VffiAlWYR PANG m Waalwijkse ert Langstraatse Courant wmde eemé tana. 3C! BIOSCOOP-PROGRAMMA VRAGEN EN MENINGEN ONZER LEZERS „DE EFTELING" Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad ver*chijnt 2 x per week De aanstaande Statenverkiezingen. in diverse fijne smaken. 32 cent per 100 gram RECLAMERIT GENERAL MOTORS. yjy, KAATSHEUVEL VRIJDA# 16 APRIL 1954 DEEQraHET ZEIDEN 77e JAARGANG No. tl Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De verkiezingen voor de Provinciale Staten naderen met rasse schreden. Prac- tisch onmiddellijk na de Paasdagen namelijk volgende week Woensdag 21 April trekt het Nederlandse volk weer ter stembus, nu om zijn afgevaardig den in de provinciale vertegenwoordi ging te kiezen. Zoals wij Nederlanders zijn, bereiden we ons daarop zeer rustig voor en beperken we ons grotendeels tot wat affiches, folders en twistgeschrijf. Tot botsingen komt het in ieder geval niet (al moeten we blijkbaar een uitzondering maken voor wat onlangs in Maastricht is voorgevallen). Deze waardige rust kan ons sieren, als ze geen uiting is van onverschilligheid of van de lichtvaardige opvatting dat we onze schaapjes op het droge hebben. Dat ligt er natuurlijk veel aan hoe men ervoor staat. En daarom wordt men lichtelijk bevreesd dat de katholieken al naar ge lang de omstandigheden daar een beetje aan het ene euvel, hier aan het andere euvel lijden. Dit zou zeer gevaarlijk zijn met het oog op de belangen die er op het spel staan. In het algemeen kan men zeggen dat de Statenverkiezingen van dit jaar een krachtproef zullen worden. De uitslag van de algemene verkiezingen die de af gelopen Zondag in België zijn gehou den, versterkt dit karakter nog. Want de Nederlandse socialistische pers heeft al luide juichkreten geslaakt dat de door braakgedachte ook in België veld wint, omdat de socialisten ten koste van de Christelijke Volkspartij met een uitge breider contingent in het parlement zul len verschijnen. Dat ook slaat natuurlijk op Nederland, waar volgens opvattingen in de P.v.d.A. de doorbraak al sinds eni ge tijd voortgaat. Vooral zag men dat in de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1952. Dat de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen deze stelling weer heel wat minder waar schijnlijk maakte, zag men voor het ge mak maar voorbij. In ieder geval maakte de K.V.P. toen een gedeelte van het ver lies dat zij in 1952 had geleden, weer goed. Men moet uit verkiezingsuitslagen niet al te heet van de naald vérgaande conclusies trekken, want bij verkiezingen spelen van die onbepaalbare factoren mee die een diepgaand onderzoek nood zakelijk maken, eer kan worden vastge steld waaruit ze voortkomen en waar heen ze leiden. En het mag gezegd wor den dat de K.V.P. haar geweten de laat ste jaren intensief heeft onderzocht en dit lijkt niet zonder resultaat te zijn gebeurd. Overigens zou het interessant zijn te weten op welke grond de mening steunt dat de confessionele partijen uit de tijd zouden zijn. Omdat het Nederlandse volk niet meer confessioneel-politiek, maar zui ver politiek zou denken? De tegenstelling tussen deze twee vormen van politiek denken zou dan toch eerst aangetoond moeten worden. En een breipatroon voor een damesjumper kan desnoods als een politiek middel om stemmen te winnen beschouwd worden, zuiver politiek is het beslist niet! Het lijkt meer op een koop manschap dat ons niet helemaal smaakt. Dan zien we liever een propaganda die er niet om liegt en duidelijk laat zien voor ieder die ogen heeft om te zien uit welke bron ze voortkomt. En om op de kern van de zaak terug te komen, er zijn ook in de loop van de laatste jaren genoeg kwesties aan de orde gekomen die heb ben aangetoond dat de confessionele par tijen geen overbodige weelde zijn. Hoe graag, sommigen ook politiek en confessie scheiden als het te pas komt, toch kan men zich met recht afvragen of de politiek niet een heel eind afhankelijk is van de levensbeschouwing en die vraag bevestigend beantwoorden. Tenslotte spreken de confessionele partijen ook op zogenaamd zuiver politiek terrein een ge ducht woordje mee. Men behoeft de poli tiek maar te volgen om dit te wéten. Aan de andere kant: heeft de Lang straat haar schaapjes op het droge? Men kan een groslijststemming onderschatten, maar men mag ze tegenover de algemene verkiezingen ook niet overschatten. Wij kunnen er zeker van zijn een of meer goede candidaten uit onze in het provin ciaal geheel zo belangrijke streek in de Staten te zullen zien verschijnen. Twee is echter meer dan één enzovoorts, en bovendien horen we tot 't grote geheel. Daarom mag er geen stem verloren gaan uit lichtvaardig optimisme of onverschil ligheid, zoals eerder wel is gebeurd. Ver kiezingen blijven een ernstige aangele genheid die geen spelen met hoge belan gen toelaat. Dat is ook een van de re denen waarom wij hopen spoedig de na men van de lijsttrekker der K.V.P. op affiches, folders e.d. te zien verschijnen, opdat niemand zich vergisse. 't Wordt hoog tijdl AFSCHEID Drs HOLSTER. Bij gelegenheid van hun vertrek uit Waalwijk zullen de heer en mevrouw Kotster op 2e Paasdag 's middags van half 1 tot half 2 gelegenheid geven persoonlijk af scheid te nemen. Om ongeveer kwart voor een zal het comité .Geschenk Drs. Kofster'' een blij vend aandenken van vrienden en patiënten aanbieden. Het is te verwachten dat velen van de ge legenheid om de scheidende arts te groeten, gebruik zullen maken. Men zie de advertentie in dit num mer. VICTOR VAN LAARHOVEN N.V. Met ingang van 1 April 1.1. is benoemd tot adjunct-directeur van fa. Victor van Laarhoven N.V. te Waalwijk, de heer J. H. Pullens alhier. EMMABLOEM-COLLECTE. Op Zaterdag 24 April zal weer de jaarlijkse verkoop van de Em- mabloempjes door de plaatselijke T.B.C.-commissie plaats hebben. De opbrengst komt ook geheel ten goede aan de 'plaatselijke afdeling en het lijkt ons haast overbodig nog aan te sporen om een Emraa- bloempje te kopen, want niet al leen hoort deze 1 collecte tot de meest populaire en sympathieke, maar bovendien kan iedereen door een klein offer meehelpen een hoop medemensen dichter bij hun gezondheid te brengen. De T.B.C.- bestrijding gaat goed, daarom moe ien we nu vooral volhouden. HEITJE VOOR EEN KARWEITJE. De leden van de gidsen- en ver kennersbeweging houden van 20 t.m. 24 April hun traditionele en nationale actie „Heitje Karweitje". In df& week komen ze weer graag bij U alle karweitjes opknappen. Dus loon naar arbeid. Iedere gids en verkenner draagt die week het uniform. Dit ter voorkoming van fraude. Ook heeft iedere gids en verkenner een werklijst bij zich, waarop de werkgever handteke ning en bedrag invult. Dit voor controle. A.s. Zaterdag 17 April houden zij een grote mars, vooraf gegaan door de Drumband in on ze gemeente, waarna op het Raad huisplein voor deze actie een de monstratie* plaats vindt. Dat alle Waalwijkers aan deze actie zullen meewerken is de wens van de ge zamenlijke leden der gidsen- en verkennersbeweging. O.O.G. SPEELT „IN PYAMA". De toneelvereniging O.O.G. zal op Zaterdag 24 en Zondag 25 April in „De Gecroonde Leersse" voor het voetlicht komen met ,,In Pya- ma", dat wordt aangekondigd als „een dolkomisch blijspel" in 3 be drijven door Arnold en Bach. Het gezelschap Johan Kaart heeft het meer dan een jaar lang avond aan avond in Amsterdam gespeeld, wel een bewijs dat het een attrac tief stuk is het wemelt dan ook van komische situaties. Na het ernstige „A Christmas Carol" van Dickens, gaat O.O.G. zich nu weer eens afgeven met de luchtigere Muze, maar het is vroe ger al bewezen dat ook deze zich op haar gemak voelt in de om gang met dit toneelgezelschap. Men kan er zich volgende week van gaan overtuigen. EXAMENS NED. ASSOCIATIE. De a.s. examens voor de Neder landse Associatie voor Practijk- examens in Boekhouden, Moderne Bedrijfsadministratie en Handels correspondentie in Nederlands en de vreemde talen, hebben plaats overdag op 15 en, 16 Juni a.s. en des avonds op 21, 22 en 23 Ju ni a.s., de examens Spreekvaar digheid, Vreemde Talen, Stenogra fie en Machineschrijven in Juni a.s. Alle examens staan onder toe zicht van de rijksgecommitteerde Dr. H. F. J. Westerveld. De aanmelding sluit 1 Mei a.s. VERPLAATSING DAMESKAPSALON. De heer Frans Moonen zal zijn dames kapsalon binnen afzienbare tijd van de Antoniusstraat gaan verplaatsen naar de Stationsstraat, waar tot voor kort de heer D. v. d. Boomgaard zijn Café „Cen tral" exploiteerde. Het centrum zal dus binnenkort weer met een mooie nieuwe zaak verrijkt worden. PROGRAMMA MUSIS SACRÜM. Morgen en de twee Paasdagen draait in Musis Sacrum de film ,,Een circus vluchtje". Dit is de reconstructie van de sensationele vlucht die in 1950 de circuseige naar Gustav Brumbach vanuit Tsjecho-Slowakjje naar de vrije wereld bracht met al zijn mensen, dieren en goederen. In „Een cir cus vluchtte" heet de directeur Karei Cernik, die door de geheime politie meer in de gaten wordt .gehouden dan hem lief is. Op een gegeven moment wordt hij voor een verhoor op het poiidebureau geroepen en daaruit wordt hem duidelijk dat er een verrader in de iroep is. Hij begint plannen te maken om zich door de vlucht aan de druk te onttrekken. Hij wil dat doen op klaarlichte dag en wa'n- ,neer hij na gevaarlijke voorberei dingen op het punt staat de po ging te wagen wordt duidelijk wie de verrader is. Deze weet op een gegeven moment de directeur ern stig te verwonden, maar de tocht gaat door en in de grootste ver warring en onder hevige gevech ten wordt de aanval op de grens ondernomen. Het lukt ten koste ,van zware offers en in de vrije wereld begint het circus een nieuw leven. De bekende regisseur Elia Kazan heeft van deze opwindende en indrukwekkende geschiedenis een bewogen film gemaakt, die we graag aanbevelen voor perso nen boven 14 jaar. Vanavond is er wegens Goede Vrijdag geen voor stelling. Ook avontuurlijk, maar boven dien komisch zijn de belevenissen <van een klein detachement Ame rikaanse mariniers, die in de Go- biwoestijn gedropt worden om daar meteorologische waarnemin gen te doen ten behoeve van de Pacificvloot. Ze komen in aanra king met een troep Mongolen, die hen tegen de Jappen zullen be schermen in ruil voor 60 zadels. Die worden prompt in de woestijn gedropt, maar van de bescherming komt niet veel als puntje bij paaltje komt. De Amerikanen vallen op den duur in handen van de Jap pen, maar dan zijn het toch weer de Mongolen die hen van een wisse dood redden en hen helpen van het Chinese vasteland weg te komen, waarna het leed geleden is. De film heet „60 zadels voor de marine" en draait Dinsdag en Woensdag voor veertienjarigen en ouderen. Dan is er beide Paasdagen 's mid dags nog een extra filmprogram ma voor de jeugd, waarin ,,Dom- bo" van Walt Disney wordt ver toond. Nu, dat zal best in de smaak vallen, want een baby-oli fant met oren als Dombo zie je niet alle dagen. Hij moet er eerst wel een hoop plagerijen om on dervinden, maar zjjn vriendje Ti mothy,neef van Mickey Mouse, helpt hem daar doorheen. En als ie dan merkt dat zijn oren als vleu gels gebruikt kunnen worden, is alle leed geleden. Dombo wordt beroemd en Timothy trekt met hem mee de wereld rond, tot hij in Hollywood voor de film mag optreden en daardoor kun je hem met Pasen in Musis Sacrum zien en horen, want ze spreken daar allemaal Nederlands, zodat ieder een alles kan verstaan. Bovendien krjjg je een vrolijk kijkje in de studio's van Walt Disney in de bij film „Walt Disney's geheim". IN 1953 ZIJN 1300 WEGGEBRUIKERS BIJ VERKEERSONGEVALLEN GEDOOD. Volgens de voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg in het jaar 1953 het totaal aan tal verkeersongevallen op de openbare weg in ons land 85.705, d.i. gemiddeld 235 ongevallen per dag. Ten opzichte van 1952 nam het aan tal ongevallen toe met 8%, het aantal ernstig gewonden eveneens met 8%, ter wijl het aantal licht gewonden 10% steeg. In het licht van deze ontwikkeling moet de stijging van het aantal doden met ruim 18% als een wel zeer ongunstig verschijnsel worden beschouwd. Het to tale aantal weggebruikers dat in 1953 bij verkeersongevallen werd gedood, bedroeg 1300. Dit aantal, waarin zijn begrepen de personen die binnen 30 dagen na het on geval aan de bekomen verwondingen zijn overleden, is hoger dan tot nu toe in enig jaar in ons land is voorgekomen. Na het ongunstige jaar 1946 met 1224 do den, schommelde het aantal dodeüjk ver ongelukte slachtoffers in de periode '47 1952 tussen 900 en ruim 1100 per jaar. De toeneming van het aantal doden was in 1953 niet gelijkmatig over de ge- meentegroepen verdeeld. De grootste stij ging valt waar te nemen in de grote ste den en op het platteland. In de grote steden (gemeenten met meer dan 100.000 inwoners) steeg het dodencijfer van 244 in 1952 tot 302 in 1953 (24%), in de plattelandsgemeenten (minder dan 20.000 inwoners) van 581 tot 692 (19%), ter wijl in de middelgrote gemeenten (20.000 100.000 inwoners) het aantal doden van 272 tot 306 of met 12,5% toenam. Het aantal personen dat in ons land in 1953 gemiddeld per maand bij verkeers ongevallen werd gedood, bedroeg 108. De ongunstige ontwikkeling in '53 wordt nog geaccentueerd door het feit, dat in alle maanden van het tweede halfjaar 't aantal doden boven dit gemiddelde lag, i nhet le halfjaar was dit alleen in de Mei-maand het geval. De maanden met het grootste aantal doden waren Mei (138), September (132), Nov. (126) en December (128). LEIDENDE AMERIKAANSE ATOOMGELEERDE GESCHORST. Volgens berichten in de New-York Times'' en de „New-York Herald Tri bune" zou prof. dr J. Robert Oppenhei- mér, die indertijd de leiding had bij de vervaardiging van de eerste atoombom, dqor de Amerikaanse commissie voor atoomenergie zijn geschorst, hangende 'n onderzoek naar zijn betrouwbaarheid. In het bericht van de „New-York Ti mes", van de hand van de Washingtonse hoofdcorrespondent James Reston, werd verklaard, dat een commissie een onder zoek is begonnen. De „New-York Times publiceerde Dinsdag tevens de inhoud van een brief, die generaal Nichols, algemeen leider van de commis sie voor atoomenergie, zou hebben ge schreven en waarin beschuldigingen aan het adres van Oppenheimer werden ge uit, alsmede een antwoord van Oppen heimer daarop, waarin hij de beschuldi gingen tegensprak. Oppenheimer ontken de echter niet in het verleden betrekkin gen met communisten onderhouden te hebben. President Eisenhower heeft hem tij dens het onderzoek geschorst. Waalwjjk, 14 April 1954. Geachte Redactie, Mag ik nog eenmaal van Uw gastvrijheid in Uw blad gebruik maken Het begint te dagen De P. v. d. A. schijnt uit haar dommel gewekt, aangezien zij of alleen bij ons haar verkie zingsfolders bij daglicht ter hand stelde. De „wrevel" kon ze echter niet wegnemen. Bezien we deze beide folders „Een nieuwe koers" en „De sportieve jumper". „De nieuwe koers" is naar mijn mening de richiing sedert 1903, uit de tijd van de spoorwegstaking en of Jan Oudegeest. Een tamelijk belopen richting, zouden wij zeg gen. (Schril contrast dat „Oude geest en nieuwe richting".) Ons bezielt meer de oude geest, doch dan die van de Christus van zon daren, door millioenen sedert eeuwen beproefd en wel bevon den. „De sportieve Jumper". Je denkt hierbij natuurlijk aan de bekende folder van Miep van Olffen-van Boven binnen drie maanden kun je al heel wat zelf maken Met de verkiezing van de heer van Lienden is er toch niet „de nieu we koers en de nieuwe jumper". Zo naief zal de P. v. d. A. en voor al in Brabant, toch wel niet den ken Waarom toch die „sodomsap- pelen"-methode Van buiten schoonschijnend, doch van binnen as Weer dat bedekte, het dag licht niet kunnende verdragen. Maar, zou een luipaard ooit zijn vlekken kunnen verwijderen Wat hebben we nu aan een nieu we koers en een sportieve jumper? Hier karakteriseert de P.v.d.A. wel onze opvatting van die partij de mens een nieuw huis, goede kleding, een beste boterham belo vende van een andermans geld, doch die mens inwendig zo la.en- de, als Romeinen ons dat be schrijft, „de natuurlijke mens is geneigd, God en zijn naaste te ha len". Daaraan verandert de P.v.d. A. niets kan ook niet omdat er uit een inodderbron nimmer helder water is te verwachten. De partij vergist zich als ze meent door deze „blikvangers" de denkende mensheid gunsug te stemmen. Zoals mij bekend is, dat deze partij zich vergist heeft en be treurt het geplaatste artikeltje in de Wekker over de burgemees ter van Waalwijk. Tegen deze „vergissing" ging ons betoog in De Echo niei, en trokken wij slechts een parallel tussen Dr. Drees en de Bm. De Burgemeester heeft zijn leeftijd en kan zichzelve zo nodig wel verdedigen. Mijn betoog tegen de Wekker be treft haar gehete inhoud, waarvan ook de bezorging maar een miniem onderdeel is, hoewel ekenend. Mede werd mij bekend dat een mij totaal onbekend persoon uit Drunen, een brief aan de heer Taisma heeft geschreven met een scheldende inhoud en daarbij heeft verwezen naar mijn stukje in de „Echo". Moge ik deze brief schrijver er op wijzen dat deze zaak op zulk een wijze niet is ge diend en ik „adhaesie" op deze wijze beslist moet afwijzen Dat de heer Taisma met zo'n brief „,ieurt", stempelt de P. v. d. A.- man, die is socialist, wat moge betekenen dat deze zich slechts op één punt van de sociologie (leer van de wetten van de samenleving van de maatschappij) werpt en be paalt, en dan nog vanuit marxis tisch oogpunt, o.i. het verderfe lijke. Jammer, dat de P. v. d. A. een openbaar debat afwijst op grond dat voor deze par.ij in Waaiwijk geen zaalgelegenheid is te verkrij gen. Ik geloof daarvan in dit geval niets. Maar. de zomer komt aan, voor een openluchtmee ting is er in Waalwijk nog wel een stuk land of terrein. Reuze dat Vredesplein??? en dan dominee Buskens daarbij. Redactie, gaarne dank voor de laatste maal geboden plaatsruimte over dit onderwerp. Hoogachtend, A. ROOZE. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder „Rangetje". Het was een indrukwekkende stoet nieuwe producten van de General Motors die Dinsdagmiddag om goed half 2 door Waalwijk reed. Een grote verscheidenheid van de nieuwste en mooiste mo dellen werd al rijdend geshowd voor ieder die het maar zien wilde en wie ogen had om te kijken, moest ze wel zien en bewonderen. Daar reden de nieuwste Opeis, Chevrolets, Cadillacs, Pontiacs, Vauxhalls, Oldsmobiles, Buicks, Bedfords G.M.C.'s, een rijkdom van kleur en lijn die het oog slreelde en het hart van elke auto liefhebber deed openbloeien. Wij hoorden iemand die zo'n wagen wel als Paascadeautje zou willen hebbenMaar zelfs als gij er (voor het ogenblik nog) geen krijgt hebt gij ongetwijfeld genoten van deze vluchtige show en mogelijk al een model uitgekozen voor de toekomst. De keuze was moeilijk, maar kon haast niet mis zijn. DEN HAAG VERWERPT RUSSISCH PROTEST. De Nederlandse regering heeft de Rus sische protestnota van 18 Maart tegen „de vestiging van een Amerikaanse lucht basis in Nederland" verworpen. Zij deed dat in een aidememoire van 258 woorden» die de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns, Woensdagmiddag over handigde aan de Sovjet-Russische ambas sadeur in Den Haag, S. P. Kirsanow. De regering verklaart dat er in het on derhavige geval geen sprake is van het afstaan van een basis aan de militaire luchtvaart der Verenigde Staten. Het gaat om het legeren van onder NATO- bevel staande Amerikaanse eenheden op Nederlandse bases. „De legering van vreemde troepen vormt tegenwoordig een normale gang van zaken, in geyal staten zich verplicht hebben om de veiligheid gemeenschap pelijk te verzekeren", aldus de Neder landse regering. „De Noordatlantische Verdragsorganisatie, die een systeem is voor collectieve veiligheid in overeen stemming met de algemene beginselen van het Handvest der Verenigde Naties, voorziet in een nauwe samenwerking tus sen zijn leden, in het kader waarvan de genoemde regeling is getroffen". De aide-memoire begint met de ver klaring der regering, dat zij, evenals de regering van de Unie van Socialistische Sovjet republieken de zaak van de con solidering van de vrede en de handha ving van de collectieve veiligheid is toe gedaan. Zij meent dat de regeling, waar tegen de Russische nota zich keert, met deze beginselen in geen enkel opzicht in strijd is. GODSDIENSTIGE PROCESSIES EN OPTOCHTEN TOEGESTAAN. De minister van Justitie, mr Donker, heeft het Openbaar Ministerie opdracht gegeven niet strafrechtelijk op te treden tegen processies met muzikale begelei ding, gaande van en naar de kerk, voor zover deze berusten op sinds jaar en dag bestaande diep in het volksleven gewor telde tradities en gebruiken op Zondag. Overigens zal de nieuwe Zondagswet onverkort worden gehandhaafd. Deze maatregel is genomen om direct tegemoet te komen aan de moeilijkheden in Limburg, waar bepaalde gebruiken werden getroffen door de nieuwe wet, hoewel dit niet in de bedoeling heeft ge legen. De minister van Binnenlandse Zar ken, dr Beel, heeft reeds in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Jos. Maenen een wetswijziging aangekondigd, waardoor de moeilijkheden grotendeels zullen worden opgelost. Op Zondag 18 April, 1ste Paas dag, wordt het grote ontspan ningspark „De Efteling" in Kaats heuvel weer voor de bezoekers opengesteld. Vele maanden is er intensief gewerkt, zowel aan het onderhoud en de restauratie van het sprookjesbos, als aan verschil lende nieuwe ontspanningsmoge lijkheden, die ten doel hebben het park, vooral ook met het oog op de toenemende belangstelling van buitenlandse toeristen, nog attrac tiever en recreatief veelzijdiger te maken dan het reeds was. Zo wer den o.a. een groot nieuw parkeer terrein en een autoweg, recht streeks naar het restaurant, aan gelegd, hetgeen speciaal voor de automobilisten een ideale verbete ring betekent. Naast de bestaande kanovijver is, onder leiding van de Nederlandse Heide Maatschappij een grote roeivijver gereed geko men en de uitgestrekte siertuinen zullen, door nieuwe aanplantingen en een doordachte tuinarchitec tuur, het gehele jaar in bloei staan. In het zeer romantische laantje, grenzend aan het sprook jesbos (door de bezoekers reeds lang als „het liefdeslaantje" gea dopteerd) zal men dit jaar een bron vinden waarbij, en zeker in liefdesaangelegenheden, het Del phi's Orakel nog in de schaduw zal staan. Minnende paartjes kun nen hier, wanneer zij elkaar de hand reiken onder het neerstor tende water, aan de kleur daarvan de kracht van eikaars liefde afde- zen. Hoe sterker deze is, des te sneller verandert de kleur van 't water in rose, soms zelfs in don- werrood. Aan belangstelling voor „De Efteling" zal het, daaraan .wijfelen wij niet, dit seizoen niet ontbreken. Er wordt voor 1954 dan ook rekening gehouden met 600.000 bezoekers, dat is 200.000 meer dan hetl vorige jaar. Het in korte tijd reeds wereldver maarde sprookjesbos van ont spanningspark „De Efteling" in Kaatsheuvel, vergt ieder jaar weer een grondige restauratie. Hier wordt de laatste hand gelegd aan de bekende crea tie van Anton Pieck, de „Man met Wesp", die een gezicht trekt alsof hij de wesp al weer op het puntje van zjjn neus heeft zitten.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5