X Waalwijkseen LangstC C GEMEENTERAAD VLIJMEN (Waarom lijden? Blijóe pAASóAqen veRwiel's leöeRWARen- en sieRkunsthuis J. W. Genuït 40 jaar bij Drukkerij Tielen. Strubbelingen met benoeming van woonruimte-commissie. KRUIS WITTE VRIJDAG 16 APRIL 1954 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Gemeenteraad GEERTRUIDENBERG. Waarom geen woningen voor krotopruiming? het vorifljaaX tegemoet metten* worukt op urnen Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden Neem een of twee Rennies, Nieuwe huisvesi'mg voor Gemeentelijke diensten AgentGARAGE SCHOEP Telefoon 2383 WAALWIJK Ziet onze modieuze lente - nouveauté s Vele vreugdevolle mooie dingen en goede cadeaux, ook in onze sierkunstafdeling. Gi otestraat 264 WAALWIJK Hartelijk gehuldigd en koninklijk onderscheiden. VOORBEELD VAN PLICHTSBETRACHTING. DE ECHO HET 2UIDEII 77» JAARGANG No. SI Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. .„.mvilK TEL 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK IEL. Mi OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" vergeleek met een politieke partij en een voetbalclub, waar men ook niet bijgaat als er mensen in zitten die niet gelijk ge zind zijn, merkte de heer Hartong op dat deze vergelijking toch wel erg mank ging, omdat de commissie noch in het politieke vlak lag noch een voetbalclub was. Toch meende de voorzitter dat er wa ter in de wijn gedaan moest worden, want er moest een woonruimtecommissie komen en anders kwam die er niet. De heer v. Melik stelde voor dat B. en W. een lijst van 20 mensen zouden opstellen en die afvragen. Tenslotte gin gen B. en W. in conclaaf en toen ze daaruit kwamen stelden ze de volgende commissie voor: De Voogd, zittend lid; A. A. G. Dupont, P. 'Otsen, mr H. Smits en H. Maas. Deze werden met bijna al gemene stemmen door de raad gekozen. Het voorstel tot het aanleggen van 't Zuidelijk hoofdriool was het sluitstuk van de gemeentelijke riolering. Hierdoor zou vervuiling van de vestinggrachten tot het verleden behoren en werd inundatie voorkomen. Er was een begrotingswij- Rond drie uur had de raad van de gemeente Geertruktenberg nodig om een agenda van 17 punten af te werken, waarvan er al verscheidene op de agen da van de vorige raadsvergadering haddien gestaan, maar die toen waren aangehouden. Vooral de benoeming van leden van de woonruimtecomnussxe en goedkeuring van de begroting van de Stedelijke Godshuizen hadden nogal wat voeten in aarde, terwijl bij de rondvraag uitvoerig de vraag werd be sproken waarom aan de gemeente geen woningen voor krotopruumng wa ren toegekend. De notulen werden zonder op- of aan- merkingen goedgekeurd, nadat waarne mend burgemeester Crul de vergadering had geopend. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de minister van maatschap pelijk werk over de toepassing van de woonruimtewet, stelden B. en W. voor te adviseren deze intact te laten, zoals tot nog toe. De raad stemde hiermee in. Voorts was er een nota naar aanlei ding van een vordering van de heer v. Gelderen uit 1943, die eigenlijk verjaard was. B. en !W. wilden de betrokkene echter tegemoet komen en hem gedeelte lijk vergoeding geven. De raad vond de ingewikkelde en onduidelijke gang van zaken ten aanzien van deze vordering weinig elegant. 'Hij kon zich geen juist beeld vormen, maar omdat niemand er uit kon komen, aanvaardde de meerder heid de nota zoals die door B. en W. was opgesteld, maar de heren 'Jansen en v. Boxtel verklaarden zich tegen. De overige stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Het voorstel tot verhoging van het be drag per leerling voor het bijzonder on derwijs, was de vorige vergadering aan gehouden. B. en V7. stelden nu voor het bedrag voor het gewoon lager onderwijs te verhogen met 4 tot 30 en dat voor het voortgezet gewoon lager onderwijs met 5 tot 40. De raad ging er zonder commentaar mee accoord. Punt 3 - zie de agenda in ons vorig nummer vloei de hieruit voort en was dus een hamer stuk. 1 De wijziging van de gemeentebegro ting voor 1954 hield het voorstel in om 7 middenstandswoningen aan het Wil- helminaplein te laten beschilderen voor 1643. De heer Hartong was er ver wonderd over dat dit al na vier jaar nodig was en raadde B. en W. een me thode aan om de houdbaarheid van het schilderwerk te verhogen. B. en W. ac cepteerden deze tip en de raad het voor stel. Punt 5 bood geen enkele moeilijk heid. Naar aanleiding van punt 6 deelde de voorzitter mee dat hierover besprekingen waren gevoerd met ambtenaren van de volkshuisvesting. Deze meenden dat ver schillende onteigeningen niet gerealiseerd moesten worden, waardoor echter ver schillende punten in het uitbreidingsplan niet verwezenlijkt zouden, kunnen wor den, met name niet de laatste drie stra ten in de nieuwe uitbreiding. Na een be zoek van de burgemeester aan Den Haag had men ingestemd met de onteigening voorzover deze geen betrekking had op de vijver, de pastorie, de school en de begraafplaats. Hierdoor konden de bouw blokken geheel gerealiseerd worden en in deze zin werd het raadsbesluit van 15 Juli 1953 gewijzigd. De punten 7 en 8 ontmoetten geen tegenstand, maar bij het voorstel tot be noeming van leden van de Woonruimte commissie was dat anders. WOONRUIMTECOMMISSIE GEEN KAARTCLUB. De voorzitter lichtte toe dat B. en W het voorstel van de vorige keer om, be halve de heer Voogd, die al zitting had, te benoemen de heren A. A. G. Dupont, P. Otsen, Stalle en v. d. Ploeg, hadden moeten terugbrengen, omdat er weinig belangstelling Voor déze commissie be stond. opdat de gemeente geen blaam zou tref fen. Voorts was de heer Hartong van me ning dat er teveel vuilnisbelten in de ge meente waren. Daar moest een eind aan komen, want het was een onmogelijke toestand. Hij stelde voor te controleren wie bij de reinigingsdienst waren aange sloten en dan na te gaan waar de ande ren hun vuilnis lieten en dan flinke be keuringen te maken. Dan zouden ze zich wel bij de dienst aansluiten. De voor zitter zou zien wat er aan te doen was. De heer Schot had gelezen dat de ge meente Raamsdonk 25 woningen had ge kregen voor krotopruiming het bleken er 19 te zijn dat was ook in Geer- truidenberg nodig. Waren B. en W. niet attent genoeg geweest? De voorzitter kon daar niets defini tiefs over zeggen, want de woningtoe wijzing was een nogal geheime aange legenheid. In sommige gemeenten was men overgegaan tot woningcontrole, in andere niet, In de eerste waren verschil lende woningen onbewoonbaar verklaard en bovendien waren er op de nominatie geplaatst. Hij vroeg zich af of men in Geertruidenberg niet te voorzichtig was geweest of niet op het verkeerde paard had gewed. Wethouder Broeken lichtte de gang van zaken toe. Er was geredeneerd: la ten we ze opsparen en als dan de richt lijnen afkomen, met alles tegelijk op tafel komen. Achteraf bleek dat men in an dere gemeenten een doeltreffender truc had toegepast. De voorzitter deelde voorts mee dat er bekend was gemaakt dat er een contin gent woningen beschikbaar werd gesteld voor krotopruiming, terwijl de indruk was gewekt dat hierover overleg gepleegd zou worden. Op een goede dag was er ech ter een brief gekomen dat er woningen voor krotopruiming waren toegekend, maar dat Geertruidenberg hiervoor niet in aanmerking kon komen. De heer Hartong stelde voor te schrij ven dat het bevreemding bij de raad had gewekt dat er in Geertruidenberg geen krotwoningen zouden zijn, terwijl er nie mand was komen kijken en dat er alsnog een inventarisatie zou worden opgemaakt voor het geval dat er nog woningen voor dit doel beschikbaar zouden komen. De voorzitter deelde mee dat B. en W. besloten hadden te beginnen met inven tarisatie, en wel bij de slechtste wonin gen. Hij wilde er in Den Bosch nog over gaan praten. Uitvoerig werd nog gediscussiëerd over de vraag waar de schuld lag van deze gang van zaken en of het nuttiger zou zijn te schrijven of te gaan praten, maar tot eenstemmigheid kwam men niet. De heer v. Boxtel klaagde over de slechte toestand van dé gevel van het gemeentehuis, maar de secretaris deelde mee dat na een bespreking met Monu mentenzorg was bericht dat deze instel ling geen verlof kon geven deze prach tige gevel te slopen. De heer v. Alphen bracht ter tafel dat de Godshuizen aan B. en W. verzocht hadden bij de verbouwing de regenten kamer te versieren met Oudhollandse tegels die in het bezit van de gemeente waren. Het had hem bevreemd dat dit was afgewezen. Was het idee niet aar dig? De voorzitter vond dat de idee een ap plausje twaard was. Maar B. en W. had den het zonde gevonden de tegels af te staan voordat bekend was wat er met het gemeentehuis zou gebeuren. Ze wil den ze namelijk bewaren voor de ver bouwing van het gemeentehuis. De raad was het daarmee echter in genen dele eens, terwijl de heer Hartong verklaarde dat de beschikking over de goederen van de gemeente aan de raad toekwam. De heer v. Alphen wilde er toen een voorstel van maken de tegels alsnog aan de Godshuizen te schenken, maar tenslotte werd de eer aan B. en W. gelaten, die er na enige aarzeling mee voor den dag kwamen. De raad stemde er natuurlijk mee in. Toen was het hoog tijd voor de laat ste bus. ,min erg over te spreken. Nog nooit heeft hij inzage kunnen krijgen van het resultaat der gehouden tes en. Men behoeft geen persoon lijke bevindingen te geven, doch een globaal overzicht van de be vindingen had hü zeker verwacht. Op die manier voelde spr. niet veel meer voor deze commissie. De voorzitter merkt op da. deze aangelegenheid in handen is van de katholieke Diocesane Organi satie en de gemeen,e hieraan sub sidie verleent. Het eers.e jaar was er op tijd een rapport, maar later heeft spr. er geen meer gezien. Hij zal ter betrokken plaatse aandrin gen op vroeger testen van de be treffende jongelui. Niémand meer het woord ver langend, sluit de voorzit er op de gebruikelijke wijze de vergadering, na eerst de raadsleden te hebben bedankt voor hun opkomst op de ze onverwachte vergadering. Mo ge hei in deze Goede Week ge nomen beslui., aldus spr., ook goede vruchten afwerpen voor de ze gemeente. en op 't zelfde moment is dat zuurbran den geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele we reld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Ren nies zijn hygiënisch verpakt één voor één. Ze zijn smakelijk en... gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. De raad van Vljjmen nam in de spoedeisende vergade ring van Woensdagavond een belangrijk besluit. Met al gemene stemmen werd n.l. besloten het woonhuis met fa briek van regenkleding van de heer Alb. Wolfs, aan te kopen, teneinde in de noodzakelijke behoefte aan ruimte voor diverse gemeentelijke diensten te kunnen voorzien. Waarom nog langer hoofd- of kiespijn. zenuw-of rheumatische pijnen verduren, terwijl er Witte Kruispoeders zijn. die direct en afdoende helpen Zorg ervoor, dat U ze altijd in huis heeft I Ze zijn on schadelijk voor de maag Ook in tablet- en cachet-vorm. it Vraagt Uw Apotheker of Drogist! De heer v. Alphen merkte echter op dat zich een candidaat had aangemeld, waartegen de voorzitter inbracht dat als deze tot plaatsvervanger zou worden aangewezen, 90%. van de rest zou gaan. Dat vond de raad geen stijl en hij meende dat ze dan maar moesten opstap pen, want hij was niet van plan zich op een dergelijke manier te laten dwingen. De voorzitter betwijfelde of dat de be doeling was, maar hij kon zich t stand punt van die heren enigszins indenken, als ze toch in die commissie moesten zit ten. De heer v. Boxtel bracht daar tegen in dat de Woonruimtecommissie toch geen kaartclub was en toen de voorzitter ze ziging van 80305.36 voor nodig. De heren Hartong en v. Melik waren van oordeel dat een gemaal in de Donge voor de lozing van het rioolwater nood zakelijk was, maar de voorzitter deelde mee dat deskundigen hadden gezegd dat er misschien een noodaggregaat nodig was. Maar de raad was van mening dat het zeker noodzakelijk was en daarom werd het bedrag verhoogd met een voor aanschaffing en installatie van een nood- aggregaat. De heer Schot wilde de vlag uitsteken als het werk voltooid was. Het debat^over de begroting der Ste delijke Godshuizen concentreerde zich rond een onenigheid tussen B. en W. en de regenten over de denivelleringstoeslag voor de secretaris. De heer Hartong vond het onbillijk dat deze niets zou krijgen en wilde een onderzoek instellen naar de mogelijkheid om dit te veranderen. De voorzitter voel de daar niet veel voor, maar de heer Hartong wees er op dat hij dit wilde doen in verband met de verhouding tus sen de Godshuizen en de 'Raad, die niet altijd goed was geweest. Tenslotte wérd het voorstel van B. en W. aangenomen met de heren Hartong en Jansen tegen, waarbij de voorzitter opmerkte dat de Regenten gelegenheid tot beroep openstond bij Ged. Staten. Punt 12, dat op dezelfde kwestie betrek king had, werd eveneens aangenomen met de heren Jansen en Hartong tegen. De punten 13, 14 (in verband met de verbouwing] en 15 stuitten niet op tegen stand bij de raad en werden aangenomen. Als candidaten voor regent van de Stedelijke Godshuizen wegens ontslag name van de heer Th. Goes, hadden de Regenten voorgesteld: 1. L. A. A. M. Dierks; 2. J. J- Snijders. De eerste werd gekozen met 6 tegen 2 stemmen. Een stem werd er blanco uitgebracht. Over de reclames hondenbelasting en reinigingsrechten werd overeenkomstig t prae-adviec van B. en W, besloten. RONDVRAAG. De heer Hartong wees er op dat op de weg naar Made bij de oprit naar de P.N.E.M. een bruggetje lag met een hek je, dat hij levensgevaarlijk vond. De voorzitter was het daarmee eens, maar het was van de provincie. Hetzelfde was het geval met de weg van het Station naar de overweg; die was berucht. Hij wilde weten hoe het daarmee stond. De voorzitter antwoord de heel voorzichtig dat hem was gezegd dat die van het jaar gerepareerd zou wor den, maar niemand had er veel vertrou wen in en de heer v, Melik stelde voor er een naambordje bij te plaatsen met t opschrift: deze weg is van de Spoorwe gen geweest en nu van de Provincie, Alleen de heer v. d. Meerendonk was mei bericht van verhindering afwezig toen burgemeester van Hout deze spoedeisende vergade ring opende. Hij had echter, blij kens mededeling van de voorzit ter, schriftelijk zijn visie gegeven over het punt waarvoor deze spoedvergadering was bijeenge roepen. De vaststelling der notulen werd aangehouden tot de volgen de vergadering en enkele ingeko men stukken werden voor kennis geving aangenomen. Hierna kwam aan de orde het kardinale punt 2 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorziening in de noodzakelijke behoefte aan ruimte voor de technische dienst dezer gemeente. De Voorzitter wilde over dit voorstel in geheime vergadering- nadere toelichting verstrekken, waarop hij de openbare zitting schorste en de raad geruime tijd met gesloten deuren van gedach ten wisselde over het door B. en W. ingediende voorstel. mag feliciteren met dit besluit, dat met algemene stemmen genomen werd, en hoopt dat Ged. Staten eveneens het grote belang voor •Vlijmen zullen inzien en door een snelle bekrachtiging van dit be sluit de raad zal steunen in de waarachtige behartiging van het gemeentebelang. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer Vorstenbosch naar de stand van zaken betreffende het raads besluit tot ruiling van het pand van de heer v. d. Wiel. De voorzitter zegt deze week nog bij de betrokken instantie op een spoedige beslissing te hebben aangedrongen. De zaak bleek mo menteel bij de Planologische Dienst in behandeling. Men heeft de toezegging gedaan de afwikke ling zoveel mogelijk le bespoedi gen. De heer Berkelmans informeert hoe het zit met het lesten van de kinderen die de school verlaten. 3 jaar geleden is hiervoor 'n com- Italiaanse Zomerkorfjes fleurige kinder- en bakvisiasjes elegante damestassen fraaie handschoenen Na heropening besloot de raad, zonder verdere discussie, met al gemene stemmen, tot aankoop van gebouwen en terreinen van de heer Alb. Wolfs aan de Burg. v. d. Venstraat te Vlijmen. In dit pand was de fabriek van regenkleding „Alberline" gevestigd. Ook het woonhuis is in deze aankoop be grepen. Het is een betrekkelijk nieuw, in 1951 gebouwd complex. Hierin zullen diverse gemeentelij ke diensten gehuisvest kunnen worden, zoals de administratie en opslagplaats van Gemeentewerken, het Gemeentelijk Woningtoezicht en andere technische diensten, terwijl er tevens de Avond-Nijver heidsschool zal kunnen worden ondergebracht. De voorzilter meent dat hij de raad en de gemeente van harte missie benoemd. Hij signaleerde een geval, dat 8 of 10 jongens, waaronder ook zijn zoon, pas 10 dagen nadat zij de school verla ten hadden en inmiddels reeds •hier of elders op school of am bacht waren gegaan, getest wer den. Dit acht hij veel te laat, want dan zijn er vaak al veel kosten ge maakt door de ouders en blijkt achteraf soms dat ze voor een ge heel ander vak beter geschikt ge acht worden. De heer v. Helvoirt meent ook dat men op die manier het paard achter de wagen spant. De heer Wijkmans merkt op dat hij reeds 3 jaar zitting heeft in de betreffende commissie, doch nog nooit iels heeft gehoord. De iheer v. d. Ven is er even- Niet met de regelmaat van een klok, maar toch wel zeer frekwent, volgen bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen de jubilarissen elkaar op. Woensdagmorgen was 't dhr- J.W. Genuït, machinezetter, die ten kantore der drukkerij werd gehuldigd vanwege zijn veertigjarig dienst- jubileum. Aan waarderende woorden, zowel van de kant van zijn patroon als van de kant van zijn collega's en van de overheid heeft het daarbij niet ontbroken en het moet voor de jubilaris een groot moment geweest zijn toen burgemeester Smit van Sprang-Capelle hem de eremedail le in zilver, verbonden aan de Orde van Orarije-Nassau op spelde. Om half twaalf verzamelden zich op het directiekantoor de ju bilaris mei zijn familie, de heren Tielen met hun echtgenoten, bur gemeester Teijssen van Waalwijk, burgemeester Smit van Sprang-Ca- pelle, wethouder Smolders en het voltallig personeel. De heer Jan Tielen merkte, de jubilaris toesprekend, op, dat de jubilea in hel bedrijf elkaar snel opvolgden. Ze werden een tradi tie, echter telkens met een ander aspect, maar telkens bleek er uit de saamhorigheid en goede ver- s andhouding. Nu gold het jubi leum Jan Genuït, die als jong maatje in het bedrijf gekomen, alle stadia had doorlopen, tot de zet machine haar intrede in het be drijf had gedaan, waaraan hij zijn werk sindsdien deed. Als ooit iemand zijn functie serieus heeft opgenomen, aldus de heer Tielen, dan is het Jan Genujjt geweest en hij prees zjjn plichtsbetrachting en verantwoordelijkheidsgevoel, zijn ambitie en ijver. Vooral omdat de ze eigenschappen tegenwoordig niet zoveel meer voorkwamen, stelde hij hem ten voorbeeld aan de jongeren. De oms andigheden waren niet altijd gemakkelijk geweest, al die veertig jaar had hij op en neer van Sprang naar Waalwijk gemoe ten, eerst te voet, later per fie's. De heer Tielen meende dan ook dat er alle reden was de jubilaris te noemen een steunpilaar van het bedrijf, die zijn belangrijke func tie altijd goed had vervuld. Hij fe liciteerde hem en sprak de hoop uit dat hij nog tal van jaren met dezelfde ambitie zijn werk zou blijven doen. Ook de echtgenote en de kinderen van de jubilaris feliciteerde hij. Daarnaast memoreerde de heer Tielen dat de heer Genuït ook nog tijd had voor de belangen van zijn genoorteplaats Sprang-Capelle. Hij wist dat hij met groot verantwoor delijkheidsgevoel de geestelijke en tijdelijke belangen van de gemeen te "behartigde en de waardering daarvoor bleek ook uit de aanwe zigheid van burgemeester Smit. Als geschenk overhandigde de heer Tielen aan de jubilaris een enveloppe met inhoud en een f kleurde ets van de Dom van U.recht. Hij sprak daarbij de hoop uit dat deze dag nog lang in zijn herinnering zou blijven voortleven en dat hij later met dankbaarheid aan de Waalwijksche Stoomdruk kerij zou terugdenken. Mevrouw Genuïi'. ontving een mooi boeket anjers. GELUKWENSEN DER OVERHEID. Burgemeester Teijssen bood graag zijn hartelijke gelukwensen aan de de jubilaris en aan de firma. De verdiensten van de heer Genuït waren geen algemene, maar bizon- dere om dit te slaven haalde hij het ge'uigenis van de heer Tielen over zjjn plichtsbetrachting, liefde en toewijding aan. De burgemees ter verheugde zich over dit getui genis van de directie en wenste hem van heler harte geluk, omdat, zo zei hij, gij op deze wijze uw taak hebt vervuld. Hij sprak de hoop uit dat de heer Genuït nog menig jaar tot zijn eigen voldoe ning en tot tevredenheid van de directie werkzaam zou zijn. Er is in de loop der jaren, zei de burge meester, een hechte band gesmeed en daarin zijt gij een sterke scha kel. De firma wenste hij toe dat deze schakel nog lang zou blijven. Ook over de verdiensten van de heer Genuït voor de Sprang-Ca- pelse gemeenschap sprak burge meester "Teijssen en hij maakte graag van de gelegenheid om van zijn waardering daarvoor te doen blijken. Hij hoopte dat het jubi leum een mijlpaal zou zijn op de weg naar grotere dienstprestaties. Burgemeester Smit weidde voor al uit over de verdiensten van de heer Genuït voor de gemeenschap. Hij was al jarenlang raadslid en was ook wethouder geweest, 25 jaar was hij secretaris geweest van de Christelijke Besturenbond en van de Kiesvereniging, lot voor kort was hij voorzitter van de Woonruimtecommissie, een on dankbare taak. Om al deze rede nen had hij met zijn collega van Waalwijk overleg gepleegd en het verheugde hem te kunnen meede len dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Genuït de ereme daille in zilver toe te kennen, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Hjj feliciteerde hem met deze onderscheiding en hoopt dat die zijn borst nog lang zou mogen sieren en dat de gemeenschap ook nog lang van zijn diensten gebruik zou mogen maken. De chef van de drukkerij, de heer A. Kerkhof, sprak, nadat de vorige sprekers al hadden uitge weid over de verdiensten van de heer Genuït, kort, maar daarom niet minder hartelijk. Hij deed dit namens het kantoor- en technisch personeel. Hij feliciieerde de pu- bilerende collega met het jubileum en de onderscheiding en zei dal hij hem had leren kennen als een bekwaam vakman, maar ook als e prettig collega en dit laatste was hem net zoveel waard. Als ge schenk bood hij een armstoel aan, daarbij de hoop uitsprekend dat de heer Genuït na zijn dagtaak, nog menig uurtje daarin zou mo gen doorbrengen. Tenslotte kwam de jubilaris zelf aan het woord en hij bekende dat er op het ogenblik te veel in hem omging om het allemaal onder woorden te brengen. Voor de Waalwijksche Stoomdrukkerij was een veertigjarig jubileum niets bi- zonders, er waren er al zoveel ge weest, maar voor hem persoonlijk was het een voorrecht dit te mo gen bereiken. Op de eerste plaats dankte hij daarom God de Heer, die hem daartoe het leven, de ge zondheid en de kracht had gege ven. De woorden van lof hadden hem beschaamd gemaakt, maar hij dankte hartelijk voor de bizondere waardering, hopend nog jaren zijn best te doen om zijnw erk goed te verrichten. Hij dankte de beide burgemeesters, voor hun bemoeie nissen voor de onderscheiding en oud-collega Smolders voor zijn aanwezigheid. Voorts dankte hij de collega's, met wie hij nog jaren prettig hoopte samen te werken en tenslotte sprak hij de hoop uit zijn gouden jubileum eens te vieren en

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 13