Waalwijkse en Langsiraaise Courant im MAT DRUilEN GEMEENTERAAD WAALWIJK Boerenleenbank „Baardwijk" in het goud Pater van den Elzen bereidde de weg MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week iA. «.tv. HEI ZUIDEN 77e JAARGANG No. 16 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Donder dag 25 Februari 1954 om 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen, gehouden op 4 Februari 1954 en 11 Februari '54. 2. Ingekomen stukken: a. gelukwensen van H.M. de Ko ningin in verband met het feit dat de stad Waalwijk thans een inwonertal heeft van vijf tienduizend; b. van de Ged. Staten: Goedge keurde raadsbesluiten. 3. Voorstel inzake het verlenen van een subsidie aan de gemeente Nijmegen in de kosten van tuin- bouwonderwijs. 4. Voorstel tot het verstrekken van een garantie aan de Kunstkring voor de uitvoering der Matthaus- Passion. Prae-advies: Het ligt in het voornemen, even als vorig jaar, hier weder een uit voering te geven van de Matthaus- Passion onder auspiciën van de Zuid-Nederlandse Bach-stichting. De uitvoering wordt hier georgani seerd door de Waalwijkse Kunst kring en zal weder plaats vinden in de Ned. Hervormde kerk aan de Haven. Uitvoerenden en medewer kenden zijn dezelfde koren enz. als vorig jaar, n.l. het Kon. Zaltbom- mels Mannenkoor, het Dameskoor Excelsior, het Brahants Kamerkoor en Jongenskoor, alsmede het Bra bants Orkest, alles onder leiding van de dirigent F. v. Amelsfoort te 's-Hertogenbosch. Evenals in 1953 is weder een verzoek ingediend om de gemeente garant te doen blijven voor een bedrag van maximum 300 gulden. Vorig jaar is van die ga rantie geen gebruik behoeven te worden gemaakt. Bij een behoorlijke organisatie en bij een goed bezoek kunnen de kos ten dus worden gedekt. Evenwel wordt weder gerekend op vrijstel ling van belasting op vermakelijk heden op grond van het bepaalde fn art. 10 der Verordening op de heffing van een belasting op toneel vertoningen en andere vermakelijk heden, waarvoor naar de mening van B. en W. alleszins gronden aan wezig zijn. Daar B. en W. van mening zijn dat vorenbedoelde uitvoering voor onze plaats en omgeving van cul turele betekenis is te achten, stellen zij voor de gemeente weder garant te doen blijven tot een bedrag van ten hoogste 300.zulks onder de voorwaarden en bepalingen van het ter inzage liggende ontwerp-besluit. '5. Voorstel tot aankoop van de pan den nrs. 3 en 5 op het Raadhuis plein. 6. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten Noorden van de Win terdijk. 7. Voorstel tot verkoop van een 2- tal percelen grond te Besoyen. 8. Voorstel tot verkoop van bouw terreinen, gelegen aan de Thor- beckelaan. 9. Voorstel tot het intrekken van 't raadsbesluit van 4 Februari 1954 inzake verkoop van grond aan de Burg. Smeelelaan. 10. Wijziging der gemeente-begro tingen voor het jaar 1953 en voor het jaar 1954. Voor de leden van de raad liggen ter inzage de stukken inzake her stel van 150 woningwetwoningen, alsmede een overzicht van de in de gemeente Waalwijk als krotwonin gen aangemerkte woningen. Toen rond de eeuwwisseling de Boerenapostel Pnter van den Elzen, inderdaad als een apostel de gloed van zijn overtuiging uitdroeg over het Brabantse land en met 't ware apostolische vuur de boeren, de arme, verdrukte, onder zware lasten le vende boeren, de weg wees naar een betere toekomst, naar een grotere bestaanszekerheid, naar meer welvaart voor zich en hun gezinnen, kwam hij ook in Baardwijk zijn bezielend en begeesterend woord doen horen. Het was in Januari van het jaar 190i dat hij de boeren van Baardwijk, Waalwijk en Besoyen, sinds 1903 georganiseerd in de afdeling Baardwijk van de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond, overtuigde van de noodzakelijkheid van een ei gen bank; op 25 Januari van dat jaar is toen de Boerenleen bank „Baardwijk" opgericht en thans maakt deze bij de Coö peratieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven aangesloten Bank zich op, om op waardige wijze het gouden bestaansfeest te vieren. MOEILIJKE JAREN. Moeilijke jaren maakten de eer ste bestuurderen mee in het begin. Maar Pater van den Elzen had zijn enthousiasme, voor alle instellingen die de boeren een grotere sociale zekerheid gaven, op die pioniers weten over te dragen. Vijf-en-vijftig leden sloten zich dat eerste jaar bij de Boerenleen bank „Baardwijk" aan; 6 spaar bankboekjes met een totaal tegoed van 3500.werden er dat eerste jaar bereikt en 8 yoorschotboekjes met een totale schuid van 3600. terwijl een lopende rekening werd geopend waarop 8000.werd om gezet. Het eerste jaar werkte de bank met verlies. Maar de dappere bestuurderen hielden vol en met ere mogen dan de namen genoemd worden van Baardwijks burgemeester J. van Heijst, die de directeur was van de Bank en van Adrianus van den Broek, die de eerste kassier was. Geleidelijk aan is de bank ge groeid en het bedrag aan spaargel den liep op tot 108.000.in 1922, toen echter door de val van de Han- zebank de boeren plotseling bang werden, ten onrechte overigens, en hun geld opvroegen, waardoor dit bedrag tot 38.000.terugliep en daarna geleidelijk weer opklom tot 54.000.toen in 1929 het zilveren bestaansfeest van de Boerenleen bank „Baardwijk" werd gevierd. De viering van dit jubileum vond plaats op 8 April, toen 's avonds een niet zo groot gedeelte van de leden bijeen kwam in het Baard- wijkse patronaat, waar de feest stemming groot was en waar onder meer het woord werd gevoerd door Joh. Verbeeten, hoofdinspecteur van de Centrale Bank, die drie zilveren jubilarissen mocht huldigen. Het waren de directeur oud-burgemees- ter J. v. Heijst, de heer Adr. van den Broek die thans 2e directeur was en later geruime tijd het direc teursschap zou bekleden en tenslot te het bestuurslid dhr Jac. Klerx. De leden werden ruimschoots op bier en sigaren getracteerd. VAN GROTE WAARDE. In het tweede vijfentwintigtal ja ren is de bank verder uitgegroeid tot de onmisbare instelling die zij in steeds grotere mate is gebleken. Nadat de heer Adrianus van den Broek in 1932 oud-burgemeester v. Heijst als directeur was opgevolgd, werd hij op zijn beurt in 1945 ge volgd door de heer J. v. Loon, die in 1947 wegens hoge leeftijd ontslag nam en werd vervangen door de heer Nic. Klerx, die deze functie thans nog bekleedt en daarbij een helder inzicht en een weldoordacht oordeel toont. De heer J. Loef was in 1920 de heer van den Broek als kassier op gevolgd, terwijl de heer Willem v. d. Mee deze functie in 1923 ging be kleden en dat thans nog doet met grote ijver; de Boerenleenbank neemt in zijn leven een belangrijke plaats in. Hij zal, wanneer morgen Dinsdag 23 Februari de leden hun feest vieren, daarom gehuldigd worden en hem zal een geschenk worden aangeboden, waaraan alle leden, wier grote sympathie de kas sier heeft, hebben bijgedragen. Inderdaad, de Boerenleenbank „Baardwijk" is steeds meer een on misbare instelling gebleken voor de boeren van groot Waalwijk. Het is geen grote bank, zoals sommige an dere; Waalwijk is nu eenmaal geen agrarische gemeente, integendeel, steeds meer wordt het accent gelegd op het industriële aspect van de ge meente en er valt niet aan te ont komen dat de belangen van boer en boerderij wel eens moeten wij ken voor belangen, die zwaarder wegen in een gemeente als Waal wijk. De gemeente heeft ook geen boterfabriek, geen veiling of meer dergelijke instellingen, die de om zet van een bank met grote spron gen doen stijgen. Maar dit alles neemt niet weg dat de Boerenleen bank haar onschatbare diensten heeft bewezen aan de Waalwijkse boerengemeenschap; diensten, die wellicht, niet geheel zijn uit te drukken in cijfers, maar die zich vooral ook bewegen op het vlak van de sociale zekerheid voor de boei en zijn gezin. Het is niet de bedoeling van een Boerenleenbank om grote winsten te maken. De rente die zij van de voorschotnemers vraagt is altijd aan de lage kant, terwijl zij daarente gen voor de spaargelden een goede rente geeft. Van die winst die elk jaar ge maakt wordt, mag Vi gedeelte be steed worden aan sociale doelein den. De rest gaat dan bij het re servefonds. Zo heeft de Boerenleen bank Baardwijk thans een reserve van pl.m. 17.000. DE BOERENLEENBANK THANS. Wanneer we de huidige stand van zaken bij de jubilerende Boeren leenbank opnemen, dan zien we dat het bestuur gevormd wordt door de heren N. L. Klerx, directeur, en Willem Pullens en R. v. Loon Jzn., leden; de Raad van Toezicht bestaat uit de heren Wouter Pullens, presi dent, en H. Klerkx en H. v. Nooij leden. Kassier is de heer Willem van der Mee. Dan zien we verder dat de Bank momenteel 126 leden telt; dat er pl.m. 400 Spaarboekjes in omloop zijn met een totaal bedrag aan spaargelden van pl.m. 665.000. 15 voorschotboekjes met een totaal bedrag van 40900.en 10 lopende rekening-boekjes met een bedrag van f40.000.— debet en ƒ7300.— credit. Uit deze cijfers blijkt hoezeer de Baardwijkse Bank is gegroeid en 'ook hoe belangrijk zij is voor de boeren van groot Waalwijk. En daarom is het geen wonder dat er morgen op een waardige wij ze feest gevierd gaat worden, waarbij de heer Moors, vice-presi dent van de Ilaad van Toezicht en do heer Erkelens, hoofdinspecteur de Centrale Bank zullen vertegen woordigen. Kn wc wensen de le den en het bes:uur graag 'n schoon feest toe en een voorspoedige ont wikkeling van hun bank. DE H.K.W. VERGADERDE. Huldiging van de heer v. Helden. De afdeling Waalwijk van de Ned. R.K. Bond v. Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden hield Donderdagavond in het café van de heer M. van Bracht haar alge mene jaarvergadering. Al was het weer dan verre van ideaal, de op komst der leden had aanmerkelijk groter kunnen zijn, vooral waar tij dens deze vergadering een: collega, namelijk de heer v. Helden, gehul digd werd wegens zijn meer dan veertigjarig lidmaatschap van de Bond. Wegens ziekte van de voorzitier leidde de heer Fait de vergadering en in zijn openingswoord heette hij allen welkom en constateerde tot zijn vreugde dat in de schoenin dustrie reeds enkele ondernemings raden waren gevormd; een minde- prettige mededeling had hij te doen toen hij zei, dat de M.V.B.L. niet tot verlaging van de standplaatsen aftrek wilde overgaan. Ook de secretaris, de heer van Zon, sprak in zijn jaarverslag over de ondernemingsraden in diverse bedrijven en in dit verband druk te hij er zijn spijt over uit, dat de bond in enkele bedrijven geen can- didaat had kunnen stellen voor de ondernemingsraad omdat hij in die bedrijven geen leden had. Ilij sprak over het bedrijfspensi oenfonds en over de activiteit van de afdeling op het gebied van de winkelsluitingswet. Aan twee zilveren jubilarissen was in het voorbije jaar het zilve ren bondsinsigne uitgereikt. De penningmeester, de heer J. Pullens, gaf hierna een financiëel overzicht van het afgelopen jaar; hieruit bleek dat de ontvangsten 3905.20 hadden bedragen en de uitgaven f 4028.70; met een begin- saldo van 306.45 maakte dit een overschot van 182.95. Het leden tal, dat op 1 Januari 1953 126 be droeg, was in de loop van het jaar stabiel gebleven; 11 mensen waren om de een of andere reden uit de afdeling getreden, maar 11 hadden zich ook weer als lid opgegeven. De heer Pullens sloot zijn verslag met te wijzen op de contributiebe taling en de jaarlijkse vragenlijs ten, terwijl hij de leden aanspoor de actieve leden te zijn en nieuwe leden voor de bond te winnen. Bij de bestuursverkiezingen deel de de wnd. voorzitter mee, dat de heer v. Zon wegens drukke werk zaamheden het secretariaat met meer kon waarnemen; hij werd in die functie opgevolgd door de heer M. Schapendonk. De bestuursleden de heren Broumels en van Bavel werden herkozen. Dan had de huldiging plaats van de heer v. Helden, die werd toege sproken door de wnd. voorzitter, die er op wees, dat deze huldiging eigenlijk te laat was, omdat eerst kortelings was komen vast te staan dat de heer v. Helden reeds 43 ja ren georganiseerd was. Hij verdient onze hoogachting en bewondering, aldus dhr Fait, die er op wees dat de voornaamste taak van de H.K.W. niet is het be halen van materieel voordeel voor de leden; toen de heer v. Helden 43 jaren geleden tot de Bond toe trad, was jiiervan immers nog geen sprake; wat de jubilaris voor ogen stond, was de idee dat de liberale maatschappij moest worden door drongen van de christelijke geest. We zijn dankbaar, zei de heer Fait, voor het door U gegeven voorbeeld en hij wenste hem toe, dat hij het gouden bondsinsigne, dat hij hem op de borst speldde, nog lang zou mogen dragen als eer voor hem zelf en als voorbeeld voor zijn omgeving. In zijn eenvoudig dankwoord alles was hem liever dan in het middelpunt der belangsteling te staan betuigde de heer v. Helden zijn dankbaarheid jegens al dege*- nen die bijgedragen hadden tot zijn huldiging, al was het alleen maar door het simpele feit van hun aanwezigheid. Uit de eenvoudige woorden van de jubilaris concludeerde de hoofd bestuurder, de heer Loomans, dat het lidmaatschap van de heer van Helden volkomen belangeloos was geweest. Al hebt'U de bond voor U zelf gelukkig nooit nodig gehad, U hebt door Uw voorbeeld laten zien, hoe men de katholieke orga nisatie kan steunen. De heer Loomans sprak ook over enkele actuele punten, nadat hij eerst de aanwezigen had aan gespoord zich de betekenis en de consequenties van hun lidmaat schap terdege bewust te zijn en de heer M. Schapendonk had bedankt voor zijn bereidwilligheid het se cretariaat over te nemen. Hij sprak over de bedrijfssc.hap- pen; het was van het allergrootste belang dat de Bond een vertegen woordiger kreeg in de bedrijfs- schappen, maar zoals de situatie thans was, dat de bond in veel te veel bedrijven veel te weinig leden had, kon hij in veel bedrijven nog niet één candidaat in de bedrijt's- raad krijgen. De heer Loomans wees in dit verband ook op de ongezonde toe stand van vier katholieke organi saties voor hoofdarbeiders; uit de bisschoppelijke commissie ter be studering van deze kwestie was een kleine commissie gevormd, wier rapport nog besproken moest wor den. Een gedachtenwisseling over de vraag: gelijke lonen voor mannen en vrouwen en een rondvraag, tij dens welke ook nog enkele kwes ties aan de orde kwamen, besloot de niet druk bezochte, maar wel geanimeerde bijeenkomst. KATHOLIEK VROUWENGILDE Heden (Maandag)avond zal voor de leden van het R.K. Vrouwengil de en andere belangstellenden de WelEerw. Pater Brenninkmeijer O.P. een lezing houden onder de titel „De stenen spreken"; interes sante lichtbeelden zullen hierbij worden vertoond. HET BRABANTS ORKEST. Aan het concert, dat op Donder dag 25 Februari a.s. te Waalwijk door het Brabants Orkest onder auspiciën van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap zal ge geven worden, zal solistische me- dewerkipg verleend worden door de cellist Arpad Szomoru. Hij zal spelen hel Celloconcert in b kl. t. van Antonin Dvorak. Arpad Szomoru werd in 1923 geboren te Szombathely (Honga rije). Hij ontving zijn opleiding van Anton Frisch aan het Conservator rium te Budapest. Hij behaalde de premier Prix van de „Ecole Supé rieure Nationale de Paris" en van het „Conservatoire National de Paris" als leerling van Prof. Paul Bazelaire. Arpad Szomoru is de solo-cellist van Het Brabants Or kest en maakt deel uit van Het Brabants Strijktrio. Hij trad reeds vele malen als solist op. CONCERT „OEFENING EN VERMAAK". Wij vestigen nogmaals de aan dacht van 't kunstminnend publiek van Waalwijk en omgeving op het laatste winterconcert der Waalwijk se Liedertafel op Dinsdag a.s. in Musis Sacrum. Het reeds verspreide program ver meldt een verscheidenheid van klassieke en opera-koren, afgewis seld door soli, vertolkt door de be kende Waalwijkse zangeressen en zangers, die reeds meermalen hier en in den vreemde met succes op traden. Men leze slechts de recen sies van hier en elders. Hedenavond is er van 6 tot 7 uur nog gelegenheid tot plaatsbespreken aan de zaal en wij twijfelen niet, of velen zullen Dinsdag aanwezig zijn op dit extra concert der Lieder tafel, waarmee tevens het winter- program wordt afgesloten. AANBESTEDING RIJKSWATERSTAAT. Door de Rijkswaterstaat te Den Bosch werd gisteren aanbesteed: het onderhouden van de werken voor waterkering, afwatering en verbinding te land in Noordweste lijk Brabant, behorende tot de werken van de Bergse Maas, gedu rende 1954, in twee percelen en in massa. De inschrijvingen waren: Perceel I. Corstiaan Vos, Leeuwen 96.980 Perceel II. W. en A. Kleinloos, Genderen 27.100 Massa. Schapers en De Bont Raamsdonk 54.980 A. Rozenbrand, Sprang-Capelle 54.773 J. Haspels, Eethen 54.475 J. H. de Swart, Heukelum 54.180 P. A. v. d. Elshout en F. J. de Bont, Raamsdonk 53.680 Gemeenteraad Drunen. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op Vrijdag 26 Febr. 1954 om 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen vergadering 23 December 1953, 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van het voorschot ex art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de be sturen van de bijzondere lagere scholen voor het jaar 1954. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden aan: a. het bestuur van de Bijz. Jon gensschool te Elshout voor de aanschaffing van meubilair tot een bedrag van ƒ782.85; b. het bestuur van de Bijz. Meis jesschool te Elshout voor de aanschaffing van nieuwe ban ken tot 'n bedrag van 3890.40. 5. Voorstel tot toekenning van pre mie op de voet van de Premie regeling Woningverbetering 1953 aan J. Vugts, Mariëndonkstraat; L. v. d. Lee, Scheidingstratt, W. A, v. Gorp, Torenstraat en J. Knippels, Herstraat. 6. Voorstel tot aan- en verkoop van een strookje grond van en aan C. den Teuling, Burg. v. d. Heijden- straat. 7. Voorstel tot: a. ontbinding van de bestaande pachtovereenkomst met L. Pul lens, A. Lommers, beiden te Elshout en J. Brok, Wolfshoek; b. het aangaan van een nieuwe pachtovereenkomst met J. de Kort, H. Lommers, C. Brok en H. Brok. 8. Voorstel tot voortzetting der pacht van gem. grond aan J. Ver- diesen, J. Timmermans, beiden te Drunen, C. v. d. Hoven, Wolfs hoek en A. v. Huiten te Elshout. 9. Voorstel tot toewijzing van enke le vrijgekomen percelen gemeen tegrond. 10. Voorstel om de tot dusver ge heven slootgelden in de Voorste Oudheusdense Weiden op te heffen. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor verbetering van de Mariëndonkstraat. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van een voetpad (trottoir) met riolering aan de Zuidzijde van de Grotestraat. 13. Voorstel tot benoeming van 5 bestuursleden voor de gemeen telijke instelling voor Maat schappelijke Zorg. De opgemaakte voordracht luidt: 1. Adr. v. d. Wiel, wethouder; 2. W. v. d. Velden, Stationsstraat, beiden vertegenwoordiger arbei ders. 1. Adr. Muskens, Elshout; 2. ,G. Muskens, Elshout, beiden ver tegenwoordiger landbouwers Els hout. 1. M. J. v. Huiten, Dir. Boterfabr.; 2. Fr. Elshout, beiden vertegen woordiger Middenstand. 1. J. v. Wezel, Bosscheweg; 2. H. Brok, Arnzn., Grotestraat, bei den vertegenwoordiger landbou wers Drunen. 1. Th. Molenbrugge, Grotestraat; 2. J. de Geus, Grotestraat, beiden vertegenwoordiger Ned. Herv. Gemeente. 14. Voorstel tot wijziging begroting 1954. Boerengezinsdag. In Mei a.s. zal door de N.C.B., af deling Drunen-Elshout, een grote Boerengezinsdag worden georgani seerd. Deze dag zullen speciaal de problemen over de toekomst van de Jonge Boeren en Boerinnen worden besproken. Oriëntatieloop. Door de R.K.J.B. afd. Drunen is voor haar leden a.s. Vrijdag 26 Fe bruari een oriëntatieloop georgani seerd. Evenals andere jaren ver wacht men een flinke deelname. Groslijststemming der K.V.P. De K.V.P.afdeling Drunen, zal in het kader der groslijststemming a.s. Zondag 28 Febr. de groslijststem ming houden. De leden zullen deze week de oproepingskaarten thuis gestuurd krijgen. Het stembureau is geopend vanaf 7 uur v.m. tot 4 uur n.m. Het stembureau is gevestigd in het voormalige Zusterklooster aan de Schoolstraat. Fancy-fair. De Carnavalsdagen die dit jaar in het teken staan van de grote Fancy- fair van „De Volharding", zullen, naar wij vernemen, reeds op Zater dag 27 Februari a.s. om 6 uur des middags een aanvang nemen in de voor deze gelegenheid omgetoverde Harmoniezaal. Diezelfde avond nog, dus Zater dagavond, vindt al de uitloting plaats van de grote loterij, waarvan de laatste loten thans nog worden aangeboden. Gezien de prachtige prijzen die hiervoor beschikbaar zijn, verwach ten wij vooral Zaterdag bij de uit loting een grote drukte. Zonnebloem-actie. De Zonnebloem-actie van de K.R.O., allen welbekend, zal ook in Drunen haar actie gaan voeren. De ze Zonnebloem-actie wil haar werk thans plaatselijk gaan doorvoeren door de Welfare-actie die aan de zieken een nuttige en aangename bezigheid wil verschaffen. Er heeft zich alhier een dames-comité ge vormd dat deze actie plaatselijk wil gaan voeren. De leiding hiervan be rust bij Mevr. Smit, Wilhelmina- straat 21 alhier. Spreekbeurt bij de R.K.J.B. Voor de R.K. Jonge Boeren en Boerinnen spreekt a.s. Woensdag avond in de gymnastiekzaal Kape laan Remmen, Kring-adviseur van de Kring Oss. Alle Jonge Boeren en Boerinnen uit Drunen en Els hout worden verwacht. Aanvang 7.30 uur. Jubilea bij de Comm. Vennootschap v. Riel en Go. De Comm. Vennootschap v. Riel en Co., Schoenfabriek alhier, heeft Dinsdag 23. Febr. a.s. een 9-tal jubi larissen, n.l. de heren G. Mimpen, J. Pulles en A. F. v. d. Wiel zullen de dag herdenken dat zij 40 jaren geleden in dienst kwamen bij bo vengenoemde firma. Mej. Johanna Brok-v. d. Hoven en de heren W. v. d. Geld, G. v. Huiten, Th. v. d. Krabben, Th. v. Veldhoven en C. Verhoeven herdenken de dag dat zij 25 jaar geleden in dienst van ge noemde firma kwamen. Begrijpelijkerwijs zal deze dag natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. Dinsdagavond is er in de zaal van Th. Elshout een huldigings- avond voor het gehele personeel met hun dames, die wordt aange boden door de directie. Subsidie toegekend. Van het Provinciaal Anjerfonds te 's-Bosch ontving de R.K. Harmo nie Beatrix het bericht, dat haar voor aanschaffing van instrumenten

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 7