Wijde Wereld Waalwijkse en Langstraaise Courani I eftLatttie.uK Ue phésidMt. Zij dienden de zangkunst UIT DE Pijn hier - scheuten daar en stramheid in lijf en leden Vijf veertigjarige jubilarissen bij „Oefening en Vermaak" Twee gouden leden worden ere-lid Engelenbeeld in Nijmegen opgegraven 1 MAANDAG 18 JANUARI 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteür JAN TIELEN Dit 1)1 ad verschijnt 2 x per week 77# JAARGANG No. 6. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" 1 Sinds gisteren wordt Frankrijk gere geerd door een nieuwe president, voor zover men vandaag aan den dag althans kan zeggen dat een president het land regeert. Een feit is het dat René Coty de taak heeft overgenomen die Vincent Auriol zeven jaar lang voorbeeldig heeft vervuld. In alle toonaarden is de laatste tijd de loftrompet gestoken over de schei dende president en het is duidelijk ge worden dat dit niet louter beleefdheids- frazen waren tegenover de gaande man om hem het afscheid te verzoeten. Ove rigens moet dit Auriol niet zo bijstei zwaar gevallen zijn, want het is voor hem waarachtig geen sinecure geweest om op te treden als de hoogste vertegen woordiger van het naoorlogse Frankrijk. Dat zijn functie meer waardigheid dan macht vertegenwoordigde heeft weinig afgedaan aan het gezag dat hij zich heeft verworven en dat de enige onwrikbare rots was in de woelige zee van de Fran se politiek. Van hem te eisen dat hij het symbool zou zijn van de eenheid der natie ware teveel geweest, want de na tie was nu eenmaal hopeloos veideeld, maar juist daarom was hij het teken dat Frankrijk nog een natie is. Hij was de enige die boven de pijnlijke verdeeld heid der partijen stond en voor iedere impasse een oplossing moest zien te vin den. Dat hem dit steeds gelukt is, be wijst zijn groot diplomatiek talent en men kan hem er geen verwijt van ma ken dat de oplossingen niet altijd even elegant waren. Het zou niet verwonder lijk zijn als Auriol meer dan eens heeft verzucht dat het met onwillige honden slecht hazen vangen is. Hij zou die ver zuchting niet ten onrechte hebben ge slaakt. Een van zijn laatste regerings daden, het weigeren van ontslag aan de regering Laniel na de presidentsverkie zingen, is waarschijnlijk niet zijn minst verdienstelijke geweest, hoe logisch het ook was dat Laniel het ontslag aanbood. Frankrijk zou echter stuurloos zijn ge weest wanneer in Berlijn de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier bij eenkomen en deze weelde kon het zich toch niet meer veroorloven. Dat begreep blijkbaar zelfs de Nationale Vergadering en Bidault gaat met een grotere steun achter zich naar Berlijn dan hij in lange tijd heeft mogen genieten. Misschien is het vooral een prestige kwestie, maar het effect blijft voorlopig hetzelfde. Au riol kan voor wat zijn aandeel voor de zaak van Frankrijk betreft in vrede heengaan. Hij zal in de geschiedenis de roem blijven dragen dat hij het land door een van de moeilijke wanneer kan men spreken van de moeilijkste? pe riode van zijn bestaan heeft geloodst zonder grotere schade dan hij niet kon voorkomen. De taak die René Coty nu van Au riol heeft overgenomen is geen benij denswaardige. Eenenzeventig is een leeftijd waarop het gros van de mensen pleegt tegaan rusten, maar wanneer men in staatkundige zaken is vergrijsd en dan nog actief werkzaam is, zijn de meeste controversen zover opgelost dat men althans in uiterste nood boven de partijen verheven kan worden. Het is misschien geen verdienste in een derge lijke positie gekozen te worden bij ge brek aan beter, maar dan kan men het als een verdienste rekenen de taak toch aanvaard te hebben. In ieder geval heeft Coty, toen de droevige farce van elf stemmingen nog geen voor de meerder heid aanvaardbare candidaat had opge leverd, de partijen verbonden en in twee stemmingen het vereiste aantal stemmen op zich verenigd. Kan men voor wat Coty betreft niet spreken van een na tionale triomf dan misschien toch van een nationale verzoening, al geeft dat woord mogelijk nog een te irenische stemming weer. Nuchter beschouwd ech ter moet het voor de nieuwe president geen opwekkend idee zijn sprekend te fungeren als nationale figuur. Daarom is het niet te hopen dat zijn promotie tot president van de republiek een voorteken is. Wanneer Coty zo juist is begonnen aan een ambtsperiode van zeven jaar, dan weet hij waar hij aan toe is en waar het land aan toe is. Men kan zich niet voorstellen dat hij zijn taak aanvaard heeft met grote illusies. Daarvoor zijn de ervaringen van de laatste jaren te ontmoedigend geweest ondanks de werkelijk nationale figuur van Auriol. Het vuur van de jeugdige overmoed is ongetwijfeld bij hem ge blust en het bezonken oordeel van de ouderdom heeft de plaats daarvan inge nomen. Zal hij daardoor er in slagen de afgeleefde Franse demokratie nieuw leven in te blazen? Frankrijk kan niet op de rand van de afgrond blijven leven, zoals het sinds de oorlog heeft gedaan, maar menselijker wijs gesproken zou het een genie moe ten zijn die het op de bredere weg voert naar meer welvaart, een krachtiger re gering, groter aanzien en een gezonder parlementair leven. De functie die Coty op zich heeft genomen is zwaar en ver antwoordelijk genoeg en ook hij zal meer door zijn persoonlijkheid dan door zijn macht zijn invloed moeten doen gelden op de Franse politiek. Hem wordt veel kracht toegewenst, ongetwijfeld niet al leen door de Fransen, maar door heel West-Europa en de rest van de vrije wereld, want het herstel van Frankrijk is ook voor ons van groot belang. Mis schien dat op de afgelopen zeven ma gere jaren nu een periode volgt die iets meer wegheeft van de zeven vette jaren. HULP BIJ WATERSNOOD: KONINGIN DANKT STAATSHOOFDEN. •i ~K.lv fta£ah&-l>l»itl» a«aa-fliüitiiui*aaeKA -:M Koningin Juliana heeft een persoon lijk schrijven gericht aan de staatshoof den van de vele landen, welke zich bij zonder hebben onderscheiden bij de hulp verlening aan Nederland in verband met de watersnoodramp in Februari 1953. In de brieven getuigt de Koningin na mens de Nederlandse slachtoffers van de ramp en mede namens alle landgenoten van haar diepe dankbaarheid voor de verleende hulp, welke hulp een bewijs vormt dat menselijke saamhorigheid niet aan bepaalde landsgrenzen gebonden is. Aldus deelt het ministerie van Buiten landse Zaken mee. MET INGANG VAN 1 APRIL HUISBRANKOLEN WEER DUURDER Het is thans zo goed als zeker, dat de industriekolen na 1 April a.s. in prijs verhoogd zullen worden. De Kolen- en Staalgemeenschap zal na die datum geen machtiging meer verlenen om via het ko- lenegalisatiefonds de prijs van industrie kolen kunstmatig laag te houden. Het is nog niet zeker of deze machtiging ook voor de huisbrandkolen zal worden in getrokken. met andere woorden of de huisbrandkolen na 1 April weer in prijs zullen stijgen. Het is geen geheim, dat men in de kringen van de Kolen en Staalgemeen schap de prijs van huisbrandkolen in ons land wil optrekken aan het buitenlands prijsniveau. Ned. regering in oppositie. De Nederlandse regering voelt echter zeer weinig voor dit plan, vooral niet, omdat zij pas tot een verlaging van de kolenprijs besloten heeft als een van de compensaties voor de huurverhoging. Verwacht kan dan ook worden, dat Nederland aan het huidige prijsniveau voor huisbrandkolen zal vasthouden en pas in een verhoging zal toestemmen als de andere landen van de KSG de daar nog bestaande subsidies op de kolenprij- zen eveneens zullen opheffen. al die vormen van Rheumatische onge makken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt II dan weerloos verder lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en ondervindt zelf het heilzaam effect. WETSONTWERP CADEAUSTELSEL. Zeer binnenkort zal de minister van economische zaken de Tweede Kamer een wetsontwerp tot regeling van het cadeaustelsel aanbieden. De indiening van dit wetsontwerp is bespoedigd door de excessen, die zich de laatste tijd in de concurrentiestrijd hebben voorgedaan. Het wetsontwerp is thans in behande ling bij de ministerraad. K.L.M. BEREIKTE EEN HALF MILLIOEN PASSAGIERS Voor het eerst in de geschiedenis van Schiphol heeft het passagiersaantal het half millioen overschreden. In 1938 wer den 112,546 personen vervoerd, in 1953 565.000. Ten opzichte van 1952 is dit een stijging van 16 Ook het goede renvervoer is in 1953 over de gehele linie gestegen. De stijging van het post vervoer bedraagt bijna 4 dat van de goederen 9 - en dat van de bagage bijna 13 AUTO REED IN DELFZIJL TE WATER: TWEE DODEN. Een auto, waarin drie personen zaten, is Donderdagavond om ongeveer kwart over zeven in de haven van Delfzijl ge reden. Twee der inzittenden zijn ver dronken. Twee employé's van een machinefa briek hadden de laatste hand aan de machines van nieuwe Indonesische sche pen gelegd. Toen zij gereed waren, wer den zij door een auto van de fabriek afgehaald. De chauffeur schijnt te zijn misleid door het licht van een lantaarn. Hij is met de auto van een schuine ka demuur het water ingereden. Door de voorruit te verbrijzelen wist de naast de chauffeur zittende Boekholt uit Hooge- zand uit de auto te komen. NOODTOESTAND IN EGYPTE. Ptesident Naguib van Egypte heeft de noodtoestand voor het land afgekon digd om alle moeilijkheden die zich kun nen voordoen als gevolg van de ophef fing van de ruim twee millioen leden tellende Mohammedaanse Broederschap onmiddellijk de kop in te drukken. De Mohammedaanse Broederschap werd Donderdag ontbonden, omdat zij zich tegen alle afspraken in met de po litiek zou hebben bezig gehouden. Gelijktijdig met de ontbinding van de bioederschap zijn de bureaux van de be weging gesloten en de leidende figuren uit de beweging gearresteerd. Volgens de laatste berichten zijn reeds 450 per sonen aangehouden. J. Knepflé H. Aarts A. C. van de Meydenberg A. G. J. M. v. Iersel J. A. Wanten H. C. v. Heyst H. C. v. Oudheusden Het is niet in cijfers of concrete gegevens uit te drukken hoe veel mooie momenten een 92-jarige Liedertafel reeds heeft bezorgd aan hoeveel mensen. De merites van een zangvereni ging zijn niet uit te drukken in tabellen of statistieken. 'Niettemin, de onmisbaarheid van een muziekvereniging, of die de voccde. of instrumentale muziek beoefent, in een gemeen schap, is boven alle twijfel verheven. Het zijn deze verenigingen <li( de mens de gelegenheid geven de muziek daadwerkelijk te beoefenen, terwijl zij daarnaast de anderen in st<iat stellen van de muziek op passieve wijze hetgeen niets denigrerends inhoudt te genieten. „Oefening en Vermaak" is een vereniging met een rijke staat van dienst, zij heeft steeds een grote belangrijke plaats inge nomen in het Waalwijkse gemeenschapsleven, maar al de merites van de vereniging als zodanig zijn vanzelfsprekend terug te brengen tot persoonlijke verdiensten voor de leden waaruit het gezelschap is samengesteld. Het is daarom niet verwonderlijk dat „Oefening en Vermaak" de voorbereidin gen aan het treffen is tot huldiging van een zevental allervee- dienstelijkste leden. Vijf leden zijn er die ruim veer tig jaren hun talenten en hun krachten aan de Liedertafel gege ven hebben: A. C. van de Meydenberg, vice-voorzit ter; A. G. J. M. v. Iersel, secretaris; H. C. van Heyst; H. C. van Oudheusden; J. A. Wanten. Twee leden die onlangs hun gou den jubileum vierden of herdach ten, zullen tot ere-leden worden benoemd, het zijn: H. A. Aarts en J. C. A. Knepflé. EEN GOEDE VICE-VOORZITTER. De heer Van de Meydenberg, die thans dus met een aantal van zijn leden zijn 40-jarig jubileum viert, Ts gedurende bijna al deze tijd vice voorzitter geweest en in deze func tie heeft hij naast de verdiensten van zijn lidmaatschap, wel zijn heel bijzondere verdiensten voor de ver eniging. Speciaal de laatste jaren, nu de vereniging uitziet naar een nieuwe voorzitter, heeft hij de al gehele leiding. Aan zijn wijs beleid is het zeer zeker ook te danken dat de 92-jarige Liedertafel nog steeds in volle bloei en groei verkeert. Hij is de man die ook steeds de goede geest in de vereniging heeft doen heersen; die toonde te weten dat de kameraadschappelijke sfeer een levensbelang is voor een ver eniging als „Oefening en Vermaak". Onder zijn voorzitterschap heeft het koor steeds een bewonderens waardige ijver aan de dag gelegd, zoals ook blijkt uit de vele malen dat het koor naar buiten optreedt en uit de manier waarop net reper toire, speciaal de laats' jaren, wordt gevormd. Indertijd was de heer v. d. Mey denberg ook voorzitter van de on derafdeling van „Oefening en Ver maak" T.A.V.E.N.U., roemrijker ge dachtenis, de operette-afdeling. De grote operettes die toentertijd in Waalwijk op de planken werden gebracht, leven nog steeds voort in de herinnering van zeer velen; ook de overige jubilarissen hebben stuk voor stuk hun krachten aan deze operette-successen gegeven. DE STILLE WERKER. Bijzondere aandacht verdient in dit artikel ook de heer Ad. v. Iersel, die als secretaris, ook al bijna veer tig jaren, aan de Liedertafel is ver bonden. Men heeft hem wel eens de stille werker genoemd; hij is de man die voor een goed deel te zor gen heeft dat de organisatie als zo danig ook goed marcheert, veel heeft hij in deze functie voor de groei en de bloei van het Lieder- tafelverenigingsleven. bijgedragen, en door zijn zorgen is dikwijls veel bereikt. Ook de overige jubilarissen, de heren v. Heyst, v. Oudheusden en Wanten, zijn steeds mee van de bes te leden van Oefening en Vermaak geweest; in moeilijke omstandighe den bleven zij de vereniging trouw en waren ze haar grotelijks tot steun. Zij hielden de Waalwijkse zangerstraditie door de jaren hoog en verdienen zonder enige twijfel allen de hulde die hen gebracht gaat worden. De heer H. Aarts, die enige jaren geleden zijn. gouden zangersjubij leum vierde en de heer J. Knepflé die de viering van zijn jubileum indertijd heeft moeten uitstellen we gens familie-omstandigheden, zul len tot ere-leden worden benoemd, en niemand zal hun het recht op deze onderscheiden willen betwis ten, zij hebben ze ruimschoots ver diend. Vijftig jaren hebben zij ac tief de vereniging gesteund, hebben zij haar mee groot helpen maken en mee door de moeilijke tijden ge holpen. En nog, al zijn zij geen ac tieve zangers meer, ligt de vereni ging hun na aan het hart; en nooit zal tevergeefs een beroep worden gedaan op hun medewerking en hun steun. DE HULDIGING. Zaterdagavond 23 Januari zal de huldiging plaats vinden in Hotel „De Twee Kolommen". Een feestcomité is enige tijd geleden al benoemd en dat zal er wel voor ge zorgd hebben dat de huldiging in een passende omlijsting wordt ge zet. Het feest zal in de kring van de Liedertafel en het Gemengd Koor worden gevierd, in tegen- woorigheid van o.a. hoofdbestuur en ere-leden; en de sfeer van da Liedertafel kennende, twijfelen we er niet aan, of het zal een waardige, maar ook zeer feestelijke huldiging zijn; de jubilarissen hebben trou wens niet anders verdiend. We wensen de personen in kwes tie gaarne reeds van harte geluk met dit jubileum, terwijl we ook de Liedertafel gelukwensen met het bezit van zo'n goede en trouwe le den. Als hun voorbeeld de anderen inspireert, dan is de toekomst van het koor wel verzekerd. In de binnenstad van Nijmegen is bij graafwerk een Engelenbeeld blootgelegd. De gemeente-archivaris dr J. de Jong en de directeur van het museum Kam, heb ben vastgesteld, dat het zwaar vergulde beeld vermoedelijk uit een der kerken van de stad afkomstig is en tijdens de stadsbrand in 1944 in een van dé kel ders van de aldaar staande woningen is geplaatst. De huizen werden verwoest en de kelders zijn later met zand dichtge- worpen. Prov. Courant 's-Bosch. NIJMEGENS „GOUDEN ENGEL' Legende, werkelijkheid en kunsthistorie. In de zeven heuvelen, waarop Nijme gen gebouwd is, zou volgens een oude legende een gouden engel verborgen zit ten. Hij, die naar deze schat ging gra ven zou bij vinding ervan, de gelukkige bezitter worden, maar mocht geen enkel woord spreken tijdens het graafwerk en slaakte hij ook maar een enkele uitroep, de schat zou verdwijnen en moest men dus weer van voren af aan beginnen. Bijna twintig eeuwen zijn voorbijge gaan sinds Claudius Civilus knarsetan dend stond te kijken vanaf de hoogte van het Valkhof toen hij de Romeinse legerscharen zag naderen. Wellicht heeft de gouden engel toen ook de benen ge nomen. Hoevelen zullen er niet gegra ven hebben, maar niemand had tot dus ver nog het geluk gehad bezit te kun nen nemen van de gouden engel. Wellicht werd in die tijd al te veel gepraat bij nasporingen en zal het beeld vermoedelijk heel wat malen onder heb ben moeten duiken. Tot plots, 1954 schrijven wij, hebben gravers in Nijmegens oude binnenstad, een zwaar verguld, misschien zelfs een gouden engelenbeeld opgegraven. Het komt ons voor dat deze werkers, min der gepraat, wellicht helemaal niet ge sproken hebben bij hun werk, gezien het snelle tempo van herbouw van deze oude, hard geteisterde stad. Of zij ech ter de gelukkige bezitters van deze schat zullen worden, die volgens de legende daar werkelijk verborgen zat, staat voor ons nog lang niet vast, want volgens een krantenbericht zou de gemeente-ar chivaris en de directeur van het Museum Kam hebben vastgesteld, dat het beeld vermoedelijk uit een der kerken van de stad afkomstig is en tijdens de stads brand in 1944 in een van de kelders van de aldaar staande woningen is ge plaatst. De huizen werden verwoest en de kelders zijn later met zand dichtge- worpen. 't Lijkt ons zeer onwaarschijnlijk, dat het beeld tijdens de brand daar verbor gen werd, mogelijk was dat lang vóór de brand gebeurd. Wij twijfelen er ech ter niet aan, dat er nog personen zijn, die zich zouden kunnen herinneren, waar het beeld dan vandaan moet zijn gekomen, die het wellicht kennen en aan wijzingen kunnen geven waar het ge staan moet hebben. En mocht dit de le gendarische „Gouden Engel" zijn, dan staat nu echter vast, dat hij gevonden en naar boven gebracht zijnde, geen kans meer zal zien spoorloos te ver dwijnen, zelfs niet al zou er nu nog zo veel gepraat worden. Aan de heren kunsthistorici is het nu, om de juiste afkomst aan te tonen. Maar dan zal er veel gepraat moeten worden. Daar kunnen Vermeer en van Meegeren van mee praten. Misschien zit er nog wel een proces aan vast. Maar dón zal volgens ons letterlijk „de engel in zijn gouden hempje staan" en zeggen: „Ik ben Historie". En 't koor van Kunsthistorici Schreeuwt dan Wij weten 't potverdrie, Wat wij beweren, dat is waar, Maar zij bewijzen „niets", zowaar, Zij praten in het honderd weg, En vraagt U: „wat bedoelt U zeg" Dan zeggen zij, wel potverdorie, Wij geven U slechts „kunst-historie' I „WITTE POKKEN" WEL BESMET TELIJK, MAAR NIET ZEER GEVAARLIJK In verband met het feit, dat zich in de laatste weken in Den Haag enkele gevallen hebben voorgedaan van de z.g. witte pokken, heeft de Geneeskundig Hoofdinspecteur van de Volksgezond heid, Dr C. Banning, Donderdag in Den Haag een uiteenzetting gegeven over de aard van deze besmettelijke ziekte en over het verloop van de epidemie. En uit deze uiteenzetting is wel duidelijk ge bleken, dat er geen reden bestaat voor ongerustheid, want laboratoriumproeven en klinische onderzoekingen hebben aan getoond, dat deze z.g. witte pokken niets te maken hebben met echte pokken. De officiële naam voor „witte pokken is, zo deelde Dr Banning mee, „alastrim". Met opzet heeft men tot nu toe niet van „alastrim" gesproken, omdat dit woord in ons land ten onrechte een ge vreesde naam heeft. In 1930 heeft in Rotterdam een vrij ernstige epidemie van alastrim geheerst, met enkele sterf gevallen. Althans, men dacht met alas trim te doen te hebben, terwijl achteraf met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid gezegd kan worden, dat 't toen échte pokken is geweest. Alastrim, ofwel witte pokken of melk- pokken, zoaïs men ook wel zegt, is een veel onschuldiger ziekte dan echte pok ken. Bij een echte pokken-epidemie moet men rekenen met een sterfte-cijfer van 1220 De sterfte bij een alastrim- epidemie is enorm veel lager, n.l. 0,4 Alastrim heeft met echte pokken wél de grote besmettelijkheid gemeen; vandaar dat men in Den Haag maatregelen heeft genomen om verdere uitbreiding van de epidemie te voorkomen. Toen dezer da gen bleek, dat een assistent van het ge meenteziekenhuis aangetast was door de „witte pokken" heeft men besloten, het ziekenhuis te sluiten voor alle bezoek. Dat was een vrij harde maatregel, die men echter veiligheidshalve genomen heeft, omdat er natuurlijk een kans is, dat de assistent op zijn beurt anderen heeft besmet. Want het verloop van het ziektebeeld is zodanig, dat iemand, die besmet is, zich enkele dagen ziek voelt, met vrij hoge koorts, zonder dat er nog iets van pokachtige blaasjes te zien is. Wanneer na enkele dagen deze uitwendige ver schijnselen optreden, is het ziektegevoel vrijwel verdwenen. Dr Banning deelde nog mede, dat het verloop van de ziekte in Den Haag zeer mild is. Tot Donderdagmiddag had men 22 patiënten in behandeling en 2 perso nen in observatie. Hun toestand is zon der meer goed te noemen. De ziekte is vrijwel zeker uit het buitenland geïm porteerd, vermoedelijk uit Zuid-Ameri- ka. Er is vooralsnog geen reden om tot massale vaccinatie over te gaan. Ge ruchten, als zouden ook in andere plaat sen gevallen van witte pokken gecon- j stateerd zijn, zijn uit de lucht gegrepen, j (Nadruk verboden). PER 28 MAART 1954 1 GROOT VERLOF VOOR I 1952-1 EN II. i Bij ministeriële beschikking van 30 December '53 verleent de korps- j of overeenkomstige commandant wegens beëindiging der eerste oefe- j ning met ingang van 28 Maart 1954 j groot verlof aan de dienstplichtige vaandrigs, korporaals, soldaten der le klasse en soldaten behorende tot de lichtingsploeg 1952-1. (In werke lijke dienst gekomen voor eerste oefening in de maand April 1952). Verder aan hen, die daarmede de eerste oefening hebben aangevan gen of vervolgd een en ander voor zover niet reeds ingevolge voorafgaande beschikkingen groot verlof werd verleend. Vervolgens aan de dienstplichtigen behorende tot de lichtingsploeg 1952-2 ;in werkelijke dienst gekomen voor eerste oefening in de maand J uli 1952) alsmede aan hen, die daar mee de eerste oefening hebben aan gevangen of vervolgd een en an der met uitzondering van in de be schikking genoemde groepen. GOEDE VORDERINGEN TE WILLEMSTAD. Naar de corespondent van het A.N.P. te Willemstad uit niet-offi- ciële bron heeft vernomen, hebben de besprekingen in de kleine com missie over de voortzetting van de ronde Tafel-conferentie een vlot verloop. Het wordt niet onmogelijk geacht dat het overleg reeds binnen een termijn van veertien dagen zal zijn voltooid. Naar het schijnt heeft men besloten, uit hoffelijkheid te voldoen aan het verzoek van Suri name, naar Suriname te gaan, waar het overleg dan definitief zou wor den beëindigd. Het voornaamste resultaat schijnt tot nu toe te zijn geboekt met be trekking tot het vraagstuk van het recht van secessie (recht tot uittre ding uit het Koninkrijk van een der rijksdelen) op welk punt een voor alle partijen bevredigende formule ring schijnt te zijn gevonden. IN 10 UUR: NEW YORK—AMSTERDAM. Recordvlucht K.L.M. De K.L.M.-Superconstellation PH- T. F. W. „Deuteron", gezagvoerder A. Stuurmans, is Donderdagochtend op de Amsterdamse Luchthaven Schiphol aangekomen, na de af stand New YorkAmsterdam non stop te hebben gevlogen in de re cordtijd van tien uur en veertien minuten. Staartwind boven de Oceaan heeft belangrijk tot deze zeer snelle vlucht bijgedragen.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5