VROOM PBEESMAM ELSHOUT SPRANG WASPIK woeiis prijzen BOEKBESPREKING 45c DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 24 FEBRUARI 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND Fancy Brabants bont ,,Zonnelach",25 nieuwe dessins, v. kinderkleding en schortjes, 4 75 80 cm. breed SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Kaartjes stopwol, zwart, marine en verschillende tin ten grijs en beige, OyBc per 5 stuks +3™ Tot slot van het seizoen kunt U nog eenmaal pro fiteren van onze unieke aanbieding vetlederen werkschoenen met hout- gepende dubbele lederen zolen, 4 |T|95 maten 39-46 IJzersterke lederen >2 veters, per paar Flanellen herer.pyama, van extra zware kwaliteit, in effen en streepdessins, royale pasvorm, band, maten 48 t/m 56 lastieken J90 Linksgeweven dames kousen, merk ..Het Loodje" met perion versterking, modern 4 75 kleurenassortiment Wegens enorm succes bren gen wij weer onze bekende verpleegstersschcrt, pri- kwaliteit, goed model. aan beide kanten te dragen, m. 40 t/m 48 Witte flanel v. hemden en babykleding. beken- 4 10 de kwal.. 70 cm. br. Meisjeshemdje en broek je, pr. kwal. wit inter- CQc lock, m. 0 t/m 5, m. 0 10 cent stijging per maat. Pruimen op sap,gr. pot, inh. 720 gr. p. p. - statie Gesorteerde biscuits, licht en knappend, 29 Helder glazen schaaltje, geschikt voor compote, pudding, enz. 79c enz. stuks voor Tweekleuren ballpoint, met rood en blauw schrijven de stift aan één zijde van de pen. Sierlijke houder met dop en stevige clip. Reservestiften steeds verkrijgbaar Een gezellige pijp, in diverse modellen, C< extra koopje Sterk vloerkleedje, in Perzische en Marokkaanse dessins, 50 x90 cm. *350 met franje 250 grzm een subsidie is toegekend van 300 gulden. Zitdagen Gemeente-Ontvanger. Ons is verzocht nog eens extra mee te delen dat de zitdagen van de gemeente-ontvanger zijn: Dins dag, Woensdag en Donderdag v.m. van 9 tot 12 uur. Loterij. In aansluiting van ons bericht van vorige week over de lotenver- koop van de loten van de Stichting Afbouw St. Lambertuskerk, dat deze verkrijgbaar zijn bij alle mo- mité-leden, geven wij hier nog en kele adressen van kappersbedrijven en sigarenwinkeliers, waar ook lo ten kunnen worden aangevraagd: Kapsalon M. Assman, Grotestraat 92a en 164; C. J. v. d. Hoven, Gro testraat 148; Sigarenwinkelier Wed. Klerkx, Grotestraat 74, A. v. Oers, Stationsstraat 46; L. A. v. Sambeek, Grotestraat 240 en tevens bij de heer F. Peters Sr, Torenstraat 38, die de administratieve verzorging op zich heeft genomen. Nog even tot toelichting: 4800 loten a 25.per lot, 80 prijzen waarvan één ter waarde van 12000 gulden, één ter waarde van 6000 gulden en 78 bromfietsen. Kans is 1 op de 60. Giro no. 602000. Bloedtransfusiedienst Ned. Roode Kruis. Voor de afname van bloedplasma, welke in de komende maand te Dru- nen zal plaats vinden, kan men zich nog steeds opgeven. Vele personen hebben zich reeds opgegeven, doch daar het tekort aan bloed thans zeer groot is, hopen wij, dat, indien U zich nog niet heeft opgegeven, U dit nog voor 1 Maart doet en wel bij P. v. Herpen, Gro testraat 19a Drunen. Indien Uw fol der, welke huis aan huis is bezorgd, is zoek geraakt, schrijft even een briefje met naam, adres, leeftijd en de naam van de huisarts, en U krijgt tezijnertijd bericht wanneer U opgeroepen wordt. Steunt dit mooie werk van naastenliefde, want Uw bloed redt mensenlevens. Spaarvereniging Krasnapolsky. De spaarvereniging Krasnapolsky hield dezer dagen haar jaarlijkse feestavond voor haar leden met hunne dames. Men had voor deze avond de medewerking van de hu morist J. v. d. Grindt uit Waalwijk. De stemming was er al spoedig in en een goed verzorgd en uitgebreid diner zorgde er voor dat deze er in bleef. De feestavond werd' gehou den in hotel Vissers. Het volgend jaar hoopt deze vereniging haar 65- jarig bestaan te vieren. JAARVERGADERING R.K.J.B. AFDELING DRUNEN. Activiteiten op alle gebied in 1953. Joh. v. Rooij gekozen tot voorzitter. De RKJB afd. Drunen hield Vrijdag avond in de zaal van café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. Aanwe zig waren de Geestelijk adviseur Kap. V ogels en de heer v. d. Bosch, afgevaar digde van de NCB. De technisch advi seur de heer Kamp was wegens ziekte verhinderd. De voorzitter riep allen een hartelijk welkom toe en gaf hierna het woord aan de secretaris voor het voorlezen der no tulen, welke onveranderd werden goed gekeurd, en het uitbrengen van het ver slag over 1953, waaruit bleek dat de af deling Drunen ook in 1953 weer op alle gebied zeer actief was. Het ledental steeg in 1953 tot 88 leden. Er waren 6 leden- en 8 bestuursver gaderingen. Er werd in het afgelopen jaar een vormingscursus gegeven en een sociale cursus, terwijl tevens een aan vang werd gemaakt met de twee-jarige tuinbouwcursus. Er werden drie ontwik kelingsavonden gehouden, waarop o.a. werd gesproken door Pater Christosti- mus over „Ontkerstening op het platte land", door Leo Bakker, over zijn reis naar Amerika en door Broeder Alquines, over de Fok- en Contrólevereniging. Er werden ook verschillende wedstrij den gehouden, zoals o.a. een landbouw gewassen wedstrijd (met bieten), een tuinbouwgewassenwedstrijd (met peu len), een Veebeoordelingswedstrijd, een Rundveebeoordelingswedstrijd en een Stalwedstrijd. Bij de rundveebeoordelings wedstrijd werd J. v. d. Hoven in Kring- verband no. 2 en in interkringverband no. 14. In interkringverband en in kring- verband werd ook meegedaan aan de bedrijfswedstrijd. In interkringverband werd N. van Noort no. 8 (grasland) en in kringverband A. v. d. Brandt no, 2 (grasland); in kringverband werd A. Klerkx no. 3 (bieten). De toneelclub gaf in samenwerking met de Boerinnen tweemaal een uitvoe ring. Op de toneelwedstrijd te Berlicum werd men no. 1. Op de declamatiewed strijd in kringverband werd A. Robben no. 1 en A Klerkx no. 3; in interkring verband werd A. Robben no. 1 en A. Klerkx no. 8. Bij spreken in het openbaar was het de voorzitter, Jos van den 'Hoven, die de eerste prijs wist te bemachtigen. Ook op sportgebied stond Drunen zijn mannetje. Op de sportdag wist men zich steeds bij de eersten te klassificeren, twee leden nl. Flor Pelders en Leo Klerkx be haalden het sportinsigne C. L. van Dijk was in twee boslopen no. 1. Daar waar hulp geboden moest wor den stond de RKJB klaar. Op een drie tal bedrijven, waar wegens ziekte de eigenaar het werk niet klaar kon, werd hulp geboden. Tijdens de watersnood was de RKJB drie dagen en drie nachten in touw om zand mee aan te voeren. Een actie Oost-priesterhulp door de RKJB uitgevoerd bracht pl.m. r 550 op. Deelgenomen werd aan het Maria- congres in Den Bosch en het Europees congres in Den Haag. Tot zover het jaarverslag, dat een weerspiegeling is van een zeer actieve Jonge Boerenstand in Drunen, die zijn tijd verstaat. Hierna was aan de orde: bestuursver kiezing. De periodiek aftredende be stuursleden B. van Loon en P. van Delft werden met algemene stemmen herko zen. Aftredend waren ook de voorzitter J. van den Hoven en de bestuursleden L. v. Noort en A. Robben, die wegens het verlaten der vereniging niet meer herkiesbaar waren. Hiervoor werden ge kozen Joh. van Rooij, H. van Spijk Azn. en H. van Weert. Later werd in een be stuursvergadering Joh. van Rooij geko zen tot voorzitter en P. van Delft tot vice-voorzitter; A. Klerkx blijft de func tie vervullen van secretaris-penningm. Tot afgevaardigde naar de NCB werd benoemd B. van Loon. Naar aanleiding van deze bestuursmutaties voerden ver schillende leden het woord. De scheiden de voorzitter Jos van den Hoven wierp een terugblik op de afgelopen jaren, waarbij hij tot zijn genoegen mocht con stateren, dat de afdeling op alle gebied was gegroeid. Het verheugde hem tij dens deze bloeiperiode leiding te heb ben mogen geven aan de RKJB, maar hij dankte de leden en bestuursleden voor hun hulp en steun. Het is tenslotte niet het bestuur, niet de voorzitter, maar de leden zelf die een goede en actieve vereniging maken. Spr. spoorde de leden aan de nieuwe bestuursleden hetzelfde vertrouwen en dezelfde steun te geven als zij steeds hadden mogen ontvangen. Namens het bestuur sprak P. v. Delft de scheidende leden toe, waarbij hij hun dankte voor de prettige samenwerking. Namens de leden sprak H. van Delft, die een zeer toepasselijke voordracht, hield op rijm, waarin hij de dank ver tolkte van alle leden en waarbij de vro lijke noot niet ontbrak en die dan ook veel bijval oogstte. Ook de nieuw gekozen bestuursleden dankten voor het in hen gestelde ver trouwen, waarna de geestelijk adviseur tenslotte ook nog een algemeen opwek kend woord sprak. Hierna ging men over tot het uitdelen der prijzen voor de gehouden landbouw- en tuinbouwgewassenwedstrijden. Landbouw no. 1 L. van Delft Czn; no. 2 Andries Vissers, no. 3 Jos van den Hoven. Tuinbouw no. 1 Ad Vissers, 2 W van Delft, 3 Joh. van Rooij. Besloten werd om dit jaar weer een landbouwgewassenwedstrijd te organise ren, nl. een met grasland en een met hakvrucht, met een kostenberekening. Ook zal een tuinbouwgewassenwed strijd worden georganiseerd en wel met aardbeien. Een proefveld met Peco-zo- mertarwe zal verzorgd worden door Leo van Noort. De gratis reis naar Lourdes werd ook nog verloot en de gelukkige winnaar was Harrie Verdijk. Na de rondvraag sloot men de verga dering op gebruikelijke wijze. DRIE IS TEVEEL. Auteurs Joh. Blaaser Jr. en Sr. Toneelgroep Drunens Toneel, Regie Jo van Erp. Drunens Toneel gaf Zaterdag en Zon dag voor haar donateurs en verdere be langstellenden een toneelavond. De zaal v/as beide avonden totaal uitverkocht en verschillenden moesten teleurgesteld om keren. Opgevoerd werd een blijspel: Drie is teveel van Joh. Blaaser. Mr. van 's-Gravensande en diens vrouw verwachten bezoek van de Ame rikaanse millionair Oldenbach, wiens zoon Fred reeds geruime tijd correspon dentie voert met hun dochter Enny. Bei den kennen elkaar nog van hun school tijd en Enny heeft aan het uiterlijk van Fred geen al te beste herinneringen. En ny is dan ook helemaal niet op dit be zoek gesteld en zij verzint allerlei plan nen om het bezoek van de Oldenhaus in de war te sturen, waarvan het voor naamste wel is dat Emiel de huisknecht, schijnbaar van de trap moet vallen, wat tot gevolg heeft dat de stoker Driekus, later Drie genoemd, als huisknecht gaat fungeren. Diens onbeholpenheid in dit vak doet echter tal van dolle situaties ontstaan. Fred is echter niet zoals Enny hem heeft voorgesteld, maar hij is een vlotte Amerikaanse millionairszoon, waarop zij bij de eerste kennismaking geheel verliefd wordt. Maar doordat zij het gehele bezoek in de war heeft gestuurd, moet er nog heel wat gebeuren en valt het heus niet mee om Fred daar te krijgen waar zij hem hebben wil. Werkelijk een dolkomisch spel, een lachschlager bij uitstek, waarbij men kan gieren. Maar geen spel van fijne gees tige humor, waarbij men zich genoege- lijk kan amuseren. Het spel werd goed opgevoerd en wanneer wij de lachsalvo's die de gehele avond door de zaal klonken als graad meter voor het succes mogen nemen, dan mogen we zeggen dat dit zeer groot was. De verschillende rollen werden goed gespeeld en de enkele foutjes en te kortkomingen willen wij graag door de vingers zien, daar wij ons kostelijk heb ben geamuseerd. Zonder anderen tekort te doen, mogen wij zeggen dat Oma (Lien van Wezel) prima spel weggaf èn dat Driekus (J. Doreman) ons menige schaterlach heeft ontlokt. Decor en grime waren goed verzorgd en het publiek gaf tot slot dan ook gul een hartelijk ap plaus. H. K. W. In café M. van Huiten hield de bond van H.K.W. afd. Drunen-Elshout haar algemene jaarvergadering, die tevetis feestvergadering was ter gelegenheid van haar eerste lustrum. De voorzitter de heer Adr. van de -Wiel opende met de Chr. groet, heette de aanwezigen en meer speciaal de Geestelijk Adviseur Kap. Vogels en de spreker van de avond de heer C. J. Loomans, districtsbestuurder, uit Eindhoven, hartelijk welkom. De gewone agendapunten werden vlot afgewerkt. Daarna hield de heer Loo mans een interessante uiteenzetting over de Noodzakelijkheid van de organisaties, vooral gezien in verband met de PBO. De geestelijk adviseur sprak een op wekkend woord en wees de leden op de plicht bewuste leden van de organisatie te zijn en tevens degelijke katholieken. Onder 't genot van een sigaar en en kele consumpties, bleef men nog geruime tijd bijeen. Het was «en zeer geslaagde vergadering; 80 pet. der leden was aan wezig. TAFELTENNIS. In het kader der competitie der KNT TB speelde De Smashers I tegen De Ruijterslag I uit Berlicum. Uitslag als volgt: A Willems-H Smulders 10; P BrokH v d Mosselaar 10; H Wil lemsH v d Heijden 0—1; P Brok—H Smuldes 10; A Willems-H v d Heij den 01; H WillemsH v d Mosselaar. 10; P BrokH v d Heijden 10; H WillemsH Smulders 10 A Willems H v d Mosselaar 1-0. Dubbel: A Wil lemsP Brok contra H SmuldersH v d Heijden 01; uitslag 73. Het tweede team van de Smashers won reglementair met 100 van KAJ 4 uit Vught, daar KAJ niet is opgekomen. TUINBOUWVERENIGING. Dinsdag 23 Febr. houdt de Tuinbouw- vereniging Drunen-Elshout om half acht een belangrijke bestuursvergadering. STATIEDAG. De Kerkelijke fanfare hield haar jaar lijkse statiedag. Begunstigd door een be hoorlijk weer, werd eerst een muzikale wandeling gehouden door alle straten der parochie, waarbij de verschillende café's even werden aangedaan om de moed er in te houden. De avond werd gezellig doorgebracht in café G. van Ooyen-v. Hoorn. De Z.E. heer Pastoor en de Weleerw. heer Kapelaan, alsmede de ereleden der fanfare waren aanwezig. K. A. J. In de eerste jaarvergadering der KAJ werd het definitief bestuur als volgt ge kozen: G. van Wijk voorz., J. Biekens Jz. secretaris-penningm., J. de Haan vice- voorzitter, J. van Iersel 2e secretaris en J. Biekens Pz. lid. Daarna had de verloting van de Lour- des-reis plaats, waarvoor ieder lid f 5 had opgebracht. Winnaar werd G. van Wijk. Mocht die door onvoorziene om standigheden de reis niet kunnen mee maken, dan zal A. van Sluisveld Mz. zijn plaats innemen. De Kringleider de heer F. v. d. Heij den uit Vlijmen sprak enkele opwekken de woorden, welke nog werden onder streept door de adviseur de Weleerw. heer Kap. A. van Leeuwen. BLINDENZORG. In de goed verwarmde zaal van het parochiehuis werden ten bate van de R.K. Blindenzorg de films vertoond: Le vensvreugd, en Het worde licht. De Z.E. Pater Andreas, de bekende blinde pater, hield een korte inleiding, waarbij hij dank bracht aan de talrijke aanwezigen voor hun steun en aan de zelatricen die zich met de kaartenver- koop hadden belast. BENOEMD. De heer J. Heringa, onderwijzer aan de Chr. School alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Waalwijk (v.m. Besoijen). CHR. BOUWARBEIDERS. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond kwam j.l. Vrijdag avond in het gebouw van de Chr. Volks bond alhier in 25e jaarvergadering bij een, onder leiding van haar voorzitter de heer H. Bogers. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de in het afgelopen jaar aan de afdeling door de dood ontvallen leden, nl. wijlen de heren de Rooij, v. d. Mast en Bax. Verder wekte hij de leden op tot trouw aan de organisatie, die dezer da gen haar zilveren jubileum mag vieren. De secretaris de heer L. A. de Jong bracht hierna een goed verzorgd jaar verslag uit, waarin hij vele aangelegen heden de afdeling rakende de revue liet passeren; het ledental steeg tot 74. De aftredende bestuursleden de heren H. Bogers, J. C. Maijers en J. Pruijssers werden herkozen. De hoofdbestuurder van de bond de heer 'H. Koetsveld, sprak vervolgens over de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, zoals die in het bouwbedrijf in werking zal treden. Op deze rede volgde een leerzame gedachten wisseling. FILMVERTONING. In verband met de herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond zal a.s. Zaterdagmiddag 27 Febr. om 2 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond, aan de kinderen der leden een feest worden aan geboden, waarbij een filmvertoning zal plaats vinden en de kleinen verder ver schillende tractaties zullen worden aan geboden. „VUUR OP AARDE". Donderdag 4, Zaterdag 6 en Maandag 8 Maart a.s., des avonds half acht, zal in de zaal van de Chr. Volksbond al hier, onder auspiciën van de Chr. Be sturenbond 'Sprang-Capelle, door de Di lettantenvereniging „Gezelligheid" alhier een opvoering worden gegeven van het C.N.V.-propagandaspel in drie bedrij ven: „Vuur op Aarde" door Anne Hol- trop. Het stuk „Vuur op Aarde", voert de toeschouwer eerst binnen in de huiska mer van de familie v. d. Brink. Naast de ouders ontmoet men daar de dochtel Wil en haar toekomstige verloofde Henk Schuil. Beiden werken op de Stoelenfa- briek van mijnheer Flintermans. In dit bedrijf ontstaan moeilijkheden, die de di recteur tracht op te lossen door scherper in te kopen en de arbeidsproductiviteit te verhogen. Het is dit laatste dat bij de arbeiders op weerstand stuit. De zaken man Flintermans tracht nu Henk op zijn kant te trekken en zo de arbeiders de wind uit de zeilen te nemen. Henk komt hierdoor voor de moeilijke keus te staan om een beslissing te nemen, die hem persoonlijk voordeel brengt, doch het be lang van allen die er bij betrokken zijn op de tweede plaats schuift. Hoe dit alles zich tenslotte ontwik keld, is de boodschap van dit stuk, dat een wegwijzer wil zijn naar een recht vaardige oplossing van een arbeiders- èn ondernemersprobleem van deze tijd. De leden van de Chr, Vakbeweging en hun huisgenoten wacht hier een mooie avond; de leden en belangstellenden uit Capelle worden in de gelegenheid ge steld per gratis-autobus de Zaterdag-, avond-opvoering bij te wonen, waartoe men zich bij de afdelingsbesturen kan aanmelden. Wij vestigen met nadruk de aan dacht onzer lezers op de belangrijke mededeling van de dienst Bescher ming Burgerlijke Bevolking (BBB) voorkomende in dit nummer (zie pagina 4). Barakken. De finale van het barakconcours werd Zaterdag en Zondag gehouden in café C. v. Iersel. De prijzen voor het hoogst aantal punten werden gewonnen door de heren H. Langermans en C. v. Ier sel met resp. 201 en 197 punten. De dagprijzen voor het laagst aantal qunten gingen naar de heren M. v. Dongen en W. Schouten. Zij be haalden resp. 63 en 74 punten zon der poudel. De algemene stand luidt thans als volgt: Voor het hoogst aantal pun ten werd de le prijs gewonnen door de heer H. Langermans met 102 p.; de 2e prijs door de heer L. v. Iersel met 199 pnt. en de~3e prijs door de heer C. v. Iersel met 197 pnt. Voor het laagst aantal punten werd de le prijs behaald door de heer M, v. Dongen met 63 pnt.; de 2e prijs door de heer G. Akkermans met 64 pnt. en de 3e prijs door de heer H. van den Wassenberg met 68 punten. Toneeluitvoering. Zaterdag en Zondag j.l. bracht de toneelvereniging „Oefening Baart Kunst" haar tweede winteruitvoe- ring met het toneelspel „Zo waar lijk helpe mij", een spel in 3 be drijven door Tom Dekker. De lei ding was weer in handen van de bekwame regisseur P. Verharen. Wij zijn van O.K.K. zo zoetjes aan gewend dat zij iets goeds bren gen Zij hebben ons ook deze keer niet teleurgesteld. Er zijn natuurlijk altijd op- of aanmerkingen te ma ken, maar het geheel was goed. Vooral de hoofdrollen werden goed vertolkt. In de bijrollen zaten wel zwakke plekken. De regisseur heeft eer van zijn werk. Het gaat met deze vereniging steeds crescendo. B. B. In het kader van de organisatie Bescherming Bevolking werd de heer J. G. P. Rombouts benoemd tot hoofd van de Zelfbescherming. Kloosterjubileum. Onze vroegere dorpsgenote de Eerw, Zuster Viviana (in de wereld Mej, Cornelia de Zeeuw) hoopt op Woensdag 27 Februari a.s. in het Moederhuis van de Zusters van Liefde te Tilburg haar 65-jarig kloosterfeest te vieren. Zuster Viviane is ruim 37 jaar onafgebroken werkzaam geweest in de Missie te Padang. Kermis 1954. Door B. en W. van deze gemeen te zijn de volgende staanplaatsen gegund voor de kermis 1954: Swing-Mill Tête a Que; Bumper- spel; Hoofd van Jut; Lijntreksport; Schiettent; Nougat-Suikerkraam; Gebakkraam; Speelgoedkraam; Vis- tent; IJstent; Frituur; Fruittent. Zuster Xaverini Gijsman 50 jaar irt de Missie. Op 24 Februari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat Zuster .Xaverini Gijsman, afkomstig uit Waspik, naar de Missie in India vertrok. Deze Zuster van de Congregatie J.M.J. is in die tijd eenmaal met verlof in Nederland geweest. Mobiele reddingsploeg. Het Kringcommando heeft het voornemen in de organisatie van de Bescherming Bevolking in Waspik een reddingsploeg- te formeren. Deze zal bestaan uit een ploegleider, een redder-chauffeur, een redder- EHBO-er en 7 redders. Voor ver voer van de uitrusting van het per soneel zal een vrachtwagen beschik baar worden gesteld. De reddingsploeg krijgt een op leiding van in totaal 26 lessen en behoort evenals de brandweer tot de oproepnoodwachters, d.w.z. dat zij ook opgeroepen kunnen worden om in andere gemeenten van de Kring hulp te verlenen. Zij die Voor deze reddingsploeg belangstelling hebben, kunnen na dere inlichtingen bekomen bij het hoofd van de Zelfbescherming, de heer J. G. P. Rombouts. „DE NACHTEGAALTJES. Het kinderdoor „de Nachtegaaltjes", onderafdeling van de Chr. Gem. Zang vereniging O.K.K., geeft op Zaterdag 27 Februari a.s. haar eerste zelfstandige uitvoering en brent voor het gvoetlicht de bekende Kinderoperette „Repelsteel tje van Joh. Veth, in Hotel van Iersel. Kosten noch moeite zijn gespaard om een alleszins verantwoorde uitvoering te geven. Zo komen o.a. prachtige costu mes voor hofdames, pages, koningin, ka bouters e.a. van de 'bekende toneelver- huurinrichting de fa. W. Dames uit Haarlem. Het geheel werd ingestudeerd door de bekende musiciënne Antoinette Blom. Dit waarborgt een uitvoering van Foog gehalte. Mevr. A. Boezer-Ruijten- berg, in onze plaats geen onbekende, zal voor de begeleiding zorg dragen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het kin derkoor de Nachtegaaltjes zal veel -be langstelling trekken. „OVER MUZIEK" noemde Hen drik Andriessen, componist en paedngoog, zijn verzameling losse schetsen over alle mogelijke on derwerpen de muziek betreffende idle een herdruk beleefden in de Prisma-reeks. Op een prettige ma nier leidt hij componisten, wer ken, stijlsoorten enz. bij ons in; en zijn enthousiaste voorkeur voor de Franse muziek maakt deze verza meling niet te minder aantrekke- lijn, integendeel. Er verschenen In de Prisma- reeks ook enkele werken waarin vooral het avontuur beschreven wordt. We noemen dan op de eer ste plaats Stevenson's bekende „SCHATEILAND", een spannend avonturenverhaal van bat goede soort; „TWAALF STOELEN" van het schrijverspaar Ilf en Petrow. Twaalf stoelen zjjn het voorwerp van de ijverige nasporingen van een aantal mensen die een grote schat in een van de twaalf hopen ie vinden. De oplossing is origi neel en verrassend. Een bijzonder boek is ook LORI) PETER SCHOUWT HET LIJK" van Dorothy Sayers; een aantal uitermate boeiende detective-sto ry's, die veel navolging hebben gevonden, maar slechts zelden zijn overtroffen. In „DOOR HET OOG VAN DE NAALD" worden een aantal ont- snappingsverhalen verteld; we le zen van de ontsnapping van Huig de Groot, maar ook horen we mi litairen vertellen van hun ontsnap pingen uit gevangenenkampen tij dens de laatste oorlog; zo ontstaat een mooie afwisseling in deze ver halen. Al deze boeken verschenen in de Prisma-reeks van Uitgeverij „Het Spectrum". AUTOMATISCHE BEREIKBAAR HEID DISTRICT GOES. Met ingang van 25 Februari 1954 te 08.00 uur, is voor de abonné's van de geautomatiseerde netten van het district 's-Hertogenbosch de mo gelijkheid geopend om gesprekken met de automatisch bereikbare net ten in het district Goes langs auto matische weg tot stand te brengen. WIJ ZIJN GESPECIALISEERD IN» GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 8