Waalwijkse en Lan Courani J Wijde Wereld WM1W7K Het ogenblik komt nader Complete overwinning UIT Dl Ruwe HUID, BIOSCOOP-PROGRAMMA k- Brandend Maagzuur dat sshrijut tot hoog in de keel SPROETEN Koop Mig SPRUTOL O.W.S. CONTRA KUNST EN KRACHT. 0* VRIJDAG 12 MAART 1954 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week □E EQra HEI ZÜDEN 77e JAARGANG No. 21 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Zelden zal men een zo merkwaardige politieke ontwikkeling meemaken als Egypte de laatste weken te zien heeft gegeven. Binnen veertien dagen wordt dezelfde man van president van de re publiek tot nauwelijks meer dan een land verrader men verweet hem althans dat hij de revolutie had gesaboteerd opnieuw president, zij het met beperkte bevoegdheden, en tenslotte wordt hij in al zijn waardigheden hersteld. Iedereen zal toegeven dat dit een zeldzame car rière is, al kan ze maar gedeeltelijk suc cesvol genoemd worden, maar wie het laatste lacht, lacht het best. J.l. Maandag nog kreeg de wereld de indruk dat Naguib weliswaar was her steld in de waardigheid van president, maar dat dit ook niet veel meer dan een waardigheid was. Hij werd verge leken met de president van de Franse republiek. Nasser was al minister-presi dent en voorzitter van de Revolutionnai- re Raad, waarvan Naguib niets eens lid was. Bovendien werd Nasser nog be- noemd tot militair gouverneur van Egyp te, wat Naguib vroeger ook was ge weest. Daarmee leek zijn macht voorlo pig gevestigd en Naguib ondanks alle schone schijn tot een schertsfiguur ge maakt om wille van het volk voor de revolutionnaire gevel geplakt, waarachter in werkelijkheid Nasser de scepter zwaai de. Heel de ontwikkeling wees in de rich ting van een overwinning van Nasser. De man heeft er niet veel plezier van gehad, 's Anderendaags was de wind totaal om. Naguib werd hersteld in al zijn oude waardigheden, wat wil zeggen dat hij behalve president van de repu bliek opnieuw minister-president, voor zitter van de Revolutionnaire Raad en militair gouverneur van Egypte werd! Tegelijkertijd werd Nassar gedegra deerd tot vice-voorzitter van de Raad en vice-premier, posities die hij ook voor de omwenteling van veertien dagen ge leden bekleedde. Alles werd trouwens op een enkele ondergeschikte uitzondering na bij het oude gebracht, zodat het tastbare resultaat van alle moeite die er is ge daan om Naguib kwijt te raken, miniem is. Van alle wensen die Naguib voor zijn aftreding of afzetting koesterde, is er nog maar een niet in vervulling gegaan: die van het recht van veto, maar dat komt mettertijd misschien ook nog wel. kunt U blussen in de kiem. Neem sim pelweg een of twee Rennies lang zaam laten smelten op de tong en het leed is bezworen. Onmiddellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Rennies bij zich hebben praktisch en hygiënisch ver pakt. En onopgemerkt in te nemen, zon der water of wat ook. Moeten we ons nu laten wijsmaken dat alles weer koek en ei is tussen Na guib en Nasser. Ongetwijfeld is de laat ste op het ogenblik de man die de ne derlaag heeft geleden. Is Naguib der halve de complete overwinnaar? De ver houdingen zijn buitengewoon gecompli ceerd en dat maakt een juist inzicht vrij wel onmogelijk. Ongetwijfeld is het een feit dat Naguib een grote populariteit geniet bij het volk en bij een gedeelte van het leger, waaraan hij de voor hem v/el zeer gunstige afloop van het avon tuur dankt. Dit geeft hem ook een ge ducht wapen in handen tegenover zijn tegenstanders die niet zo populair zijn. Daartoe schijnt Nassar te horen. Als men wil kan men dan ook enige kwaadaar digheid horen doorschemeren in zijn verklaring Wij hebben besloten te zwij gen over onze geschillen om met de grootste kracht ons nationale doel na te streven, namelijk de terugtrekking van de Britse troepen van Egyptisch grond gebied. De kwestie van het Suezkanaal mag dus zo'n beetje als bliksemafleider fungeren. In ieder geval klinkt deze ver klaring vrij wat eerlijker dan het gezeg de dat er nu niets meer zou zijn wat de leden van de Revolutionnaire Raad scheidt. Als in een dictatuur geen een heid bestaat, dan creëert men een een heid, waarbij realisten toch altijd wel zullen bedenken dat de kruik zo lang te water gaat tot ze breekt. De kruik die de Egyptenaren te water hebben gelaten, lijkt wel erg broos, want het is niet aam nemelijk dat Naguib en Nasser naast el kaar kunnen blijven optreden. Daarvoor hebben ze teveel in eikaars vaarwater gezeten. Aangezien ze evenwel zelf maar moeten uitvechten hoe ze dit in het reine zullen brengen, is het hier niet de plaats om daar dieper op in te gaan. De ver dere ontwikkeling zal ons wijzer maken. Eerst zal dus de kwestie van het Su ezkanaal in orde gebracht worden, wat speciaal de taak van Nassar is. Hij pakt het voor het oog van het volk allemaal zeer nationalistisch aan, alsof er een hei lige oorlog op handen is om de Engelsen te verjagen, maar het is wel niet ver metel te veronderstellen, dat het ondanks veel nationalistische poeha meer op koopmanschap zal aankomen. Misschien is dit een gelegenheid' voor Nasser om zich tegenover het volk te rehabiliteren en tegenover Naguib staande te houden. Er zal best propagandamunt uit gesla gen worden; het is maar de vraag wie er zijn voordeel mee zal doen. De En gelsen zouden ongetwijfeld graag de derde hond spelen. Het is derhalve niet te verwachten dat de machtsstrijd met het herstel van Na guib een eindpunt heeft bereikt. Daar voor is er te weinig opgelost. Bovendien is het tot nog toe een zaak geweest van uitsluitend militairen. Maar als de ver kiezingen van een grondwetgevende ver gadering in de loop van enkele maanden doorgaan, zullen de parlementariërs als ze de kans krijgen ook hun woordje mee willen spreken. En die hebben zeker sterke grieven tegen het huidige regiem. Of al die controversen in volle vrede kunnen worden opgelost, is voorlopig een onoplosbare vraag. Tot nu toe is alles betrekkelijk vreedzaam verlopen, de verdere ontwikkeling zal duidelijk ma ken in welke richting Egypte zich wendt om uit de onzekerheid waarin het nu ver keert, te komen. MINISTER DULLES OVER 'T COMMUNISME. Minister Dulles van Amerika sprak op 't. Pan-Amerikaans Congres te Caracas over 't communisme en antwoordde o.m. op de vraag die de vorige week door Toriello, de minister van buitenlandse zaken van Guatemala, werd gesteld „Wat is eigenlijk communisme? „Ik dacht dat nu iedere minister van buitenlandse zaken wel wist wat com munisme eigenlijk is. Het is verontrus tend wanneer de buitenlandse belangen van een van onze Amerikaanse repu blieken behartigd worden door een man, die zo onschuldig is dat hij een derge lijke vraag kan stellen". Dulles opende zijn aanval op het com munisme tijdens een zitting van de poli- t;ek-juridische commissie van de Pan- amerikaanse conferentie. In antwoord op de vraag van Toriello over de aard van het internationale communisme, zeide Dulles: „Dat is die wijdvertakte clandestiene politieke orga nisatie, die geleid wordt door de leiders van de communistische partij van de Sow jet-Unie". Dulles wees er op dat sinds 1939 door het communisme vijftien landen, die eens onafhankelijk waren, onder het juk zijn gebracht. Verschillende communistische organi saties voeren belangrijke acties uit in de Amerikaanse landen en de leiders van deze organisaties reizen heen en weer naar de Sowjet-Unie en gebruiken fond sen, die door de Sowjet-communistische partij gefourneerd worden". De minister voegde hieraan toe dat hij bereid was zijn beweringen met bewijzen te staven, maar dat de feiten algemeen bekend waren. DE AMERIKAANSE HULP AAN 'T BUITENLAND. In een rapport aan het Congres over de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland in de tweede helft van 1953 heeft president Eisenhower verklaard, dat de Verenigde Staten de zware ver plichtingen van het leiderschap der we reld zullen blijven nakomen, zo lang de wrede bedreiging van de wereldvrede blijft bestaan. Hij waarschuwde, dat de SowjetJUnie en de landen, die zij onder haar macht heeft, door hun daden en houding de wereldvrede blijven bedrei gen. Wat de resultaten van de hulpver lening aan het buitenland in de tweede helft van 1953 betreft, zeide de presi dent, dat er vooral in West-Europa een gestadige vooruitgang is. Hij herinnerde eraan, dat verscheidene landen geen Amerikaanse hulp meer nodig hebben, dat de hulpverlening aan andere landen binnenkort zal ophouden, en dat de hulp aan sommige landen reeds aanzienlijk kon worden verminderd. Doordat de kracht van de vrije wereld en vooral van de vrije Europese landen is toegenomen, konden de uitgaven voor de Amerikaan se hulpprogramma's geleidelijk worden verminderd. 1 DE ROOFMOORD IN DEN HAAG. De 36-jarige Haagse broodbezorger E. K„ die zich op het politiebureau aan de Warmoezierstraat te Amsterdam meldde, heeft verklaard, niet de bedoeling te heb ben gehad, de 31-jarige typiste Y. van der P. om het leven te brengen. Hij heeft tijdens een worsteling zijn slacht offer bij de keel gegrepen. Volgens zijn verklaringen zou het slechts zijn bedoe ling zijn geweest om geld van haar los te krijgen. VOLGT LT-GEN. ALER PLESMAN OP? Er gaan, zoals meerder bladen signa leerden, hardnekkige geruchten dat Lt.- Generaal Aler, de vroegere chef van de Luchtmachtstaf, benoemd zou worden tot opvolger van Dr Plesman, die einde vo rig jaar overleed. „De Tijd" meldt dat de KLM de Lt.- Generaal b.d. heeft aangezocht en dat deze gunstig heeft gereageerd. Gisteren zouden, aldus de Tijd, de Raad van 'Be stuur en de Raad van Commissarissen van de KLM bijeenkomen om de uitein delijke beslissing te nemen. 'De nieuwe president-directeur zou met ingang van 1 Mei reeds in functie treden. LOONPEIL WORDT NIET HERZIEN. Minister Suurhoff ziet voorlopig geen aanleiding tot een nieuwe herziening van het loonpeil. Dit blijkt uit zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Voor zover er prijsverhogingen zijn op getreden droegen zij in overwegende mate een sterk regionaal karakter, of waren ze op een andere manier van be perkte aard. Zij hadden dikwijls ook betrekking op artikelen, die maar van ondergeschikte betékenis waren voor het totale budget. Omdat naast prijsverhoging ook prijsver lagingen zijn toegepast, meent minister Suurhof, dat de loonsverhoging van 5 percent zeker een voldoende compensa tie is voor de huurverhoging. Zij biedt ook een zekere verruiming van de con sumptiemogelijkheden. CAFÉBRAND IN TIEL. Twee doden, drie gewonden. Eén felle brand heeft in de nacht van Maandag op Dinsdag gewoed in 't café restaurant „De Roskam" te Tiel. Hier- bij zijn twee personen om het leven ge komen. De brand is omstreeks kwart voor vier in het cafégedeelte van het pand ont staan. De eigenaar, de heer Kuijpers en zijn gezin, alsmede enige logé's en drie kostgangers, in totaal negen personen, sliepen allen op de boven het café gele gen étage. De vlammen grepen zo snel om zich heen, dat niemand van de bewoners het gebouw via de trap heeft kunnen ver laten. Drie hunner sprongen uit het raam en werden ernstig gewond. Zij zijn de woning van een tegenover het pand wo nende sigarenhandelaar binnengedragen en later naar het ziekenhuis vervoerd Enige andere personen wisten via het dak een naast het pand gelegen woning te bereiken. De slachtoffers zijn het elf-jarig doch tertje van de eigenaar, Elly Kuijpers, en de 53-jarige textielhandelaar J. van Pelt uit Dordrecht. De toestand van de in het ziekenhuis verpleegde slachtoffers is niet levensge vaarlijk. Het zijn de echtgenote van de omgekomen textielhandelaar, mevrouw van Pelt-Vos uit Dordrecht, mevrouw Kuypers-Schier en W\ de Ruyter uit Echteld. komen vroeg in't voorjaar LAWINES EISEN WEER 15 DODEN Het warme weer van de laatste dagen heeft nieuwe lawines veroorzaakt in het Oostenrijkse bergland. Vijftien mensen zijn de laatste drie dagen om het leven gekomen als gevolg van deze sneeuw- verplaatsingen. In totaal zijn er deze winter reeds 157 personen om het leven gekomen door lawines. In het bergland is opnieuw de alarmtoestand afgekon digd. ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. In de Maloenstraat te Den Haag is Maandag het echtpaar G. het slachoffer geworden van kolendampvergiftiging. Bij het echtpaar woont in de 53-jarige on derwijzeres E. P. Toen deze onderwijzeres naar school wilde gaan, bemerkte zij, dat het echt paar nog niet was opgestaan. Zij ver moedde echter niet, dat er iets ernstigs aan de hand was en gaf bij het verlaten van de woning alleen een klopje op de deur van de kamer van de heer en me- j vrouw G. Toch vond zij het achteraf een wat vreemd geval en belde na haar eerste lesuur het echtpaar op. Toen de telefoon niet werd aangenomen, ging zij naar het huis terug en bevond, dat het echtpaar bedwelmd was door kolen damp. De G.G.D. heeft de heer en mevrouw G. naar het ziekenhuis Zuidwal ge bracht. Hun toestand is op het ogenblik goed. Vermoedelijk is de elleboog van de kachelpijp door roet verstopt geweest. TILBURGS „UITBREIDINGSPLAN- IN-HOOFDZAAK" GOEDGEKEURD. In zijn vergadering van April 1953 heeft de Tilburgse gemeenteraad een uit breidingsplan in hoofdzaak in ontwerp goedgekeurd, waardoor het stadsopper- vlak over ongeveer een kwarteeuw zal zijn verdubbeld. Gedeputeerde Staten hebben zich siechts ten dele met de voorgenomen plannen kunnen verenigen en daarvan B. en W. thans op de hoogte gesteld. Het Dagelijks Bestuur der provincie heeft zich o.a. wel kunnen verenigen met het voornemen om aan de Ringbaan West het z.g. „culturele centrum" te vestigen, met een nieuw gebouw van de Kath. Economische Hogeschool als pièce cie resistance; een brede boulevard van de te verbreden spoorbaan af, zal hier heen leiden. Belangrijk vooral is ook de ontvan gen instemming met het project tot aan leg van industrie-terreinen met havens in het noord-oosten der stad tussen 't Wil- helmina-kanaal en de Spoorbaan naar Den Bosch, zomede hetgeen tot hetzelfde doel „gepland" is in het noord-westen, noordelijk van het kanaal, waar thans reeds een enkele fabriek is gebouwd. Voorts staat niets meer de verwezen lijking in de weg van het tuindorp aan de Heikant en de totstandkoming van een tweetal katholieke kerkhoven aan de Ringbaan-Zuid en nabij het Wandelbos. Ged. Staten hebben verder geen be zwaar tegen het aanbrengen van een nieuw tracé voor de Dongense weg, het welk samenvalt met de Ringbaan Noord en welke verkeersweg zal doorlopen naai Loon op Zand. Evenmin als tegen de Noord—Zuid verbinding tussen de Bre dase en de Dongense weg, langs het re creatie-oord de „Oude Warande" en het Wandelbos. En ten slotte hebben Ged. Staten ook ingestemd met de omlegging in westelij ke richting over een lengte van 3 a 4 km, van de spoorlijn naar Baarle-Nas- sau, die thans nog slechts voor enig goederenvervoer wordt benut. Geen goedkeuring kon echter worden gehecht aan de volgende denkbeelden a. de aanleg van recreatie-terreinen met speel- en sportvelden bij de En- schotse straat langs het Wilhelminaka- naal; b. de voortzetting van de villabouw aan de Bredaseweg in de richting Breda; c. de aanleg van de nieuwe weg naar Goirle (voorlopig). EERSTE STEEN VAN NIEUWE BESOIJENSE PASTORIE. Dinsdagmiddag om twaalf uur was een klein maar select gezelschap bijeen ach ter de R.K. Kerk van v.m. Besoijen, waar de fundamenten klaar liggen, die de nieuwe pastorie zullen schragen. In dit gezelschap waren de Zeereerw. Heer Pastoor Verbiesen, de Edelachtbare He ren Burgemeester Teijssen en Wethou der Smolders, de heren N. Vlaar, ge meentesecretaris, Kobben, directeur van gemeentewerken, van der Heyden en Teurlings, leden van het kerkbestuur, de heren den Teuling, die de nieuwe pasto rie zullen bouwen en voorts enkele op zichters van gemeentewerken en het per soneel van de fa. den Teuling. Pastoor Verbiesen legde de eerste steen, op de plaats waar, zoals te be zien was, de drempel zou komen van de nieuwe pastorie, en daar stonden pal men en de speciébak was versierd1. In vertrouwen op de Heer leggen we de eerste steen, zei de pastoor, maar ook in vertrouwen op de heren, die hieraan hebben meegewerkt. In zijn kort woord noemde hij zichzelf de kat waar de bel aan hing, en hij bleek bij het woord de daad gevoegd te hebben. Sprekend over Besoijen hoopte Pastoor Verbiesen, dat de heren van het ge meentebestuur steeds een goed hart en een goed oog voor Besoijen zouden blij ven houden. 'Hij dankte allen, de burge meester, de wethouders, de secretaris en de directeur gemeentewerken, de heer Koevoets en de aannemers en tenslotte ook de werkers die met zoveel liefde steeds tot nog toe er aan hadden ge werkt. Ook „Onze Jo" werd bedankt voor de goede zorgen die ze gehad had en de heer den Teuling zou haar ver rassen met enkele aardige geschenken, waaronder een mooie bloemenmand. Tenslotte sprak de Zeereerw. Heer Pastoor dé hoop uit, nog veel jaren in dat huis te mogen wonen, in vrede en eensgezindheid met zijn parochie. Daar werden natuurlijk enkele foto's gemaakt van de plechtigheid, waarna het blijde feit ook nog op andere wijze ter pastorie werd herdacht. ARBEIDSBEMIDDELING. Het gehoor dat de heer Nouwens, di recteur van het arbeidsbureau te Tilburg, Maandagavond in de Gecroonde Leersse had, toen hp sprak over het onderwerp van de Arbeidsbemiddeling, was zeer be perkt en bestond uit enkele KAB-getrou- wen, zoals steeds bij onjwikkelingsavon- waarop U in de gelegenheid zult zijn DE WEDSTRIJD VAN DE EEUW te zien in het Apollotheater te Kaatsheuvel en Musis Sacrum in Waalwijk, waarop ge de grootste bewon dering zult hebben voor de verrichtingen van de beste Euro pese voetbalartisten in de wedstrijd EngelandFIFA-elftal, die in al zijn lengte op het witte doek zal worden geprojec teerd, terwijl tot slot nog een film vertoond zal worden van de wedstrijd EngelandHongarije U begrijpt, dat niet alleen U, maar alle voetballiefhebbers van de Langstraat, reeds nu watertanden bij de gedachte aan het fenomenale voetbal, dat ze te zien zullen krijgen; en daarom begrijpt U ook, dat het zaak zal zijn U tijdig van een plaatsbewijs te voorzien. Dit kunt U bemachtigen, wanneer U in het bezit bent van onderstaande bon en wanneer U zich op een van de hieron der genoemde plaatsen en tijden vervoegt. In KAATSHEUVEL in het Apollo-theater: Op Zaterdag 13 Maart van half 4 tot half 5; Op Zondag 14 Maart van half 12 tot half 1. In WAALWIJK in Musis Sacrum: Op Zondag 14 Maart van 11 tot 1 uur. Voorlopig is er zowel in Waalwijk als in Kaatsheuvel maai één voorstelling geprojecteerd, dus de belangstelling zal, naar we verwachten, wel erg groot zijn. Van de ene kant zal dit U aansporen U tijdig van een plaatsbewijs te voor zien; van de andere kant stellen wei nu reeds pogin gen in het werk zo mogelijk nog meerdere voorstellin gen te engageren, wanneer de belangstelling hierom zou vragen. Uw teleurstel ling, wanneer U eventueel geen plaats meer zoudt kun nen krijgen, behoeft dus niet zo groot te zijn. U krijgt Uw kans ook nog wel, wanneer U Uw bon goed bewaart. BON FILMVOORSTELLING „De Echo van het Zuiden ENGELANDFIF A en i ENGELAND-HONGARIJE. Deze bon geeft recht op de aankoop van een toegangs- bewijs a 85 ct. voor een der filmvoorstellingen in Apol lo Kaatsheuvel, of Musis Sacrum Waalwijk, op resp. 15 en 16 'Maart. (Plaatsbespreken 10 cent). den het geval pleegt te zijn. In het kort besprak de heer Nouwens de geschiedenis van het Arbeidsrecht en hij schetste de verandering van inzicht in het laatst van de 19e eeuw. Er ont stond een hogere waardering voor de arbeid, werkgever en -nemer werden partners. Uitvoerig ging de spreker vervolgens in op het ontslagrecht, wijdde veel aan- dacht aan de opzegtermijn en besprak begrippen als „dringende reden" en „ge wichtige reden", waarvan de beoorde ling bij het kantongerecht berust. Het Buitengewoon Besluit Arbeidsver houdingen, door de overheid genomen i.v.m. de arbeidsmarkt in de na-oorlogse jaren werd eveneens uitvoerig door de heer Nouwens besproken. Steeds zal moeten worden nagegaan of het algemeen belang prevaleert boven dat van het individu! De samenwerking van de arbeiders en werkgevers in de Stichting van de Ar beid vormde ook een onderwerp van bespreking op deze ontwikkelingsavond, evenals de gewestelijke adviescommissies en het nieuwe ontslagrecht, waarbij de opzegtermijn afhankelijk gesteld zal wor den van de tijd dat een arbeider in een bepaalde betrekking in diénst is ge weest. Een kleine gedachtenwisseling en het beantwoorden van enkele gestelde vra gen besloot deze ontwikkelingsavond. FILMDRAKEN. Wat heeft onze generatie ook op het gebied van de film de laatste decennia toch een geweldige vor deringen gemaakt! Dat is de eer ste conclusie waartoe we kwamen toen we Dinsdagavond onder aus piciën van de Kunstkring een aan tal filmdraken zagen vertoond in Musis Sacrum, dat niet helemaal vol was. Het was curieus in elk geva.l, enkele van deze ouderwetse gooi en smjjtfilms te zien, smachtende juffrouwen met rollende ogen stomme woorden te zien zeggen, helden ttoeren te zien verrichten, die een eerste sprong betekenen naar de hoogte van de Tarzan- trucs; het is ongetwijfeld amusant dit alles, zoals het voor iemand die te jeugdig is nog, om het tijdperk dezer stomme films te hebben mee gemaakt, ook amusant is de aan- elkaar-prater bezig te horen. Maar het amuserende zit 'm toch vooral in het curieuse, omdat het wel eens leuk is dit nog of ook 'ns mee te maken. Boeiend zijn deze films natuur lijk allerminst, noch door vorm noch door inhoud, en daarom viel het ons niet gemakkelijk een hele avond lang deze rolprenten aan te zien; want of men er nu een zie. of twee, in die tijd bleken de films zeer clichématig in alle opzichten, het aardige gaat er op den duur af. Ons persoonlijk heeft deze avond niet zo erg veel gedaan (The Kid wa's zeker nog het meest te genieten); we menen, echter dat er toch veel waren die zich kostelijk amuseerden en wel licht zijn dat dan de mensen ge weest, bij wie de herinnering aan de romantische glorie van de stom me film het geheel veel interessan ter maakte. Zij zullen op het doek hun oude helden en heldinnen hebben terug gezien, zij zullen in de heer Max Nabarro, Nederlands oudste expli cateur, die deze avond de helden stoer liet spreken en de heldinnen liet zuchten, de andere explica teurs van vroeger herkend hebben en ze zullen zich terug gewaand hebben in hun jeugd, en hun hand zal gevoeld hebben naar 'n klein warm handje op de leuning van hun stoel. Echter, zó geheel en al was het verléden niet terugge keerd Toch zal vooral voor dezulken deze avond zeer waardevol zijn geweest. Zondag had te Tilburg de jaar lijkse ontmoeting plaats tussen O.W.S. en de Tilburgse Gymnastiek vereniging Kunst en Kracht. De Waalwijkse gymnasten konden het tegen de Tilburgers niet bol werken; het werd een nederlaag voor hen, alhoewel de Waalwijkse heren-gymnasten zich de meerde ren toonden van hun Tilburgse col lega's; ook de adspiranten kwamen tot goede prestaties, hoewel ook zij niet konden winnen. gesprongen handen, kloven? ELIZABETH ARDEN. s Werelds meest vooraanstaande huis in schoonheidsartikelen, ELI ZABETH ARDEN, heeft thans ook in Waalwijk haar officiële verte genwoordiger aangesteld. Wanneer volgende week Zater dag de geheel verbouwde en ge moderniseerde salons van Cor v. d. Wiel heropend zullen worden, dan zullen daar, naast tal van andere bekende merken, ook de wereld vermaarde schoonheidsartikelen van ELIZABETH ARDEN in rijke verscheidenheid geëtaleerd en ver krijgbaar zijn. Het is algemeen bekend dat ELI ZABETH ARDEN slechts in de grote steden, en daar nog slechts in enkele luxueuse zaken, een ver tegenwoordiger vestigt. Het mag dan ook gerust als een bijzonderheid gemeld worden dat Waalwijk thans in deze beperkte kring van ELIZABETH ARDEN- depositairs is opgenomen en men mag er teven's een erkenning in zien van het exclusieve karakter van Maison Cor v. d. Wiel, hetwelk vooral na de huidige verbouwing ten volle tot zijn recht zal komen. In het blad van a.s. Maandag hopen wij over de heropening van deze geheel gemoderniseerde sa lons nader te kunnen berichten. Intussen zullen vooral de dames reeds met grote ingenomenheid van bovengemeld ELIZABETH AR- DEN-nieuws hebben kennis geno men. (Adv.) met ongeëvenaarde geneeskracht SCHOENEN MET OLIEBESTENDIGE ZOLEN. In het nummer van 5 Maart plaatsten wij een bericht, dat wij overnamen uit „Het Huisgezin" en waarin melding werd gemaakt van een door Bata-Best ge annonceerde vinding op gebied van olie- bestendige rubberzolen. Dienaangaande bericht men ons De N.V. Rubberfabriek Cuirub te Kortrijk (België), vertegenwoordigd door Fa. van Delft ter Berg Waalwijk, heeft reeds sedert geruimen tijd de pro ductie ter hand genomen van olie- en zuurbestendige zolen. Deze zolen zijn door het Rubberinsti tuut T.N.O. te Delft onderzocht op olie- en zuurbestendigheid en uit de rappor ten betreffende dit onderzoek blijkt, dat het materiaal voldoende bestand is tegen smeerolie en zwavelzuur. PROGRAMMA MUSIS SACRUM Lokkende Wildernis. Jean Peters, Jeffry Hunter en Constance Smith zijn de hoofdper sonen in de boeiende kleurenfilm „Lokkende Wildernis", een span nend filmverhaal, dat ons brengt naar de woeste wildernis van Zuid- Amerika. Toegankelijk voor per sonen van 14 jaar en ouder. De dief van Venetië. Maria Montez en Paul Christian zjjn het die in deze film de hoofd rol spelen. „De dief van Venetië" voert ons naar de tijd dat de in quisitie in deze stad een waar schrikbewind uitoefende, waarle gen ten'slotte de slaven in opstand kwamen.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1