1929 1954 „Het Hubs ven Vertrouwen" Alles op het gebied van Heren- en Dameskleding, Mode-artikelen en Vakkleding. 1929 JAM VER AA 1954 W&ALWYR lÉMiiiraiimira Waalwijks beste Waalwijks oudste Kledingmagazijn een goed en nuttig cadeau ALGEMENE BERICHTEN 1DD bestaat op 3 Mei a.s. 25 jaar. Het heeft zich in al die jaren, ook de moeilijke, dank zij de uitstekende kwaliteiten en de medewerking van zijn clientèle kunnen handhaven en zelfs kunnen uitbreiden. Ons devies is altijd geweest: „De klant is koning". Bij deze gelegenheid zeggen wij al onze cliënten uit Waalwijk en omstreken hartelijk dank voor het vertrouwen ons in die 25 jaar geschonken. I I 1 I I I H I I Dus komt naar „Het Huis van Vertrouwen" met zijn koopjes en cadeautjes. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 APRIL 1954 Vanaf 1 M«i bieden wij U in alle afdelingen EXTRA KOOPJES en ontvangt ieder die voor meer dan f 5.- koopt en voor de kleintjes oen aardige vet isslng MAANDAG en DINSDAG 3 en 4 MEI is onze winkel GESLOTEN Stationsstraat 13a-15 WAAL WUK. Telefoon 3103 VAN ACKER PRESENTEERT BELGISCH KABINET. DRIE LOGGERS RAAKTEN IN BRAND. voor het behoud van het natuur schoon en het landschapsschoon in onze provincie. Dat zijn De Koninkl. Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging, wier hoofddoel het is belangstelling te wekken voor alles wat leeft en groeit, o.a. door excursies, lezingen en na tuurfilms de Vereniging tot be houd van Natuurmonumenten, wier naam voor zichzelf spreekt en die 64 natuurmonumenten bezit met een gezamenlijke oppervlakte van 13.800 ha., o.a. de Loonse en Drunense Duinen (1344 ha.); de Stichling Het Noordbrabantsch Landschap, die sinds 1932 waakt tegen aanslagen op de schoonheid van het cultuurlandschap de Stichting Ons Landschap, in 1944 opgericht, die zich ten doel stelt het bevorderen en in stand hou den van de schoonheid van het landschap, voornamelijk in West- Noordbrabant de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels de Bond van Natuurbe- schermingswachten, die natuur en landschap tegen vernieling en ver ontreiniging wil beschermen, voor al door positief de naluurbescher- iningsgedachte aan te kweken; de Bond Heemschut, de waakt voor de schoonheid van Nederland, zo wel in als buiten de bebouwde kommen de Vereniging de Hol- landsche Molen, die werkt voor 't behoud van de 143 molens die on ze provincie nog telt tenslotte de Stichting Menno van Coehoorn, die haar krachten geeft voor het be houd van wat in ons land aan ves tingwerken met historijche bete kenis nog is overgebleven (Menno van Coehoorn, in 1641 geboren, is een van onze beroemdste vesting bouwkundigen geweest). Al deze organisaties zijn verenigd in de bovengenoemde Raad van Overleg, die tot taak heeft hun werkzaam heden te coördineren en het pro vinciaal bestuur te adviseren. Over dit alles vindt men in de brochure uitgebreide inlichtingen, terwijl men achterin zakelijke ge gevens vindt over de verenigingen met de aansporing zich bij een van deze aan te sluiten. Het secreta riaat van de Raad van Overleg is gevestigd bij de V.V.V. in Den Bosch, Markt 3. Het boekje is door de Zuid-Ne- derlandsche Drukkerij keurig ver zorgd en verlucht met een flink aantal prachtige, sprekende foto's. LEDERFABRIEK „DE AMER" TE WASPIK. Naar wij uit goede bron verne men, heeft de N.V. Chroomleder- fabriek „de Amstel", v/h L. S. Gompen, de directie overgenomen van het bedrijf van de Nederland- sche Chroomlederfabriek „Waspik" N.V. te Waspik. Dit bedrijf zal wor den voortgezet onder de naam N.V. Chroomlederfabriek „De Amer" Met de nieuwe productie zal op 3 Mei a.s. worden begonnen. De alleen verkoop voor Nederland van de N.V. Chroomlederfabriek „De Amer" zal in handen komen van de N.V. H. L. v. Leeuwen te Waalwijk. GESLAAGD. De heer P. J. J. Hensen alhier is onlangs geslaagd voor het pa troonsexamen automobielen, afge nomen vanwege de B.O.V.A.G. VEERTIGJARIG DIENSTJUBILEUM. Op Zaterdag 1 Mei a.s. viert de heer P. L. v. Eeten zijn 40-jarig dienstjubileum bij I. C. Mortier N.V. Dat wil zeggen, toen hij veer tig jaar geleden als 12-jarige jon gen in het bedrijf kwam, was dat nog van de Wed. Vaags. Toen nu 35 jaar geleden de heer Mortier de zaak overnam, ging de heer v. Eeten mee en kort daarop al werd hij de baan op gestuurd om de firma te vertegenwoordigen. Dat heeft hij sindsdien al die jaren gedaan bij de schoenindustrie en de lederhandel. In 1953 werd hem bovendien pro curatie verleend. A.s. Zaterdag zal de jubilaris 's morgens om 11 uur gehuldigd worden door de directie in Hotel Ver wiel. 's Middags is er daar ook gelegenheid voor zakenrelaties, vrienden en kennissen om hem te feliciteren. Het zal hem zeker niet aan belangstelling ontbreken. 25 JAAR „HET HUIS VAN VERTROUWEN" Op 3 Mei a.s. zal de heer Jan Veraa het feit herdenken dat hij 25 jaar geleden zijn winkel, die hij vol trots „Het Huis van Vertrouwen" kan noemen, in de Stationsstraat opende. Een zilveren feest is geen eeuwfeest, maar het kan een even grote betekenis hebben. Want het wil wat zeggen uit practisch niets binnen een mensenleeftijd 'n goed- beklante zaak op te bouwen, waar van de bouwer en eigenaar met recht mag zeggen dat het een huis van vertrouwen is. Dat is geen grootspraak, want klanten en cij fers liegen er niet om en geen zaak die niet drijft op het vertrouwen van de klanten kan na 25 jaar nog bloeien, gesteld dat ze al ooit iets zou geweest zijn. De heer Veraa is niet in de win kel begonnen, want tevoren had hij al een kleermakerij in de Groen- steeg, die hij later in de Stations straat heeft voortgezet en die met de winkel bloeit. Maar de kleerma ker Veraa was er van het begin af aan van overtuigd dat hij, om een redelijk bestaan te heben, voor zich zelf en voor een huishouden een winkel moest gaan drijven. En zo gauw hij de kans schoon zag, begon hij in de Stationsstraat, waar de winkel nu nog gevestigd is. Het was er nog klein, maar de heer Ve raa begon ook niet op grote schaal, kon dat zelfs niet. Het was een be scheiden begin, enigszins riskant, maarhet lukte. Van meet af aan liepen de zaken en de klanten. Trouwens, de heer Veraa bleef zelf ook niet thuis zitten. Hij ging klan ten winnen en ze bezoeken en daar door verwierf hij een uitgebreide cliëntèle, ook buiten Waalwijk. Me vrouw Veraa stond haar man dap per terzijde, want de laatste had naast ziin winkel ook de zorg voor de kleermakerij. Dit bracht mee, dat er dag en nacht gewerkt moest worden en er wérd dag en nacht gewerkt. De resultaten bleven niet uit. De winkel moest al gauw ver groot worden en eigenlijk nog al meer, maar in een drukke straat doet men niet wat men wil. Er wer den reizigers aangenomen die de klanten mee afgingen, waardoor de uitbreiding ge enverwaarlozing tot gevolg had. Integendeel, het devies „De klant is koning" werd metter daad in practijk gebracht. Natuurlijk waren er ook moeilij ke tijden, zoals onder de oorlog, toen m ende winkel geruime tijd even goed gesloten kon laten als open, want er was toch niets te ver kopen. Maar de klanten lieten Het Huis van Vertrouwen evenmin in de steek als de fortuin, en zo keer de na de bevrijding allengs de wel vaart terug. En nu viert de heer Veraa toe vallig tegelijk met zijn zilveren huwelijksfeest het zilveren bestaan van zijn zaak. Zoals gezegd mag hij dat met enige trots doen omdat dat „zilveren" impliceert, dat hij 25 jaar met hart en ziel voor zijn zaak heeft gewerkt en ze van de grond af aan heeft opgebouwd tot een winkel in dames- en herenkleding met een goede klank in Waalwijk en de hele Langstraat. Wij wensen hem en de zijnen nog vele succes volle jaren toe. KONINGINNEDAG. De schoenfabrieken zullen op 30 April een dag vrij-af hebben met behoud van loon. Op Zaterdag 1 Mei zal geen snippercflag worden gegeven. KNALAVOND" RK. MIDDEN STANDSVERENIGING. De „knalavond" die Donderdag avond in Musis Sacrum door Jan de Cler en de zijnen vanwege de R.K. Middens'tandsvereniging werd •gegeven, was, zoals de voorzitter, de heer A. Meijs in zijn openings woord meedeelde, nog een uit vloeisel van het gouden jubileum, dat eind 1952 werd gevierd. Eigen lijk was zo'n avond voor Februari 1953 geprojecteerd, maar hij was toen wegens de watersnood afge last en het bedrag dat er voor was uitgetrokken was afgestaan aan 't Rampenfonds. Ondertussen was er weer een bedrag bijeen gegaard en daarvan kon deze avond althans gedeeltelijk worden gegeven. De zaal was goed gevuld en had er kennelijk zin in. Of iedereen helemaal bevredigd naar huis is gegaan We betwijfelen het. On getwijfeld speelde Tonny Bakkenes heel vaardig op zijn accordeon en op de piano, zong Ans Heidendaal heel populaire liedjes, gaf Charles Aerts heel gevoelige melodieën ten beste, maar over het geheel was het program nogal eenvormig zon der duidelijke hoogtepunten, zo van liedje-praatje-liedje-praatje, terwijl Jan de Cler als conféren cier bepaald niet de geestigheid in persoon is. Het leukste was be slist Peter Piekos, die een aantal imitaties stond weg te geven waar voor men zijn petje kon afnemen, benevens anecdotes die er qua grappigheid zijn mochten. Ter ere waarvan onmiddellijk daarna Alexander Pola zijn machteloos heid om óók grappig te zijn moest komen demonstreren, was en is 'n onoplosbaar raadsel. Men hoef de deze mensen daarover niet zo hard te vallen als ze niet week in week uit via de radio en ook wel via schriftelijke aanbevelingen worden aanbevolen als toppun ten van humor en meesters van de kleinkunst. Voor het zover is, zat een aanzienlijke dosis zout wat meer pittigheid in hun producten moeten brengen. Voor het „Klok"- programma werden er deze avond in ieder geval geen nieuwe pers pectieven geopend. Wij hopen door deze opmerkin gen niemand het plezier te hebben ontnomen dat hij desondanks heeft gehad en de Middenstandsvereni ging die getracht heeft een avond van beschaafd amusement te ver schaffen, niet tekort te hebben ge daan. Want beschaafd was 't wel. STOUT PLAN VAN JEUGDIGE OOSTENRIJKERS. Drie J Drie jonge Oostenrij kers hebben een plan gehad eich aan boord van een K.L.M.-toestel te begeven om, wanneer het toe stel zich in de lucht zou bevinden, de passagiers te beroven en hen, onder bedreiging met een pistool, te dwingen uit het vliegtuig te springen, zo heeft de politie in de provincie Ivarinthië vandaag be kend gemaaki. De 21-jarige Alfred Picliler, die gearresteerd is we gens diefstal van een motorfiets, vertelde aan de politie, dat zijn 18-jarige broer Ewald en een kell- nerin, Elvira geheten, zijn helpers bij de uitvoering van dit plan had den moeten zijn. Pichler zeide, dat zij plaatsbe wijzen hadden willen kopen voor het geld, dat zij van vervalste cheques dachten te innen. Voor dit geld hadden zij ook pistolen willen kopen. Wanneer het toestel eenmaal goed en wel van 't vlieg veld Klagenfurt zou zijn opgeste gen, zou een van hen de piloot bevolen hebben zijn koers te wij zigen en naar Afrika te vliegen. De anderen hadden intussen de passagiers van hun kostbaarheden en geld moeten ontdoen. Pichler vertelde, dat zij een vroegere piloot van de „Luftwaffe" hadden willen huren om de siuur- knuppel over te nemen, wanneer de K.L.M.-piloot zou weigeren aan het hem gegeven bevel te voldoen. De Nederlandse piloot zou dan doodgeschoten worden. Hij verklaarde, dat hij en zijn broer „een nieuw leven" in Afri ka hadden willen beginnen. DE OPDRACHT TOT MOORD IN WEST-DUITSLAND. De Amerikaanse waarnemend Hoge Commissaris in West-Duits- land, Dowling, heeft in een schrij ven aan de Russische Hoge Com missaris, Semjonof, „in de krach tigste termen" geprotesteerd tegen de door de Russische geheime dienst beraamde „moord" in West- Duitsland en de „brutale ontvoe ring" van een functionaris der Russische emigranten-organisatie uit West-Berlijn. Deze twee gebeur tenissen „wijzen op een opzettelijk schandalige en onbeschaafde ge dragslijn'' van de Russische rege ring, aldus Dowling. Met de beraamde „moord" wordt bedoeld de opdracht van Nikolaj Choehlof, kapitein van de Russi sche geheime politie om de Russi sche emigrant Okolowitsj te ver moorden. De „ontvoering" heeft betrekking op het wegslepen naar Oost-Berlijn van de emigranten leider Troegnovitsj. Dawling geeft in zijn brief aan Semjonof een opsomming van de gebeurtenissen, vanaf de beraamde moord met automatische electri- sche revolvers en de pseudo siga rettenkoker met vergiftigde kogel tjes tot en met het feit, dat Choeh lof niet alleen vrijwillig om asyl verzocht heeft, maar ook gevraagd heeft om de goede diensten van de Amerikaanse regering teneinde vergunning te krijgen dat zijn vrouw en zijn kind, die in Moskou wonen, naar West-Duitsland kun nen komen. Choehlof heeft Donderdag in een Russische uitzending van de „stem van Amerika" een beroep gedaan op de Russische openbare mening. Hij vroeg alles in het werk te stel len om zijn 32-jarige vrouw en 2- jarig zoontje te redden. Choehlof zelf is overgeplaatst naar een ge heime verblijfplaats, omdat aange nomen wordt, dat zijn leven gevaar loopt. Hij zal zich tenminste drie weken schuil houden. De nieuwe liberaal-socialistische regering die kabinetsformateur Achiel van Acker Donderdag be kend maakte, is als volgt samen gesteld Eerste minister A. van Acker (soc.) Buitenl. zaken Paul H. Spaak (soc.) Buitenl. handel Victor Larock (soc.) Justitie Albert Lilar (lib.) Financiën Liebaert (voorz. lib. partij). Landbouw René Lefebvre (lib.) Verkeer Ed. Anseele (soc.) Middenstand (n. min.) Bos- saerts (lib.) Koloniën Aug. Buisseret (lib.) Volksgezondheid E. Leburton (soc.) Binnenland P. Vermeylen (soc.) Econ. zaken Jean Rey (lib.) Onderwijs Leon Collard (soc.) Landsverdediging Ant. Spinoy (soc.) Op. Werk. en Wed.opb. v. Blab- beke (1.) Arbeid: Leon-Emile Troclet (soc.) Doordat afgewerkte olie, die op het water dreef, vuur vatte, raak ten Vrijdagmorgen in de Scheve- ningsè haven drie loggers in brand. De vlammen kringelden eerst rond de logger, die het dichtst bij de kade lag en sloegen vervolgens over op de andere schepen. De Haagse brandweer was vrij snel te rplaatse en kon het vuur inder daad bedwingen. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat de schepen voor een groot deel zouden zijn uitgebrand, maar bij nader onder zoek bleek de schade nogal mee te vallen.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 4