ooit van hem gehoord had, „Maar houdt even vol; het moet! Ik lieg niet, maar in jullie handen ligt op het ogenblik het lot van de hele wereld". Brent vooral keek Mersham met grote ogen aan. Het angstzweet doende om de stuurinrichting on klaar te maken. Denk niet dat zij het niet doen, want ook al zouden zij de toestellen verlaten, vielen zij toch onder jullie kogels". „En wat denk je dat we met ze zullen doen als ze eenmaal uit de vliegtuigen zullen komen?" vroeg Schroder sarcastisch, „en hoe ver denk je dat jullie komen? Ik heb alle negerstammen in de omgeving tegen jullie opgezet!" „Dat is onze zaak", zei Mersham brak hem uit, maar wat de kapitein kort. zei, moest waar zijn. „We zullen het doen", zei hij met gesmoorde stem. Hartley knikte slechts en na een handgebaar van Mersham verdwenen beiden weer in de vliegtuigen. Toen wendde Mersham zich weer tot de woedend, maar op het ogen blik machteloze Schroder: „Je laat alle mannen die je hier verzameld hebt bij de vliegtuigen", zei Mers ham en het was alsof er staalvon- ken van zijn lippen spatten. Hij legde de volle nadruk op het onbe leefde „je" en vervolgde: „Je blijft zolang hier, voor dat je de achter volging begint, tot Hartley en Brent de vliegtuigen verlaten. Ga je vroeger, dan maken mijn mannen de machines onklaar. Ja weet, eern paar handgranaten zijn reeds vol- Crane trok Mersham snel even terzijde. „Inderdaad, wat gebeurt er met Hartley en Brent nadat zij de toestellen verlaten hebben? En wie garandeert ons dat Schroder zonder dat onze jongens het bemer ken, toch geen soldaten achter ons aanstuurt". „Ze zijn doodsbang dat er ook maar iets aan deze vliegtuigen be schadigd wordt", fluisterde Mers ham. „Wat Hartley en Brent aan gaat, moeten wij het gokken dat we binnen een termijn van zes uren hulp hebben. Het is natuurlijk een 'verschrikkelijke gok voor de jon gens, maar ik zie geen andere weg. In ieder geval moeten die twee vliegtuigen bezet blijven tot er hulp komt, anders glipt Nichols ons uit de handen". Wordt vervolgd. KERSTAVOND JONGENSCLUB. Zaterdag j.l. 2e Kerstdag gaf de Jon gensclub onder leiding van de, heer H. van Eeuwijk voor een góed gevulde zaal van het patronaat, die in passende ver siering was gebracht, een Kerstprogram- ma voor hun ouders en genodigden. De Aalmoezenier opende deze avond en wees in 't kort op 't nuttige van het bestaan ener jongensclub, die onmisbaar is voor de jeugd, en vroeg de medewer king der ouders om hun jongens niet n enkele keer, doch regelmatig de jongens club te laten bezoeken. Een keurige heraut kondigde daarna het programma aan, dat ons van het begin tot het einde in de vereiste Kerststemming hield. Naast declamatie en zang, waarbij en kele zangertjes zeker een pluim ver dienden, konden we ook genieten van twee toneelstukjes, o.a. „Twee zonder werk", waarin wel het meest de liefde voor zijn evennaaste naar voren werd gebracht, en Stille Nacht, Heilige Nacht, een historisch stukje dat zich in het ge hucht Oberndo.rf in Oostenrijk ruim 135 jaar geleden afspeelde. Hoe t de kape laan van Oberndorf, Josef Mohr, on danks zijn verwoest orgel, toch gelukte om zijn gelovigen iets nieuws aan te bieden; hoe dus het nu wereldberoemde kerstlied Stille Nacht, Heilige Nacht, ont stond met behulp van Frans Gruber, die de muziek componeerde op de tekst. Beide stukjes werden goed vertolkt. In het slotwoord dankte de Aalmoe zenier speciaal de leiding, die al hun vrij tijd opofferde voor de jongensclub en die, nu vooral de laatste weken, tijd noch moeite gespaard hebben om deze avond te doen slagen, wat hun ook in derdaad gelukt is. Zo hebben we dus voor de eerste keer de jongens op de planken gezien en konden we constate ren dat met behulp van goede leiding zeker wat te bereiken is. Daarom moge deze eerste mooie Kerstavond voor de leiding en de jongens een stimulans zijn om in de toekomst op de ingeslagen weg voort te gaan. Einde van Barakconcours St. Jan. Toen de .voorzitter van de Kon. Erk. Harmonie St. Jan, de heer P. J. H. Soethoudt, Zaterdagavond 2e Kerstdag om 11.30 uur het barak concours sloot in het verenigings lokaal van café Wed. Joh. v. Din- teren, was dit het definitieve einde van de zo spannende wedstrijden, maar was ook tevens St. Jan de hun zo lang begeerde paukes rijker, waarvoor toch uiteindelijk dit con cours georganiseerd was. In zijn sluitingswoord dankte de HERO—WSC 1—2. Van het begin af was WSC met zoveel elan in de aanval gegaan dat de talrijke supporters zich afvroe gen of dit het WSC was met inval lers voor Cóuwenberg en Brok. Nog was de pass van v. Meeuwen iets te hard en nog wel had Piel Blijlevens van enkele meters af stand een gedroomde bal van van Meeuwen toegeschoven gekregen en over het doel gejaagd, maar een doelpunt moest er komen. Een toevalstreffer bij een hoek schop, waarbij van Blade! de bal tracht'e te koppen en de doelman de bal boven diens hoofd in de hoek drukte, 01. Na een half uur echter luwde de kracht van de aanval, v. Aticlberg had slechts ballen opgeraapt, door Muskens en Pulles zorg vu,dig te ruggespeeld. Een keer had hij in zijn lalentenarsenaal moeten grij pen, toen linksbuiten Bouwmeester een poeier afvuurde en hij deed 't keurig. Bij een aanval van Hero speelde Pulles in uiterste nood de ha! met de hand. Penalty! v. Ade!- berg dook in het net met veel bru- vour. Na de rust was Hero aan bod. Maar nu kreeg Bouwmeester geen kans zijn talenten te ontplooien, want Pulles siond als een rots. Wel gelukte het door hun rechtsbinnen v. Adelberg met een afstandsschot le passeren, doch toen v- Meeuwen ineens zijn rechtse op hel Hero- doel afvuurde, was daarmee de eindstand 12 bereikt. De talrijke aanvallen van Hero vonden een gesloten WSC-defensie voor zich en de Waalwijkers ble ven baas. WSC bezel thans wederom de iweede plaats. vullen om zo hun muzikaliteit nog te verhogen. Uitslag Duivententoonstelling. De postduivenvereniging „Steeds sneller", gevestigd in café J. Netten, hield Zaterdag j.l. (2e Kerstdag) en Zondag een duivententoonstelling, waarvan de belangstelling zeer goed was. De duivenliefhebbers waren ook zeer tevreden over de heer Ver hagen, een goed kenner uit Waal wijk, die als keurmeester function - neerde; hij beoordeelde op zijn kun dige manier de duiven en kende hun de toekomende prijzen toe. De volledige uitslag is tenslotte als volgt: 1-jarige duivinnen: 1, 2, 3 en 6 C. Labeé; 4, 5 C. Snoe ren; Z.E.V. M. v. Gooi; E.V. H. Snoeren. Jonge duivinnen: 1, 3 C. Labeé; 2 A. Snoeren; 4, 5, 10, 11 C. Snoeren; 6 G. v. d. Linden; 7, 8 Th. Netten; 9 Joh. v. Duin: Z.E.V. Th. Netten; E.V. C. Ver- boven. Oude duivinnen: 1, 6 C. Labeé; 2 Jos Monthee; 3, 8 Verboven; 4, 7 M. de Vries; 5 A. v. Gooi; Z.E.V. M. de Vries; E.V. H. Snoeren. I-jarige doffers: 1 A. Snoeren; 2 M. de Vries; 3,5 C. Verboven; 4 Th. Netten; ZEV M. van Box.el; EV J. Monthée. Jonge doffers: 1, 3, 4, 9 G. I.abée; 2 C. Snoeren; 5 J. van Knijk6 li. Snoeren; 7 A. van Boxtel; 8 M. van Gooi; 10 G. VerbovenZEV P. v. d. Hout; KV A. van Gooi. Oude doffers: 1 M. van Gooi; 2, 4 L. Ververs; 3 C. Labée; 5 M. de Vries; 6 A. v, Gooi; 7 G. Snoeren; 8 G. v. d. Lin- voorzitter allen die op de een of an- j den;'9 Snoeren; ZEV A dere manier hadden meegewerkt aan het welslagen van dit concours, de heren muzikanten voor de vele avonden die zij opofferden tijdens dit concours. Alle hotel- en café houders van Kaatsheuvel voor het beschikbaar stellen hunner zalen en aan alle barakkers die hun kans waagden, doch tevens hun steun bijdroegen om St. Jan in het bezit te stellen van de paukes. Daarna reikte de voorzitter de prijzen uit aan de winnaars; de heer J. Hamers behaalde de eerste en tweede prijs, die bestond uit een nieuwe fiets en een auto-ped. De heer G. v. d. Wouw mocht het konijn in ontvangst ne men. Dit was de finale der vele barak wedstrijden die, dank zij de goede organisatie, een vlot verloop had den en buiten verwachting ten zeer ste zijn geslaagd, waarbij St. Jan bij zijn keurige instrumenten-bezetting nu met een stel paukes aan kan Box el; EV C. Verboven. Schoons e duivin: G. Labée. Schoonste doffer: M. van Gooi. Uitstapje. De toneelverenigingen Maria Go- retti en Hon Bosco woonden in SI. Joachimsmoer een uitvoering bij van „De Vrouw van de Peppelhoe- vc", een toneelspel in 3 bedrijven, onder regie van de heer Fr. Mon thée uit Kaatsheuvel. Beide vereni gingen waren vol lof over hetgeen werd geboden. Proficiat regisseur i en spelers. Beide verenigingen I keerden na afloop zeer voldaan j huiswaarts. Agenda. Dinsdag 29 Dcc. 7 uur repetitie toneelvereniging Maria Goretti. 7.30 uur trainen van de voetbal club „Berkdijk" in haar clublokaal. Oudejaars-avend Bij gezelligheid hoort iets lekkers 19 Telefoon 2868 WAALWIJK Groteitraat 273 Wij wensen U allen een voorspoedig 1954. Voor Nieuwjaar een EX1RA AANBIEDING Runderrollade Gehakt voor worstenbrood Braadvlees doorregen Doorregen spek Carbonade Hamschijf 500 gram 1,39 1,39 1,39 1,39 1,39 1,79 1,89 vanaf Bij aankoop van vlees, 1 pond gebakt 1,19, vet gerookt spek 1.29 Besoijenseslraat 18a - WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3