KaaTSHEUVEL L00N-0P-ZAND BERNDIJK f "1 WIELRENNEN DUIVENSPORT |r~ VOOR OLYMPISCHE DUO WEINIG BELANGSTELLING Muzekconcours Jos van de Ven 9fw w na 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 JUNI 1954 3 KAATSHEUVEL. V V* O Bki AFWEZIG; R. Raaijmaakers, P. WIJTENBURG. art*. Hoe zij verder ook zwoegden, in de stand kwam geen verandering meer, zodat Vlijmen zich in de fi nale heeft weten te plaatsen, die Zondag plaats heeft. HAARSTEEG—RKJVV 2—1. (GESTAAKT). Deze wedstrijd, die omstreeks 3 uur een aanvang nam, heeft een vroegtijdig einde gevonden. Toen even na rust met een 21 stand in het voordeel van Haarsteeg, de arbiter een naar de mening van de Bosschenaren verkeerde beslis sing nam, protesteerden ze daar tegen. De uitlating „gij bent bek" van 'n van hen, was voor de scheids rechter aanleiding hem naar de kleedkamer te verwijzen. Bij wijze van protest verliet daarna de ge hele Bossche ploeg het terrein. De wedstrijd, zover hij is speeld, had een zeer levendig ka rakter en werd ook uiterst fair en sportief gespeeld. De Haarsteeg- ploeg was het meest in de aanval en na een kwartier was het Tini v. Bladel die met een prachtig schot de score wist te openen. Met wederzijdse aanvallen zonder dat voor beide ploegen daaruit succes kwam, brak de rust aan. Even was de bal nog maar aan 't rolen gebracht, toen uit een cor ner Haarsteegs rechtshalf de stand op 2—0 bracht. Enkele minuten daarna wist een der Bossche voor- waartsen de achterstand te ver kleinen. Bij een der Bossche aan vallen nam de arbiter een beslis sing waarmede zij het niet eens waren en daarna verlieten ze het terrein. VLIJMEN. VLIJMENSE BOYS WINT ZILVEREN BAL. Zaterdag 12 Juni namen de Vlij- mense Boys deel aan de seriewed strijden te Veen. In de eerste wed strijd kwamen de Boys uit tegen Noad uit Wijk. De wedstrijd was zeer spannend. De Boys doelman redde enkele malen zeer fraai. Bij de Boys stonden enkele nieuwe krachten opgesteld en als zij zijn ingespeeld kunnen de Boys hier van nog wel pleizier hebben. Het einde van de wedstrijd kwam met 2—1. Daarna moest in de finale om de le en 2e prijs gespeeld worden tegen Woudrichem. Ook in deze wedstrijd lieten de Boys goed spel zien. Vlijmen had spoedig de lei ding en toen het einde kwam had den de Boys met 42 gewonnen en kwamen daardoor in het bezit van de prachtige zilveren bal. Zondag hadden de Boys weer succes. Op de serie te Haarsteeg wisten zij zich door een overwin ning in de finale te plaatsen door van Rosmalen te winnen met 31. Van Overdijk was aardig op schot en gaf de Boys voor de rust al de leiding met 30. Na de rust wist Rosmalen deneer te redden en de stand werd 3—1. CLERICI WON RONDE VAN ITALIË. De Zwitser Clerici is tot en met de laatste etappe leider gebleven in het algemeen klassement in de Ronde van Italië. Daar veranderde de overwinning van Hugo Koblet, die Gerrit Voorting van de tweede plaats verdrong, in de voorlaatste etappe niets meer aan. Ook niet de tweede overwinning die Wagt- mans in de eerste bergetappe be haalde. Voorting zakte de laatste dagen eerst naar de vijfde en daar na naar de zevende plaats. Rik van Steenbergen bewerkte in de laatste etappe zijn vierde overwin ning. Van de Nederlanders zijn in dezen geen bijzondere wapenfei ten meer te melden. Het eindklassement 1. Clerici (Zw.) 129.13.07 2. Koblet (Zw.) op 24 min. 16 sec. 3. Assirelli (It.) op 26 min. 28 sec.; 4. Coppi (It.) op 31 min. 17 sec.; 5. Astrua (It.) op 33 min. 9 sec.; 6. Magni (It.) op 34 min. 9 sec.; 7. VOORTING (Ned.) op 35 min. 5 sec.; 14. WAGTMANS op 50 min. 45 sec.; 19. VAN EST op 56 min. 41 fee.; 59. VAN BREENEN op 2 uur 33 min. 18 sec. WIELERCLUB ..LEONORA". Thans is als datum 15 Augus tus aangewezen. De voorbereiding die al geruime tijd vergde, is thans zover, dal alleen de contracten der renners al een waarborg bieden voor een zeer grote sportactiviteit. Het bestuur heeft naar een an der parcours moeten 'uitzien en is hierin ten vqlje geslaagd door de keuze te laten vallen op de Dr. Ringerstraat, le en 2e Zeine en Burg. Smeeleaan, volgens deskun digen een schitterend geslaagde keuze; de 2e Zeine zal voor dit doel nog geëgaliseerd worden, ter wijl dit gedeelte niet voor het pu bliek toegankelijk is, zulks in aan merking genomen de veiligheid der deelnemers. Medewerking wordt verleend door wielersportenthousiasten uit de supporterskringen en door de comité-leden van „Trouw aan Oranje" uit de St. Antonius-paro- chie. Het bestuur heeft de course be paald voor de categorieën Aspiran ten en Amateurs, dus geen Nieu welingen; ongetwijfeld zullen ve len deze geste op zeer grote prijs gtellen, omdat jde eerstgenoemde categorie het rennerscorps van Nederland over een aantal jaren in binnen- en buitenland tot grote triomphen zal moeten brengen. Verder zij nog medegedeeld, dat ook van Belgische zijde, behoudens toestemming van de Belg. Wieler bond, hier amateurs aan de start zullen verschijnen. Al met al hopend op 'n gunstig verlop lezes, staat ons weer een pracht wieler-evenement te wach ten in een geheel nieuwe omge ving. Binnenkort komen wij nog hier op terug. De bestuursleden van de wielerclub „Leonora" worden op geroepen tot een bestuursvergade ring hedenavond om 20 uur in het clublokaal „De Lindeboom" in de St. Antoniusstraat. VLIJMEN. Zondag namen de Vlijmense ren tiers deel aan de ronde van Den Dungen. Hier was het succes weer groot. De nieuweling Fr. Libregts werd eerste. Twee ronden voor 't .einde ging hij weg, enkele renners volgden, maar het hoge tempo konden deze niet houden en onder belangstelling van de vele Vlijme- naren ging Libregts als eerste door de finish. Direct was 't door heel Vlijmen bekend de buurt pakte flink aan en spoedig was een ereboog gezet en bij thuis komst werd een korte huldiging gehouden. C. Coensen sprak de ge lukkige winnaar toe en de jeugd bracht een kleine zanghulde. Dit was niet het enige succes, want ook H. Kivits wist in Oir- schot de overwinning te behalen. Deze renner werd door de suppor tersclub in café Lommers gehul digd. Ook Kivits ging vroeg na cours alleen weg, wist stand te houden en pikte vele premies mee en ook de overwinning. Libregts boekte hiermede zijn derde overwinning in dit seizoen, Kivits zijn tweede. Kuijs werd in Den Dungen 5e, ook een mooi suc ces. Van Baardwijk wist bij de amateurs in Den Dungen de 10e plaats te behalen. WAALWIJK. P.V. „DE POSTDUIF". De Postduif vloog Zondag vanuit Pont St. Maxence. Afstand 317 km. Deelname 270 duiven. Eerste duif 10.17.18 uur, snelheid 1615.34 m. per minuut. Laatste prijsduif 10.34.41 uur. De prijzen werden als volgt verdiend H. Lombarts 1, 47 H. Knippels 2, 34 G. Schoemans 3, 22, 27, 29; C. Verhulst 4, 35, 56 C. Bouman 5 Wasselewski 6, 25, 45, 50 J. v. Bokhoven 7 J. Hensen 8, 58 G. v. Helvoirt 9 de Ronde 10 M. Verhulst 11 A. Verhoeven 12, 54; Blok 13, 19, 39 Groeneveld 14, 17, 23, 43 J. Didden 15, 46 Schafer 16, 26 Avontuur 18 A. v. Eeten 20, 49 v. Kessel 21, 31, 36 J. Verhagen 24, 37 P. Leijlen 28 Kooymans 30 v. Riel 32, 68 v. Ark 33 Corstanje 38 Herman 40 Fr. Schoemans Jr. 41, 42 Stam 44 v. Spijk 48 Jos v. Bladel 51 Kramer 52 Kleijssen 53 Braat 55 v. Gelder 57 v. Berkel 59 v. Brunschot 60 J. Timmer mans 61 A. v. Huiten 62, 64 C. Damen 63, 67 A. Schuwer 65 H. v. Dalen 66. De K.P.V. hield Zondag een wed vlucht vanuit Pont St. Maxence met 379 duiven. Afstand 305 km. Lostijd 7 u. v.m. Eerste duif 10.18-04 u. v.m. r.Yijaij De eerste 70 prijswinnaars wa ren 1, 37, 39, 45, 63, 67 W. Aussems 2, 10, 15 Fr. Damen 3, 60 W. Jan sen 4, 38 W. Mosselveld 5, 14 M. Soeterboek 6, 7 A. Voermans 8, 32, 54 J. P. Brouwers 9 L. v. Ree 11 M. Lensveld 12 R. Tim- mers 13 H. Snoeren 16 D. Ma- tejjsen; 17, 30, 70 Jac. Klerkx; 18 M. J. v. Wanrooij 19, 23, 55 H. Hendriks 20 W. v. d. Ven 21 J. v. Dongen 22 M. Ververs 24, 28, 50, 59 Jos Schrauwers 25 H. v. Nieuwstadt 26 Fr. v. d. Linden 27 J. Hamers 29 W. v. Heijst 31 W. Oomens 33 G. v. d. Linden; 34, 65 J. v. d. Linden 35 G. v. d. Linden 36 P. Dirksen 40 J. v. Boxtel 41 J. Vesters 42 Jac. Vloemans 43 J. v. Riel 44 A. Snoeren 46, 69 G. Grootswagers; 47 C. de Kort 48 M. v. d. Velden 49 Gebr. Kuijs 51 J. Zeebrechts 52, 57 W. Molenschot 53 Theo v. Wanrooij 56 Ben v. Heesch 58 A. Snoeren 60 H. Snoeren 62 L. Hamers 64 C. Moreval 66 M. Ververs 68 M. Brikx. CAPELE. DE LUCHTVAART. De aan de Nieuwevaart in café Cové-van der Haart gevestigde postduivenvereniging „De Lucht vaart" hield Zondag met oude dui ven een vlucht vanuit Pont St. Maxence, waarbij de prijzen wer den behaald door: H. van Campen 1, 9, 24, 30, 31, 42; C. Groeneveld Jr. 2, 8; J. van Doornik 3, 22, 36; H. Dalmeijer 4, 27; Adr. de Jong 5; G. Vos 6; C. v. d. Schans 7, 13, 37; St. van Peer 10, 16; M. de Jong 11, 40; J. Nieu- wenhuizen 12, 25; J. Heijkant 14; D. J. van Helden 15, 20; W. Haver- hals 17, 29, 38, 45; C. de Cloe 18, 39; Adr. Versteeg 19; J. van Oos terhout 21, 34; C. Groeneveld Sr. 23, 43; Adr. Klootwijk 26; B. Pols 28; Adr. van Beek 32; Adr. van Raamsdonk 33; Th. v. d. Schans 35; Jac. Rosenbrand 41 en M. van Campen 44. Naast een tweetal prijsvluchten, waarvoor de inkorving Woensdag en Vrijdagavond plaats vindt, wordt Zondag ook de eerste oefen- vlucht met jonge duiven gehou den, waarvoor de duiven Zater dagavond worden ingemand. VLIJMEN. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag 13 Juni hield De Zwa luw een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Afstandi 325 km. Los 7 uur Eerste duif 10.25.10, laat ste prijswinnende duif 10.39.11. Prijzen als volgt N. v. Esdonk 1, 28 J. Ooster waal 2, 15, 31 P. Pulles 3 C. v. Helvoirt 4, 5, 8 J. v. d. Heuvel 6, 13, 29 J. v. d. Wiel 7 M. v. Dal 9, 21 A. v. d. Dungen 10 L. v. Esch 11 H. Oosterwaal 12 C. Heesbeen 14 Oremans de Laat 16, 25 D. Stupers 17 W. v. Ra- vensteijn 18, 22 W. Roestenburg 19 P. v. d. Loo 20, 30 H. Mom- mersteeg 23, 26, 27 J. Verschu ren 24. iGCA Jtn EEN GOUDEN BRUILOFT OP DE HEIKANT. Onze mensen worden oud. Weer een gouden bruiloft, nu op de Heikant op de steê van Wagenmakers, waar sinds een 20-tal jaren Akkermans-v. dj Bleek woont, die van Dongen uit zich destijds in Kaatsheuvel gevestigd heeft, om hier op het bedrijf van Wagenmakers verder te boeren. En dat is gelukt, want het tweetal leeft nog en viert Dinsdag 22 Juni zijn 50-jarig huwelijksfeest. De Hei kant-buurt zorgt natuurlijk, dat dit naar behoren geschiedt. Er huist daar een comité, dat op dat gebied zijn sporen verdiend heeft. Harry Pooters is er de voorzitter van en dat is een garantie voor het slagen. Dat er aan de voorbe reiding druk gewerkt wordt is vanzelf sprekend, want het comité zal zijn naam hoog houden. Het echtpaar is nog ge zond en fit. Hij is 73 en zij nog geen 69. Met een van de vele kinderen wordt het bedrijf nog naar de eisen des tijds ge dreven. We hopen in ons volgend num mer nog iets van de plannen van het feestcomité te kunnen verklappen. VACANTIE-VOORLICHTINGS DIENST K.A.J. De Afdeling 'Kaatsheuvel van de dio cesane Vacantie-Voorlichtingsdienst van de K.A.J. is Zondagmorgen gestart. Er is aan dit begin een attractief tintje ge geven. Een der bestuurderen van het dio cesaan bestuur, de heer Swinkels was aanwezig om doel en werking van de dienst nader te verklaren en toe te lich ten. De achterzaal van de Gildenbond was herschapen in een showkamer, waar alles wat maar van belang kan zijn voor de vacantiegangers aanwezig was in de meest ruime zin van het woord. Grote tafels lagen bezaaid met folders en pro gramma's in de mooiste kleuren uitge voerd, van streken, steden, recreatie oorden, kampeergelegenheden, reisbu- reaux etc. etc. De firma van Gastel had een leuke stand opgebouwd van kam- peerbenodigdheden en alle mogelijke sport- en reisartikelen, kortom wie idee heeft om zijn vacantie elders door te brengen, en dat zijn er vermoedelijk niet weinig, die kan terecht bij de voorlich tingsdienst van de K.A.J. die zich ten doel stelt alle gewenste voorlichting te geven om die vrije tijd op de meest ver antwoordelijke wijze te gebruiken. Ook voor niet-arbeiders staat deze dienst open, die kosteloos werkt zonder enige verplichting voor ieder die er ge bruik van wil maken. STERRIT, De Sterrit van de K.A.J., oorspronke lijk vastgesteld op Zondag 20 Juni, is om de viering van H. Sacramentsdag met de grote processie bij gunstig weer op het kerkhof, uitgesteld tot Zondag 27 Juni a.s. In verband hiermede staat de in schrijving voor deelname ook nog open op Zondag 20 Juni a.s. vanaf 12 uur in de Gildenbond. BILJARTSPORT. Er komt reeds duidelijke tekening in de Biljart-wisselbekerwedstrijd tussen 't Cen trum te Loonopzand en DES en NAS in Kaatsheuvel. Zo de papieren nu staan legt 't Centrum beslist beslag op de be ker. In de afgelopen week werd NAS iii eigen huis met 3—9 geslagen en werd DES dat in Loon op bezoek was met een 102 nederlaag huiswaarts gezon den. Alleen Jo van de Ven wist daar de eer van Kaatsheuvel te redden, met een gemiddelde van 6.66. Kaatsheuvel zal natuurlijk zijn huid zo duur mogelijk trachten te verkopen en er kan nog heel wat gebeuren, daar de competitie juist half uit is. We zijn benieuwd hoe het verdere verloop is. Thans is de stand: 't Centrum 12 partijen gespeeld 19 pnt.; DES uit 12 partijen 9 en NAS uit 12 partijen 8 punten. UITBREIDING SCHOENFABRIEK. Het uitbreiden van de schoenfabriek van de firma F. J. Oosterwaal alhier is opgedragen aan de Fa. J. de Kort te Kaatsheuvel onder architectuur van de heer Hub. Prins alhier. arts, van Zaterdag 19 Juni tot Zondag 4 Juli. Praktijk wordt waargenomen door Spreekuur van 810 uur. Boodschappan opgeven van 8-10 uur. INENTEN: Donderdag 8 Juli en 29 Juli om 2 uur. GEGUND. Bij onderhandse aanbesteding is het bouwen van een woonhuis aan de Park laan alhier voor rekening van de heer M. Soeterboek alhier, gegund aan de firma J. van Heesch en Zn. te Kaats heuvel onder architectuur van de heer Hub. Prins. r EEN PRIESTERJUBILEUM. Het Antonius Missiehuis geniet een bekendheid in het gehele land. De pa ters van de H. Familie, een der jongste congregaties van de laatste tijd hebben fT De verontwaardiging op het gezicht van Anton Pieck, toen hij de ontsierende ijs- reclame van zijn jongste creatie in „De Efteling" aftrok, maakte plaats voor een verraste glimlach bij het zien van het zich daaronder bevindende naambordje. een populariteit gekregen, die menige Orde van eeuwen oud eerst na een lan ge bestaansperiode wist te veroveren. Het Missiehuis St. Antonius won deze populariteit sinds zijn vestiging als bii toverslag. En onder de figuren, die se dert 1918 daarbij wel een van het meest bekendheid verwierven moet de Zeer eerw. Pater v. d. IJssel wel op een der eerste plaatsen genoemd worden. Don derdag 24 Juni gaat deze bekende fi guur, zeer bekend en gewaardeerd in de muziekwereld, zijn Zilveren Priesterju bileum vieren. Zondag 27 Juni wordt dit feest voor de buitenwereld gevierd met een receptie in het Missiehuis van 2,30 tot 5 uur nam. Ongetwijfeld zal ge heel Kaatsheuvel dan acte de presence geven. Er wordt aan gedacht de sympa thieke Pater iets te presenteren, waar aan hij bij zijn muziekstudies het meest gebaat zou zijn, n.l. een wire recorder. We menen niet onpractisch te zijn met deze mededeling, die geïnteresseerden de gelegenheid opent hierbij hun sympa thie te betonen. IETS VOOR DE GEREGELDE BEZOEKERS. De geregelde terugkerende kosten van fietsen- en auto-stalling voor de abon nementsleden van De Efteling brengt kosten mede, die het bestuur van de Stichting wil verlichten door het be schikbaar stellen van penningen, die te gen zeer gereduceerde prijs vanaf he den bij de controle beschikbaar zijn. Zeer zeker zal daarvan een druk gebruik ge maakt worden. AANRIJDING. Toen de heer C. Valk Zondagavond om goed zes uur zich van het rijwielpad op de Provinciale weg bij het kruispunt te Sprang naar de patates-frites-kraam van de heer Zwietering wilde begeven, werd hij door een bestelauto gegrepen en zwaar inwendig gekneusd tegen de weg geslingerd. Naar het Ziekenhuis te Waalwijk vervoerd werd zware schedel- basisfractuur geconstateerd. Zondag nacht was zijn toestand ernstig, hoewel nog niet hopeloos. V. is vader van een gezin van 5 kinderen. GEHULDIGD. Na een schitterende huldiging op hef Hoofdkantoor van het A.A.Z. te Til burg, tegelijk met de twee andere jubi larissen van het Fonds, mocht de heer C. Moreval Zaterdag j.l. ook in eigen woonplaats veel bewijzen van sympa thie ontvangen bij de viering van zijn zilveren jubileum als agent van het A. A. Z. Ziekenfonds. Van de plaatselijke doktoren Wijtenburg en Raaijmakers' ontving hii een mooi polshorloge en van tandarts Woning een mooi boekwerk. Van tal van particulieren kwamen bloe men en andere geschenken binnen, wel ke alle een bewijs zijn van het feit, dat de jubilaris naar aller voldoening zijn 25- jarig werk verricht heeft. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie Har monie Apollp. Dinsdag 8 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur nam repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia 8 uur nam. Apollo Theater Black Bart de Vrijbuiter. Toegang 14 jaar. Donderdag 8.30 uur nam. repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. Schoolreisje. Vandaag 14 Juni maken de leer lingen van de hoogste klassen der R.K. Meisjesschool een uitstapje naar Valkenburg, onder leiding van het onderwijzend personeel. Agenda. Maandag 14 Juni 8 uur n.m. repe titie Kon. Erk. Harmonie St. Jan. Dinsdag 15 Juni 7.30 uur trainen voor de V.V. Berkdijk. 7.30 uur oefenavond voor de bil- jaretvereniging „Poedelvrees, bei den in het café Wed. v. Dinteren. Voortzetting van het Groot Muziekfeest met Nationaal Federatief Zaterdagmiddag te 14.30 uur wer den de feesten bij gelegenheid van bet 90-jarig bestaan van de Kon. Harmonie „Sophia's Vereniging" te Loonopzand voortgezzet met de of ficiële ontvangst der deelnemende verenigingen in de zaal van de har monie bij de heer G. Wijtvliet. Drs. v. Rooij sprak als voorzitter van het feestcomité een treffend openingswoord, waarin hij zowel de afgevaardigden van de Federatie als de juryleden, bestuursleden en le den der deelnemende verenigingen 'n hartelijk woord van welkom toe riep. Dan hoorden alle aanwezigen staande het „Wilhelmus" aan, waar na de erewijn werd geserveerd. Het Nederlands Olympisch Co mité, dat jaarlijks in het Amster damse Stadion de Olympische Dag organiseert om de uitzending van Nederlandse vertegenwoordigers naar de Olympische Spelen te be kostigen, heeft misschien wel veel sportief, maar voor de rest waar schijnlijk weinig genoegen beleefd aan de Olympische Dag 1954. Het stadion was nog niet voor de helft gevuld en het is een veeg teken dat de belangstelling voor lande lijke sportieve evenementen - met als hoofdschotel voetbal zo omlaag geduikeld is. Voor de organisatoren moet dat een pijn lijke kwestie zijn. De voetbalwedstrijd tussen een Bondsploeg en Atletico de Madrid met Faas Wilkes eindigde in een 54 overwinning voor de Span jaarden, nadat de rust was inge gaan met de stand 2-1 voor Ne derland. Het eerste doelpunt was voor Ahletico, toen de linksbuiten de bal 20 minuten na het begin vrij kreeg de vuist van doelman De Rijk was niet sterk genoeg om het Spaanse schot te keren 01. Louer was 10 minuien later de bewerker van de gelijkmaker, i Na dat hij de bal had vrij gekregen, schoot hij hard in, terwijl ieder een een voorzet verwachtte '1L-1. Knappe Spaanse tegenaanvallen leverden geen resultaat op, maar kort voor de rust wel een kop stoot van Cor van der Gijp 21. Dat lieten de Madrileense voet ballers na de rust niet op zich zit ten. Wilkes scoorde na een knappe manoeuvre de gelijkmaker (22) en had een groot aandeel in de derde goal (23), terwijl hij de vierde door een kopstoot weer voor zijn rekening nam (24). Uit De heer Louis de Morée, jurylid van de Federatie, zeide tegen zijn gewoonte in te handelen, wanneer hij ditmaal bij de opening van een concours het woord voert. Genoem de heer heeft voor Loonopzand ech ter bijzondere belangstelling. So phia's Vereniging is het oudste corps van de Federatie en boven dien had spreker het voorrecht op verschillend terrein met de voorzit ter van dit corps samen te werken. Na hem kreeg de algemeen secre taris der Federatie het woord, die evenals de prij zencommissaris der Federatie, voor 't jubilerende corps alle lof had. Dan voerden nog het woord de respectievelijke voorzitters van de harmonie „Euphonia" uit Goes en van de fanfare „Kunstliefde en Vriendschap" uit Leerdam. Na de rondvraag dankte de voor zitter van „Sophia's Vereniging", de heer J. D. E. v. d. Heuvel, de res pectievelijke sprekers en sprak de hoop uit dat ook dit Nationaal Con cours evenals het festival van vo rige week, moge slagen. In de van Rijckevorselstraat had hierna de tamboerswedstrijd plaats die te 15.15 uur aanving. In de 3e afdeling voerde de har monie „Euphonia" uit Goes onder dirigent P. de Rooi) uit: Bea, loop- mars en stilstaand; Buitenmodel mars II en behaalde hiermede met 32 punten de le prijs. Bij de Marswedstrijd behaalde in de le afdeling dezelfde harmonie met de verplichte mars „Limburgia" van P. Stalmeier met 33 punten de le prijs, terwijl de harmonie „Eu phonia" eveneens in de le afdeling met het verplichte nummer „Fan tasie Ballet" van A. Thiry 46 pun ten en met het keuzenummer „Ker- messe", petit suite van G. de Roeck 45 punten, dus samen 91 punten, de 2e prijs behaalde. In de ereafdeling fanfare behaal de de fanf. „Kunstliefde en Vriend schap" met het verplichte nummer „The Siege of Roochelle", ouverture van M. W. Balfe, arr. F. Jakma sr., 51 punten, terwijl zij met het keu zenummer „Marnarella", ouverture van J. Fucik, arr. P. Stalmeier, 53 nunten.samen 104 punten, le prijs, behaalde. Te 7.30 uur gaf de Muziekvere niging Ridderkerk's Fanfare (Vaan delafdeling) onder dirigent Joost v. Beek. een uitstekend verzorgd avondconcert, dat door een menigte van muziekliefhebbers werd beluis terd. Achtereenvolgens werden uit gevoerd: „Washington Grays", mars van Grafulla;, „La Pique Dame" ouverture Van Fr. v. Suppé, „Wa termuziek" van Handel, „Guillaume Tell" van Rossini, „Marche de Ga la" van G. Allier; „Variations en Forme de Danses van M. Poot, „Es- tudiantina", wals van Waldteufel- Thiri en „Per Aspera ad Astra", Mars van E. Urbach, arr. G. Cor- royer. Zondagmiddag te 13,30 uur werd onmiddellijk een aanvang gemaakt met de Tarboerswedstrijd. In de 3e afdeling behaalde de Kon. Harmo nie „Uitspanning na Arbeid" uit Valkenswaard onder dirigent M. Arbeel, met 35 punten de le prijs, de R.K. Kon. Harmonie „Kunst en Vriendschap" uit Krommenie onder dirigent J. W. v. d. Laan met 29 punten de 2e prijs; de harmonie „St. Caecilia" uit Schijndel onder diri gent Ton Kotter met 36 punten de le prijs, terwijl de harmonie „S.v.d. B." uit Rotterdam met 32 punten de 2e prijs behaalde onder dirigent Pala. In de 2e afdeling behaalde de har monie „Volt" uit Tilburg onder di rigent H. v. d. Braak met 39 punten de le prijs, terwijl in de afdeling Uitmuntendheid de fanfare „Ons Genoegen" uit Rockanje onder diri gent W. Vernooys met 31 punten de 2e prijs behaalde. Bij de marswedstrijd behaalde met de verplichte mars „Con Brio" van P. B. Bisselink met 34 punten de le prijs onder dirigent v.d. Laan. In de afdeling Uitmuntendheid Fanfare, verplichte mars „Amicitia Solodorensis" van W. Schild. Harmonie, verplichte mars ,,'t Hoefke" van L. de Morée. In deze een schitterende voorzet van zijn voet kon de kanthalf Hernandez de vijfde goal scoren 25. Dat alles speelde zich in het eerste kwar tier af. Daarna lieten de Span jaarden hun stootkracht varen, waardoor Van der Kuil uit een voorzet van Sijbers in de 38ste minuut het derde Nederlandse doelpunt kon maken 35, terwijl Klaassens kort voor het einde met een ver schot de nederlaag toch nog zo klein mogelijk maakte :4-5. Bij de athletieknummers weer den de Nederlanders zich verwoed tegen de Engelse concurrenten. Wim Slijkhuis hoefde pas op de laatste meters van de 1500 meter zijn meerdere te erkennen in Cha- taway 0,2 seconde was het ver schil, een tijd van 3 min 52,8 sec. voor de Brit. Puck van Duvne- Brouwer had het tot op de stfeep te kwaad met de Britse Pashley, toen ze elkaar bestreden op de 200 iweter, maar zij won, zij het met uiterst gering verschil. Tijd 25,5 sec. De 80 meter horden was weel een Britse overwinning. Willv Lust hoefde geen tiende seconde, maar wel merkbaar wijken voor Jean Desforges in de tijd van 117 sec. Op de 20o meter voor de he ren hadden de Britten niets in te brengen. Van Hardeveld won in 21,9 voor Saat, die hem 0,2 sec. moest prijsgeven. Op de 4 x 100 meter estafette heren vestigden de Trekvogels een nieuw Nederlands clubrcord in 3 min. 20,3 sec. De paardensport werd een dui delijke Nederlandse overwinning. De Nederlandse ploeg versloeg dié van het Britse Bijnleger royaal 4 tegen 70 fouten. De beste presta tie verrichtte luitenant ter zee vlieger H. Scheeren. afdeling behaalde „Scheldegalm" uit Hansweert onder dirigent C. J. J. Oele met 35 punten de le prijs. In de le afdeling harmonie be haalde „Scheldegalm" uit Hansweert onder directie van C. J. J. Oele met Fantasie Ballet" van Thiry 50 pun ten, met eigen keuzenummer „Ker- messe" van Roeck 48 punten, 2e pr. In de afd. uitmuntendheir fanfare verplicht nummer „Salvius Brabo", ouverture van P. Leemans en keu zenummer „La Reine de Saba" van Ch. Gounod, arr. Jakma Sr., resp. met 47 en 44 punten de 2e prijs. In de ereafdeling harmonie R.K. Harmonie „Kunst en Vriendschap" uit Krommenie met het verplichte nummer Fest Ouverture" van Lort- zing en als keuzenummer „Cleopa tra" van Manicelli met resp. 57 en 58 punten de le prijs met lof der jury, In dezelfde afdeling behaalde de harmonie „Volt" uit Tilburg met het le keuzenummer en het reeds gemelde verplicht nummer resp. 52 en 56 punten de le prijs. In de vaandelafdeling fanfare be haalde „Ons Genoegen" uit Millin- gen met verplicht en keuzenummer resp. 45 en 46 punten. Voor de vaandelafdeling harmo nie gold als verplicht nummer „Scè nes Alsariennes" van Massenet, arr. G. Boedijn, en als keuzenummer „Scenes Caucasiennes" van M. Ipol- litov Iwanov, arr. A Delhaye. Met deze nummers behaalde de harmo nie „S.v.d.B." uit Rotterdam resp. met 46 en 52 punten de 2e prijs, ter wijl de harmonie „St. Caecilia" uit Schijndel onder Ton Kotter met de zelfde nummers met resp. 50 en 48 punten eveneens 'n 2e prijs behalde. Een waardig slot van deze wed strijd bezorgde ons het sluitingscon cert. dat de jubilerende harmonie Sophia's Vereniging gaf met mede werking van de Gem. Zangvereni ging Echo der Duinen, onder leiding van Ton Kotter en J. Lombarts. Was tijdens het concours de be langstelling van het Loonse publiek zowel als van vreemden geweldig groot, de drukte nam bij dit slui- tingsconeert zo mogelijk nog toe. Na de openingsmars voerde de harmonie uit „Scènes Alsaciennes" van Massenet in een arr. van G. Boedijn en „Czardas aus der Geist der Woiwoden" van Groszman. Echo der Duinen voerde o.m. uit: „Zomeravond" van H. van Tussen broek, „Lentekoor" van Haydn, „Slavenkoor uit Nabucco" van G. Verdi, koor met Soli uit „Die SchÖp- fung" van Haydn. Na de pauze voerde Sophia's Ver eniging nog uit: „Scènes Caucasien nes" van M. Ipollitov Ivanon arr. A. Delhaye en „Die Fledermaus" van Joh. Strauss. Hoewel 't weer niet meewerkte, mag de laatste dag van de festivitei ten bij gelegenheid van dit jubilé uitstekend geslaagd heten. Ook de verschillende vermakelijkheden had- d engeen reden tot klagen. De Indonesische delegatie voor de be sprekingen over de Unie, zal op 20 Juni uit Djakarta naar Nederland vertrekken. Ook de Indonesische ambassadeur in Bonn, mr. Maramis, zal, naar men mee deelt, in de delegatie worden opgenomen. De Indonesische nota over de voorge nomen conferentie heeft mr. Susanta j.l. Donderdagmiddag aan minister Luns overhandigd. I Kinderen speciaal voor Vaderdag geven wij bij aankoop van aan ZELF- BINDER voor een oude 10 cent terug. Geef Vader dus een goede en goedkope zelf- blnder ven Grotestraat 1 78 Watlwijk HUIS VOOR GOEDE KLED^^Jj

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3