SPORT EMIGRATIE VRAGEN EN MENINGEN BILJARTEN TAFELTENNIS 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 2 BLOEDTRANSFUSIE GOUDHAARTJE EN DE TROUBADOUR. Nee, dit is niet de Picasso van Eindhoven. Want ook bij Picasso's bestaan verschillen. Net als bij vloei, - al heeft dat niets met Kunst te maken. Bij vloei moet U altijd denken aan de 3 verschil punten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Drie kwaliteitspunten, die van heel wat meer belang zijn dan de vier verschilpunten die er deze week in de tekening zitten. ucic*i so± JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 25 Febr. a.s. VAN ONZE LEZERS -/;> -75 -69 -26 71 De secretaris, de heer Jan Trim- bach, las de noSulen van de vorige vergadering en het verslag van de Stille Omgang 1953 voor. Uit het jaarverslag van de penningmeester de heer H. van Oudheusden, bleek dat er over 1953 een nadelig saldo was van 2.08, maar met het balig saldo van 330.25 over 1952 was er op 31 December 1953 toch nog een batig saldo van 328.17. Beide heren kregen van de voorzitter woorden van lof1 voor hun versla gen en beleid. Bij de rondvraag kwam nog het verloop van de omgang van het vo rig jaar ter sprake. Uit wat de se cretaris meedeelde, bleek dat het bestuur van de afdeling hieraan niets kon doen en dat het een fout was van de verkeerspolitie in Am sterdam. Er werd alles gedaan om herhaling van zo'n ongelukkig ver loop te voorkomen. Op aandringen van de vergade ring werd besloten de termijn van aanmelding onherroepelijk te slui ten op Vrijdagavond 5 Maart om 9 uur, om ook in dit opzicht moei lijkheden te voorkomen. Voorts werd het voorstel ier ta fel gebracht om door het jaar een extra bijeenkomst te organiseren welk voorstel door het bestuur in overweging zou worden genomen. De organisatie en het verloop van do aanstaande omgang is vol komen gelijk aan die van het vorig jaar. Om ongeveer kwart over 1 sloot pastoor v. HaarCn de vergadering met een dankwoord en een aan sporing. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Wederom enkele giften voor de actie „Wij beschilderen een kerk", welke naam eerlijkheidshalve ge zegd niet helemaal juist meer is, want de beschildering is voltooid, gelijk we al eerder schreven; we hebben niettemin het idee dat daar mee de zorgen nog niet van het Baardwijkse kerkbestuur zijn afge wend, terwijl bovendien nog een ander belangrijk punt op het ver nieuwingsprogram staat: namelijk nieuwe banken. Ook de vernieuwing van de ban ken is hard nodig en ook dit vraagt een belangrijke uitgave van deze arme kerk. Helpt U nog eens een keertje? Laat met Vastenavond dit lijstje weer eens een flink lijstje zijn! Vorige opgaven: 5610.56 Op straat ontvangen f 2.50 Van N.N. uit Waalwijk 10.- Bij een jubileum 15- Totaal 5638.06 Denkt U ar aan UWE FOLDERS in te vullen en te zenden aan A. VAN NUNEN Parallelweg 31 Waalwijk Wij hebben DRINGEND donors nodig NED. RODE KRUIS DISPENSATIES IN DE VASTEN- EN ONTHOUDINGSWET. Wij laien hier volgen de dispen satie op de Vasten- en Onthou- dingswet, zoals die 1.1. Zondag in de R.K. kerken zijn afgekondigd. Wij voldoen hiermee gaarne aan een verzoek, mede ten gerieve van onze lezers. III. Krachtens Pauselijke volmacht verlenen Wij voor dit jaar dispen satie in 'i vasten- en onthoudings- gebod op alle dagen, behalve op Goede Vrijdag, aan de volgende personen, ook als zij buiten Neder land verblijven: 1. Aan arbeiders, die doorgaans zeer zware, lichamelijke arbeid ver richten, zoals: Ondergrondse mijnwerkers en anderen, die in liet mijnbedrijf zeer zware arbeid verrichten; arbeiders in cementfabrieken, die met tie verzorging van de ovens belast zijn (b.v. stokers) of hier mede in zwaarte gelijk ie stellen arbeid verrichten (b.v. hoorders en cemeniladers) arbeiders in mergelgroeven, die on middellijk bij het kalkblussen betrokken zijn; stokers op schepen en locomo tieven; arbeiders, die in steenhouwerijen zwaar hakwerk verrichten; delvers, kruiers en steenbakkers in de kleiwarenindustrie; sommige veenarbeiders, zoals turfstekers, -kruiers en -laders; caissonarbeiders, die onder wa ter funderingen maken; dijkwerkers en griendhakkers in natte grienden. 2. Aan de arbeiders, die zware lichamelijke arbeid verrich.en, wanneer zij bovendien óf voortdu rend onder kunstmatig hoge of la ge temperatuur moeten werken, óf by hun werk voortdurend in aan raking komen met voor de gezond heid schadelijke sloffen (giflige ar beid), óf aanmerkelijk langer dan normaal moeten werken, óf in de nachtploeg werken deze laat- sten uitsluitend in de perioden, waarin zij tol de nacli.ploeg beho ren. 3. Aan de gevangenen en aan de genen, die in neutrale of niet-ka- tholieke inrichtingen verpleegd worden. IV. Wij verlenen voorts ingevolge Pauselijke volmacht voor dit jaar dispensatie alleen in de vastenwet (zodat de betrokkenen derhalve zonder meer niet ontslagen zijn van de onlhoudingswet) aan: 1. vrouwen, die in verwachting zijn of een kind zelf voeden; 2. allen, die zich beroepshalve wijden aan de verpleging in rui mere zin (religieuse en lekenver- plegers en verpleegsters van zie ken, vroedvrouwen), doch alleen op de dagen (etmalen) waarop zij nachtdienst hebben. Deze dispensatie geldt voor alle vastendagen, met uitzondering van Goede Vrijdag. V. Vervolgens verlenen Wij krach tens Pauselijke volmacht voor dit jaar dispensatie alleen in de ont- houdingsiVet op alle dagen van het jaar, behalve op Goede Vrijdag, aan do volgende personen, ook ais zij buiten Nederland verblijven: 1. Aan de samenwonende fami lieleden, het inwonend dienstper soneel, de dagbedienden en geno digden van de arbeiders, die hier boven op grond van hun arbeid reeds in de onlhoudingswet gedis penseerd zijn, doch alleen voor de hoofdmaaltijd. Het is echter niet vereist, dat zij deze maaltijd geza menlijk mei bedoelde arbeiders gebruiken. 2. Aan de militairen en aan alle .overigen, aan wie in dienstverband door de burgerlijke overheid of de leiding van neutrale of niet-katho- lieke inrichtingen maaltijden wor den verstrekt, doch alleen voor zo ver zij van de hun verstrekte maal- tijden gebruik maken. Eveneens aan de zeevarenden, wanneer zij zich van de scheepskost bedienen. 3. Aan de samenwonende fami lieleden, hef inwonend diensiper- soneel, de dagbedienden en geno digden van de huisgezinnen waar van de vader of enig hoofd niet katholiek is, doch alleen voor* zo ver zij van dezelfde maaltijden ge bruik maken als het niet-kaihotho- lieke hoofd, zij het dan ook niet gelijktijdig. Wanneer deze perso nen onder de vastenwet vallen, moeten zq zich op vastendagen, huiten de hoofdmaahijd, van vlees onthouden. Het heeft voor ons steeds een speciale bekoring kinderen te zien toneel spelen, en dit is nog aardi ger om te zien, wanneer die kin deren onder een bekwame leiding blijken le staan, dat wil zeggen een leiding, die .hen niet het grote men sen-gebaar tracht bij te brengen en de grote mensen-manier van doen. En dan is het een genoi te zien hoe volkomen ongekunsteld kinde en zijn ook wanneer ze op 't toneel staan; hoe hun reageren op de ge beurlijkheden spontaan is, evenais de geeuw van verveling spontaan is, die zich niet onderdrukken laat, wanneer een lied of een mo noloog wat al c lang duurt. We zagen Zaterdagavond het kinderkoor van Ö.O.G. dat de zin- volte naam „Cantabile" draagt, een vertolking geven van de bekende kinderoperet e „Goudhaartje en de Troubadour" van Geertrui van Vladeracken. En we hebben er on ze vreugde aan beleefd, aan het zingen en het acteren van de kin deren, aan de keurige verzorging, aan de individuele prestaties waar toe sommige kinderen in staat ble ken. We geloven dat er heel wat tijd besteed is aan hei instuderen van deze operette; onmiskenbaar was de routine en het gemak waar mee de kinderen zongen en speel den; er w.erd zodoende een zeer behoorlijke homogeniteit bereikt in de koren, terwijl er menig aardig tafereel .e bewonderen was. De verzorging van het geheel was zo als dat een kinderkoor van O.O.G. past. Goede decors, aardige cos,li nies, behalve dan de weinig flat- teuse kleding van de zeven meis jes; het leek wel een reidansclub van de jonge boerinnen (met alle respect voor de jonge boerinnen, maar wij vinden de cosiuums waar in zij optreden nu eenmaal afschu welijk), een verantwoorde belich ting', speciaal noemen we de tafe reeltjes van het tweede bedrijf; verduiveld leuk. Daar waren geen programma's, en voor ons hing er een zekere anonimiteit over al de jeugdige ac trices en acteurs, maar tijdens de pauze hebben we toch belangstel lend geïnformeerd naar de naam van het meisje dal Goudhaartje was, omdat we de jongejuffrouw van den Hoven heel graag afzon derlijk wilden noemen om het ver rassend frisse en sterke in haar jonge slem, om haar muzikaliteit en haar spontaan acteren; terwijl we ook de jongedame Timmermans, als troubadour en tovervrouwtje, niet ongenoemd willen laten. We hopen dat de lezer overtuigd is van onze bewondering voor wat Cantabile onder de leiding van de heren P. Mulders en J. Hesselberth (hun komt een zeer groot gedeelte van het succes toe) presteerde. De heer Louis Sars zat achter de pia no en hij toonde zich zoals steeds een nauwgezet en muzikaal accom- pagnateur. HET BRABANTS ORKEST Donderdag 25 Febr. te Waalwijk. Toen na de oorlog de plannen om te komen tot een eigen provinciaal orkest, hun verwezenlijking nader den, kon niet vermoed worden dat in zo korte tijd een dergelijk en semble als het nu bestaande kon worden gevormd. Het Brabants Orkest heeft in korte tijd een audi torium gevormd in alle plaatsen van Brabant, dat verlangend uit ziet naar een volgend optreden. In plaatsen waar in het begin een ze kere tegensland was, is deze nu ge heel overwonnen en de concerten zijn bijna steeds uitverkocht. Merkwaardig is dat in de Lang straat, waar de concerten in Waal wijk worden gegeven, van deze groei weinig te hespeuren is. Het Brabants Orkest geeft per seizoen 150 concerten en legde om al deze concerten te geven het vo rige jaar 7600 km. af. Het zal dui delijk zijn dat dit voor de musici van Het Brabants Orkest een zwa re taak is, waarbij we nog niet spreken van de vele repetitie- en studie-uren. Eigenlijk is deze taak te zwaar en er zal naar verlichting' gestreefd moeten worden. Een van de middelen is dan het aantal con certen verminderen. Omdat Het Braban.s Orkest zo veel mogelijk mensen bereiken wil, zullen natuurlijk de minst bezoch te concerten hei eerste vervallen. Ook de concer.en te Waalwijk ver hopen niet geheel volgens de wens van de directie van riet Brabants Orkesi. Wil Waalwijk blijven het culturele centrum, dan zal he. zich die naam moeten waardig tonen. Bij 't verdelingsschema der con certen kwam Waalwijk slechts één keer voor. Hei bes.uur van de Kunstkring heeft betoogd dat dit veel te weinig is en Wist nog een tweede concert op bei programma te plaatsen. Donderdag a.s. zal dit concert plaats vinden en we hopen dat een volle zaal Jordans en zijn orkest er van zal overtuigen da. Waalwijk mins.ens twee concerten verdienï. Indien Het Brabants Orkest zich nie. meer laai horen in de Lang straat, zal dit een ernstig verlies zijn. Bij velen is er nog een zekere onwennigheid, een idee van stijf heid en ernst. Wij kunnen hen ver zekeren dat er nie.s fees.elijker is dan een vo;le zaai luisterend naar en genietend van goede muziek. Het programma vindt u in de ad vertentie in di. blad. OLIEBOLLEN MET CARNAVAL In aansluiting aan het boven staande vernemen wij nog, dat op Zaterdag a.s. oliebollen zullen wor den verkicht in de parochie van St. Jan ten bale van de nieuw op te richten kabouterkring. Woens dag of Donderdag' zullen de gidsen huis aan huis de bestellingen ko men opnemen en Zaterdagmiddag zullen zij de vers gebakken olie bollen rondbrengen. Door de be langeloze medewerking van de lei ding der R.K. Huishoudschool, van de Gein. Gasfabriek, van enige hakkers en vele anderen, zal vrij wel de gehele opbrengst aan het sympathieke doel ten goede ko men. Australië Nw. Zeeland Canada Zd. Afrika Gratis inlichtingen en Huisbezoek Passagekantoor KUYPER, v. DAM SMEER v. Vollenhovenstr. 50 Rotterdam Tel. 111440 BLOEDTRANSFUSIE. We verwijzen graag naar de in dit blad voorkomende advertentie waarin 't Nederlandseche Roode Kruis, afdeling Waalwijk, de aandacht vestigt op de Bloedtransfusiedienst, waarvoor binnen kort de donors hun bloed weer kunnen geven. GESCHENKEN VOOR DE 15.000e. De kleine Jacqueline Valentijn, wie de eer te beurt viel de 15.000e inwoonster van Waalwijk te wor den, heeft de afgelopen week in 't middelpunt van de belangstelling gestaan. Dit moge blijken uit liet onderstaande ijstje, waarin wij een opsomming willen geven van al de geschenken die de kleine meid bij haar komsi le beur. vielen. Maar eerst willen we onze belangstellen de lezers toch meedelen dat zowel mevrouw Valentijn als haar doch ter,je hef uitstekend maken. Onze eigen oren constateerden dat Jac queline niet nalaat af en toe flink van zich te laten horen, zoals een goede baby betaamt. De volgende cadeaux mocht men op Paul Krügerstraat 5a in on - vangst nemen: Van de fa. Cunen-Kofa: Babyset en voor ieder ons een luier, dus 31 luiers; Van het gemeentebestuur: een bloemenmand, een fruitmand en een spaarbankboekje; Drukkerij Tielen10() geboorte kaartjes; Fa. Orie-Dumoulin: een baby- en damesset; WAMI: assortiment zuivelpro ducten Pulles-Heesben: taart; N.V. Noord-BrabandPremie- vrije uiizelverzekering van 1000; Parochie St. Anlonius: Doop- kaars en oorkonde. Van de Bakkersvereniging: een krentemik van 2 meter x 2o cm. x 17 cm., gewicht 43 pond; Slijterij Verstijnen: bloemen en een fles hloedwijn. Fa. Walter Klerx: wollen de kentje; Slagerij Kools: Worst en een he le week gratis vlees; Spar: Rammelaar en hijlring; Pastoor van Haarenbedrag op het spaarbankboekje; Fa. van Dijk: Wala geschenk voor de moeder; TeresiaschoolBabyjurkje. Personeel en opzichters van de Centrale Administratie der Ge meentebedrijven Kinderfotoalbum. Fa. Dutin, via Drogisterij De Pe likaan, fa. v. Oss-van Buren: Baby artikelen De Pelikaan: 'n jaar lang gratis gebruik van baby-zeep. baby-poe der en zuigflessen; De Visser-van Everdingen: Babv- boek; Personeel Bureau Gemeentewer- wen: Plant; Fa. Electra: Electrische droger. Fa. Elwa: twee maanden gratis huren van Hoover-wasmachine; Bloch Stibbe-HoIIandia: een paar kinderschoentjes; WZV en RB: een kistje sigaren (voor de vader wel te verstaan); Fa. W. v. d. Lee: voor 7,50 groenten. KABO, afd. Overheidspersoneel: Fruitschaal; Foto-atelier Oudkerk: 4 foto's; Fa. Staats: een mud kolen; Fa. A. Heys: Mand met comes tibles; Fa. De Magneet: 6 truitjes. Bovendien waren daar nog de grote en kleine geschenken van vrienden, kennissen en familiele den, terwijl verschillende cadeaut jes nog in het vooruitzicht zijn ge steld. U ziet, 't heeft de kleine Jacque line en haar ouders niet aan meele ven in alle mogelijke vorm ontbro ken. R.K. TONEELVERENIGING D.V.S.V. Bovengenoemde toneelgroep van de K.A.B. zal deze week naar win terseizoen gaan besluiten met een tweetal opvoeringen van Tom Dek- ker's landelijk spel „Met gedoofde lichtenHei lijnt ons mei ondien stig om een korte voorbeschouwing over dit stuk te geven. Een gemakkelijk 'stuk heeft D.V. S.V. zeer zetter ditmaal niet geko zen en we zijn wel zeer benieuwd hoe de vertolkers van dit ongetwij feld verdienstelijke stuk zich van hun taak zullen kwijten. De diver se rollen zijn stuk voor stuk sterk getekende karakters, die bij een ga ve vertolking ongetwijfeld indruk zullen maken op de toeschouwers. Tom Dekker heeft de gave om goed toneel te maken, en het mag dan misschien waar zijn dat in zijn stuk ken nogal veel gepraat wordt, dat neemt niet weg dat de dialogen meestal boeiend zijn geschreven en zijn stukken een amateurspeler vol op gelegenheid geven om zijn kun nen ie tonen. Nog steeds is de regie bezig 0111 bij DVSV krachten te proberen die weinig of nog niet aan bod zijn ge weest en daarom zuhen we in dit stuk naast de oudere ook weer een paar nieuwe gezichten zien, zodat na afloop van dit seizoen pas duide lijk zal worden over welk materiaal aeze club nu beschikt. In elk geval kan men verwachten dat de DVSV- ers zich met man en macht zullen weren om van deze uitvoeringen 'n succes te maken. Als men nagaat welke stukken deze vereniging de laatste twee jaren heeft gespeeld, zal men bemerken dat deze van zeer uiteenlopend genre zijn geweest, ook al weer een bewijs dat de lei ding ook hierin nog geen juiste rich ting heeft gekozen. En zo speelt men dan nu n spel van 'i Janu met aue gevaren daaraan verbonden, om de juiste typering en de onmsi- bare sfeer daarvoor te vinden. En aan ile laai. (Jch men kan daarover schier endelóos debatteren als men over dialect gaat spreken. Wat deert het nu feitelijk welk dialect men in een boerenstuk spreekt, of dat nu Gronings, Fries, uimnurgs ot Bra bants spreekt, om bij het Brabants maar te blijven kan dat nog in vijf of zes of meer dialecten gesproken worden, iets wat toch feitelijk aan het spel niets te kort doet, ais men maar duidelijk is en de dictie ver zorgt. Over de inhoud zullen we kort zijn. Wie „Met gedoofde lichten" leest en de hoofdpersonen voor zich krijgt, kan niet nalaten te denken aan Piet Oomes' roman „Lydia en de Erve Neuteboom". Ook in dit stuk een paar ongehuwde boeren van middelbare leeftijd, die op hun boerderij, een eindje van het dorp gelegen, in goede harmonie samen leven, totdat er op eens een hele verandering komt als Klaas Bossers een vondelingetje in huis haalt, wat later een zigeunerskind blijkt te zijn. Als het stuk begint, is Maartje (de vondeling) opgegroeid, tot een aanvallig meisje van bijna negen tien jaar. Er heeft zich tussen de gebroeders Bossers al heel wat af gespeeld, want Klaas meent dat hij en hij alleen recht heeft op het pleegkind. Alhoewel hij hoopt dat Maartje op de boerderij haar toe komst zal vinden, heeft hij haar een opvoeding gegeven waarop elk meisje trots zou kunnen zijn en het dure pensionaat heeft in haar zowat niets van de boerenstand achterge laten. Naarmate zij groter wordt, komen er meer moeilijkheden, voor al nu vele jongemannen haar met hunkerende ogen gadeslaan. De an dere Bossers is Job, een zwakzin nige, die geheel en al de onderge schikte is op de hofstede. Jarenlang heeft hij zich deze behandeling la ten welgevallen, maar nu komt het tussen de broers plotseling tot zo'n botsing, dat er een tragedie ontstaat welke de eens zo rustige hofstee op haar grondvesten doet schudden. De roepsem van he zigeunerbloed die in Maartje nooit geheel tot zwijgen is gekomen, drijft haar zover dat zij de boerderij verlaat en heimelijk de vlucht neemt naar haar oude stam. Hoe zij later toch weer terugkeert en met haar de rust en de vrede op de boerderij tussen de gebroeders, terwijl ze dan bovendien drie men sen overgelukkig maakt en zij zelf uiteindelijk haar bestemming vindt, komt U dat zelf liever mee beleven in één der uivoeringen welke D.V. S.V. geef op Woensdag 24 en Don derdag 25 Februari a.s., telkens om 8 uur 's avonds in de grote zaal van ,De Gecroonde Leersse". Wij wensen D.V.S.V. veel succes toe. III HARMONIE ,„ST. CRISPIJN". A.s. Zaterdagavond organiseert de harmonie „St. Crispijn" in de „Ge croonde Leersseeen Carnavalsfeestbal ten bate van haar instrumentenfonds. Nadere bijzonderheden hierover in ons volgend nummer. DIERENBESCHERMING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Bij het secretariaat van de Dierenbe scherming is binnengebracht een jonge zwarte hond, reu, type groenendalen Inlichtingen Markt 22, Waalwijk. BOTSING. Zaterdag kwam het op het kruispunt StationsstraatAntoniusstraat Paral lelweg tot een botsing tussen een luxe \Vagen bestuurd door de heer C. de G. alhier en een luxe wagen bestuurd door D. S. te Barendrecht. De heer S. die van de richting Station kwam verleende geen voorrang aan de wagen van de heer de G die uit de An toniusstraat kwam. Deze laatste wagen werd ernstig be schadigd, zodat hij moest worden weg gesleept. Een inzittende, de 78-jarige heer A. de G. liep lichte verwondingen op, die noodzaakten hem in het Sint Nicolaas- ziekenhuis ter observatie op te nemen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: step, bruine tas met inh:, houten hamer, schaatssleuteltje, bril, 1 paar dameswanten, 1 paar bruine heren- wanten; jachthond bruin-grijs. Verloren rijbewijs, belastingkaart en motorkentekenbewijs; portemonnaie met inhoud; doublé herenpolshorloge, zwart herenrijwiel, boekentas met in houd, bruine portemonnaie met inhoud, doublé armband met steentjes, gekruiste Duitse Herder, twee sleutels, portefeuille inhoudende plm. f 30, shawl, balpoint, damespolshorloge. AGENDA WAALWIJKS ORKEST. Woensdag a.s. om 19,30 uur separate repetitie voor de strijkers bij mei. van Boort. WSCRWB. De vriendschappelijke wedstrijd tussen WSC en RWB, Zondagmid dag op het terrein van WSC ge speeld, werd een overwinning van 3—2 voor RWB. W. K. te W. U zult begrijpen dat wij in ons blad geen kwesties tussen een speciale werkgever en werk nemer kunnen gaan behandelen; dan zouden we dagen werk hebben en dat is toch een aangelegenheid tussen deze twee en daarvoor zijn toch andere instanties, o.a. het Ar beidsbureau. RED. dag een feestdag heeft bezorgd, waarbij ook de dames aanwezig waren. In afd. B deed het jongere zusje van de kampioen niet voor haar grotere broers onder en versloeg de nog ongeslagen kampioen W. Zeeuwen 2 op eigen biljart. De diverse uitslagen waren: Afd. A. De Hut 1—W. v. d. Loo 1. Th. Slegers-C. v. d. Loo 42 P. Theunissé-A. Treuren 63 W. Koks-Th. Boelen Sr. 75- J, Koks-F. v. Liempde 75- J. Kuis-H. v. d. Heijden Sr. 75 Uitslag 20 voor De Hut 1. Hoogste serie J. Koks 21 car Hoogs'e gem. C. v. d. Loo 3,1 3. SWEERING KAMPIOEN BANDSTOTEN. Jan Sweering is kampioen hoofd klasse bandstoten géworden. Kees de Ruijier, ingevallen voor de ge schorste Van de Pol, eindigde op de laatste plaats. HAARSTEEG. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voort gezet. In afd. A is in de allerlaatste wedstrijd de beslissing gevallen. In een aan weerszijden prima gespeelde wedstrijd wist De Hut 1 de rivaal voor 't kampioenschap, W. v. d. Loo 1, een nederlaag! toe 'le brengen. Hierdoor kon De Sport 1 zonder te spelen de kampioens- vlag hijsen en tevens haar het vo rig jaar verspeelde wisselbeker heroveren. Een mooi succes, dat de leden van De Sport 1 j.l. Zater- Afd. B. W. Zeeuwen 2De Sport 2. Jac. Treuren-Jos Meesters 4160 Th. v. Gestel-A. v. d. Brandt 5760 Jos KoksrT. v. Bokhoven 60—30 H.v.d.Waler-J.v.d.Brandt 4960 M. v. d. Water-Jo de Gouw 60 -34 Uitslag 20 voor De Sport 2. Hoogste serie Jos Koks 14 car. Hoogste gem. Jos Meesters 2,31. In café J. v. O ij en speelde de aldaar gevestigde biljartclub Avan- ii een vriendschappelijke wedstrijd Ggèn Juliana 2, waarvan de uitslag was AvaniiJuliana. M. v. Bijnen-A.v.Ravenstein 39—50 H. v. d. Brandt- W. van Ravenstein 3350 Jo de Vaan-M. v. d. Wiel 5049 C. Couwenberg- H. van Bokhoven 2950 Th. Walk-H. Ver rijt 31—50 T.V.V, R.K.C. Dames: RKC1—De Kring 2 10—0 De Kring 3—RKC 2 2—8 Heren: Barna '51—RKC 1 1—9 RKC 2—Tilburg 3 (Tilburg niet opgekomen) RKC 3—Animo '51 II (Animo niet opgekomen). Het eerste damesteam beëindigde de competitie met een flinke over winning op De Kring 2. Het speelde dit seizoen nog al met wisselend succes. De volgende competitie wat beter en dan spreken we 'n woordje mee voor het kampioenschap! Het tweede won ook de laatste wedstrijd en bleef dus ongeslagen. Het eerste herènteam behaalde 'n royale overwinning op Barna '51. Nog zo'n paar wedstrijden en een struikeling van de mede-candidaat, dan is het kampioenschap, ondanks de late eindspurt, niet uitgesloten. De tegenstanders van het 2e en '3e herenteam kwamen niet opda gen. ZWARE OVERSTROMING IN AUSTRALIË. Langs de kust van Nieuw Zuid- Wales in Zuid Queensland in Aus tralië hebben minstens 16 perso nen het leven verloren tengevolge van overstromingen, die werden veroorzaakt door zware regenval. Zeer velen zijn dakloos geworden

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2