3 Simpel GEEF de gemeente EEN GESCHENK BERNDIJK L00N-0P-ZAND Voor de Vrouw DANSLESSEN SCHAATSEN HOCKEY. Van'dtpT4 1Uidi4 72 2.2 38.88 beginnelingen (.Vyju'iV, JAiNUAJVi ivo i gemeente een borstbeeld van H-M. Konmgui bieden als van onze Waalwijkse kunstenaar rheo v. I>el", ^a d herinnering aan de schitterend geslaagde SLEM en als blijk van waardering voor alles wat de gemee het welslagen heeft gedaan. ingezetenen, zo- wIKSS 5S£f Inwerk,ieders en particulieren, kortom, bij alle burgers van Waalwijk. Redactie. Ingekomen giften: Chroomfederfabriek H. H. Jansen, Waalwijk 1173.— 25.— (WD »ud.» h,t zeer el, bU de in,eh,iJvinE 't bedragwerdbijgevoegd^^^ „en in elf beurten won Van de Pol a nnrtii- de Ruyter bleef op 287 deze paitbi upt, waren achter. Van de Pol en Metz waren beiden nog ongeslagen toen zij dagavond aantraden voor het laai - ste gevecht, het gevecht om de titel. vin de Pol zorgde weer voor een nnwindend moment toen hij, zoals hij dat meer heeft gedaan, by ee ioutieve beslissing van de scheids rechter zijn keu weggooide en wei eerde verder te spelen. Een nieuwe arbiter kalmeerde de gemoederen en toen kon Van de Pol blijkbaai zonder veel moeite zijn concentra tie toch weer terugvinden, want in 11 beurten met mooie series veegde Wj Metz van de tafel. Deze wist niet verder te brengen dan 35. Hij was kennelijk geïmponccrd doöi t machtsvertoon van de matador die hij te bestrijden had. Metz I2 108 219 22"5! Ruyter 10 92 267 27.95 dan volgen: v. Oosterhout de Klei ne, Mol, Teegelaar en Scholte. HAARSTEEG. De onderlinge hiljartconipetitic verloopt deze winter onder de grootste spanning. In atd. A zorg de Donderdagavond De Gouw In de tweede helft liet de thuis club zien dat het toch ook nog an ders kan en het ging van meet at veel beter. Toch was het Waranda dat de leiding nam door een on houdbaar doelpunt van de mid- voor. Even later juichte Des weer, maar weer te vroeg. De bal die in het doel verdween, werd nog op de lijn door een Waranda-speler gekeerd op ongeoorloofde wijze. Strafbully! Weer zat het Des niet mee. Met nog' circa 10 minuten te spelen leek een nederlaag onvei- mijdelijk. Het werd dus er op of er onder. Nog even ging Des het pro beren en.... de eerste de beste aanval had al succes. De rechtsbui ten schoot van korte afstand oer- hard in. Dat gaf de burger weer moed en een paar minuten later noteerde het overmoedig geworden Des zelfs 2—1, toen de rechtsbin nen na flink doorzetten de bal vrij kreeg en zijn club deze kostbare voorsprong bezorgde, die het niet meer prijs gaf. Intussen wordt het steeds span nender. Tilburg maakte tegen hek kensluiter Liberty ook geen tomen en won met 42. De Des-heren gaan dus nog steeds met een punt meer als Tilburg aan de kop. A.s. Zondag speelt Des uit tegen Breda 2, dat gisteren de derde plaats van Waranda overnam. 118 2 1 18 2412 11 7 3 1 17 29- L> 11 3 3 11 17—20 11 4 2 3 10 20li 10 3 3 4 9 15—17 8 2 2 4 0 9—14 11 2 2 7 0 14—2o 9 i 3 5 1725 DES Tilburg 2 Breda 2 Waranda Middelburg Cadetten Push 2 Liberty de nodige sensatie door W. toe de lei voor v d. Loo 1, dat tot nu ding had, een nederlaag toe te brengen. In deze wedstrijd steeg de spanning ten top, laatste partij de beslissing moest brengen. Door deze uitslag is er nog een derde gegadigde bijgeko men n 1. W. Zeeuwen 1. Met Juli ana 'is deze club afhankelijk van de komende prestaties van l)e Gouw 1. In atd. B won W. Zeeuwen 2 van De Hut 2 en blijft de leiding be houden. De uitwedstrijd naar v. d. Loo 2 zal voor (leze club de beslissing kunnen brengen. Dc ui - slagen waren: Atd. A. De Gouw 1 W. v. d. Loo 1 A v. d. Wiel-C. v. d. Loo 60—75 .to de Gouw-A. Treuren 75—6.5 H v d. Heijden-Th. Boelen 7.5 —63 G. de Groot-F. v. Liempde 75—36 J. v. Asseldonk- H. v. d. Heijden 41—7o Uitslag 20 voor De Gouw 1. Hoogste serie J. de Gouw 14 car., hoogste gem. C. v. d. Loo 3,57. Afd. B. W. Zeeuwen 2 3260 45—60 GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor het Praktijk diploma Boekhouden Ned. Associatie de heer G. Trommelen nlhier. BONTE AVONDTREIN. 't Bestuur van Euphonia nodigde Za terdagavond zijn leden uit op een.Bonte avondtrein, te verzorgen door de Belg. Muzikale Clown Ronny, een succes nummer der Hollandse Variétés. Er was een gezellige belangstelling in dc Euphonia-zaal, toen de harmonie van het Koninklijk Muziekgezelschap kwart over acht inleidde met een kort harmo nie-programma. Na de Parachutisten mars van Leemans gaf het corps een zeer goede vertolking van de Ouverture Romantique van Keler Beta. Vooral ook in de uitvoering van de Lunenburger Suite van Jakma liet Euphonia horen, dat met de nieuwe bezetting een zeer goede stemming, doch onder de toege wijde leiding van directeur vom Berg ook een keurige verzorging bereikt wordt. De Manoevre-mars van btenz sloot dit kleine, doch goed uitgevoerde harmonie-programma. Ronny verzorgde het verdere gedeel te van de avond met een programma vol variatie: muziek op de ondenkbaar- ste instrumenten of quasi-instrumenten, goocheltoeren, knip en scheurfabncatie s en nadere snelligheden, die bewondering wekten en vaak de lachspieren ontspan den. Moppen en witzen werden in rijke variatie getapt, doch niet alle vielen in onze Hollandse smaak. Wij zijn op dat gebied wel iets kieskeuriger, wat ons niet tot schande strekt. 45—60 De Hut 2 W. v. Bijnen-J. Treuren Ad TreurenTh. v. Gestel F. v. d. Dungen-J. Koks I v Bijnen-M. v. d. Water Mz. .1. Kuis-M. v. d. Wter Fz. Uitslag' 20 voor W. Zeeuwen Hoogste serie J. Kuis 13 car. hoogste gem. J. Koks 2,50. A.s. Donderdag is het rustdag. 60- 00- 49 38 o J Zondag 24 Januari 1954 Niauwe cursrs voor van 6-8 uur n.m. v. Rijswijk Zaat Euphonia RUSSISCHE SUPREMATIE OP DE SCHAATS. Sjilkof wereldkampioen. Tijdens de wereldkampioenschap pen hardrijden op de schaats te Sapporo in Japan, hebben de Rus sische schaatsers op een niet mis te verstane wijze aangetoond dat zij een klasse apart vormen, waarin ook een Hjalmar Andersen onver biddelijk naar het tweede plan wordt verwezen. Alle afstanden werden door een Rus gewonnen en zij verdrongen zich in de voorste gelederen. De 500 meter was voor Grisjin in 44,1 sec.; de 1500 meter voor Sjilkof in 2 min. 22,3 sec.; de 5000 meter voor Gontsjarenko in 17 min. 38,7 sec. De titel was voor Boris Sjilkof met 197.463 pnt. Hij werd gevolgd door Gontsjarenko met 198.225 p. en Grisjin met 200.353 pnt. De eer ste niet-Rus was de jonge Zweed Ericsson, die de vierde plaats ver overde. Andersen eindigde op de zesde plaats. WAALWIJK. Dames IIIWere Di IV Heren IWere Di 1 KAATSHEUVEL. De eerste plaats die Heren 1 al geruimen tijd op de ranglijst in neemt, schijnt zwaar te gaan we gen, althans te oordelen naar het spel dat de Dessers ook vandaag in de eerste helft demonstreerden. Na vier weken rust speelden zij thuis legen Waranda, dat met 6 punten achterstand op de derde plaats stond. De eerste helft was van een slecht gehalte, üe Dessers speelden veel te haastig en te zenuwachtig, terwijl aan de andere kant de Oos- terhouters ook geen kans zagen de waarlijk niet feilloze achterhoede der gastheren te doorbreken. Het enige wat in de eerste helft ge beurde, was een doelpunt, door de Des-midvóor gescoord, maar men juichte te vroeg. Bondsscheids- rechter Hamers had een overtre ding geconstateerd en het feest ging niet door. STATIE-DAG APOLLO. De Kon. Erk. Harmonie Apollo vier de Zaterdag j.l. haar traditionele statie dag. Om halt drie verzamelden bestuur en leden zich in het verenigingsgebouw van de heer Wal Smit, waarna men om streeks 4 uur besloot tot een muzikale rondwandeling, al was de wind, jammer genoeg, zo sterk, dat men zich tot een tocht door het centrum moest beperken. Dat na deze rondwandeling met een klein bezoek aan een paar zaken de goed verzorgde maaltijd alle eer werd aangedaan, behoeven we niet te zeggen. 's Avonds om half negien werden ook de dames de leden in de feestvreugde binnengeleid. Dit genoeglijk samenzijn werd ingezet met het optreden van de kleine kapel van de harmonie Apollo, pnder leiding van de heer Piet van Dijk. Wat dit 1 tal leerlingen liet horen, bewees dat Apollo, wat de toekomst betreft, de bes te hoop mag hebben. De prestaties van deze jongens werden door alle aanwe zigen ten zeerste geapprecieerd. Een deei van de Apollo-band versterkt met een accordeon van de heer Kouwenberg deden hun best om de stemming nog ver der op te voeren, wat. gezien en gehoord de danslustigen en meezingenden, vol komen gelukte. Tussen deze bedrijven, door nam de voorzitter, de heer A. Schalken, de ge legenheid waar om de heren Rien van Best en Frans Damen, die al veertig ja ren in Apoljo's gelederen hebben ge diend, te huldigen en de herinnerings medaille op de borst te spelden. Hij sprak daarbij de wens uit, dat zij nog lange jaren in staat zou den mogen zijn voor Apollo Je blijven vi erken tot voor beeld voor allen. De directeur de heer ^Molenschot be trad vervolgens het podiuim en zoals te doen gebruikelijk op de sitatiedagen, de leden van de Harmonie ;met hunne da mes toe te spreken. Hij' .hoopte dat de dames de heren zullen, aansporen om toch vooral trouw de rept -titie s te be zoeken. In 1954 moet Apallo met volle kracht vooruit. Niet: wai thten tot de nieuwe instrumenten, welke binnen een half jaar verwacht werden, e r zijn, maar nu al beginnen om te trachten het beste te presteren. De rest van de avond werd' weer ge wijd aan muziek en dans tot de klok van één het sein tot vertrek gaf. HOUTENHAKKENFABR1EK IN ft RAND. Angstig loeide in de nacht van Zater dag op Zondag de brandsirene, hoen middernachtelijk uur nog geen half uur verstreken was. De hemel kleurde in het westelijk deel vuurrood, een bewijs, dat er een grote uitslaande brand woedde. Bij de Houtbewerkingsfabriek der Firma Bossers en Mouthaan aan de Regtvaart was brand uitgebroken en nauwelijks was deze ontdekt of hoog laaiden de vlammen op. Hoe kon het ook anders, een gretiger prooi, dan een 175 m3 droog hout, kon moeilijk aan het verslindende vuur, krachtig aangewakkerd door een Noordwestertromwind gepresenteerd worden, 't Bleek dan ook al ras, dat men niet behoefde te denken aan blus sen van het perceel, waar de brand was geconstateerd, het oudste gebouw pl.m, 250 m2 groot met een onderbouw van stenen en verdere optrek van hout, die nende tot machine constructieplaats en opslag van het droge hout, direct voor de fabricage van houten hakken klaar. De met groot materiaal uitgerukte brandweer moest zich dus tot taak stel len de omliggende nieuwe gebouwen, een ten westen, gedekt met rubberoid, waarin ook de kantoren der firma, en een ten noorden, met droogkamers vcfor het houtmateriaal, te beschermen. Met miststraal en twee stralen laagdruk werd terstond het werk ingezet. De brand- weergroepen van Sprang-Capelle en Waspik boden direct assistentie en met vereende krachten werd alles gedaan om beide nieuwe gebouwen te sparen. Ook de brandweren van Loonopzand en de Moer waren gealarmeerd en kwamen, spoedig ter plaatse. Met zeven stralen werd de brand aangevallen en eerst na enkele uren hard werken kon het be richt „brand meester" worden doorge geven. Tegen half zes in de morgen ruk ten de brandweren van Sprang-Capelle en Waspik in, terwijl Kaatsheuvel tot tegen 12 uur bleef nablussen. De schade aan gebouwen, machine- riën en houtvoorraad wordt geschat op pl.m. f 100,000,De brandschade is door verzekering gedekt. Naar men ons verzekerde zal geen noemenswaardige stagnatie in het bedrijf zijn veroorzaakt. In totaal waren in korte spanne tijds 58 man brandweer op de been, terwijl er 650 meter slangleiding werd uitgelegd. De brandweer van Sprang-Capelle en Waspik werkten in gesloten aanjaag- verband op pl.m. 250 m en bestreed de brand met 3 stralen. De onderlinge sa menwerking tussen de diverse brandwe- ren was uitstekend en heeft veel onheil voorkomen. Op het terrein van de brand waren de burgemeesters van de gemeenteen Loon- op-Zand en Waspik en wethouder Bee rens tegenwoordig, terwijl ook de brand weercommandant van Tilburg present was, mede de adj. v. d. Rijkspolitie en de groepsedt. van Kaatsheuvel. De al gehele leiding was in handen van Cdt. Hopman uit Kaatsheuvel. Naar de oorzaak van de brand wordt door de politie-autoriteiten en de brand weerdeskundigen een onderzoek inge steld. nog drukker dagen zijn voorafgegaan voor de organisatoren in de aangesloten plaatsen. Wie het lijvige programma boekje inslaat, weet al, dat er veel werk is moeten worden verricht om de massa advertenties en die schitterende collec tie bonnen van het beste duivenmate- riaal tot vanuit het buitenland bijeen te krijgen. Met recht spreekt dan ook de heer J. van Heeswijk, voorzitter van het tentoonstellingscomité en de heer P. J. van Dongen uit Dongen, de voorzitter van de Combinatie Kaatsheuvel en Om streken in hun voorwoord hiervoor een verdiend woord van lof en dank uit. Naast deze organisatoren komt een woord van lof toe aan de heer v. Ee, de kastelein van de Sportwereld, die weer opnieuw een zeer ruime tent beschikbaar stelde, om de ruim 400 vogels te plaat sen en daardoor verdere ruimte beschik baar te houden voor de grote drukte die de verkoop der bonnen vanzelfsprekend met zich brengt. Aan de heren van Dongen, Snoeren en Smits uit Tilburg was de keuring der ingezonden duiven opgedragen en naar aller genoegen hebben deze zich van die zware taak gekweten. De uitslag van deze keuring was: Duiven 1953 76 vo gels: (D is Dongen, W« is Waalwijk, Wp is Waspik, Loz is Loonopzand, K is Kaatsheuvel). 1 Gebr. Weterings D; 2 Kennekes D; 3 A. Pijnenburg K; 4 van Dongen K; 5 Jac. van Beek Wp; 6 H. van Nieuw st.adt K; 7 W. Aussems K; 8 en 13 Poo- ters-Ligtvoet: 9 en 18 J. van der Lin den K; 10 P. Zijlmans K; 11 Th. Dui- venkamp Ww; 12 D. Mateijsen K: 14 Jac Vloemans K; 15 A. Grootswagers K; 16 A. van Dongen D; 17 en 19 A. Trommelen D. Duiven 1952, 60 vogels: 1 en 10 M. de Roon Wp; 2 M. Ververs K; 3 L. de Bondt K; 4 en 14 A. Verharen D; 5 J Voogd K; 6 Chr. Schaafstra Ww; 7 A. Voerman K; 8 P. Zijlmans K; 9 J. van der Zanden Loz; 11 A. Schrauwers K; 12 J. van Heeswijk K; 13 Th. Ligtvoet K; 15 J. Kipping K. Duiven 1950 en 1951 52 vogels: 1 H. van Nieuwstadt; 2 Selders Wp; 3 Th. Duivenkamp Ww; 4 Jac. van Herpt D, 5 B. van Riel Ww; 6 Th. Groenenveld Ww; 7 D. Mateijsen K; 8 A. Verharen D; 9 Th. Groenenveld Ww; 10 Fr. v. Woensel K; 11 A. Schrauwers K; 12 Koremans-Hessels D; 13 A. de Bie K. Duiven 1949 en ouder, 40 vogels: 1 A. Schrauwers K; 2 J. van Heeswijk K, 3 J. van Riel K; 4 A. Voermans K; 5 Fr van Woensel K; 6 A. van Wanrooij K; 7 Fr. Verharen D; 8 A. Schaafstra K; 9 Gebr. Weterings D, 10 A. Trom- elen D Doffers 1953 72 vogels; 1 en r~\ U"V CnUnro O- 12 A. van Dongen D; 2''Selders D; 3 en 6 G. van den DrieS Loz; 4 A. van Helvoirt K; 5 F. van der Linden K; 7 W. Aussems K; 8 J. van Dongen K, 9 en 13 A. Trommelen D; 10 J. van der Schaik Ww; 11 A. de Bie K; 12 M. Schaafstra K; 14 J. van Heeswijk K; 15 J. van der Linden K; 16 L. Mosselveld K; 18 L. Hamers K. Doffers 1952 56 vogels: 1 en 4 A. Trommelen D; 2 L. Hamers K; 3 A. Schrauwers K; 512 L. Mosselveld K, 6 A. Pijnenburg K; 7 M. Ververs K; 8 B. van Riel Ww; 9 J. van Riel K; 10 J Voogd K; 11 Jac Vloemans K; 13 A. J. van Dongen D; 14 P. van der Velden K. Doffers 1951 en 1950 60 vogels: 1 en 12 L. Mosselveld; 2, 14, 15 A. from melen D; 3 P. Zijlmans K; 4 Pooters- Ligtvoet K; 5 G. van der Linden K, en 9 H. van Nieuwstad K; 7 W. Aus sems K; 8 G. van der Linden K, 10 Jac. Vloemans K; 11 F. Verharen D. Doffers 1949 en ouder; 52 vogels: 1 W Aussems; 2 en 9. W. van der Ven K; 3 Gebr. Weterings D; 4 P. van der Velden Loz; 5 A. van Wanrooij K; 6 P. Zijlmans K; 7 en 8 A. Schrauwers K; 10 J. van der Linden K; 11 P. Groot swagers K; 12 A. Trommelen D: 13 A. Schaafstra K. ïn onderlinge kamp was de uitstag van de eerste prijswinners der verschil lende klassen; 1 W. Aussems; 2 L. Mos selveld; 3 H. van Nieuwstadt; 4 A. Trommelen; 5 Gebr. Weterings; 6 A. Schrauwers; 7 M. de Roon en 8 A. J. van Dongen. Een bijzondere attractie van de grote show waren de groep Kampioenen van de vluchten van het laatste seizoen, die een aparte groep vormden onder de ruim 400 vliegers in de showtent on dergebracht. Zaterdagavond werd de tentoonstel ling door de heer van Heeswijk met een speciaal woord van dank aan de man nen die het grote werk van de organi satie weer op zich genomen hadden ge opend. De kringvoorzitter kwam op dit grote werk en dat der milde gevers te rug bij de opening van de bonnenver koop op Zondagmorgen, toen we een uitzonderlijke belangstelling mochten constateren, die Zondag de gehele dag bleef voortduren. De ambitie om te ko pen was zeer groot en waarborgt weer een mooie recette voor het charitatieve doel van deze 3de kringshow. Een woord van dank voor het werk dat de duivenliefhebbers zo gaarne in hunne sport voor de noodlijdende mens heid over hebben is hier zeer zeker niet misplaatst. Agenda. Maandag 8 uur n.m.: repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m.: repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan; 7.30 u. n.m.: Dansavond „Wij Jon geren" zaal W. Smit. Woensdag 8 uur n.m.: repetitie Harmonie Kon. Muz. Gezelschap Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m.: repetitie Dameskoor Bel Canto; 8.30 uur n.m.: repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Agenda. Maandag 18 Jan. 7 uur nam. re petitie toneelvereniging Maria Go- relti, blijspel. Dinsdag 19 Jan. 7 uur nam, re petitie toneelvereniging Maria Go- retti, drama. 7.30 uur n.ni. trainen voor voe.- balver. Berkdijk in het clublokaal van wed. Joh. v. Dinteren. Donderdag 7.30 uur repetitie to neel ver. Don Bosco. Uno AnimoGudok. Uno wint de loss en mei wind tegen trapt men af. Door de onop houdelijke wind heeft l'no het hard le verantwoorden doch desondanks gaat het spel tegen elkaar <>P- n() krijgt een vrije Irap ie nemen, die tegen de lat wordi gekogeld. Door een goed gericht schot wordt he. vervolgens 01 voor Gudok. lot de rust weet Uno stand te houden en met de stand 1—0 wordt ge draaid. Na de rust is lie; direct te zien dat Uno niets cadeau zal ge ven en voortdurend is de thuisclub in de meerderheid en eindelijk heeft Uno succes, 1 -1. Opnieuw trekt Uno ten aanval en belegert 't Gudok-doel, waaruit een goal ge boren wordt, 2—1. Uno wordt steeds sterker en de sporadische aanvallen van Gudok leveren geen gevaar op. Opnieuw weet L'no de doelpunten, 3 1. De resterende minuten wordt er hard gewerkt, maar er komt geen verandering in de s'.and, zodat het einde komt met 3—1. Best nog te vermelden dal de Gudokspeler W. Slaps door een ongelukkig toeval zijn heen brak. Wij Jongeren. In het kader van het winter-pro- gramma van deze jongeren-organi satie, zal Dinsdagavond voor de le den met hun meisjes of eventuele zusters een dansavond gegeven worden. In tegenstelling met de an dere avonden moet voor deze dans avond een leeftijd van 18 jaar van de deelnemers en deelneemsters aangehouden worden. Om de kosten enigszins te dekken zal een entree van 0.25 gevraagd worden, terwijl er een grote loterij gehouden wordt met verschillende fraaie prijzen. Het bestuur verwacht dat vele; leden present zullen zijn, dus hoe meer zielen hoe meer vreugde. De dansavond begint om 7.30 uur in de kleine zaal van de heer Smit op de Markt. Opnieuw succes bij Crescendo. Voor de derde maal ging Zondag avond in Euphonia de klucht: „De eenzame Heer uit Sjanghai" voor het voetlicht. De roep, die uitgegaan was van het goede spel dat Cres cendo van deze klucht gegeven heeft, had tot gevolg dat ook voor de derde maal de zaal goed bezet was en dat er dol gelachen is om de gezonde humor, die dit werk te kent. Crescendo heeft weer een goede beurt gemaakt. 3de LIEFDADIGHEIDS TENTOONSTELLING. 't Waren weer drukke dagen voor de postduivenliefhebbers van Kaatsheuvel er. omstreken, want Zaterdag en Zon dag werd er de 3de Liefdadigheidsten toonstelling van de Kring Waalwijk, Waspik, Dongen, Loonopzand en Kaats- Iruvel gehouden. Drukke dagen, doch MAGGY ROUFF TWEE KINDEREN BIJ BRAND GEDOOD. Een felle uitslaande brand in de Slerlemcnnerslraat te Groningen heeft Zondagavond het leven van een zesjarig meisje en een 3-jarig jongetje gekos'.. Twee broertjes werden naar het ziekenhuis over gebracht. PiERfi: clarence AN NY BLATT u ViRGlNtE RENEi COLLARD maar onmiskenbaar elegant zijn de tegenwoordige avondjapon nen van de Franse couture. Het belangrijkste deel van deze japonnen is ongetwijfeld het boven stuk. Daar komt de fantasie van de ontwerper eerst goed tot uiting. De meeste rokken zijn recht en dus eenvoudig van lijn. De borst wordt bijna altijd sterk geaccentueerd door lijnen, ingewerkte plooien of stiksels. Ceintuurs worden bij deze modellen niet gedragen. De ceintuurloze japonnen komen het best tot hun recht, wanneer ze worden vervaardigd van tweed, fla nel, laken of jersey. Deze materia len lenen zich ook voor het zoge naamde „afbiezen". Dat wil zeggen, lijnen worden geaccentueerd door een fluwelen of satijnen band. Het best komt dit tot uiting bij de wit lakense japon van RENÉE COL LARD. Bij elke Franse ontwerper brengt een aantal lakense namid dagjaponnen, die öf ingeweven pa tronen, óf bedrukte motieven ver tonen. Van hazelnootkleurige tweed is MAGGY ROUFF's japon geamakt. Zowel bij 't model van Renée Col- lard als 'bij dat van Maggy Rouff, ligt het accent bij het bovenstuk. Hetzelfde geldt voor.de creatie van PIERRE CLARENCE. Ook bij dit model werd alleen aandacht besteed aan de bovenkant. Deze japon van nertz-kleurige wollen fantasiestof bezit meer stiksels dan de draag ster misschien lief is. Tegenover de eenvoud van Collard en Rouff doet dit model misschien wat overdadig aan. Toch heeft het een onmisken bare charme. ANNY BLATT verwerkt hoofd zakelijk wollen jersey en maakt zeer veel handgebreide kleding. Zeer goed van lijn is de kleding uit haar huis. Bijzonder mooi is de robe-manteau van donkergrijze wol len jersey, die als enige garnering een kimonomouw en een brede ceintuur bezit. Een diepe plooi werd onder de overslag weggewerkt. VIRGINIE houdt rekening met haar uitgebreide cliëntèle, die meestal nog niet meerderjarig is. Daarmee bedoelen wij, dat Virginie uitsluitend werkt voor „dames on der de twintig". Dat is de leeftijd waarop men nog graag wijdklok- kende en zwierende rokken draagt. Zij verwerkt voor haar jeugdige klantjes ook wit geïmprimeerd la ken. De veel ruimte vertonende rok is aan de achterzijde glad; aan de voorzijde is de ruimte zó aange bracht, dat deze een schorteffect heeft. Tevens zijn er diepe zakken, want waar moet het jonge meisje dat (nog) niet aan de handtas toe is, heen met haar bewegelijke han-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3