KMTSHEUVEL waalwijk" DE ECHO m EET ZUIDEN LANDBOUW ttk ywwrTWTW 6ERNDIJK L00N-0P-ZAND ALGEMENE BERICHTEN VOETBALSPORT krant er al?!" Drs.F. A.6R00TSWAGERS Economisch Adviesbureau PAASBAL Belangrijk bericht DANSEN 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 APRIL 1954 10 voor Croydon-rokers VIRGINIA fern AAA V V V AUTO-RIJSCHOOL C. J. Vossen Co. ADMINISTRATIE «n BELASTINGZAKEN. CROMVOIRTS BOERTJE BEBOET. Waalwijkse en Langstraatse Courant werken uitgevoerd door de aanne mers fa. Elshout en De Bont te Raamsdonk. De weg krijgt een dek laag van asfaltbeton. Aan de omgeving is ook grote aandacht besteed, opdat men onder de meest gunstige omstandigheden van de zwemsport kan genieten. Aan alle kanten zijn groenpartijen aangebracht, die nu nog wel niet vol zijn, maar die toch al 't toeven in deze buurt zeer aangenaam ma ken. Ongetwijfeld zullen ze over een jaar het geheel een nog fraaier aanzien geven. Zo zal er binnenkort een einde komen aan een periode van behel pen op watersportgebied, door de ingebruikneming van een zwembad dat aan de modernste eisen voldoet en dat in een grote behoefte voor ziet. Men mag de gemeente Waal wijk gelukwensen met zo'n aan winst, die op zo gelukkige wijze partij trekt van wat de natuur biedt en doeltreffend aanvult wat de mo derne techniek en hygiëne eisen. We gaan, naar het zich laat aan zien, een prettig zwemseizoen tege moet. EMELTENBESTRIJDING. Tot voor enige jaren was de be strijding van emelten (de larve van de langpootmug) een probleem. Ie der jaar veroorzaakte dit insect grote schade aan weilanden en cul tuurgewassen. Door het uitstrooien van zemelen, gemengd met het zeer giftige Parijs groen, trachtte men de schade enigszins binnen de perken te hou den. Enkele jaren geleden kwam een nieuw Nederlands bestrijdingsmid del aan de markt, n.l. het speciale H.C.H. preparaat voor de bestrijding van emelten, genaamd Hexa-melt. Dit preparaat dat, gemengd in 'n hoeveelheid van 3 kg. op 25 kg. ver se tarwezemelen, in het voorjaar breedwerpig over het land ge strooid wordt, is gebleken een wer kelijk afdoend bestrijdingsmiddel tegen emelten te zijn. De voordelen ten opzichte van Parijs groen, zijn vele. Allereerst is daar-dan de veel betere doding van de emelten, terwijl Hexa-melt het enige preparaat is dat de emelten aantrekt en mede daardoor ook bij lage temperatuur reeds goede resul taten geeft. Het preparaat is niet giftig voor mensen of warmbloedige dieren. Het product is reeds werkzaam bij nachttemperaturen van 2° C. Door enige regen wordt het middel niet onwerkzaam. Bovendien is het preparaat zeer goedkoop in het ge bruik. (Advertentie). Er zijn vele honderdduizenden vir- ginia-rokers, die in Croydon einde lijk de sigaret gevonden hebben, die precies naar hun smaak is. „Een kwaliteit, waar iedereen op af vliegt", zeggen ze. De vliegtuig plaatjes, die op de binnendoosjes zijn afgedrukt, bewaren zij voor 'n interessante eigen verzameling, of doen er 'n ander een genoegen mee. Zijn er „zeldzame" plaatjes? Om misverstand te voorkomen, de len wij gaarne mede, dat er van alle 64 Croydon-vliegtuigplaatjes (le se rie) evenveel exemplaren in om loop zijn gebracht. Het berust dus puur op toeval, wanneer sommige verzamelaars 'n bepaald vliegtuig plaatje nog niet aantroffen. Verzamel-albums. Voor slechts 30 ets. is voor de eerste serie van 64 plaatjes Album Nr. I verkrijgbaar. Mocht Uw sigaretten- winkelier dit niet voor U hebben, dan kunt U het ook thuisgestuurd krijgen. Vraag dan Deel I aan bij Crescent Cigarette Cy, Postbus 210, Eindhoven, ender bijvoeging van 30 ets. aan postzegels. Het album wordt U dan portvrij toegezonden. Nieuwe serie plaatjes in de maak. Binnenkort zal de bestaande serie plaatjes met een nieuwe worden uitgebreid, waarin ook de modern ste vliegtuigtypen zijn opgenomen. Virginia-rokend en vliegtuig-verza melend Nederland hoort hier spoe dig meer over. Een kwaliteit, waar iedereen op afvliegt. k GESLAAGD. Aan de R.K. Economische Hogeschool te Tilburg, slaagden voor het candidaats- examen Economie de heren M. v. Amels- voort en J. Roelofs alhier. KEGELSPORT. Het was niet de heer Jos Schalken, maar zijn b,roer André Schalken die bij de Kegelclub „Zet 'm Op" het koning schap behaalde met niet minder dan 780 hout in de 100 ballen. Ere, wien ere toekomt. PUKKEL EN PUKKEL. We dachten al dat het een hele pres tatie was en daarom hebben we het ook gemeld dat „Klaveren Vijf" op de 2e Paasdag voor de 166ste maal „Pukkel en Pukkel" komt opvoeren, doch we zijn er maar liefst 500 keren naast; immers „Kla veren Vijf" presteert het op die dag de* 666ste keer met dat blijspel ten tonele te komen. We behoeven niet te zeggen wat dat zeggen wil èn voor Klaveren Vijf èn voor Pukkel en Pukkel. We lazen in een Belgisch blad een re censie, die we hier weergeven. „Klaveren Vijf" kwam hier (Essen België) met het kluchtspel „Pukkel en Kaatsheuvel Tel. 2486 Pukkel". De Gildenbond heeft gedaverd van de lach, want Jac. Mol „Jacob Puk kel" en Lou Machielde „Hendrik Puk kel" hebben 'm van katoen gegeven. Ook de rest van het gezelschap droeg 't zijne er toe bij deze toneelavond tot een ge weldig succes te maken, zo groot als wij hier nooit beleefd hebben. Vanzelfsprekend zal het er weer storm lopen Maandagavond in 't Apollo-Thea- ter, waar het Roosendaals gezelschap op treedt. NA 29 JAAR. In de St. Josephstraat werd bij werk zaamheden in de tuin een ring gevonden die na een danige schoonmaakbeurt van goud bleek te zijn. Ook de initialen en de datum waren nog duidelijk te lezen. Bij onderzoek bleek de ring toebehoord te hebben aan de heer Biemans uit Loon op Zand, die hem 29 jaren geleden ver loren heeft. VOGELTJESCLUB. In café Th. v. Boxtel aan de St. An- toniusstraat werd onlangs door enige vo gelliefhebbers een vereniging opgericht om deze tak van sport ook hier ingang te doen vinden. Met andere vogelvereni gingen werd contact opgenomen en thans is men zo ver gevorderd dat definitief een bestuur gekozen kan worden en re glementen en condities voor toetreding kunnen worden vastgelegd. Wie belang stelling voor de vogelsport heeft zal er zeer zeker alles voor voelen om tot (deze vereniging toe te treden om in onderling contact tot betere resultaten te kunnen geraken. Er is natuurlijk op 2e Paasdag, wanneer deze vergadering gehouden wordt, gelegenheid zich als lid aan te melden. TONEELUITVOERING GAAT NIET DOOR. Een tweetal weken geleden meldden we dat op de 2e Paasdag het Gemengde Toneelgezelschap „Crescendo", dat zijn tehuis in de Euphoniazaal heeft, zijn laatste seizoen-uitvoering zou geven in de zaal van de heer Piet v. Dun, daar op die dag het solistenconcours van Eu- phonia het onmogelijk maakte in eigen „home" te spelen. „Crescendo" bericht ons thans dat deze uitvoering in de Bel Canto-zaal op de 2e Paasdag niet door gaat, daar een der hoofdspelers wegens ongesteldheid enige weken niet heeft kun nen repeteren. Dus op de 2e Paasdag geen toneeluitvoering in de zaal van de heer Piet v. Dun, doch in plaats daarvan een Paas-bal, onder leiding van The old Kennedy, wat ongetwijfeld ook wel be langstelling zal trekken. JAARVERGADERING K.A.B. De afdeling Kaatsheuvel van de K.A.B. houdt Zondag 25 April in de Gilden bondszaal haar jaarvergadering, waarbij aan de beurt van aftreden zijn de heren J. Beerens, H. v. Huiten en H. v. Boxtel. Deze heren zijn opnieuw herkiesbaar. Candidatenlijsten, door minstens 10 leden ondertekend, kunnen tot en met 23 April worden ingediend aan het secretariaat van de afdeling, Julianastraat 17a. De circulaire, die deze vergadering aankondigt, wijst er tevens op dat van 27 April t/m 2 Mei in het retraitehuis Loyola te Vught een retraite voor dé K.A.B.-leden wordt gegeven, waarvoor men zich vóór 20 April bij de secretaris kan aanmelden. Euphonia's Solisten-concours. Als we nogmaals op het groot solisten-concours van het Kon. Muz. Gez. Euphonia terugkomen, is het alleen maar, om er op te wijzen, dat natuurlijk de zaal toe gankelijk is voor het publiek, ech ter tegen betaling van de vastge- Julianastraat 1 3. TELEFOON 2369. stelde entrée, die voor de gehele dag geldt. Zaterdag 24 April wordt het concours voortgezet niet in de Euphoniazaal, die die dag bezet is, maar in de zaal van de heer Piet van Dun. In verband met het Paasfeest vangt de eerste con coursdag eerst om 4 uur aan, ter wijl op Zaterdag om 3 uur en op Zondag 25 April reeds om 12 uur gestart wordt. De Efteling gaat open. Veertien dagen eerder dan het vorig jaar ontsluit de Efteling dit jaar zijn poorten. De roep, die het vorig jaar over ons Natuurpark is uitgegaan, heeft bij zeer velen de nieuwsgierigheid gewekt, wat de Efteling dit jaar weer zal bieden. En we kunnen al wel gerust ver klappen er is niet Stil gezeten. Niet alleen, dat alles een extra beurt gehad heeft, doch er is weer heel wat verfraaid en gecomple teerd. Speciaal aan de beplanting is zorg besteed. Doorlopend zal men kunnen genieten van de pracht van bloemen en de kleur schakering van struiken en hees ters. Een ui gebreide kano-vijver iï in wording. De speeltuin schijn! eindeloos te worden in variatie's van at racties. Daar dicht bij is een knus pleintje ontworpen waar rondom diverse gelegenheden in artistieke gebouwtjes zijn onder- gebrach'. Dan... in het liefde ;- ln de Bel Can to-zaal bij PIET VAN DUN Maandag 2de Paasdag. Orkest: DE KENNEDY'S. laantje treft het verliefde paar de liefdesbron aan, die de heuse waarheid omtrent de gemeende verhouding gaat vertellen. Er is nog veel meer doch, dai moet ge zelf gaan zien, dan kunt ge er pas van genieten. Paardensport. Een prachtprestatie! Te laat voor ons vorig nummer kregen we bericht van de pracht prestatie, die de heer Jan Jansen alhier met zijn paard Sultan lever de op het concours om het kampi oenschap van Nederland Terreinrij den. Een klein foutje was oorzaak dat deze titel hem ontging. Het Nieuwsblad van het Zuiden schrijft in zijn Maandagnummer omtrent dit concours: De ene fout, die „Sultan" op de voorlaatste hindernis in de Lage Vuurse maakte, kostte zijn berijder, de heer J. Jansen uit Kaatsheuvel, het kampioenschap terreinrijden 1954. Zijn papieren stonden het hoogst genoteerd, toen Zaterdag middag de dressuurproef en de zware cross achter de rug waren en alleen het niet te moeilijke spring concours restte. J. Jansen was de tweede geworden in de dressuur achter R. G. Cromhoff met „White Soeks", hij had de cross gewonnen en was daarmee op Cromhoff, die derde werd, uitgelopen. Die ene fout kostte hem echter vijf punten en aangezien „White Soeks" het parcours feilloos uitreed, werd zijn berijder kampioen van deze samen gestelde wedstrijd, die door de na tionale bond voor ruiter wedstrijden was uitgeschreven. Van de totaal uitslag was de equipe van de Til- burgse Paardensportvereniging, waarvan de heer Jansen deel uit maakte, nummer 1 met 852 1/3 pt; individueel werd de heer Jansen nr. 2 met 430% punt, evenals in de dresuurproef, waarin hij 109% punt behaalde; in de Cross Country be haalde hij met 226 punten 't hoog ste aantal van de 29 deelnemers Weer loeide de sirene. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur loeide de brandsirene en moest de brandweer uitrukken voor een schoorsteenbrand van een slecht •onderhouden schoorsteen in de •Berkdijksestraat, waar met open breken van de schoorsteen 't vuur spoedig bedwongen was. Ongeveer half 7 ging de sirene opnieuw. Nu was het voor een heidebrand achter de Achterste Hoeve op de grens van de gemeente Drunen. De bosbrand- weerploeg van de N.V. Timmer mans verrichtte onder leiding van de heer Bertels weer keurig werk, doch daar het brandende perceel grensde aan een jong mastbos, was om assistentie van de Kaatsheuvel- se brandweer gevraagd, die met de grote brandweerwagen en de bos brandwagen uitrukte. Het goede werk door de bosbrandgroep ver richt, maakte ingrijpen van de Kaatsheuvelse brandweer onnodig. Reeds komt met meer zekerheid vast te staan, dat hier kwaadwillig heid mag verondersteld worden. Agenda. Zaterdag 8 uur nam. Apollo The ater: „De stad der 1000 gevaren". Zondag 6 uur nam. en 8.30 uur nam. Apollo Theater „De Stad der 1000 gevaren". Maandag 12 uur v.m. vergadering Vogelclub in café Th. van Boxtel. Maandag 2.30 uur nam. voetbal wedstrijd DESKOSS. Maandag 4 uur nam. solistencon cours Euphonia. Maandag 5.30 uur nam. Apollo- Theater „Martin en Lewis als para chutisten". Toeg. alle leeftijden. Maandag 7.30 uur nam. Paasbal zaal Piet van Dun. Maandag 8 uur nam. Apollo-the- ater „Pukkel en Pukkel", door Kla- T7'"'p "H Roosendaal. MAANDAG A.S. 2* Paasdag bij WED. VAN DINTEREN Café „Kerkzicht" Berndijk. Opbrengst blindencollecte. De collecte, die j.l. Zaterdag en Zondag gehouden werd voor de blinden, bracht in onze parochie 't mooie bedrag van 51.op. Vanaf deze plaats hartelijke dank aan de collecterende dames, die zeer actief '{lit werk verrichtten. Agenda. Vrijdag 16 April 8.30 uur repetitie parochiëel zangkoor St. Cecilia. Zaterdag 17 April 15.45 uur repe titie voor de drumband van de har monie St, Jan. Maandag 2e Paasdag 19 April van 11.3012.30 uur leesbibliotheek. 12 uur v.m. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan. Van 56.30 uur jongenspatro- ,naat leeftijd van 1215 jaar. Van 7.309 uur jongenspatro naat, leeftijd boven 15 jaar. 6 30 uur bal bij Wed. v. Dinteren 'in café „Kerkzicht". INTERNATIONALE GILDEDAG 1954. Door middel van enige berichten heb ben wij reeds melding gemaakt van onze internationale Gildedag 1954 op 11, 12 en 13 September 1954 a.s. Thans kunnen wij U meedelen dat reeds vele Gilden uit Noord-Brabant, Gelderland,. Limburg en België zijn aan gemeld; zelfs kwam een bericht van deelneming uit Zwitserland. Het comité tracht op deze dagen de gasten te ontvangen op een wijze, het Gildewezen waardig. De voorbereiden de maatregelen zijn thans in een verge vorderd stadium. Diverse zilveren schilden voor de wed strijden zijn reeds door leden van het Ere-comité fabrikanten, verenigingen en belangstellenden geschonken. Daar het ingeschreven aantal deelnemers vrij hoog ligt, is men eveneens genoodzaakt veel zilveren schilden ter beschikking te stel len. Mochten er onder onze lezers geïnte resseerden zijn, dan kunnen zij alsnog hun geldelijke bijdrage storten op Giro rekening 449684 t.n.v. Dhr J. Toorians, Van Rijckevorselstraat 48 te Loon op Zand. Door het opbouwen van Brabants Gilden werkt U mede aan de glorie van ons gewest, want een Brabant zonder zijn Gilden is niet denkbaar. Een voorlopig programma is als volgt: Zaterdag 11 September wordt een ge zamenlijke prijsverschieting gehouden tus' sen de drie Loonse Gilden: St. Hubertus, St. Chrispijn Chrispinianus en St. Am- brosius, op het Gildeterrein. Zondag 12 September vindt de Inter nationale Gildedag plaats. Om 10 uur v.m. zal de Gilde-mis worden opgedra gen, terwijl in de namiddag een optocht met de wedstrijden zal worden ge houden. Maandag 13 September is een dag voor de Gildebroeders van het Gilde St. Am- brosius zelf. De wedstrijden zijn verdeeld in: mar cheren, defileren, zilverkeuring, volks dans, vendelzwaaien, trommen, schieten met hand- en voetboog op doel en boom en met het geweer op de wip, stan daardrijden, enz. Het Gildeterrein is gelegen aan het Kasteel van Loon op Zand. Een oude gildetraditie wordt hier hernomen, daar deze feesten immers altijd in en om het kasteel der Heerlijkheid hebben plaats ge had. Mogen wij onze gasten waardig ont vangen en hen een Gildefeest bereiden dat „Het Brabantse Land" toekomt. TERUG UIT DE MISSIE. Geheel onverwacht ontving de familie Snoeren alhier de tijding dat de Eerw. Zuster Lubertia (in de wereld Mej. Wil- helmina Snoeren) van de Congregatie van Schijndel a.s. Vrijdag in het vader land zal arriveren. Zuster Lubertia was gedurende 32 jaren onafgebroken werk zaam in Suriname. Haar standplaats was Paramaribo, alwaar zij aan het St. Vin- centius-ziekenhuis verbonden was. BEKRONING Internationale Hiondententoonstelling. Bij gelegenheid van de op 10 en 11 April gehouden Hondententoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, behaal de onze dorpsgenoot de heer P. Vera, met zijn 17 maanden oude Barsoi (teef) Anuschika van Hensinge, in de Jeugd- klasse de prijs „Uitmuntend" met nog 2 speciale prijzen. Voorwaar een prachtig succes met dit jonge dier. ENGELAND EN DE E.D.G. Een der thans in Duitsland ge- slationneerde Engelse tank-divi sies zal, bij het van kracht wor den van het verdrag van de Euro pese Defensiegemeenschap, aan 't Europese leger worden toegevoegd en onder geallieerd opperbevel slaan. Dit zal ook gebeuren met Britse luchtstrijdkrachten, wan neer de Europese militaire lucht macht wordt gevormd. Een ver tegenwoordiger van de Britse re gering met de rang van minis er zal zitting nemen in het comiié van ministers van de Europese Defensiegemeenschap. Engeland zal eveneens een vertegenwoordi ger krijgen in de raad van Euro pese commissarissen. De Britse re gering verplicht zich geen enkele wijziging in de deelneming van Engelse strijdkrachten aan het Europese leger aan te brengen zonder voorafgaand overleg. NEDERLAND EN INDONESIË. De Nederlandse regering heeft geantwoord op de nota der Indo nesische regering betreffende de Ronde Tafel-conferentie. Zij gaat met deze conferentie accoord ter bespreking van het Unie-sta iuut. Zij gaat er niet mee accoord dat Nieuw-Guinea een punt van be spreking uitmaakt. TRIDUÜM TER ERE VAN PIUS X. Na een plechtige zalig- en heilig verklaring is het in Rome de ge woonte, dat in een basiliek of an dere kerk van de Eeuwige Stad een triduum ter ere va nde nieuwe za- loge en heilige gehouden wordt. De heiligverklaring van Paus Pius X i snu vastgesteld op 29 Mei. Het triduum te zijner ere zal op 31 Mei, 1 en 2 Junil plaats vinden. TELEFOON 1 CENT DUURDER? Naar in Den Haag vernomen wordt, kan over enkele maanden de reeds aangekondigde prijsver hoging van locale telefoongesprek ken worden verwacht, van 3 tot 4 cent per gesprek. MEER ZITPLAATSEN IN TREINEN. De Nederlandse Spoorwegen heb ben het voornemen het park reizi- gersmaterieel uit te breiden met 150 rijtuigeenheden, die zullen wor den samengesteld uit dertig elec- trische vierrijtuigentreinen en vijf tien electrische tweerijtuigentrei- nen. De neus van deze nieuwe treinstellen zal een andere vorm krijgen dan die van het thans ge bruikelijke type stroomlijntreinen en zodanig zijn geconstrueerd, dat de machinist hoger en meer naar achteren komt te zitten. Het totale aantal zitplaatsen in de gestroom lijnde electrische treinen zal door deze bestelling met 8.190 stijgen. De aanvragen tot prijsopgave zijn dezer dagen aan de industrie ver zonden. De rechtbank te 's-Hertogen- bosch heeft vonnis gewezen in de zaak tegen de 39-jarige landbouwer en schaapherder #Th. M. V. uit Cromvoirt, alias het „Cromvoirtse •boertje". De rechtbank bevestigde het vonnis van de kantonrechter door V. te veroordelen tot en boete van zes maal 120. - V. was beschuldigd van het on geoorloofd uitoefenen van de ge neeskunde. De officier van Justitie had een boete van zes maal 300 geëist. W.S.C—ROOSENDAAL. De in een gedeelte van de op laag vermelde voetbalwedstrijd W.S.C.Roosendaal gaat 2e Paas dag niet door. EINDEXAMENS H B S. De eindexamens der H.B.S. A van het Dr. Mollercollege alhier zullen plaats hebben op 12, 13, 14 en 15 Juli. Deskundigen zijn H. J. A. M. Schurink, Tilburg C. Brakman, Hees A. A. Oosterdijk, Nijmegen Voor de afd. B. op 1, 2, 3 en 5 Juli. Dr. Ir. H. A J. Pieters, Geleen. Dr. L. H. Louwe Kooymans, Bre da. Mevr. I. M. van Gent-Baart, Lei den. Voor de Prot. Christelijke H B.S. Afd. A 25 en 26 Juni. L. E. M. A. van Hommerich, Heerlen. M. J. H. Cartigny, 's-Bosch. H. J. Smeding, Amsterdam. Afd. B 6, 7 en 8 Juli. Dr. Ir. H. A. J. Pieters, Geleen Dr. L. H. Louwe Kooymans, Bre da. Mevr. I. M. van Gent-Baart, Lei den. 3! Een vraag, die wordt herhaald met de regelmaat van een krant. Zijn krant, die voor hem onmisbaar is. En niet voor hem alleen. Voor allen in deze omgeving is het plaatselijk nieuwsblad een deel van hun leven. Want meer dan het nieuws uit de wereld interesseert hun wat er gebeurt in de streek om hen heen. Ook de advertentie pagina bevat nieuws dat voor de bevolking op het platteland en In de provinciesteden van zeer groot belang is. Doet LIw voordeel met deze belangstelling door geregeld in het plaatselijk nieuwsblad te adverteren 1

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 10