OCEAANLIEFDE Puistjes Sk WRICLEYi'Sj, D.D.D. POPENT Uit Binnen- en Buitenland 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 APRIL 1954 4lÉSchep fa,. «ca waarschuwen tegen reiden op de dagelijkse arbeid, geestelijk en lichamelijk, die om 8 uur begint, in de klas, op de studeerkamer, in het gas- tenkwartier of op de boerderij, aan de werkbank of achter de schildersezel, eenieder naar wat hem opgedragen is of volgens zijn talenten en kennis. Iedere dag is er om 10 uur een plech tige Hoogmis, die het middelpunt en hoogtepunt is van de plechtige Liturgie viering, weer omlijst door gedeelten uit het Kerkelijk Officie. Hierna gaat men weer aan zijn dagelijkse bezigheden, en de voormiddag wordt besloten met het Kerkelijk Officie. Onder het middagmaal wordt stichte lijke lectuur voorgelezen en na de dank zegging is er een uur ontspanning. De middag is eveneens gewijd aan handen arbeid en studie en om kwart over vijf worden de Vespers gezongen, waarbij aansluiten het bidden van de rozenkrans, meditatie en geestelijke lezing. Na het avondmaal is er weer een uur ontspan ning en de dag wordt om 8 uur besloten met het kerkelijk avondgebed. Uit deze dagorde ziet men hoe een grote plaats het Koorgebed en andere geestelijke bezigheden innemen in het le ven van de Cisterciënser, wat niet alleen heilzaam is voor hun eigen zieleleven, maar waardoor zij ook een groot goed doen voor de wereld, die immers zo wei nig tijd heeft om te bidden Velerlei activiteit. Naast de contemplatie is er op „Ma riënkroon" ook nog ruim plaats in figuurlijke zin althans! voor allerhan de activiteiten, ook voor de buitenkloos- terlijke gemeenschap. Men beoefent er bijvoorbeeld het „Apostolaat van de Open Armen", wat inhoudt dat gastvrij heid wordt verleend aan iedereen die rust en vrede nodig heeft en behoefte heeft aan geestelijk contact of een gees telijke sfeer die hij buiten het klooster niet vindt. Op „Mariënkroon" is ook de nationale bibliotheek van geestelijke lec tuur, waar iedereen kosteloos boeken kan aanvragen. Met de K.A.B. is er een gebedsgemeenschap voor gebedsin tenties, waardoor in het klooster dage lijks wordt gebeden voor de intenties van de K.A.B. en haar leden. Ook op algemeen cultureel terrein zijn de paters werkzaam. Men denke bijvoor beeld aan de culturele avonden die zij in samenwerking met de Culturele Kring organiseren, aan de Heemkundekring. Zij geven lessen en er is een avondteken- school voor jonge arbeiders gevestigd, evenals een lagere landbouwschool voor jonge boeren. Voorts worden ook schil der- en beeldhouwkunst beoefend. Er worden tijdschriften uitgegeven, de druk kerij verzorgt geestelijke lectuur en ook mogen niet vergeten worden de liturgi sche radiouitzendingen via de K.R.O. vanuit „Mariënkroon". En nog meer activiteiten zouden er ontplooid worden, het klooster zou zijn poorten nog verder open zetten, als er die ene klacht niet was. Maria in de Brabantse kunst. Op een aspect van de kloostergemeen schap „Mariënkroon" moeten wij nog wijzen. De naam van het klooster zegt al dat Maria een grote plaats inneemt in het hart van de Cisterciënser-orde. Zij is dan ook toegewijd aan O.L.V. Ten hemelopneming. Alle kloosters dragen de naam van Maria. Boven het hoofdaltaar van de kloosterkapellen prijkt de beel tenis van Onze Lieve Vrouw en alle dagen wordt in de kloosters een Votief- mis van Maria gelezen, zelfs op Witte Donderdag. De Cisterciënsers hebben ook het voorrecht op Mariale hoogtij- dagen.een blauw kazuifel te gebruiken. Het is dus geen wonder dat de viering van het vijftig-jarig verblijf der Cister ciënsers in Nederland zich voor een groot deel zal concentreren rond Maria. Op 15 Mei zal er een tentoonstelling worden geopend op „Mariënkroon", ge titeld „Mariale kunst in Brabant van oude en moderne kunstenaars". Daartoe zijn o.a. verschillende Brabantse kunste naars uitgenodigd om werk in te sturen. Voorts zullen boeken tentoongesteld worden die de laatste vijftig jaar in Ne derland over Maria zijn verschenen. Er zal ook een Mariale dag worden gehou den, waar gesproken zal worden over Maria in de beeldende kunst en in de literatuur, waar gepreekt zal worden over Maria en waarbij oude Marialiederen worden gezongen. De tentoonstelling staat onder auspiciën van het Provinci aal Genootschap voor Kunst en Weten schap. Vrienden helpen („Mariënkroon". Hiermee komen we op de klacht die we al verschillende keren hebben aange duid en die trouwens ook in de kop staat aangegeven: het bloeiende klooster „Mariënkroon" kampt met een ernstig gebrek aan ruimte. Het wordt daardoor in zijn normale groei belemmerd, want alles zit vol en er is geen ruimte voor novicen. Die moeten, zeker als ze niet van de kloosterschool komen, naar elders worden verwezen en toch zijn ze nodig. Het is vooral in deze tijd toch wel be treurenswaardig als candidaten voor de kloosterlijke staat, hetzij als priester het zij als lekebroeder, moeten worden afge wezen omdat er geen plaats voor hen is. Bovendien worden de paters verhin derd de gastvrijheid te betonen die zij zouden willen uiten en de activiteiten te ontplooien die zij terwille van de ge meenschap zouden willen uitbreiden. Het is dus niet een particulier belang voor het klooster dat de ruimte wordt uitge breid, het is een belang voor de hele streek. De kruisgang van „Mariënkroon" Daarom heeft zich een stichting ge vormd die zich noemt „Vrienden van Mariënbroon" en die zich ten doel heeft gesteld de paters te helpen aan 'n bouw fonds. De gemeente Vlijmen heeft een mooi voorbeeld gesteld door een bijdrage te verlenen van 3000 gulden. Maar iedereen weet dat er veel en veel meer nodig is en daarom wijzen wij graag met nadruk op het gironummer van de Stich ting voor hen die een bijdrage willen stor ten in hei bouwfonds voor „Mariën kroon". Het nummer is 491548 ten name van C. de Wit, Karrestraat 1, Vlijmen. Voor hetzelfde doel zijn aan het zelfde adres nog loten verkrijgbaar van 25 ct. Er zal weinig uiterlijk vertoon te pas komen aan de viering van het vijftig jarig verblijf der Cisterciënsers in Ne derland, maar er is reden tot grote dank baarheid. Deze kan men niet beter tonen dan door mee te werken aan de zo nood zakelijke uitbreiding van het klooster dat een zegen is geweest voor onze streken en zeker nog een grotere zegen zal wor den als het zich kan ontplooien. Gods zegen heeft zichtbaar op 't klooster „Ma riënkroon" gerust, aan ons is hel de ma teriële voorwaarden te scheppen dat deze haard van geestelijke en culturele activi teit haar gloed steeds verder kan ver spreiden. en keej FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". 12. De herinnering was echter nog te vers. Er was geen twijfel mogelijk. Maar dan had zij toch iets uit te staan met de moord op O'Con- nell. Misschien alleen zijdelings, maar hel zou toch wel te kras zijn als dit alles op „toevalligheden" berustte. Zijn detectivebloed begon sneller te stromen. Hij rook een spoor. Zonder nog een ogenblik te denken aan het verbod van de ka- pilei n, ging hij na op welke wijze hij het meisje om opheldering zou kunnen vragen. Tersluiks keek hij een ogenblik in haar richting. Hun ogen ontmoetten elkaar een ogen blik en de filmster glimlachte vriendelijk legen hem. Dan nam hij zijn besluit. Zijn glas oppak kend, wandelde hij naar haar toe. „Dag stuurman. Hoe gaat het sinds gisteravond?" „Goedenavond, miss Marino", antwoordde Gordon en hij voegde er behoedzaam aan toe: „Hoe be doelt u dat zo, sinds gisteravond?" „Och, u was er toch ook bij toen dat incident gebeurde, waarover de kapitein vanmorgen aan tafel zo'n lange tirade hield?" ,0, bedoelt u dat? Ja, ik was daar inderdaad bij. Een betreu renswaardig voorval. Kende u mr. O'Connell?" voegde hij er plotseling aan toe. „Nee, ik heb hem nimmer ont moet. Hoezo?" Verbeeldde Gordon het zich maar, of klonk er enige ongerustheid in haar stem? „Ik dacht dat zo", zei hij lang zaam. „Wat bedoelt u!" De ongerustheid was nu onmiskenbaar. Uiterst voor zichtig ging Gordon door. „Toevallig was ik getuige bij een ontmoeting tussen u en mr O'Con nell in de grote hall, gistermiddag". „Ik kan me dat niet meer herin neren. Er waren zoveel mensen in de hall. Ik ken mr O'Connell niet". „Dan is er nog iets", hernam Gor don rustig. „U bent gisteravond even weg geweest, terwijl ik van Uw afwezigheid gebruik maakte om naar de stuurhut te lopen. Op de terugweg zag ik u lopen in het onderste gangboord aan stuurboord zijde. U nam de tweede trap, in plaats van de eerste, die naar de danszaal voert. In de mening dat u zich in de weg vergiste, liep ik u achterna, maar ik zag dat u aan een BELGISCHE SOCIALISTEN WINNEN. C V P. GESLAGEN. Wat wij in 't vorig nummer al vermoedden, is uitgekomen. De C.V.P. in België heeft een ernstige nederlaag geleden. Ondanks dit is zij toch nog als sterkste partij uit de Belgische verkiezingen te voor schijn getreden. Uit de uitslag bleek dat de C.V.P. 13 zetels ver loren heeft de socialisten won nen er 5. De liberalen kwamen met 4 zeiels wind uit de strijd en de communisten verloren er 3. De dissidente partijen, 'l Christelijk Verbond voor Volk en Vrijheid en de Christelijke Vlaamse Volksunie behaalden elk 1 zetel. Maandag kwam er in België een einde aan een bewind van vier jaar door de C.V.P., toen premier Jean van HouLe het ontslag van zijn regering bij Koning Boudewijn indiende. De Koning verzocht de regering Van Moutte de lopende zaken te blijven behartigen. GEEN WAARSCHUWING AAN PEKING. Engeland en Amerika zijn Maan dag in principe overeengekomen) liét iniiia.ief te nemen lot een vei ligheidsverdrag voor Zuidoost- Azië, dat communistische expan sie moet afschrikken, indien dé conferentie le Genève er niet in zou slagen de vrede in Indo-Chi- na le herstellen, zo wordt uit di plomatieke kringen vernomen. Waarschijnlijk zouden Enge land, Frankrijk, Amerika, Austra lië en Nieuw-Zeeland de voor naams e deelgenoten in het ver drag zijn. De Zuidoost-Aziatische landen en de Philippijnen zouden tot het verdrag kunnen toetreden. Deze overeenkomst werd bereikt tijdens de besprekingen van Maandag te Londen tussen de Amerikaanse en Briise ministers van buitenlandse zaken, Foster Dulles en Anthony Eden. Het Westen zal echter geen for mele waarschuwing tot de Peking- se regering richten inzake verdere communistische hulp in Zuidoost- Azië voor de conferentie te Ge nève, zoals Dulles aanvankelijk voorstelde. DE STRIJD OM DIEN BIEN PHOE In woeste gevechten van man te gen man hebben troepen van de Franse Unie met bajonetten, hand granaten en messen 'n nieuwe aan val van de Vietminh op een sleutel positie bij 't fort Dien Bien Phoe afgeslagen. De verdedigers leden bij deze gevechten zware verliezen. Bijna twee uur lang hebben de Fransen met de communisten ge vochten in en bij de doorweekte loopgraven op een 375 meter hoge heuvel aan de oostzijde van 't fort. Toen de manschappen van de Viet minh zich terugtrokken, moesten zij honderden doden en gewonden op het slagveld achterlaten. Toen de Vietminh-manschappen tegen de heuvel opstormden, wer den hun gelederen gedund door een moordend vuur van tanks en veld artillerie. Als sardines op elkaar gepakt, vielen zij vervolgens de eer ste rij loopgraven aan. Zo dicht za ten zij op elkaar, dat de Fransen niet mis konden schieten. Door de ze aanvalsmethode moesten de Viet- minh-soldaten, die op hen volgden, over de eigen doden en gewonden heen kruipen, om onmiddellijk de gelederen aan te vullen, zodat het front vrijwel op hetzelfde ogenblik dat het uit elkaar geslagen was, weer hersteld werd. De Vietminh-mannen sprongen in de loopgraven en begonnen met hun vlijmscherpe bajonetten op de ver dedigers in te houwen. Zij moesten Zuiver en ontsmet uw huid met de hel der vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen wor den gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN 2 vechten tegen de manschappen van het Franse Vreemdelingenlegioen, dat voornamelijk uit Duitsers be staat. De verdedigers stelden alle aan vallende Vietminh-soldaten bui ten gevecht en trokken vervolgens over de top van de heuvel heen. De Vietminh moest onder deze onverwachte moordende aanval te rugtrekken en werd hoe langer hoe verder van de helling afgejaagd. Na gevechten, waarin lange messen een grote rol speelden, waren alle Vietminh-soldaten, die de heuvel top bereikt hadden, verjaagd. De heuveltop en de reeks lange, slinge rende loopgraven, die de Vietminh als uitgangsbasis voor de aanval op het hart van het fort had willen 'gebruiken/waren toen vast in han den van de Fransen. CADEAU-STELSEL. Het cadeau geven door winkeliers, groothandelaren en fabrikanten van goederen, die niet van dezelfde soort zijn als de goederen die nor maal verkocht worden „branche vreemde goederen" j zal verboden worden. Dit blijkt uit een door mi nister Zijlstra en staatssecretaris Veldkamp bij de Tweede Kamer in gediend wetsontwerp. Het verbod zal gelden zowel voor het recht streeks geyen van geschenken als voor het indirect toepassen van het cadeaustelsel met behulp van een bonnensysthem. Het verbod zal niet gelden voor het cadeau geven van goederen die van de soort zijn, die in het bedrijf worden verhandeld. VERMINDERDE KINDERSTERFTE IN NEDERLAND. Het sterftecijfer vqpr baby's be neden een jaar is in Nederland van 136 per 1.0Q0 aan het begin van deze eeuw gedaald tot 23 per duizend in 1952, volgens de bevolkingsstatis tieken van de Wereldgezondheids organisatie, Het kindersterfte in Nederland vertoont hiermee de grootste daling van dertiglanden, die het rapport' bestrijkt. Engeland en Wales volg den op Nederland van 138 pér duizend tot 27 per duizend in de zelfde periode. In Egypte is het kindersterfte cijfer het hoogst. Met 208 per dui zend in de ;periode 1931'35 en 163 per duizenp in 1952. KATHOLIEKE ECONOMISCHE HOGESCHOOL. Ongunstige financiële toestand. Het Curatorium v. d. Kath. Econ. Hogeschool te Tilburg deelt in zijn verslag over het studiejaar 1952/'53 mede, dat het bruto-tekort van 268.000 in' 1952 tot 316.000 in '53 'is gestegen: De oorzaak der stijging ligt vooral; in de verminderde op brengst def college-gelden door de daling vanj het aantal studenten, alsmede inrde verhoging der uitga ven met ongeveer 5%. Dank zij de met ingang; van 1 Januari 1952 ver beterde rijkssubsidie, daalde echter het netto-tekort van 69.000.tot 47.000.mits alle ingediende posten door het Rijk als subsidiabel worden aangenomen. Van de Sint Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daatffla niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weeropeigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer opgang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermid delen gewoqpte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f. i,20,per flacon. der deuren van de hutten in het voorschip aanklopte". Het meisje was bleek geworden bij dit verhaal. Ze zweeg echter. Enl Gordon vervolgde: „Op dat moment besteedde ik er echter geen aan dacht aan. Later op de avond, toen ik bij diezelfde hut aankwam, viel me dat pas op. Ik vind het vreemd dat u mr O'Connell gaat bezoeken wanneer u hem niet kent". Er lag een beschuldiging in de wijze waarop Gordon dit zei. Lucia voelde dit ook aan. Er was een felle blos op haar wangen toen ze ant woordde: „Ik wilde een kennis be zoeken en vergiste me in het num mer. Toen er niet geantwoord werd, bemerkte ik mijn vergissing en ging toen naar het juiste nummer". „Mag ik dan weten wie u wel be zocht heeft?" „Verdenkt u mij soms van de moord op mr O'Connell?" stoof het meisje op. „Wat denkt u wel en waar haalt u het recht vandaan mij deze vragen te stellen?" Gordon, ijzig-kalm, negeerde haar laatste vraag. „Hoe weet u dat mr O'Connell vermoord is? Als ik mij goed herinner, heeft de kapitein al leen gesproken over „een ongeval" dat hem overkomen is. Het woord „moord" heeft hij niet in zijn mond genomen". De filmster beet zich op haar lip. „Iedereen aan boord spreekt er over dat hij vermoord is", verdedigde zij zich. „Ik weet natuurlijk ook niet of dit juist is, doch sprak een ver moeden uit"! Zij herstelde zich daarna weer en zei: „U hebt geen antwoord gegeven op mijn vraag: Wat of wie geeft u het recht mij deze vragen, die een bedekte be schuldiging inhouden, te stellen?" „Niets of niemand", antwoordde Gordon eerlijk. „Ik stel ze alleen om u te helpen. U zult zelf toe moeten geven dat het een enigszins moeilijk parket is waarin u ver keert. Waarom wilt u niet antwoor den op mijn vraag bij wie u dan wel op bezoek bent geweest. Dat is zoiets als een alibi en het zal alles aannemelijker doen klinken als anderen deze vragen gaan stellen". Er klonk een bedreiging in die woorden. Lucia Marino keek hem angstig aan. „En is daar enige kans op?" vroeg zij. Gordon knikte slechts. Hij voelde iéts van medelijden, dat hij echter onmiddellijk'! weer terugdrukte, Hij wachtte op haar antwoord. „Ik kan u daarop niet antwoor den", zei het meisje dan ineens ferm. „Wanneer die „anderen" mij Radboud Stichting ontving de Ka tholieke Hogeschool een bijdrage van ruim 39.000d.i. 10% van de jaarlijkse collecte. De financiële toestand baart echter nog grote zorg Het aantal studenten bedroeg in j het verslagjaar 50% van de inschrij- i vingen in de jaren 19461951. In 1946 werden 145 eerst-jaars inge schreven, in 1950 117 en in 1951 47. In 1952 trad een verbetering in tot 55, waaruit blijkt dat teruggang is gestuit. Het totaal ingeschreven studenten daalde van 726 tot 673. In verband met de scherpe daling van het studentental merkt het Cu ratorium op, dat maatregelen wor den genomen om het studentenaan tal op te voeren. Het wordt vrijwel zeker geacht dat de opleidingseisen herzien moeten worden. Te dien einde werd uit het Curatorium een commissie gevormd onder leiding van prof. dr De Meijer en mr Van Spaendönck, die Voorstellen voor wijzigingen in de studieregeling zal doen. De commissie heeft rapport uitgebracht, doch dit is nog niet be handeld. VOORMALIGE „KLOKKENBERG" TE TILBURG. Hel komt nog vaak voor, dai zich aan het gebouw van de voor malige j.Klokkenberg" aan de Bre- daseweg te Tilburg tbc-patiënten aanmelden, die er blijkbaar niet mede op de hoogte zijn, dat deze inrichting sedert begin van dit jaar is overgeplaatst naar Breda. Hel kan dus zijn nut hebben er op te wijzen, dat de gebouwen thans in gebruik zijn onder de naam „Piusoord" bij de Congre gatie der Broeders Poenilenten voor de verpleging van zwakzin nigen. Het aantal verpleegden be draagt sinds Januari 200, doch 'i ligt in de bedoeling dit getal van lieverlede le richten op 500, Daar toe zijn onlangs nog 42 ha. grond bij gekocht en het voornemen bestaat om hierop eerlang nog een Juve naat te stichten. VOLGEND JAAR WEER PIER IN SCHEVENINGEN. De HHag'se wethouder van Open bare Werken heeft in de vergade ring van de gemeenteraad mede gedeeld, dat de onderhandelingen inet betrekking tot de bouw van een nieuwe pier le Scheveningen niet zo eenvoudig zijn, omdat de Rijkswaterstaat, het Hoogheem raadschap Delfland en de gemeen te er bij betrokken zijn. Hei is echter niet onwaarschijnlijk, dat er volgend jaar al over de nieuwe pier gewandeld kan worden. De ontwerpen voor de nieuwe pier, die in het verlengde 'van de Pala- cestraat zal komen te liggen, zien er volgens de wethouder zeer at tractief uit. TWEE MILITAIREN OMGEKO MEN BIJ VERKEERSONGELUK. i I!" LI »iU'rf#; In de omtrek van Ede is Zon dagmorgen een verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee doden zijn te getreuren. Een scooter, bestuurd door een kapitein inet als duo passagier een sergeant, verliet om streeks half twaalf het militaire kamp bjj I)e Driesprong aan de weg EdeOtterloo. De scooter stak deze weg over en werd, toen het voertuigje de weg EdeHars kamp wilde oprijden, door een van rechts komende militaire vrachtwagen gegrepen. De scooter schoof onder de vrachtauto en vloog in brand. De bestuurder en de duo-passagier waren op slag dood. DODELIJK ONGELUK TE KEIZERSVEER. Bij de Pontonnierskazerne te Kei- zersveer is een dodelijk ongeluk gebeurd. De 20-jarige militair J. Boer uit Dordrecht verongelukte bij het opvijzelen van een brug. Hij werd ernstig gewond naar het St. Theresia-ziekenhuis vervoerd. Ge- neeskundige hulp kon echter niet meer baten. Hij overleed vrij spoe dig. 50.000 VERDWENEN UIT AAN GETEKENDE BRIEF. Naar wij vernemen is 50.000 verdwenen uit een aangetekende brief, die het bijkantoor van de Amsterdamse Bank te Goes heeft verzonden naar het hoofdkantoor. Bij aankomst in Amsterdam bleek de brief slechte oude kranten te be vatten. De recherche stelt een on derzoek in. PRINS NICOLAAS VAN ZUID— SLAVIË VERONGELUKT. Prins Nicolaas van Zuid-Slavië is in Datchet, een dorpje in het En gelse graafschap Buckinghamshire, met zijn auto verongelukt. De 26-jarige banneling is 'n zoon van de voormalige prins-regent Paul, die in 1941 werd afgezet en die een oom is van ex-koning Peter van Zuid-Slavië. De moeder van de prins was prin ses Olga van Griekenland, een zus ter van de hertogin van Kent. Prins Nicolaas studeerde aan de universiteit van Oxford en werkte de laatste tijd voor een oliemaat schappij. Bij het ongeluk bevond hij zich alleen in zijn wagen. De prins reed met zijn auto in een sloot. ZIJN VADER EN BEIDE GROOT MOEDERS VERGIFTIGD. Robert Brunei, een 24-jarige Fransman, grijnslachte en applau disseerde, tóen hij door de recht bank te Nimes tot levenslange ge vangenisstraf werd veroordeeld we gens het vergiftigen van zijn vader en zijn beide grootmoeders. Het proces-Brunel heeft in Frank rijk bijna evenveel gerucht verwekt als de rechtszaak tegen Marie Bes- nard, die eveneens een aantal fami lieleden met arsenicum om het le ven zou hebben gebracht. De jonge Brunei is een gebochel de jongeman, die alles wat tegen hem werd ingebracht, met een bete glimlach heeft aanhoord. Het ver moorden van zijn vader en zijn grootmoeder van vaders kant heeft hij bekend. Dat hij zijn grootmoe der van moeders zijde uit de weg zou hebben geruimd en zijn broer met arsenicum heeft verlamd, gaf hij echter niet toe. De psychiaters zijn het er over eens dat Brunei niet geheel en al verantwoordelijk kan worden gesteld voor zijn da den. AUTO REED TEGEN BOOM. Bestuurder op slag gedood. Door een nog niet opgehelderde oor zaak reed de heer V. uit Breda Zaterdag nacht met zijn auto tegen een boom, op de weg BrédaTilburg nabij de Vijl Eiken. De heer V. werd op slag gedood, terwijl zijn bij hem zittende zoon onge deerd bleef. VERKEERS-ONGELUK EIST TWEE DODEN. De 34-jarige vertegenwoordiger J. V. uit Weert is met een in België woon achtige Nederlander Maandag 't slacht offer geworden van een auto-ongeluk na bij Eysden in Belgisch Limburg. Beiden werden op slag gedood, toen de wagen tegen een boom botste. Een derde inzit tende, een Belg, werd zo zwaar gewond dat hij in levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De beide slachtoffers waren gehuwd. TREIN OPGEBLAZEN IN CAMBODJA. Zestig personen zijn om het le ven gekomen doordat een trein op het traject Batfambang-Pnom Penh op een mijn is gereden en in de lucht vloog. Dertig wagons brand den uit. Baitambang ligt in West-Cam - bodja en Pnom Penh is de hoofd stad van Cambodja. doos a 90 ct deze vraag stellen, dan zal ik het zelfde antwoorden". Gordon gaf geen antwoord en speelde met zijn glas, dat hij tussen twee vingers rond liet draaien. Er heerste een ogenblik een stilte. Dan nam Gor don weer het woord. „U zult mij toegeven dat uw verhaal wel op veel „toevalligheden" gebaseerd is" begon hij. Zij onderbrak hem. „Voor mij zijn die „toevalligheden" reële feiten, die niet ontkend kunnen worden". „Dat zullen ze wel.als u geen beter alibi kunt aantonen". „Dan wacht ik dat maar af. Als ik het goed begrijp was dit verhoor een soort „vriendendienst". Wel, ik dank u voor uw moeite, doch zal verder geen gebruik maken van uw „diensten". Goede morgen". Zij stond op en zonder hem ver der nog een blik waardig te keuren, verliet ze, met haar neusje in de wind, de bar. Verbluft keek Gordon haar na. Dat had hij niet verwacht. Hij had een vaag gevoel van onge rustheid gekregen. Terwijl hij een sigaret opstak, overdacht hij alles nog eens. Er bleef voor hem enige verdenking op haar rusten. Sommi ge feiten had zij niet weg kunnen praten. En ze voelde zich zelf ook niet safe. Dat was hem verschillen de malen duidelijk gebleken. De plotselinge wijze waarop ze afscheid genomen had, beviel hem ook niet. Was zij bevreesd om bij een verder verhoor door de mand te vallen, of was haar verontwaardiging echt? Als zijn laatste veronderstelling juist was en zij ging zich bij de ka pitein beklagen over zijn tweede stuurman, dan zou hij nog wel eens een lelijke pijp roken. Als Michael Jones er achter kwam dat hij tegen zijn uitdrukkelijke bevelen in zich toch verder met de zaak bemoeid had, zwaaide er wat. Hij liet deze gedachte echter los met de grimmi ge vaststelling van het feit dat hij daar nu toch niets meer aan veran deren kon. Hij nipte even aan zijn, glas en dacht na. Zoals de zaak er thans voorstond, waren zowel Te- quita O'Connell als miss Lucia Ma rino enigszins verdacht. Het kon zijn dat Tequita haar man tijdens die hooglopende ruzie vermoord! had; het kon ook zijn dat zij on schuldig was en dat de filmster de man om een of andere op het moment onnaspeurlijke reden vermoord had. Er bleef echter ook nqg 'een mogelijkheid, dat beide vrouwen onschuldig waren en dat er aan andere nog niet verdach te persoon rondliep, die de ge welddaad gepleegd had. (Wordt vervolgd) i

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2