DE L&ltGSTEMÏ KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant DAUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSDONK. L00N-0P-ZAND fer~ TfR fPWTfPTTT *!MP Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week i 1 i *riwastriiüuj Reserveer beslist één Pinksterdag voor Op 5, 6 of 7 Juni in NATUURTHEATER „OISTERWIJK' ,i.i i,j| |Ta*Wfnt|gan»ffi»r**iTjattiys HERDENKING. V V ■iééémmUhW V MM t VRIJDAG 4 JUNI 1^54. DE ECHO \M HEI ZOIOEH 77* JAARGANG No. 45 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" DE KERMIS. De eerste drie dagen van de Kermis zijn weer voorbij. Zondag was het aar dig druk en de standhouders, alsmede de café's hadden over de belangstelling niet te klagen. Maandag en Dinsdag, speciaal Maandag, hield de regen velen thuis. Met de Pinksterdagen wordt de ker mis in Drunen voortgezet. ATHLETIEK. De leden van S.H.J. gaan Tweede Pinksterdag naar 'Schiedam om aldaar deel te nemen aan een Nationale Jubi leumwedstrijd. HET ROODE KRUIS. Welk een goede instelling het Roode Kruis is heeft men in Drunen dezer da gen weer eens aan den lijve ondervonden. De slachtoffers van de brand van j.l. werden n.l. bezocht met een goederen pakket van het Roode Kruis, een pakket dat bij deze zwaar getroffen mensen van harte welkom was. Op 14 Juni a.s. vertrekt in Zaltbom- mel een Hospitaalschip van het Roode Kruis, dat een tocht van vijf dagen door Nederland zal maken, met een 70-tal zieken of invaliden, die reeds meer dan 10 jaar aan bed of stoel gekluisterd zijn. Dank zij de goede bijdrage die de ge meente Drunen het Roode Kruis steeds kan schenken, mag ook uit Drunen een patiënt deze reis meemaken. Zeer binnenkort zal wederom de jaar lijkse collecte voor het Roode Kruis wor den gehouden. Laat iedereen naar ver mogen evenals andere jaren dit goede werk van het Roode Kruis steunen. Burgerlijke Stand over Mei 1954. Geboren: Maria Adriana Jacoba dv Henricus C Brok-Brok Ger- dina Maria Christina dv Johannes G de Kort-Pullens Johanna Hen- drika Maria dv Cornelis Smits-Oer- lemans Wilhelmina Geertruidd Johanna dv Marinus A v d Leur- van der Staak Antonius Lam- bertus Maria zv Antonius J Leenen- Pelders Hubertus Cornelis Ma ria zv Petrus G Lommers-Bergmans Afijn Henrica dv Gerrit Kamst- Leenen Gerdina Jacoba Maria dv Theodorus H Kouwenberg-Brok Maria Johanna Jacoba dv Cor nelis M Brok-Pijnenborg. Gehuwd: Andries van Boxtel 27 jaar en Helena C de Kok 26 jaar Hubertus G v Dal 26 jaar en Wil helmina H M Klerks 22 jaar Cor nelis Brok 32 jaar en Johanna J v Son 29 jaar Antonius A Robben 27 jaar en Petronella C van Delft 24 jaar. Geen overledenen. Deelname Festival. De beide harmonieën uit Drunen de Kon. Erk. Harm. De Volharding en dé R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix zullen Zaterdag deelnemen aan het muziekfestival dat te Loon- opzand wordt gehouden ter gele genheid van het 90-jarig bestaan van de Kon. Erk. Harmonie So phia's Vereniging. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix zal optreden om pl.m. 5.30 u,ur en onder leiding van haar di- rigenjt de concoursmummers (uit voeren waarmede zij voor kort promoveerde. De Kon. Erk. Harm. De Volharding zal optreden om pl.m. 6.30 uur. TAFELTENNIS. Met niet minder dan zeven leden van de tafeltennisclub De Smashers zal wor den deelgenomen aan het tournooi dat door Animo '51 uit Engelen, geduren de de Pinksterdagen wordt georgani seerd. ONZE DAG. Wat in zeker de laatste 20 jaren niet is gebeurd, overkwam de Elshoutse pa rochianen dit jaar. De plechtige proces sie naar de genadekapel is op de z.g. „Onze Dag" niet door kunnen gaan. Liet men zich aanvankelijk niet ontmoe digen door de dreiging van een laaghan gend donker wolkenveld, alle hoop gaf men op toen na de middag een druileri ge regen neerviel. Zo goed en zo kwaad als dat gaat in een overvolle kerk, heeft men toen de processie gehouden in de kerk, waaraan slechts kon worden deel genomen door bruidjes en de verschil lende vaandeldragers. De Z.E. Pater Odenkerke uit Hees- wijk hield de feestpredikatie, waarbij hij Maria vooral voorstelde als de „Mid delares aller genade". De Z.E. heer pastoor dankte allen nog voor de genomen moeite en de po ging om gezien de weersomstandigheden er van te maken wat mogelijk was. MELKCURSUS. Door de heer Ouweland uit Bavel, assistent Rijkszuivelconsulent, werd bij de heer P. van Huiten de practische slui- tingsles gegeven van de door de heer Ouweland gegeven machinale melkcur- sus. Maandvergadering De Zwaluw. Zaterdag 5 Juni maandvergade ring van De Zwaluw in het café B. Oremans. Zeer belangrijke agenda, daaom worden alle leden zeker verwacht. Maandvergadering Rozenjacht. Zondag 6 Juni maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Ro zenjacht, gevestigd in café A. van Vugt. Belangrijke agenda. Trouwe opkomst verzocht. Muziekkiosk. Hel ligt in de bedoeling de ver plaatsbare muziekkiosk, die on langs door de gemeente is aange kocht, officiëel in gebruik te ne men op Zaterdag 12 Juni a.s. Dit zal met enige feestelijkheden gaan gepaard. Een en ander zal geschie den op het nieuwe plein, dat een prachtige versiering zal krijgen. Om de zaak nog aantrekkelijker te maken, zullen de winkels op het plein hun etalages versieren. AAN DE BETERENDE HAND. Zoals in ons blad reeds is gemeld, is onze dorpsgenoten de heren 'Loek Prinsen en Jo van der Heijden een ernstig auto ongeluk overkomen, waarbij zij beiden zwaar werden gewond en in het St. Ni- colaas-ziekenhuis te Waalwijk moesten worden opgenomen. Was de eerste da gen hun toestand zeer zorgwekkend, thans vernemen wij dat er een belang rijke verbetering is ingetreden. OP CONCOURS. Door het dameskoor Levensvreugd zal op 2e Pinksterdag a.s. worden deelgeno men aan het Federatief muziek- en zang concours dat te Wijk en Aalburg zal worden gehouden. Wij wensen vanaf de ze plaats het dameskoor veel succes toe. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. Annemie van de Pol slaagde dezer dagen voor onder wijzeres. KONINGSCHIETEN. Het schuttersgilde St. Blasius alhier hield Zaterdag j.l. haar jaarlijkse statie dag, alsmede het traditionele koning- schieten. Met de Heusdense Fanfare voorop vertrok men vanaf het clubhuis Hotel Central, naar de schutsboom, al waar onder het spelen van het Wilhel mus de versierde vogel omhoog werd gejhesen. De Edelachtb. heer Burgemees ter van Delft loste het eerste schot, waarna de kampstrijd een aanvang nam. De heer Adr. de Kort wist ten slotte na een spannende strijd de vogel af te schie ten, waardoor hij tot Koning van het gilde werd uitgeroepen. In het clubhuis werd de nieuwe koning door de hoofd man gehuldigd en geïnstalleerd. De heer H. Brouwers werd geluk gewenst met zijn 25-jarig jubileum als Gildebroeder en mocht een zilveren medaille en een marmeren klokstel in ontvangst nemen. BURGERLIJKE STAND over Mei 1954. Geboren Marinus Jan zv G M Wolf- fensperger en H G Mans Helena Ma ria Machielia dv J de Koning en J M v Huiten. Huwelijken Cornelis Johannes Klop 22 j te Andel en Catharina Johanna v Wijnen 20 j alhier Gerardus Piron 53 j en Johanna v d Hoven 46 j beiden al hier Gerardus Johannes Theodorus Steenhof 41 j te Bemrael en Antonia He lena Luijben 42 j alhier Marinus Cor nelis Kuijs 26 j en Gerarda Maria Kla ren 25 j beiden alhier. Overleden Johanna Timmermans 78 j echtg van G J v Geffen Maria v Ooyen 80 j geh geweest met A J Boeren Adriaan de Bruijn echtg v A Bran derhorst 79 j. NED. CHR. BEAMBTENBOND AFD. SPRANG—WAALWIJK. Onder leiding van haar voorzitter de heer Kamminga kwam bovengenoemde afdeling j.l. Woensdagavond in het ge bouw van de Chr. Volksbond in verga dering bijeen. De agenda voor de op 17, 18 en 19 Juni te Zeist te houden alge mene vergadering van de bond werd be handeld. Verder werd besloten op 16 Ju ni een uitstapje per bus te maken, waar voor een tweetal routes zijn uitgestip peld; bij mooi weer zullen Nijmegen en Arnhem, met de omstreken, bezocht wor den; bij minder gunstig weer gaat het naar Amsterdam. Nadat de propaganda nog was be sproken, werd de vergadering met een opwekkend slotwoord van de voorzitter beëindigd. SCHITTERENDE SUCCESSEN. Zowel de Chr. gemengde zangvereni ging „Hallelujah" als het Chr. Meisjes koor „Hallelujah", welke Zaterdag on der leiding van de heer M. C. Rijken deelnamen aan het te 's-Gravenmoer ge organiseerde muziek- en zangconcours, kunnen met het grootste genoegen op dit muziekfeest terugzien. Het meisjeskoor behaalde in de le afd. een eerste prijs met 302 punten en het gemengd koor, dat in de 2e afd. uitkwam, verwierf met 346 pt„ 't hoogste aantal van deze dag, eveneens een eerste prijs. Als bekroning van het geheel werd de directeursprijs van deze concoursdag voor de afdeling zang aan de heer M. C. Rijken toege kend. Het was een schitterende prestatie, waarmede wij de heer Rijken, het be stuur der vereniging en de werkende le den van beide koren hartelijk gelukwen sen. Moge dit succes voor hen allen een stimulans zijn de studies met dezelfde ijver en toewijding onder de gelegen lei ding van hun dirigent te blijven voort zetten, dan zullen in de toekomst meer dere lauweren in hogere afdelingen be haald kunnen worden. WATERSCHAP „HET ZUIDER AFWATERINGSKANAAL". Woensdag 9 Juni a.s. om 18 uur zal ten kantore van het Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" te Waspik een vergadering van de hoofdingelanden van dit waterschap worden gehouden. In deze vergadering zal o.a. behan deld worden, een voorstel tot vaststel ling van de begroting voor het dienst jaar 19541955, een voorstel tot ver koop van een weggedeelte onder de ge meente Waialwijk aan die gemeente. Voorts zal 't bestuur om machtiging ver zoeken tot uitvoering van werken in ei gen beheer, alsmede om machtiging tot het aangaan van een kasgeldlening van f 20000, FESTIVAL. De Kon. Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak zal op 2e Pinksterdag deelne men aan het festival te Loonopzand, dat aldaar wordt gehouden in verband met het 90-jarig bestaan van de Sophia's Vereniging. BRANDWEEREXAMEN. De heren W. de Hoogh en P. van Onzenoort, beiden lid van de Waspikse Vrijwillige Brandweer, slaagden te Kaatsheuvel voor het examen pompbe- dienér bij de brandweer. Dit examen werd afgenomen door de Rijksbrand weer-inspectie. DE EERSTE DRUIVEN. Onze dorpsgenoot, de tuinder Adr. P. Dekkers, sneed begin deze week in zijn kas in dit seizoen de eerste trossen drui ven, welke op de veiling te Drunen f 2,50 per kg. opbrachten. DE LUCHTVAART. De postduivenvereniging „De Lucht vaart", gevestigd in café Cové-van der Haart, hield Zondag met oude duiven een vlucht van St. Quentin (Fr.) af, waarbij de prijzen werden behaald door; G. Vos 1, 7, 18, 34, 37; H. van Cam- pen 2, 6, 13, 28, 39; D. J. van Helden 3, 35; C. van der 'Schans 4, 10, 15; C. Groeneveld 5, 30; J. Heijkant 8; M. de Jong 9, 26, 40; C. Boer 9a, 22, 29; Adr. van Beek 11; C. de Cloe 12; B. Pols 14, 46; M. Mesch 16, 38; Adr. Tactor 17, 27; Adr. Bakkeren 19; Th. v d Schans 20; Adr. Versteeg 21, 33, 45; Adr. van Raamsdonk 24, 31; Jac. Rosenbrand 25; J. Nieuwenhuizen 32, 41; St. van Peer 36; J. van Oosterhout 42, 43 en W. de Jong 44. NAAR LOONS FESTIVAL. Aan het met Pinksteren ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan der Kon. Harmonie Sophia's Vereniging te hou den festival zal op de openingsavond, Zaterdag 5 dezer, worden deelgenomen door onze gemengde zangvereniging 't Rozeknopje, onder leiding van de heer Louis Sars, en door de muziekvereniging Kunst na Arbeid, dirigent A. J. Dankers. HEROPENING. De heer Adr. Cové, wiens woon- en winkelhuis met smederij aan de schei ding HoofdstraatWaspiksedijk 1 Febr. van het vorige jaar door het water werd verwoest, heeft dezer dagen zijn her bouwd pand weer betrokken en hoopt a.s. Zaterdag 5 Juni zijn gemoderniseer de winkel en smederij weer te heropenen, PLANTJES UITGEREIKT. Deze week werden aan de leerlingen van de Koningin Julianaschool jonge plantjes en bloemen uitgereikt ter op kweking en verzorging. Het ligt in de bedoeling dit najaar een tentoonstelling hiervan te organiseren. DODELIJK ONGEVAL. Dinsdagmorgen had alhier een ongeval plaats waarbij een slachtoffer valt te betreuren. Een tractor bestuurd door de zoon van landbouwer Snijders reed met een aanhangwagen met vee langs de binnenhaven, toen de aanhangwagen, waarop de landbouwer Snijders was ge zeten losraakte en in het water reed. De heer Snijders kwam onder de wagen terecht en kon eerst na een 10-tal minu ten met veel moeite worden bevrijd; de levensgeesten bleken toen reeds te zijn geweken en kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. f k J'd_i i In de Geref. Kerk aan het Bruggetje zal op Zondag 13 Juni a.s. des avonds om 8 uur een samenkomst worden ge houden ter herdenking van zendeling Bonifacius, die 1200 jaar geleden ver moord werd en die van zo grote be tekenis is geweest voor onze lage lan den. Tevens zal men zich die avond in de vorm van samenzang en declamatie bezinnen op de opdracht, die de Chris tenheid is toevertrouwd. Deze samen komst, waarin de samenzang een zeer belangrijke plaats zal innemen, is voor ieder toegankelijk. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Raamsdonk op Vrijdag 4 Juni 1954 des namiddags om half 8 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededelin gen. i I 2. Verzoek van het Bestuur der R.K. Jongensschool voor gewoon lager onder wijs te Raamsdonk-dorp, om beschik baarstelling van gelden voor verbouw en uitbreiding van de school, alsmede aan leg van centrale verwarming met voor stel en ontwerp-besluit om de gevraagde medewerking te verlenen. 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een crediet voor de verbouw van en de aanleg van cen trale verwarming in het gymnastieklo kaal (Leogebouw) te Raamsdonk-dorp, alsmede de inrichting van dat lokaal. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot onbewoonbaar verklaring van de woning Oude Groenstraat 2. 5. Voorstal met ontwerp-besluit tot verlenging van de termijn van ontrui ming der onbewoonbaar verklaarde wo ning De Oude Melkhaven 40. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststelling van een verordening, rege lende het tarief voor het ledigen van beerputten, privaatputten e.d. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststelling van een verordening bedoeld in artikel i van de Zondagswet. 8. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verkoop van bouwgrond aan de Vin cent van Goghstraat aan A. C. de Vries en P. A. Emmen. 9 Voorstel met ontwerp-besluit tot le wijziging van de „Gemeentelijke Bouwcredietregeling 1953". 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw van 26 woningwetwoningen volgens het urgentieprogramma 1954. 11. Voorstel met ontwerp-besluiten tot a. aankoop van een perceelsgedeelte grond en b. beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de bouw van een ambts woning voor de Burgemeester. 12. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een crediet voor de reconstructie van de Kartuizerstraat en de herstrating van de Hoofdstraat. 13. Voorstel met ontwerp-besluiten tot het aangaan van geldleningen tot een totaal-bedrag van f 500.000, onder in trekking van de raadsbesluiten van 23 April 1954 nr. 121 en 124. 14. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aangaan van kasgeldleningen gedu rende 1954 bij door Burgemeester en Wethouders bij afzonderlijk besluit aan te wijzen personen en instellingen. 15. Bezwaarschrift tegen vergun ningsrecht 1§541955 met ontwerp-be sluit. 1 16. Nota van aanmerkingen van Ge deputeerde Staten op de gemeentebegro ting 1954 meeontwerp-antwoord en ont werp-besluit tot wijziging van deze be groting. 17. Ontwerpbesluiten tot wijziging van de gemeente-begrotingen voor de dienstjaren 1953 en 1954. AAA De Mariale Ziekendag. Toen we dezer dagen een van de zieken spraken, die genoten had van de extra dag, die het Zieken- triduum-comité de zieken en ouden van Kaatsheuvel bereid heeft niet de Mariale Ziekendag van de vori ge week, kregen we de indruk dat we in ons verslagje van dit „feest'' voor de zieken iets verzuimd had den. Zoals we meldden, werd de deelnemers die dag een compleet diner aangeboden. Nu is dat heel gauw gemeld, maar de verzorging en voorbereiding daarvan in een gebouw, dat, als patronaat, daar voor niet ingericht is, kost heel wat meer kopzorgen en organisa tievermogen. Doch er moet gecon- stateerd worden dal hier krachten aan het werk waren geweest, die over de nodige capaciteiten be schikken, om alles in de puntjes te presenteren. Een compliment is hier op z'n plaats voor de directri ce van de Huishoudschool St. An gela, Mej. Gedde en haar toegewijd personeel, dat met een selectie van de leerlingen van de school het gehele werk verzorgd heeft en op de meest voorbeeldige wijze tot 'n schitterend einde heeft gebracht. Dit eerste optreden van „St. An gela" is een succes geweest dat ge noemd mag worden. Het feest op de Bernardusschool. De regen bracht ongewenste stoornis in de feestviering van de Bernardusschool op Maandag j.l. Zeker, de algemene H. Communie der jongens en de plechtige H. Mis van 9 uur ging door; de voorstel ling van poppenkast en goochelen kon overgeplaatst worden naar de grote zaal van de Gildenbond, doch de grootse Maria-optocht met Ma- riahulde, bepaald op 's avonds 7 uur, moest worden afgelast en ver loor daardoor de grote belangstel ling die van de parochie St. Joseph kan verwacht worden. Nu moest worden afgewacht welke avond in gelast zou kunnen worden, en of schoon geen schitterend weer, toch werd besloten dit mooie gedeelte van het feestprogramma uit te voe ten op Woensdagavond. Wat ver wacht werd, gebeurde: de belang stelling was door de mindere be kendheid en door het feit dat ve len door werkzaamheden verhin derd waren, minder. Het succes is echter niet uitgebleven. Een oog getuige gaf ons zijn indruk over deze plechtigheid. -Na lang beraadslagen werd be sloten de Maria-optocht en Maria- hulde op Woensdag 2 Juni te laten doorgaan. Een fleurige stoet van pl.m. 200 kinderen trok over het Wilhelminaplein. De stoet beeldde uit de Vijf Blijde Geheimen. Onder het trekken van de stoet werd het rozenhoedje gebeden en na elk tientje hield de stoet even stil. Dan werd door de luidspreker de zuivere tekst van het Evangelie gelezen en heel de stoet zette een lied in. Na afloop trok men naar de kerk. Hier had een grootse Ma- ria-hulde plaats. Een zeer devoot en indrukwekkend „dansje" open de deze hulde. Daarna kwa men twee koren van 24 meisjes naar voren en brachten hulde aan Maria, waarna 2 koren van jon gens volgden, die onder het zingen van Marialiederen optrokken naar het beeld. Hierna kwamen twee kleintjes, die met hun kinderlijke eenvoud aan Maria vroegen of ook zij hun Moeder mochten huldigen. Een groter meisje nodigde hen uit en daarna kwam er een stoel van kleintjes naar Maria. Door de afwisselende koren van meisjes, jongens en kleintjes werd Maria geprezen, werd gebeden en gesmeekt. Aandoenlijk was vooral het moment, toen, nadat de pries ter de acte van toewijding samen met de kinderen had gedaan, in 'n steeds isterker koor de biddende handen omhoog gingen van de honderden kinderen die smeekten: Maria, zegen, zegen, zegen onze lieve ouders. Menige moeder moest op dit moment een traan wegpin ken. Hierna volgde nog een kort Lof, gezongen door het knapen koor. KEGELCONCOURS N.O.P. i» 1 .rr: i Tot klokslag 12 uur middernacht heb ben Maandag de ballen nog gerold op het uitstekend geslaagd Jubileum-con cours, dat de Kegelclub N.O.P. onder auspiciën van de T.K.B ter viering van haar 25-jarig bestaan georganiseerd had. Uitstekend geslaagd mogen we dit con cours noemen. De deelname was volle dig, de sfeer elke avond, zoals het niet beter kan onder de kegelaars, die nu een maal geen nurksen zijn. De beide laatste dagen werd er alleen vrije baan gewor- wen en hoe heftig de strijd ook ging tussen de bovenste rivalen op de lijst, geen enkel kon het nog brengen tot 45 hout in de vijf ballen, zodat de stand in ons nummer van Maandag opgegeven onveranderd is gebleven. De dagprijzen gingen de laatste dag weg aan de heer jos Schalken met 44—42 en Mevr. Ben- naars met 34. Maandag de 2e Pinksterdag volgt om 8 uur 's avonds de officiële sluiting met de prijsuitdeling. Dat zal de laatste avond van het Jubileum-concours van N.O.P. zijn, doch zeker een knal-avond, waarop de stemming zeker niet zal ontbreken onder de heren kegelaars, die tot slui ting ook Terpsichore nog een offertje zullen gaan brengen. NAAR 'T CONCOURS. Zoals reeds gemeld gaat de Harmonie St. Jan uit de Berndijk op de 2e Pink sterdag deelnemen aan het concours van de Katholieke Federatie te Vessem. Kon directeur Kuijten tot heden slechts een repetitie per week geven om het corps voor te bereiden voor de zware taak, die het wacht, deze week wordt driemaal gerepeteerdl. En de directeur is niet mals; hij vergt van zijn mannen een hele avond van intens werken. De indruk, die wij van een repetitie mochten meene men is dan ook, dat St. Jan met een ge rust hart naar Vessem mag trekken en het zou ons grotelijks verwonderen, als de harmonie weer niet opnieuw met een flinke eerste prijs huiswaarts zal keren. Waar geheel Berndijk met het corps meeleeft, zal het niet aan supporters ontbreken. Met twee grote touringcars reist de harmonie met zijn aanhang van af het repetitie-lokaal af om 2 uur, ter wijl het in de bedoeling ligt om goed zeven uur weer uit Vessem te vertrek ken. Voor de vele muziekliefhebbers die Kaatsheuvel telt, kan het van belang zijn te weten, dat op Zondag de 1ste Pinksterdag om 12 uur de slotrepetitie gehouden wordt op het terrein achter het Parochiehuls in de Berndijk. Wij wensen de directeur met zijn corps alle succes toe In Vessem. DE STERRIT. Jammer genoeg, hebben we de sterrit van de Bond zonder Naam niet mee kunnen maken. Een mens kan nu een maal niet op twee plaatsen tegelijk zijn, en zodoende moesten we in ons verslag kort zijn. Van belangstellende zijde werd ons verzocht nog even op het mooie werk, dat ook Kaatsheuvel hierin ge- combineerd met Loonopzand verrichtte, terug te komen. Behalve een klein onge val, waarbij enkele wagens schade op liepen, is de rit voor Kaatsheuvel en Loonopzand schitterend verlopen. Niet alleen de huismoeders en huisvaders die het uitstapje was aangeboden, doch ook de chauffeurs en autobezitters waren en thousiast en vol lof over de organisatie en het verloop van de grote trip. Een woord van lof en dank komt hiervoor toe, niet alleen aan hen, die de leiding op zich genomen hebben voor deze or ganisatie, doch zeker ook aan de deel nemers voor hun volgzaamheid en aan de autobezitters voor de prettige geest, die zij de geheel dag hebben getoond en de ordonnance, die het zware werk op onverbeterlijke wijze gedurende de ge hele dag heeft verricht. Hulde aan wie hulde toekomt. AGENDA. Zaterdag 8 uur n.m. en Zondag 6 uur en 8.30 u. nam. Apollo-theater: In weis- sen Rössl. Toegang alle leeftijden. Zondag 12 uur vm. Slotrepetitie Harm. St. Jan Berndijk. Maandag 6 uur en 8.30 u. nam. Apol- lo-Theater: De Zonen van de Muske tiers. 14 Jaar. Maandag 8 uur nam. Officiële sluiting Jubileum-kegelconcours N.O.P. met bal. JSS. -<B' AGENDA K.A.J. Dinsdag 7.30 uur nam. Pioniersgroep; 9 uur nam. Leidersgroep. Woensdag 7.30 uur nam. Ontspan ningsgroep. Donderdag 7.30 uur nam. groep; 8.30 uur nam. Bestuursvergadering. Zaterdag 7.30 uur nam. Ontspannings groep. Zondag 12 uur v.m. Studiekring. HET 18e LUSTRUM VAN „SOPHIA'S VERENIGING". Welverzorgde feestgids. De muzikale en feestelijke viering van het negentig-jarig bestaan van de har monie Sophia's Vereniging te Loon-op- Zand staat nu voor de deur en het be stuur heeft een fraai uitgevoerde feest gids doen verschijnen, waaruit blijkt dat er voor twee week-einden, n.l. voor 5, 6 en 7 Juni en vervolgens voor 12 en 13 Juni een Festival en een Federatief con cours zullen worden gehouden. De Marschwedstrijd der deelnemende muziekverenigingen worden gehouden op de Markt en de muziekwedstrijden en uitvoeringen zullen plaats hebben op het daartoe bij uitstek geschikte prachtige terrein bij het kasteel. Ter inleiding van de feestgids zijn verschillende voor Sophia's Vereniging hoogst waarderende artikelen geschre ven. Daarin is de algemene inleiding van de hand van de voorzitter van het feest comité de heer Drs. A. J. M. van Rooy, vervolgens een kernachtig woord van de Zeereerwaarde heer Pastoor H. Schoe- makers, een pittig en opwekkend woord van de burgemeester van Loon op Zand de Edelachtbare heer Mr. R. J. Th. van der Heijden en ten slotte het muziek- en orkest deskundige artikel van de voort varende voorzitter van het jubilerende orkest de heer J. D. E. van den Heuvel, die de muzikale ontwikkeling van het

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9