flS DE LSNGSIMI VLUMEN KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN HAARSTER WASPIK SPRANG GAPELLE W. TIMMERMANS ZONEN RAAMSDTONK EEN MERKWAARDIGE DAG IN „DE EFTELING". Assurantiën op elk gebied. W A A L W IJ K I ,-tr, AAA lo U V V DINSDAG 8 JUNI 1954 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 77e JAARGANG No. 46 Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. TELEGR.-ADRES: „ECHO" NIEUWE AARDAPPELEN. Vrijdag j.l. werden aan de Veiling te Drunen de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd. De aanvoerder was de tuin der J. Helden uit Heusden. De opbrengst was 5967 ct. per kg. GEMEENSCHAPSPEL. De rolverdeling voor de opvoering van het gemeenschapspel „De Geheimen van de H. Mis", wat in Augustus zal worden opgevoerd, zal geschieden a.s. Donderdagavond in de gymnastiekzaal. .Zij die zich nog willen opgeven om aan deze opvoering mede te werken, kun nen dat Donderdagavond nog doen. KERMIS. De kermis is weer ten einde. In tegen stelling met andere jaren waren ook Za terdag voor Pinksteren de attracties open. Met de Pinksterdagen was het weer flink druk en zowel de kermisex ploitanten als de caféhouders hadden over bezoek niet te klagen. NOODLANDING. De Zweefvlieger Kap. Smitshuizen uit Gilze-Rijen maakte tweede Pinksterdag tijdens een wedstrijdvlucht in Drunen op een weiland naast de Wilhelminastraat een noodlanding. Kap. Smitshuizen was opgestegen te Gilze-Rijen en had de op dracht naar Bremen (Duitsland) te vlie gen. Wegens gebrek aan termiek kon Kap. Smitshuizen zijn opdracht niet uit voeren en zocht daarom aan een weg en liefst natuurlijk niet te ver van de be woonde wereld af, een geschikt terrein om te landen. Dit vond hij in Drunen. In de namiddag kwam men de onfortuin lijke reiziger met zijn toestel ophalen. DE ZWALUW. Zaterdag 5 Juni hield de Postduiven vereniging de Zwaluw haar maandver gadering in café B. Oremans. De op komst was groot. Na het voorlezen Van de presentielijst en het innen van de con tributie werd overgegaan tot stemming over een nieuwe donateur: J. de Vaan werd met algemene stemmen aangeno men. Hierna bespreking van de grote TBC-vlucht met jonge duiven uit Duf fel. De leden werden aangespoord hun uiterste best te doen om ook deze TBC- vlucht te laten slagen. Spoedig zullen de inschrijfbiljetten aan de leden worden uitgereikt. Ook voor het publiek zijn weer prachtige prijzen te verdienen. We komen hierop nog nader terug. Hierna werden nog enkele belangrijke punten besproken; na de rondvraag sloot de voorzitter deze vlotte vergadering. KRUISBOOGGEZELSCHAP WILLEM TELL. Zaterdag 5 Juni werd in café B. re- mans door het Kruisbooggezelschap Wil lem Teil een vergadering gehouden. Ook hier was de opkomst groot. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Hier na had de stemming plaats voor enkele nieuwe leden, die werden aangenomen. Het verheugde de voorzitter het ledental te zien toenemen: Verder werd besloten met 4 zestallen deel te nemen aan hét internationale concours in Oisterwijk. Na het bespreken van enkele andere punten sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. VISCLUB DE HUT. Zondag hield de Hengelvereniging De Hut haar maandvergadering in café Vis malen. In verband met het a.s. Viscon- cours was de vergadering 8 dagen ver vroegd, om de leden op de hoogte te brengen van de regeling van het concours dat 13 Juni zal worden gehouden. De opkomst was zeer groot. Na de opening werd door de voorzitter het vis- concours besproken. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Nadat enkele leden nog inlichtingen gevraagd hadden over 't concours werd de vergadering met een dankwoord voor de trouwe opkomst door de voorzitter gesloten. DAMESKOOR GELAUWERD. Zoals reeds is gemeld nam het dames koor Levensvreugd op 2e Pinksterdag weel aan het muziek- en zangconcours dat te Wijk en Aalburg werd gehouden, en keerde daarvan gelauwerd huiswaarts. Het kwam uit in de 3e afdeling met als verplicht nummer: „Nu zijt wellekome" van Henk Balings en het vrije nummer „O Bone Jesu" van O. Halls. Onder lei ding van hun eminente directeur de heer Koenraad uit Gilze-Rijen werden de nummers onberispelijk uitgevoerd en toen de jury dé uitslag bekend maakte bleek dat Levensvreugd met het hoogste aantal punten een eerste prijs had be haald. Het maximum aantal punten van 300 werd met 21 overschreden en daar voor ontving het dameskoor een pluim van de jury. Direct nadat in de woonplaats de uit slag bekend was geworden, werden de handen ineen geslagen om het gelauwer de koor een waardige ontvangst te be reiden. Bij café J. van Oyen, waar om streeks 9 uur de bus arriveerde, stond de harm. St. Cecilia opgesteld en toen ging het onder de vrolijke tonen van de har monie naar het verenigingslokaal in café 11 j! bl - Ai M. Achten, waar zich intussen, naast het Mannenkoor, een groot aantal belangstel lenden had opgesteld. Hier werd het da meskoor een welverdiende aubade ge bracht. Met een „lang zullen zij leven", uitgevoerd door het mannenkoor werden de gelauwerde zangeressen in de zaal ontvangen. Het was de voorzitter van Vriendenkring, de heer W. v. d. Brandt, die in welgekozen woorden de dames complimenteerde met het behaalde suc ces en hij sprak de hoop uit dat zij het nog verder zouden mogen brengen en dat hij nog meermalen het dameskoor geluk zou mogen wensen met een be haald scucces. Onder leiding van hun directeur de heer Fitters, werden daarna nog enkele nummers ten gehore gebracht.. Hierna was het de béurt aan de har monie om uiting te geven van haar blijk van medeleven. Na enkele pittige num mers te hebben uitgevoerd, was het de voorzitter de heer M. Pulles, die direc teur en leden van het dameskoor felici teerde met hun le prijs en hij sprak even eens de hoop uit dat het Levensvreugd zal mogen gelukken nog hogerop te klimmen. Een apart woord van geluk wens richtte hij aan het adres van de directeur de heer Koenraad, die -voor een zo'n belangrijk deel van dit succes heeft bijgedragen. Aan het slot van de huldiging dankte de ere-voorzitster, de echtgenote van de Edelachtbare heer J. J. van Hout, Bur gemeester van Vlijmen het gelauwerde koor voor het behaalde succes en de zusterverenigingen voor de gebrachte hulde. Hierna bleef men zoals te ver wachten viel, nog lang gezellig bijeen. bestuur met een tweetal leden in de laat ste bestuursvergadering de functies als volgt waren verdeeld: Mevr. Hovinga presidente mevr. van der Mast vice-pre sidente,mevr. Minnaard secretaresse, mevr. Plugers 2e secretaresse, mevr. van Prooijen penningmeesteresse, mevr. Rou- bosRoubos 2e Penningm. en mev. Rijken alg.-adjunct. Na deze mededeling sprak de vice-presidente de hoop uit op een prettige.samenwerking tussen bestuur en leden. Mede met het oog op de begin Juli te Zevenbergen té houden algemene verga dering van de Provincinale afdeling van de Bohd'werd de in deze maand gepro jecteerde zomerreis uitgesteld tot begin September. Nadat nog herinnerd was aan de 16 en 17 Juni a.s. in de Land- bouwhuishoudschooi te houden tentoon stelling over de voeding en de aandacht van de leden gevestigd was op de 22 Juni e.k. aan de Nieuwevaart bij de Landbouwhuishoudschool te ontbinden rijtoer van de Nrd.-Brab. Mij. van Land bouw en de ontvangst aldaar van de deelnemers aan de rijtoer, sloot mevr. v. d. Mast deze bijeenkomst. DEELNAME CONCOURS. Beide Chr. gemengde zangverenigin gen alhier zullen naar wij vernemen aan een concours deelnemen dat op het laatst van deze maand te Utrecht zal worden gehouden. Looft den Heer zal op Dins dag 29 Juni en Excelsior op Woensdag 30 Juni aan het concours deelnemen. UITSTAPJE. De leden van de Mandolineclub A Tempo zullen op Dinsdag 15 Juni a.s. per autobus een plezierreisje maken naar Zuid-Limburg. WAT VINDT EN VERLIEST MEN. Bij de groepscommandant van de Rijkspolitie te dezer plaatse, Hoofdstr. 37, TANDARTS. De praktijk van tandarts Van Beur den zal hier worden voortgezet door tandarts Wooning. ZAAK HEROPEND. Onder grote belangstelling en een schat van bloemen werd vorige week de winkel van de gezusters Van den Broek alhier heropend. Het nieuwe wolhuis is geheel modern ingericht. GEMEENTERAAD. Vergadering van de raad der gemeen te Waspik op Donderdag 10 Juni 1954 om 20 uur ten gemeentehuize alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van de heffingspercentages Straatbelasting '54. .4. Voorstel tot wijziging van het Ambtenarenreglement en de Arbeids overeenkomstenverordening. 5. Voorstel tot vaststelling der ver goeding en voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven der Bijzondere Scholen over 1953. 6. Voedstel tot vaststelling vergoe ding Vakonderwijzeres der Bijz: Lagere Meisjesschool over 1953. 7. Voorstel tot verkoop van bouw grond. j 8. Voorstel tot ontslag van de ge meente-opzichter i.v.m. zijn benoeming bij de Technische Kring Sprang-Capelle -Waspik. 9. Wijziging begroting 1953. 10. Rondvraag. werden als gevonden aangegeven: een huissleutel, een rol cocos, een shawl en een meisjesstrik met speldje. Mede werd aangifte gedaan van het verliezen van: een voetstuk van de trap van een stik machine, een bankbiljet van tien gulden en een licht-br. lederen etui met rits sluiting inh. 'n Osmia vulpen en een pas ser. 1 BIJ DE PLATELANDSVROUWEN. In een der lokalen van de Landbouw huishoudschool hield de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen Donderdagavond half 8 onder leiding van de vice-presidente mevr. van der Mast een algemene le denvergadering, waarvoor de belang stelling niet zo groot was als gewoon lijk. Na opening, het zingen van het Bonds lied en het lezen van de notulen der vorige ledenvergadering, welke onder dankzegging aan de secretarisse mevr. Minnaard werden goedgekeurd, kreeg mevr. Waverijn het woord, die een be schouwing hield over het boekwerk „Mensen en minuten". Door haar vlotte en duidelijke verteltrant wist .dejspreek ster de aanwezigen van het begin tot 't slot van haar bespreking te boeien en het dankwoord dat mevr. van der Mast: aan het eind van de bespreking tot haar richtte, werd door de dames met applaus onderstreept. Tijdens de pauze trakteerde Mevr. v. Achterberg-Michaël in verband met haar pas gevierd zilveren huwelijksfeest op koffie en gebak en vervolgens werd me degedeeld, dat na de uitbreiding van het Vrijdagavond kwam de raad de zer gemeente in openbare vergade ring en werd wederom door de vrij wel geheeï herstelde voorzitter Burgemeester Prinssen geleid. Na de opening kreeg het oudste raadslid dhr. J. van Woerden het woord. Deze zeide van blijdschap vervuld te zijn nu de voorzitter weer zover was hersteld en zijn zware taak weer op kon nemen. De voorzitter dankte spreker voor zijn woorden en deelde nog mee tijdens zijn ziekte zeer grote belangstelling ondervonden te hebben, waarvoor spreker niet dankbaar genoeg kon zijn. Spr. bracht de waarnemend burgemeester, bijgestaan door wet houder Langerwerf en de secretaris, dank voor de niet altijd gemakke lijke taak welke door hen zo voor treffelijk was verricht. Bij de ingekomen stukken bevond zich het schema van de bezoldiging van de wethouders. Dit komt voor de gemeente op 1100.- per jaar, waarmee de gehele raad zich kon verenigen. Tevens bevond zich hier bij een schrijven dat de gemeente een extra woningtoewijzing ontvan gen zal voor de opruiming van de noodwoningen, 't Totaal aantal wo ningen dat de gemeente in de eerste drie jaren zal kunnen bouwen, be draagt thans 132. Het aantal wo- ningaanvragen bedraagt thans nog ca. 300. Het verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool voor het g.l.o. te Raamsdonk-dorp om be schikbaarstelling van gelden voor verbouw (toiletten etc.) van de school, alsmede aanleg van centrale verwarming, werd goedgekeurd. Dit vereist een bedrag van 30.500. Voor de verbouwing en de aanleg van centrale verwarming in 't gym nastieklokaal (Leo-gebouw), alsme de de inrichting van het lokaal, werd door de raad een crediet ver strekt van 47.500.Aangezien de gemeente nu in het bezit gekomen is van een kolkenzuiger, bestaat de mogelijkheid dat ook particulieren van deze zuiger gebruik kunnen maken, b.v. voor het ledigen Van beerputten etc. Hiervoor is door de raad een tarief ingesteld en wel voor het ledigen van putten met 'n inhoud van 1 ms 2.50 en voor ie dere 500 L. meer 1.Als men van deze gelegenheid gebruik wenst te maken, kan men zich hiervoor opgeven bij het bureau voor Open bare Werken. Een verordening als bedoeld in art. 3 van de Zondagswet werd vast- jgesteld. Dit houdt in dat na 13 uur 's Zondags muziek gemaakt mag worden. Slechts de heer v. Woerden wenste aantekening als hebbende tegen gestemd. Aan A. C. de Vries en P. A. Em- men werd een terrein van 320 m3 bouwgrond aan de Vincent v. Gogh- straat verkocht voor de prijs van ca. 1200.—. Een crediet van 334.000.werd beschikbaar gesteld voor de bouw van 26 woningwetwoningen; 8 van deze woningen zullen worden ge plaatst in de Boterpolderlaan, 4 in de P. Breugelstraat, 6 in de Mar grietstraat (hiervoor moeten twee noodwoningen afgebroken worden) 'en 8 in de Raadhuisstraat te Raams donk-dorp. Deze woningen zullen een grotere inhoud hebben dan de tot dusver gebouwden en zullen niet drie, doch vier slaapkamers krijgen. Uiteraard zal de huur iets hoger worden en wel vermoedelijk op 7.85. j i Een perceel grond tegenover de Koningstraat werd aangekocht als mede een crediet, verstrekt voor de bouw van een ambtswoning voor de Burgemeester. Een crediet, groot 44.000. werd beschikbaar gesteld voor de reconstructie van de Karthuizer- straat en de herbestrating van de Hoofdstraat. In de rondvraag bracht de heer Vermeer een schrijven ter tafel be treffende de wielerronde. De heer Verschuren vroeg aandacht voor de Steenpad, alsmede voor de slechte staat van het eerste deel van de Haven. Vooral met warme dagen komt hier een niet aangename geur vandaan en spr. vond dit allesbe halve bevorderlijk voor de volksge zondheid. De heer v. Seters wees nogmaals op de aandacht voor een zwembad, nu het water van de Don- ge is afgekeurd. De voorzitter hoopt nog deze maand met een definitief voorstel, wat betreft het zwembad, te komen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze openbare verga dering. j „De Efteling" heeft reeds verschillen de dagen beleefd, die evenementen wa ren voor het Natuurpark. Mogen we het gebeurde van Zaterdag j.l. nu niet als een „evenement" betitelen: voor wie het nauwst aan de Stichting verbonden zijn,' is het een allermerkwaardigste dag ge weest, die in de kronieken van het Na tuurpark zal worden opgetekend met on uitwisbare letters. Op de alleeerste plaats was er dan het moment, dat de voor zitter in intieme bijeenkomst met zijn vast aan het park verbonden personeel de gelukkige mededeling deed, dat be sloten is een pensioenregeling te treffen, die na voldane diensttijd de dagelijkse zorgen zal helpen te verlichten, 't ,Was in een gereserveerd hoekje van het thee huis, dat de Burgemeester deze blijde tij ding, zonder officieel vertoon aan de mannen van het park bekend maakte, waarop hij allen uitnodigde mede te gaan naar het pleintje dit jaar ontwor pen en uitgevoerd ten Zuiden van de grote speeltuin en gevormd door een tot Poppenkast verbouwd „witte Huis", het souvenirshuisje annex smulhuisje, een artistieke poort het een en ander ver bonden door een muurtje met een poort je, 't geheel in zuivere Anton-Pieck-stijl en kleur, de Anton Pieck-sfeer ademend. Behalve het volledige personeel trof fen we daar de echtgenote van Burge meester Mr. van der Heijden, de heer en Mevr. Pieck en Reijnders, de heer Op den Kamp, de Gemeente-secretaris en verder allen, die op enige wijze in verbinding staan met het Natuurpark. 't Was even wachten op de heer Pieck, die blijkbaar opzettelijk even was weggetroond. Wanneer hij dan in de kring gevormd rond het waterpompje op het pleintje verscheen, nam de voorzitter van de Stichting, Burgemeester Mr. van der Heijden het woord. We menen zijn woorden hier gesproken niet aan de ver getelheid te mogen prijs geven. Hij sprak: Dames en Heren! Ons park gaat het 3e jaar in, of is het reeds ingegaan. Wij hebben in de afgelopen 2J/2 jaar dat we met de werkuitvoering van ons park be zig zijn, verschillende momenten meege maakt, die op U en op mij en ook op de buitenwereld indruk gemaakt hebben. Wij hebben de opening gehad in 1952 met enige schroom. Na twee maanden hard werken was het sprookjesbos 'klaar, dat moest dienen als toets om te weten of ons park bij 't publiek Voldoende at tractie zou hebben en... dat eerste jaar slaagde. Dat sprookjesbos werd een ge geven voor de naam van ons park en velen daarbuiten. In 1953 hebben we gezien het suc ces van 1952 een stap verder durven zetten. Het Restaurant en het Zwembad werd geopend; alles nog niet geheel af, doch het waren evenementen, die ons boeiden, evenementen echter ook, die ons zorg baarden, maar waarop we nu met trots kunnen terug zien, omdat we menen te mogen zeggen, dat ze geslaagd zijn. Nu het 3e jaar. Ja, op het eerste ge zicht hebben we niet die evenementen die we in '52 en '53 hadden, en toch, ik voor mij, zie in het 3e jaar nog groter evenementen, dan in de beide voor gaande jaren samen. Het 3e jaar gaat aan ons park de verschijning geven, die we daaraan zo gaarne willen zien, n.l. dat het niet gedacht is, als een goed kope geldmakerij, maar dat het hier wordt iets moois, dat degenen, die schoonheid begrijpen en kennen met ge noegen het park zullen willen zien en dat degenen, die schoonheid nog niet voldoende kennen, in het park schoon heid leren zien. Wij staan op het ogenblik hier voor een heel eenvoudige plechtigheid, niet gewild en toch iets groots. We staan voor een intiem gebeuren, iets van het Bestuur met zijn medewerkers en die medewerkers zijt gij (doelend op het personeel). Ik heb U straks reeds gezegd, dat wij van ons park niet konden ma ken, wat er tot nu toe van gemaakt is, als gij allen niet met de nodige zorg en toewijding uw werk in het park ver richt had. Ik had straks daarbij niet aan wezig de heren Reijnders en Pieck en ik wil daarom nu, meer speciaal tot die twee heren, gesecundeerd door de heer Op den Kamp, het woord richten, om dat zij van het werk de ziel waren. Gij het personeel maakte het geraamte, zij waren hetgeen nodig was, "om de in houd van het werk groot te maken. Wij kennen de heer Reijnders alle maal in zijn enthousiaste vindingrijkheid; niet alleen vindingrijkheid, maar vin dingrijkheid, die werkelijkheid kan wor den. Ik heb meerdere malen achter mijn oren gekrabd, als Mh. R. mét een nieu we gedachte kwam. Ik dacht, ja, ja, ja, dat is allemaal heel goed in een gezel lig onderonsje, maar ik wil het wel eens Zien. En ik moet zeggen, 99 van wat hij ontworpen heeft, is werkelijkheid ge worden. Er was natuurlijk enige erva ring nodig, om te zien, of het allemaal goed werkte en of het werkte, zoals ik het gaarne zou willen hebben, maar 't ging. En naast de heer Reinders stond de heer Pieck. Ik heb bij vroegere ge legenheden al gezegd, dat we hier een recreatieoord wilden, dat aan alle ver langens van het publiek zou voldoen en het zou bezig houden, maar ik heb ge schroomd, ik ben bang geweest, omdat ik geen recreatieoord wilde, wat ik straks noemde een goedkope geldmake rij, om een ander woord te gebruiken, een kermis. En degene, die ons daar voor behoed heeft, is de heer Pieck. Ik ben de heer P. zeer dankbaar, dat hij destijds op verzoek van de heer Reijn ders zich aan ons park heeft willen bin den. Hij is echter niet gebonden door banden van een overeenkomst, maar ik geloof, dat wij hem verbonden hebben door banden van belangstelling. JEn de heer Pieck heeft aan ons park de ver fijning gegeven, die feitelijk niet in woorden is uit te drukken. Overal waar wij in het park komen zien we Mijnheer Pieck; wij zien zijn kleuren en zijn ge bouwtjes; of we nu in een illustratie kij ken, of in een of ander mooi boek, of we zien weer het gebouwtje, zoals 'hier (het poppenkasthuisje), 't maakt op ons allen steeds dezelfde indruk; het is alles in de geest van 'Mh. Pieck. Mh. Pieck, ik geloof, dat het een van de grootste verdiensten van ons park is, dat wij dit hebben kunnen tot stand brengen, juist in uw sfeer, waardoor wij boven het alledaagse gaan, waardoor wij niet alleen zoals ik straks zeide, een voldoening daarin vinden, maar waar door wij ook opvoedend kunnen werken, in de smaak van hen, die hier komen. En nu zijn wij vandaag gekomen aan het moment van het ingebruik nemen van enige ontwerpen, n.l. de magische liefdesbron en dit pleintje. Mh. Pieck, de eerste tekeningen wa ren zeer prachtig, doch we vroegen ons weer af, is het mogelijk. Doch ik ge loof, dat we het verwezenlijkt hebben. Wij staan hier op een plein, dat uw sfeer ademt, 't Kan nog verbeterd en vervolmaakt worden. Wij hebben een liefdesbron, die gij ontworpen hebt, waarvan de heer Reijnders de techniek verzorgd heeft. Wij zijn erg blij met deze beide aanwinsten van ons park. En zoals ik straks reeds zei, mogen dat naar buiten niet de evenementen zijn, die we in 1952 en 1953 hadden, maar dit geeft veel meer cachet aan ons park, het ca chet, dat we gaarne hebben willen en niet meer willen kwijt raken. Mh. Pieck, ik heb U al met een boos oog naar de rechterzijde van het ge bouwtje zien kijken. Ik heb gezegd, dat plein ademt uw sfeer, dit plein heeft uw kleuren, dit plein heeft uw tekening. Ik heb gezien, dat op de hoek van dit plein een plakaat aan aangebracht, dat U al enige malen met een boos oog bekeken hebt. Met een boos gezicht, doch U kunt niet boos zijn; ik heb nog nooit gezien, dat U werkelijk boos was. Maar in uw blik, lag afkeuring. Mh. Pieck, zou ik U mogen vragen deze schanddaad van het plein te willen wegnemen Onder grote belangstelling rukt de heer Pieck het schreeuwend rode plakkaat, waarop in kalk geklad IJsverkoop, van de muur, waardoor aan aller ogen zicht baar wordt het naambord van het plein: Anton Pieckplein. Een daverend „hoera" is de uitdrukking, die de aanwezigen we ten te geven van hun instemming met deze fijn aangevoelde hulde aan de be scheiden, doch ideale ontwerper van de culturele opvatting, die 't bestuur der Stichting van De Efteling als grondslag van het park bedoeld heeft. Terwijl de fotograaf nog even het mo ment van onthulling op de plaat vast legt, eindigt de voorzitter zijn toespraak met de verklaring, dat het hem aange naam is, dat het park niet alleen de geest van de ontwerper zal blijven ade men, doch ook zijn naam blijvend aan het park verbonden zal zijn. Hij hoopt in lengte van dagen nog te mogen blij ven genieten van de adviezen voor ver dere uitgroei en verfraaiing van „De Ef teling". Dan.begeeft zich het gezelschap naar het Poppenkasthuisje, waar de heer M. de Vries, een der park-employee's zijn eerste poppenkast-voorstelling voor de genodigden geeft. Jan Klaassen stelt zich dan voor aan het gezelschap en weet het op zijn Sjel de Vries' wijze reeds in zijn première te boeien. Behalve de pop penkast zal ook deze acteur voor deze nieuwe attractie van het kinderamuse ment een grote aanwinst blijken te zijn voor het park. Met een gang naar de artistieke miraculeuze liefdesbron, waar bij de hoge heren van De Efteling met hunne wederhelften duidelijke blijken ga ven nog over te stromen van liefde, door het hoog rood kleuren van het water uit Cupido's bron, werd deze intieme plechtigheid gesloten. Een merkwaardige dag voor „de Ef teling", die in herinnering zal blijven, mede voor de goede verhouding van be stuur en personeel. FOTO-KORTHOUT. Hoofdstraat-West is een attractieve zaak rijker geworden. Een foto-zaak is nu eenmaal een aantrekkingspunt voor jong en oud; mag dan al het toekom stige bruidje nog meer dan iemand an ders geïnteresseerd zijn met wat de fo tograaf presteert, niemand passeert de etalage van een fotograaf, of hij zal even een blik werpen op de uitgestalde foto s en licht een moment blijven staan, als daar de opname staat van een ken nis of een kiekje, dat op het eerste ge zicht boeit en aantrekt. Laat nu Foto- Korthout uit het drukst bezette winkel- cenrum verhuisd zijn naar Hoofdstraat- West, zijn zaak zal daar niet minder bekijks door hebben en de winkelzaken in zijn omgeving zijn er beslist goed mee. Geen wonder dan ook, dat de R.K.M.V. met zijn bestuur Vrijdagavond present was om de heer Korthout te complimen teren en de sectie Winkeliers om hun collega geluk te wensen met de pracht- zaak op no. 119 geopend. En we mogen het gerust een prachtzaak noemen, door de fa. Pepping daar ontworpen en op de meest correcte wijze uitgevoerd. Eerst te bekrompen gevestigd om alle moge lijkheden uit te buiten, is nu het foto- bedrijf gehuisvest in een riant pand. Twee ruimte winkel-etalages met prac- tisch goed ingerichte opstanden met daarachter links een ruim foto-atelier in lichte tint gehouden en voorzien van al le moderne apparaten en belichtingstoe stellen; en rechts een donkere kamer, een vergrotingsatelier, een finishkamer met een werkplaats voor alle verdere behan deling van het geproduceerde, alles op de meest practische wijze voorzien van de nodige apparaten tot zelfs voor even tuele kleurenfoto, maken het geheel tot een bedrijf, dat de eigenaar en de plaats eer aan doet. Zoals we reeds schreven heeft de aannemer-uitvoerder, de firma Pepping alle eer van zijn werk. Een woord van lof komt toe aan de firma v. Wanrooij, die de gehele opstand ont wierp en op keurige wijze uitvoerde. Het schilderwerk van de fa. G. Smit en Zn. verdient alle lof en de verlichting van de fa. Beekmans zet de gehele zaak in een aantrekkelijk helder licht, dat in de avond tot kijken dwingt. De Efteling-drukte. We behoeven het feitelijk niet meer te melden, de wijde omgeving is er getuige van, dat de Efteling reeds een toeristisch centrum ge worden is, zoals het gehele land geen ander kent. Van Oost en West van Noord en Zuid gaat het ver keer naar het hart van Brabant, waar Kaatsheuvel ligt met zijn Na tuurpark, dat niet door zijn recla me, dóch door de mond van hen, die er geweest zjjn, is geworden

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1