l Waalwijkse en Langsiraatse Courant Wijde Wereld Nog steeds McCARTHY in. J.ph,a,H.0~Cape£se. fèaad In het middelpunt der belangstelling -I UIT DE Kwesties QUIRIJNS en VAN RIEL Engeland-FIFM-alftal Pijn hier - scheuten daar DE FILM LET DUS OP MAANDAG 8 MAART 1954. ^ewai>' - "e.aSL.nw'Mii*.:; Uitgever Waahvjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week De ontwikkeling moge vandaag aan de dag snel gaan, in sommige opzichten verandert het wereldbeeld niet zo vlug. Om daarin in een handomdraai wijziging te brengen, zijn er revoluties en oorlogen nodig. Revoluties worden er nog wel ontketend, maar ze hebben weinig in vloed op het grote geheel en voor wat oorlogen betreft, houden we ons sinds een klein tiental jaren voor het gedeelte van de wereld waarom het vooral schijnt te gaan, maar bij een koude. Voor het uiterlijk doet die niet zoveel kwaad en voor wapengeweld op grote- schaal heb ben we sinds de laatste keer veel schrik gekregen. Zo zit de hele wereld nog steeds met het IJzeren Gordijn te kijken en zitten de Amerikanen met de communistenjager senator McCarthy opgescheept. Hij oe fent zijn handwerk al verscheidene jaren uit en gewoonlijk doet hij het zo dat hij niet direct op de voorpagina's van de kranten verschijnt. Zouden alle onaan genaamheden die McCarthy veroorzaakt groot nieuws vormen, dan zou hij waar schijnlijk iedere dag een grote kop in de krant krijgen. Dat zou hij misschien wel willen, maar het is gelukkig niet het ge val. Nu en dan echter ziet hij kans zo'n stunt uit te halen, dat de aandacht van de hele wereld wordt gericht op die merkwaardige Amerikaanse activiteit om on-Amerikaanse activiteiten op te spo ren. McCarthy is er de kampioen van. Enige tijd geleden ontstond er rumoer toen oud-president Truman voor de com missie werd gedaagd, maar toen deze flink van zich afbeet verstomde het lang zamerhand en ook McCarthy is zelfs blijkbaar niet bij zijn absurde eis geble ven. Onlangs is hij nu in conflict gekomen met het leger. De feiten zullen bekend zijn. De senator had uitgevist dat een legertandarts die communist was geweest eervol ontslag had gekregen. Toep de betrokkene voor de commissie wei gerde te bekennen of hij inderdaad com munist was geweest, werd zijn superieur, generaal Zwicker, op het matje geroe pen. Deze weigerde volgens order de na men te noemen van de voor het ontslag verantwoordelijke officieren, waarna McCarthy zich gerechtigd achtte zich te genover de generaal beledigend uit te laten. Toen werd de minister voor de landmacht, Stevens, er in gemengd, die aanvankelijk zijn officieren verbood nog voor de commissie te getuigen. Later werd er een schijnbare verzoening tot stand gebracht tussen McCarthy en Ste vens, maar toen de eerste het deed voor komen alsof de minister volledig voor hem had gecapituleerd en voortaan naar zijn pijpen zou dansen, werd deze kwaad en verklaarde hij dat daarvan geen spra ke was. Eindelijk kwam er commentaar van president Eisenhower, waarop men al enige tijd wachtte. Deze waarschuw de voor de methoden van McCarthy als gevaarlijk voor de demokratie en nam generaal Zwicker in bescherming. In al zijn arrogantie bestond McCarthy het de uitspraken van Eisenhower te commen tariëren door de opmerking dat de pre sident en hij het over het doel wel eens waren, maar over de wijze waarop van mening verschilden. Alsof met zo'n dooddoener de kous af was, wanneer de president weliswaar zonder zijn naam te noemen - tegen zijn methoden zo ernstig waarschuwt dat hij er gevaar in ziet dat de V.S. er aan te gronde gaan. Twee factoren schijnen deze kwestie ongunstig te beïnvloeden. Enerzijds de scherpe scheiding tussen wetgevende, uitvoerende en rechterlijke macht, waar op de president zelf wees, die een groot onderling vertrouwen noodzakelijk ma ken om doeltreffend te kunnen werken. Welnu, de methode van McCarthy is op wantrouwen en verdachtmaking geba seerd, terwijl hem c.q. zijn commissie zeer grote macht is verleend bij het on derzoek naar on-Amerikaanse activitei ten. Dit houdt in, dat, wanneer dit recht niet met grote omzichtigheid wordt toe gepast, conflicten niet kunnen uitblijven en alle onderling vertrouwen verloren gaat. Welnu, McCarthy is er blijkbaar op uit om het zo lomp mogelijk te doen en een beetje de dictator uit te hangen. Juist door de sterke scheiding kan hij hierin zeer ver gaan. Daarmee komt men aan het tweede punt. De Verenigde Staten schijnen na melijk ongeveer in een verkiezingskoorts te leven. Is het niet voor het president schap dan voor het Huis van Afgevaar digden. Met het gevolg dat geen van de partijen een jaar voor de verkiezingen iets durft te riskeren waardoor zij de gunst van de kiezers zouden kunnen verliezen. Het jaar daarna sudderen de gevolgen nog wat na, het zij dat de pre sident zich moet inwerken, hetzij dat de volksvertegenwoordigers nog niet op gang zijn gekomen, doordat bv. de ver houdingen in het Huis zijn gewijzigd. En hiermee zijn de twee jaren tussen de ver kiezingen juist gevuld. In deze voorstelling van zaken steekt natuurlijk enige overdrijving, maar toch is het frappant hoe dikwijls ook in be langrijke zaken de verkiezingen een rol spelen. Zo ook in het geval McCarthy. Men kent de senator nogal wat popula riteit toe demagogen genieten die al tijd een zekere tijd en vreest de kie zers ongunstig te stemmen ten opzichte van de republikeinse partij, wanneer hij eens flink op zijn nummer wordt gezet. Bovendien wil men onenigheid binnen de partij voorkomen en de republikeinse eenheid schijnt lichtelijk broos te zijn. De Demokraten kunnen naar het schijnt rustig de Republikeinen zelf en de tijd het werk voor hun laten doen. In ieder geval kan senator McCarthy tot nog toe rustig zijn gang gaan, waar door hij tallozen in eigen land en Ame- rika's naam in de hele vrije wereld in discrediet brengt. Of zijn activiteit daarbij het gewenste effect bereikt ten opzichte van het communistisch gevaar is lang niet zeker, want zij is zeer nega tief. Wel is het gevaar voor een tegen gesteld extremisme geenszins irreëel, zo dat men van de regen in de drup raakt. Hoe hier een eind aan gemaakt kan wor den is niet duidelijk, want tot nog toe schijnt de senator niets onwettigs te doen. Een duidelijke stellingname van regering en partij kan misschien de bru taliteit van McCarthy nog beteugelen en het valse aureool, waardoor hij zich een onrechtmatige populariteit verwerft, van hem aftrekken. Dit vereist moed, maar de zaak is die waard, meer dan de gunst van de kiezers en de halfslachtigheid die nu ten toon wordt gespreid.En mo gelijk zelfs leggen de kiezers meer wer kelijkheids- en vrijheidszin aan den dag dan hun vlijers verwachten. Dat zou het einde kunnen betekenen van het brutale en bedriegelijke spel dat al McCarthyis- me wordt genoemd. Maar dat is teveel eer. PRINS BERNHARD IN WASHINGTON. Prins Bernhard is Vrijdagmid dag per militair vliegtuig in Washington aangekomen. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door de Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr J. H. van Roijen, en de chef protocol van 't Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken, de heer John Simmons. De Prins maakt een reis van drie weken langs de Ameri kaanse luchtvaartinstallaties. Prins Bernhard, gekleed in hel blauwe generaalsuniform van de Nederlandse luchtmacht, verliet per auto het vliegveld, nadat hij de erewacht geïnspecteerd had. Hij reed naar het Pentagon, waar hem de eerste bespreking met Ame rikaanse autoriteiten wachtte. KERNREACTOR VOOR f 28 MILL. Bouw dient spoedig voorbereid. De regering acht het noodzakelijk, dat de Staten Generaal op korte termijn zijn mening geeft over plannen tot de bouw en financiering van een kernreactor in Nederland. De kosten van het project worden geraamd op f 28 millioen, in welk bedrag is begrepen de aankoopsom van zwaar water. Met het bedrijfsleven zal overleg worden gepleegd om te ko men tot een financiering op paritaire basis bij de uitvoering van het kern reactor-plan. De bouw zal drie jaar duren. Voor het eerste jaar 1954 zal f 17 millioen nodig zijn, waarvan de regering de helft, f 8,5 millioen, voor rekening van de schatkist wil nemen, indien het bedrijfs leven de resterende f 8,5 millioen wil financieren. Het Nederlandse bedrijfsleven heeft belangstelling voor de omzetting van kernenergie in andere bruikbare vormen van energie. Men is tot de conclusie gekomen, dat mits wetenschap en bedrijfsleven sa menwerken Nederland technisch in staat is een proefreactor te bouwen. De bouw van een reactor zal aan de ver dere ontwikkeling van de kernphysica ten goede komen. Omdat ook andere landen op dit terrein een grote activiteit ontplooien, acht men het reeds op eco nomische gronden gewenst, dat spoedig met de voorbereiding van de bouw wordt begonnen. STRAALJAGER VERONGELUKT. Twee doden. Donderdagmorgen omstreeks half tien is een Gloster „Meteor 7"-straaljager van de vliegbasis Twenthe van de Kon. Luchtmacht in Noord Lutte (gem. Los ser) verongelukt. Het vliegtuig, een zgn. Dual-Meteor", met twee vliegers aan boord, is neergekomen op een weiland nabij de boerderij van de familie Kui pers. Nadat het toestel op de grond was gekomen is het in brand gevlogen. De 26-jarige gehuwde eerste luitenant vlieger I. J. R. Sleper uit Almelo, instruc teur van de jachtvliegschool van de Kon. Luchtmacht en de 21-jarige ongehuwde sergeant-vlieger F. P. van der Laag uit Breda, kwamen hierbij om het leven. INDONESIË WIJST NEDERLANDS PROTEST AF. De Indonesische regering heeft in haar Woensdagmiddag aan het Hoge Com missariaat te Djakarta verzonden ant woord, het Nederlandse protest inzake de recente arrestaties van een aantal Ne derlanders in Indonesië afgewezen. De Indonesische regering zegt in haar ant woord o.m. dat sinds de souvereiniteits- overdracht de veiligheid van de Indone sische republiek nog in gevaar werd ge bracht door elementen, die de val van de Republiek Indonesia wensten of de bin nenlandse veiligheid poogden te versto ren. Onder hen is een aantal Nederlan ders, die, naar de ondervraging uitwees, direct of indirect aan deze ordeversto ringen hebben deelgenomen. De Indone sische regering kan niet dulden, dat de ordeverstoringen voortduren. DRIE JAAR GEËIST TEGEN BARKEY. Tegen de Nederlander V. Barkey, die voor het landgerecht te Djakarta heeft terecht gestaan op beschuldiging van het zonder vergunning in bewaring hebben van patronen voor vuurwapens, is een gevangenisstraf geëist van drie jaar. Uitspraak 18 Maart. INDONESISCHE STUDENTEN VERLATEN NEDERLAND. De Indonesische minister van onder wijs, Moh. Yamin, heeft medegedeeld, dat voorbereidingen worden getroffen om een aantal Indonesische studenten en scholieren, die thans in Nederland stude ren, naar andere landen te zenden. De minister zeide, dat thans een aanvang wordt gemaakt met het voeren van een onafhankelijkheidspolitiek op onderwijs gebied, zowel in het belang van de In donesische scholieren en studenten in en stramheid in lijf en leden al die vormen van Rheumatische onge makken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos verder lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en ondervindt zelf het heilzaam effect. De vergadering, waarbij de heer Timmermans afwezig was, werd zo als gebruikelijk geopend en de no tulen werden vastgesteld en de in gekomen stukken aangenomen. Als geneeskundige, belast met de vaccinatiën, werd ontslagen Dr Ger- lach, omdat zijn echtgenote was be noemd tot lid van de raad, terwijl in zijn plaats met algemene stem men werd benoemd Dr Winterwerp. De heren v. Caem, de Raad en Dekkers belastten zich met het on derzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid Mevr. Gerlach-Huijskens, welke geloofs brieven in de beste orde werden be vonden. De voorstellen 6, 7 en 8, we gaven ze in ons vorig nummer, voorzien van uitgebreid prae-advies, lever den geen moeilijkheden op. KWESTIE QUIRIJNS. Naar aanleiding van het vaststel len van een besluit ex artikel 36, 4e lid der woningwet, wees de heer Maijers er op dat dit voorstel in dit geval een handicap betekende voor de heer Quirijns, die zijn zaak flink wilde uitbreiden. Hier was sprake van inkomstenderving van betrok kene en de heer Maijers verklaarde zich absoluut tegen dit voorstel. De voorzitter wees er op dat alles nog maar heel voorlopig was; dit voorstel kon een eventuele bouw een jaar tegenhouden, maar het ei genlijke uitbreidingsplan moest nog komen. De bedoeling van dit be sluit was, dat niemand nog maar 'ns gauw eventjes ging bouwen, voor dat het definitieve uitbreidingsplan dit onmogelijk maakte. Herhaalde malen had de voorzit ter de heer Quirijns er op attent ge maakt dat hij nog een belofte had in te lossen; hij had namelijk, toen hij toestemming kreeg een loods te bouwen, moeten beloven binnen 2 jaar daar ook een huis te bouwen; dat had hij niet gedaan; nu dit be sluit genomen diende te worden, wilde hij nog gauw even komen. De heer Genuït vroeg of dit on wil of onmacht van de heer Quirijns was geweest; en de voorzitter ver moedde dat de financiën hierbij een rol speelden. Maar dan had hij in dertijd deze voorwaarde niet moe ten aanvaarden. Op een vraag van de heer Genuït verzekerde de voorzitter nogmaals dat de raad zich, door dit te beslui ten. op geen enkele manier bond. Ging de raad niet te ver, meende de heer Dekkers; de gemeente had tweemaal kans gehad de grond te verkopen; dit had ze niet gedaan; Indonesië als van die in het buitenland. De jongeren zullen naar alle mogelijke delen van de wereld worden gezonden, waar studiemogelijkheden zijn. Er zijn op 't ogenblik 2000 studeren den in ons land. SNELDIENST AMSTERDAM- PARIJS DEZE ZOMER. De extra snelle trein Parijs Amsterdam en terug, die beide steden in zes uur gaat verbinden, zal met ingang van de nieuwe zo- merdienslregeling eenmaal per dag gaan rijden, behalve op Zaterdag vanuit Parijs en vanuit Amsterdam op Zondag. De internationale trein BazelBrussel zal tegelijkertijd doorgetrokken worden tot Den Haag. MERKWAARDIG GERECHTELIJK PROBLEEM. De Justitie te Utrecht staat voor een moeilijk probleem. De 43-jarige P. V. uit Hein heeft nu, na 15 jaar, bekend, dat hij in 1939 een jonge vrouw van het le ven heeft beroofd. Het geraamte van het slachtoffer werd in 1951 gevonden, maar aanvankelijk kon V. niet op een hecht bewijs gegrepen worden. Nu dit eindelijk wel is gelukt en de dader een volledige bekentenis aflegde, zit men met een nieuwe moeilijkheid. Het wettig en over tuigend bewijs voor doodslag is namelijk geleverd, maar „doodslag" verjaart na 12 jaar. Tot nu toe is het bewijs voor moord niet geleverd en slechts wanneer dit kan gebeuren, zal V. worden gestraft. Moord namelijk verjaart eerst na 18 jaar. WEER AANSLAG OP SULTAN VAN MAROKKO. Een onbekende (terrorist heeft een aanslag gepleegd op de sultan van Marokko, Sidi Mohammed ben Afra. Hij wierp twee granaten in de moskee van Marrakesj, waar de sultan bezig was met bidden. De sultan zelf en drie leden van zijn gevolg werden licht gewond. waarop de voorzitter repliceerde dat de heer Quirijns niet bereid was geweest de grond te verkopen, toen hem werd aangeboden op grond el ders te kunnen bouwen. Volgens de heer Dekkers had de heer Quirijns tegen hem gezegd dat hij bereid was met een minnelijke schikking accoord te gaan, als de gemeente hem 'een gunstig ander terrein wees; de gemeente had in derdaad op de Kattesteeg gewezen, maar de heer Dekkers kon goed be grijpen dat die plek hem niet aan- j stond. j De voorzitter, die de kwestie zelf met de betrokkene had besproken, J had inderdaad de Kattesteeg ge noemd, maar had ook verklaard dat het gemeentebestuur extra moeite wilde doen om het perceel tussen v. Baardwijk en v. d. Schans aan te kopen; dit betekende voor Qui rijns een verschuiving van 150 m. Dit wilde hij echter niet; aangezien dit enkele maanden geleden was, wilde de voorzitter het nog wel eens proberen. De heer Maijers vroeg of hij dan het daarachter gelegenterrein ook kon krijgen; maar de voorzitter wees er op hoe in 't voorlopig plan een straat was geprojecteerd van 't plein naar het verlengde van de Koesteeg. Moeilijk was hierop dus te antwoorden; door dit voorstel echter aan te nemen, verplichtte de raad zich tot niets. Bovendien herinnerde de voorzit ter de raadsleden er aan dat de he ren zich zonder hoofdelijke stem- ming accoord hadden verklaard met de aanleg van het plein. Dit gaf de heer v. Caem toe, maar bij hem zat toen de gedachte voor dat er een minnelijke schikking zou kunnen komen. Hij voelde er niet veel voor, wan neer men niet goedschiks met de heer Quirijns tot een vergelijk kon komen. Bovendien vroeg hij: is het wel nodig dat we twee pleintjes krij gen. De voorzitter verklaarde hiermee eigenlijk te moeten lachen; 't voor stel tot het aanleggen van een plein was toch uit de boezem van de raad gekomen, met name uit de begro tingscommissie. De heer Vos zag voorlopig nog weinig gevaar; wanneer het uitbrei dingsplan ter tafel kwam, en nog niets was er t.a.v. dit geval beslist, dan kon de raad nog altijd afstem men. De heer Ros wees er op, dat Quirijns er een hakkenfabriek bij wilde gaan bouwen en hij hoopte ter plaatse een flinke industrie op te richten. Daarom ook moest men uitzien naar een goede andere j plaats voor Quirijns. De heer wethouder Dr Winkel man begreep niet, hoe enkele Ie-, den konden menen, dat B. en W. i Quirijns wilden duperen; boven- j dien was het hele plan uit de boe- zem van de raad gekomen; toen i leefde er blijkbaar een andere stemming. Nu kreeg de wethouder de indruk, dat het belang van Quirijns moest prevaleren boven het algemeen belang, terwijl het eerst juist omgekeerd was. Hij ried de raad aan het voorstel aan te nemen; B. en W. zouden alles doen om tot een minnelijke schikking te komen. Mocht de fabriek 'n hoge vlucht nemen, aldus de voorzitter, dan mocht hij niet langs de straat bou wen, maar op het daartoe aange wezen industrieterrein aan de Kattesteeg. Nadat de heer Ros verklaard had helemaal niet veranderd te zijn in zijn mening aangaande het plan, bestreed de heer Dekkers de me ning van de heer voorzitter, ter wijl de heer Maijers de volksmond had horen beweren, dat het oude raadhuis zou worden afgebroken en dat er een weg zou komen, die de landerijen middendoor sneed. Maar met wat de volksmond vertelde, had men niets te maken, antwoordde de voorzitter. Boven dien liep de heer Maijers veel te ver vooruit; al deze plannen zou den nog wel op tekening komen. De heer Maijers verlangde stem ming over dit voorstel, maar alleen hij en zijn collega de heer de Bie j waren er tegenstanders van. Kwestie van Riel. Ook de kwestie van Riel, een voorstel tot onbewoonbaar ver klaren van de woning Raadhuis straat 72, zoals we uitvoerig in ons vorig nummer toelichtten, le verde nog enige stof tot discussie, die de heer Maijers entameerde, toen hij verklaarde wel verwacht te hebben dat B. en W. met een voorstel zouden komen om dit pand als schuur te doen gebrui ken. Men moest er de heer Maijers niet voor aanzien, dat liij pleitte voor de heer van Riel, maar hij was van mening, dat men hem de gelegenheid moest geven zijn be drijf uit te oefenen. Als wij ons bereid tonen tot een oplossing te geraken, antwoordde de voorzitter, dan moet hij ons de gelegenheid geven er met hem over !e pralen; maar wij zijn er nooit in geslaagd contact met hem te vinden. De heer Dekkers merkte op dat deze kwestie toch ook al speelde, toen de heer Maijers nog wethou der was, waarom had hij de raad toen niet beter ingelicht. De heer Maijers bestreed deze opvatting, maar ook de voorzitter en weihouder Winkelman vond hij tegenover zich. De heer de Bie drong er op aan toch een be'sluii te nemen, maar de voorz. vond het niet nodig de heer van Riel tegemoet te komen, wan neer hij er zelf niets voor over had. Wanneer de woning niet be woond werd, dan was' dat de schuld van v. Riel die de mensen dreigde met mest voor hun deur te gooien. De heer de Bie echter wees er op, dat het geval met die mest niet anders kon, dat moest de wed. de Bie ook doen. Enfin, de raad besloot dit voor stel aan te houden, tot B. en W. de kans hadden gehad met v. Riel in conlact te treden. De punten 12 en i3 leverden geen stof tot op- of aanmerkingen en het voorstel tot aankoop van grond aan de Heistraa tot het bou wen van huizen behorende bij het K. I. station, verheugde de heer Maijers zeer; eindelijk werden er in de Heistraat dan op de openge vallen plekken eens woningen ge bouwd; hij drong echter aan op grote woningen. Daar kon wel behoefte zijn aan groie woningen, meende wethou der Winkelman, maar men was weinig genegen de huur daarvoor te betalen. Ook de heer Dekkers toonde zich verheugd. Met alle overige punten ging de raad accoord, ook met het voorsiel tot het nemen van een algemeen besluit tot toekenning van premiën i.v.m. kro'.opruiming; de heer Maijers vind een bedrag van 2500 wel wat weinig, maar de voorzit ter verklaarde dat dit altijd wel aangevuld kon worden en de heer Genuït drukte er, evenals B. en W., zijn spijt over uit, dat dit al leen gold voor woningen die door de eigenaar werden bewoond. Ook de volgende punten gingen zonder meer onder de hamer door en aangezien de voorzit er geen mededelingen had te doen en er niels voor de rondvraag was bin nengekomen, kon hij de vergade ring sluiten. DE ECHO HEI ZUID 77e JAARGANG No. 20. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De vergadering die de gemeenteraad van Sprang-Capelle Vrijdag avond hield, had een vrij vlot verloop, behalve dan de behande ling van de kwestie Quirijns (uit het verloop van het verslag zal wel blijken1 welke kwestie bedoeld wordt), die nog al wat voeten in de aarde had en de kwestie v. Riel, waarover ook nog al ge sproken werd, Bijde betreffende voorstellen werden echter, zoals R. en W. ze voordroegen, aangenomen. staat de film die wij gelukkigerwijze voor onze lezers hebben kunnen bemachtigen en die getoond Zal worden in Kaatsheuvel in het Apollo-theater op Maandag 15 Maart en in Waalwijk in Theater Musis Sacrum op Dinsdag 16 Maart. Welke film wij bedoelen? Wel natuurlijk De anderhalf uur durende film van de gehele zo opzien barende wedstrijd, die de gemoederen van alles wat op de wereld voelde voor voetballen in beroering bracht. Slechts een klein aantal enthousiastelingen hebben die wedstrijd mee kunnen maken, op het veld van Wembley; ook een be trekkelijk klein aantal heeft hem kunnen volgen via de televisie, en wederom een klein aantal gelukkigen zal in staat worden gesteld de wedstrijd, de gehele wedstrijd, op de film te zien. En tot die gelukkigen behoort ook U, wanneer U gebruik maakt van de speciale bon, die wij in ons blad van Vrijdag 12 Maart zullen afdrukken, welke bon U recht geeft op één plaats. Het is om meerdere redenen), o.a. omdat het contractueel is vastgelegd en bovendien ook omdat het anders helemaal storm zou lopen, niet mogelijk U deze film gratis aan te bieden en meerdere bon nen uit te geven. Een toegangskaart kost 0.85. Het is daarom zaak dat U goed notitie neemt van onderstaande plaatsbesprekingstijden en dat U zorgt er bij, te zijn, en op tijd! Mocht echter de belangstelling zó groot zijn dat een tweede opvoering volkomen gerechtvaardigd is, dan zullen ive niet aarzelen zo spoedig mogelijk deze vast te leggen. onderstaande tijden van plaatsbespreken en maak er zo gauw mogelijk gebruik van. In KAATSHEUVEL zullen aan de zaal kaarten worden verkocht: op Zaterdag 13 Maart van half 4 tot half 5; op Zondag 14 Maart van half 12 tot half 1. f In WAALWIJK is het plaatsbespreken aan de zaal: op Zondag 14 Maart van 11 tot 1 uur. m»-+ Denkt er aan dat alleen plaatsbewijzen worden ver strekt aan degenen die een bon hebben geknipt uit „de Echovan 12 Maart.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5