DE LMGSIEMT WASPIK Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUUK VLUMEN HEUSDEN HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONKSVEER RIJEN DONGEN LAATSTE BERICHTEN Een Haarsteegs schaatsenrijder kwam terug uit Noorwegen VERDRAG VOOR EUROPEES LEGER KREEG GROTE MEERDERHEID. 77e JAARGANG No. 7. VRIJDAG 22 JANUARI 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRE S„ECHO" "^AFSCHEID DHR. MOOYMAN Zaterdagmorgen had ten gemeente huize in een intieme kring het afscheid plaats van dhr. N. W. M. Mooyman, tol voor kort gemeente-ontvanger alhier. Hierbij waren aanwezig de E.A. heer Burqemeester Snels, Wethouder v. Dru nen in zijn functie als voorzitter der commissie van toezicht der Gemeente lijke Vakschool en verder het secretarie- P6Nadafde E.A. heer Burgemeester had geopend sprak namens het personeel de gemeente-secretaris de heer P. ^lshout. Deze roemde de goede eigenschappen van de heer Mooyman en wees op de zeer prettige samenwerking die er steeds is qeweest. Namens het personeel over handigde spreker de heer Mooyman als aandenken aan zijn verblijf in Drunen een zilveren briefopener waarin het wa pen van Drunen gegraveerd is. De heer van Drunen, sprekende als voorzitter van de commissie van toe zicht voor de gemeentelijke vakschool, roemde de heer Mooyman als een hard werkende en plichtsgetrouw ambtenaar. Met de vakschool heeft de heer Mooy man zich veel bezig gehouden en leidde de school eerst een kwijnend bestaan, thans moet men aan uitbreiding gaan denken. De heer v. Drunen dankte de heer Mooyman voor al het werk voor de vakschool. Het woord werd ook nog gevoerd door de E.A. heer Burgemeester Snels, die na nog eens gewezen te hebben op de verdienste van de heer Mooyman hem alle goeds toewenste in zijn nieuwe standplaats Harenkarspel. Verrast door dit hartelijke intieme af scheid dankte de heer Mooyman, waar bij deze zei vele aangename herinnerin gen aan Drunen te zullen bewaren. JAARVERGADERING R.K. KON. ERK. HARM. BEATRIX. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix hield Dinsdagavond in Hotel Vissers haar algemene jaarvergadering. In zijn openingswoord wenste de voor zitter de heer L. van Drunen de leden een voorspoedig 1954 en herdacht wat de vereniging betrof in het kort nog eens de muzikale successen van de concour sen in 's-Bosch en Haarsteeg. In Den Bosch werd een eerste prijs behaald in de eerste afdeling met 296 punten en op het solistenconcours behaalde o.a. het lid Tonny Merkx twee eerste prijzen en twee tweede prijzen en tevens het hoog ste aantal punten van het gehele con cours. De voorzitter dankte de leden voor hun animo en spoorde hen aan om op de ingeslagen weg voort te gaan. In een zeer uitgebreid jaarverslag gaf de secretaris een overzicht van de werk zaamheden van het afgelopen jaar. Zo nam de vereniging deel aan het bonds- festival te Dussen en werd een concert gegeven voor donateurs: deelgenomen werd aan de Anjerdag en bij tal van ge legenheden trad de vereniging naar bui ten. Het St. Nicolaas fancy-fair had veel succes. In het afgelopen jaar ver wisselde men van directie, n.l. de heer van s Gravensande werd eervol ontslag verleend en de bekende dirigent de heer Ton Kotter nam de directie op zich. Het muzikale peil van het orkest steeg dit jaar weer, getuige een eerste prijs op het Federatief concours in Den Bosch in de eerste afdeling en de suc cessen der leden op het solistencon cours in Haarsteeg. Gezien deze presta ties mag men de toekomst, aldus het jaarverslag, als finantiële zorgen ons niet al te zeer kwellen, met vertrouwen tege moet worden gezien. De bezetting met hout-instrumenten in het orkest is nog niet sterk genoeg, maar men hoopt dat dit door het aantrekken van jonge krach ten kan worden opgelost. De heer K. van Dun trad wegens drukke werkzaamheden in het afgelopen jaar af als bestuurslid. Het finantieel verslag sloot met een batig saldo van f 114. De totale inkom sten en uitgaven bedroegen ruim f 3000. De voorzitter dankte hierna de secre taris voor diens uitgebreid verslag. De periodiek aftredende bestuursleden de heren C. Rechters en C. de Munnik werden herkozen. De heer Rechters dankte ook namens de heer de Munnik voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak de hoop uit dat de prettige samenwerking tussen bestuur en leden bestendigd zou mogen blijven. Bij de rondvraag werden nog talrijke dingen besproken. Besloten werd ook om in 1954 weer op concours te gaan. Hiervoor werd uit gezocht 't Federatief concours van R.K. Harmoniegezelschappen, dat te Vessum zal worden gehouden. Mocht men op dit concours, waar men in de eerste af deling zal uitkomen, een eerste prijs be halen, dan zal dit een promotie bete kenen naar de afdeling uitmuntendheid. Besloten werd ook een dansavond te houden vóör de medewerkers en werk sters van het fancy-fair. Na de rond vraag sloot men de vergadering. Jaarvergadering Brandweer vereniging. De Drunense brandweervereni ging hield dezer dagen in Hotel Vis sers haar jaarvergadering. Na de opening door de voorzitter volgde het jaar- en financiëel verslag. In het afgelopen jaar verliet de heer H Geerts de vereniging en werd de heer A. C. den Teurling brandweerman. Op het jaarfeest werden 8 leden van de vereniging die langer dan 25 jaar bij de vrij willige brandweer waren, hartelijk gehuldigd. Er werden 12 oefeningen gehouden voor de motorploeg en 6 oefeningen voor de slangenploegen. Het verzuim op de oefenavonden liep, aldus het verslag, zeer sterk terug. In het afgelopen jaar werd ook deelgenomen aan een brand weerwedstrijd, n.l. te Berlicum. Door enkele ongelukkige fouten be haalde men er wel geen groot suc ces, maar dit zal, aldus het verslag, wel een aanleiding worden om het een volgende keer beter te doen. Het financiëel verslag sloot met een batig saldo. De contributie voor 1954 was hetzelfde als in 1953, vijf gulden per lid. De periodiek aftredende bestuurs leden A. v. d. Heijden en K. v. Dun werden herkozen. In de vacature H. Geerts werd gekozen de heer L. Klijn. Bij de rondvraag werden nog tal van interne aangelegenheden be sproken. A.s. Zaterdag houdt de brandweer vereniging haar jaarlijkse feest avond. Kring declamatie-wedstrijd R.K.J.B, te Drunen. De kring 's-Bosch van de R.K.J.B. houdt op Donderdag 28 Januari haar jaarlijkse toneel- en declama tie-wedstrijden. Dit jaar is Drunen uitgezocht, waar deze wedstrijden zullen plaats vinden. In overleg met het kringbestuur is de organisatie in handen van de afdeling Drunen. Deze wedstrijden, welke sinds enke le jaren worden gehouden, trok uit de afdelingen steeds meer belang stelling en bereikte steeds een hoger peil. Men heeft voor deze ko mende wedstrijden, waarbij ook 'n wedstrijd wordt gehouden voor spreken in het openbaar, grote ver wachtingen, Van de afdeling Drunen doen mee: T. Pelders en André van den Brandt, declamatie. Spreken in het openbaar: Jos. v. d. Hoven en Ad. Vissers. Toneel wordt gespeeld in samenwerking met de Boerinnen- bond. Deze middag wordt gehouden in de zaal van Th. Elshout. Aanvang 2 uur. Statiedag Kon. Erk. Harmonie „De Volharding". De Kon. Erk. Harmonie „De Vol harding" hield Zaterdag j.l. haar statiedag. Dit jaar had men een zil veren jubilaris, n.l. de heer M. Stip hout. Om 3 uur werd vanaf de Har moniezaal afgemarcheerd naar Els- hout, waar de heer Stiphout werd afgehaald. Deze werd 's avonds nog eens hartelijk gehuldigd, bij welke gelegenheid de voorzitter wees op de verdienste die geboren is uit de liefde en de ambitie voor de mu ziek. Spreker liet zijn woorden ver gezeld gaan van een fraai geschenk. De verdere avond bracht men in ge zellig samenzijn door, waarbij me dewerking werd verleend door De Tempo Boys en de heer Bos als hu morist. Zeer voldaan keerden de leden met hunne dames huiswaarts. C arna vals-Fancy -fair Naar wij vernemen vordert de organisatie van het Carnavals-Fan- cy-fair zeer goed. Met Vastenavond kan men in Drunen dus weer enke le gezellige avonden beleven. Bekroond. Op de Nationale Pluimvee- en Pelsdieren-tentoonstelling te Den Bosch behaalde onze dorpsgenoot de heer J. Schapendonk met zijn her melijn Sussex-koppen met 3 inzen dingen de volgende prijzen: Haan le prijs G. Hen le prijs Z.Z.G. en Hen le prijs Z.G. dag na de Hoogmis. Aanvang van de uitvoering Zondag 24 Jan. en Zon dag 31 Jan. om precies half 8. TONEELUITVOERING. Zondagavond gaf de toneelvereniging „Kunst na Arbeid in het patronaat al hier een grote winteruitvoering. Ditmaal werd voor 't voetlicht ge bracht „Marietje" (een kind uit het volk) Volkstoneelspel in drie bedrijven. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Zoals we dat van K.N.A. gewoon zijn, wus het spel ook nu weer in één woord af. Het talrijke publiek luisterde met gespannen aandacht naar het meesterlijk spel der speelsters en spslcrs> Het spel alsmede de regisseur de heer Ant. van Steensel, hadden groot succes en zij mochten een welverdiend applaus in ontvangst nemen. HARMONIE CONCORDIA. Op Zaterdag 23 Januari zal de Har monie Concordia in de zaal Toonkunst, Joh. Peijnenburg, voor leden en dona teurs een winterconcert geven. Aanvang 7.30 uur precies. Enkele prachtige num mers staan op het programma, als: 1 Marche des Parachutistes van P. Leemans: 2 Luneburger Suite van F. Jakma Sr.; 3 Onvoltooide Symphonie van F. Schubert. In de pauze concert Mozaiek, uit de Opera Faust, Quatuor van Mozart en Andante Bisselink: 4 Fête au Trianon, F. Popij; 5 Ouverture Romantique, Kelar Be- la arr. P. Stolmeier; 6 Marche Houdt Moed, J. Beekhoven. Daarna groot bal. WIELER-SUPPORTEDSCLUB. De Wielersupportersclub Door Wils kracht Sterk, gevestigd in café H. Lam- mers te Vlijmen, houdt een groot biljart en barakconcours van Zaterdag 23 Ja nuari tot en met 27 Febr. Prachtige prij zen, zowel biljart als barak. Plus iedere Zondag een dagprijs.Zaterdag 23 Jan. opening om 6 uur. K. A. V. De K.A.Vrouwen gaven Zondag 17 Januari een uitvoering in het patronaat. De belangstelling voor deze uitvoering was groot. Dit is reeds de tweede uit voering die de KAV zelf verzorgt en in het spel was reeds grote vooruitgang. De regisseur de heer J. Schone komt hiervoor alle lof toe. KRUISBOOGSPORT. Het tournooi van het Kruisbooggezel- schap Rozenjacht is Zaterdag geopend. Willem Teil uit Vlijmen was op bezoek en had wederom groot succes; op de Korps A behaalde zij 80 punten. OUDE MAN DOOD TE BED. Maandagmorgen, toen, zoals elke morgen gebruikelijk was, een knaapje bij de bejaarde J. van Rijswijk aan het wil- helminaplein, alhier, aanklopte om bood schappen voor hem te doen, kreeg deze geen gehoor. Door de politie, welke was gewaarschuwd, werd de deur geforceerd, waarna men de oude man dood te bed vond. MIJNGAS. •Heden, Vrijdag 22 Januari, neemt de mijngaslevering een aanvang. Door het personeel worden vandaag alle gastoe- stellen bij de gasverbruikers opgehaald om deze om te schakelen op het nieu we gas. Het zal dus vandaag voor me nige huisvrouw een dag zijn van zich behelpen. Maar na vandaag zal men dan kunnen profiteren van een veel betere kwaliteit gas dan men tot nu toe ge wend was. DECLAMATIEWEDSTRIJD. Op „Huize Bergen" te Vught werd een declamatiewedstrijd gehouden, geor ganiseerd door de R.K. Boerinnenbond in de kring Den Bosch N.C.B. Mej. Nelly van Herpt, alhier, behaalde daar bij de vijfde prijs. DIPHTHERIE. Daar zich alhier, naar men vermoedt, enige gevallen van diphtherie hebben voorgedaan, is men er toe overgegaan alle schoolkinderen in te enten tegen de ze besmettelijke ziekte, hopende dat de ze maatregel er toé zal bijdragen dat de ze ziekte zich niet verder zal ontwik kelen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 26 Januari 1954 des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vergadering 15 Dec. '53. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de Raad. 5. Verzoek Stichting Huize de Bocht om subsidie. (Burg. en Weth. stellen voor op het verzoek afwijzend te be- jschikken.) 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van a. een verordening op de heffing van keurlonen; b. een verordening op de keurings dienst van vee en vlees. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling salarisverordening. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de gemeentebegroting 54. 9. Wijziging begroting Godshuizen '53. 10. Sluiting. K.A.B. Maandag 25 Jan. a.s. houdt de K.A.B., afd. Elshout, in de zaal van het parochiehuis een algemene jaar vergadering. De drukke agenda vermeldt behalve de jaarverslagen e.a. ook nog benoeming lid van de kas-contröle-commissie, begroting 1954, aanbesteding bode, bespreking St. Nicolaasfeest en een lezing van de kringbestuurder, de heer B. J. v. Buel, over: Industralisatie en werkgelegenheid. Toneel. Zondag a.s. zal in de zaal van het parochiehuis de opvoering plaats vinden van „De man van Karvoth". Zaterdag 23 Jan. om half 8 kan men aan de zaal plaatsbespreken, met programma a ƒ0.15. Ook Zon- MUZIEKAVOND. Ia le zaal De Harmonie had Zondag j.l. een grote muziekavond plaats, die Werd georganiseerd door de harmonie St. Cecilia en die zich eveneens in een zeer grote belangstelling mocht verheu gen. Medewerking verleende de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak uit Waspik. De muzieknummers die op het pro gramma stonden werden onder leiding van de resp. directeuren de heren A. v. i d. Heijden en C. Kuyten Jr. keurig uit- gevoerd. St. Cecilia opende de avond met de mars 12e Regiment, die zij ter gelegenheid van haar 110-jarig bestaan dat in de afgelopen zomer werd gevierd ten geschenke heeft gekregen van Haar- steegs oudste vereniging n.l. de Hand boogschutterij Claudius Civilis. Aan het slot werd door de Waspikse Harmonie uitgevoerd de Feestmars, gecomponeerd door hun vroegere directeur de heer Kuijten Sr.; tevens werden enkele num mers uitgevoerd gecomponeerd door de heer P. Bisselink, die tevens van zijn tegenwoordigheid blijk gaf. Het meeste bijval oogstte de Polka voor piccolo uitgevoerd door de jonge heer Jan van Heijst met begeleiding van de Harmonie. Het geheel was een hoogstaande avond, waarbij de beide harmonieën een programma afwerkten, waarvan de vele donateurs van de harmonie en verdere belangstellenden ten volle hebben geno ten. Aan het slot dankte voorzitter M. Pulles alle medewerkenden hartelijk en vroeg de steun van allen, opdat de har monie in staat zal blijven zich op het huidige peil te handhaven. De muzikan ten viel wel een zeer onverwachte ver rassing ten deel: door de heer Th. v. d. Heijden werd het gehele programma op genomen op de bandrecorder; na afloop bracht hij een gedeelte daarvan ten ge hore en zodoende konden de muzikanten hun uitgevoerde nummers direct daar na persoonlijk eens beluisteren. Op 7 Februari a.s. zal St. Cecilia een tegenbezoek aan Waspik brengen en aldaar concerteren. TONEEL. In café M. Achten zal op de Zonda gen 24 en 31 Januari e.k. door het da meskoor Levensvreugd een grote win teruitvoering wórden gegeven. Voor het voetlicht zal Worden gebracht het blij spel in 3 bedrijven: Morny grijpt in, van Joóp van Bergen. Gezien de krachten die het dames koor bezit, staan de toneelliefhebbers weer enkele genotvolle avonden te wachten. KIOSK-COMITÉ. Op initiatief van het bestuur der Oran je-vereniging alhier hebben zich een aan tal ingezetenen, waaronder bestuurders van de plaatselijke muziek- en zangver enigingen, bereid verklaard een comité te vormen, dat pogingen in het werk zal stellen gelden bijeen te brengen voor het stichten van een kiosk. Het gemeentebe stuur stelde reeds een terrein beschikbaar tot plaatsing van een kiosk. Woensdagavond kwam het comité in het gebouw van de Chr. Volksbond bij een. Een dagelijks bestuur werd geko zen, waarin zitting hebben de heren Dokter Winkelman, voorzitter, A. J. Kuijsten, D. de Bie en Kruitbos. Verschillende plannen werden bespro ken; getracht zal worden zo spoedig mo gelijk tot plaatsing van een kiosk te ko men, waartoe in de eerste plaats een collecte bij de ingezetenen zal worden gehouden. Het dagelijks bestuur zal de besproken plannen thans verder uitwer ken. Het comité is er van overtuigd dat de ingezetenen van Sprang voor dit doel zeker gaarne hun steentje zullen bijdra gen. VERGADERING van Hoofdingelanden van het Water schap „Het Zuiderafwateringskanaal" te Waspik, op Donderdag 28 Jan. 1954 te 14 uur in Hotel van Iersel te Waspik. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Voorlopige vaststelling der reke ning over het dienstjaar 1952—1953. 4. Vaststelling der begroting over het dienstjaar 19531954, met vaststel ling der wedden van het Bestuur en per soneel en vaststelling omslag. 5. Voorstel tot voorzieningen inzake bezoldiging van het personeel per 1 Ja nuari 1954 overeenkomstig het schrijven van de Min. van Binnenl. Zaken d.d. 3 December 1953 U no. 18214 Afd. A.Z. (Bureau III). 6. Verkiezing van twee leden van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heren B. van der Hoeven en A. P. E. J. Smeur. 7. Verkiezing van drie leden van het bestuur en wel: een voor de districten 2 en 3, een voor de districten 5 en 6, een voor de districten 11, 12 en 13. 8. Voorstel tot machtiging van het bestuur tot uitvoering der werken in ei gen beheer. 9. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldlening groot f 30.000.-. Zaterdagavond keerde onze dorps genoot Willy v. d. Berk, die een maand in Noorwegen heeft door gebracht om zich in het hardrijden op de schaatsen te bekwamen, weer behouden in zijn woonplaats terug. Wij waren in de gelegenheid om deze rijder, die in de toekomst nog vaak van zich hoopt te doen spre ken, enkele vragen te stellen over zijn rijden, de geleverde prestaties en zijn verblijf aldaar, waaraan hij ook gaarne voldeed. Met het doel zich in het hardrij den te specialiseren, omdat van wege de zachte winters hiervoor in ons land zo weinig gelegenheid is, is v. d. Berk voor eigen reke ning met de kernploeg van de KNSB op Maandag 21 December in alle vroegte met de Scandinavië- expresse uit Amsterdam naar Noor wegen vertrokken. Ter verduidelij king zij vermeld dat de kernploeg bestond uit 18 rijders, onder lei ding van Klaas Schenk met als trainer Dr Carlier. De z.g. NVBHS- ploeg bestond uit 17 rijders, die allen voor eigen rekening meegin gen; onder laatstgenoemde ploeg bevond zich onze dorpsgenoot en hjj stond onder leiding van oud kampioen Herman Buyen. Per trein ging de reis dwars door Nederland in de richting Duitsland, met als eerste voor naamste eindpunt Hamburg. Na enig opon.houd ging het steeds verder Noordwaarts, Denemarken in; vanuit dit land werd per boot de reis via de Grote en Kleine Belt voortgezet naar Noorwegen. Het laatste gedeelte werd eveneens per trein afgelegd met als eindpunt Hamar. De kernploeg werd onder gebracht in boerderij Fletze, onge veer 5 km van Hamar verwijderd, terwijl de NVBHS ploeg onderdak vond in de Jeugdherberg nabij ge noemde stad. Na een dag uitrusten van de tweedaagse vermoeiende reis werden de schaatsen reeds on dergebonden en werd tevens een begin gemaakt met de training. Er werd een dagelijks schema opge steld, dat bestond uit voor- en na de middag verplicht rijden en van zelf werd veel aandacht besteed aan lichamelijke oefeningen en massage. Over de eerste grote onderlinge wedstrijd valt niet veel te vertellen en de reden daarvan was dat hij nog nimmer aan lange baanwed- strijden had deelgenomen en zich in het geheel niet bewust was van de prestaties van zijn ploeggeno ten. Gaandeweg wist hij zijn pres taties te verbeteren; in de eers.e wedstrijd deed hij over de 1500 m 2,48,8, maar in de laatste wedstrijd deed hij er slechls 2,37,1 over, een tijd waarmede hij zeer velen achter zich wist te laten. Daags voor het vertrek hadden de laats.e wedstrij den plaats; zijn tijd over de 500 m was 48,8, over de 1500 m 2,37,1 en over de 5000 m 9,54,4. In deze rit wist hij het lid van de kernploeg de Bruin achter zich te laten en in het eindklassement bezette hij een eervolle derde plaats met Dijkstra uit Heerenveen als overwinnaar. Vol trots liet hij een beker zien, als beloning voor zijn uitstekend rij den. Aller belangstelling ging uit naar de Iandenontmoeling Noorwegen Nederland met als voornaamste nummer de 10.000 m tussen onze landgenoot Broekman en de Noor Halmar Andersen. Het Bislet-stadi- on bevatte meer dan 24000 toe schouwers toen de wedstrijd een aanvang nam. Broekman kreeg een ongekende ovatie voor zijn prach tige overwinning, het applaus ken de geen grenzen, aldus onze dorps genoot, die daaraan de aangenaam ste herinneringen zal bewaren. Sprekende over zijn toekomst plannen deelde hij mede dat hij vast voornemens is in het najaar weer voor een centrale training naar Noorwegen te gaan en zo mo gelijk hoopt hij in deze tak van sport nog veel te bereiken. Hij wacht nu alleen nog maar op de kans in deze of de volgende maand om hier op eigen bodem nog eens van zijn geliefde sport te kunnen genieten, doch daarvoor is nodig dat het spoedig gaat vriezen. Wij konden na dit korte onder houd niet anders doen dan hem veel succes toe te wensen voor de toekomst. CANDIDAATSTELLING PROVINCIALE STATEN. In de algemene ledenvergadering van de afdeling Waspik van de K.V.P. werd besloten de navolgende personen candi- daat te stellen voor de verkiezing van de leden van Provinciale Staten. Burgemeester Snels uit Drunen Burgemeester Teijssen uit Waalwijk de heer Kamp uit Drunen de heer Van Heesbeen uit Waalwijk. Als afgevaardigden voor de kring vergadering te 's-Hertogenbosch voor de samenstelling van het politiek advies werden aangewezen de heren C. Kamp en H. Verschuren. De algemene ledenvergadering was zeer slecht bezocht. Ongeveer 25 leden waren aanwezig, waaronder sRchts twee bestuursleden, de voorzitter en de secre taris. BARAKKEN. Zaterdag a.s. zal het barakconcours, waarvan de opbrengst komt ten bate van het instrumentenfonds van de Ko"n. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak, een aanvang nemen. Zaterdag en Zondag a.s. zal in hotel Van Iersel en in café J. Akkerman ge legenheid worden gegeven om te ba rakken. Naast de hoofdprijzen zijn er mooie dagprijzen beschikbaar gesteld. Zij die ook een dagprijs beschikbaar wen sen te stellen, kunnen dit opgeven aan het comité. AANBESTEDING. Voor het bouwen van een café met woonhuis voor rekening van P. v. Don gen alhier, was met f 37299.de fa. Spuijbroek te Raamsdonk de laagste inschrijver. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden voorwerpen! damesporte- monnaie inh f 3. wollen rechter milit. handschoen; pr wollen gebr. herenwan ten; f 3,50; rood-bl. geblokte want; pr. glacé heren handschoenen; grijze sjaal, pr. kinderwanten; pr. nylon kousen. Verloren lederen damesportemonnaie; donker grijze dameshandschoen; witte gymnastiekschoen; pr. grijze wollen hand schoenen; boodschappentas; lederen etui inh. vulpotlood en vulpen; heren zak horloge; br. zeildoeken actetas, herenbril; geruite broodzak met f 45; muntbiljet f 1; rechter br. dameshandschoen; br. heren glacé. vroegere bedrijf, is opgericht de N.V. Cowboy Schoenfabrieken. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt 500,000 gulden, verdeeld in 500 aandelen van f 1000. Geplaatst zijn 105 aandelen, vol te storten door inbreng van de gelijkna mige handelsvennootschap onder firma. Directeuren zijn de heren A. M., P. M. en A. C. Ligtenberg, die tevens directeur zijn van de schoenfabriek J. A. Ligten berg N.V., opgericht met een maatschap pelijk kapitaal van f 500.000, verdeeld in 500 aandelen van f 1000. Doel is het ex ploiteren ener schoenfabriek ter voort zetting van de vroegere commanditaire handelsvennootschap. Geplaatst zijn 120 aandelen, vol te storten door inbreng van de vroegere firma. SCHOENFABRIEKEN OMGEZET IN N.V. Met het doel het exploiteren van schoenfabrieken, ter voortzetting van het RIJENSE CHROOMLEDERFABRIEK WORDT N.V. Opgericht is de N.V. Rijense Chroom- lederfabriek G. A. Theeuwes en Zoon te Rijen, gemeente Gilze en Rijen. Doel is het exploiteren ener Iederfabriek, het drijven van handel in huiden, leder en looistoffen enz. ter voorzetting van het vroegere gelijknamige bedrijf. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 1,000,000, verdeeld in 10 prioriteits- en 990 gewone aandelen, ieder groot f 1000. Geplaatst zijn: 4 prioriteits- en 396 gewone aandelen, volstorting ge schiedt door inbreng van het vroegere bedrijf. Directeuren zijn de heren J. F., P. J. B. en F. W. Theeuwes. De Eerste Kamer heeft met 36 tegen 4 stemmen haar fiat gegeven aan het deelnemen van Nederland aan het Europese leger. Nederland is hièrmee de eerste staat gewor den, die het legerverdrag bekrach tigt. Behalve de twee communisti sche senatoren stemden tegen: de socialistische mr Jonkman (voor zitter van de Eerste Kamer) en de uiterst rechtse prof. Gerretson (CHU), die weer eens een duistere geheime overeenkomst meende te kunnen ontdekken, waarvan hij 'n schending van de Grondwet vrees de. In het buitenland, speciaal in Amerika, heeft het Nederlandse be sluit grote indruk gemaakt.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9