cor van öe wiel PAARDENSPORT Goed geslaagd Voetbaltournooi voor Nijverheidsscholen. WIELRENNEN DUIVENSPORT BIUARTEN Learn about Beauty from 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 8 JUNI 1954 f/kt Breda in bezit van Wisselbeker. tot een aantrekkingspuni, dat men bezoeken wil om de waarheid be antwoord te zien van de roep die er van uitgaat. De beide Pinkster dagen waren daar opnieuw 'n be wijs van. En als elders gesmeten wordt met cijfers, die wel eens te denken geven, dan zal hij, die eni ge kijk heeft op wat in en rond de terreinen van ons Natuurpark de zer dagen geparkeerd gestaan heeft moeien toegeven dat de cijfers, die de Efteling publiceert, niet liegen. Alleen op 2e Pinksterdag waren meer dan 2000 auto's op de terrei nen van de Efteling geparkeerd. Het mag voor de liefhebbers 'n at tractie zijn te tellen hoeveel hon derden genoodzaakt waren elders een plaaisje te zoeken. Meer dan 25.000 bezoekers passeerden de poorten en verlieten het natuur park om opnieuw aan duizenden mede te delen, dat zij iels groots misten, als ze geen bezoek gebracht hebben aan Nederlands' cultureel best verantwoord recreatie-oord De Efteling. Prijsuitreiking Kegelconcours N.O.P. Dat het een waardig slot zou wor den van het in alle opzichten ge slaagde jubileum-kegelconcours van N.O.P. in de Euphoniazaal op Maan dag 2e Pinksterdag, bleef buiten twijfel Zowel financiëel als spor tief is dit kegelfestijn een succes ge weest. N.O.P. en zijn eminente voorzitter waren daar borg voor en een garantie, die de sportieve voor zitter van de T.K.B. zelf als van zelfsprekend kon betitelen. Niet al leen plaatselijk, doch ook in de kring heeft N.O.P. met zijn voor zitter een naam, die moreel tot me dewerking dwingt en deze mede werking is getoond in een opkomst op het concours, die niet beter had kunnen zijn. T.K.B. heeft acte de presence betuigd, niet om stands wille, maar omdat men N.O.P. deze erkenning niet kan of wil onthou den, daar sportiviteit en hartelijk heid het N.O.P.-cachet zijn dat drukt op alles wat deze club onder neemt. Dat de hospes met zijn ega daar een groot deel in hebben, be hoeven we niet te publiceren. De Euphonia-zaal was Maandag avond dan ook tot in de uiterste hoeken bezet, laat dan het deel dat terpsichore een offertje wilde bren gen daarbij niet ontbroken hebben. Het gaf trouwens kleur en sfeer aan deze schitterende slot-avond van 't concours. Na een gezellig half uur tje op de dansvloer, nam de N.O.P. - voorzitter, de heer J. Kemmeren, 't woord. Hij heette de aanwezigen, vooral de T.K.B.-voorzitter, de heer Franken, welkom, memoreerde de tientallen-wedstrijd en de receptie met de hulde aan N.O.P. en de bei de jubilarissen gebracht. Hij mocht royaal spreken en zeggen dat het concours in alle opzichten volkomen geslaagd was, dank zij de spontane medewerking van kegelaars en ke- gelaarsters uit Tilburg, Loonopzand, Waalwijk en Kaatsheuvel en niet minder de steun van de T.K.B. en de prima verzorging, die de hospes met zijn ega elke dag opnieuw heeft getoond. Dan kreeg de heer Franken het woord. Vooraleer hij tot de uitrei king der prijzen overgaat, wil hij nog een wooro spreken, want hij mag het niet verzwijgen dat alle kegelbroeders gaarne naar Kaats heuvel komen, omdat ze telkens weten en overtuigd zijn daar een uitstekende organisatie en een pri ma verzorging te vinden. De kegel club N.O.P. en zijn voorzitter komt daar alle lof voor toe. Het verheugt hem te mogen vernemen dat het concours schitterend geslaagd is en hij verwacht dat daardoor weer nieuwe sportliefhebbers tot de ke- gelsport zullen getrokken worden. Met een woord van felicitatie aan elke winnende club en elke win nende kegelaar, reikte hij dan de prijzen uit, eerst voor de korpswed strijden vijftallen A en B, en ver volgens aan de drietallen en de vrije baan winnaars. De hoogste korpswerpers, de heer A. de Cock en Mevr. Janssen, mochten een ex tra compliment in ontvangst nemen. Met een aansporing het komend dubbeltjes-concours spontaan te steunen omdat uit de tientallen- wedstrijd, die daaraan verbonden wordt, het T.K.B.-tiental zal wor den vastgesteld, sloot de TK.B.- voorzitter het N.O.P.-concours. - De heer Kemmeren kon niet na laten hierna nog een dankje te brengen aan de heer Franken, aan de pers in de persoon van de heer Tuerlings en de heer Prins uit Til burg, aan de kegeljongens, de hos pes met zijn echtgenote, en allen die hebben meegewerkt om 't NOP- jubileum-concours te doen slagen. BRANDALARM. Zaterdagavond loeide weer het brand weer-alarm, en enige minuten later za gen we de grote brandweerwagen uit rukken naar de Mgr. Volkerstraat, waar brand geconstateerd was in de Schoen fabriek van de Fa. M. Zwaans. Door omwonenden was oplaaiend vuur waar genomen op de bovenverdieping, waar enioe zakken snippers, na een vermoe- deliike smeuling van een paar uren vlam hadden gevat. Inmiddels was men het vuur met schulmblusapoaraten met suc ces aanqevallen, zodat de brandweer niet behoefde in te grijpen. Nu bleef de schade beoerkt tot wat overleer-afval en een werkjas. Aan belangstelling ontbrak het op dat vrije uur niet. Agenda. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R. K. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 8 uur n.m. feestelijke bijeenkomst van de harmonie St. Jan in Berndijk. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-the- ater: De zonen van de Musketiers. Toeg. 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Vrjjdag van 78.30 uur nam. in- manden in café De Sportwereld voor de vlucht Pont St. Maxence. Dit jaar was het de beurt aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, het zo langzamerhand traditie geworden voetbal tournooi voor Nijverheidsscholen te organiseren. En het is een goed geslaagd, sportief tournooi geworden, waaraan de school uit Breda een team liet deelnemen, dat er voor de derde maal in slaag de beslag te leggen op de wissel trophee, en ditmaal voorgoed. Waalwijk werd een goede tweede. Om 9 uur waren de vertegen woordigingen van de deelnemende scholen, te weten die van Breda, Geertruidenberg, Klundert, Ooster hout en Waalwijk, in de cantine van de Nijverheidsschool bij elkaar voor de begroeting. Van Geertruidenberg en Klundert waren de directeuren aanwezig; familie-omstandigheden verhinderden de Waalwij kse direc teur aanwezig te zijn, en daarom was het de adj.-directeur, de heer v. Berkum, die de aanwezigen be groette en de hoop uitsprak dat het sportieve wedstrijden mochter. wor den, die het aankijken ten volle waard waren en dat allen mooie herinneringen aan deze dag zouden bewaren. Tegen de voetballende technische scholieren zei hijToon ook de techniek van het voetballen te beheersen. Allen gingen hierna naar de RKC- terreinen, waar de eerste wedstrij den begonnen. De uitslagen van de wedstrijden vóór de middag zijn als volgt: BredaOosterhout 02 GeertruidenbergKlundert 2r—0 BredaWaalwijk 20 GeertruidenbergOosterhout 30 KlundertWaalwijk 04 In de middag-pauze was het voor de leiders en spelers verzamelen in de cantine der Nijverheidsschool, waar gemeenschappelijk de lunch werd gebruikt. De Coca Cola-fabrieken zorgden voor een attractie, door allen, gratis een flesje Coca Cola aan te bieden. Na de middag eindigden de wed strijden als volgt: KlundertBreda 05 GeertruidenbergWaalwijk 02 WaalwijkOosterhout 00 BredaGeertruidenberg 40 OosterhoutKlundert 30 Na de wedstrijden dankte de heer v. Berkum, adjunct-directeur van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, alle aanwezigen har telijk voor de goede samenwerking en de zeer sportieve geest, welke die dag heerste. De leiders uit Breda werden hartelijk bedankt voor de goede zorgen voor het inwendige van de mens. Ook werd aan allen dank gebracht die medewerking hadden gegeven voor het organise ren en het doen slagen van dit voetbaltournooi en in het bijzonder de dames en het personeel van deze school. Alle aanwezigen, maar ik in het bijzonder, aldus spreker, heb op hoge prijs gesteld de mooie geste van de Coca Cola-fabrieken om aan iedereen gratis een verfrissing aan te bieden, waarvoor ik dan ook mijn hartelijke dank uitspreek. Aan de heer Kamps, directeur van de Ambachtsschool uit Klundert, werd gevraagd of deze volgend jaar bereid was het voetbal-tournooi te organiseren, waarop deze als volgt antwoordde: „Klundert gaat met een licht pakje naar huis. Bij een voetbal tournooi is er een winnaar en een verliezer nodig, wij zijn de verlie zer, maar een prettige verliezer. Onze jongens zijn niet in down stemming, integendeel, we zullen zeggen de volgende keer beter. Vandaag op dit tournooi is er een prettige samenwerking geweest, de onderlinge verhouding was prima en 't geheel is uitstekend geslaagd. De dames en heren organisatoren worden hiervoor dan ook hartelijk bedankt. Volgend jaar hopen wij U in Klundert te ontmoeten en wij zul len ons best doen om ook alles goed te doen slagen. We zullen er van maken wat er van te maken is en ik nodig dan alle hier aanwezige scholen uit om het volgend jaar wederom deel te nemen aan het voetbaltournooi dat dan door ons georganiseerd zal worden". Na deze vlotte speeches ging de adj.-directeur over tot het bekend maken en uitreiken der prijzen. Daarna werd het tournooi gesloten. Ie prijs: Breda, Wisselbeker en her inneringsbekert j e 2e prijs: Waalwijk, Beker. 3e prijs: Oosterhout, Medaille in lauwerstandaard; 4e prijs: Geertruidenberg, Gou den medaille; 5e prijs: Klundert, Zilveren me daille. Doordat Breda nu 3 jaar achter een de wisselbeker heeft gewonnen, is deze wisselbeker nu hun eigen dom geworden. De puntentelling is: - Breda 6 pnt., Waalwijk 5 pnt., Oosterhout 5 pnt., Geertruidenberg 4 pnt., Klundert 0 pnt. In het reglement was bepaald dat bij gelijke puntentelling het doelge- middelde de doorslag geeft. direct alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Toch duur de het nog 25 minuten, voordat uit een goede voorzet van H. Klerks de score door de Ronde werd ge opend. In deze periode was Baad- wjjk heer en meester van 't veld. Tini de Bruin schoot hard onder tegen de paal. De enkele goede aanvallen die de Heusdenaren op zetten, werden door de goed kee pende v. Os prima afgeslagen. Vijf minuten voor rust maakte H. Klerks zich van zijn tegenstanders los en voor de keeper kon reage ren, lag nr. 2 reeds in 't net, 20. Na de rust, toen Heusden 't voor deel van de wind kreeg, probeer de zij het spel met lange passes naar de Baardwijk-helft te ver plaatsen. Zij slaagden hier voorlo pig wel in, maar gevaar konden zij in dé Baardwijkverdediging niet i direct stichten. Baardwijk wist zich weer los te werken en bouwde weer gevaarlijke aanvallen op. I Toch wist Heqsden in deze pe riode door een prima schot van de centervoor de achterstand te ver kleinen, 21. Toen vond Baard wijk het welletjes en werd er bijna doorlopend op de Heusdenhelft gespeeld. Piet Molegraaf vergroot te met een trekballetje de voor sprong en bracht deze op 31, waarmede ook het einde kwam. Het publiek had genoten van een spannende en sportieve wedstrijd en 't was een goed begin van het nederlaagtournooi. Woensdag om 7 uur spelen op 't Baardwijkterrein het 2e elftal van Miss Arden's eigen specialiste ruit Londen wil U gaarne geheel gratis behulpzaam zijn met het oplossen van Uw schoonheidsverzorgings- problemen. Hoe blijft U er jong uitzien? Hoe voorkomt U rimpels? Hoe wordt een vlekkeloze make-up aangebracht? etc. Ze zal U aantonen op welke wijze Uw schoonheid weer snel herwonnen zal zijn. Laat daarom de gelegenheid voor een dergelijk deskundig advies niet onbenut voorbijgaan. Te consulteren! op Vrijdag 11, Zaterdag 12 en Maandag 14 Junii Gelieve tijdig te bespreken. Tel. 2623 Grotestraat 174 WAALWIJK coiffuRes - salon öe Beauté - peöicuRe paRfumeRie - ByouteRie Het doelgemiddelde was: voor tegen Breda 11 2 Waalwijk 0 2 Oosterhout 5 8 Geertruidenberg 5 6 Klundert 0 14 VOETBALUITSLAGEN. DWS—DOS 3—3 EindhovenPSV 21 PSV—DWS 5—2 Promotie tweede klasse HelmondiaDe Baronie 41 Promotie derde klasse VSV '34—Gudok 3—2 (VSV '34 prom.) HulstRoosendaal 12 (Roosendaal prom.) BONDSTEAM VOOR OLYMPISCHE DAG. De samenstelling van het Neder lands Bondselftal, dat op Zondag 13 Juni, de Olympische Dag, zal aantreden tegen de Spaanse club „AUetico de Madrid" is als volgt: Doel: De Rijk (MOC). Achter: Wiersma (Donar) en Odentlial (Haarlem). Midden: Klaassens (VVV); Van der Hoek (Feijenoord) en Brooy- mans (RAC). Voor: Sijbers (VVV); W. van der Gijp (Emma)C- van der Gijp (Emma); Van der Kuyl (VSV) en Louer (NOAD). Reserves: Van der Wind (VSV); Kuys (Haarlem); Bennaars (Dos- ko) en Van Beurden (BW). BAARDWIJK-NIEUWS. Baardwijk 1—Heusden 1 31. Als ouverture van het jubileum- nederlaagtournooi speelde Baard wijk haar wedstrijd tegen Heus den. Het is voor de toeschouwers een prachtige en spannende wed strijd geworden, want het was een herboren Baardwijks elftal dat wij deze middag in het veld zagen. Vanaf de aftrap zaten de Baard- wijkers al direct voor 't Heusden- doel en de Heusdenaren moesten Baardwijk en RKG een vriend schappelijke wedstrijd en gaan on ze veteranen de strijd aanbinden tegen de veteranen van RKDVC in Drunen. Wjj wensen hen veel suc ces. VLIJMEN. Vlijmense Boys. Maandag 2e Pinksterdag was er op het terrein van de Boys 'n grote sportdag; niet minder dan 4 elf tallen nainen de strijd tegen elkaar op. De B-junioren speelden tegen Hatert B; de Vlijmense jeugd was over all? linies sterker en won met 50. De doelpunten werdén gescoord door Oosterwaal 1, Parijs 2 en Merx 2. De X-junioren speel den legen Hatert A en ook deze wedstrijd werd door de Boys ge wonnen met 41. Het 3e elftal speelde om half 3 tegen RKJVV uit 's-Basch en zij wist deze wedstrijd na een span nende strijd met 21 te winnen. Er stonden enkele nieuwe krach ten opgesteld, waarvan de Boys nog pleizier kunnen beleven. Het le elftal speelde om half 5 tegen RKJVV 1 en de uitslag werd 33. Nu en dan werd vlot spel te zien gegeven. Het was een aan trekkelijke wedstrijd. Iedereen dacht dat RKJVV zou winnen met 32, maar door een prachtig schot van v. d. Meerendonk kwam de stand gelijk, 33, waarmede het. einde kwam. RONDE VAN ITALIË. Het grootste Nederlandse wapen feit in de Ronde van Italië vorige week was de overwinning van Wout Wagtmans in de etappe Ge nua^Turijn, maar het algemeen klassement onderging geen revolu- tionnaire wijzigingen. De Zwitser Clerici behield de eerste plaats met een flinke voorsprong, n.l, 14 mi nuten en 19 sec. op nummer 2, nog steeds Gerrit Voonting. Zelfs de overwinning van Hugo Koblet in de tijdrit met Coppi op de tweede plaats bracht daar geen verande ring in. De Nederlanders verricht ten daarin geen bijzondere presta ties: Van Est op de 9e plaats, Voor- ting 16e, Wagimans 41e en Van Breenen 72ste. In de etappe Riva del Garde Abano Terme werd Van Est 3de, in de sprint geklopt door Rik van Steenbergen, overwinnaar, en de Ilaliaan Soldani. Voorting en Wagtmans zaten met de groten in het peleton en Hein van Breenen hield zich in de achterhoede. Het algemeen klassment: 1 Clerici; 2 G. Voorting; 4 Ko blet; 9 Coppi; 19 W. van Esi; 20 W. Wagtmans; 64 H. van Breenen. ROUTE DE FRANCE. Na de vijfde etappe van de Route de France voor amateurs heeft de Fransman Hameau de leiding, op 30 sec. gevolgd door zijn landge noot Souron en op 40 sec. door de Nederlander Sjoerd de Vries. Wolfs uit Vlijmen is 20ste op 8 min. 33 sec. In een tijdrit over 57.5 kilometer werd hij 15e op 3 min. 45 sec. achter de winnaar. VLIJMEN. Kampioenschap van Brabant. Zaterdag 5 Juni namen de Vlij mense renners deel aan de wed strijd te Eindhoven voor het kam pioenschap van Brabant. Het was een zeer zw-are course over 82 km. Van het grote aantal deelnemers kwamen er slechts 13 aan de eind streep, waaronder de twee Vlijme- naren Libregts en v. Dal, die 6e en 8e werden. Bij de amateurs nam v. Baardwijk deel, maar hij moest de laatste ronde wegens pech opge ven. Ook hier bereikten slechts 9 renners de eindstreep. Wedstrijd te Raamsdonksveer. Zondag namen de nieuyvelingen deel aan de wedstrijd te Raams donksveer. Kivils was deze mid dag van de Vlijmenaren de sterk ste renner en werd 4e in een zeer goede wedstrijd. Libregts en Kuijs zaten de wedstrijd van Zaterdag nog in de benen en zij kwamen met het peleton aan. Van der Ven werd door een valpartij uitgescha keld. Route de France. De amateur Wolfs, die in Frank rijk aan de kleine Tour de France deelneemt, doet het bijzonder goed. De eerste dag werd hij als 26ste geklasseerd met 2 min. achterstand op de winnaar. De tweede dag deed hij het beter, ondanks 't feit dat de Hollandse renners klaagden over onvoldoende eten. De derde dag werden de Hollanders streng bewaakt en in het algemeen klas sement werd Wolfs 38ste. De vier de dag draaide Wolfs weer beter en werkte zich 13 plaatsen om hoog, waardoor hij 25ste werd met 'n kleine acht min. achterstand op de winnaar. De vijfde dag draaide Wolfs weer beter en wist in het al gemeen klassement weer vijf plaat sen omhoog te komen. Hij staat nu 20ste, zeker een mooie prestatie. „DE MARGRIETRUITERS" TE SPRANG-CAPELLE. Vorige week werd te Vrijhoeve- Capelle de officiële streekwedstrijd in springen en vrijheidsdressuur van de Landelijke Rijvereniging gehouden. De jury, bestaande uit de heren v. d. Horst en v. Velsen, had geen gemakkelijke taak. Jammer genoeg was ook het weer niet erg gunstig. In klasse 1 behaalden de heren J. Pruijssers, P. v. d. Schans, W. de Bie en H. v. Zuilichem respectieve lijk de le, 2e, 3e en 4e prijs. In klasse B was de heer N. Pruijssers 1, Mej. R. v. Bruchem 2, de heer A. v. Zuilichem 3 en de heer J. Pruijssers 4. Voor springen behaalden de he ren P. v. d. Schans en J. Pruijssers de le en Mej. R. v. Bruchem de 2e prijs. Op Hemelvaartsdag hebben de Margrietrujters aan het Concours- Hippique te Groot-Ainmers deelge nomen, waar een 16-tal groepen vertegenwoordigd waren. Hun 4- tal behaalde de 3e prijs in de zwa re klasse. In de vrijheidsdressuur behaalde Mej. R. v. Bruchem de 2e prijs. Tweede Pinksterdag nemen de Margrietruiters onder leiding van hun instructeur, de heer J. v. Bru chem, deel aan het Concours Hip- pique te Dordrecht. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 278 K.M., deel name 203 duiven. Eerste duif 11.44.24, 1601.60 M. per min. Laatste prjjsduif 12.33.54. De prijzen werden als volgt ver diend J. Didden 1; M. Verhulst 2; v. d. Mejjdenberg 3; v. Riel 4; Duive- kam 5; J. Verhagen 6, 13; v. Ber- kel 7; Jan Hensen 8; H. Lombarts 9; J. Timermans 10; v. Esch 11; v. Vugt 12; Wasselewski 14, 37; v. Daalen 15; Klijn 16, 29; Groene- veld 17, 18, 48; Knippels 19, 30; G. Schoemans 20, 35, 40, 42; J. Lammers 21, 50; dé Man 22; A. Schuwer 23; Schoemans Sr. 24; A. van Huiten 25; de Ronde 26; van Gerwen 27; Jac. Verhoofstad 28; Kooijmans 30; P. L. Pullens 31; G. van Helvoirt 32; Braat 33; A. Bak kers 34; G. van Esch 38, 39; Jos van Schaijk 41, 49; Strijk 43; H. Heesbeen 44; Th. Verhulst 45; J. Verwiel 46; Schaafstra 47; C. de Man 51; J. Verheijden 52. CAPELLE. P.V. DE LUCHTVAART. De in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenver. De Luchtvaart hield Zondag met oude duiven 'n vlucht van Orleans uit, waarbij de prijzen ten deel vielen aan: Adr. Klootwijk 1; Adr. v. Raams- donk 2, 14; W. Haverhals 3, 6, 15; Adr. de Jong 4, 17; LI. van Campen 5, 25; G. Vos 7, 8, 19, 20, 22; J. de Meter 9; J. van Doornik 10, 11; C. Groeneveld 12, 29; W. Versteeg 13; J. Nieuwènhuizen 16; D. J. v Hel den 18, 26; Adr. Stam 21, 23; C. Boer 24, 32; Adr. Spierings 27, 30' Jac. Rozenbrand 28; C. deCloe31. HOGEVAART. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenver. Nooit Gedacht hield j.l. Zaterdag 5 Juni een wed vlucht vanuit Noyon, waarvan de prijzen werden behaald als volgt: C. Broeks 1, 23; A. Spuijbroek 2, 42; A. Snaphaan 3, 19; J. Pols 4, 7; A. Haverhals 5, 6, 26; C. van Tilborg 8, 18, 39; Fr. Tactor 9, 28, 40; M. de Jong 10; H. Vos 11, 14; E. van der Esch 12; A. J. Ophorst 13, 43; Gebr. Vos 15, 16, 17; Gebr. Rijken 20, 33; P. Versteeg 21, 25; C. Verhagen 22; H. van Seist 24; H. de Jong 27; A. van Campen 29, 32, 34; P. Verhagen 30; G. Zwart 31; J. Spierings 35, 37; Jos Rozen- brand 36; G. Geenen 38, 43; M. Netten 41; M. Blok 44; A. Zwart 45. KAATSHEUVEL. K.P.V. De KPV vloog op le Pinksterdag met 441 duiven vanuit Orleans. Lostijd 6.46.5 uur v.m.; eerste duif 11.42.7 uur v.m.; afstand 473 km. Eerste 70 prijswinnaars: 1 L. de Bondt; 2 Pooters-Ligt- voet; 3 H. van Helvoirt; 4, 12, 14 Jos Schrauwers; 5, 9, 25, 63 C. Mo- reval; 6 J. Voogd; 7, 11 A. Snoe ren; 8 C. v. d. Ven; 10, 40 J. P. Brouwers; 13, 60 Jac. Vloemans; 14, 21 Jac. de Bie; 16, 49 L. Mos selveld; 18 G. Kemmeren; 19 J. v. d. Berg 20 W. Kemmeren; 21 W. Aussems; 22 Jan Vloemans; 17 Jac. Hoevenaars; 23 A. van Boxtel; 26, 59 P. Zijlmans; 27 M. Lensveld; 28 B. van Heesch; 29 D. Mateijsen; 30 A. Vermeer; 31, 32 R. Timmers; 33, 52 W. Hamers; 34 J. Muizelaar; 35 J. van Boxtel; 36 H. Hendriks; 37, 42 A. v. d. Hoven; 38 J. van der Linden; 39 M. Brokx; 41 C. v. d. Ven; 43 J. van Dongen; 44, 45, 47 Fr. Damen; 46, 70 G. v. d. Linden; 48 C. de Kort; 50 J. Cornelissen; 51 M. Kemmeren; 53 Jan VesteriH 54 Jo Jansen; 55 Jac. Hoevenaars; 56 J. van Heeswijk; 57 J. Zee- brechts; 58 P. v. d. Velden; 61 Jac. Klerkx; 62 L. Ververs; 64 Theo v. Riel; 65 P. Stokkermans 66, 67 J. van Riel; 68 M. van der Velden; 69 W. van Heijst. VLIJMEN P-V. De Zwaluw. Zondag 6 Juni hield De Zwaluw een wedvlucht vanuit Orleans, af stand 485 km. Los 6.45 uur, eerste duif 11.47.42, laatste prijswinnende duif 12.58.13. Uitslag als volgt: N. van Esdonk 1, 23; L. Nicols 2, 5; A. v. d. Dungen 3; P. Pulles 4, 10, 12; R. van Esdonk 6;. Th. van Esdonk 7; H. Mommersteeg 8, 9; P. v. d. Loo 11, 13, 14, 22; Ore mans-de Laat 15; J. Verschuuren 16; W. Roestenburg 17; J. van den Heuvel 8; C. van Heivoort 19; Fr. van Uden 20; D. Stupers 21; Jos Kuijs 24; W. van Ravestein 25; M. Nicols 26; C. Diepstraten 27. K.N.B.B. Waalwijkse kampioenschappen. Valaf heden staat de inschrijving open voor de Waalwijkse kampi- öenschappen biljarten. Zoals ver leden jaar zullen de libre kampi oenschappen verspeeld worden in twee afdelingen en wel voor hoofd klassers en le klassers in één pou le, terwijl de 2e en 3e klassers in een andere poule spelen. Ook het kampioenschap band stoten wordt verspeeld en men kan ook daarvoor al inschrijven. Volledige convocaties zullen na dere bijzonderheden geven. Voor alle klassen is een beker de hoofd prijs en de kampioenen van vorig jaar zullen hun beste beentje moe ten voorzetten. Het zal er weer gaan spannen op de groene tafels. WANDELSPORT. Gisteren, 2e Pinksterdag, orga niseerde de WSV „Em.Be.E" te Breda een wandeltocht over 25 km. Ongeveer 700 wandelaars van groot tot klein begonnen om even over half 12 aan het parcours, dat in de mooie omgeving van Breda was uitgezet. Ook de Waalwijkse vereniging „Hertog Jan" was pre sent, ditmaal ook met -een aantal leden dat uitsluitend op Zaterdag wandelt. Zoals gebruikeljk bracht de leider de heer Heulter, z'n ploeg zonder uitvallers terug in Breda. BU de prijsuitreiking (er waren zes extra prijzen voor de ongeveer 20 deelnemende seniorenploegen), bleek dat „Hertog Jan" een eervol le 5e plaats had verdiend, de eer ste extra prijs die de vereniging in haar nog korte bestaan behaelde. Laat dit succes voor die leden, die niet regelmatig aan de diverse tochten deelnemen, een aansporing zijn om volgende week in Eindho ven present te zijn.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2