VROOM Si DREESMANN WJIWIR OGEAANUEFDE No. 1 van lijst 1 J. L P. M. Teijssen HERMAN SUYS ZN. l 45- I 29.- f 27,50 I 12- 1 67.- I 22.50 1 47 50 woen§lË41K-pnjzeKi BOEKBESPREKING Prov. Statenverkiezing KAM6AREN HEREKCOSTUUMS JONGENS GOSTUUMS SPORT COLBERTS SPORT PANTALONS KAMGAREN DIMES- EN HERENREGENJASSEN DIMES- EN HERENRE6ENJISSEN „NYLON" DIMESREGENJISSEN 90c 45' DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 20 APRIL 1954 6 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND ALLEEN GELDIG WOENSDAG 21 APRIL I dag EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE. Het is een Langstraats belang bij de a.s. Statenverkiezing te stemmen op Burgemeester van Waalwijk PP KLEDINGMAGAZIJN GOIRKESTRAAT 142-144 Tel. 21187 200 Meier van bushalte „TRAMSTATION" Wilhelminapatk Bosjes rattia, de moder ne japon- en rokgarnering n groot bos in OQc effen kleuren Bosje van 4 strengetjes in verschillende kleuren 35 Kir.dershirt in piquésteek, aangekn. mouwtje, in rood, groen, bleu en wit, leeft. 4-6 8 10-12 jaar 015 leeftijd 4 jaar Kleine stijging per maat Toiletzeep, 8 stukken ii plastic zak, dubbel "7O' geparfumeerd Kop met schotel, 1 e keus porselein, hoog sierlijk mo del met fraai decor 85c Mousseline imprirné, in prachtige meerkleurige bloemdessins, voor een fleurige voorjaars- 4 75 jurk, 80 cm breed Washandjes, uni pastel, in bleu, rose en reseda, met meerkl. randdess'-i, heerlijk zacht. 3 st Ongebleekt breikatoen, assortie, merk Elite", de beste kwal nr. 6-8- *T Q C 10-12, 100-gr. knot* Knappertjes, zeer licht koekje, 250 gr. Boter ham worst, 1 e soort, 200 gr. Blauwe overall, zware kwaliteit voorgekrompen keper, 3-naalds ge- £$25 stikt, verdekte sluiting Damespyama van lingerie katoen met contrastgarne ring op revers en zakjes, in groen, bleu, geel en oud rose. Maten 42 48 De precisie ballpoint van de beste fabriek ter wereld, sierlijke houder rr.et goud kleurige dop eitra QI%C grote inktcapaciteit Losse reservestift 35 c Nieuw voorjaarsmodel „Prisma"-sandaal met sterke vormrubberzool in div. kleuren 36-39 6.75 32-35 5.75 «5 95 28-31 4.95 24-27 Bij elk paar een grote ballon gratis. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIE1 AANGENOMEN Ribanklets, halfwol, zeer stevige kwal. met nylon ver sterkt, in beige. 4 60 grijs, marine en bruin zaken in 1952 werd funest geacht. Na een slecht begin leefde de zoollederindustrie begin Juli op, maar in November en December raakte zij weer in moeilijkheden. Ook hier wordt gewezen op de fu neste invloed van het toestaan van de uitvoer van huiden zonder dat de binnenlandse industrie de moge lijkheid heeft gehad haar behoefte te dekken. In totaal werd er in 1952 aan leer 11.509 ton meer ingevoerd dan uitgevoerd, voor een waarde van 15 147.000 gulden. De productie van lederwaren in 1952 steeg ten opzichte van 1951 aanzienlijk en de export bereikte een aanzienlijke hoogte, vooral die naar België en Luxemburg. De vooruitzichten worden niet ongun stig genoemd. Wel blijft er een te kort aan stiksters. Over de Middenstand wordt op gemerkt dat de problemen in 1952 niet minder groot zijn geweest dan in de voorgaande jaren. Wel werd in de tweede helft van het jaar door de opleving in de schoenindustrie de toestand voor de middenstand in het algemeen beter, maar dat kon niet verhinderen dat tal van middenstanders met grote moeilijk heden te kampen hadden, vooral ten aanzien van de liquiditeit. Ook voor de ambachtelijke middenstand was 1952 geen gunstig jaar. Over de oplossing van de pro blemen zegt het verslag o.m.„De Middenstand zal zelf, door een goe de samenwerking, moeten trachten de problemen tot oplossing te bren gen, die geheel buiten de werkings sfeer van de overheid vallen, b.v. een goed gerichte reclame, verho ging van vakbekwaamheid, een goede service op elk gebied en vooral afschaffing van het voor de middenstand funeste verkopen op crediet of afbetaling. De door de Kamer in 1951 inge zette campagne voor contante beta ling is vrijwel geheel mislukt door gebrek aan medewerking van de zijde van de middenstand. Een goed gerichte activiteit op velerlei gebied bij de Middenstand zelf is in eerste instantie het mid del om te komen tot betere ekono- mische toestanden in deze groep". Verkéer: De Alad vervoerde op het traject WerkendamWaalwijk v.v. 10.775 passagiers en de BB.A. op het traject Den Bosch-Drunen- Waalwijk-Tilburg v.v. 1.737.821. De totale aanvoer in de haven van Waalwijk bedroeg 26.927 ton; 352 schepen deden de haven aan. Dit waren enkele belangrijke punten uit het jaarverslag over '52 van de Kamer van Koophandel, dat wel niet direct actueel meer is, maar waarin verschillende belangwek kende gegevens en behartenswaar- dige opmerkingen staan. GESLAAGD. Bij de op 12, 13 en 14 April te 's-Gra- ver.hage gehouden Vakexamens Foto- handel slaagden o.m. onze plaatsgenoten, de heren B. H. Barkel en A. C. J. de Bont. Wij feliciteren hen gaarne met dit succes. PIET KLERKX OPENT EEN ZAAK IN MAASTRICHT. JUK» Onder zeer grote belangstelling had Dinsdag 13 April de opening plaats van de nieuwe zaak van de Firma Piet Klerkx te Maastricht aan de St. Jacobstraat 4. Hierdoor heeft Zuid-Limburg een uiterst moderne zaak op het gebied van Woninginrichting bij gekregen, welke ongetwijfeld vele kooplustigen zal trek ken. In een totale verkoopruimte van ca. 1500 m2 heeft het publiek ruime keuze uit huiskamers en bankstellen in alle stij len, terwijl aparte afdelingen voor slaap kamers en woningtextiel naar ieders smaak een bijzondere ruime sortering bieden. i De grondlegger van het concern de heer Piet Klerkx startte 24 jaar geleden met een zaak in Waalwijk, welke hij met zijn grote energie en zijn vooruit strevende blik wist uit te breiden tot een viertal zaken in deze plaats. In 1947 werd voor de meubelinrichting aldaar het nieuw, groot ultramoderne pand be trokken. Zijn devies „Service Nummer één", zijn voortdurend streven het allerbeste te brengen en zijn onfeilbare intuïtie met betrekking tot de wensen van het publiek bezorgen zijn zaak een faam, die vér uitgaat boven plaatselijke en zelfs pro vinciale betekenis. Thans is dan een nieuwe zaak geopend iu Maastricht, een nieuw bewijs va» vooruitstrevendheid en brede kijk van deze bekende firma. Wij wensen haar ook daar alle succes. VOOR WAT HOORT WAT. U hebt 1.1. Vrijdag al het een en an der kunnen lezen over. de actie „Een heitje voor een karweitje" van de ver kenners, die langzamerhand een traditie begint te worden in de Paasweek. U moet beslist niet denken, dat dit een ge organiseerde schooipartij is, want dat is niet waar. Door een dag of vier, dit jaar van 20 tot 24 April, de mensen die dit willen te helpen, proberen de verkenners geld te verdienen voor hun organisatie. Dat wil zeggen, van de opbrengst mag de eigen groep 50 procent houden, en 50 procent gaat er naar het Nationale Hoofdkwartier, dat het gebruikt voor het verder inrichten van het buitencentrum in Overasselt. Een klein gedeelte van de 50 procent Zal dus iets afmoeten wordt gegeven aan de Boomplantactie op Schouwen-Duiveland. Ongetwijfeld hebt u een of ander kar weitje liggen, dat ook eens een keer ge daan moet worden, maar waar u zelf niet toe komt of waar u zelf geen tijd voor hebt. li zult er verbaasd over staan wat een verkenner allemaal kan. Daar hoort onder: metselen, witten, kooien en fietsen schoonmaken, auto's wassen, in de tuin werken, heg knippen, boodschap pen doen, hout hakken, gras maaien, ban den lappen, licht repareren, schoenen poetsen, messen slijpen (een goed ding!) en nog meer. Hoeveel van dergelijke klusjes hebt u al van week tot week uit gesteld. Dezer dagen hebt u de kans om ze op een gemakkelijke manier gedaan te krijgen. Houd op straat een verkenner, een welp, een kabouter of een gids dezen doen allemaal met de actie mee aan of bel tussen 5 en 6 nummer 3138 en u krijgt uw hulp thuis. Geef de jon gens of meisjes geen aalmoes, dus geen riksdaalder voor een mes slijpen, maar ook geen kwartje voor een hele middag sjouwen. Nog eens, ze willen u helpen en zelf wat verdienen en vragen niets meer dan loon naar werken, 's Morgens om 10 uur beginnen ze te „karweien Wij vernamen nog, dat de Andreas Zijlmansgroep van de opbrengst van de karweitjes nieuwe tenten wil aanschaf fen. Die zijn duur, maar als u weet dat ze nu nog tenten van voor de oorlog gebruikt, dan kunt u ervan overtuigd zijn dat uw heitje goed wordt besteed. Laat uw wachtwoord deze week zijn: alle karweitjes van de baan! Dan zijn alle partijen gered. VETERANEN GYMNASTIEKVER. „ONS HUIS". Op Zondag 25 April organiseert „Ons Huis" in samenwerking met de Vetera nen-vereniging „Olympia" te Tilburg een avond in de zaal Thalia. Dit wordt een speciale avond waarin door de da- mesploeg van „Olympia" en een gecom bineerde ploeg van „Ons Huis en „Olympia" grondgymnastiek-demonstra- ties worden gegeven, afgewisseld met een groot bal, zodat ook de dansliefhebbers volop kunnen genieten. Het ligt in de bedoeling vooral door het optreden van de damesploeg de vele oud-turnsters die ongetwijfeld deze avond aanwezig zullen zijn, te laten zien dat de mooie gymnastieksport ook voor ge huwde dames van ontzaglijk belang is voor de lichaamsgezondheid, en hen te inspireren ook in 'Waalwijk te komen tot oprichting van een damesafdeling in georganiseerd verband. Dames die voor deze mooie en gezon de sport iets voelen kunnen zich dan ook aanmelden bij de adressen die straks be kend gemaakt worden. Tevens zal op deze avond de oudste actieve turner en lid van „Ons Huis", de heer Jan Renooy gehuldigd worden in verband met het bereiken van de 80-ja- rige leeftijd. Dat deze avond niet alleen voor de turnliefhebbers, doch ook voor de dans liefhebbers zal slagen, daar staan zoals bij iedere vorige gelegenheid de Vetera nen borg voor. „WEEKEND IN DE ARCHIPEL". De nieuwe roman „Week-end in de Archipel" van P. J. Risseeuw, welke kort geleden verscheen in de Opgang-serie! van de uitgeverij Bosch en Keuning N.V. te Baarn, is een verrijking voor de Pro testantse literatuur. Wij worden in deze uitgave verrast door een vlot geschreven en goed opgezet ver haal, dat boeit van de eerste tot en met de laatste bladzijde. Ger ben van Beusekom is de hoofdper soon in dit boek. In de oorlogs tijd duikt hij onder, tezamen met een andere jongeman, Pier van Ommen, bij zijn vroegere kantoor collega Maud Lankamp in de Deli- straat, de bekende Archipel-wijk. Beide jongens worden verliefd op Maud. Gerben's genegenheid voor de dappere Maud gaat het diepst en hij vraagt haar na de oorlog ten huwelijk. Maar Maud, die berekend is, wijst hem af en ook Pier heeft bij haar geen kans. Gerben trouwt daarna met Ruth en wordt vader van een dochtertje. De herinnering aan Maud kan hij echter niet van zich afzetten en zijn huwelijk dreigt er aan ten gronde te gaan. Hij wenst Maud te ontmoeten om te kunnen praten en om voor goed te kunnen afrekenen met het verleden. Gedurende een Pinkster weekend, wanneer zijn vrouw en kind naar een zieke gaan, reist Ger ben naar de Archipel-wijk voor een feest, waar, behalve Maud, ook z'n vroegere vrienden en kennissen te- gewoordig zijn. In een strandhuisje op het Scheveningse strand blijven Gerben en Maud samen achter tij dens een hevige onweersbui en ko men aldus met elkaar in gesprek. Eerst hier komt Gerben tot de er kenning dat deze vrouw, die zich intussen verloofd heeft met Mr Sti- kolorum, de directeur van het kan toor, geheel anders is dan hij eens vermoedde. Dit is dan voor hem de grote bevrijding. Wij hebben met volle teugen ge noten van dit eenvoudige, ongekun stelde, warme verhaal. Telkens glijdt de auteur van het heden (het week-end) terug naar het verleden (de oorlogstijd, de hongerwinter) en de herinneringen daaraan wor den allen zeer levendig en in klare stijl getekend. Risseeuw is er in ge slaagd een goed en spannend boek te schrijven; een moderne roman in de beste zin van het woord. Arie P. van Pas. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". 13. De zaak begon hem steeds meer te interesseren. Hij was er verze kerd van dat er nog meer over deze zaak te ontdekken viel. Als alleen de kapitein hem maar toestemming wilde geven Op zijn horloge kijkend, zag hij dat het weer tijd werd om zijn werk te hervatten. Hoewel aan geen vas te tijden gebonden, was het zijn ge woonte om regelmatig in de stuur hut of kaartenkamer te verschijnen en te zien of iemand hem nodig had. Hij wandelde via het promenade dek naar de brug. Op het prome nadedek werd hij aangeklampt door mrs Woodstock. „Wat een heerlijk weer, vind je niet, Gordon?" „In derdaad", zei Gordon met een glim lach. „Voor deze tijd van het jaar is dat werkelijk een uitzondering". „Je vindt het toch niet vervelend dat ik je bij je voornaam noem? Op mijn ongevaarlijke leeftijd mag ik me dat wel permitteren, dukt mij". Gordon lachte nu hardop. Ze was kostelijk. „Natuurlijk mag u dat gerust doen, mrs Woodstock. Laat u dat beroep op uw leeftijd maar gerust achterwege. Niemand geeft u ze ventig". „Vleier", antwoordde ze. „Daar meen je niets van". „Natuurlijk, wel, mrs Woodstock. IkZe wuifde met haar hand zijn protesten weg. „Ik weet 't wel, jongen, ik weet het wel. Ze hebben me dat zo vaak gezegd, maar op mijn leeftijd geloof je zoiets niet meer. Hoe is het overigens met de patiënt?" „Met de patiënt?" vroeg Gordon. „Ach ja, natuurlijk, u bedoelt mr O'Connell. De omstandigheden in..." acht genomen redelijk wel", vulde zij zijn zin aan. „Luister eens Gordon, ik geloof niet dat hij nog leeft. Hij is dood. Heb ik gelijk of niet?" „Maar mrs Woodstock „Ja, ik weet het wel. Jij mag na tuurlijk ook niets zeggen. Hoewel je niet bang hoeft te zijn dat ik uit de school klap. Het is alleen maar oudedames-nieuwsgierigheid, weet je?" „Gelooft u me nu, mrs Woodstock. Er is niets bijzonders aan de hand. Dat incident van gisteravond is vre selijk opgeblazen en overdreven. De passagiers moesten verstandiger zijn en er niet meer over spreken. Nie mand wprdt daar beter van én de stemming aan boord lijdt er onder. Dat is het enige gevolg". Zuchtend schudde mrs Woodstock haar hoofd. „Ik dacht dat ik in jouw een vriend gevonden had", zei ze quasi-bedroefd. „Maar 't blijkt dat je al net zo bent als de ande ren". Gordon lachte vrolijk om de komische oude dame, die er slag van had aller harten voor zich in te nemen. In een kameraadschap pelijk gebaar stak mrs. Waodstock haar arm door die van Gordon. „Neem het me maar niet kwalijk, jongen", zei ze glimlachend. „Ik ben nu eenmaal een beetje exen- triek. Vertel me eens, hoe vond je het meisje, dat ik gisteren bij je in troduceerde Is zij niet charmant?" „Dat is ze zeker", vertelde Gor don met zoveel vuur, dat de oudere dame hem met een plagende glim lach aankeek. Gordon bloosde licht. „Nu ja, ik bedoel, ze is heel anders dan de anderen, die je gewoonlijk hier aan boord ontmoet". Mrs. Waodstock maakt haar arm los uit de zijne. „Ik hoor het alweer", zei ze, ter wijl ze haar blikken ten hemel richtte. „Alle mannen menen dat alle vrouwen hetzelfde zijn, totdat ze op een goede dag opeens een meisje ontmoeten, die „heel an ders" is. En danZe voleindde haar zin niet, maar keek Gordon veelbetekenend aan. „En nu aan je werk, kwajongen. Het is tijd dat je eens iets gaat presteren". „Ik heb helemaal geen haast", zei Gordon, „maar ja, als u het mij beveelt, dan moet ik wel. Tot ziens, mrs. Woodstock". Hij verdween in de kaartenkamer. Glimlachend staarde mrs. Woodstock hem na. „Aardige jongen", prevelde ze in gedachten. „Een heel aardige jon gen". De „aardige jongen" stond intussen in de kaartenkamer met de kapitein te praten. Michael Jo nes was nog steeds stug en onte vreden. Hetgeen hij op zijn vraag „Hoe is de stemming aan boord on der de passagiers" als antwoord te horen kreeg, verbeterde die stemming niet. „Men gelooft het dus niet", grom de hij. „Vervelende kletsers". „Ik heb maar twee passagiers ge sproken", merkte Gordon nog op. „Maar alle twee geloofden ze niet, dat mr. O'Connel alleen maar ge wond was", „En we kunnen ze daarvan niet overtuigen. Ik kan me moeilijk met een lijk confronteren en dan be weren, dat die man nog springle vend is". Nijdig ijsbeerde hij de hut rond. „Enfin", zei hij tenslotte, „we kunnen er verder niets aan veran deren. Over een paar dagen zullen die praatjes wel verstomd zijn en is iedereen het voorval vergeten". Na deze hoop uitgesproken te hebben verliet hij de kaartenkamer om zich naar de stuurhut te bege- de nieuwste dessins en modellen v a. enorme sortering v.a» „Harris Tweed" „Homespin" v.a. met enti-slip en verstelbare bendwijdte v.a. ooknaar maatzonder prijsverhoging v.e. „Nino Flex", „Imper Eau" „Super Raincoat" v.a het allernieuwste ven, Gordon in gedachten verzon ken latend. HOOFDSTUK 3. i In een dichte duisternis gleed de „Mary Ellen" door het water van de Atlantische Oceaan. Alles op het schip was in diepe rust en alleen de scheeps- en brandwacht deden hun ronden, terwijl in de stuurhut en in de machinekamer een deel der bemanning zijn plicht deed. Een doodse stilte heerste op het schip. Het monotome gestamp der machines drong slechts gedempt door in de passagiersverblijven. In de gangen langs de hutten brand den op regelmatige afstanden klei ne lampen, die slechts een spaar zaam licht verspreidden. Rond de hutten op het voorschip was de stilte voelbaar. Het gestamp der motoren drong hier niet door en alleen een lichte deining toonde aan, dat het schip zich in volle zee bevond. Dan klonken er gedempte voet stappen. De brandwacht deed zijn ronde. Zijn ogen gleden rond en in een routinegebaar verstelde hij de brandklokken. Rustig deed hij zijn ronde en langzamerhand stierven zijn voetstappen weg. Stilte heerste weer. Ineens klonk een snijdende gil door de stilte van de nacht. De gil van een vrouw in doodsangst. Zij echode na in de holle gangen en stierf weg. Een ogenblik bleef het stil. Dan werden de deuren der an dere hutten opengeworpen. Opge wonden stemmen klonken dooreen. Iedereen vroeg aan iedereen wat er aan de hand was. De deur van hut 37 stond op een kier. Er werd licht opgestoken in die hut en een vrouw kwam wankelend naar buiten. Zij drukte een zakdoek tegen haar hals en stootte uit„De kapiteinIk wil de kapitein spreken Er viel een ogenblik stilte in de gang. Aller ogen waren gericht op de vrouw, die tegen de deurpost leunde. De zakdoek, die zij tegen haar hals gedrukt hield, kleurde rood van het bloed. BloedEen der passagiers rende weg, anderen drongen om de vrouw heen. Een ijlings toegeschoten steward onder steunde haar. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6