WASPIK RAAMSDONKSVEER HOCKEY. TAFELTENNIS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 MAART 1954 NEO—THE GUNNERS 5—0. NEO KAMPIOEN. rolt plakt brandt iedere belangstellende van 16 jaar en ouder. HERDENKING 50 JARIG BESTAAN GROENE KRUIS. De vereniging Het Groene Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle herdenkt dit jaar het feit, dat 50 jaar geleden het Groene Kruiswerk zijn intrede te dezer plaatse deed. 26 Februari 1904 werd op initiatief van enkele personen besloten tot oprichting van de vereniging „Het Groene Kruis" voor de gemeenten Capel- le, Vrijhoeve-Capeile en Sprang, geves tigd te Vrijhoeve-Capeile, aldus luidde destijds de naani dezer vereniging. Die daad van oprichting was het begin en van deze oprichtingsdaad trekken wij nu, na een halve eeuw zegenrijk wérk in het belang der lijdende mensheid, nog de vruchten. Met een bescheiden aantal leden in 1904 begonnen zag de vereniging in de 50 jaren van haar bestaan het ledental aangroeien tot ruim 1200. Door deze groei namen ook de werkzaamheden in niet onbelangrijke mate toe en mede door de oprichting en instelling vari andere diensten in het belang der gezondheids zorg, o.m. zuigelingen- en kleuterbureau, wordt het plaatselijk Groene Kruiswerk steeds uitgebreider, waardoor de taak van de wijkverpleegster-huisbezoeksters langzamerhand overbelast wérd. Verblij dend is het daarom dat in dit jubileum jaar een tweede wijkverpleegster-huis bezoekster haar intrede bij de vereniging doet, waardoor het Groene-Kruiswerk nog intensiever ter hand kan worden genomen. Het is begrijpelijk, dat een mijlpaal als het 50-jarig bestaan niet zo maar onop gemerkt mag voorbij gaan en het be stuur heeft dan ook gemeend dit gouden jubileum in een buitengewone lédenbij eenkomst te herdenken. Deze bijzondere ledenvergadering zal dus een herden kingsbijeenkomst zijn, welke Donderdag 8 April e.k. wordt gehouden in het ge bouw van de Chr. Volksbond té Sprang. Na een meer officieel gedeelte zal de Viering Van het 50-jarig bestaan op enigszins feestelijke wijze worden ver volgd. Het bestuur verwacht, dat velé léden deze herdenkingsbijeenkomst zullen wil den bijvronen. Wijl het ledental der ver eniging zeer groot is en in de gemeente Sprang-Capelle geen enkele lokaliteit is, waar een duizendtal mensen voor een dergelijke bijeenkomst kunnen worden ondergebracht, heeft het bestuur zich per circulaire tot zijn leden gewend met het verzoek vóór of uiterlijk op Zaterdag 13 Maart e.k. bij één dér wijkraden of één der leden van het bestuur op te geven, of men voornemens is de feestvergadering bij te wonen. Mocht bij het sluiten van de aanmeldingsgelegenheid blijken, dat de zaal van de Chr. Volksbond niet alle gegadigden zou kunnen plaatsen, dan zal - het bestuur in dezelfde zaal of op een andere plaats een tweede en zo nodig derde vergadering beleggen. V Tijdens de Donderdag 11 Maart a.s.- te houden algemene ledenvergadering van de vereniging zal het bestuur aan gaande de viering van het. 50-jarig be- ■Staan nadere mededelingen, verstrekken. MOOI SUCCES. Mej. N. Brokx met haar medewerk sters heeft prachtig succes gehad met de Werving van donors voor de bloedtrans fusiedienst van het Ned. Roode Kruis. Het prachtig aantal van pl.m: 250 do nors gaf zich op. Hulde! Loop der bevolking" in de maanden Januari en Februari 1954. Geboren: Marinus J., zv-. P. G. Verschuren-Vermeulen; Petronella M. Th., dv. P. A. de Bönt-v. Leijsen; Godfried J., zv. D. Langermans- Huijs; Gerdina J. M., dv. C. G. J. Krooshoop-de Wijs; Berdina J. Th., dv. C. G. Krooshopp-de Wijs; Jo hannes P. M., zv. P. Verschuren- Peterse; Johanna E.,. dv. J. C. van Rossem-Schduten; ÏGerdina P. M., dv. L. J. Kuijten-Smits; Wilhelmus C. Th., zv. W. Wagemakers-Nouws; Geertje P. M., dv. W. J. van den Broek-Bras; Johannes L. A. Th., zv, R. J. J. M. Boogmans-Reij naars; Eh- gelina C. M. M., dv, A. F. Donkers- v. d. Heijkant; Franciscus C. M., zv. W. M. Savelkouls-v. d. Born; Ar- noldus J. V. J., zv. V. A. M. van Gorp-Wierkx; Hendrikus, zv. J. v. Turnhout-van den Broek; Josephus Adr., zv. C. A. v. Iersel-de Hond; Johanna C., dv. B. de Vries-ten Donkelaar; Franciscus L., zv. H. A. Zwaans-Vingerhoeds; Adrianus A. C. J., zv. H. A. v. d. Mierden-van Oers; Elisabeth J. Th. A., dv. A. Martinus-v. Bieek. Overleden.: Johannes H. Th. v. d. Linde, 60 'j., wonende te Tilburg, e.v. Th. M. J. Godschalk; Cornelia Boom, wed. van A. Schenkels, 84 j Adriana Roeien, wed. van J. Rem meren, 87 j.; Maria C. v. Daal, 81 j., Johannes Mouthaan, 90 j., wedn. van M. Ebing; Dirk Pieter v. Beek, 5 j.; Clasina I. P. v. Bokhoven, 65 j., e.v. J. F. v. d. Born; Maria Adriana Poppeljer, 74 j., wed. van W. M. v. d. Rijken; Cornells de Houd, 73 j., e.v. J. Tabbers; Maria M. Schroot 70 j., e.v. C. A. B. v. d. Sluijs; Jo hannes H. Donks, zv. W. H. Donks- v. d. Ven, Gehuwd: Franciscus Th. Fleuren. 27 j. te Melbourne en Johanna M. E. Timmers 28 j. te Waspik; Johan nes A. Brekelmans 31 j. te Loonop- "zand en Martina G. J. Timmers 31 j. Je Wasoik; Christiaan M. J. Her mans 29 j. te Koewacht en Adriana M. v. Erp 29 j. te Waspik; Lamber- tus R. A. Berkelmans 26 j. en Au- gustina M. Th. v. Iersel 27 j„ beiden te Waspik; Hermanus J. v. Bokho ven 30 i. te Waalwijk en Elisabeth C. v. d. Wassenberg 29. j te Waspik; Johannes G. W. v. d. Wassenberg 27 j. te Waspik en Antönia L. v d. Velden 22 j. te Made en Drimmelen; Franciscus J. Verharen 26 j. te Don gen en Huberdina H. E. v. d. Was senberg 24 j. te Waspik; Hubertus J. v. Dongen 29 j. te Waspik en En- gelina M. Th. de Wit 27 j. te Sprang- Capelle; Cornells A. Pulles 33 j. te Drunen en Engelina C. Kamp 34 j. te Waspik. Ingekomen: P. L. M. v. d. Elshout van Oosterhout; H. H. E. v. d. Was senberg van Dóngen; A. C. Reynaars van Sprang-Capelle; C. J. Segeren van Made; A. A. Th. de Wit van Sprang-Capelle; W. W. G. Ripzaad van Geleen; E. P. M. Vesseur van Tilburg; E. Baelemans van Breda; A. Brokx van Weert; A. L. Schel- lekens van Geleen; Joh. A. Brekel mans van Loonopzand; Chr. Eng- berts van Werkendam; E, M. Th. de Wit van Sprang-Capelle; J. J. Dub beldam van Delft; A. J. Urselman en gezin van Groesbeek; K. Schip per en gezin van Goudswaard; P. C. v. Diem van België; Cath. W. van Dongen van Dongen; G. F. L. Ger- rits van 's-Bosch; A. L. v. d. Vel den van Made en Drimmelen: Vertrokken: M. L. C. Bolder naar Apeldoorn; J. P. de Zeeuw naar Breda; P. F. de Zeeuw naar Breda; J. M. Loonen naar Sittard; J. Th. A, v. Schijndel naar Bergh; J. M. E. Timmers naar Melbourne (Austra lië); E. Kamp naar Waalwijk; W. M. van den Berg naar Vlijmen; H. J. L. de Zeeuw naar Den Bosch; B. J. Buiting naar Geleen. Bestrating Arn. Verschurenstraat. Een dezer dagen zhl worden be gonnen met de verharding van de Arnoldus Verschurenstraat. De be staande koolas-verharding wordt vervangen door een klinkerbestra ting. Voetbal. De wedstrijd Be ReadyWaspik werd afgelast. NUT VAN T ALGEMEEN. Het Departement Geertruidenberg Raamsdonksveer van de Mij. tot Nut van 't Algemeen deelt ons mede dat op Dinsdag 9 Maart a.s. in de zaal van café v. d. Heijkant te Geertruidenberg, Zuidwal 19, aanvang 8 uur nm. een openbare bijeenkomst zal worden be legd waar gesproken zal worden over: Emigratie en Emigrant. Over dit onder werp zal ook een film vertoond worden. Spreker zal zijn de heer M. A. Krens, Ambtenaar van de Ned. Emigratiedienst Afd. Voorlichting en Voorbereiding. ORANJE SLOEG ENGELSE AMATEURS: 1—0. In een door goed veldspel aan trekkelijke wedstrijd hebben de mannen van het Nederlands elftal gisteren in het Feijenoord stadion in Rotterdam op het nippertje een 1—0 overwijinig behaald. Dat ge beurde1, dank zij goed dóorzetien van Bennaers in de laatste minuten en de enige fout van de uitsteken de Engelse doelman Brown. Maar daaraan waren al bijna twee maal drie kwartier vooraf gegaan, waarin flinke perioden Toorkvyamejv van Nederlands over wicht, zonder dat dit kon worden uitgedrukt in een doelpunt. Dat lag minder aan de Engelse verde diging dan aan 't tekort aan stoot kracht, dat de Nederlandse voor hoede demonstreerde. Cor van der (lijp, debulant in dit milieu, kon zijn ge>vone spel niet ontplooien en was daardoor niet de speerpunt waar de keuzeéomniissie nog steeds naar zoekt. Ook voor de rest ont brak de afwerking van dë aanval len die doelpunten móet opleveren. Direct al na het begin zaten de Oranjemannen voor het Engelse doel, maar het schot van Cruisen was geen succes, doordat 1 moei lijk was zich op het natte en glad de veld staande te houden. Het ant woord van de Engelsen werd af gebroken doordat de dreiging die midvoor Lewis op een gegeven moment voor Steiger betékende, was voortgekomen uit een buiten spelpositie.. Ondertussen zaten de Nederlanders niet stil, maar ze zet ten het Engelse doel behoorlijk on der druk. De twee kanthalfs Bies- brouck en Klaassens veroverden het middenveld, waardoor zij de voorhoede een stevige steun in de rug gaven. Dit was evenwel niet voldoende om goals Ie maken. Ben naers was de levendigste man in de voorhoede, maar toen hij Crui sen onverwacht een kans gaf, rea geerde deze te laat. Herhaaldelijk forceerde de rechtsbinnen kansen en het was jammer dat er geen di rect succes uit voortkwam. De tweede helft, waarin Cor van der Ci.jp, wat los kwam van stopper Adam, begon met een offensief van de Oranjeploeg, dat Brown nu en dan wel eens in moeilijkheden bracht, maar waardoor hij niet zijn hoofd verloor. Hij bleef meester van de situatie. Daarna waren de Engelsen aan de beurt, die al niet veel meer succes hadden, want ook Steiger was weer in prima vorm, terwijl midvoor Lewis door de for se Terlouw was bedwongen. Mei drommen begonnen de toeschou wers al het veld te verlaten, niets beter verwachtend dan een pun- tenloos gelijk spel, nu niet iets waarop men hoopt als men naar een internationale voetbalmatch gaat kijken. Zo dacht de Neder landse voorhoede er per slot van zaken blijkbaar ook over en ze be gon een hevig slotoffensief, (lat weer verschillende gevaarlijke si tuaties voor 't Engelse doel schiep. Zo ging er een schot van v. Beur den' rakelings over, maar veel meer scheen het niet op te zullen leve ren. Tot linksbuiten Cruisen drie minuten voor het einde een schot loste, dal het midden hield tussen een schoten een voorzet. In ieder geval kon doelman Brown liet niet onder controle krijgen. Hij liet de Ral vallen en tóen was Bennaers er als de kippen bij om (lie bal achter de doelman in het net te plaatsen. Dat betekende de over winning,, wat de vreugde natuurlijk des 'te gróter maakte. Bennaers was hét middelpunt van het ge juich van spelers en publiek, en daaraan kon het schot van mid- voor Lewis, dat toch naast ging, niets meer veranderen. Hiermede behaalde het Neder lands elftal zijn Iweede overwin ning in dit seizoen en wel met de zelfde cijfers als de eerste overwin ning: 10. Was het dan niet alle maal om te juichen wat er gepres teerd werd, deze zeges zijn feiten en daardoor verblijdend. SPRANG. Een halve wedt rijd had NEO no dig om ook haar laatste concur rent The Gunners baar karnpioens- illusies te ontnemen. Deze eerste selft was dan ook van goed gehal te. Een geladen thuisclub gaf zich van het begin af voor de volle honderd procent en drong zijn te genstanders een hoog tempo op, dat deze niet helemaal kon bijbe nen. Dit had tot gevolg dal de be zoekers direct in de verdediging werden gedrongen. Hierin bleken zij goed onderlegd en wist daar door gedurende een half uur met kunst en vliegwerk hun doel voor doorboring te behoeden. Toen moest zij echter zwichten voor een schitterende kopbal van de rechts buiten van NEO. Door dit succes aangemoedigd, werd er nog een schepje opgelegd en dit bracht di rect succes door de linksbinnen, die uit een voorzet van rechts met een harde kopbal de zeer goed keepende doelman der gasten geen schijn van kans gaf. Nog voelde de thuisclub zich niet veilig; alles bleef op de aanval spe len en als uit een mooie aanval de rechtsbuiten het gevaar alleen nog met de hand weet te keren, is het de linksbinnen die de toegekende penally onberispelijk benut, 30. Met deze stand werd aan do (weede helft begonnen, waarin de bezoekers ten koste van alles de eer trachtten te redden. Doch hier bleek onze achterhoede het niet mee eens tc zijn; resoluut werd el ke aanval onschadelijk gemaakt, en verder dan een ver schot wisten zij het dan ook niet te brengen. Goed combinerend brengt onze achterhoede de bal nu steeds weer bij de voorhoede, die tol meer ac tie wordt aangezet. Succes bleef niet uit en het is de linksbuiten (lie met een goed schot de stand op 40 brengt. Vijf minuten voor het einde weet de linksbinnen op uitgekookte wijze de stand nog op 50 Ie brengen, met welke stand ook het einde komt van deze pret tige wedstrijd, waarin The Gun ners blijk gaven zeer sportieve verliezers te zijn. Ook scheids rechter Bonman 'bleek volkomen voor zijn taak berekend. Na afloop moesten de spelers direct vele felicitaties in ontvangst nemen. Ook onze plaatselijke har monie Marijke bracht direct een schitterende serenade en onder de lonen van vrolijke marsmuziek werd naar het clubhuis gemar cheerd, waar in een feestelijk ver sierde zaal The Gunners de kam pioen reeds zat op te wachten. Bij monde van haar voorzitter werden bloemen overhandigd met vele goede mensen. Onder het genot van enige consumpties werden door Marijke nog enige nummers ten beste gegeven, die de stemming op een hoog niveau brachten. Nadat door verschillende perso nen het woord was gevoerd, dank te de voorzitter allen met 'n har telijk dankwoord. Hierna werd aangezeten aan de koffietafel, die alle eer werd aangedaan. Inmiddels was de gehele NEO- familie bij elkaar gekomen, om de verdere avond gezellig door te brengen. En dat NEO behalve voet ballen ook kan feestvieren, bleek deze avond overduidelijk. Muziek, zang, dans en voordracht werden ten beste gegeven, en alleen de tijd kon aan deze NEO knalavond een einde maken. Met trots kan NEO op deze dag terugzien, die zeker gebillijkt was door liet schitterend succes van ons eerste elftal voor hun onge slagen kampioenschap, waarin de deelcijfers 7411 boekdelen spre ken voor de kwaliteit van dit elf tal. VLIJMEN. Vljjmense Boys 3Emplina 06 Het 3e elftal van Vlijm. Boys leed tegen de sterke Empelnaren een grote nederlaag, ondanks alle inspanning. Vlymense Boys 2RWB 2 20 Het 2e elftal deed het heter en won na een goede wedstrijd met 20 van RWB en haalde hierdoor weer een paar kostbare puntjes binnen. Boys, ga zo voort. winning op kampioenscandidaat Cor du Buy. Ook Zaterdagavond be haalde ze weer een royale zege op Carrington. Deze twee resultaten zijn een bevestiging van de goede vorm waarin het eerste op het ogen blik verkeert. Het tweede team verloor in een tamme wedstrijd met 73. Het vier de verloor thuis met 100. BREDA—DES 1-1. Na 8 weken rust heeft DES dan weer eens gespeeld en het werd meteen voor de zware opgave ge steld Breda twee puntjes te ont futselen. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat deze kans er royaal in zat. liet eerste kwartier werd Breda volkomen overspeeld en er deden zich een paar hachelijke si tuaties voor het Bredase doel voor. Geleidelijk aan wist Breda 't even wicht te herstellen en de aanval len golfden over en weer. Zo bleef het de gehele wedstrijd. Lrt heide achterhoeden hadden voorhoe de der tegenpartij) goed onder con trole. Nog eenmaal gingen de Des- sers er verwoed tegen in. Dat was lydens de laaiste 10 minuten. Bre da zat steeds weer in de hoek waar de klappen vielen, maar dank zij hun vastberaden verdedigen en 'n beetje geluk kwam er toch geen doelpunt. Toen ue scheidsrechter voo.* het malst floot, had Breda kans gezien om in een uiterst pret tige wedstrijd DES een punt te ont nemen en daarmede zijn zevende gelijke wedstrijd te behalen. Ge zien de over en weer gemiste kan sen is deze uitslag toch wel de juiste, hoe jammer het voor de kampioenscandidaten ook is. Tilburg speelde Zondag niet, zo- Eai DES nu mei een wedstrijd meer gespeeld, twee punten boven concurrent Tilburg siaat. Als zelfroller bent U eigenlijk directeur van Uweigen sigaretten- fabriek. U koopt de shag die U lekker vindt en het beste vloei want van beide weet U, dat er grote onderlinge verschillen be staan. Bij het vloei denkt U aan de drie verschilpunten van Mascotte: het vloei, dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Kwaliteitspunten, stuk voor stuk belangrijker dan de 4 verschilpunten, die er dit maal in de tekening zitten! T.T.V. R.K.C. Heren: RKC 1—Cor du Buy 2 10—0 CarringtonRKC 1 28 RKC 2—Were Di 3 3—7 Het eerste herenteam behaalde Vrijdagavond een schitterende over- Biljarten. Onder grote belangstelling had Donderdagavond in café De Sport de huldigingswedstrijd plaats van de kampioen in afd. A van de ge houden onderlinge biljartcompeli- tie 't Hoekje 1 en een zestal samen gesteld uit spelers van de overige deelnemende clubs. Na afloop van deze enerverende strijd, die in een overwinning voor de gasten ein digde, had de uitreiking der prij zen plaats. Liet was de voorzitter van de wedstrijdsommissie, dhr. Tli. Boelen, die de spelers van 't Hoekje complimenteerde met het behaalde succes. Zij hebben het klaar gespeeld om in het driejarig bestaan van de competitie twee maal kampioen te worden. Onder een toepasselijk woord overhan digde hij de voorzitter van 't Hoekje de wisselbeker en reikte aan iedere speler een draagme- daille uit. Een medaille voor het persoon lijk kampioenschap kon worden uitgereikt aan de speler Jan Koks van De Hut 1, die zich onbetwist baar het sterkste toonde met een gemiddelde van 4,5. De wisselbeker voor het hoogste gemiddelde tijdens de huldigings- wedstrijd ging voor de tweede maal naar Kees v, d. Loo van de vereniging Juliana. Een aparte huldiging viel ten deel aan de wedstrijdleider Henk v. (1. Heijden, aan wiens tact en toewijding het voor een groot ge deelte te danken is dat de compe titie zo ordelijk is verlopen en door wiens toedoen de competitie steeds meer en meer in populari teit toeneemt, waardoor liet spel peil wordt verhoogd. Ook de arbi ter, de heer F. v. d. Dungen, werd niet vergeten en ook hij deelde in de algemene huldiging. De voor zitter hechtte, zoals hij het noem de, grote waarde aan een goede onpartijdige arbiter, omdat van zijn beslissingen vaak veel afhangt. De voorzitter van 't Hoekje dankte namens zijn club voor de waarderende woorden tot hen ge richt, en sprak de hoop uit dat in het volgend seizoen de competitie weer eenzelfde spannend verloop zou mogen hebben. A.s. Donderdag zal in café W. Zeeuwen de huldigingswedstrijd plaats vinden van de kampioen in afd. B. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse C Bleij erheideWH '16 LONGA—NAC 0—0 0—1 Eerste klasse D MauritsWillem II afgél. LimburgiaJuliana 20 Tweede kiasse A HelmondiaSET 00 HelmondSarto 33 TOP—Schijndel 2—3 VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. In verband met de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten op 21 April a.s., vestigen wij de aan dacht op de mogelijkheid van het stemmen bij volmacht en het stem men in een andere gemeente. Aan de kiezer, die vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan worden toegestaan bij volmacht te stemmen. De kiezer moet daarbij tenminste 14 dagen vóór de dag der stemming (dus uiterlijk 7 April a.s.) een ver zoekschrift indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Voor dit ver zoekschrift moet worden gebruik gemaakt van een formulier, dat op de secretarie van iedere gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Als gemachtigde kan slechts wor den aangewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- of aan verwanten in de le tot en met de 3e graad, de echtgenoot van 'n schoon zuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der huisgeno ten van de volmachtgever. Hij, die als gemachtigde optreedt, moet zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde aanne men; een tweede aanwijzing mag hij evenwel aanwijzen, indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen die tot zijn huisgenoten behoren. De mogelijkheid van stemmen bij volmacht staat niet open voor de kiezer, die gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente. De kiezer, die van deze laatste regeling gebruik wenst te maken, moet daarvan ui terlijk op de 14e dag voor die der stemming (uiterlijk 7 April a.s.) in persoon ter secretarie van een ge meente mededeling doen. Kiesgerechtigd zijn alle personen die op 9 Maart 1954 de 23-jarige leeftijd hebben bereikt, voorzover zij niet om een of andere reden van •het kiesrecht zijn uitgesloten. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Deze week is weer een goede oogst te constateren en het is een verheugend feit dat de belangstel ling van de goede mensen, die ons bij ons goede werk willen steunen, nog steeds niet verflauwt. Wij hopen dal deze bron nog enige tijil zal blijven vloeien, dan zullen wij U onze mooie parochie kerk kunnen tonen, onze eredienst waardig. Hier volgt het lijstje van de eer ste Vastcnweek: Vorig bedrag Op een fecstavondje Drie meisjes uit de pa rochie haalden met Car naval op Ook de jongens gingen langs de deur Nog een andere groep jongens Extra gift van een paro chiaan 10. Carnavalsgii't 17.35 Van N.N. tc B. 5,— N.N. 1.— S 5685.06 6.60 17.88 3.70 2.75 Nieuw totaal f 5749.34 JAARVERGADERING VAN DE K.A.B.O. In zaal „De Gecroonde Leersse" werd de jaarvergadering gehouden van de K.A.B.O., Katholieke Bond van Overheidspersoneel. De voor zitter, de heer A. Glaudemans, liet na een welkomstwoord, speciaal ge richt tot de geestelijk adviseur Ka pelaan Ras, de districtsbestuurder de heer v. Hest en tot het P.T.T.- personeel, verschillende interne ge beurtenissen uit het afgelopen jaar de revue passeren. Door secretaris en penningmees ter werden de gebruikelijke versla gen uitgebracht, waarna een woord voerder van de controlecommissie verklaarde dat boeken en beschei den in de beste orde werden bevon den. Na behandeling van de ingeko men stukken werden enige mede delingen gedaan aan de leden en verkreeg vervolgens de heer v. Hest het woord. De districtsbestuurder gaf een heldere uiteenzetting van de Kinderbijslagwet en de Werk- classificatie. De vragen die naar aanleiding van deze uiteenzetting werden gesteld, werden door de voorzitter beantwoord en door de heer v. Hest toegelicht. GEWELDIG SUCCES. Na op 14 Februari j.l. te Utrecht een 2e prijs uitmuntend te hebben behaald, heeft de Duitse herder reu „Wertha's Otto", eigenaar de heer Jos v. d. Leur, thans weder om op Zondag 7 Maart te Weert (Limburg) een le prijs met uit muntend behaald en werd tevens mooiste van de Duitse herders, mooiste van de herdershondenras sen en mooiste van de gehele ten toonstelling. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Wij dringen er op aan zich alsnog op te geven als donor voor de Bloedtrans fusiedienst. Is uw folder zoek, dan geeft 11 nauwkeurig adres en leeftijd per brief kaart op. Bovenaan: Bloedtransfusie. Adressen: A. van Nunen, Parallelweg 31; C. Witlox, Grotestraat 148; Mej. M. 'Schuurmans, Hoogeinde 5; Dr van Rooij, Pres. Steijnstraat; Kampman, Antoniusstraat 114; v. d. Geld, An- toniusstraat 2a; v. Vugt, Pater v. d. Elzenstraat 19. Men kan zich nog opgeven tot eind Maart. JAARVERGADERING CHR. BESTURENBOND WAALWIJK. Donderdag j.l. kwam de Chr. Be sturenbond Waalwijk in het gebouw Chr. Belangen te v.m. Besoyen bij een tot het houden van haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer M. Faro, opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Daarna volgden jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan de heer P. Tjeerdsma, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, die het on derwerp „Massificatie (alleen bij jongeren of ook bij ouderen?)" in leidde. Spreker zag in de „Massifi catie" vele en grote nadelen, welke hij op duidelijke en eenvoudige wij ze uiteenzette. De kleine mens ver zinkt in de grote vertechniseerde wereld. In de kleine bedrijven was nog verantwoordelijkheidsgevoel, maar door de toenemende industria lisatie is de mens een nummer ge worden die dreigt te verzinken in de massa. Toen God de Here alles geschapen had, zo lezen we in het Scheppingsverhaal, bezag Hij het en het was zeer goed. Zo mag ook de mens zich verlustigen in het werk dat door Zijn handen gemaakt wordt. Maar is dat nog mogelijk in de hedendaagse maatschappij? In de kleine bedrijven nog wel. Daar is nog medezeggenschap en daar wordt het verantwoordelijkheidsge voel nog gevonden. Maar niet in de grote massale bedrijven, waar de arbeider een klein schakeltje is in het grote raderwerk. Een grote verbetering noemde spreker de P.B.O. Hij noemde ook de toenemende emigratie van dui zenden van ons volk verontrustend. Ook de problemen betreffende de opvoeding van de jeugd bracht spr. naar voren en kon niet nalaten met klem te wijzen op de taak die de ouders hier hebben. Stuur Uw kin deren naar een Chr. Onderwijs instituut, waar ze gevormd worden om hun plaats in de maatschappij te kunnen innemen. Spr. waar schuwde voor het gevaar van deze tijd met zijn drang naar neutraal onderwijs. Er kan geen neutraliteit zijn. Men is vóór of tégen Christus. Dat gevaar schuilt wel bijzonder in het Middelbaar onderwijs. Wie zou denken dat de schoolstrijd ten ein de is, die is er naast; want we zit ten er midden in. De Bijbel als Gods Woord moet het richtsnoer zijn op alle terreinen des levens en zeker niet minder bij het onderwijs onder en de opvoeding van de jeugd. Op dit onderwerp volgde nog een aangename en leerzame gedachten- wisseling. Het verdere van de avond werd gevuld met een vertoning van licht beelden over de Watersnood van Februari 1953, door Drs D. Schou ten, directeur van de Chr. H.B.S. Ook brachten verschillende afge vaardigden de gelukwensen hunner vereniging over. Het was een leerzame avond. De vergadering was goed bezocht, zo dat we met dankbaarheid terug mo gen zien op deze avond. De verga dering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. MOOIE COLLECTE. De collecte vorige Zondag in de parochiekerk van O. L. Vrouw On bevlekt Ontvangen, gehouden ten bate van de bouwpastoor van de Don Bosco-parochie te Eindhoven, bracht het mooie bedrag op van f 600.—. AVONDHJNDERiNISSENTOCHT Voor de senioren verkenners van de Andreas Zijlmansgroep was Zt- terdag j.l. een avondhindernissen- tocht georganiseerd. De oriëntatie- rit liep over een zwaar traject van pl.m. 20 km. Als >eerste en zonder strafpunten arriveerde Frans van Wees, die het traject in een mini mum tijd reed. Een ware prestatie. Op de voet werd hij gevolgd door Wim Vugs, Christ Dumoulin en Wim van Dongen. De verdere uit slag is als volgt: 5 Tonnie Riksen, 6 Bert Buijks en Kees van Oers, 7 Frans Quick, 8 Wim Dumoulin en Henny van Daelen, 9 Christ Trimbach en Jan v. Mierlo, 10 Frans Dumoulin. ITALIAANSE EN SPAANSE FANTASIEËN IN NEDERLANDS SCHOENWERK. In een reportage over de schoe- nenshow van het Modecentrum, vorige week in Carlton le Amster dam, schrijft de Volkskrant onder bovenstaande titel o.m.: De Nederlandse schoen, relatief het goedkoopste schoeisel van heel Europa, ziet er kostbaar uit, door de verfijning van de leest en do fraaie afwerking. De Italiaanse en Spaanse fanta- en

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2