OCEAANLIEFD POPENT DOODT RAd100j 9Qc/S Jaarvergadering toonde de groei aan. De ronde van Midden-Brabant. ^WRICLEY|i|M N ij verheidsscnool. JUJU VAJN MET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 JUNI 1954 Weer een jaar K.A.B. Maandagavond hield de afdeling Waalwijk van de Katho lieke Arbeiders Beweging haar jaarvergadering in de grote zaal van de Gecroonde L®ersse en zoals uit de gebruikelij ke verslagen, die op een dergelijke vergadering behandeld plegen te worden, bleek, mag de Waalwijkse afdeling zich in een gestadige groei verheugen, een groei die zich niet alleen manifesteert in het ledental, maar ook in de diverse onderafdelingen van de organisatie en in de verschillende acties die zij als regel pleegt te ontplooien. Een bijzonder feit op deze jaarvergadering was de huldiging van de heer L. van Es, die vijftig jaren lid was van de K.A.B., en wie het gouden Bondsinsigne werd uitgereikt. leerlingen Tob FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". i 4 J, c*, 12x4 6 /r, er zo c/cfj De voorzitter, de heer C. v. Mos selveld, opende deze jaarvergade ring met allen welkom te heten, speciaal de districtsbestuurder, de heer Naus en de Eerw. Heer Ad viseur. In zi,jn openingswoord dankte hij zijn medebestuurderen voor de prettige manier waarop in het bestuur was samengewerkt; Credo Pugno dankte hij voor de grote activiteit die deze onderaf deling weer had getoond, terwijl ook hei plaatselijk bestuur van Herwonnen Levenskracht 'n com pliment mocht ontvangen voor het vele werk, dat zij in dit jubileum jaar hadden verricht. De voorzit ter sprak voorts zijn waardering uit voor de prestaties van D.V.S.V. Hij wenste de gouden jubilaris, L. v. Esch van harte geluk en hoopte dat hij nog jaren lang het trouwe lid van de K.A.B. zou zijn, dat hij altijd was geweest. Nadat de notulen onveranderd waren goedgekeurd, bracht de heer Jac. M. Didden, secretaris van de afdeling, zijn jaarverslag uit. EEN STAALKAART VAN ACTIVITEITEN. In een compacte vorm zijn in dit verslag de vele en velerlei ac tiviteiten van de K.A.B. vervat. We lezen er in hoe de afdeling in hei voorbije jaar weer met 32 leden is gegroeid, hoe ook de pa- rochieele sectie St. Clemens flo reert een bijzondere gebeurtenis in het voorbije jaar was de ver koop van het gebouw hierdoor was het bestuur van een grote, niet meer te dragen zorg bevrijd en kon men zijn aandacht meer gaan be steden aan meer specifiek K.A.B.- werk. Er werden weer een aantal ontwikkelingsavonden gegeven, er was een Kinder-St. Nicolaasfeesi, men hield een bedevaart naar de Maria-kapel enz. enz. Credo Pugno lelt momenteel 20 leden, die deelnemen aan ontwik kelingsavonden en kadercursussen, om de 14 dagen hun bijeenkom sten hielden en bovendien op huisbezoek gingen, om leden die bedankt hadden van gedachten te doen veranderen en nieuwe leden aan te werven zij verzorgden de reclame voor de K.A.B. en verleen den medewerking aan het huisbe zoek -door Herwonnen Levens kracht. Een lofwaardige activiteit, die echter te veel wordt voor de 20 leden, wier aantal noodzakelijk «angevuld moet worden. Het plaatselijk Comité voor het Kanunnik van Schaikfonds, dat gevormd wordt door het bestuur van Credo Pugno, lichtte geduren de het verslagjaar ongeveer 700 thermometers de inkomsten be droegen 667.Een viertal aan vragen om ondersteuning van priesterstudenten werden er ge daan en het comité doet een drin gend beroep op de Iv.A.B.-leden een thermometer te plaatsen en zo het prachtige werk van dit pries- ter-studen'tenfonds te ondersteu- nen. Het aantal donateurs van Her wonnen Levenskracht in Waalwijk bedraagt thans 1300 300 nieuwe donateurs konden als jubileumge schenk worden aangeboden en aan geld een bedrag van 270. De speldjesdag bracht 580.54 op, het Goede Week-offer 634.50, een loterij 40.aan donateurs- gelden werd een bedrag geïnd van 2989.35. In 1953 had de afdeling Waalwijk van Herwonnen Levens kracht 2o thuispatiënten en 3 pa tiënten werden opgenomen in een sanatorium. De Ii.A.J. beweegt zich eveneens in stijgende lijn, vernemen we uit het jaarverslag, er werd veel en goed werk verricht. Met de drum band gaat het ook steeds crescen do de donateursactie die zij voer de werd een groot succes. De Kajotters van St. Clemens tellen momenteel 67 leden ook hier is een gezonde activiteit, zo wel bij de pioniers- als bij de jon gerengroep. Het jaarverslag bevat ook een op somming van de activiteit van de afdeling Waalwijk van de K.A.V., die 95: leden telt; de afdeling Baardwijk heeft 73 leden beide afdelingen komen regelmatig bij elkaar en onderhouden ook het contact met de zieke leden. D.V.S.V. gaf hef afgelopen jaar een tweetal uitvoeringen vijf ju bilarissen werden in October ge huldigd. 103 leden zijn aangesloten bij de uitgeverij van de K.A.B. „de Lan- teern". Bij de Centrale Volksbank werd in 1953 74062.05 ingelegd en 58306.74 terugbetaald, zodat er 15.755.31 meer ingelegd is dan terugbetaald. Het Gezinszorgfonds heeft 182 K.A.B.-gezinnen als lid en 56 ge zinnen buiten K.A.B.-verband. Aan 40 gezinnen werd gezinszorghulp verstrekt totaal 770 verzorgings- dagen a 2.- per dag. 1885.81 werd afgedragen aan het diocesaan Gezinszorgfonds. De totale inkomsten van de zie kenkas bedroegen 2221.71, de uitgaven overschreden de inkom sten met 68.86. 120 gezinnen zijn hiervan lid. Tenslotte vermeldt het verslag dat de steenkolen-inkoopvereniging 288 leden heeft, die in 1953 4826 H.L. kolen verbruikten. Dit jaarverslag werd na enkele opmerkingen door de heer N. v. Gorcum zonder verdere op- of aan merkingen goedgekeurd en zo ge beurde ook met het financieel ver slag en de begroting voor 1954, nadat de controle-commissie bij monde van de heer P. de Brouwer verslag had uitgebracht. Beide functionarissen werden door voor zitter van Mosselveld hartelijk be dankt. Wanneer dan de bestuursverkie zing aan de orde is, geeft de voor zitter hiervan een kleine uiteen zetting, waarna lot het kiezen werd overgegaan. De heren C. v. Mossel veld, L. Verhoeven en J. v. d. Wiel waren aan de beurt van aftreden, echter terstond herkiesbaar. Over de twee eerste hoefde niet gestemd te worden, daar die als afgevaar digden in het bestuur van de par. 'Sectie St. Clemens, door deze sec tie weer opnieuw aangewezen wa ren. In plaats van de heer J. v. d. Wiel werd gekozen de heer W. Bruurmijn. De voorzitter verwel- Jfomde dit nieuwe bestuurslid, imaar niet dan nadat hij J. v. d. Wiel bedankt had voor alles wat hij voor de K.A.B. had gedaan. Terwijl de stemmen werden op genomen, dankte de voorzitter de heer F. Berkelmans voor alles wat hij als concierge voor de K.A.B. had gedaan. Hij deelde voorts mee dat er op de eerste Zondag van de Kermis een matinée gegeven zou worden, verzorgd door het beken- Aan 't jaarverslag der Nijver heidsschool voor Waalwijk en om streken ontlenen wij 't volgende DAGSCHOOL. Het aantal leerlingen bedroeg per 1 Jan. '53 325. Op 31-12-'53 was dit aantal 330, waarvan aan de verschillende opleidingen deel namen Electro-techniek 48 Schilderen 18 Schoenmaken 70 Sm.-Bank- werken 108 Timmeren 86. De cursussen Sm.-Bankwerken en Schoenmaken en Timmeren zijn halfj. cursussen, de overige jaar cursussen. Bij het einde van het schooljaar op 31-3-'53 en 30-9-'53 kon aan 119 leerlingen het getuigschrift worden uitgereikt, n.l. aan Eleciro-techniek 17 Schilderen 8 Schoenmaken 27 Sm. Bank- werken 42 Timmeren 25. Aan 26 leerlingen kon, wegens onvoldoende uitslag, geen diploma worden uitgereikt, n.l. aan Electriciëns 5 Schilders 1 Sm. Bankwerkers 6 Schoenmakers 4; Timmerlieden 10. Bij de aanvang van de cursussen moesten wegens plaatsgebrek 79 leerlingen worden afgewezen, n.l. Electriciëns 6 Schoenmakers 17 Smeden-Bankwerkers 54 Tim merlieden 2. Dank zij een intensieve samen werking tussen h'et Arbeidsbureau en de school konden binnen en kele dagen alle leerlingen die de school met een getuigschrift ver lieten, aan een passende betrek king worden geholpen. LEERLINGEN AVONDSCHOOL. Het aantal leerlingen bedroeg op l-l-'53 251. Op 31-12-'53 234. Hiervan namen aan de verschil lende afdelingen de volgende aan tallen deel Electro-techniek 22Lederwa- renbewerken 18 Metselen 16 Schilderen 18 Schoenmaken 54 Sm.-Bankwerken 57 Timmeren 49. Bij het einde van het cursusjaar in Maart kon aan 102 leerlingen een getuigschrift worden uitge reikt, t.w. aan 38 leerlingen het diploma A en aan 64 leerlingen het diploma B, n.l. Electro-techniek 5 Metselen 4 Schilderen 18 Schoenmaken 26 Sm. Bankwerken 31 Timmeren 18. Niet gediplomeerd werden voor diploma A 1 leerling Sm. Bank werken voor diploma B 4 leer lingen, 't.w. Timmeren 1 Sm.- Bankwerken 1 metselen 1 schil deren 1. - Zuiver en ontsmet i|—_znuw huid met de hel- Ulll VHP V dervloeibareD.D.D. iliBlH.IMlllDe jeuk bedaart, de ziektekiemen wor den gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN "WM fl HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM - ZEEP Hij tikte ongeduldig met zijn vin gertoppen op de leuning van zijn f stoel en vroeg dan; „Heb jij hier soms ook al een verklaring voor ge vonden?" Gordon schudde het hoofd. „Het is voor mij een even groot raadsel als het voor u is", verklaarde hij. „Als miss Marino de dievegge is, waarom gaf zij dan uit vrije wil die diefstal aan? Ze heeft die brieven niet onderzocht. U kunt zelf zien, dat de zegels ongeschonden zijn. Mrs. O'Connell verklaart dat ook. Ziet u hier licht? Ik niet." Dan keek de kapitein Gordon plotseling aan. „Vind jij niet, dat al les steeds maar in de richting van miss Marino wijst? Ik geloof dat we haar het scherpst in de gaten moe ten houden. Er is iets bijzonders met haar". Gordon liep met zijn handen in zijn zhkken het vertrek op en neer. „Het is waar, wat u zegt, maar tochIk zal eens met Rodriguez over die nieuwe ontdekking spre ken. Wilt u miss Marino eerst nog aan een verhoor onderwerpen?" „Ik heb eigenlijk weinig tijd", zo aarzelde de kapitein. „Die vervloek te geschiedenis kost toch al zoveel tijd. Ik moet de eerste helpen. Door dat jij buiten dienst staat, heeft hij dubbel werk. Maar ik wil toch die jongedame nog eens aan de tand voelen." „Ik zal haar even halen", zezi Gordon Hij vond de filmster nog in haar hut. Hij deelde haar het ver zoek van de kapitein mee. „Wat wil hij vroeg het meisje, hem ongerust aanziende. „Hij wil je alleen wat vragen stel len. Geef daar maar eerlijk ant- de Confetti-cabaret uit Den Bosch en de eveneens bekende Melody- band. De districtsbestuurder, de heer Naus, huldigde hierna het gouden K.A.B.-lid L. v. Es en zijn waar dering voor deze trouw drukte hij o.m. uit door te zeggen, dat er een grote moed voor nodig was om vijftig jaren geleden lid te worden .van de werkliedenvereniging en om al die jaren een trouw lid te blijven ook. Hij overhandigde hem met de gelukwensen van het dis tricts- en het landelijk bestuur het gouden Bondsinsigne. Nadat tenslotte de heer J. v. d. Wiel benoemd was tot lid van de controle-commissie stelde de voor zitter de rondvraag aan de orde. De enkele vragen die werden ge steld, wist hij naar genoegen van de stellers te beantwoorden. En toen kon hij de vergadering, die werd veraangenaamd door een sigaar en een consumptie, sluiten. Met ingang van 1 October werd een 2e klas aan de afdeling voor lederwarenbewerkers toegevoegd. In het leerlingenstelsel waren gedurende het le kwartaal 75 en gedurende het 4e kwartaal 72 leer lingen ingeschreven. GEMEENTEN van herkomst van de leerlingen van de Dag- en A- vondschool naar de stand op l-l-'53 en 31-12-'53 Dagschool Dongen 2 Drunen 31 Dussen 1 Eethen c.a. 11 's-Gravenhage 1 's-Gravenmoer 1 's-Hertogen- bosch 5 Heusden 11 Loonop- zand 74 St. Oedenrode 1 Sprang- Capelle 37 Tilburg 2 Vlijmen 38 Waalwijk 88 Waspik 15 Wijk en Aalburg 9 Engelen 2 Terheyden 1. Avondschool Drunen 21 's-Gravenmoer 1 Heusden 4 Loonopzand 55 Sprang-Capelle 30 Tilburg 7 Vlijmen 25 Waalwijk 84 Waspik 5 Wijk en Aalburg 1 Almkerk 1. V.MT.O.-CURSUS Van de cursus die l-10-'52 begon waren er per l-9-'53 nog 14 leer lingen over. Verschillende van hen moesten de cursus beëindigen, omdat zij voor militaire dienst werden op geroepen. Enkele bleven zonder opgaaf van redenen weg. Alhoewel de belangstelling niet ongunstig genoemd mag worden, dient toch te worden afgewacht of deze blijvend zal zijn. ONDERWIJS. Ofschoon de onderscheidene af delingen behoorlijk bezet waren, is het niet onredelijk te wensen dat nog meer jongens zich voor het N.O. aanmelden. Nu komt het nogal eens voor dat leerlingen, die zich voor een an dere inrichting van onderwijs had den aangemeld, zich na een jaar alhier vervoegen omdat zij het on derwijs aldaar niet konden vol gen. Omtrent de aansluiting L.O.-N.O. ware het te wensen dat de leer lingen, die 6 klassen doorlopen hebben, zich bij het N.O. konden laten inschrijven. Door de leeftijds eis van 12 jaar en 8 mnd. zijn de ze jongens, helaas verplicht naar MULO of H.B.S. te gaan. Veel te veel jongens verlaten nog de school vroegtijdig. Diverse re denen worden daarvoor aange voerd. Meestal omdat aan de leer plicht is voldaan en ook omdat de ouders de inkomsten niet kunnen missen. Indien echier de patroons meer medewerkten door geen leer lingen aan te nemen, die niet in het bezit zijn van een getuigschrift, zou al veel goeds worden bereikt. woord op. Dat is het beste". Miss Marino stond op en volgde hem zwijgend. Kapitein Jones nodigde haar vriendelijk uit om te gaan zitten. „Het is een eigenaardig geval, miss Marino", begon hij. „Hebt u enig idee, hoe die goederen in uw hut gekomen zijn „Nee, ik begrijp er niets van", verklaarde het meisje. „Iemand moet ze ia mijn kast verborgen heb ben, toen ik niet aanwezig was. Wie dat gedaan heeft, weet ik niet. Ik ontdekte het vanmiddag, toen ik naar een japon zocht. Ik ben toen naar uw tweede stuurman op zoek gegaan, maar kon hem niet onmid dellijk vinden. Later ontmoette ik hem en vertelde hem van mijn ont dekking. De rëst zal hij u wel ver teld hebben". „Dat heeft hij, maar ik wilde u nog wat anders vragen. Kunt u op geven, waar u vanmorgen geweest bent „Zeker kan ik dat. Ik ben lange tijd in de rooksalon geweest, waar ik heb zitten lezen. Verschillende passagiers hebben mij daar gezien". „Waar was u tijdens het ontbijt?" „In mijn hut. Ik heb lang gesla pen, want ik ging laat naar bed". Het gezicht van de kapitein be trok even, toen hij naar de reden van dit lange opblijven giste. „U hebt natuurlijk geen getuigen, die Een klassieker, waaraan de beste amateurs deelnemen. Alle voorbereidingen voor 26 Juni zijn thans achter de rug en het bestuur van „Olympia" heeft mogelijkerwijs alles gedaan om Zaterdag in Waalwijk een wieier- feest op 'touw te zetten, dat zijn weerga niet heeft in Noord-Bra- bant. Als wij eens een kijkje nemen in het programmablad, dan zien wij dat hier renners aan start komen, die tot nog 'toe alleen in de groot ste plaatsen van ons land reden, doch die nu hier zullen proberen niet alleen de prijzen mee naar huis te nemen, doch ook zich te plaatsen voor uitzending naar Europese- en wereld-kampioen schappen op de weg. Immers mannen als Krijn Post, die naast zijn overwinning in de Ronde van Vlijmen, enkele weken geleden kampioen werd van N.- Holland en een week daarop de eerste plaats in de Ronde van Midden-Nederland bezette, zal ze ker proberen zijn reeks overwin ningen nog uit te breiden doch ook Wies v. Dongen, die de Ronde van het IJselmeer won en Tini Wolfs, die pas uit de Route de France terugkeerde, met Wim Rushman, Henk v. d. Broek, Gijs Pauw, C. Hamelink, A. Braspen- nincx, J. Looyen, L. v. d. Brand, DISTRICTSWEDSTRIJDEN ROODÈ KRUIS TE WAALWIJK Van de zijde van 't Roode Kruis vernemen wij, dat de Districts wedstrijden van het Nederlandsche Jloode Kruis op Zaterdag 26 Juni a.s. te Waalwijk zullen worden ge houden. Deze wedstrijden dienen om hel pers en helpsters te selecteren voor de Brabantse vertegenwoordiging bij de Landskampioenschappen. De wedstrijden, die niet voor 't publiek toegankelijk zijn, beginnen om 3 uur in de Nijverheidsschool. WAALWIJKSE JAGERS VER TEGENWOORDIGEN BRABANT IN LAND-WEDSTRIJD. Op 22 Mei heeft de afdeling 's- Hertogenboscli van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging op het landgoed van de familie de Gruyter te Vuglit een Kleiduiven- wedstrijd gehouden, om le komen tot de samenstelling van een vijf tal dat de afdeling zou moeten vertegenwoordigen op de provin ciale wedstrijd die 19 Juni te Til burg zou worden gehouden. Onder de vijf beste jagers van de afde ling waren onze stadgenoten, de dit kunnen bevestigen „Hoe zou ik dat kunnen Ik ben niet eerder dan ca. 9.30 uur opge staan. Voordien heb ik niemand ge zien". Kapitein Jones knikte. Hij dacht even na en knikte toen tévreden. „Kunt u verder nog iets verkla ren, dat een eventueel licht werpt op deze diefstal „Neen", antwoordde het meisje beslist. „Ik heb alles verteld, wat ik wist". Het blijft een moeilijk geval, miss Marino. Ik moet u zeggen, dat er een verdenking rust op u. Wij zul len deze zaak weer verder uitzoe ken. Ik raad u in uw eigen bestwil aan om, als u nog wat verzwegen hebt, dit ons thans mee te delen. Daar verbetert u uw zaak mee". „Ik heb aan hetgeen ik gezegd heb niets meer toe te voegen", ver klaarde zij. „Dank u, miss Marino. U kunt gaan." Gordon begeleidde haar naar de deur. Zij glimlachte heel even te gen hem en verdween toen in de gang. Gordon keerde terug naar zijn plaats. De gezagvoerder stopte een pijp. „Ik heb juist een idee ge kregen, toen ik miss Marino ver hoorde. Zij heeft voor sommige tij den tijden waarop een bepaalde gebeurtenis plaats vond 'n schijn van een alibi. Wat denk je er van, Mik Snijders, Adri v. Steenselen, P. y. d. Dungen, G. Verhoeven die het Spoorbaan-criterium won, Ad Meesters, H. Timmermans, J. West dorp kampioen van Zeeland, B. Fok, B. Lute, L. v. d. Pluym, J. Haverkamp, al deze zéér sterke renners zullen zeker proberen de hoogste plaats te bezetten. Rest ons nog de „Olympia"- mannen, Henk Kivits, die momen teel prachtig in vorm is, A. Snoe ren en P. v. d. Wouw, zij allen zul len deze grote Wielerronde, 200 km. lang, een sfeer bezorgen, zoals die steeds te vinden is overal waar renners op hun race-fietsen pas seren. Wij hopen dat het weer op 26 Juni de organisatoren niet in de steek zal laten, zodat ook het pu bliek, dat in groten getale aanwe zig' zal zijn, op het Spoorbaan-cri terium, zal kunnen genieten van de strijd die daar tussen 5 uur en 7 uur gestreden wordt tussen de beste Nieuwelingen, die in afwach ting' van de binnenkomst der ren ners uit de „Ronde van Midden- Brabant" daar 75 km. lang elkaar zullen bekampen. Wij geven hier nog even de tijd van vertrek der renners in de „Ronde van Midden-Brabantdie om 2 uur zullen starten in de St. Antoniusstraat en om pl.m. 7.15 finishen op de finishlijn van het Spoorbaan-criterium. heren Rud. van Mil jr. en P. H. Mombers, een mooie prestatie. Maar deze prestatie zou nog gro ter worden, want toen het zover was, dat de provinciale kampioen schappen verschoten werden, ook met de bedoeling, een vijftal sa men te stellen, dat de Provincie Noord-Brabant zal vertegenwoor digen op de nationale wedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging op 3 Juli te Ber kenhorst bij Nunspeet, toen wisten de beide Waalwijkse jagers zich eveneens weer, bij een deelname van 28 schutters bij de eerste vijf te schieten. De uitslag van de Provinciale wedstrijd was 1 A. Valkenburg Tilburg 20 pnt. (een hoger aantal kan men niet halen); 2 F'rans Ter meer, Oirschot 15 pnt. 3 M. Val kenburg, Tilburg 14 pnt. 4 Rud. van Mil, Waalwijk 13 pnt. 5 P. Mombers, Waalwijk 12 pnt. Als reserves wees de wedstrijd aan J'. v. d. Assum, Tilburg en J. Ter meer, St. Oedenrode. Aan de eerste vijf werd door de heer Klerks een cup uitgereikt. Maar nog meer tropheeën hopen ,deze scherpschutters te behalen op 3 Juli bij de landelijke wedstrijd te als zij een handlanger had? Zou dat het een en ander niet ophelderen?" „Ik zie niet in, wat dat op zou hel deren" zei Gordon. „Bovendien, wie zou dat geweest kunnen zijn?" „Wie? Denk eens aan die verste keling? Is die wel zo onschuldig als hij doet voorkomen?" Gordon stond nogal sceptisch te genover deze mogelijkheid. Het was duidelijk op zijn gezicht te lezen. Toch zei hij„We kunnen hem nog maals verhoren." „Nu niet", zei de kapitein. „Na 't souper. Eerst moet ik nu naar de stuurhut. Heb jij nog iets te doen?" „Nee. Ik ga met u mee. Na 't sou per kunnen we wel weer verder gaan." Beide officieren begaven zich naar de stuurhut, waar een niet zeer vriendelijk gestemde eerste stuur man hen wachtte. Die avond sprak Gordon nog even met dr. Rodriguez. Deze luis terde met belangstelling naar het verslag dat Gordon hem bracht over de ontdekking van de siera den. „Ik geloof, dat we hier met een zeer geraffineerde jongedame te doen hebben", zei hij. „Ik had dat niet van haar gedacht, toen ik haar ontmoette". (Wordt vervolgd). verhoogt Uw werklust, 1 Verkwikt en verfrist.. bevordert Uw ooli 34) „Ik moet eerlijk bekennen dat me dat onwaarschijnlijk voorkomt, want waarom zou je dat dan aangeven? Er v/as bovendien wel een andere plaats voor je te vinden dan deze. Ik moet dit rapporteren. Maak je verder niet ongerust. Als je on schuldig bent, zal dit blijken. Spotnaan greep de filmster zijn hand. „Dank je Gordon, je doet erg veel voor me." „Ik doe alleen mijn plicht. Deze zonderlinge en hoogst ingewikkelde zaak zal uitgezocht worden en de moordenaar van Pete O'Connell zal op de electrische stoel komen. Dat verzeker ik je." Het was Gordon bloedige ernst. Meer dan ooit was hij besloten om alles te doen om deze moordzaak op te lossen. „Ik zie je nog wel", zei hij. „Ik denk dat de kapitein je ook nog even spreken wil." Met zijn nieuw verworven buit begaf hij zich op weg naar de hut van mrs. Tequita O'Connell. Rustig en beheerst, met een gezicht alsof het haar eigenlijk helemaal niet aanging, bekeek de vrouw hetgeen Gordon haar toonde. „Dit zijn mijn sieraden en de pak jes brieven behoren aan wijlen mijn echtgenoot." „Bent u er zeker van?" vroeg Gordon „Mist u nog iets en kunt u zien of er aan de zegels geknoeid is?" Nogmaals beschouwde mrs. O'Connell de voorwerpen. „Ik ge loof niet dat er iets ontbreekt", zei ze. „En zover ik daarover kan oor delen, is er niets aan de zegels ver anderd. Ik verklaar verder nogmaals dat deze goederen mijn eigendom zijn". „Ik kan ze u nog niet afstaan, daar ik ze eerst aan de kapitein wil tonen. Wellicht zullen ze verder als bewijsmateriaal moeten dienen." Mrs. O'Connell stemde daarin toe. Gordon wandelde verder en bezocht voor de zoveelste maal die dag de hut van de kapitein. Met nauw ver holen genoegen zag hij de ver baasde blik, waarmee Michael Jones naar de voor hem op 't bureau uit gestalde artikelen keek. „Waar heb je die nu weer gevon den?" vroeg hij. „Ik heb ze niet gevonden. Miss Marino heeft ze in haar hut in haar kast ontdekt." Ongelovig schudde de kapitein 't hoofd. „Wist zij, dat je voor die sieraden en die brieven kwam?" „Ik ontmoette haar toen ik juist naar haar toe wilde gaan. Voordat ►ik nog iets kon zeggen, voor ik zelfs maar tegen haar kon zeggen, dat ik naar haar op weg was, vertelde zij mij al, dat ze naar me gezocht had. Ze had in haar hut een vreemde ontdekking gedaan en die wilde ze me tonen. Het waren de voorwer pen die hier voor u liggen en die door mrs. O'Connell als haar eigen dom herkend zijn." „Dat is vreemd, zeer vreemd zelfs", mompelde de kapitein zacht voor zich uit en hij voegde er op ongeduldige toon aan toe; „Zoals alles in deze zaak even vreemd en onverklaarbaar is." n— L 1 minim i

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 10