Waal wij kse en Langstraatse Courant DRUAEN NIEUWKUUK VLIJMEN HAARSTEEG HEUSOEN ELSHOUT W. TIMMERMANS ZONEN SPRANG Waarom lijden?! KRUIS" Assurantiën op elk gebied. „DE ECHO" ook UW blad VRAGEN EN MENINGEN W A A L W IJ K MAANDAG 1 MAART 1954 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HET ZUIDEN 77e JAARGANG No. 18 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" FANCY-FAIR. Het fancy-fair ten bate van bet instru mentenfonds der 'Kon. Erk. Harmonie De Volharding heeft zich Zaterdag en Zon dag in een overweldigende belangstelling mogen verheugen. Hedenavond zal dit fancy-fair gesloten worden met een da verend Carnavalsbal in de zaal van Th. Elshout. UITSLAG GROSLIJSTSTEMMING. De uitslag van de Zondag gehouden gioslijststemming der K.V.P. afd. Drunen is als volgt: A. Kamp 412; J. L. P. M. Teijssen 195: M. A. Wagenberg 180; A. D. C. Snels 395; J. W. van Heesbeen 180; totaal 471 stembiljetten, waarvan 17 ongeldig. Boerenbond „Nieuwkuijk" vierde gouden bestaansfeest. Donderdag 25 Februari was het feest in Nieuwkuijk; de leden van de Boerenbond zullen niet gemak- klijk dit fest vergeten, hetwelk zij hebben gevierd bij het gouden ju bileum van hun vereniging. Stijlvol, gepast en spontaan is het feest gevierd. Het officiële gedeelte was een erkenning van de grote verdienste die de Bond gedurende deze tijd voor de Nieuwkuijkse boe ren gehad heeft en nog, en een prachtig terugdenken aan de pio niers die de daad van oprichting 50 jaar geleden durfden stellen. Daarnaast, heerste er de vreugde van 't gezellig en spontaan boeren feest. Feestvergadering. Volgens gebruik begon de feest dag met een plechtige H. Mis van dankzegging, opgedragen door de Adviseur, de Zeereerw. Heer Pas toor Beckx. De meeste leden waren hierbij aanwezig. In zijn predicatie schetste de Adviseur het belang van de vereniging en feliciteerde hij bestuur en leden met het gouden jubileum. Na de H. Mis was er in het paro chiehuis een bescheiden kofietafel voor de leden en hun dames, waar aan o.m. aanzaten de Zeereerw. Ad viseur, Kapelaan Spekenbrink, de heer Kamp uit Drunen en het vol tallige bestuur. Zij werden allen hartelijk welkom geheten door de voorzitter, de heer Jac. Mostermans, die speciaal de leden verwelkomde en hen bedankte voor het vertrou wen dat zij steeds in het bestuur hadden gesteld en dat 't het bestuur mogelijk maakte de algemene be langen zo goed mogelijk te behar tigen. Hij hoopte dat het een waar dig feest zou zijn, dat het begin zal vormen voor een nog grotere bloei van de N.C.B. van Nieuwkuijk. Verder werd nog het woord ge- voërd door KaDelaan Spekenbrink en de heer Kamp. 's Avonds werd het feest voort gezet met een bijeenkomst in de zaal van de kloosterschool der Pa ters van Mariënkroon. Aanwezig waren hier o.m. de voltallige bestu ren der plaatselijke afdelingen van de N C.B., R.K.J.B., R.K.B.B. met al hun leden. Kanelaan Spekenbrink, de Zeereerw. Heer Rector Bekkers, adviseur van de N.C.B.de Weleer waarde Heer Zeegers, voorzitter van de N.C.B., de voorzitter Van de Kring 's-Bosch Kluitmans, de heer Kamp, technisch adviseur der af deling, het Gemeentebestuur van Vlijmen en de Hoogeerw. Pater Prior van Mariënkroon. Nadat de voorzitter, de heer .Jac. Mostermans, de vergadering had ge opend met de gebruikelijke groet en een hartelijk welkom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de algemeen geestelijk Adviseur van de N.C.B., de Zeereerw Heer Rec tor Bekkers, Kanelaan SDekenbrink en niet in het minst aan Pater Prior van Mariënkroon, die voor alle gast vrijheid had gezorgd, gaf hij een interessant en keurig overzicht van de geschiedenis der afdeling, waar in de vooruitgang en bloei van plaats en eemeenschan op treffende wijze werden geschetst. Verder herdacht hij bij de te rugblik de oprichters en pioniers, waarvan er niet één meer in leven is. Hij bracht hulde aan hen voor het grondvesten der afdeling, voor de persoonlijke offers en de bewon derenswaardige uithoudingsvermo gens waarmee zij gedurende tal van jaren met grote bekwaamheid de vereniging hebben gediend. Vervolgens was het woord aan de geestelijk Adviseur van de N.C.B., Rector Bekkers. In een prachtige en geestige rede sprak hij over de pro blemen van de boerenstand, die zo hemelsbreed verschillen met die van heden. De strijd die de organisatie vroeger moest voren op verschillen de fronten, behoort, na alles wat er bereikt is, grotendeels tot het ver leden. Thans staan we voor 't ont zaglijke probleem van het jongere boerenvraagstuk. Menselijkerwijs is dit niet tot oplossing te brengen. Rotsvast geloof en Godsvertrouwen kunnen ons redden. Spreker gaf de mogelijke oplossing aan en ging uit voerig in op de factor immigratie. Met een hartelijke gelukwens be sloot hij zijn geestig betoog, dat stormachtig applaus oogstte. De voorzitter van de N.C.B., Jos Zeegers, hield 'n betoog, waarin hij o.m. sprak over het komende be drijfschap van de landbouw. Hij toonde het nut en de voordelen van het lidmaatschap der Standsorgani satie. De voorzitter van de Kring Den Bosch hield een hartelijk toespraak je met als uitgangspunt het fiere devies van de N.C.B. „Met kruis en ploeg". Na het uitspreken van een gees tig vers, bood de voorzitster van de R.K. Boerenbond, mejuffrouw Mostermans, een fraaie voorzitters hamer aan, waarna de voorzitter van de R.K.J.B., Jos v. Bokhoven, in een ferme mannelijke rede de ge lukwensen zijner vereniging uit sprak. Waarom nog langer Jp hoofd- of kiespijn. -éÊ zenuw- of rheumatische pijnen Jp verduren, terwijl er Witte pH Kruispoeders zijn. die direct en afdoende helpen Zorg ervoor, dat U ze altijd in huis heeft 1 Ze zijn on schadelijk voor de maag Ook in tablet- en cachet-vorm. I Vraagt Uw Apotheker °f drogist! Namens Prior en Convent sprak een der Paters over de hartelijke verhouding tussen de boeren en de paters, een verhouding die met de jaren is gegroeid en steeds moge blijven bloeien. En hiermee was er een eind ge komen aan het officiële gedeelte van de avond, om plaats te maken voor muziek, zang en toneel. Door de jonge boeren en boerinnen wer den twee stukjes op aardige wijze ten tonele gebracht: „De dierbare overledene" en „Mijnheer Pumps als hulp in de huishouding". Er heerste een zeer prettige stemming en er werd werkelijk eensgezind feest gevierd, waarover nog lang gesproken zal worden. Het dankwoord dat tot slot de voorzitter bracht jegens allen die 't feest verzorgden, was iedereen uit het hart gegrepen, want het is een schoon feest geweest. CARNAVAL. Zondag 28 Febr. werd in Vlijmen de Carnaval ingezet. Om half één stelde de stoet zich als volgt op, bij het nieuwe plein: Raad van Elf, Harmonie Concor dia, beide voetbal-elftallen, de groeps leiders met groepen, kinderen met bal lons enz. Onder de vrolijke tonen van de harmonie „Concordia" werd getrokken naar café B. Oremans, waar de Prins met gevolg werd afgehaald. Om half 2 kwam de Prins aan. De voorzitter van de Raad van Elf, de heer M. Coensen, sprak een welkomstwoord, waarna de Burgemeester van Carnaval de Prins toe sprak. Daarna ging de stoet naar het Raadhuis, waar de voorzitter van Car naval tot de bevolking van Vlijmen sprak en de wens uitsprak weer eens drie dagen echt carnaval te vieren. Hierna verwelkomde de loco-burge meester, omdat burgemeester van Hout wegens ziekte verhinderd was, de prins en overhandigde hij hem de sleutel en hem werd de macht in handen gelegd voor de drie carnavalsdagen. Hierna sprak Zijne Hoogheid de Prins van Car naval een dankwoord voor de grootse ontvangst in Vlijmen. Hierna sprak de oudste inwoner van Vlijmen en Prins en zijn gevolg en de aanwezigen toe en zijn vrouw Grietje had nog een verrassing, die na de hartelijke toespraak op het ge meentehuis aan mevr. van Hout werd overhandigd, een prachtig bloemstuk van alle Carnavals-zotten. Na het drinken van de erewijn trok de stoet naar het sportterrein achter café Hub. Boom, dat door de Vlijmense Boys gratis werd afgestaan. De harmonie zorg de op het terrein even voor een paar pittige nummers, waarna de elftallen verschenen. De Oude Zak wint de toss en de Blauwen trappen met wind mee af. Spoedig zijn de Blauwen door de wind gesteund in de aanval en de linksbinnen Kiske de Krats krijgt een kans, schiet in en doelman Bart de Prins werd gepas seerd: 10 voor Blauw. De withemden probeerden gelijk te maken, maar Drieks- I ke de Stevel was op zijn post en redde j fraai. Weer zijn de Blauwen weg, de 1 Hens krijgt een opgelegde kans en het is 20. Hierna gaan de withemden weg. De vette plaatst goed door naar Jan van de Waterleiding, geeft door aan Jan van Kolf, die naar de vrijstaande Zak schiet en onhoudbaar wordt Driekske ge passeerd, 21. De scheidsrechter de Ou we Loei zorgde voor de nodige attrac ties. De oudste carnavalvierder van Vlij men, P. van Oijen, ontbrak weer niet op het appèl. Om half zeven begon de strijd om de grote prijs van Vlijmen. Elke groep werd in een café gehaald. De leiders werden in een dichte wagen een eind wegge bracht. De leider die in de kortste tijd zijn groep had gevonden, behaalde de eerste prijs. De leider van de groep van Teun van Heivoort was het eerste bij zijn groep en behaalde daardoor de 1ste prijs, de mooie beker; tweede werd de leider van de groep De Kwasten, Bruur- rnijn. 's Avonds werd nog gezellig uitgegaan en Maandag en Dinsdag wordt de Car naval voortgezet met groepswedstrijd. WIELERSUPPORTERSCLUB. De uitslag van het Biljart- en Barak- concours van de Wielersupportersclub H. Kiviets, in café H. Lammers, is als volgt: Prijzen: Biljart 10 van rood 1ste P. Fitters Herpt, 2e Jo Lammers. Barak: lste van Baardwijk, 2e Jan Parijs. Vergadering. In zaal „De Harmonie" hield de Boerinnenbond „St. Bernadette" haar jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. Na de opening, die op de gebrui kelijke wijze geschiedde door de voorzitster Mej. v. Engelen-de Kort, heette zij allen welkom; in het bij zonder richtte zij zich tot de Zeer- eerwaarde Heer Pascalis van Kaat- hoven. Zij noemde 't een voorrecht zulk een snreker in hun midden te hebben, die zich bereid verklaar de een lezing te houden over het in deze tijd wel zeer actuele onder werp „Huwelijk en Opvoeding". Door de secretaresse, Mej. Annie Pulles, werden daarna de notulen van de vorige jaarvergadering voor gelezen; via 'het jaarverslag gaf zij een kort overzicht van de voor naamste gebeurtenissen in het afge lopen jaar. Mej. v. Beurden-v. d. Lee deed als penningmeesteresse voorlezing van het financiëel verslag, waaruit bleek dat er een batig saldo aan wezig was; beide dames ondervon den via een hartelijk applaus de al gemene waardering van de verga dering. De aftredende bestuursleden, Mej. Cato v. Bokhoven en Jana Siegers, werden bij acclamatie herbenoemd. Hierna kwam de Lourdes-reis ter sprake. Na een onderlinge gedach- tenwisseling werd besleten met de eier-actie door te gaan om in Sep tember a s. een lid in staat te stel len een reis naar Lourdes mee te maken. worden een afdeling van de Bond van Oud Indië-strijders op te rich ten. Het doel daarvan is, om vooral het onderlinge contact tussen de soldaten die in Indië het Vaderland hebben gediend, in stand te houden. Om dit te bereiken zal er op Vrij dag 5 Maart a.s. in café v. Oijen een vergadering worden gehouden om tot oprichting te komen. Alle jongens die in India hebben gediend, worden verzocht aanwezig te willen zijn. ONDERSCHEIDING. Aan onze stadgenoot de heer M. Wijn stekers, boekhouder bij de Haan en Oer- lemans N.V alhier, werd wegens zijn 40- jang ambtsjubileum bij bovengenoemde N.V., bij Koninklijk Besluit van 23 Febr. 1954 nr. 34 toegekend de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. Vrijdag j.l. werd door de Edelachtb. heer Burgemeester A. van Delft, de on derscheiding aan de jubilaris overhan digd. ULO-SCHOOL. Op 6 September a.s. zal de ULO- school alhier worden geopend. Aanvan kelijk zal les gegeven worden in de te- kenschool aan de Putterstraat alhier. De lokalen van deze school zullen hiertoe geheel worden gerestaureerd. Ouders die hun kinderen met September naar deze Ulo-school willen zenden, kunnen deze opgeven bij de heren W. Knoop, D. van Loon, J. Roza en G. Schipper, allen wo nende alhier of bij H. Meijer te Wijk en Aalburg. 50 JAAR KOSTER. Vandaag, 1 Maart 1954, herdenkt on ze stadgenoot de heer M. Kuijpers, de dag waarop hij vóór 50 jaar het koster ambt aanvaardde. De heer Kuijpers van geboorte Heus- denaar, werd op 1 Maart 1904 als koster aangesteld te Beek en Donk, in 1905 werd hij onder pastoor Wouters, een broer van pastoor Wouters uit Beek en Donk, koster te Heusden. In 1914 werd de heer Kuijpers onder de wapenen ge roepen vanwege het uitbreken van de oorlog; toen hij in 1916 werd gedemobi liseerd werd hij koster aan de St. Bavo- kerk te Harmeien, in 1920 werd hij aan gesteld tot koster in de St. Clemenspa- rochie te Hilversum, om tenslotte in 1949 weer naar zijn geboorteplaats Heusden terug te keren en als koster bij pastoor Mommers in functie te treden. Bij de vele gelukwensen welke de ju bilaris vandaag ongetwijfeld zal ontvan gen voegen wij gaarne de onze. Zieken-triduum. Door het zieken-triduum-eomité is een huis-aan-huis-cireulaire ver- Na de afwerking van de huishou delijke agenda verkreeg Pascalis van Kaathoven het woord, die, zo als reeds is gemeld, een lezing hield over het onderwerp „Huwelijk en Opvoeding". Voor een aandachtig gehoor gaf spreker een leerzame uiteenzetting van de vele problemen die zowel met 't huwelijk als de opvoeding in verband staan. Hij be gon met de aanwezigen de verheven waardigheid van het huwelijk uit een te zetten, zoals het vroeger door God zelf was ingesteld en later door de Kerk, juist om zijn waardigheid, tot sacrament werd verheven. Het goede christelijke huwelijk noemde hij dan ook het beginpunt van een goed geordende samenleving, zodat met het huwelijk de maatschappij staat of valt. Na ook de vele ex cessen die er voorkomen even te hebben behandeld met alle gevol gen die daaruit voortvloeien, ging hij over het probleem van de opvoe ding nader uiteen te zetten. Hij gaf de leden een aantal richtlijnen aan om de opvoeding der kinderen op de juiste manier te doen plaats heb ben, omdat van een goede opvoeding der jeugd zeer veel afhangt. Met een dankwoord werd daarna de vergadering gesloten. Oud Indië-strijders. In navolging van vele andere plaatsen zal ook alhier getracht spreid waarin aan de parochianen nogmaals een aansporing wordt ge geven een milde bijdrage te schen ken ter bestrijding van de noodza kelijke onkosten. In de gevoelens van dankbaarheid die de zieken, ge- brekkigen en ouden van dagen ver leden jaar geuit hebben na 't eerst zo geslaagde triduum, heeft het co mité een aansporing gevonden om ook dit jaar weer met inschakeling van vele krachten alles in 't werk te stellen om het a.s. triduum, dat gegeven wordt op 11, 12 en 13 Mei a.s. te doen slagen. Zondag, Maan dag en Dinsdag a.s. zullen enkele dames de enveloppen met de daar in gedeponeerde bijdragen van de parochianen, ophalen. Fok- en Controle-vereniging. In café G. v. Ooijen hield de Fok- en Controle-vereniging „De Voor uitgang" haar jaarvergadering, on der leiding van de heer P. C. van Huiten. De plaatsvervangende se cretaris, de heer M. v. Herpt Fzn, las de notulen voor, die onder dank werden goedgekeurd. De kas gaf een batig saldo aan. Het aftredende bestuurslid, de heer G. Pulles, werd herkozen. Meegedeeld werd dat door de K. I.-vereniging „De Lang straat" te Sprang-Capelle een nieu we stierenstal zal worden gebouwd. Inmiddels was ook een nieuwe stier aangekocht, n.l. „Dokter Lugt in 't Veld", afstammeling van „Roosje Athleet" uit Friesland. Aangespoord werd om zoveel mogelijk deel te nemen aan de Nationale Tentoon stelling te 's-Bosch en aan de Bonds- fokdag te Breda. Tafeltennis. Het eerste team van de tafelten- nisciub „De Smashers" speelde een eompetiue-weastrijd tegen K.A.T. 3 uit ivaatsheuvel. P. BrokF. Beerens 10 A. WiliemsH. Nieuwdorp 01 H. Wiliems—W. v. Best 0—1 P. BrokH. Nieuwdorp 01 H. WiliemsF. Beer ens 10 A. WiliemsW. v. Best 10 H. WiliemsH. Nieuwdorp 01 P. BrokW. v. Best 10 A. WiliemsF. Beer ens 10 Dubbelspel P. Brok-A. Wiliems con tra F. Beerens-H. Nieuwdorp 10. Totaal 64 Tegen het tweede, team van Vic toria '51 uit Haarsteeg wisten „De Smashers" eveneens te winnen. A. WiliemsJ. v. Heijst 10 P. BrokW. v. Heijst 10 H. WiliemsA. v. d. Brandt 10 A. WiliemsW. v. Heijst 10 H. WiliemsJ. v. Heijst 10 P. BrokA. v. d. Brandt 10 H. WiliemsW. v. Heijst 10 A. WiliemsA. v. d. Brandt 10 P. BrokJ. v. Heijst 01 Dubbelspel A. WiliemsP. Brok contra J. v. HeijstW. v. Heijst 01 Totaal 82 Door de overwinning op „Victoria '51II" zijn de „Smashers" ongesla gen kampioen geworden. Met nog twee wedstrijden voor de boeg kun nen zij met een voorsprong van res- j pectievelijk 6 en 9 punten op de nummers 2 en 3 van de ranglijst niet meer ingelopen worden. Een mooi succes. FANFARE NAAR CONCOURS. In opdracht van het bestuur is door de directeur der Fanfare, de heer P. van Iersel uit Waalwijk, ingeschreven op het muziekconcours te Montfoort. COLLECTE HET HOOGELAND. Deze week wordt in onze gemeente de jaarlijkse collecte voor de Vereniging Het Hoogeland, ten bate van haar inrichtin gen voor opvoedings- en reclasserings- werk, gehouden. Wij bevelen deze col lecte gaarne in de milddadigheid der in gezetenen aan. BIDSTOND. Woensdag a.s. des avonds half 8, zal in de Geref. Kerk alhier bidstond voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. v. d. Loo van Dordrecht. KOSTELOZE INENTING. A.s. Woensdag des namiddags van kwart over drie tot vier zal, bestaat in het gebouw van de Chr. Volksbond al hier gelegenheid tot kosteloze inenting en herinentirig tegen pokken. VUUR OP AARDE. Zoals wij reeds mededeelden zal a.s. Donderdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de eerste opvoering plaats hebben van het C.N.V.-propagan- da-spel „Vuur op Aarde" door Anne Holtrop, door de Dilettantenvereniging „Gezelligheid". Voor deze uitvoeringen bestaat zeer veel belangstelling; de voor verkoop van kaarten verloopt vlot, ter wijl verschillende Besturenbonden tot in de verre omtrek reeds toegangsbewijzen hebben aangevraagd, om de opvoering te kunnen bijwonen. Het ziet er naar uit, dat de drie avonden, 4, 6 en 8 Maart, de zaal geheel bezet zal zijn. „Gezelligheid" is bereid het stuk ook op andere plaatsen op te voeren voor de Chr. Vakbeweging, waartoe o.m. reeds een verzoek werd ontvangen uit Gorin- chem. WONINGSTICHTING. De Woningstichting Sprang-Capelle houdt Woensdag 3 Maart a.s. 's avonds half 8, ten gemeentehuize een vergade ring, waarin o.m. aan de orde komen de vaststelling van de begroting 1953'54 en bespreking huurverhoging en onder houdswerken. PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria" voor Sprang-Capelle geeft Za terdag 13 Maart a.s. haar jaarlijkse zaal demonstratie in het gebouw van de Chr. Volksbond voor haar donateurs en be langstellenden. FEESTELIJKE HERDENKING 25-JARIG BESTAAN AFD. SPRANG NED. CHRISTELIJKE BOUW ARBEIDERSBOND J.l. Zaterdag herdacht bovengenoemde afdeling in de zaal van de Chr. Volks bond het feit dat de afdeling voor 25 jaar werd opgericht. De zaal die stemmig was Mijnheer de Redacteur, Ongetwijfeld zult U het Bestuur van het irrotestants ziekenhuis te 's-nerto- genbosch wel het genoegen willen acen een plaatsje in te ruimen in Uw blad. Immers, het Bestuur wil zo gaarne op zo ruim mogelijke wijze uiting geven van zijn grote blijdschap voor wat bprang- Gapeüe e.o. voor het Protestantse zne- kennuis op zo spontane wijze heelt ge daan. Het was Woensdag 17 Februari j.l. voor het Bestuur een blijde dag. Ue da mes Mevrouw Schoondermark-Uckers en Mevrouw v. d. Hoeven-Rijken overhan digden in tegenwoordigheid van de Di recteur-Geneesheer Dr Röntgen, de Ad junct-Directrice en de Secretaris van het Bestuur de heer de Groof een bedrag van f2476,25, zijnde de afdracht van een gehouden huis aan huis collecte in Sprang-Capelle e.o. ten bate van het Ziekenhuis. Een prijzenswaardige daad, welke ge tuigt van warme liefde voor het Zieken huis. Deze dames hebben met behulp van een grote schare van helpsters, te veel om ze allen bij name te noemen, dit bedrag uit de Gemeente Sprang-Capelle bijeen gebracht. De dames hebben verteld van de gro te offervaardigheid die Sprang-Capelle e.o. voor dit doel getoond heeft. Nergens klopten zij tevergeefs aan de deur. Dat mooie dorp met zijn nijvere bevolking heeft hiermede getoond, dat zijn inwo ners het Protestants Ziekenhuis een warm hart toedraagt. Hoe kunnen wij beter onze grote dank betuigen dan U allen de verzekering te geven, dat wij alles in het werk zullen stellen, indien U de hulp van het Zie kenhuis onverhoopt mocht nodig heb ben, Uw verblijf bij ons zo aangenaam mogelijk te doen zijn. Het Protestans Ziekenhuis, J. R. van Offeren, Penningmeester. versierd, o.m. met verschillende bloem stukken, aangeboden door zusterafdelin- gen en plaatselijke verenigingen, was ge heel bezet door leden met hun damés, afgevaardigden van de bond, zusteraf- delingen uit de omtrek, enz. De heer J. Pruijssers, die deze avond correct leidde, opende de feestelijke bij eenkomst en heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom en spoorde met een kort opwekkend woord de leden aan steeds trouw te blijven' aan de N.C.B. De secretaris de heer A. L. de Jong bracht vervolgens een verslag uit, waar in hij een overzicht gaf van de voor naamste gebeurtenissen uit de afgelopen kwarteeuw en waarin hij vooral naar voren bracht de grote verbeteringen voor de bouwarbeiders welke gedurende deze periode tot stand kwamen. Hij wekte in 't bijzonder de jeugdige leden op tot ac tiviteit voor de Chr. Vakbeweging. De bondsvoorzitter, de heer Eibergen, hield een gloedvolle rede, die met aan dacht werd gevolgd, waarin hij de afde ling feliciteerde met het zilveren jubileum en aanmaande tot waakzaamheid in de toekomst, want het zou nog wel eens no dig kunnen zijn, aldus spr., dat men net zo hard zou moeten strijden om te be houden, als het vroeger nodig was om te verkrijgen wat men thans bereikt heeft. Men moet vooral niet denken dat men er al is. Hij wees met cijfers aan dat het verschil in beloning der bouwarbeiders tussen stad en platteland, dat vroeger meer dan 100 pet. bedroeg, nu maar on geveer 13 pet. bedraagt. Vervolgens huldigde de bondsvoorzit ter een vijftal leden, die 25 jaar lid der Chr. Vakbeweging waren. Op zijn eigen prettige en vlotte wijze feliciteerde de heer Eibergen deze leden, n.l. de heren H. Bogers, Am. van Zeist, D. van Zeist, W. Braspenning en L. de Rooij, en spel de hun 'het gouden C.N.V.-insigne op de borst. Verschillende afgevaardigden voerden hierna het woord, n.l. voor de Bonds raad de heer A. de Jong, voor de Afde ling Waalwijk de heer Varossieau, voor de Afdeling Capelle de heer Faro, voor de Chr. Volksbond de heer W. Bras penning, voor de Chr. Besturenbond de heer C. van Caem, die eveneens het T.B.C.-Fonds Draagt Elkanders Lasten vertegenwoordigde, voor welk fonds een verloting werd gehouden welke verloting het mooie bedrag van f 81.opbracht; 8e prijzen voor deze verloting waren ge schonken door de firma's Sneep, v. Hees, Spierings, Braspenning en D. de Bie. Het verdere van de avond werd onder het genot van royale tractaties op pret tige wijze doorgebracht, waarbij het ge zelschap De Vier Optimisten (de Gebrs. Ramsteijn) op werkelijk keurige wijze een uitstekend programma van leuke voordrachten en liedjes bracht, die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. Sinds we de gebrs. Ramsteijn hoorden, hebben zij zeer goede vorderingen ge maakt en wij kunnen hen dan ook van harte ter opluistering van dergelijke avonden in onze kringen aanbevelen. De Melodie-band zorgde daarbij op buitengewone wijze voor de muzikale om lijsting, waarbij speciaal een liedje met verschillende feiten betreffende de jubi lerende afdeling, veel bijval vond. Aan het slot dankte de voorzitter de resp. sprekers en allen die medegewerkt hadden deze avond zo bijzonder te doen slagen. 's Middags hadden de kinderen der le den reeds in het feest mogen delen; on der leiding van de heer J. Pruijssers, die op bevattelijke wijze de kleinen vertelde waaraan zij dit feest te danken hadden,

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5