VROOM DREESMANN ciasf- Matthaus Passion Abonneert U op dit blad OCEAANUEFDF woenstM<m||C -prijzen 310 WOLLEN MANTELSTOFFEN STOFFEN „JANCIEL' 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MAART 1954 6 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND ALLEEN GELDIG WOENSDAG 24 MAART Ook Tilburg vraagt Verkeersweg Tilburg- Waalwijk-Gorcum. VERBETERINGEN IN DE WEG EINDHOVEN—REUSEI BELGISCHE GRENS. HUURT EEN WASMACHINE. PI WA GROTESTR.207 C tel. 2190 Scooter - Scooter - Scooter voor I 1 095,— EEN SPARTA SCOOTER Motorhuis TOON HOES TILBURG. Moderne popeline damesblouse, open en ge sloten te dragen, in groen, rood, geel, zwart en wit, 625 Tricot blazer, aardig mo del met 3 zakken, in rood, groen en donkerbruin, 325 Fantasie ontbijtlaken, in moderne kleurstellingen, geheel onopgemaakt, "360 tinten 1 20 x 1 50 cm. O Velours herensweaters met elastiek in halsboord, in diverse mode- ^90 Schrijtbioc, 100 vei houtvrij papier met 50 pr. enveloppen, 4 10 4° iormaat, samen Damespui loverkraagje van prima katoenen piqué, alle maten Sterke wollen sportkou sen, fantasie gebreid, in effen beige of grijs, met nylon versterkt, "J 40 maten 3-10, maat 3 kleine stijging per maat Zwarte kersenjam, fabr. Tieleman 45' Dros, per pot statie practisch Ontbijtkoek, extra groot Boodschappentas, het moderne sterke materiaal, Marokkaans stro, grote maat, dus zeer >j 80 Vulpenhouder met forse 14 karaats gouden pen, originele celluloid houder, in div. kleuren, 1 j. 075 schriftelijke garantie Deurkleedjes in Perzische dessins, 2 maten, 40 x 70 cm. 50x 100 cm., met franje 65 Wegens enorm succes brengen wij nog eenmaal: onze bekende vetlederen werkschoenenm houtgep. dubbele lederen in95 zolen, maten 39 46 Plastic plakzolen in bruin en zwart, ijzersterk, com pleet met rasp <4 35 en lijm SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Directoir-elastiek, dubbel gew., was- en kookecht, de bekende bloemen- OQc kaart van 4 meter ruimte. Een van de eerste doelstellingen van de stichting is daarom het verschaf fen van onderdak aan alle verenigingen van Drunen op alle gebied, en daartoe wil men een Dorpshuis bouwen, waar de verenigingen gebruik van kunnen ma ken voor hun vergaderingen, hun toneel uitvoeringen, waarin een bioscoop zal worden gevestigd (de vergunning is er al!), kortom een centrum van het groot ste gedeelte van het Drunense gemeen schapsleven. Maar hiertoe beperkt zich de taak van de stichting ten aanzien van de vrije tijdsbesteding der volwassenen niet al leen; de stichting wil ook, zoals we bo ven dit artikel schreven, coördinerend optreden; zij wil samenwerking brengen tussen de verschillende verenigingen, zij wil de bestaande verenigingen op alle mogelijke manieren van dienst zijn. En de heer Koeman bezweert ons vooral goed er op te wijzen, dat men op geen enkele manier wil ingrijpen in het bestaan en de organisatie van de ver enigingen zelf; „wij organiseren niet" drukte hij ons meermalen op het hart. Ook waar niets is, organiseert de stichting niet; hier treedt zij stimulerend, raadgevend, steun gevend op. EEN JEUGDHUIS. En dan zal er een jeugdhuis komen, waar speelgelegenheid is voor de klei nere als voor de grotere jeugd, waar speelnissen zijn en een speellokaal, waar bij een speeltuin is (daar wordt binnen afzienbare tijd mee begonnen!) en een speelplaats; een speelweide, waar wig wams zijn voor de jongens en „kamer tjes" waar de meisjes „moedertje" kun nen spelen, waar klimrekken zijn en klimmuren, schommels en wippen en al die simpele dingen, die de jeugd dienstig zullen zijn, bij hun jong en uitbundig spel. En daar zal ook een „rommelspeel- plaats" zijn, waar de jongens naar har telust een oude auto kunnen afbreken en meer van dergelijke dingen kunnen uit halen, die in alle tijden des jongens zijn geweest en des jongens zullen blijven. Bij dit jeugdhuis zullen de diverse jeugdverenigingen ieder hun eigen blok hut of lokaal kunnen bouwen. KINDERDORP. Het meest begerenswaardige in dit paradijs voor de jeugd zal ongetwijfeld het kinderdorp zijn, een kinderdorp door de jeugd zelf te bouwen. Directeur Koe man wil de kinderen het spel van bou wen laten spelen; hij wil ze Nederlandse kolonisten doen zijn, die aan het einde van de vorige eeuw naar Amerika trok ken en zich daar vestigden. En zoals die Nederlandse pioniers zich daar huizen bouwden en zich daar mogelijkheden schiepen, zo zal ook de Drunense jeugd haar eigen dorp bouwen. Als er mogelijkheden zijn om grond te krijgen, zal er ten spoedigste mee worden begonnen; waarschijnlijk onder leiding van enkele studenten uit Delft. In dit dorp zal een kinderboerderij komen, met veel, voornamelijk kleinere dieren, met een aquarium en een her barium; rond die boerderij zal een boom gaard worden aangelegd die de jeugd zelf verzorgt en waarvan ze het fruit zelf zullen distribueren onder de zieken van de gemeente of zullen brengen naar ziekenhuizen, Is er een mooiere en meer doelmatige manier de kinderen liefde bij te brengen en „eerbied voor alles wat leeft en groeit" en om hun te doen zorgen voor de zwakke en zieke medemens? GROOT IDEALISME. Wanneer U dit alles leest, dan wordt het U wel duidelijk hoe een groot idea lisme, deze plannen deed ontstaan, en hoe een nog groter idealisme nodig zal zijn om deze plannen te verwezenlijken. Maar wie de heer Koeman kent, weet dat hij een optimist is in alle omstand- digheden, en wie met hem praat weet, dat hij ongetwijfeld de medewerking zal krijgen, van al degenen die deze mede werking kunnen geven; trouwens zeer velen in Drunen en wellicht ook al daar buiten Er behoeft geen twijfel aan te bestaan, dat heel de Drunense gemeen schap zich achter deze plannen, die van zelfsprekend op een principiële basis zullen worden uitgevoerd, schaart en dat ook de overheidsinstanties op de daartoe meest geëigende manier dit initiatief zullen steunen. Daarom hoeven we, aan het slot van dit artikel, dit de heer Koeman en de Stichting „Kinderdorp" niet toe te wen sen; we willen alleen wensen, dat dit grote idealisme bewaard blijve; het zal wel gaan met Drunen. Van alle mogelijke zijden en door al lerlei instanties is er bij de Minister van Verkeer en Waterstaat reeds aangedron gen op een spoedige tot stand koming van de verkeersweg TilburgGorkum, via Waalwijk. Herhaalde malen is betoogd van hoe grote waarde deze verkeersweg zou zijn, niet enkel gezien als een mogelijkheid tot verdere ontsluiting van het belang rijke gebied van de Langstraat en het Land van Heusden en Altena, een ont sluiting die een conditio sine qua non is voor de economische groei en bloei van deze gebieden, maar ook zou deze ver keersweg belangrijk zijn, in zo verre hij een belangrijk gedeelte Van Midden- en West-Brabant een directe verbinding geeft met het Zuiden, in zoverre hij het net der Benelux»verbindingen een zeer voorname aanvulling geeft. Behalve de betreffende gemeentebe sturen hebben ook de Kamer van Koop handel, het Economisch Technologisch Instituut, en ook het Provinciale Bestuur aangedrongen op een spoedige verwe zenlijking van deze weg. Bij de gemeenten die uitgesproken ^1 voorstanders zijn van deze weg heeft zich thans ook Tilburg gevoegd. Van daar is, mede namens belanghebbenden uit het gehele gebied, een adres uitge gaan naar de Minister van Verkeer en Waterstaat, waarin met kracht van ar gumenten wordt gewezen op de urgentie van dit tracé. Men vroeg o.m. in het adres, deze weg te plaatsen op het Rijkswegenplan, hetgeen voor een spoedige tot stand ko ming en voor de financiering van het project van het allergrootste belang is. Van nog actuelere betekenis wordt bet, de aandacht te vestigen op een spoe dige verwezenlijking, omdat de Minister in de Kamer reeds heeft meegedeeld, dat de vaste oeververbinding bij Gorkum er zal komen, zodat niets een verkeersont- sluiting van de Langstraat en het Land van Heusden en Altena, en de recht streekse verbinding van een groot ge deelte van Brabant met het centrum van het land, middels deze verkeersweg meer in de weg staat. DELFTSCHE LEERLOOIERIJ EN DRIJFRIEMENFABRIEK. Onveranderd dividend 8 pet. Blijkens het verslag over 1953 van de Kon. Delftsche Leerlooierij en Drijfriemenfabriek, v./h. Alex Adam N.V., te Delft, beloopt het voordelige saldo van de exploitatie rekening 154.998 (133.533). Aan interest werd verkregen 417 (14.028). Na aftrek van afschrijvin gen ad 34.654 (60.205) is er een saldo-winst van 120.760 (87.355). Voorgesteld wordt na reservering van ƒ49.927 (16.522) een dividend uit te keren van 8 pet (orrv.). De bedrijfsbezetting is voor het grootste deel van het verslagjaar gunstig geweest en bij de afsluiting der boeken per 31 December j.l. be stond nog een bevredigende order portefeuille. De gang van zaken bij de dochteronderneming was alles zins bevredigend te noemen. De eindresultaten van het con cern waren als geheel genomen gunstiger dan in 1952. Geconsta teerd moet echter worden dat het verbruik van lederen drijfriemen geleidelijk terugloopt. Hoewel reeds meerdere jaren andere producten ter completering van het program ma in de markt zijn gebracht, zal in de komende jaren nog verdere uitbreiding gewenst zijn. Gezien de daaraan verbonden consequenties meent men, ondanks ruimere moge lijkheden, het dividend te moeten handhaven op het peil van 't vorige jaar. Over de gang van zaken in de in middels verstreken periode van '54 is men tevreden. ONDUIDELIJKE SITUATIE IN DE WEG GEERTRUIDENBERG-MADE In de weg Geertruidenberg-Made bevindt zich even voorbij de spoor wegovergang ten Westen van Geer- truidenberg de toegangsweg tot de electris'che centrale. Het gebeurt dikwijls dat ter plaatse niet beken de automobilisten de oprit naar de centrale inslaan, inplaats van de weg naar Made te volgen, hetgeen voortvloeit uit de onduidelijke si tuatie op dit punt. De toegangsweg tot de centrale maakt een veel be langrijker indruk dan de provin ciale weg, wat vooral bij avond het verkeer parten kan spelen, daar dan het terrein sterk is verlicht. De A.N.W.B. heeft dan ook ver zocht op dit punt markeringen met kattenogen aan te brengen, die de automobilisten ook bij avond op 't juiste verloop van de weg wijzen. Wegvak Steensel-eersel wordt gereconstrueerd. In de belangrijke verbinding Eind hoven—Reusel—Turnhout zal de provinciale waterstaat nog dit jaar een aantal verbeteringen aanbren gen, aldus bericht de A.N.W.B. Het wegvak SteenselEersel zal geheel worden gereconstrueerd, ter wijl de verbetering van de resteren de gedeelten in de eerstvolgende jaren zal plaats hebben. Het ligt tevens in de bedoelingen in de toe komst langs de gehele verbinding Eindhoven-Reusel-Belgische grens vrijliggende rijwielpaden aan te leggen. De A.N.W.B. deelt voorts nog mee dat de in de oorlog vernielde brug tussen Hapert en Bladel over de Groote Beerse, dit jaar zal worden herbouwd, hetgeen een aanzienlij ke verbeteririg voor het drukke ver keer op deze weg zal betekenen. 2 versnelt, grote wielen (minder slip gevaar) dubbel zit. Voor slechts I 285. kunnen wij U zulk een scooter leveren, het res tant regelen wij met U. Bosscheweg 518 (bij Heuvel) TILBURG. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Zuid-Nederlandsche Bachstichting. JOH. SEB. BACH WOENSDAG 24 MAART, des avonds om 7.30 precies in de Ned. Hervormde Kerk ie Waalwijk. Vocale Solisten Mea Naberman, Sopraan. Annie Woud, Alt. Hém Le Fèvre, Tenor. Fr. v. Grinsvea, Tenor. David Hollestelle, Bas. Anton Eldering, Bas. Instrumentale Solisten Hans Philips, Clavecymbel. Piet Hörmann, Orgel. Vocaal Koor Kon. Zaltbommels Mannenkoor. Dameskoor „Excelsior". Brabants Kamerkoor. Jongenskoor. Begeleiding „Het Brabants Orkest". Het geheel onder leiding van FRANS VAN AMELSFOORT. Entréeprijs f 4,50 3,50 2,50 1,50. Plaatsbespreking,Vrijdag 19 Maart van 6—7 uur n.m. in de Kerk. Vanaf Zaterdag 20 Maart tussen 10 en 18 uur, mondeling, schrif telijk en telefonisch, Mej. A. van Boort, Grotestraat 246, Waalwijk, Tel, 3054 (K 4160). Tekstboekjes a f 0.40 verkrijgbaar bij plaatsbespreking en aan de Kerk. Reisgelegenheid Per B.B.A. Autobusdiensten Vanaf Tilburg Vertrek Tilburg 18,25 via Loon op Zand, Kaats heuvel en Sprang Oostzijde. Vanaf 's-Bosch Vertr. 18,30 via Vlijmen, Nieuwkuijk, Drunen. Vanaf Oosterhout: Vertr. 18,30 via 's-GravenmoerCapelle. Alleen indien er passagiers zijn. Vanaf Rijen Vertr. 17,30 via Dongen, Kaatsheuvel. Vanaf Geertruidenberg Lijn 22 normale vertrekuren, via Raams- donksveer enz. enz. Vanaf Heusden Vertr. 19,05, via Elshout, Drunen wordt doorge reden naar Waalwijk. Na afloop 10,45 extra diensten naar alle richtingen. In doordraag en Zomorkwalitoilon. Ook geschikt voor korto jasjes. UNI TRAVERSE 5 tinten 140 breed„ per mtr. (10.— EFFEN DUVETINE 3 tinten 140 breed per mtr. I 13.75 VOOR DE PEUTERS. Een gladde zuiver wollen kwaliteit, 6 tinten 1 40 breed f8.75 en (7.50 p. mtr. TWEED 20 tinten 144 breed per mtr. f 11.25 f 8.75 en I 6.50 II St. Annaploln 10 FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". 4) Zij streek nu even over haar voorhoofd met een grap pig gebaar. Gordon vouwde als ant woord zijn handen samen tegen zijn slapen en sloot even de ogen. Zij begreep hem en lachte even. Dokter Merrylands boog zich iets voorover. Onzichtbaar voor de an deren bewogen zich zijn lippen toen hij fluisterde: „Is dat je nieu we vlam, Gordon? Lang niet dwaas, jongen, ze weegt over de vijf mil- lioen dollars." Als antwoord schopte Gordon hem venijnig tegen zijn benen. Met moeite hield de arts een kreet van pijn in. „Dat is geen stijl", protes teerde hij. „Het was een goedbe doelde opmerking, waar je verder niets achter behoeft te zoeken". Een applaus kondigde aan dat ka pitein Jones zijn toespraak beëin digd had. Een volgende spreker be gaf zich echter naar voren. Tot zijn schrik zag Gordon dat het Vjisken- ty, de vertegenwoordiger der maat schappij was. „Ik hoop dat hij niet teveel spraakwater heeft", fluister de Gordon tegen dokter Merry lands. „Anders blijft hij een kwar tier aan de gang". Vjiskenty maakte het echter kort, maar nog was het applaus niet uit gestorven of een derde figuur kwam naar voren. Het taleek een man te zijn, die pretendeerde de vertegenwoordiger der andere pas sagiers te zijn. Dokter Merrylands en Gordon wisselden een blik van verstandhouding. De laatste slaakte een zucht van verlichting toen de man klaar was. Het orkest zette nu een langzame wals in. De kapitein begaf zich naar een der dames, maakte een vormelijke buiging en begeleidde haar even later naar de dansvloer. Dit was het sein voor de andere passagiers om zich even eens naar het midden der zaal te begeven. Verveeld luisterde Gordon naar de muziek. Hij verlangde op dat moment terug naar een der kleine gelegenheden in New Orleans, waar hij gewoond had, om daar met een aardig meisje te dansen. In plaats van het showorkest hier, zou daar een kleine negerband spelen en im proviseren. Iemand tikte hem op de schouder. Opkijkend zag hij mrs Woodstock naast hem staan. „U verveelt zich, niet waar?" zei de dame hem vor send aanziend. Gordon Jenkins stond op en maakte een beleefde buiging. „Mag ik de?e dans van u" vroeg hij met een ondeugende glim lach in zijn ogen. Mrs Woodstock lachte even. „Dat wil ik je niet aan doen, jongen, maar ik wilde je in troduceren bij een aardig kennisje van mij. Ik heb haar tijdens mijn verblijf in Rome ontmoet. Zij ken de mij nog heel goed terug, wat wel een wonder mag heten. Het is Lucia Marino, een filmster. Misschien hebt u wel eens van haar gehoord?" Gordon was een ogenblik over bluft. Dat was wel het sterkste dat hij ooit had meegemaakt. Een hoogst wonderlijke vrouw, die mrs Woodstock, dacht hij. Hoe komt ze hierbij? „Ik zou het zeer op prijs stellen als u mij aan haar zou wil len voorstellen, mevrouw", ant woordde hij beleefd, „Kom mee", zei Mrs Woodstock en statig wandelde zij naar de an dere zijde van de zaal, waar Gordon het meisje ontdekte. Ze zat alleen aan een tafeltje en keek met haar typische hautaine glimlach rond. „Hallo, Lucia. Ik wilde een zeer aardige jongeman aan je voorstel len. Hij zat alleen en jij zit ook alleen. Wellicht hebben jullie ple zier in elkanders gezelschap. Dit is mr Jenkins, tweede stuurman als ik mij niet vergis en dit, mr Gor don, is miss Lucia Marino. Veel plezier, jongelui". Voordat een van beide nog iets kon zeggen, had zij zich alweer omgedraaid en wan delde zij weer even statig als ze ge komen was, terug. Gordon glimlachte even verlegen tegenover het meisje, dat hem met een koel gebaar tot zitten uitnodig de. „Een ietwat vreemde introduc tie, vindt u niet?" vroeg hij. „Mrs Woodstock is inderdaad wat excen triek, maar ik mag haar toch graag", antwoordde het meisje. Gordon haastte zich dat te beves tigen. „Zij is mijn tafeldame. Tij dens het diner spraken wij over verschillende onderwerpen, zonder echter de dansavond ook maar met een woord te noemen. Nu komt ze ineens naar me toe en zegt, dat ze me voor wil stellen aan een zeer aardig kennisje van haar. Ik moet zeggen, dat ze gelijk heeft gehad", voegde hij galant aan zijn uitleg ging toe. Lucia Marino bedankte hem met een koel knikje voor dit compliment en zweeg verder. Gordon kreeg het benauwd. Het orkest hielp hem echter uit de nood. Het zette juist een nieuw nummer in en Gordon vroeg haar ten dans. Terwijl zij samen naar de dansvloer liepen, wierp Gordon tersluiks een triomfantelijke blik in de richting van dokter Merrylands. Deze maak te een grimas. Gordon begreep er uit dat hij deze ruil nog niet zo slecht vond. „Wie is die man?" vroeg Lucia Marino. „Dat is de scheepsdokter, een vriend van mij", antwoordde Gordon. Een ogenblik dansten zij zwijgend. Ze danst uitstekend, dacht Gordon. Ik ben blij dat het juist een foxtrot is. Die ken ik het beste. „Het is wel gezellig vanavond, vindt u niet?" vroeg hij. „Och, ik weet het nog niet. De avond is nog zo kort aan de gang. Doorgaans gaan dit soort avonden als een nacht kaars uit. Er gebeurt nooit eens iets opwindends". „Dat is juist, maar de meeste van onze passagiers verkiezen juist een zeereis boven een reis per vlieg tuig, omdat het een rustige en aan gename vacantie betekent". Het meisje knikte even. „Daar hebt u gelijk in. Ik verkoos ook het schip boven het vliegtuig om die reden. De dokter schreef me wat rust voor. Ik begin echter nu al te vrezen dat het maar een saaie be doening zal worden". „Dat zal, hoop ik, wel meevallen", zei Gordon opgewekt. „We trachten zoveel mogelijk de verveling te voorkomen „Daar twijfel ik niet aan", zei Lucia snel. „Ik houd echter van sensatie. En die kunt u hier met de beste wil niet scheppen, dunkt mij". De serie van drie dansen was beëin digd en Gordon bracht haar terug naar haar plaats. Ze dansten nog verschillende ma len, totdat Lucia opstond en Gordon vroeg haar voor enkele ogenblik ken te verontschuldigen. „Natuur lijk" antwoordde deze. „Ik zal even naar de stuurhut gaan. We zullen dan wel weer op ongeveer dezelfde tijd terug zijn". In een heel wat betere stemming dan in het begin van de avond, begaf Gordon zich naar de stuurhut. Hij vond „de eer ste" rustig aan zijn werk en er was niets bijzonders gebeurd dat zijn aanwezigheid vergde. Na even een kort verslag uitgebracht te hebben over de avond, verdween hij weer naar beneden. In het onderste gang boord aan stuurboordzijde zag hij Lucia ongeveer vijftig passen voor hem uit lopen. Inplaats van de trap af te gaan die naar de danszaal leid de, liep zij verder en nam zij de vol gende trap die naar de hutten in 't voorschip voerde. In de mening dat zij zich in de weg vergiste, versnel de Gordon zijn passen om haar in te halen. Zij daalde de trap af en liep de gang in, rondkijkend alsof zij een nummer zocht. „She's right" bromde Gordon, toen hij haar aan een deur zag aan kloppen. Hij keerde terug op zijn schreden en begaf zich naar de danszaal. Na ongeveer vijf minuten zag hij Lucia Marino in de deur opening verschijnen. Zoekend keek ze een ogenblik rond, tot ze haar zitplaats ontdekt had. Gordon merkte op dat ze er een beetje op gewonden en geagiteerd uitzag. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6