miWYR OCEAANLIEFDE popent Doodt RMJNMOj, UIT DE PROVINCIE. HnmER hand Gelei WRIGLEY mM BIOSCOOP-PROGRAMMA Strassburger bleef Strassburger. 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen 2 Een vorstelijke handverzorging Zet Uw zorgen aan de kant Een glanzende Circustraditie werd gehandhaafd. waarschuwen legen ,DE ECHO" GEMEENTERAAD. Op Dinsdag 1 Juni zal de raad van Waalwijk in openbare verga dering bijeenkomen. EEN EXCURSIE VAN DUITSE MEUBELFABRIKANTEN, waarin o.a. Waalwijk is betrokken. Een 25-tal Duitse meubelfabrikanten zijn door de Centrale Bond van (Meubel fabrikanten in Nederland uitgenodigd tot een bezoek aan ons land. Zij zullen o.m. een drietal meubelfabrieken bezoeken, waaronder ook de meubelfabriek der fa. Dirks van Oers alhier. Zij zullen op (Vrijdag 28 Mei ten om streeks half elf in Waalwijk aankomen ter bezichtiging van bovengenoemd be drijf; na afloop daarvan zal hen door de firma Dirks van Oers een Brabantse koffietafel worden aangeboden. Na een rondrit door de gemeente zul len zij naar Utrecht vertrekken, naar de meubelfabriek U.M.S. aldaar. Voorts wordt aan de Kemkes Meu belfabriek te Waddinxveen een bezoek gebracht en wordt de excursie hier te lande besloten met een diner te Hille gom, aangeboden door de Bond, en waar aan alle leden kunnen deelnemen. De dames der bezoekers zullen zich onledig houden met een bezoek aan Keu kenhof, bollenvelden, enz. enz. BEZOEK AAN WAALWIJK. De afdeling Antwerpen van de Vlaam se Toeristenbond hoopt op Donderdag 29 Juli een bezoek te brengen aan Waal wijk e.o. en hier o.m. een schoenfabriek t-: bezichtigen. Het personeel der inspectie Nijmegen van de N.V. Noord-Braband heeft 't voornemen begin September een trip te maken naar Waalwijk e.o. Aldus verneemt het secretariaat van Waalwijks Belang. „MARIKEN VAN NIEUMEGHEN" door leerlingen der M.M.S. Maandag- en Dinsdagavond voerden de leerlingen van de M.M.S. in de aula van het Dr Mollercollege het middeleeuws exempel „Mariken van Nieumeghen" op onder leiding van de leraren Kouters en Van der Linden. Het opvoeren van zo n middeleeuws spel brengt zijn eigenaardige moeilijkhe den mee, die op de eerste plaats in de taal liggen. Daartegenover staat dat de gang van zaken nogal recht toe recht aan is zodat men geen halve professor in de psychologie hoeft te zijn om ze te kun nen volgen. Wij geloven dan ook dat de toekijkende en luisterende M.M.S.-ers en H.B.S.-ers en ook de ouders het spel wel globaal hebben kunnen volgen, al zullen ze lang niet alles hebben ver staan. Daarvan kan men noch de regis seur, noch de speelsters de schuld ge ven, want men kreeg de indruk dat de aula een ietwat eigenaardige akoustiek heeft, die niet in alle opzichten even gunstig is. Overigens werd er door en kele meisjes zeer verzorgd gesproken, vooral door de proloogspreekster. Een van de aardigste scènes was die van het bezoek van Mariken met haar oom aan de Paus, waar de juiste toon heel goed getroffen was, beter dan toen Mariken door de duivel naar beneden was gegooid en eèn van de meisjes als gezel nogal hulpeloos midden op het to neel naar het slachtoffer stond te kijken. Over het geheel werd er met veel animo geacteerd met een resultaat dat alles zins voldeed. Van overbodig decor had men zich onthouden, terwijl de cos- tuums keurig in stijl waren. Het succes was dan ook groot en de directeur maak te zich tot tolk van de tevredenheid je gens de leiders, de grimeur, de heer Car- pay, èn de speelsters, die daarvan onge twijfeld voldoening hebben gehad. EXCURSIE NAAR HET HOEFSVEN. In aansluiting op de lezing van 6 Mei j.l. over het Hoefsven, die de heer Frans van Oostrum voor het Heemkundig Genootschap „Midden Langstraat" heeft gehouden, zal er op Zondag 23 Mei a.s. om 10 uur een excursie worden gehouden langs Hoefsven en Galgenwiel. De verzamelplaats is café Steen bergen aan de Galgenwiel en de excursie staat eveneens onder lei ding van de heer van Oostrum, die het besprokene op deze zeer inte ressante rondgang zal illustreren. Geïnteresseerde introducée's zijn op deze excursie van het Heem kundig Genootschap van harte wel kom. 'N BIJZONDERE MODESHOW BIJ CUNEN'S HERENZAAK. Dinsdagavond om 8 uur staat er bij Kofa-Cünen'isi Herenzaak (iets bijzonders te wachten, iets dat voor zover bekend, door geen enkele andere zaak in geen enkele andere plaats is vertoond: een modeshow namelijk in de etalage. Een aantal lieren- en jongens mannequins zullen costuums, re genjassen en jongenspakjes tonen, terwjjl zij door de grote, voor dit doel zeer geschikte etalagekast aan de zijde van de Markt heen en weer lopen. Een speaker zal de belang stellenden, die van buitenaf deze modeshow volgen, nauwkeurig op de hoogte houden. Cunen zal vooral het meer cou rante, gangbare goed showen, zo dat ongetwijfeld iedereen wel iets van zijn gading tussen de modellen zal aantreffen. Zeer zeker zal er Dinsdagavond 25 Mei veel belangstelling bestaan voor deze originele show. AVRO-VISWEDSTRIJD. Op 1 Juni a.s. zal de AVRO een landelijke hengelwedstrijd organi seren, waaraan iedere hengelaar, ongeacht of hij lid of geen lid is van een hengelvereniging, deel kan nemen. Voor deze wedstrijd zijn in overleg met de A.H.B. de volgende bepalingen gemaakt: Gevist wordt op de grootste vis in de volgende klassen: a. Karpers, b. Snoeken, c. Brasems. De wedstrijd geldt uitsluitend voor Nederland, voor zoetwater vis, met de hengel op normale ma nier gevangen. De wedstrijd sluit 's middags om 14 uur; eenieder die denkt een vis te hebben gevangen van 'n lengte, die als „vis van de dag" gekwalifi ceerd kan worden, moet zich voor dit tijdstip in verbinding stellen met de secretaris van een bij de A.H.B. aangesloten hengelsportver eniging in zijn naaste omgeving; in Waalwijk is dit de heer A. Roozc, Winterdijk 29, die dan wel zal zor gen dat de gegevens de AVRO be reiken. In Hilversum worden alle gegevens vergeleken en bepaald welke hengelaars met medebren- ging van hun vis naar Utrecht moe ten komen om voor de jury te ver schijnen. De uitslag van de viswedstrijd wordt bekend gemaakt in 'n grote uitzending, gewijd aan de opening kikkert U helemaal op. Heerlijk verfrissend, zuivert mond en keel en is goed -^-00r Uw tanden. van het visseizoen 's avonds van 20.0521.15 uur uit het N.V. Huis, Oude Gracht 245 te Utrecht. PROGRAMMA MUSIS SACRUM. Cuba Cabana. Deze Duitse film brengt de be kende Zarah Leander op 't witte doek, zingend en acterend. We zien haar als de eigenares van een luxu- euse nachtclub, waarin op 'n ge geven ogenblik de journalist Rob- by, die in de knel is geraakt bij onlusten, zijn toevlucht zoekt en zich verbergt voor de politie die hem zoekt. Er ontstaat een weder zijdse genegenheid tussen de zan geres en de journalist; zij wil hem laten vluchten, doch hij weigert weg te gaan zo lang zijn vriend, 'n fotograaf, nog gevangen zit. Ara bella (Zarah Leander) onderneemt dan persoonlijk pogingen bij de gouverneur, die al lang een oogje op haar heeft, om de fotograaf zijn invrijheidstelling te bezorgen. Ten slotte slaagt zij er in de beide man nen in veiligheid het land te doen verlaten, maar voor de journalist is het een desillusie, wanneer zij besluit haar nachtclub trouw te blijven en de verliefde gouverneur koestert weer hoop. Een film, toegevoegd aan de res pectabele rij van Zarah Leander- films, die niet na zal laten de lief hebbers van dit genre in groten getale naar Musis te trekken. Dr. Holl. Een zeer het zien waardige film waarin Maria Schell, Dieter Bor- sche en Heidemarie Hatheyer de hoofdrollen spelen. De geschiede nis voert ons naar de luxueuse vil la van een millionnair, wiens eni ge dochter ongeneeslijk ziek is. Het serum van Dr Holl is in staat haar grote pijn te verzachten en onmid dellijk roept de vader de dokter naar zijn verblijf; waar 't meisje zich aan de geneesheer, als aan haar redder, vastklampt, en hem haar vurige liefde betuigt. Op aan dringen van de vader trouwt de dokter het meisje, om haar dit kor te geluk niet te ontnemen, hoewel hij eigenlijk verloofd is met de ver pleegster, die het meisje verzorgt. De film bereikt haar dramatisch hoogtepunt wanneer blijkt, dat de dokter het meisje inderdaad kan genezen. Het woord circus dekt veel begrippen; het krijgt echter zijn schoonste klank voor ons, als het betekent schetterende (muziek in een roezemoezi ge tent, glimmend geroste paardenlijven, krakend blinkend gepoetst tuig, •mazones als lieftallige feeën, ruiters als onvervaarde dapperen, waag halzen hoog boven ons, onbegrijpelijke handigheid, het vreemde van exo tische dieren, het onzinnige uit groot en wit en rood gesmikte clownsmon- den, en dit alles levend en doend in een zo moeilijk te omschrijven sfeer, de echte sfeer van het echte circus, niet te zeggen, maar zo prettig voel baar voor al degenen die graag de tijd vinden voor het pleizier, enkele uren te zitten in zo'n tent, enkele uren alles te vergeten, bij het zien van zo'n rijke ononderbroken stroom van onvervalste circus-romantiek. Dat is het echte circus, dat is Strassburger. i VOOR DE DERDE MAAL SINDS DE OORLOG IN WAALWIJK. Voor de derde maal sinds de bevrij ding is de lange Circustrein met de reu- ze-letters ..Strassburger" naar Waal wijk gekomen; en voor de derde keer hebben vele duizenden weer graag erva ren, dat dat is, echt circus. We hebben in de loop van de jaren al veel gezien, dat de naam circus droeg en vaak heeft ons dat teleurgesteld, om dat het ons niet gaf, wat we dachten te krijgen en wat ons sinds onze jeugd voor ogen stand als prachtig en boeiend en' achter de naam circus bleek vaak een hele boel kitsch schuil te gaan, wat show (die alle sfeer miste; dan weer had men doelbewust afgerekend met de cir cus-romantiek, die uit de tijd zou zijn, of men waagde zich op het glibberige pad van het experiment, of de concur rentie noopt tot het invoeren van aller lei noviteiten, zoals ook Strassburger zich eens bezondigde aan een „water- ballet", maar bij dit alles was het circus niet meer het circus van onze jonge ja ren, had het generlei gelijkenis meer mét „paardenspul", waar onze nog niet zó oude voorvaderen hun ogen naar uit ke ken. HOMMAGE A STRASSBURGER. Daar zijn echter circus-grootheden die te veel waarde hechten aan een grote traditie en aan de eigen, onvervalste aard, dan dat zij het verleden lieten voor wat het was. En wanneer we de klin kende, vaak al naar de legende verschui vende namen zouden moeten noemen van deze prinsen der piste, mogen en kunnen we de naam Strassburger niet verzwij gen, want hij prijkt op een van de bo venste plaatsen van de adellijst van het circus. Strassburger werd een begrip, Strass burger is nog een begrip, want Strass burger blijft Strassburger, onder dit de vies immers is het wereldcircus aan zijn tournée door Nederland begonnen. Strassburger blijft Strassburger, on-' danks het grote verlies, dat het bedrijf leed, toen het vorige jaar, tijdens de Zweedse tournée, Karei Strassburger stierf, ondanks het feit, dat het thans twee vrouwen zijn, Regina en Elly Strassburger, die het grote bedrijf leiden. Strassburger bleef Strassburger en dat betekent, dat we Maandagavond, toen het circus zijn Waalwijkse gala-première gaf, echt onvervalst circus hebben ge-f zien; daar was de moeilijk te zeggen sfeer, daar was de romantische schitte ring, daar was de overstelpende vaart waarmee alles gebeurde, daar was het elegante paardenbedrijf en het zwieren van lenige mensenlichamen vlak onder het blauwe tentdak. Zeer frappeerde ons bij dit circus de grote zorg die aan alle nummers, zon der een enkele uitzondering was 'besteed; daar waren geen nummertjes Voor „zo maar 'ns gauw even er tussen door", alles kreeg de volle aandacht en de volle af werking tot in de kleinste details; alles bewoog zich op het peil van welver zorgdheid, van nauwgezette selectie, al les demonstreerde de bedoeling van de directie slechts datgene te presenteren, wat Strassburgerg Strassburger deed blij ven. 1 j I In een bonte wemeling trokken de nummers aan onze ogen voorbij: Hon gaarse Post fier gereden door Henry Georg en 10 paarden; er was een exoti sche show van kamelen, lama's, zebra's en een onnozele Guanaco; de tent bul derde van 'het lachen toen Sylvia haar Chimpansé's heel veel op kleine mensen liet lijken; Vera Strassburger was een en al elegance op de brede paardenrug; daar waren de twee Wilco's die 'het een en ander parodieerden en toen zagen we een van de grote troeven van het cir cus (om ons aan de programma-volgor de te houden) een aantal prachtige vrij- heidsdressuren, waarvan het onderdeel met de 12 Friese Stamboekhengsten, wit opgetuigd, gedresseerd door Elly Strass burger wel het meest spectaculaire ge deelte was; we hebben onze ogen uitge- kken naar deze prachtige dieren, die op zo'n volmaakte wijze waren gedresseerd. Van goede dressuur getuigde ook het nummer met de vier olifanten, dat vaak ook de handen op elkaar bracht. Detlef Alcetty toonde zich een phe- nomenaal belanceerkunstenaar, die tot bijna aan het tentdak een bord met een Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daar na niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veeL eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 55 FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN": 23). Haar huwelijk was niet bijzonder gelukkig. Had zij zelf niet toege geven dat er vaak ruzie was tussen haar echtgenoot en haar? Ze waren weer bijgelegd, maar dat behoefde niet het geval te zijn met de laatste, die vlak voor de moord plaats ge vonden had. Latijnsamerikaans bloed was licht ontvlambaar en bo vendien was er een mes gebruikt dat van Peruaanse oorsprong was. Tequita kwam uit Peru. De aanslag op zichzelf kon zij in scène gezet hebben. Getuigen waren er niet bij aanwezig geweest en een kleine wonde kon zij zichzelf toegebracht hebben. Ook hier was weer geen iicht. Verder waren er geen verdachten. De vier personen waartegen ver denkingen naar voren waren ge bracht hadden een alibi dat precies klopte, 'n Mogelijkheid school nog bij lord Glennsbury, hoewel hij ook weer gedekt was door zijn kaart- vrienden. Over bleven dus alleen Tequita en Lucia. De combinatie van beide namen bracht hem weer op een andër probleem. Wat kon Lucia voor reden gehad hebben om te trachten Tequita van het leven te benemen? Minnenijd? Het meisje werd echter weer beschermd door die brief. Ze kon naar de afgespro ken plaats geweest zijn 't stond vast dat zij uit haar hut geweest was maar ze kon ook naar de hut van Tequita O'Connell gegaan zijn. Voor geen van beide enig be wijs. Was zij naar het promenade dek gegaan, dan kende zij de per soon die het schrijven, afkomstig uit de nalatenschap van O'Connell, in zijn bezit had. Wie was die per soon én hoe kwam hij of zij aan dat schrijven? Op de eerste vraag kon Lucia antwoord geven, maar zij wil de dat niet. Het was om gek te worden. Waar hij ook keek, overal zaten voetan gels of klemmen die hem 't voort gaan beletten. Hij zuchtte voor de zoveelste maal die dag. Zijn spieren begonnen pijn te doen van het lange liggen in de zelfde houding. Hij ging op zijn rug liggen. Ook vanuit die houding kon hij de gang overzien, Het te kort aan slaap gedurende de laatste dagen liet zich echter gelden. De deining van het schip was voor hem niet hinderlijk, doch maakte hem slaperig. Hij geeuwde en dommelde even weg. Hij schrok echter weer onmiddellijk wakker, maar de slaap bleef hem belagen. Een half uur hield hij de strijd vol, dan vielen echter zijn ogen dicht en sliep hij in. Wat hem enige tijd later wakker had doen schrikken wist hij niet. Hij keek op zijn horloge en zag dat het half drie was. Alles op de gang was rustig. Weer viel hij terug in zijn houding tot hem eensklaps iets opviel. Het licht op de gang brand de niet meer. Hij was onmiddellijk klaar wakker. Daar moest iets bij zonders mee zijn. Voorzichtig richt te hij zich op en kroop op handen en voeten dichter naar de deur. Hij gluurde verder op de gang. De an dere lichten brandden nog. Was deze lamp alleen kapot, zonder dat er verder iets bijzonders mee aan de hand was? Hij luisterde scherp. Dan ineens hield hij zijn adem in. Er klonken sluipende voetstappen op de gang. Zijn ogen trachtten het half-duister te doorboren. Er was echter nog niets te zien. De voetstappen klon ken dichterbij. Ingespannen tuurde Gordon. Dan werd er een donkere schaduw zichtbaar, die langzamer hand dichterbij kwam. Gordon wachtte af. Hij passeerde Gordon's schuilplaats en stopte voor de deur van Tequita's hut. Hij morrelde aan het slot. Nu achtte Gordon de tijd geko men om in te grijpen. Langzaam richtte hij zich uit zijn liggende houding. De donkere schaduw was nog steeds druk bezig met het slot. Gordon stelde zich voorzichtig in postuur. Zijn vingers tastten langs de wand van de kast om steun. On gelukkigerwijze stootte hij tegen een bezem. Kletterend viel het ge reedschap om. De schaduw hief zich. bliksemsnel op uit zijn gebukte hou ding en rende weg. De deur open stotend sprong Gordon uit zijn. schuilplaats en rende hem achterna, „Stop of ik schiet", riep hij ge biedend. De man luisterde echter niet en: Gordon, die geen wapen bij zich. had, zette de achtervolging voort in. de grimmige overtuiging dat de persoon hem niet ontsnappen zou. Op een tiental meters voor hem. rende de figuur, klom de trap op die naar de gangboorden leidde en verdween om de hoek. Gordon ren de hem na, ook de trap op tot hij op het gangboord stond. Hij had fijne gevoelige beweging van zijn hand, op een onbegrijpelijk hoge staak draai end hield. Natuurlijk ontbrak ook de Klassieke Hogeschool niet; Regina Strassburger de monstreerde ze ons, met veel elegance en deskundigheid. De Flying Comets demonstreerden in le nok van het circus aan een snel rond draaiende trapeze duizelingwekkende staaltjes van hun kracht, durf en behen digheid. Spectaculair was ook het optreden van de dompteur Iwan Doksansky met zijn vier abessijnse leeuwen; Gritta Frisk liet ons keurig en gratievol trapezewerk zien en kwam tot verbluffende staaltjes. De 12 Arabische volbloedhengsten, die Adolphe Strassburger presenteerde, de den eveneens de naam van de Strass burger stallen alle eer aan; bet waren prachtig verzorgde edele dieren, voor treffelijk gedresseerd. Miss Tanico besloot haar zeer ge waardeerd optreden met het bestijgen van een schuin naar boven gespannen draad en toen ze boven was gleed zij snel ach teruit van de kabel af; het enthousiasme van het publiek was groot, dat begrijpt U. Vanzelfsprekend ontbraken ook de clowns niet; de 3 Rubati's, muzikale clowns, haalden veel dolle streken uit en zij verrasten ons met menig zeer ori ginele grol. En wanneer dan de 6 Frielanis de no dige ingewikkelde dingen hadden gedaan met en op een fiets, presenteerden alle artisten zich nog eenmaal in „la grande finale" om zich nog eenmaal door het publiek met een warm applaus voor de prestaties te laten danken. En het pu bliek dat 3000 man sterk tijdens de pre mière de tent vulde, deed dat graag. Ook Dinsdag en Woensdag werden nog voorstellingen gegeven; Woensdag middag tijdens het Matinée waren de Waalwijkse ouden van. dagen de gasten van het circus (en zij toonden hun dank baarheid door bloemen en sigaren voor de directie, die door voorzitter van Eg- gelen werden aangeboden. Wanneer U dit leest staat de grote tent weer in Uden, dan volgt Nijmegen en zo geeft Strassburger ononderbroken zijn voorstellingen in veel plaatsen van ons land; en met tienduizenden zal het „hooggeëerd publiek" de tent (vullen en enthousiast zijn, omdat zij echt circus zagen en daarom ook zullen wij imet vreugde het circus op azijn volgende tournée door Nederland met graagte weer in Waalwijk verwelkomen. CULTURELE ONTSPANNING IN BRABANTS CENTRUM. De reeks van opvoeringen, die het Natuurtheater Oisterwijk voor het ko mende zomerseizoen op zijn program ma heeft staan, vormt meer dan alleen de handhaving van een goede reputatie; het is een hoogtepunt in de reeds meer dan 40 jaar bestaande traditie, in ieder speelseizoen een of meer belangrijke première-uitvoeringen te brengen van een bijzonder allure. Een blik op het speelprogramma over tuigt ons daarvan direct. Op 5, 6 en 7 Juni wordt gestart met de openlucht-we reldpremière van het beroemde spel van Giovanni Guareschi „DON CAMILLO", dat wordt gegeven door de Toneel groep Theater met Albert van Dalsum in de titelrol. De regie is in goede han den bij Kees van Iersel. In Juli staat op het programma „REÏNAERT DE VOS", het kostelijke spel van Pol de Mont, dat op de 7e des middags en 's avonds gespeeld zal wor den door het Nationale Toneel van Bel gië. Op 10 en 11 Juli brengt het Tilburgs Gemengd Koor „de ZIGEUNERBA RON". Het Brabants Orkest geeft een concert op 22 Juli. Een tweede hoogtepunt van het speel seizoen wordt ongetwijfeld gevormd door het 5-tal opvoeringen van „HAASTIG RECHT". Dit „kluchtig drama" van de bekende Brabantse auteur Willem Hoff man, werd speciaal voor het Oister- wijks Natuurtheater bewerkt, en wordt gespeeld door de „Ghesellen van den Spele" (het befaamde Oisterwijkse to neelgezelschap). De regie berust bij de Haagse regisseur Molenkamp, terwijl de meesterlijke décors ontworpen werden door de talentvolle jonge kunstenaar Henk Potters uit Tilburg. „Haastig Recht" wordt gespeeld op 18, 25 en 31 Juli en op 1 en 8 Augustus. Schiller s „MARIA STUART" zal op 10 Augustus ten tonele gebracht worden door de Haagse Comedie, voor dit ge zelschap de eerste openluchtopvoering van dit prachtige stuk. Eind Augustus zal een stuk van Sha kespeare te zien geven: „DE KOOP MAN VAN VENETIEOok dit spel wordt gebracht door het Nationaal To neel van België, en vormt wel een waar dig besluit van het in alle opzichten hoogst belangwekkend programma voor 1954. De 20 opvoeringen, waaronder ook nog de operette „ROSEMARIE" (14 en 15 Augustus) en „DIE BLUME VON HAWAII" (28 en 29 Augustus) ge noemd dienen te worden, vormen samen wel een dusdanig gevarieerd program ma, dat verwacht mag worden, dat uit de onmiddellijke omgeving, uit Noord- Vlaanderen en vooral van de zijde van de duizenden vacantiegangers in Ois terwijk en het Midden Brabantse toeris- tenland, een zeer grote belangstelling voor deze unieke culturele ontspannings avonden zal bestaan. Jaar in jaar uit presteert Oisterwijk het, van zijn natuur theater een brandpunt van het Brabantse culturele leven te maken. De grote zorg, die de Oisterwijkse gemeenschap zich hiervoor getroost, verdient de sympa thie en steun van het ganse gewest. MGR Q. PESSERS DROEG ZONDAG IN TILBURG PLECHTIGE H. MIS OP. Geheel onverwacht is dezer da gen op Schiphol aangekomen mgr. Q. Pessers O.F.M., apostolisch pre fect van Kiangstjau, die in Febr. door de Chinese corpmunisten uit zfjn missiegebied werd verdreven. Heel ongemerkt arriveerde hij met een IvLM-vliegtuig uit Rome, waar hfj 8 dagen vertoefd heeft. Zondagmorgen heeft mgr. Pes sers in zijn oude parochiekerk van het Onbevlekt Hart van Maria te Tilburg een plechtige H. Mis opge dragen. Vermeldenswaard is dat de predikatie tijdens de H. Mis werd gehouden door pater H. de Wit uit Gouda, een s'tudiemakker en orde broeder van mgr. Pessers, dezelf de, die iri 1947, toen de autoritei ten abusievelijk het overlijden van mgr. Pessers hadden gemeld, een lijkrede heeft uitgesproken. De predikant kon er dan ook op wij zen dat 6Yi jaar geleden in dezelf de kerk waarin mgr. Pessers nu 'n plechtige H. Mis opgedragen heeft, een plechtig Requiem voor zijn zie- lerust werd gezongen. Mgr. Pessers is in het bezit van z'n eigen doods- prentje. Mgr. Pessers werd op 4 October 1896 te Tilburg geboren. In 1923 werd hij priester gewijd en vertrok hij naar de Missie van China. Op 4 December 1936 werd hij benoemd tot apostolisch prefect van Kiangts- jau. Van 1935^'36 is hij nog in Nederland met vacantie geweest. Ondanks de onmenselijke ellende en ontbering, die mgr. Pessers in China heeft doorstaan, is hij zowel lichamelijk als geestelijk ongebro ken. TREINBOTSING BIJ ZUTPHEN. Ongeveer half een Dinsdagmid dag is bij de splitsing van de spoor lijn ZutphenApeldoorn en Zut- phenDieren, in de buurtschap De Hoven bij Zutphen, een diesel- electrische locomotief in botsing gekomen met de uit de tegenover gestelde richting van Dieren-Does- burg naar Zutphen onderweg zijn de gestroomlijnde eelectrische pas- sagierstrein. Tengevolge van de botsing is de diesel-electrische locomotief ont spoord met alle assen, van de ge stroomlijnde passagierstrein ont spoorde het eerste draaistel. Zes passagiers en een leerling bestuur der der N.S. werden licht gewond. gttfl U voor Waalwijk Kaatshauval oa da Lans straat DE BESTE RECLAME. weinig hinder van de deining van het schip, doch de man of de vrouw die voor hem uit rende blijkbaar ook niet. De gangboorden waren verlaten en niemand kon de vluch tende schaduw stoppen. De persoon rende weer e'en trap op die naar het promenadedek voer de. „Nu heb ik je, manneke", stoot te Gordon hijgend uit. „Hier kun je niet wegkomen". In enkele spron gen „nam" hij de trap en stond op het promenadedek. Daar, onbe schermd, wierp een plotselinge windvlaag hem bijna tegen het hek. Met moeite vond hij zijn evenwicht terug en hij trachtte de Egyptische duisternis te doorboren. Waar was die schaduw heen gevlucht? Hij kon niet ver zijn. Scherp om zich heen ziend, liep Gordon verder het dek op. Regen striemde hem in het gezicht. Daar- vlak bij het iets lager gelegen sloe- pendek zag hij iets bewegen. In en kele stappen was hij bij de plaats. De schaduw was weer verdwenen. Gordon wipte over het hekje dat 't sloependek van het promenadedek scheidde en zocht voorzichtig zijn weg tussen de trossen, de Davids en de lieren. Voorzichtigheid was hier geboden. Een plotselinge beweging, een onverwachte windvlaag kon hem zijn evenwicht doen verliezen en hem in de kolkende zee beneden hem doen storten. Er was geen ver schansing aan de zeezijde van het sloependek. Ook de vluchteling had hiermee rekening te houden, dus die zou ook niet hard opschieten, stelde hij vast. Waar was die echter gebleven? Met zijn hand tastend langs een der sloepen vervolgde hij zijn weg. De duisternis was hier intens. Schuim vlokken en regenvlagen waaiden hem in zijn gezicht. Hij bereikte de volgende sloep en vloekte binnens monds. Waar was die verdraaide schaduw heen gevlucht? Weer deed hij enkele stappen in de duisternis. Dan zag hij ineens 'n donkere schaduw op hem afsprin gen. Hij uitte een schorre kreet en voelde een hevige klap tegen zijn achterhoofd. Even wankelde hij en trachtte zich vast te grijpen, doch zijn handen tastten in het niets. Nog even ving hij een blik op uit een paar van haat gloeiende ogen, dan werd alles zwart om hem heen en scheen hij weg te zakken in een diepe afgrond. De schaduw stond roerloos en schouwde naar de liggende gestalte. Hij bukte zich en trachtte het li chaam verder te rollen in de rich ting van de rand van het schip. Dan richtte hij zich opeens op en luis terde. Er klonken voetstappen op 't dek, die in zijn richting kwamen. Geruisloos verdween hij in de duis ternis. Iets donkerder tegen de nachtelijke hemel afgetekend stond de figuur van een matroos. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2