OGEAANLIEFDE wocus -prijzen HERTOGENBOSCH YROOM DREE SM ANN TILBURG-HELMOND Gemeenteraad Raamsdonk. Gemeenteraad Drunen. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 APRIL 1954 (|7f V2 ALLEEN GELDIG Aan- en verkoop van gronden Kasteeldreef en Spoorwegovergang Brandputten Wit interlock heren- sportslip of •singlet, mooie zomerkwal.4 45 teit maten 5-6-7 WOENSDAG 28 APRIL SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Directoir-elastiek, was- en kookecht, 1 5 m C5 c stuk met rijgpen Brusselse kermis, licht cocoskoekie, OCc 250 gram Wangspek, lichtgerookt, voor maaltijd en f\7c boterham, 250 gr. Plastic tafelkleed, met fraaie bloemmotieven, 110 x 140 cm. In terra, groen en blauw of trans parant met kant- 4 95 motieven Aparte voorjaarspantof fel, in fleurig «S 75 ruitdessin, m, 36 42 Old finish salon, bestaande uit: 4 fauteuils met rieten zijkanten, gestoffeerd op veren en bekleed met beige epinglé, gobelin of terra velours. Compleet 19750 Bijpassende ronde tafel met rieten onderblad, OQ 70 cm. dia. Vlstra hoofddoek, grote maat, moderne tinten ^10 met aparte dessins Prima Twentse gerste korrel theedoek, fr is meer- kleurig ruitdessin, gezoomd en gelust. 7 Oe 63 x 63 cm Vulpenhouder, met edel- stalen pen, solide houder met stevige dop OKc Schuimplastic washand- Celluloid pop, 30 cm. je, in diverse mooie CQc lang, met beweegbare kop, pasteltinten J T mooie zware 095 kwaliteit Badkrukje, beukenhout gelakt. Ook geschikt als bijzetstoeltje in de 095 keuken Nieuwe geldlening van 1.000.000. De vroede vaderen dezer gemeen te vergaderden onder voorzitter schap van loco-burgemeester Nollen op Vrijdagavond j.l. Deze deed me dedeling dat de gezondheidstoestand van Raamsdonks eerste burger thans goed vooruit gaat; hij hoopt dat dit zo mag voortduren, opdat burgemeester Prinssen spoedig zijn taak voor de gemeente weer kan aanvaarden. Binnengekomen was de medede ling op het request van B. en W. tot huurverhoging der noodwoningen; die bedraagt 10% inplaats van de oorspronkelijke 26%. De raad gaf zijn goedkeuring aan de buitengewone aflossing van het restant der rijksvoorschotten voor de grond- en bouwkosten van de 32 woningen, gebouwd volgens het ur gentie-programma 1947. Deze was aangegaan tegen 4%. Dit restant van aflossing bedroeg 465.195.15. Een nieuwe lening, groot 1.000.000, werd aangegaan tegen een rente van 3%% ter dekking van de kos ten, o.a. van de Zweedse en Noorse woningen en de aanleg van 't sport en wandelpark. Afwerking Dorpsplein. De raad der gemeente Drunen kwam Donderdagavond in openbare vergade ring bijeen ten gemeentehuize, onder voorzitterschap van de E.A. heer Burge meester Snels. De raad was voltallig. De notulen werden onveranderd goed gekeurd en de ingekomen stukken, t.w. besluiten van Ged. Staten tot goedkeu ring van raadsbesluiten ter kennisgeving aangenomen. Aan de orde was het voorstel van B. en W. tot toekenning van premie op voet van de premieregeling woningver betering aan W. van Delft, Kleinestraat en aan mej. F. Klijn, Heusdenseweg. De gemeentelijke bijdrage bedroeg resp. f 700 en f 307. Dit voorstel werd goedgekeurd. Eveneens het voorstel tot het garanderen der rente en aflossing van een door derden aan M. A. van Veggel en J. H. van Gestel te verstrekken hy- pothekair bouwcrediet. Het voorstel tot verkoop van een per ceeltje grond in de Burg. van der Heij- denstraat aan de heer Frodyma, voor de prijs door het prijzenbureau vastgesteld van f 2 per m2, werd eveneens goedge keurd. Voor bouwterrein aan de Burg. van der Heijdenstraat zijn tal van ver zoeken binnengekomen, maar de meeste waren voor dubbele woningen, welke op de betrokken plaats niet kunnen worden Voor het ontwerpen van een plan tot uitbreiding en verbouwing van het gemeentehuis plus architectkos- ten, werd een bedrag geraamd van 17.000.Ook hieraan verleende de raad zijn medewerking. Op het verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool voor L.O. te Raamsdonk(dorp) om beschikbaar stelling van gelden voor verbouw en uitbreiding van de school, als mede de aanleg van centrale ver warming, werd door de vergadering goedgunstig beschikt door in prin cipe hiermee accoord te gaan. Verpacht werden een 2-tal per celen bouwgrond in de Dombos aan G. J. Berende, onder intrekking van het besluit van 19 Sept. '53. De gemeentebegroting 1954 on derging enige wijziging. Een 3-tal woningen werden on bewoonbaar verklaard, t.w. Kerk straat 11 van A. IJpelaar, Oude Groenstraat 13 van E. Mulders en Oude Melkhaven 38, van W. Zijl mans. Deze woningen zijn zeer slecht te noemen, zodat zij aan de bewoonbaarheid zullen worden ont trokken. Hierna werd de vergadering om 8 uur besloten. gebouwd. Het verzoek van de heer Fro dyma is het eerst binnengekomen voor wat betrof de bouw van een enkele wo ning en B. en W. stelden dan ook voor dit aan genoemde heer toe te wijzen. Aan de orde was verder het voorstel tot verkoop van bouwterrein aan het dorpsplein. Hierover zegt het prae-ad- vies: De bebouwingsplannen van het dorps plein en de aangrenzende bebouwing in de Stationsstraat zijn thans definitief goedgekeurd. Langs het plein is een aan eengesloten winkelbebouwing ontworpen in de vorm van een galerij, langs de Sta tionsstraat een gesloten bebouwing van 5 woningen. Voor de bouw van een pand ter plaatse hebben zich tot nu toe als definitieve gegadigden doen kennen J. A. Verdiessen, manufacturier en M. Ass- mann, kapper, beiden voor een winkel pand, en Th. Lommers te Elshout voor een bouwterrein langs de Stationsstraat. Waar het wenselijk is de betreffende bebouwing zoveel mogelijk te bespoedi gen en geen bezwaren bestaan tegen de voorgenomen bouw door bovenstaande personen stellen B. en W. voor tot de gevraagde verkoop over te gaan. Zij brengen nog onder de aandacht van de Raad, dat het geen bezwaar op levert de bebouwing in étappes uit te voeren. Uiteraard zou het wel aanbeve ling verdienen de volledige bebouwing in eens uit te voeren. Er behoeft echter geen vrees voor te bestaan, dat een gedeelte onbebouwd zal blijven. De heer van Sprang informeerde naar de prijs en vroeg hoe het stond met de ontwerpen van de aldaar te bouwen hui zen. De voorzitter deelde mede dat het prij zenbureau de prijs hiervoor zal moeten bepalen en wat de ontwerpen betrof, spr. was van mening dat het door deskun digen ontworpen project, nl. de aaneen gesloten bebouwing met een galerij een zeer juiste en een zeer passende is. Ook de winkeliers in kwestie hebben zich voor deze bebouwing uitgesproken, die aesthe- tisch zeer zeker verantwoord is. Dat de welstandscommissie dit eveneens goed keurde pleit er wel voor dat wij de juis te keuze hebben gedaan, aldus de voor zitter. De heer Fortuijn vroeg of het niet mogelijk was dat door het plaatsen van gebouwen met een groot bouwvolume, er gezien de nog steeds heersende wo ningnood, meer gezinnen geholpen zou den kunnen worden. De voorzitter ant woordde dat alles door bekwame tech nici goed was bekeken en dat het het beste was niet van de nu ontworpen plannen af te wijken. De heer de Veer maande tot spoed aan. De voorzitter hoopte dat die zou kunnen worden betracht. Aan de orde was verder het voorstel tot machtiging van B. en W. tot aan koop van grond van de Wed. Klerkx, P. Smits, A. Pelders en Kinderen L. van Halder en van de Coöp. Stoomzuivelfa- briek. Hierover zegt het prae-advies Zoals de raad vermoedelijk bekend is heeft de N.V. Lips in 1953 een toewij zing gekregen voor de bouw van 30 wo ningen. Voor deze woningen zijn thans de plannen ontworpen en is het de op zet deze zo spoedig mogelijk te realise ren. De N.V. heeft zich tot de gemeente gewend om beschikbaarstelling van de nodige bouwterreinen. De opzet is langs de verbindingsweg tussen Schoolstraat en Burg. van der Heijdenstraat 6 woningen te bouwen en ten zuiden van de Wilhel- minastraat 24 woningen. Voor gemeld doel zal het nodig zijn van de Wed. J. Klerx een stukje grond aan te kopen na bij het kerkhof. Van P. Smits, Kleinestr., Adr. Pelders, Achterstraat, Kind. L. van Halder, Grotestraat en Coöp. Zuivelfa briek zal grond nabij de Jongensschool, ten Zuiden van de Wilhelminastraat moeten worden aangekocht. Verscheiden van de hiervoor vermelde personen heb ben zich in principe bereid verklaard tot verkoop over te gaan. De heren Pijnenburg en Ploegmakers vroegen enkele inlichtingen over deze aankoop in verband met de belangen van de Zuivelfabriek en de N.C.B. De heer Brok bracht de afwatering van de zuivelfabriek nog eens onder het oog, waarvoor de voorzitter door mid del van putten een oplossing dacht te hebben gevonden. De heer Lommers kwam vragen om de schadeloosstelling voor wat hij noemde de kleine man en bepleitte dat deze waar mogelijk door middel van toewijzing van gemeente grond geholpen moest worden. De voorzitter deelde mede dat de scha deregeling zeer goed bekeken is en naar alle zijden gewikt en gewogen, en om de zwaarst gedupeerden bij toewijzing van gemeentegrond te gedenken. Spr. was van mening dat deze gedachte bij de pachtcommissie reeds leeft. Het is ech ter een zeer moeilijke materie en niets kan worden beloofd of vastgelegd. Spr. voelde zeer goed aan dat afgeven van grond altijd zeer pijnlijk is, een goede schaderegeling moet er zijn; ieder geval op zich moet bekeken worden en in een steeds intensievere bodembewerking zal de agrariser echter zijn beste compensatie moeten putten. Het voorstel werd goedgekeurd. Aan de orde was verder het voorstel tot verkoop van grond aan de Stichting „Lips' Woningbouw". In verband met de verwezenlijking van de buowplannen voor 30 woningen door de N.V. Lips, zal de Stichting van dit bedrijf, zoals reeds door ons in het vo rig prae-advies is gezegd, over de no dige bouwgrond moeten kunnen beschik ken. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor, na aankoop van de nodige bouwgrond in de omgeving van de Wilhelminastraat en Kerkhof, over te gaan tot verkoop daarvan aan de Stich ting Lips' Woningbouw". Met de ver koopprijs zal uiteraard worden rekening gehouden eerstens met de aankoopkos- ten, tweedens met de kosten van het bouwrijpmaken der percelen, een en an der onder goedkeuring van het Prijzen bureau voor Onroerende Zaken. De heer van Sprang wees er op dat de gemeente zelf ook moest zorgen vol doende bouwgrond in haar bezit te heb ben om bij eventuele toewijzing van bouwvolume deze steeds te kunnen rea liseren. De voorzitter zegde toe op dit punt steeds deligent te blijven. De heer de Veer vroeg spoed te be trachten met het bouwrijp maken van de ze gronden en vroeg hoe het stond met de uitbreidingsplannen. De voorzitter ant woordde dat deze „panklaar" zijn en dat men hierover spoedig een aparte verga dering kan verwachten. Aan de orde was verder het voorstel tot verpachting van enkele percelen ge meentegrond. Naar aanleiding van het feit dat de heer Lommers het beëindigen langs een goede en gebruikelijke weg van de pacht van de heer van der Linden be twistte, ontspon zich een vrij langdurig debat over de verschillende pachtaange- legenheden met zijn diverse moeilijkhe den. De voorzitter was van mening dat de raad zich er niet toe moest laten le nen om over futteliteiten te gaan zitten redetwisten, de raad moest in deze toch al zeer moeilijke zaken, niet afwijken van regel en recht en zich boven deze klei nigheden stellen. De heer Lommers wilde echter stem ming over het voorstel dat met 7 tegen 3 stemmen werd aangenomen; een blanco. Aan de orde was verder het voor stel tot benoeming van enkele ambtena ren van de burgerlijke stand. Benoemd worden, tot eerste ambte naar, bezoldigd, de heer P. A. Duffkens, tot tweede ambtenaar, onbezoldigd, de heer C. F. Verschuren en tot derde amb tenaar, onbezoldigd, de heer K. Schijve- naars. Aan de orde was verder het voorstel cm t.z.t. een gedeelte van de Kastetldreef aan het openbaar verkeer te onttrekken. Hierover zegt het prae-advies Doordat bij de ve verkoop van grond aan de N.V. Lips ook een ge deelte van de Kasteeldreef is be trokken, is het nodig dit gedeelte aan het openbaar verkeer te ont trekken, alvorens deze grond door de N.V. in gebruik wordt genomen. Door de bewoners van de Kasteel- dreef werd op 15 Maart j.l. een be zwaarschrift ingediend waarbij zij meedeelden geen bezwaar te heb ben tegen de onttrekking als zoda nig, maar wel tegen het afsluiten van Re weg voordat het nieuwe weggedeelte is aangelegd. Ten aanzien van dit bezwaar schrift delen B. en W. mee dat het betreffende weggedeelte niet zal worden afgesloten alvorens de nieuwe weg tegenover Schaars zal zijn aangelegd. Tot dan toe zal men dus nog gebruik van de Kasteel- dreef kunnen maken. De raad keurde dit voorstel goed, nadat de heer v. Brunen de beves tiging had gekregen dat de onttrek king niet zal geschieden voor het gereedkomen van de nieuwe weg, waarvoor de raad tevens een cre- diet beschikbaar stelde. Over dit crediet zegt het prae- advies nog: Door de raad werd o.m. bereids besloten tot verkoop aan de N.V. Lips van een gedeelte van de on dergrond van de Kasteeldreef, waaruit als consequentie de aanlag van een nieuwe weg voortvloeide. De plannen hiertoe zijn bij de be handeling van het besluit tot ver koop reeds aan de raad voorgelegd. Door de Provincie zijn thans de definitieve plannen tot de aanleg van dit weggedeelte opgemaakt, zo mede een begroting van kosten. Blijkens de door B. en W. ontvan gen begroting zullen de kosten naar raming bedragen rond 20.000. De bedoeling is dat de aanleg van dit nieuwe weggedeelte tegelijk met de daarop aansluitende nieuwe pro vinciale weg gelijktijdig wordt uit gevoerd. In verband hiermee zal zo mogelijk door de Provincie voor aanbesteding en uitvoering worden zorg gedragen. Wanneer namelijk de uitvoering van de twee projec ten in één hand is, zal dit uiteinde lijk financieel voordeliger zijn, dan uitvoering der projecten door twee verschillende lichamen. Zoals de raad bekend is, is met de N.V Lips overeengekomen dat de kosten van de omlegging door de gemeente en door voormeld bedrijf elk voor de helft gedragen worden. Crediet voor aanleg spoorwegover gang. In verband met de voorgenomen omlegging van de Kasteeldreef is 't tevens noodzakelijk een nieuwe spoorwegovergang ter plaatse te projecteren. Door de Nederlandsche Spoorwegen is hiertoe een plan op gemaakt met kostenbegroting. Ui teraard nemen de Spoorwegen deze kosten niet voor haar rekening en zullen deze door de gemeente be taald moeten worden. Volgens op gave van de Spoorwegen belopen de kosten der voorzieningen in to taal een bedrag van 6480.Het werk wordt door de Spoorwegen zelf uitgevoerd. Waar de spoorweg overgang een onderdeel van de weg vormt en een gevolg is van de voor de N.V. Lips noodzakelijke weg- omlegging, zal ook in deze kosten door dit bedrijf voor de helft dienen te worden bijgedragen. Het voorstel tot beschikbaarstel ling van crediet werd ook gegeven en goedgekeurd voor de aanleg van brandputten. Bij brandgevallen is reeds meer malen gebleken dat wat de toe voer van water aangaat niet vol ledig op de brandkranen van de waterleiding kan worden gerekend. De toevoer van water is niet zoda nig dat hiervan steeds op afdoende wijze kan worden gebruik gemaakt. In verband hiermee doet zich de be hoefte aan nieuwe waterwinplaat- sen, speciaal in het kerkdorp Dru nen met zijn intensievere bebou wing, sterk gevoelen. Deze water- winplaatsen kunnen worden aan gelegd in de vorm van artetische brandputten, die op het huidige en op het toekomstige brandweerma teriaal meer zijn ingesteld. In de gemeente zowel te Drunen als te Elshout bevinden zich een aan tal artetische brandputten. Deze worden ook thans voor de brand bestrijding gebruikt. Het aantal putten, dat ten behoeve van de brandweer kan worden gebruikt, bedraagt in het dorp Drunen 4 en in het kerkdorp Elshout 7. Hieruit moge blijken dat de aanleg van nieuwe brandputten heus niet over bodig is te achten. Voor het huidige en toekomstige materiaal is het ge wenst dat de putten een grotere doorsnede en een grotere diepte hebben, waardoor de capaciteit van zelfsprekend hoger wordt. Voor een doelmatige brandbestrijding zou 't gewenst zijn een 6-tal nieuwe put ten aan te leggen. De definitieve plaats van deze putten is nog niet geheel bekend, daar een en ander nog in nader overleg met de regio nale brandweer bekeken moet wor den. Vermoedelijk zullen 5 putten geboord worden in de Grotestraat (en eventueel in de Eindstraat) en 1 te Elshout. De aanleg van de putten is aan B. en W. geadviseerd door de regio nale brandweer voornoemd, die de bluswatervoorziening in deze ge meente bestudeerd heeft. De kosten hiervoor zijn geraamd op 18.000. De heer Wagemakers vroeg of 't niet noodzakelijk was om in de Sta tionstraat of Burgemeester van der Heijdenstraat een put te leggen, ■terwijl de heer Brok pleitte voor meerdere brandputten in Elshout. De voorzitter merkte op dat dit nog pas het begin was van de reor- ganisatie der Brandweer en dat FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". 15) Zij vuurden een waar spervuur van vragen op hem af. Afwerend hief de kapitein zijn hand op. „Wat er precies ge beurd is, kan nu nog niet vastge steld worden. Mrs O'Connell heeft een kleine snij wonde aan haar hals. Gelukkig niet ernstig. De dokter houdt zich thans met haar bezig. Zij is zeer geschrokken. Maar ze zal, naar de dokter verwacht, daar spoe dig over heen zijn. Gaat u nu rus tig naar uw hutten. Ik zal straks aan het ontbijt verder verslag uit brengen". Het was tven stil toen hij uitge sproken was. Dan klonk er een mannenstem: „Het is alweer niet ernstig, beweert u. Evenals hetgeen mr O'Connell overkomen is, door u niet ernstig genoemd wordt. Toch beweert men dat hij dood is. Wat gebeurt hier op dit schip?" Zonder antwoord te geven op de ze vraag, zei de kapitein; „Ik zal u morgen precies vertellen wat er ge beurd is. Goede nacht, dames en heren". Hij verwijderde zich en Gordon volgde hem. Eenmaal in de hut, barstte de kapitein los. „Al weer zo'n geval. Alweer 'n moord aanslag of wat het anders is. Wat voor den duivel is er aan de hand op dit schip? Welke boze geest zwerft hier als rustverstoorder rond? Twee moordaanslagen in nauwelijks vier en twintig uur tijds. Het lijkt wel Chicago inplaats van een rustige oceaanstomer!" Met driftige passen beende hij de hut op en neer. Gordon leunde zwijgend tegen het bureau aan. „Er moet nu eens een einde aan komen!" zei hij dan en bleef voor Gordon staan. „Ik draag jou op er zorg voor te dragen dat zoiets niet meer gebeuren zal, begrepen?" Gordon knikte slechts. Een ge voel van triomf beving hem. Dat gaf hem de mogelijkheid om, gedekt door de autoriteit van de gezagvoer der de zaak te onderzoeken. Michael Jones was wat bedaard nu hij zijn gal uitgespuwd had. Hij was gaan zitten en er lag een zorgelijke uit drukking op zijn gezicht. Gordon vond dat hij er nu ineens jaren ou der uitzag. „Kom aan, Kap, het zal wel mee vallen! U kunt er toch ook niets aan veranderen? De maatschappij kan u er nooit verantwoordelijk voor stellen. Het heeft niet aan uw be leid gelegen. De moordenaar is aan boord gekomen en niemand kon verhinderen dat hij zijn slag sloeg. Wie was daarop verdacht?" Michael Jones schudde 't hoofd. „Men moet een zondebok vinden en dat ben ik", zei hij rustig. „Vertel mij niet, Gordon, ik vaar al jaren met deze maatschappij. In feite ben ik ook aansprakelijk voor alles wat er aan boord geschiedt". Hij zweeg even en veegde met zijn hand over zijn voorhoofd alsof hij al die sombere gedachten wilde verjagen. „Straks aan het ontbijt zal ik de passagiers van het voor schip vragen ons mee te willen de len of zij iets bijzonders gehoord of gezien hebben. Er wacht mij dan ook nog de taak hen gerust te stel len. Dat zal niet zo eenvoudig zijn. Men gelooft mij niet meer. Toch zal ik tot elke prijs het vertrouwen in de staf moeten hernieuwen". Hij sprak zacht, alsof hij meer tot zichzelf dan tot Gordon zijn woor den richtte. Gordon dorst niets te zeggen. Zijn blikken waren strak op de oudere officier gericht, die ver volgde: „Twee en twintig jaar heb ik gevaren. Nooit is er iets voorge vallen en nudit. Juist gedu rende een reis, die het begin had moeten worden van een reeks, die het aanzien van het schip en de maatschappij had moeten verstevi gen. Juist nu we een select gezel schap aan boord hebben. Twee moordaanslagen Hij zuchtte, stond op en legde zijn hand op Gordon's schouder. „Ik heb jou opgedragen er zorg voor te dragen dat het niet meer voor zal vallen. Denk je dat je dat zult kunnen?" „Ik zal mijn best doen, kap", ant woordde Gordon, hem vast in de ogen kijkend. „Aan mij zal het niet liggen". „Goed, ik reken op je". Hoe Gordon er ineens toe kwam, wist hij zelf niet, maar hij zei, „Ik moet u iets bekennen, kap". Er lichtte enige verbazing in de ogen van Michael Jones. „Wat is er dan?" U verbood mij gisteren in mijn vrije tijd aan het vraagstuk te puzzlen. Ik ontmoette in de bar echter Lucia Marino. Ik herinnerde me toen ineens enkele op het eer ste oog onbelangrijke voorvallen, die echter in 't licht van de moord zaak een heel ander aanzien kregen. Ik realiseerde me op dat moment niet dat ik rechtstreeks tegen uw orders in handelde en stelde haar enkele vragen". Gordon vertelde nu over het gesprek dat hij gehad had met de filmster. Hoe verder hij kwam, hoe geïnteresseerder de ka pitein keek. Toen Gordon uitge sproken was, bleef het even stil. Dan merkte hij op: „Dat is zeer ern stig, Gordon, wat je daar tegen dat meisje naar voren brengt. Ben je wel zeker van je waarnemingen?" „Absoluut, kap. Op de momenten dat ik die twee dingen gebeuren zag, was ik nog volkomen objectief en onbevooroordeeld. Ik wist toen nog niets van de moord op Pete O'Con nell". „Verder" hernam de kapitein. „Het valt me een beetje tegen dat je tegen mijn instructies in handel de, maar eigenlijk kan ik me dat wel voorstellen. We zullen het dan maar vergeten. Wat verder die filmster betreft.... tja, dat is een moeilijk geval. Als we haar diezelf de vragen nog eens stelden, maar dan op een officiële manier?" j „Gordon schudde het hoofd. „Ik had liever dat u er verder nog geen werk van maakte, kap", zei hij. „Eerst zou ik graag het laatste ge val nog eens nader bekijken". „Je moet zelf weten hoe je het doet, Gordon. Ik stelde je alleen wat voor. Om je tegemoet te ko men zal ik je inzoverre dat de dienst toelaat zoveel mogelijk vrij laten. Ik weet wel dat ik je vertrouwen kan en dat je daar geen misbruik van zult maken." Gordon glimlachte trots. „Ik zie je morgen wel aan het ontbijt. Het is vier uur. Ik kan be ter zeggen „straks". „So long, kap", zei Gordon en hij ging naar zijn hut om nog enkele uren slaap te hebben voor het ont bijt, dat hij niet missen wilde. Er heerste een nerveuze spanning in de eetzaal. Gordon voelde het toen hij binnentrad. De kapitein was er nog niet. Mrs Woodstock glimlachte vriendelijk tegen hem, toen hij op zijn plaats ging zitten. „Nog geslapen?" informeerde ze. „Een paar uurtjes. Net genoeg om weer fit te zijn", antwoordde Gordon. „En u?" „Niets te klagen hoor", antwoord de de oude dame. „Maar er is wat anders. De passagiers zijn niet te vreden. Ik heb er al verschillende horen klagen en anderen eisen dat er daden gesteld worden". „Ik weet het", antwoordde Gor don. „De kapitein zal straks 't een en ander zeggen. Het zijn inderdaad zeer pijnlijke incidenten". Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2