OCEAANLIEFDE DREESMANK TILBUR6HELMOND BE NIEUWE KERK IN DRUNEN woensdagss'mei Onze woensdag-pillen in het teken van Moederdag «s"^N™hHltROP FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". le prijs lot no. 3822; 2e 4534; 3e 3406; 4e 3998; 5e 980; 6e 2572; 7e 2052 8e 3107; 9e 2094; 10e 955; 11e 4569; 12e 1154; 13e 2305; 14e 1123; li5e 4693; 16e 1132; 17e 1242; 18e 516; 19e 360; 20e 324; 21e 2573; 22e 4396; 23e 4432; 24e 4765; 25e 3660; 26e 1974; 27e 4760; 28e 4170; 29e 4227; 30e 1955; 31e 680; 32e 2634; 33e 3933; 34e 1781; 35e 3072; 36e 2154; 37e 2952; 38e 3769; 39e 1756; 40e 2848; 41e 744; 42e 514; 43e 3798; 44e 235; 45 4548; 46e 12; 47e 4314; 48e 483; IN NEDERLAND STUDERENDE INDONESISCHE STUDENTEN (Wordt vervolgd). DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 MEI 1954 6 NBOM HERTOGENBOSCH opend. In samenwerking met de jeugd leiders en de heer Koeman, directeur van de Stichting Kinderdorp, werd voor enkele maanden het initiatief hiertoe ge nomen en een inmiddels in het leven ge roepen comité heeft met enthousiasme dit initiatief overgenomen, met als resultaat een zeer fraaie tentoonstelling, welke Vrijdagmiddag haar poorten opende. Bij deze opening waren aanwezig De ken Rooyackers, Ds. Bouwstra, Burge meester Snels en de beide wethouders, de leden van de Stichting Kinderdorp en vele anderen. De voorzitter van het comité de heer Werner, riep allen een zeer hartelijk welkom toe op de hem eigen wijze, nl. recht hartelijk en welgemeend. Spr. belichtte uitvoerig het doel van de tentoonstelling en wees op het nut van de goede vrije tijdsbesteding. Het nut van het aanleren van handvaardig heid en technisch kunnen noemde spre ker voor deze tijd belangrijk en het ver heugde de voorzitter dan ook dat ge meentebestuur, kerkbestuur en industrie dit werk dan ook gul en met alle krach ten steunden. Sprekende over de actie vrije tijdsbe steding, noemde spreker deze zeer ge slaagd. Het heeft de jeugd tot daden aan gezet en tot nieuwe geinspireerd en het heeft de anderen inhoud gegeven voor het leven. Alvorens Burgemeester Snels te ver zoeken deze tentoonstelling te openen, bracht de heer Wemer nog dank aan allen die deze tentoonstelling mede heb ben helpen slagen. De heer K. Spee voor hel inrichten der tentoonstelling, de jury voor haar moeilijke taak van beoorde len en de inzenders voor hun werk. Burgemeester Snels, die hierna het woord kreeg, noemde deze tentoonstel ling een verrassing. Iedereen die deze tentoonstelling bezoekt zal verrast zijn over wat hier in zeer korte tijd tot stand gebracht is. Zowel als Burgemeester van Drunen als voorzitter der Stichting Kin derdorp prees spreker zich gelukkig. Hier immers, aldus de burgemeester, is weer duidelijk gebleken dat de inwoners der gemeente Drunen een goede geestelijke ondergrond hebben en dat men zich in hen niet gemakkelijk vergist. Spreker was verrast over 't tentoongestelde werk en de activiteit die deze actie overal heeft losgeslagen. Deze tentoonstelling zal voor allen een prikkel zijn om op deze weg voort te gaan. De Stichting Kinder dorp, aldus spreker, acht zich ook zeer gelukkig met het slagen van deze actie, wat nog slechts het begin zal zijn van veel werk dat er op 't gebied van goede vrije tijdsbesteding nog zal moeten ge- 17). „Inderdaad, dat is nog al verwar rend. Hoe denk je verder te gaan?" „Alle beschuldigingen te contro leren. En is er een bij waarvoor ik uwe speciale aandacht vraag naar aanleiding van hetgeen ik u van morgen over miss Marino vertelde. Haar buurman beweert dat zij uit haar hut is geweest. In het licht van hetgeen wij al ontdekt hebben over miss Marino, is dit weer zeer verdacht. Lijkt het u ook niet het beste als ik alle personen waarop de uitgebrachte beschuldigingen be trekking hebben, eens aan een na der verhoor onderwerp? Uiterst voorzichtig natuurlijk, want zij mo gen zelf niet weten dat ze grond tot verdenking hebben". „Het moet maar", zei de kapitein. „Het zal wel weer heel wat stof doen opwaaien. Vier van hen op zijn minst worden, terwijl zij onschul dig zijn, in een ongunstig daglicht geplaatst. Een andere mogelijkheid zie ik echter niet. Het moet dus maar gebeuren. Wees echter zo voorzichtig mogelijk in je vragen schieden. Na gewezen te hebben op het nut hiervan, dankt Burgemeester Snels 't comité dan ook hartelijk voor het vele werk, alsmede allen die deze tentoon stelling mede hebben helpen waarmaken. Spreker verklaarde hiermede de tentoon stelling voor geopend. De Hoogeerw. heer Deken Rooyackers die hierna het woord kreeg, stelde vast dat deze tentoonstelling, waarover hij zijn vreugde uitsprak dat zij er was, twee dingen leert, n.l. dat de jeugd van Dru nen zijn vrije tijd goed wil besteden en dat wij in Drunen gelukkig mensen heb ben die deze goede wil en deze activiteit der jeugd in goede banen kunnen leiden. Spreker hechtte aan een goede vrije tijds besteding, zoals deze thans gebeurt, zeer veel waarde en sprak de hoop uit dat dit het begin zal zijn van zeer veel goeds. Deken Rooyackers dankte dan ook de leiders van deze actie zeer hartelijk. wordt de trots van Drunen en een sieraad voor de Langstraat. Trekking van de grote loterij. Met bovenstaande woorden besloot 1 Deken Rooyackers in Hotel Vissers de bijeenkomst waarin de trekking had en vermijdt iedere directe of indi recte beschuldiging. Gordon knikte. „Oké kap. Ik heb het begrepen". Hij stond op en be gaf zich naar de hut van Mr Turner, die hij als eerste aan de tand wenste te voelen. Hij trof de man in zijn appartement en de passa gier nodigde hem vriendelijk uit te gaan zitten. „Wat is er van uw dienst, stuurman?" vroeg hij, na dat hij sigaretten gepresenteerd had. „Om maar direct met de deur in huis te vallen, ik heb een pijnlijke vraag, maar ik vertrouw dat u zult begrijpen, waarom ik deze stel. Het is gebleken dat u vannacht uw hut verlaten heeft. Mag ik weten waarvoor?" Hoogst verbaasd keek mr. Turner hem aan. Dan lachte hij even. „Gisteren kwam ik u wat vertel len en nu heeft blijkbaar iemand anders u wat over mij verteld. Wel, ik mag u niet in uw onder zoek belemmeren. Gisterenavond heb ik tot circa één uur in mijn hut gelezen. Voor ik naar bed wil de gaan, wilde ik eerst nog even een luchtje scheppen. Ik ging naar dek en heb daar misschien een kwartier met een der stewards staan praten. Het is een der ste wards geweest die ons aan tafel plaats gevonden van de grote loterij die gehouden werd voor de afbouw der St. Lambertuskerk. Een loterij van 4800 lo ten ad f 25.per lot met als eerste prijs een Studebaker van f 12,000. Burgemeester Snels, als voorzitter der Stichting Afbouw St. Lambertuskerk, roept op deze avond allen een hartelijk welkom toe. Spreker memoreerde in het kort wat er aan het houden van deze grote loterij was vooraf gegaan, om daar na dank te brengen aan allen die het comité in haar groots werk hebben ge steund. Vooreerst bracht Burgemeester Snels dank aan God Wiens zegen zo zichtbaar cp dit werk heeft gerust. Alle loten wer den in een zeer korte tijd geplaatst en zelfs heeft men de laatste dagen'nog ve len moeten afwijzen. Spreker bracht ook dank aan het garantiefondscomité dat de stichting in staat heeft gesteld om deze grote loterij te houden; zonder dit co mité immers, zou men het niet aange durfd hebben. Dank bracht spreker ook aan de organisator de heer Heessels, de administrateur en diens assistenten dhm K. van Dun en Peters Sr. en tenslotte aan allen die een lot kochten, speciaal de mensen uit Drunen. Waar en wan neer men, aldus spreker, ook een beroep 235; 45e 4548; 46e 12; 47e 4314; 48e 483; nooit tevergeefs. bedient. Zijn naam weet ik niet, maar dat is voor u gemakkelijk na te gaan. Ik heb dus een alibi, zoals u hoort", voegde hjj glimlachend aan zijn verklaring toe. Gordon lachte ook even. „Het is voor mij een even onplezierige taak deze vragen te stellen als het voor u vervelend is, deze te moeten be antwoorden", zei hij verontschul digend. „Dat begrijp ik wel", zei mr. Turner. „Ik hoop dat ik u be vredigd heb. Kan ik u nog ergens mee van dienst zijn?" Gordon schudde van nee en mr Tur ner liet hem uit. Op weg naar zijn volgend slachtoffer noteerde hij hetgeen hij van mr Turner gehoord had en las nog even vlug door, wat er tegen de volgende passagier op zijn lijstje ingebracht was. „Lord Glonnsbury" las hij, „heeft be weerd, dat mr O'Connell gekregen heeft wat hem toekwam. Voorts heeft hij ver schillende malen beweerd, dat het verle den van O'Connel niet zo gunstig was en daar duistere toespelingen op ge maakt. Hut 87." Gordon zuchtte en krabde zich achter zijn oor. Daar wachtte hem een précaire taak. Een Engelse lord had hij nog nooit ontmoet en er rezen hem visioenen van lange statige figuren, spelend met een monocle, die met een hooghartige uit drukking op hun gezicht bevelen gaven aan zwart-gerokte buttlers. Hoe zou deze man het opnemen? Gordon zuchtte weer en gevoelde al enige spijt, dat hij deze taak op zich ge nomen had. Hij vermande zich echter en zocht de hut op. Ook deze maal trof hij de bewoner in zijn hut. Op zijn kloppen klonk een scherp en onvriendelijk „Binnen". Gordon trad bin nen. In één der stoelen zat de figuur, die hij zich voorgesteld had, lezend in een weekblad. Hij keek nauwelijks op van zijn lectuur, toen Gordon binnentrad. „Goede morgen. Lord Glennsbury", zei Gordon en vond dat zijn stem vreemd klonk. Lord Glennsbury keek hem nu aan. Kalm haalde hij uit zijn vestzak een monocle te voorschijn, poetste hem op en plantte het glas toen in zijn rechteroog. „U bent een der offirieren", constateerde hij dan. „Wat wenst u?" „Ik ben Gordon Jenkins, tweede stuurman. Ik ben door de kapitein aan gesteld te onderzoeken onder welke om standigheden Mi O'Connel aan zijn ein de kwam en tevens uit te zoeken tegen welke achtergrond de aanslag op zijn vrouw, mrs OConnell geplaats moet worden." „Ja?" zei Lord Glennsbury, terwijl hij weer in zijn tijdschrift bladerde. „In verband hiermee, wilde ik u graag enkele vragen stellen en vertrouw, dat u deze in het belang van het onderzoek zult beantwoorden." Hierna begon de trekking ten over staan van Notaris Schreurs. Na de trekking werd nog het woord gevoerd door de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers. Deze feliciteerde de geluk kige prijswinnaars, maar aldus spreker, de grote prijswinnaar is de parochie Drunen zelf, die met het slagen van de ze loterij een nieuw orgel in zijn nieuwe kerk zal krijgen. Deken Rooyackers gaf de verzekering dat dit een groots en een mooi orgel zal zijn. Deken Rooyackers bracht ook dank aan allen die hadden medegewerkt om dit te doen slagen, speciaal de initiatief nemer van het Orgelfonds de E.A. heer Bugemeester Snels Onze kerk, aldus de ken Rooyackers, zal de eer en de trots van Drunen worden en een sieraad voor de Langstraat. De uitslag der verloting is als volgt „Mij?" vroeg Lord Glennsbury „Mij enkele vragen stellen?" „Inderdaad, Lord Glennsbury. Het heeft natuurlijk niet veel om het lijf, maar het is nu eenmaal noodzakelijk. De eerste vraag is: Kende u mr O Connell voor u hier aan boord kwam?" „Ja", antwoordde Lord Glennsbury, „ik kende hem". „In welke hoedanigheid?" „Daar wens ik voorlopig geen ant woord op te geven.' Gordon ging er verder niet op in en vuurde een volgende vraag af; „Er wordt beweerd, dat mr O Gonnell en u niet be paald op goede voet stonden, blijkens verschillende uitlatingen van u. U zoudt zelfs eenmaal opgemerkt hebben, dat de man zijn verdiende loon heeft ontvan gen. Is dat juist?" Het smalle gezicht van Lord Glenns bury, dat toch al niet vriendelijk stond verstrakte nog meer. De dunne lippen klemden zich vaster opeen en toornig glinsterden zijn grijs-blauwe ogen. „Deze vragen houden een insinuatie in. Bevind ik mij hier op een schip, waarop men vrij zijn mening kan uiten of in een con centratiekamp? U lijkt wel een Gestapo- agent. Uw vragen zijn beledigend. „Zo er een insinuatie in mijn vragen gelegen heeft, dan verklaar ik, dat dat niet de bedoeling is geweest", merkte Gordon ijzig op. Hij begon zijn zelf-ver- trouwen weer terug te winnen. Wat 49e 582; 50e 2225; 51e 3831; 52e 3290; 53e 3277; 54e 717; 55e 2556; 56e 3333; 57e 3390; 58e 274; 59e 740; 60e 2790; 61e 3641; 62e 530; 63e 3337 64e 1373; 65e 990; 66e 4757; 67e 1192; 68e 3452; 69e 782; 70e 412; 71e 1427; 72e 811; 73e 4784; 74e 1139; 75e 3772 76e 4714; 77e 3116; 78e 4164; 79e 4278; 80e 1016. GEMEENSCHAPSPEL IN DRUNEN. Naar wij vernemen zal voor dat de nieuwe kerk in gebruik zal worden ge nomen in deze kerk nog een groot ge- meenschapspel worden opgevoerd. Hiervoor is uitgekozen een spel van Chalderon: De geheimen der H. Mis. Dit spel zal worden opgevoerd onder Tegie van de heer Jo van Erp. VERTREKKEN. De Indonesische studenten, die op kosten van hun land aan Neder landse universiteiten studeren, zul len naar Frankrijk, Italië, Engeland en Amerika overgeplaatst worden. drommel dacht die lord wel? „Ik vraag u nogmaals; Is dat juist? „Antwoordt u eerst eens op deze vraag", zei Lord Glennsbury. „Wordt ik verdacht iets met de moord op mr O'Connell uit te staan te hebben? „U wordt niet meer en niet minder verdacht, dan ieder hier aan boord ant woordde Gordon rustig, „en ik verzoek u vriendelijk uw medewerking te willen verlenen bij het onderzoek, zodat deze pijnlijke zaak zo spoedig mogelijk tot een oplossing gebracht kan worden. Lord Glennsbury keek de offider aan met een blik waarin zowel minachting als woede te lezen stond. „Ik kende mr O'Connell inderdaad. Een zeer onsym pathiek persoon. Zijn zaken waren duis ter. Ik wens me hier echter niet over uit te laten. Ik meende natuurlijk wat ik zei over „zijn verdiende loon". De man was niet waard langer te leven." „Kunt u opgeven, waar u de avond van de moord op Mr O'Connell en gedu rende de afgelopen nacht geweest bent? „In deze hut, kaartspelend met enkele vrienden. De namen kan ik opgeven." „Dat is voldoende. Mag ik het is natuurlijk louter een formaliteit die namen van u?" m SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE Lederen damesbeurs, croco-prent, met knip en geldportefeuille, In ^65 rood, groen en zwart Witgelakte metalen bloem- hanger met bloempotje in diverse kleuren, K K c compleet Luxe petroleumlamp, rood met geel koper, O 25 sierlijk motief Kollle-, thee- en suiker bus met bloemdécor, 4 75 per 3-delig stel Kanten kleedje, leuke patronen, div. CQt maten 1.45 59 Georgette carré, zeer apart dessin, in de nieuwste modetinten Doosje bonbons in aardige verpakking 00 Houter, r oilier in aardige bonte kleuren; rood, groen, geel, bruin en zwart Fraai uitgevoerde doos met 2 stukken goed geparfu meerde toiletzeep en flesje zuivere HQC Eau de Cologne Luxe map postpapier met 20 vel prima papier en 20 gevoerde enveloppen, in verschillende 4 50 kleuren Damestompouce, 12-baans, mooie ruit- en streepdessins, in verschil lende kleuren, A'® met foudraal Verstelbare Tuinllgstoel met armleggers, blank gelakt beukenhout en sterke loperstof Q75 Verpleegstersschort met 2 zakken, (aan beide kantan te dragen) O 95 maten 40 t/m 48 Naai-etui van plastic, inhoud: grote klos machine garen, mapje naalden met goudoog, kaart elastiek van 4 M., prima centimeter, kaart witte splijt- 4 55 katoen en vingerhoed Katoenen ontbijtlaken, prima dubbeldraads gewe ven in 3 kleuren; groen, goud en blauw, 120 x 1 50. Een welkom practisch *^90 degelijk cadeau Gehaakte dameshand schoenen, de ideale- zomerhandschoen, mooie kwaliteit, aardig dessin, In wit, zwart en ecru *^35 Fijngeweven nylonkou sen, 30 denier, geheel geminderd, zeer rekbare boord, nieuwe kleuren. Een echt Moeder- dagcadeau Fantasie dameszakdoek je van prima Egyptisch macco, in leuke bonte ruit- dessins. Bij Moeder f*c altijd welkom Gobelin kleedje met sier lijke motieven en fraaie kleuren, Qflc 30 x 30 cm. 7W 30 x 48 cm. 35 x 85 cm. Zomerwol, 3-draads, 50 Wasxljden onderjurk In Een prachtkwallteltveloura grams kluw, voor truitjes diverse modellen m. mooie damespantoffels, m. prima en kinderjurken, in 10 fijne kantgarnering boven en gevulcanlseerde rubber pasteltinten. ender, wit en zwart, A2ê zool, dlv. mooie des- Q95 Voor een truitje 40 t/m 48 sins» maten 36-42 3 kluwen nodig S- Tricot cottelè damespull* over, met 3/4 kimono mouw, in rood, geel, koren- blauw, wit, groen •n zwart

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2