Wijde Wereld RANG Öiisiaf $iuMè Van agrarische tot industriële gemeente. Waaiwijkse en LanCourani De Waterstofbom. van ckmsle zona. DRUNEN schakelt zich om. UIT DE OPGEWORPEN PROBLEMEN WORDEN RADIOAAL AANGEPAKT VRIJDAG 9 APRIL 1954 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZOM 77e JAARGANG No- 29 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2021 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Een nieuwe vrees heeft de wereld ge grepen. Zij krijgt tussen de ene verschrik king en de andere weinig tijd om op adem te komen, want 10 jaar is niet veel cm een oorlog als de laatste uit het ge heugen te wissen, vooral niet wanneer men nog dagelijks met de gevolgen wordt geconfronteerd. Men herinnert zich hoe er een huivering door de mensheid ging, toen de eerste atoombommen werden ge worpen op Nagasaki en Hirosjima, waardoor Japan zich tot overgave het dwingen. De wildste verhalen hebben de ronde gedaan en het zijn altijd des kundigen die verklaren dat het allemaal wel meevalt, achteraf tenminste. Hebben we ons laten geruststellen. Er is geen twijfel aan of de atoombom is een verschrikkelijk wapen. Velen van ons hebben de vernielende kracht van het moderne oorlogstuig van nabij mee gemaakt en die van de atoombom is vele malen erger dan die van de „ge wone" bommen en granaten. Inderdaad moet de uitwerking ervan vernietigend zijn geweest, want de Japanse regering was niet zo fijngevoelig dat zij zich om een flink bombardement gewonnen zou hebben gegeven. Het was slechts het vooruitzicht dat het niet bij Nagasaki en Hirosjima zou blijven dat de Japanners deed capituleren. Ondertussen heeft men ons al zo ver trouwd gemaakt met de atoombom, dat we er niet noemenswaard meer op rea geren. Wij weten dat beide partijen ze in hun bezit hebben en dat de plaats waar ze valt ten dode is opgeschreven. Een weinig bemoedigend beeld, dat ons alleen kan doen hopen, dat het nooit zo ver zal komen, al lijkt het gezien de ont wikkeling van de laatste jaren niet on mogelijk ook deze kracht te controleren. Men doet echter goed er niet aan te denken wat er gebeurt, als ze eens wordt gebruikt in een nieuwe oorlog. Maakt de waterstofbom, waarvan er de laatste weken door de Amerikanen twee tot ontploffing zijn gebracht, op de gewone burger zoveel meer indruk? Moet het verschil tussen atoombom en water stofbom hem niet het idee geven dat het weinig maakt door de kat of door de hond gebeten te worden? De zorg voor de waterstofbom is geen particu liere meer, want voor het individu is het onmogelijk zich tegen een dergelijke vernietigende uitwerking te beschermen. Toch heeft ze in breder verband een diepe indruk gemaakt, zoals men uit di verse reacties heeft kunnen opmaken. Waarschijnlijk zijn deze vooral voortge komen uit de omstandigheid dat enkele Japanse vissersschepen, die buiten de gevaarlijke zone zouden zijn geweest, getroffen werden, waaruit zou zijn ge bleken dat de kracht van de bom aan de controle van de geleerden is ont snapt. Dat is de factor die de meeste vrees heeft veroorzaakt. Steeds duide lijker dreigt het gevaar dat de mens krachten gaat ontketenen die hij niet aan kan, waardoor hij ^zichzelf zou ver nietigen. Geruststellende verklaringen doen daar weinig aan. af en het lijkt op arrogantie, wanneer een Amerikaanse atoomexpert verklaart, dat de waterstof bom niet aan de controle van de geleer den kan ontsnappen. Men gelooft dat zomaar niet meer. Het gaat hierbij niet meer om perso nen, steden of landstreken, maar om het welzijn van de mensheid en dat heeft de bezorgdheid in brede kringen en op hoog niveau gaande gemaakt. In het Engelse Lagerhuis heeft Churchill tegen de La- bouroppositie 'het goed recht van de Amerikanen om met de waterstofbom te experimenteren, verdedigd. Daar zit na tuurlijk veel in, want onder de huidige omstandigheden zal het praktisch on mogelijk zijn om tussen Oost en West tot overeenstemming te raken om hele maal af te zien van de waterstofbom. En zolang de sovjets niets van hun doen en laten believen, prijs te geven, blijft het mogelijk dat zij dit afschuwelijke vernietigingswapen vervaardigen zonder dat het Westen een gelijkwaardig af weermiddel daartegenover zou kunnen stellen. Men blijft daardoor natuurlijk in een vicieuze cirkel, maar daaruit te ko men door ons weerloos te maken, zou noodlottig zijn. Men moet twee kwaden het minste kiezen, ook al zijn het twee ernstige kwaden. Zowel president Eisenhower als Winston Churchill hebben verklaard, dat de waterstofbom de kansen op vrede vergroot. Waarop zal deze vrede geba seerd zijn? Hoe waarschijnlijk de verkla ringen van beide staatslieden ook zijn, de basis zal zeer wankel zijn, want zij is de vrees en zo gauw de andere partij iets nog vreeswekkenders vindt dat hij zou kunnen gebruiken, neemt het gevaar voor oorlog weer toe. Onder deze om standigheden moeten wij er maar het beste van zien te maken en het is maar goed dat er weinig plaats is voor per soonlijke vrees omdat in dit opzicht, dat wil zeggen als de waterstofbom eens ooit gebruikt zou worden, alle mensen lotgenoten zouden zijn. Een weinig be moedigende maar in zoverre wel troost volle overweging omdat anders het leven helemaal ondraaglijk zou zijn. Tenslotte heeft Eisenhower verzekerd, dat de Verenigde Staten de waterstof bom of chemischer uitgedrukt de H-bom nooit het eerst zullen gebruiken, terwijl hij van mening is dat de (Sovjets verschil lende redenen hebben om niet tot de aanval over te gaan, waarvan er een is dat de Verenigde Staten onmiddellijk hard zullen terugslaan. We moeten er tenslotte dan maar blij om zijn dat onze bondgenoten een intimidatiemiddel be zitten, dat de andere partij van een aan val afschrikt, en dat zijzelf nooit voor agressie zullen gebruiken. Dan moge God verhoeden dat het ooit als verdedigings middel gebruikt zal moeten worden. CHINA GEVAARLIJK DICHT BIJ VOLSLAGEN OORLOG Chinese communisten zijn daad werkelijk en rechtstreeks betrok ken bij de strijd die de opstandige Vie'.minh in Indo-China tegen de troepen van de Franse Unie voe ren. Volgens John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, die dit vandaag in Washington meedeelde, be schikt zijn regering over gegevens die deze Chinese inmenging be wijzen. Bij het belegerde Dien Bien Phoe, dat Maandag opnieuw een rode stormloop met succes heeft doorslaan, worden Franse vlieg tuigen neergeschoten door lucht doelgeschut, bemand met Chinese luchtdoelartilleristen. Ook is he kend dat zich op het hoofdkwar tier van Generaal Giap de Chinese generaal Lie tsjen tsjoe bevindt, die wordt bijgestaan door een aantal Chinese technici en mili taire raadgevers. Voorts hebben Chinezen een uitgebreid stelsel van speciale telefoonverbindingen in Vietminh-gebied aangelegd en rij den rondom Dien Bien Phoe een duizendtal door hen bestuurde vrachtauto's voor de bevoorra ding. Volgens Dulles is de toe stand in Indo-China thans zo dat de Chinezen daar gevaarlijk dicht bij volslagen oorlogvoering zijn gekomen. Hoge Commissarissen en de West- Duitse kanselier Adenauer. Te zelfder tijd kreeg Adenauer ech ter te horen dat hoewel Moskou dezer dagen „souvereiniteit" aan Oost-Duitsland heeft verleend, het Westen nog niet bereid is West- Duitsland volledige onafhankelijk heid te geven. KROONPRINSES MARTHA VAN NOORWEGEN IS OVERLEDEN De Prinses, die aan een lever ziekte leed, was sinds Zondaga vond buiten bewustzijn. Alle leden van liet Noorse Koninklijke Huis waren aan het sterfbed aanwezig. De Kroonprinses, die 51 jaar werd, was een zuster van wijlen Koningin Astrid van België. Het stoffelijk overschot is Maan dagmiddag van het Rijkszieken- huis le Oslo overgebracht naar Skaugum, het kasteel van het kroonprinselijke paar. Hoewel liet tijdstip van de over brenging niet bekend was ge maakt, stonden tocli enkele dui zenden inwoners van Oslo bij het ziekenhuis opgesteld om de droe ve stoet gade te slaan. De bijzetting van '1 stoffelijk overschot van Kroonprinses Mar tha zal naar men verwacht over 10 a 12 dagen geschieden. RODE KRUIS WIL BESCHERMEN TEGEN WATERSTOFBOM. De jongste ontwikkeling op het gebied van de waterstofbom en de atoombom heeft vandaag deskun digen uit de landen naar Genève geroepen. Zij zujlen de vraag be studeren, in hoever de bestaande Bode Kruis conventies moeten worden herzien in verband met de nieuwe toestand. De conferen tie is belegd door het Internatio nale Rode' Kruis. Een van de eerste vraagstukken, U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cristal fruits vraagt, kunt LI veel meer ge nieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder „Rangetje". GEEN REDEN VOOR VREES EN PANIEK. President Eisenhower heeft Maandagavond via radio en tele visie de Amerikanen een samen- vatling gegeven van 's lands mili taire kracht, zijn problemen en zijn toekomst. „Het Amerikaanse volk heeft steeds zonder paniek en vrees het hoofd geboden aan zijn gewone binnenlandse problemen en er is ;geen reden, waarom het niet alles wat de waterstofbom meebrengt, zonder paniek en vrees onder de ogen zou zien", aldus de president. „Iedereen maakt zich zorgen over de mannen van het Kremlin, het atoomtijdperk en over de mogelijkheid van een eco nomische' crisis, maar al die pro blemen moeten rustig worden be keken". „Wij beginnen geen oorlog met de waterstofbom", aldus de pre sident. „De Sovjet-Unie weet ech ter, dat wij snel zullen terugslaan als een van Amerika's bondgeno ten of zijn levensbelangen worden aangevallen". WESTEN ZAL O -DUITSLAND NIET ERKENNEN West-Duitsland en de drie gro te Westelijke mogendheden zijn 't eens geworden ieder verzoek van Oost-Duitsland om diplomatieke erkenning af te wijzen. Dit besluit is genomen op een conferentie van een uur lussen de drie Westelijke narissen, meest Nederlanders, werkeloos wachten op toelating. Door deze houding wordt het te kort aan missionarissen met de dag groter en dreigt een acuut te kort. NEDERLAND VOOR MEER DAN 50 ONKERKELIJK Terwijl tussen 1920 en 1947 in Amsterdam het aantal onkerkelij- keri van 21 tot 45 opliep, ver toonde het landelijk percentage over die zelfde periode een aan was van 8 tot 17 Dit ligt vast in de officiële rapporten over de jongste volkstelling. Uit deze rap porten blijkt echter niet dat naast de 17 onkerkelijken in ons va derland nog een minstens even grote groep staat die, hoewel zij zich als kerkelijk liet noteren, in werkelijkheid geen enkele kerke lijke binding heefi. Daarnaast staat dan nog een derde groep, van stel lig ongeveer dezelfde omvang, die van de latent-onkerkelijken. Deze 3 groepen vormen derhalve tezamen meer dan de helft van ons volk. Tot deze naar zijn mening be angstigende conclusie kwam Zon dagmiddag, op een bijeenkomst van de „Nieuwe Mens" te Nijme gen de leider van het Una Sancta- werk, pater dr. Van Doornik m.s.c., die de aandacht van zijn talrijk gehoor vooral vroeg voor het verontrustend element dat het niet langer een persoonlijke crisis is, welke de mens uit de kerk doel treden, maar het collectief afwij zen van de gedachte aan een hier namaals, welke afwijzing in volle gemoedsrust plaats vindt. IN RAMPGEBIED REEDS 3500 WONINGEN IN AANBOUW Op het ogenblik zijn in 't ramp gebied 3500 woningen in aanbouw. Er werden 2800 woningen ver woest. Een zeer groot gedeelte van deze woningen zijn Woningwet woningen. Aldus minister Witte tijdens de vergadering met de commissie voor de watersnood uit de Tweede Kamer. Minister Mansholt heeft tijdens dezelfde vergadering meegedeeld, dat reeds een begin kon worden gemaakt met de definitieve bere kening van de toe te kennen be dragen van geleden watersnood- schade. De mogelijkheid tot hel verstrekken van voorschot blijft voorlopig nog open. Er zijn thans voorschotten verstrekt tot een be drag van 26 millioen gulden. Minister Mansholt heeft verder verklaard, dat er geen vrees voor behoeft te beslaan dat de schade aan landbouwwerktuigen, die lang in zout water hebben gestaan, onvoldoende zou worden vergoed. Voor landbouwwerktuigen die langer dan twee dagen in „water van meer dan 10 gram zout" heb ben gestaan, wordt reeds schade vergoeding gegeven. SOLDATEN. Soldaten hebben een wrede rol gespeeld in het lijdensverhaal. Het zijn de soldaten die Christus ar resteerden, soldaten die hem boei den, beschimpten, bespuwden, sloegen, kruisigden, bestalen en doodden. Er is sindsdien wel heel veel veranderd. Soldaten staan niet zo ver van Christus meer af. Ze hef fen hun handen niet meer om zich aan Hem te vergrijpen. Velen doen niets.... niets voor Hem, niets legen Hem. tenzij Katholiek Thuisfront wil de sol daten vurig rondom de verrezen Christus zien, delend in de Ver lossing, delend in de Paasvreugde. Katholiek Thuisfront wil graag dat als in het Paasvigilie in de kazernes, voor de soldaten die niet naar huis mogen, de feestelijkhe den van de Paasnacht beginnen, elke ontstoken kaars een symbool is van een geredde ziel, een gods- licht in een mannenlichaam. Daarom doet Katholiek Thuis front ook voorhet Hoogfeest van Pasen 'n beroep op de katholieken van Nederland opdat in de gara ges, de turnzalen, de bioscopen en de cantines, waar in de handen van duizenden militairen 't paas- licht zal gaan branden van de ene soldatenhand naar de andere, de belijdenis van geloof mag klinken fors, waar en ontroerend. Om dit mogelijk te maken is geld nodig. Katholiek Thuisfront nodigt iede re Katholieke Nederlander uit een klein Paaseitje te storten voor on ze militairen op giro 52.00.00 van Kafholiek Thuisfront in Den Haag. De soldaten van nü moeten het Paasfeest anders kunnen vieren dan de soldalen van toen Er is een tijd geweest dat Drunen een rustig dorp was met een voornamelijk landbouwende bevolking, terwijl op indu strieel gebied vooral de handschoenmakerij er met ambitie en vakmanschap werd beoefend. Vooral de laatste jaren ech ter 4s dit beeld ingrijpend gewijzigd. De bevolking is er nog rustig, maar liet agrarisch beeld is zich aan het, wijzigen tot een industrieel beeld, doordat er zich een grote metaalindu strie vestigde en in de'schoenmakerij het gemechaniseerde bedrijf voor een groot deel het handwerkbedrijf verdrong. Bovendien moeten de agrariërs door de inkrimping der land bouwgronden zich steeds meer gaan toeleggen op de tuin bouw. Daaraan kan nog worden toegevoegd dat de Drunense duinen als recreatiecentrum steeds meer in trek komen. die de deskundigen moeten op lossen, is dat van de wettelijke bescherming der burgerbevolking tegen het gevaar van bombarde menten en het gebruik van geleide projectielen. Alle vergaderingen zijn geheim. KONINKLIJKE FAMILIE OP VACANTIE. Koningin Juliana en prins Bern- hard zullen met de prinsessen Beatrix en Irene en jonkvrouw Renée Roëll van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Obergurgl vertoeven om tezamen enige dagen de wintersport te beoefenen. Aan gezien prins Bernliard geen snelle afdalingen maakt om het extra ri sico van een val te vermijden, zal hij enige malen met de prinsessen trektochten in het hooggebergte ondernemen. Jonkvrouwe C. E. B. Roëll, hofdame van de Koningin, zal de Koninklijke familie verge zellen. INDONESIË LAAT GEEN MISSIONARISSEN MEER TOE- De H. Congregatie de Propagan- da Fide volgt met bezorgdheid de toestand, die in Indonesië is ont staan door de weigering van de regering aan buitenlandse missio narissen een visum voor de Repu bliek te verlenen. Sinds Septem ber van vorig jaar is geen enkele verblijfsvergunning meer verleend zodat op dit ogenblik 137 missio- Snelle ontwikkeling- Het bovenstaande geeft een zeer ruwe schets van de snelle ontwik keling die Drunen heeft doorge maakt. Daar zitten natuurlijk di verse aspecten aan vast, wat het gemeentebestuur aanleiding gaf om dezer dagen de pers uit te nodi gen op een bijeenkomst, waarin burgemeester Snels een uiteenzet ting gaf over de ontwikkeling van zijn gemeente, de situatie waarin zij daardoor is gekomen, de pro blemen die ze opwerpt en de maatregelen die worden genomen om de moeilijkheden het hoofd te bieden en een goede harmonie tus sen de verschillende factoren te bewaren. Om met de laatstgenoemde ont wikkelingsfactor te beginnen, in de afgelopen naoorlogse jaren is wel gebleken, dat de récreatie in het duinengebied van grote bete kenis gaat worden. Daartoe zal niet weinig bijdragen het rijwiel padenplan van 167 km. dat door de Streek-WV Brabant's Centrum in samenwerking met de betrok ken gemeenten uitgevoerd gaat worden. Zo zal er door de Dru nense duinen een fietspad worden aangelegd van het Zuiden, rich ting Udenhout, naar het Noorden aansluitend op de nieuwe weg naar Heusden en een van 't Oos ten, vanaf Helvoirt, naar het Wes ten naar Waalwijk, aansluitend aan het rijwielpadenplan in de ge meente Kaatsheuvel-Loonopzand. Burgemeester Snels noemde dit aantrekkelijker dan bijvoorbeeld een autoweg, omdat nu het lande lijk karakter van het recreatie- oord beter blijft bewaard. De schoenmakerij was in oor sprong handwerkbedrijf, waarvoor al vroeg een vakschool werd op gericht, die nu natuurlijk aan de eisen van deze tijd is aangepast. Daarnaast is op den duur de ma chinale schoenmakerij opgekomen, zodat er nu een twintigtal bedrij ven zich bezig houden met de schoen- en lederproductie, waar onder diverse bedrijven van be tekenis. Grote vlucht van metaalnijverheid Rond 1935 deed de scheeps- schroevenindustrie haar intrede in Drunen door middel van Lips' Scheepsschroevengieterij en het lijkt niet overdreven te zeggen dat deze vooral het beeld van Drunen grondig heeft gewijzigd. Een en kel cijfer mogen dit duidelijk ma ken na de oorlog groeide het be- drijf van ongeveer 80 arbeiders j tot plus minus 650 op dit ogenblik, j Aanvankelijk werden alleen kleinere schroeven vervaardigd, maar allengs werden ook de gro- tere schroeven in bewerking ge- j nomen en nu is men zo ver, dat op I het ogenblik de pootste schroef i in bewerking is die ooit in Euro pa is gemaakt. Zij weeg! bruto 45 ton De directie evenwel onderkende bepaalde gevaren in een eenzijdige schroevengie'.erij en daarom wer den in samenwerking met de fa. Eysbouts ook klokken in het pro ductieproces opgenomen in die zin dat bij Lips de grotere klok ken werden gemaakt en bij Eys bouts de kleinere. Dit onderdeel raakte op den duur op de achter grond, terwijl Eysbouts inmiddels zelf is ingericht voor het maken van grotere klokken, om welke re denen men heeft besloten de sa menwerking te beëindigen. Hei sluitstuk zal zijn een carillon voor het bedrijf van de firma Lips, waarvan de klokken door dit be drijf zelf worden gegoten, terwijl ze door de fa. Eysbouts worden afgestemd. Zaterdag voor Pasen zal het in bedrijf worden geno men. In plaats van de klokkengieterij is er nu een betonwerkerij inge richt, waarvoor de grondstoffen vooral komen uit de vormerij van de scheepsschroevengieterij. Be gonnen voor eigen bedrijf, werkt zij nu ook met succes voor de handel. Daarnaast treft men nu bij Lips voorts een regeneratiebedrijf aan, waar van oud nieuw wordt ge maakt in alle metaallegeringen. Nu al werpt zich de vraag op of dit onderdeel de andere niet gaat o- vertreffen. De eerste hal was al gauw te klein, zodat er een tweede gebouwd moest worden, terwijl inmiddels wordt overwogen er een, derde hal bij te plaatsen. Uit dit bedrijf kwam de messingwal- serij voort, die in Nederland tevo ren hoegenaamd niet werd gevon den. Nu kan het bedrijf zichzelf daarmee volledig helpen. Tenslotte staat er dan nog een ijzerraffinaderij op stapel, die men een hoogovenbedrijf in het klein zou kunnen noemen. In totaal zal daarf aan oud en nieuw ijzer plus minus 45.000 ton per jaar verwei'kt worden. Hiervoor zal een nieuwe hal worden gebouwd over de Kasteeldreef, waardoor het ge deelte van deze weg dat langs de firma Lips loopt, aan het verkeer zal moeten worden onttrokken. Hij zal dan ook verlegd worden, wat samenhangt met een heel wegen plan dat daar in voorbereiding is. Ten Noorden van de spoorlijn wordt een parallelweg aangelegd die verderop in de richting Nieuwkuijk aansluiting geeft op de Kasteeldreef, terwijl deze weg natuurlijk ook weer zal aansluiten op de aan te leggen Provinciale weg. Een ander probleem dat uit het groots object van de ijzerraffina derij voortvloeit is het transport probleem. Men voert nu eenmaal geen 45000 ton ijzer p. jaar af en aan met vrachtauto's. Daarom heeft de firma Lips zich in verbinding gesteld met de Spoorwegen, die zich bereid verklaarden haar een verbinding ie geven met de Spoor lijn als aan- en afvoerlljn. Hierin zag burgemeester Snels een be moedigend teken dat de spoorlijn voor de Langstraat behouden zal blijven, ook als ze uit andere hoofde minder belangrijk zou wor den geacht, en eventueel weer di rect voor personenvervoer ge bruikt zal kunnen worden. De ijzerraffinaderij zal waar schijnlijk dit jaar nog beginnen te draaien. Konsekwenties. Dit alles brengt zijn konsekwen ties met zich mee. Burgemeester Snels noemde als voorbeelden de huisvesting -denk aan de uit breiding van Lips de bouwge- legenheid, de recreatie enzovoort. Ook voor de agrariërs heeft de medaille een minder mooie keer zijde, namelijk de vermindering der landbouwgronden. Een geluk kig facet achtte burgemeester Snels het, dat de agrariërs zijn gaan inzien, dat ze zich óf op de tuinbouw óf op de industrie moe ten, gaan instellen, vooral de jon geren. Natuurlijk trekt de tuin bouw bij de jongeren de grootste belangstelling, wat kan blijken uit het feit dat de omzet van de vei ling het laatste jaar een waarde vertegenwoordigde van 1]/2 milli- cen gulden, terwijl zij uitgroeit tot een streekveiling. Ook het middenstandsvraagstuk werpt zich op en daarover kon de burgemeester een optimistisch ge luid laten horen. De middenstand stelt zich goed in op de uitbrei ding van zijn werkterrein, dat vooral ligt in de belangstelling die de duinen genieten en in de indu strie. Er gaat- haast geen maand voorbij of er wordt een nieuwe dan wel vernieuwde winkel geo pend. De burgemeester constateer de dan ook dat de middenstand een bloeiperiode doormaakt. Voor de recreatie is een groots project aangetrokken van natuur monumenten. Door de welwillend heid van graaf d'Oultremont heeft de gemeente een enclave in het duinengebied kunnen overnemen en zij heeft dit geruild met de Vereniging tot behoud van na tuurmonumenten tegen een gebied van 10 ha. ten Noorden van het duinengebied, dat prachtig is ge legen voor bosaanplant en recre atie. Ontspanning- Ook over de ontspanning die aan de bevolking moest worden geboden, heeft men zich beraden en men heeft daarover in ons blad al heel wat kunnen lezen. Bij de piaatregelen die worden getroffen heeft o. m. de overweging voor gezeten, dat de mensen uit de stad, die in een dorp als Drunen komen, heel wat moeten missen, dat op een of andere manier ge compenseerd moet worden. Daarbij is op de eerste plaats gedacht aan de sport en er is dan ook een bescheiden sportpark in voorbereiding ten Westen van de Stationsstraat, waar diverse spor ten beoefend zullen kunnen wor den; ten Oosten komt dan de cul turele sector en de ontspanning Voor de jeugd, een speeltuin en een gebouw in minder goed weer. Ook zal er een dorpshuis komen

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1