ZWITSARUB SHEUVEI I Reliefdrukwerken GEEF de gemeente SEN GESCHENK 6ERNDUK L00N-0P-ZAND /Ca a 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 6 Verkouden kinderen? heeft, mi is nog steeds met in eén Zwitsal preparaat iVraag de voordelige introductie-verpaKking KARDINAAL DE JONG GAAT VOORUIT. Brand. vinirmaMBnÉ Aanrijding. DE LIEDERTAFEL OEFENING EN VERMAAK Vocaal Concert BEKENDMAKING. OPENBARE AANBESTEDING HET BOUWEN VAN EEN BOERDERIJ met daarbij behorende werken in de Gemeente Drunen. leveren wij U in elke uitvoering en kleur. Prima verzorgd werk en billijke prijs. W Vraag ons bij gelegenheid eens prijs. Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Waalwijk nog geruime tijd zal duren, omdat «de Paus een flinke tijd rust nodig staat vast voedsel tot zich te ne men. Toch gaat zijn gezondheid langzaam en geleidelijk vooruii. Genezende warmte door wrijven met: KUSTVAARDER OP NIEUWE WATERWEG OVERVAREN. In een dikke mist is Zondagmor gen een Nederlandse kustvaarder door een Japans schip overvaren. De kustvaarder was voor anker ge gaan, omdat de kapitein en de loods het te gevaarlijk vonden door te varen en zond geregeld mist- signalen uit. Deze zijn door de Ja panner blijkbaar niet gehoord. Van de 9 opvarenden werden er zeven gered; de kok en een matroos kwa men om het leven. HET HERSTEL VAN DE PAUS. Het Vaticaan heeft bekend ge maakt, dat de periode van herstel van Paus Pius XII waarschijnlijk Ook de toestand van kardinaal De Jong gaat vooruit, maar in ver band met de algemene toestand van de patiënt achten de artsen de grootste voorzichtigheid geboden. Z. H. de Paus heeft door middel van de Internuntius in Den Haag, mgr Giobbe, aan de kardinaal zijn Apostolische zegen doen toekomen. MEER DAN HONDERD MAU MAU-LEDEN GEDOOD. In enkele dagen tijd zijn in Ke nya meer dan honderd Man Mau- terroristen gedood. Toen zij j.l. Donderdag een aanval deden op 'n politiepost, werden 39 bendeleden gedood. Bij de achtervolging, die daarna werd gehouden en 't gevecht dat daaruit ontstond, doodden de Britse troepen nog eens 80 terro risten. Onder bovenstaand motto steunen wij door een inschrijving in ons blad de actie die Waalwijks Belang begonnen is met liet doel, aan de gemeente een borstbeeld van II.M. Koningin Juliana van de hand van onze Waaiwijkse kunstenaar Theo v. Delft, aan te bieden, als herinnering aan de schitterend geslaagde Stadsfeesten 1953 en de SLEM en als blijk van waardering voor alles wat de gemeente voor het welslagen heeft gedaan. Wij bevelen deze inschrijving gaarne aan bij alle ingezetenen, zo wel bij fabrikanten, handelshuizen als werknemers en particulieren, kortom, bij alle burgers van Waalwijk. Ingekomen giften: Redactie. 1418.50 25.— Vorig bedrag Gragtmans en Wiesman J. Bannet, Laageind 105 Waalwijk In Lompen, Metalen en Textielafvallen 10.— (Wij zouden het zeer op prijs stellen als hij de inschrijving tegelijk 't bedrag werd bijgevoegd. Red.). O WIJ JONGEREN. Vrijdag 19 Februari hield de organi satie „Wij Jongeren" een vergadering in htet Patronaat, verzorgd door de Rub berstichting te Delft. In zijn openingswoord heette de waar nemende voorzitter allen welkom, doch speciaal de heer de Wijs, die namens de Rubberstichting deze avond zou optre den. Spreker begon met een uiteenzetting over het ontstaan van de rubber, de be werking en verwerking. Vanaf het zaad tot aan een volwassen boom werd de ontwikkeling gevolgd op de rubberplan tage. De zaden worden op bedden van 80 cm breedte uitgezet, op onderlinge af standen van plm. 15 cm. Deze zaden, die slechts drie weken kiemkrachtig zijn, worden flink begoten om het aanslaan te bevorderen. De zaadbedden worden met een flinke laag Indisch gras (Alang- alang) afgedekt om het uitdrogen der zaden tegen te gaan. Na enkele weken worden de zaden gecontroleerd, of ze reeds wortel geschoten hebben; de plant jes worden dan gerooid, om daarna weer op regelmatige afstanden van een halve meter te worden uitgezet. Als de plan tjes een lengte hebben van een halve meter, worden ze opnieuw gerooid, om dan uitgeplant te worden in de plantage. Alle boompjes worden geoculeerd en hebben na 10 jaar een zodanige omvang bereikt, dat met het winnen van rubber kan begonnen worden. Kringsgewijs wordt een kloof in de boom gemaakt van een halve centimeter. Aan de boom wordt een kroes vastgemaakt, waarin 't rubber druppelsgewijs wordt opgevan gen. Dagelijks wordt het rubber verza meld. In grote vaten wordt het verzon den naar alle delen van de wereld, waai het verder met toediening van andere grondstoffen verwerkt wordt. Met de vertoning van enkele films van de ver schillende plantages van -ubber in In donesië verduidelijkte de heer de Wijs zijn uiteenzetting. Onder de pauze werd een verloting gehouden. Met de jeugd- groet werd de vergadering, die zeer in teressant was, gesloten. De volgende Wij Jongeren-avond zal op Vrijdag 16 Maart gehouden worden. N.V.R. VIERT ZIJN EERSTE LUSTRUM. Zoals we reeds meldden viert de Ta feltennisvereniging NVR Zaterdag a.s. haar eerste lustrum. In 1948 opgericht en direct uitkomende met 4 teams, promo veerden reeds twee teams met de eerste competitie naar de 3de klasse. Na twee jaren trainen werd de tweede klasse be reikt en thans speelt de club met 3 teams in de 2de, 3de en 4de klas. Gaar ne was NVR in de gelegenheid geweest het eerste lustrum reeds met een goed georganiseerd tournooi te vieren, doch de omstandigheden, zijn daarvoor dit jaar niet gunstig, doch hopelijk komt N V R daarop het volgend jaar terug. Spontaan durft NVR te verklaren, dat het bereikte succes, naast aan de goede onderlinge geest te danken is aan de prettige samenwerking met de plaatse lijke zusterverenigingen KAT en KTC en de supporters, waarop de vereniging mag steunen. De intieme viering, die Zaterdag 27 Februari plaats vindt wordt voorafgegaan door het houden der jaar vergadering bij de heer L. van Berkel, waarop een feestavond volgt, waarop de dames genodigd zijn. Het zal er beslist niet aan stemming en gezelligheid ont breken. STATIEDAG EUPHONIA. De traditionele Statiedag is en blijft voor de meeste muzikanten een dag, die in het veren'igingsjaar van een corps niet gemist mag worden. De Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, dacht er dit jaar ook zo over en zodoende zagen en hoorden we dit korps Zaterdagmid dag weer, nu met de drumband voorop, door de straten marcheren, natuurlijk on der belangstelling, vooral van de jon gere generatie. Daarop volgde natuurlijk de gezelligheid in de zaal met muziek, zang, dans en wat maar meer tot verho ging van het genoeglijk samenzijn kan bijdragen. JAARVERGADERING C. A. V. De Coöperatieve Aan- en Verkoop- vereniging afd. Kaatsheuvel, hield op 16 Februari in de R.K. Gildenbond haar jaarvergadering De voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat het afge lopen jaar, wat de winst betrof, niet zo gunstig is geweest dan het voorgaande. De winst was van die aard, dat er dit jaar geen bijschrijving op het ledenka pitaal plaats vind. L>e steeds dalende prijzen van veevoeders en granen zijn hierop belangrijk van invloed geweest. De omzet in totaal steeg aanmerkelijk, vooral van kunstmeststoffen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren. A. in 't Groen en Adr. Verboven met algemene stemmen herkozen. Het ledental steeg met zes; de vereni ging telt thans 113 leden. Door het C.I.V. vermeerderingsbedrijf te Ottersum werd een film vertoond over het kweken en vermeerderen van Hibridemais, vergezeld van een duide lijke toelichting. Het doel was de juiste rassenkeuze en kwaliteit van zaaizaad op onze zandgronden. Onder de pauze werd een verloting georganiseerd ten bate van de Bond zonder Naam. De op brengst was f 50. Op het einde van de vergadering sprak de Geestelijk Adviseur, de Zeer- eerw. Pastoor de Klijn op zijn gebruike lijke wijze een kort propagandistisch woordje, waarna sluiting volgde. ZANGERSDAG. De Korenbond St. Gregorius van het Dekenaat Waalwijk hield Zondag 21 Februari in de Parochie St. Jan te Kaats heuvel een Zangersdag. Was het moge lijk reeds te lang geleden, dat de koren van het Dekenaat op een Zangersdag bijeen warén, dit heeft niet tot gevolg gehad, dat deze eerste dag na de her opleving minder succesvol zou zijn ge weest. We durven en dat zeer zeker zon der overdrijving, verklaren, dat St. Gre gorius nog niet zo'n succesvolle dag be leefde. Met een plechtig Lof werd om half vier de actie-dag ingezet. De Hoog- eerw. heer Deken v. d. Brekel, Voorzit ter van de Korenbond, celebreerde per soonlijk, geassisteerd door de Zeereerw. heer Knaapen, lid van het Geestelijk Be stuur, het Lof, waaronder de gezamenlij ke Koren de Gregoriaanse Gezangen, onder leiding van de heer Tuerlings, als Volkszang uitvoerden. De Zeereerw. heer Knaapen hield na het Ave Regina een korte zeer zakelijke toespraak over de taak van de Koorzanger naar aanlei ding van de grondgedachte van het Mo- tu Proprio. Het Parochiaal Zangkoor van Waspik zong na het Lof het Sanc- tus uit de Vierstemmige Mis van de H. Familie van de heer Jos van Amelsfoort. De zaal van Euphonia was tegen vijf uur tot in de uiterste hoeken gevuld met zangers en belangstellenden. Deken v. d. Brekel sprak een openingswoord in zijn vaderlijke wijze, waarbij de ouderdom de geestigheid nog in het geheel niet buitensloot. Hij sprak zijn voldoening uit over de grote belangstelling van de zangers uit het gehele Dekenaat, over de spontane medewerking der koren, over de medewerking der Heren Pastoors en riep de spreker van de avond, de Zeer eerw. Pater Gregorius v. d. Ven OFM en de Zeereerw. Zeergel. Heer Prof. Kuijpers van het Seminarie IJpelaar, die als beoordelaar van de zang zou optre den een welkom toe. Dan gaf hij de leiding van de avond verder in handen van de heer Tuerlings, secretaris van de Bond, die moest aanvangen met een klei ne wijziging van het programma in ver band met tijdnoodomstandigheden van 'n paar koren. Achtereenvolgens traden dan yoor de. pauze op het koor van Waspik en drie koren uit Waalwijk. Een Zan gersdag is geen concoursdag, doch wat hier, en dat gold ook voor wat na de pauze geboden werd, Zondag te beluis teren was, mocht de toets der scherpste critiek doorstaan. Zowel de Gregoriaan se zang als de meerstemmige koorwer ken droegen de stempel van ernstige voorbereiding, doch daarnaast van goe de leiding en van betere geschooldheid der koren. Wij lopen de beoordeling van de jury niet vooruit, doch kunnen reeds gerust verklappen, wat ons verklaard werd, dat nog op geen korendag betere prestaties dan hier gehoord, geleverd werden. De Zeereerw. Pater Gregorius v. d. Ven trad direct na de pauze op. Hij zou het niet lang maken, doch hij had ge rust nog een uur mogen praten, werd ons van alle zijden gezegd. „50 Jaar Mo- tu Proprio" was de titel, van zijn cau serie, die zo spontaan, zo amusant, zo direct pakkend en leerzaam was, dat de gehele zaal gegrepen werd in de ban van zijn bezielend woord, waarin hij de koor zanger opwekte de dienaar te zijn van het Offer dat hij door zijn zang aange namer maakt aan God en stichtender voor de gelovigen. Met het optreden van de beide Kaats- heuvelse koren van St. Jan en het Mis siehuis St. Antonius werd het program ma afgewerkt. De heer Tuerlings bracht dank aan de spontane samenwerking op deze avond geboden en benadrukte de zorg van de koren voor de finantiele af deling. Het was hem een genoegen te kunnen mededelen, dat het succes van de dag nog verhoogd werd met het toetre den van twee koren, terwijl het derde koor net lidmaatschap in ernstige over weging zal nemen. Met een kleine rond vraag werd de avond onder dankzegging gesloten. Kunst naar Kracht. Op 20 en 21 Februari kwam de Toneelver. „Kunst naar Kracht" in de R.K. Gildenbond voor het voet licht met het boeiende toneelwerk „Iemand uit dit huis". Wat met deze toneeluitvoering is bereikt in dit toneelwerk, ging alle verwachtingen te boven. Met dit stuk is iets be reikt dat zich in de toekomst zal doen gelden. Het publiek stond ver baasd om het succes waarmee de dilettanten hun zware rollen ver tolkten, in aanmerking genomen dat de toneelvereniging pas 2 jaar bestaat en zulks aan het spel in 't geheel niet te zien is. De heer J. v. d. Hoven heeft met dit toneelwerk zijn krachten zo we ten te plaatsen dat de gehele inhoud ten volle uitkwam en er geen mo-i ment te bespeuren viel dat de span ning ook maar enigszins deed ver zwakken. Meermalen waren er adembenemende momenten en ging daarna een zucht van verlichting door de zaal, een bewijs dat het pu bliek werd meegetrokken door het geen zich op het toneel afspeelde. Het decor was tot in de finesses verzorgd en dit deed zich natuurlijk ook gelden op het toneelwerk. De grime kwam ten volle tot zijn recht, hetgeen geen gemakkelijke taak was in dit zware toneelwerk. Hiermee heeft „Kunst naar Kracht" z'n succesvol seizoen 19521953 ge sloten en kan met genoegen terug zien, de toekomst tegemoet, daar zij steeds meer publiek winnen voor hun uitvoeringen. Het was een succesvolle avond voor de vereniging en een prachtige avond voor het publiek, dat uiterst voldaan huiswaarts keerde. Operatie „Draadnagel". De voorverkoop van draadnagels, te Kaatsheuvel ten bate van Ka tholiek Thuisfront heeft plaats bij de navolgende adressen Kemmeren-Driessen. sigarenma gazijn, Hoofdstraat. J. Sehellekens, Peperstraat. P. Brekelmans, Marktstraat. Kleingeld, Kledingmagazijn, Dr. v. Beurdenstraat. P. van Rooij, Gasthuisstraat. Agenda. Maandag 8 uur n.m.: Repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo; 8 uur n.m.: Apollo Theater' „Het Wonder van Fatima", 14 jaar. Dinsdag 8 uur n.m.: Jaarvergade ring R.K. Parochiaal Zangkoor St. Jan; 8 uur n.m.: Vergadering KJMV. Spreker J. Reijnen over Ge meente en Gemeentepolitiek; 8 uur n.m.: Apollo-Theater „Het Wonder van Fatima", 14 jaar. Woensdag 3 uur n.m.: Kindervoor stelling „Het Wonder van Fati ma" in het Apollo-Theater; 7 uur n.m.: Gemeenteraadsver gadering; 8 uur n.m.: Apollo-Theater „Het Gevloekte Zeilschip", 14 jaar; 8 uur n.m.: Repetitie Harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m.: Repetitie Dameskoor Bel Canto; 8.30 uur n.m.: Repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Statiedag van de Biljartvereniging „Poedelvrees". Zaterdag j.l. hield de biljartver eniging „Poedelvrees" haar jaar lijkse feestdag voor het eerst met de dames in het clublokaal van de Wed. v. Dinteren. Met een har telijk welkomst woord je opende de voorzitter F. Herman om 6 uur deze avond, die wel zeer goed georgani seerd was, want niet alleen voor de heren waren er prijzen te verdie nen, doch ook voor hun dames. Bij de dames wist Ria Verhoff de eerste prijs te winnen. De heer Toon Soeterboek* bij de heren. De extra- prijs bemachtigde de heer Jan van Dongen. Verder werd de avond feestelijk doorgebracht met muziek, zang en voordracht, met als tussen- poze heerlijke koffie en gebak. La ter. op de avond werd een fijne kof fietafel opgediend, keurig verzorgd door de Wed. v. Dinteren. Dat zich allen daar tegoed aan deden spreekt vanzelf. Het einde kwam te vlug, doch nog lang zal deze genoeglijke avond in het geheugen blijven van de biljartvereniging „Poedelvrees". Uitvoering Toneelverenigin'g „Don Bosco". Bij „Don Bosco" mogen we een grote vooruitgang constateren, niet alleen bij hun vele andere geprezen toneelwerken, doch ook nu weer na hun opvoeringen van j.l. Zaterdag en Zondag kan men dit met recht zeggen, want wie een dezer dagen een kijkje in het Patronaatsgebouw heeft genomen, kon dat ook voor zichzelf vaststellen. „De Dijk breekt", een toneelspel in 4 bedrijven door André Degraeve en de klucht „Pennema vergat het weer", beide onder de bekwame re gie van dhr. T. de Haar, hebben de bezoekers weer enkele genoeglijke uren bezorgd. Na een openings woordje van hun geestelijk advi seur kwam 't spel „De dijk breekt", een echt Vlaams stuk dat zich af speelde op het goed ter Beken. De heerboer Adelbert v. Dijck, krach tig, stug met zijn eigen ik, die zich verzette tegen alles, tegen 't pries ter worden van zijn zoon Dany en tegen het huwelijk van Hugo. Kop pig houdt hij vol en herkent zijn jongens niet meer als zodanig, waardoor hij ze de deur wijt. On danks al hun pogingen wil hij niets meer van hen weten en sluit zich op in stille eenzaamheid, tegen al les verzettend. Doch een kwaal kwelt hem, waartegen hij zich niet verzetten kan, de blindheid; lang zaam sterft het licht uit zijn ogen, waardoor hij niet meer ziet. Vele bewogen tafereeltjes spelen er af, waartoe de twee „oudjes" het hunne bijdragen. Het dramatisch einde van het 3e bedrijf laat vele toeschouwers in grote onzekerheid, doch het slotbedrijf, dat zich 8 ja ren later afspeelt, geeft op dit alles een antwoord. De heerboer breekt zijn koppigheid, en ondanks alle dramatische momenten is er toch een waardig happy-end. De spelers waren stuk voor stuk hun rollen machtig en er is op ont roerende wijze gespeeld, dank zij de kundige leiding van hun regis seur. Het decor was in passende steil, zoals een woonkamer van een heerboer er placht uit te zien. De grime was heel goed. Ook de Spelers van de klucht „Pennema vergat het weer" lieten zich evenmin onbetuigd. Menige schaterlach klonk door de zaal om hun zeer komisch spel. „Don Bosco", wij hebben weer eens mogen genieten van Uw spel; het was buitengewoon. Proficiat. Operatie draadnagel. De alombekende operatie draad nagel is reeds met de voorverkoop hier ter plaatse begonnen. De car- tonnetjes met de draadnagel, waar mee U misschien de spijker op de kopslaat, kan men reeds ver krijgen bij de heer J. Maas. De ont knoping hoort U via de radio 28 Februari binnen 24 uur. Door Uw bijdragen, waarbij U nog vele prach tige prijzen kunt bemachtigen, helpt U onze soldaten en verlicht U hun dienstjaren. Berndijkers, laat op 28 Februari de draadnagels uitver kocht zijn. Maria Goretti. Donderdagavond 25 Februari houd de toneelvereniging Maria Goretti haar jaarlijkse feestavond, maar niet zoals gebruikelijk in het Pa tronaat, doch in het practijklokaal van de R.K. Meisjesschool. Komt al len met de nodige humor. Aanvang 7 uur. Agenda, Dinsdag 23 Februari 7.30 uur: trai nen voor de voetbalvereniging Berkdijk in het clublokaal. Donderdag 25 Februari 7 uur: f eest bijeenkomst van de toneelver eniging Maria Goretti. Burgerlijke Stand van 1 t/m 15 Februari 1954. Geboren: Willem A., zv. A. G. Stam-Verhagen; Martinus, zv. F. v. d. Dungen-v. Biene; Adriana P. J„ dv. L. P. Groenendaal-de Kok; Petrus M. A., zv. M. H. A. Brands- v. d. Made; Josephus W. H., zv. A. C. v. Dongen-Bouman; Johanna E. A. M.. dv. H. M. v. Dijk-v. d. Lin den; Cornells M. J., zv. W. Pulles- v. Wanrooij; Johanna A. C. M„ dv. M. A. Kusten-de Bont; Arnoldus M. H. C„ zv. Th. Netten-Snoeren; Ca- tharina J. M. M„ dv. M. J. W. v. d. Velden-Jansen; Jacobus P. L„ zv. J. P. Monsieurs-Leermakers; René J. C., zv. H. A. de Man-Govers; Adrianus L. P., zv. P. J. Klijn- Boons. Huw.-aangiften: Cornelis A. J. Pijnenburg 23 j. en Margaretha, A. J. IJpelaar 25 j„ beiden te Kaats heuvel; Adrianus J. de Jong 21 j. te Den Helder en Johanna L. Mut- zers 20 j., te Kaatsheuvel; Dingeman M. Laross 26 j. en Wilhelmina L. C. v. Wanrooij 28 j., beiden te Kaats heuvel. Gehuwd: Franciscus M. Bekx 31 j te Someren en Josephina E. Smulders 31 j. te Loon op Zand. Overleden: Hermanus L. M. Hen driks 13 maanden; Elisabeth van ■Noije 82 j.; Catharina E. v. d. Boom 48 j.; Henricus A. v. Gestel, wed. van H. Swolfs 72 j.; Wilhelmina J. M. Sengers 1 jaar. Ingekomen: L. T. Terhorst en ge zin van Kerkrade; C. A. E. v. Gom- pel van Waalwijk; M. M. T. Luiben van Helvoirt; C. M. P. v. Kempen wan Geldrop. Vertrokken: J. J. M. v. Riel naar Den Bosch; A. C. H. v. Berkel naar Dongen; C. J. M. Oomen naar Amersfoort; W. A. M. Veraa naar Breda; J. W. M. Kruijssen naar Breda; H. L. v. Weert naar Tilburg: M. J. v. Daelen en gezin naar Waal wijk; M. Kuis naar Waalwijk; C. v. Oversteeg naar Raamsdonksveer; J. E. Smulders naar Lierop; A. C. M. Moone naar Schijndel; G. Rozen- brand naar Sprang-Capelle. Loonopzand's Gemengd Koor. Zaterdagmiddag hield Loonop zand's Gemengd Koor staiiedag. Te 4 uur in de namiddag kwa aien allen bijeen in Hole! Sweere. Afgewisseld door zang en voor dracht werd de avond in gezellig heid gesleten, terwijl de goed ver zorgde koffietafel 'met worsten brood alle eer werd aangedaan. Hf*!*:.»*»! Zaterdagmiddag te ongeveer 5 uur brak door onbekende oorzaak brand ui: in een der bijgebouwen van café Groffen in de Financie onder Loonopzand. Door krachtig optreden van de Loonopzandse brandweer, die onmiddellijk ter plaatse was, kon erger worden voorkomen, zodat het woonhuis der familie Groffen behouden bleef Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur werd aan de Bergstraat alhier het circa 5-jarig zoontje van dhr. Ant. v. Broekhoven door een luxe auto, bestuurd door de ZeerEerw. Heer Pastoor uit Waspik, aangere den. De au;o naderde met zeer matige vaart uit de richting Sint Joachims moer, toen hel knaapje onverhoeds de weg overs ak. Hoe wel de pastoor alles deed om een aanrijding ie voorkomen, belette dit niet dat het kind dermate met de voorzijde van de auto in aan raking kwam, dat deze werd in gedeukt. Dokter Smals verleende eerste hulp en oordeelde opname in het ziekenhuis noodzakelijk. ])e Ge neeskundige Dienst uit Tilburg vervoerde het knaapje naar het St. Elisabeihsgasthuis, alwaar 'n zwa re hersenschudding werd gecon stateerd, terwijl enkele kleinere verwondingen moesten worden ge hecht. Geeft op Dinsdag 23 Februari in Musis Sacrum van klassieke werken en opera-fragmenten Solisten: de dames: Nel Dupont, sopraan Cis van de Griendt sopraan, Margie van Campen, alt. de herenM. Hesseiberth, tenoi J. Schoonder- mark, tenor,- H. Vesters, bariton Rob. v. Dongen, bariton; J. v.d. Griendt Jr. bariton Aanvang: 8 uur. De Burgemeester van LOON OP ZAND brengt ter openbare kennis: a. dat vanaf heden voor een iedergedurende drie maanden op de sec retarie ter lezing is nedergelegd een.door de miinster van land bouw, visserij en voedselvoorziening op 10 September 1952 vastgestelde beschikking met een lijst, aangevende de percelen of gedeelten van percelen, gelegen in deze gemeente, waaiop het verboden is aardappelen en andere door genoemde minister aan te wijzen gewassen te telen b. dat artikel 2 van de onder a genoemde beschikking bepaalt: „Van het verbod, gesteld in artikel 3, eerste lid, van het besluit bestrijding aardappelmoeheid, wordt voor de teelt van aard appelen en van de krachtens artikel 3 van dat besluit aange wezen planten, te weten bloembollen, en -knollen, boomkwekerij producten, koolraapplanten, koolplanten, stekbleten endergelijke voor voortplanting bestemd materiaal, dat met aanhangende grond wordt gedistribueerd, ontheffing verleend, indien deze teelt reeds was aangevangen vóór de dag, waarop de aanwijzing van het gebied van kracht wordt en wel onder voorwaarden dat a. voor het rooien en vervoeren van deze planten ten minste 48 uren van tevoren schriftelijk toestemming wordt gevraagd aan de ambtenaar van de Plantenziektenkundige dienst binnen wiens ressort de planten worden geteeld; b. het rooien en vervoeren van deze planten niet geschiedt dan na verkregen toestemming als bedoeld onder a, en met in achtneming van de daaromtrent door of vanwege de Directeur van de Plantenziektenkundige Dienst gegeven aanwijzingen." Kaatsheuvel, 19 Febtuari 1954. De burgemeester voornoemd, (w.g.) VAN DER HEIJDEN. Voorafschrift, de secretaris van Loon op Zand, VAN NIEUWSTAD. Namens de Heer J. Brok te Elshout, Kapelstraat 58 a, Gameente Drunen, zal door ondergetekende op Vrijdag 5 Maart 1954, op aan in de Nota van Inlichtingen nader te noemen tijd en plaats en overeenkomstig het Aanbestedingsregl. W. B. in het openbaar wor den aanbesteed Bestek 's-Hertogenbosch nr. 1734 B nr. Waalwijk. 3 Bestek en tekening verkrijgbaar op het bureau van de architect tegen betaling van f. 12.50, of fr. per post na ontv, van postw. ad. f.13 - Rest. op de dag van aanbesteding bij inlevering van ongeschonden exemplaren f. 1 0.- De Architect: Hub. Baaijens Heusden Oudheusdense str. 37

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3